PDA

Zobacz pełną wersję : Budynek Gospodarczy/Garaż jaki materiał na sciany?



Vein
29-03-2010, 12:27
Witam,

Przymierzam się do budowy garażu/budynku gospodarczego o powierzchni 60m2.
Zastanawiam się, jaki materiał wykorzystać (i jakiej grubości ściany) do tego budynku. Budynek będzie grzany okresowo (trochę mechanikuję), więc nie widzę potrzeby ścian dwuwarstwowej. Ściany będą tynkowane od zewnątrz, od wewnątrz tynk/płytki, podłoga beton/płytki.
Myślałem o gazobetonie, ściana grubości 24cm, tylko ni wiem, czy bedzie to najtańsze rozwiązanie.

Jaki bedzie najtańszy materiał na ściany?
ps. fundament gr. 20-25cm ?

Laschlo
29-03-2010, 13:33
W tym wypadku chyba najkorzystniejszy będzie,tak jak napisałeś, gazobeton.

r-32
29-03-2010, 16:15
Ja to chyba pójdę w pustaki żużlowe .
Też coś tam chce stawiać ...
Tak też kombinuję - może betonowe - alfa :roll:

http://www.kregi-pustaki.pl/oferta/pustak_alfa.jpg

Gazobeton pije wodę jak głupi , powiesić na takiej ścianie byle co cięższego - problem.
Ogólnie jakoś nie przepadam za tym budulcem...
Będę śledzić polemikę :D

Pozdr

p.s
garaż , 60 m2 - to raczej chyba projekt powinieneś posiadać...
w tymże projekcie materiał i grubość ścian ...

Vein
29-03-2010, 23:40
r-32 - tak, powinien być projekt i będzie, orientuje się jak wygląda to cenowo, bo to nie sztuka zrobić projekt a później płakać że materiał kosmicznie drogi

Odnośnie pustaków ŻUŻLOWYCH, ja NIGDY nie dał bym tego wmurować "gdziekolwiek". Dlaczego? Żużel to jest spiek powstały ze spalania węgla, węgiel kamienny to takie świństwo, co oprócz węgla zawiera całą "tablice Mendelejewa" włącznie z pierwiastkami promieniotwórczymi. Zwykła elektrownia węglowa produkuje tyle samo odpadów radioaktywnych przez rok działania, co elektrownia atomowa, tylko, że w elektrowni atomowej, o odpady radioaktywne się dba i je specjalnie magazynuje, a odpady z elektrowni węglowej wędrują na hałdy i m.in do cementu czy innych mat. budowlanych.

tojato
30-03-2010, 08:00
''Gazobeton pije wodę jak głupi , powiesić na takiej ścianie byle co cięższego - problem.''
Ten garaż to w stawie bedzie budowany, a na scianach beda powieszone kowadła?