PDA

Zobacz pełną wersję : Brama garażowa segmentowa - montaż przed ościeżem



Smakor
29-03-2010, 12:15
Z uwagi na dość krótki garaż (5,7m) zastanawiam się nad montażem bramy garażowej przed ościeżem. Wydaje mi się to dobre z 2 powodów:
1. Oszczędzamy ok 25 cm głębokości garażu
2. Wydaje się to lepsze pod względem mostków termicznych (garaż w ramach budynku)

Czy może ktoś coś powiedzieć nt tego rozwiązania, np że jest złe bo.... albo że to rewelacyuny pomysł. Bo na razie wiem tyle co zobaczyłem na schemacie montażowym akurat u Hormanna.

Garaż będzie 2 stanowiskowy, dwie bramy o szerokości użytecznej ok 2,5m każda.

Dzięki za wszelkie uwagi i sugestie.

panfotograf
30-03-2010, 12:08
Ja mam cofniętą bramę o 25 cm. Ale u mnie było to robione przy murowaniu ścian (murarze zrobili specjalną wnękę).
Mam o 1,25 m2 większy garaż (brama 5x2,25) :D

Smakor
30-03-2010, 13:09
To jaką masz ścianę, że dało się z niej zabrać 25 cm? Ja mam 30 i moznaby zabrać, nei wiem, może z 10 pewnie. A o 10 to chyba szkoda walczyć.

panfotograf
30-03-2010, 14:29
ścianę mam 25 cm :D :o
Jest dobudowane przesunięcie z nadprożem poza linię ściany (10 cm kosztem ocieplenia - ocieplenie 15 cm, a w tym miejscu będzie 5 cm, ale garaż z założenia bez specjalnego ogrzewania)

Smakor
21-04-2010, 21:23
Czy nikt nie ma takiej bramy jeszcze? Wszyscy się rozwodzą nt montazu okien a widze, że brama garazowa to gigantyczny mostek u wszystkich... Pytanie czy gdzieś mozna zobaczyć taką bramą zamontowaną w świetle ościeży, tak jak okna na krawędzi muru, żeby potem po dodaniu ocieplenia wygladało podobnie jak okna a nie 45 cm wgłąb ościeży...

Wirecki
23-04-2010, 20:24
Czy nikt nie ma takiej bramy jeszcze? Wszyscy się rozwodzą nt montazu okien a widze, że brama garazowa to gigantyczny mostek u wszystkich... Pytanie czy gdzieś mozna zobaczyć taką bramą zamontowaną w świetle ościeży, tak jak okna na krawędzi muru, żeby potem po dodaniu ocieplenia wygladało podobnie jak okna a nie 45 cm wgłąb ościeży... Jeśli garaż jest nieogrzewany i odizolowany do reszty domu - niekoniecznie aż taki gigantyczny. Poza tym brama o ile wiem może być ocieplona - 4 cm pianki.

Pewnie gdzieś można zobaczyć. Zapytaj u dystrybutora, o którego chcesz kupić bramę, gdzie tak montowali. Potem zapytaj u innego i w końcu trafisz. Ja tak sprawdzałem naped bramy. Pozdr

koktajl
16-05-2010, 22:25
Brama segmentowa zawsze jest montowana za otworem!! brama wjezdza po prowadnicach do srodka garazu. Moze byc zamonotwana w otworze ale tylko i wylacznie gdy wstawi sie profile ktore zawęża swiatlo otworu! wiec bezsensu rozwiązanie ( no chyba ze juz nie ma wyjscia wiec rzadko stosowane) Brama rolowana moze byc montowana na scianie zewnetrznej ( wtedy tez prowadnice i skrzynka do ktorej sie chowa jest na zewnatrz) jak i za otworem. Ale jesli kupisz brame z 4 cm panelem to naprawde nie musisz sie martwic o utrate ciepla ( wiekszosc firm ma o ofercie panele o grubosci 4 cm) zreszta jest to najlepsze rozwiązanie na rynku jakie do tej pory wymyslono ( przyklad brama rolowana ma tylko 1,8 cm wiec jest o wiele ciensza i przez to bardziej delikatna). pozdrawiam

kevinlomax
26-05-2010, 14:30
Właśnie... Bramy segmentowej nie zamontujesz przed wjazdem. Proponuję Ci bramę roletową. Napisz jakbyź potrzebował namiarów, mam gościa który świetnie to robi. Przynajmniej ja jestem zadowolony.

panfotograf
27-05-2010, 06:57
koktajl napisał

Moze byc zamonotwana w otworze ale tylko i wylacznie gdy wstawi sie profile ktore zawęża swiatlo otworu!
Zanim napiszesz jakąś głupotę poczytaj co jest napisane wyżej.
Ja nie mam żadnych profili i nie mam zwężonego światła otworu bramy. Mam przesuniętą bramę 25 cm.

25 cm X 5m (długość bramy), licząc średni koszt m2 powierzchni użytkowej = ze 2000 zł do przodu.
Jedyny problem polega na tym że trzeba o tym pomyśleć na etapie murowania (a najlepiej projektowania)

snakeu
23-09-2011, 11:44
koktajl napisał

Zanim napiszesz jakąś głupotę poczytaj co jest napisane wyżej.
Ja nie mam żadnych profili i nie mam zwężonego światła otworu bramy. Mam przesuniętą bramę 25 cm.

25 cm X 5m (długość bramy), licząc średni koszt m2 powierzchni użytkowej = ze 2000 zł do przodu.
Jedyny problem polega na tym że trzeba o tym pomyśleć na etapie murowania (a najlepiej projektowania)

Witam,

Pytanie od panafotografa.
Czy takie rozwiązanie wymagało u Ciebie zmian również w fundamencie ?
Zastanawiam się właśnie nad rozwiązaniem wykonania wnęki na bramę segmentową podczas budowy.

Ścianę będę miał grubości 25 cm + 15 cm ocieplenia.
Jednak gdy zostawię 5 cm ocieplenia + przesunięta ściana o grubości 25 cm to uzyskam wnękę 10 cm.

Napisałeś, że bramę masz przesuniętą o 25 cm? Czyli rozumiem to tak, że wneka ma głębokość 25 cm.
Czyli w tym miejscu masz ścianę o grubości 10 cm + 5 cm ocieplenia ? Bo jak wnioskuję z zewnątrz elewacja nie ma w tym miejscu żadnych uskoków.

Będę wdzięczny za dodatkowe wyjaśnienia.

Pozdrawiam