PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zabezpieczyć się przed hałasem z ulicy?



pepe2009
28-03-2010, 19:06
Witam!
Niedługo rozpoczynam budowę domu,niestety nie jest to wymarzona lokalizacja ale nie tragiczna:

-działka odsunięta od osi jezdni 17.0 m (droga ma 7m szerokości-jest to droga główna o średnio-dużym natężeniu ruchu z nową nawierzchnią),dom odsunięty od środka jezdni 22 metry.
-prędkość dopuszczalna 60km/h (moja działka to ostatnia w ter zab,poza terenem dopuszczalna 70km/h ale pewnie będzie więcej) :roll:

Chcę maksymalnie zabezpieczyć się przed hałasem już na początku,co powinienem zrobić(inna lokalizacja nie wchodzi w grę :wink: ).

Pozstanowiłem,że:
-buduję z silikatów 24cm
-okna w większości fix z szybą dźwiękochłonną (Rw36dB)
-wentylacja mechaniczna
-ogrodzenie frontowe murowane o wys 2m
-dom (niestety) piętrowy,ale sypialnie główne od strony ogrodu

Docieplenie styropianem choć zastanawiam się nad wełną ale nie wiem czy ma duży sens jeśli chodzi o akustykę :roll:

Będe wdzięczny za podpowiedzi co można jeszcze zrobić,wydaje mi się,że dzięki temu co napisałem powyżej mieszkanie nie będzie uciązliwe i przy zamkniętych oknach będzie cisza w domu(może ktoś już zastosował podobne rozwiązania?).Pozdrawiam...

P.S Forum przeglądam kilka lat , nie znalazłem podobnego tematu więc założyłem... :(

adam_mk
28-03-2010, 19:11
Coś podobnego już czytałem kiedyś...

Nasadzenia z szybko rosnącej zieleni.
Rów się kopie od strony drogi.
Dokładnie nie pamiętam, ale ma to jakiś decydujący wpływ. Ten rów i nasadzenie.
Wtedy chyba chodziło o torowisko i przelatujące pociągi...
Spora dyskusja była...

Adam M.

Bazhyl
28-03-2010, 19:58
Mogę napisać jedynie, że wełna nie ma tutaj sensu jeśli bierzesz ją pod uwagę jedynie dla zmniejszenia hałasu. Silikaty sobie spokojnie poradzą. Ja mam dom niedaleko torów kolejowych i w środku bardzo rzadko coś słychać. Oczywiście pozostaje jeszcze problem grillowania, ponieważ na zewnątrz oczywiście nic nie stłumi hałasu do 0. Chociaż w sumie do wielu rzeczy można się przyzwyczaić.

bladyy78
28-03-2010, 20:24
Największy problem to nie ściana tylko okna i przez nie wlatuje najwięcej hałasu. I dokuczliwy hałas jest w lecie kiedy to okna się na noc uchyla. Ja mam drogę oddalona o jakieś 40m od domu i niestety hałas słychać, w dzień może to tak nie przeszkadza jak w nocy, najbardziej słychać miejskie autobusy. Ja będę zakładał na okna rolety mam nadzieje ze troszkę hałas stłumią.

pepe2009
01-04-2010, 09:20
Ja mam dom niedaleko torów kolejowych i w środku bardzo rzadko coś słychać
Tory mam jakieś 350m dalej ale obecnie też w takiej odległości i zupełnie mi to nie przeszkadza.. :wink:


dokuczliwy hałas jest w lecie kiedy to okna się na noc uchyla

dlatego myśle o rekuperacji aby tych okien na noc nie uchylać,będzie pełne piętro ze stropem lanym nad nim więc nie powinno być gorąco tak jak w domach z poddaszem użytkowym :lol:

Nie mam wśród znajomych nikogo kto mieszka w takiej odległości więc nie wiem czy przy ZAMKNIĘTYCH oknach(głównie chodzi mi o stronę od ogrodu)hałas będzie słyszalny...wydaje mi się,że raczej nie zwłaszcza jeśli będe okna dźwiękoszczelne....pozdr. i dziękuję za rady...