PDA

Zobacz pełną wersję : ILE ZA PRZYŁĄCZE WODNE I ELEKTRYCZNE ???



Pawlo111
29-03-2010, 11:15
Witam
Mamy na oku działke z wydanymi warunkami zabudowy, odrolniąną
tylko obawiamy sie kosmicznych problemów i ceny jak w tytule przyłączy.
Jest to komplex 10 działek i udział w drodze dojazdowej z czego 2 sprzedane.
Linia napowietrzna nn jest w odległości 300 m od pierwszej działki.
Hydrant podobnie tj. ok 320 m.
Mam pytanie ile to może kosztować ?
I jak długo może potrwać ?

gunarb
29-03-2010, 11:40
Za przyłącze elektryczne płacisz za kW jaki wypiszesz we wniosku na przyłącze
o terminy przyłącza musisz się dowiedzieć w ZE bo termin zalezy od dat jakie masz w umowie o przyłączenie. Średnio pewnie z 1,5 roku. Jeżeli chodzi o przyłącze wodne to może być koszt znacznie większy jak działki są wyznaczone z pola ponieważ będą musieli podciągnąć kawałek rury pod twoja działkę. o wstępne koszty proponuję zapytać w lokalnych wodociągach. Ja za przyłącze wody płaciłem 3000 zł ale woda była w drodze przy działce

Pawlo111
29-03-2010, 11:52
Tak myślałem ale wyczytałem gdzieś że do 40m za kilowat 120 jeśli napowietrzne
160 ale powyżej 40m to już nie mam pojęcia.
Ale czy udzielą mi informacji mimo że jeszcze nie jestem właścicielem ?

gunarb
29-03-2010, 12:03
Zobacz w taryfie jakie są zapisy w twoim okręgu.
Zawsze możesz wziąść mapkę z działkami i podjechać do ZE ale nie BOK tylko do Zespołu Rozwoju i się spytać jakie są propozycje podłączenia. Ale i tak w takim przypadku korzystniej jest dla ciebie jak kilka osób jednocześnie składa wniosek o przyłącze do sieci.

Pawlo111
29-03-2010, 12:43
Jak juz pisałem dwie dzialki są w trakcie kupna, jedna czeka na notariusza druga chyba juz po. Może kupić i czekać na poprzedników?
Właściciel jednej bieże kredyt na działke i budowe to ma tylko 2 lata max na budowe? Tylko czy potem da sie podłączyć do tego co zbudują ?

gunarb
29-03-2010, 12:55
Jak jest więcej działek to pewnie się da. Nie zmienia to faktu że wniosek wspólnie możecie zlozyć. Jak będziesz miał warunki to będziesz widział w umowie jakie są koszty i sposób przyłączenia . Chodzi o to że jak jeden składa wniosek to pionier zawsze może dostać wyższą opłatę