PDA

Zobacz pełną wersję : Elewacja drewniana + kiedy kupić styropian.



diosss
28-03-2010, 10:18
Witam,

chciałem z Wami przedyskutować 2 problemy.

1. Czy styropian jak to ma w zwyczaju będzie droższy od kwietnia. Dostałem takie info od wykonawcy i 2/3 sprzedawców.

2. Jeżeli na elewacji jest styropian to czy pod deskami elewacyjnymi należy położyć wełnę? Spotkałem dwie szkoły: a) łączenie styropianu z wełną, stelaż drewniany do ściany; b) cieńszy styropian, stelaż mocowany przez styropian do ściany.

Pozdrawiam.

leszeq
28-03-2010, 19:49
Ad1. Jeżeli dostałeś takie informacje, to całkiem prawdopodobne, że tak będzie.
Ad2. Napisz konkretnie co chcesz zrobić, bo mam wrażenie, że nie tylko ja nie wiem o co ci chodzi.

diosss
29-03-2010, 09:39
Ad1. Jeżeli dostałeś takie informacje, to całkiem prawdopodobne, że tak będzie.

Ad2. Napisz konkretnie co chcesz zrobić, bo mam wrażenie, że nie tylko ja nie wiem o co ci chodzi.

Masz racje, mogłem się wcześniej bardziej rozgadać :)

Jestem na etapie wybierania drewna na elewację, chcę w jednym miejscu przez całą wysokość elewacji dodać deski. Z tego co się dowiedziałem, to bez deskami powinna być wełna. Ja na całej elewacji przewiduję styropian.

I czy teraz zaplanować w tym miejscu wełnę i połączyć to ze styropianem. A może po prostu zamówić na to miejscu cieńszy styropian o 5 cm (deska 2cm + 2-3 na przewiew)? Druga sprawa to czy łaty do desek trzeba montować do ściany? Nie wystarczy przykręcenie ich na długich kołkach do ściany? Z drugiej strony jak mam wycinać w styropianie (15 cm) miejsce na łatę to muszę zostawić przerwę, żeby drewno nie zgniło. I teraz robi się tam mostek termiczny. W sumie chyba najlepiej w to miejsce upchać wełnę.

Lakiery mogę zniszczyć styropian, warto go w tym miejscu porządnie osiatkować i zagruntować klejem (czyli zazbroić).

Pozdrawiam.

leszeq
29-03-2010, 21:04
Możesz całość ocieplić styropianem, z zastosowaniem cieńszej warstwy pod deskowaniem. Pamiętaj jednak o dokładnym zasiatkowaniu styro w tym miejscu. Nie zaszkodzi również urzyć pod deskowaniem styropianu o większym oporze cieplnym np Swisspor EPS 031.
Konstrukcję pod deski wykonaj przed klejeniem ocieplenia. Ruszt przymocuj do ściany za pomącą łączników ocynkowanych lub ze stali nierdzewnej, a następnie ustaw wszystkie deski konstrukcyjne do pionu i równej lini. Wszystkie przestrzenie między rusztem wypełnij dokładnie warstwą ocieplenia. Nie żałuj pianki w celu dokładnego wyeliminowania mostków termicznych. Między deskowaniem a ociepleniem musi pozostać szczelina wentylacyjna! Na tak przygotowaną konstukcję możesz mocować deski.

sandra&piotr
26-08-2010, 05:22
a co w przypadku kiedy jest już zrobione ocieplenie ze styropianu, wycinać kanały?

jarett
14-03-2011, 20:22
bardzo dobre pytanie! podbijam

pwrenowa
17-04-2011, 12:14
witam
można zastosować imitację drewna na już gotowej izilacji ze styropianu - tańsze rozwiązanie... a efekt końcowy też jest fajny

Pozdro

mar3cki
27-04-2011, 08:12
ja mam dwie warstwy styropianu 6cm (reszta ścian ocieplona styro 12cm) ze stelażem drewnianym (łaty 6x4) ułożone prostopadle do siebie. Styropian zaciągnięty klejem. Żeby zostawić szczelinę wentylacyjną musiałem na zewnętrzne listy nakręcić łaty 3cm i do nich już kręciłem deski.

luwis
28-07-2016, 11:56
Szanowni formumowicze! Proszę o poradę. Czy sposób montażu jak na załączonym zdjęciu (http://bi.gazeta.pl/im/a6/d6/d0/z13686438Q,Elewacja-z-rusztem-zamocowanym-do-sciany-poprzez-w.jpg) jest możliwy w przypadku elewacji pionowej (łaty poziomo, długość deski elewacyjnej powyżej 3 metrów) przytwierdzone do ściany nośnej kotwami przechodzącymi przez warstwę styropianu? Proszę o poradę.
362462