PDA

Zobacz pełną wersję : Schody - mocowanie do podłogi - PROBLEM



krolik2002
28-03-2010, 13:57
Kolejny mały problem. Na etapie fundamentów była robiona ława pod chudziakiem....specjalnie do posadowienia schodów. Na chudziaku wmurowane BYŁY dwa bloczki.

Kłopotu narobili hydraulicy, którzy te bloczki skuli bo niby ciężko byłoby ułożyć podłogówkę. Zanim się zorientowałem ogrzewanie było gotowe i nadjechał miksokret....czyli mam pozamiatane.

Jak teraz rozwiązać problem:
- schody będą ażurowe przy samej ścianie więc może głównie mocować je do niej a na posadzce tylko będą stały
- zaprosić hydraulików i kazać im wiercić w podłodze na swoją odpowiedzialność

sam nie wiem :-?

aadamuss24
28-03-2010, 14:19
Dobra chemia do wklejenia kotew.

adi_
28-03-2010, 15:45
rozmawialem z projektantem moich schodow i pierwsze pytanie mi zadal z czego jest sciana do ktorej beda mocowane schody pytal o sciane nie o podloge i tez mam w planach azurowe
mozna to zoric nie dotykajac w sumie podlogi oprocz jednej w moim przypadku rurki pozdrawiam

desmear
28-03-2010, 16:47
włącz podłogówkę i zaproś kogoś z kamerą termowizyjną. rurki "wyjdą" bez problemu, będziesz wiercić bez stresu

wojtas122
28-03-2010, 16:55
ja tam nie widze problemu, kręcisz do ściany na kołki w zależności od rodzaju ściany (lub w ewentualności na wylot w 2-ch miejscach, oczywiście nakrętki schować w ścianie)+schody pewnie zaparte masz o strop i tam je też przymocować.

Trociu
29-03-2010, 14:22
ja kilka kołków mocowałem nad podłogówką nie do końca znając jej przebieg. Zapuszczałem metalowe kotwy max 1,5cm w podłogę. Ale moja kostrukcja bardziej działała w pionie więc o przesuwanie się nie bałem.

Jeżeli schody też nie będą miały sił działających w poziomie to spokojnie da sie zamontować do podłogi.