PDA

Zobacz pełną wersję : Brak tylnych płyt żarowach we wkładach



jp123
29-03-2010, 18:44
Jak ktoś myśli kupić wkład kratki niech się 10 razy zastanowi nad zakupem tego wkładu -proszę najpierw sprawdzić czy maja tak zwaną płytę żarową na tylnym korpusie- i co się okazuje, że nie mają a 99,9%wkładów na świecie mają tylną płytę żarową która chroni nam korpus a te wkłady tego nie mają -wniosek najpierw pytajcie w sklepie z kominkami po co jest tylna płyta żarowa jak się dowiecie to wyciągniecie wnioski sami .

bladyy78
29-03-2010, 18:51
nie krzycz!

polak9
29-03-2010, 18:58
dzięki za info właśnie postawili reklame niedaleko i się zastanawiałem nad zakupem,
ale z ciekawości zajade sam obejrzę

Pinok
29-03-2010, 18:59
Jak już ochłoniesz to kup sobie słownik.

maciej74
29-03-2010, 19:17
ja mam kratki 4szt. w tym dwa już chodzą 5 latek i ogrzewają mi dom i nic nie pęka tak więc bez paniki,jeśli ci pękł to może źle został zamontowany

jp123
29-03-2010, 19:58
maciej 74 masz tyle wkładów (kominków)? czy ty jesteś szejk bo jak szejk to co robisz na forum coś ty kręcisz brachu,albo nie wiesz o czym piszesz.

maciej74
29-03-2010, 20:13
mam dwie chaty (prowadzę agro) i każda z nich jest ogrzewana nadmuchowo dwoma kominkami w pierwszej są dwa po 21kw i te już hulają 5 latek a że zimy w bieszczadach są ostre i długie to eksploatuje je intensywnie prócz wymiany uszczelki co jest normalne nic się nie dzieje są szczelne a na pewno nie popękały żeliwo jest dosyć grube i żebrowanie tęż więc może niepotrzebny jest drugi korpus ? co do dwóch następnych to kupiłem je bo tamte zdały egzamin przechodziły już pierwszy sezon i nie mam zastrzeżeń.
Tak wiec chyba pojęcie jakieś mam szczególnie że wszystkie cztery montowałem sam ,a może mam szczęście i trafił mi się lepszy sort :lol:

lecho*ski
29-03-2010, 22:12
Jak ktoś myśli kupić wkład kratki niech się 10 razy zastanowi nad zakupem tego wkładu -proszę najpierw sprawdzić czy maja tak zwaną płytę żarową na tylnym korpusie- i co się okazuje, że nie mają a 99,9%wkładów na świecie mają tylną płytę żarową która chroni nam korpus a te wkłady tego nie mają -wniosek najpierw pytajcie w sklepie z kominkami po co jest tylna płyta żarowa jak się dowiecie to wyciągniecie wnioski sami .
co do produktów firmy kratki- w swojej cenie są w porządku.
co do tylnej płyty i 99, 9 % , to usłyszałes kit od sprzedawcy akurat innego wkładu i strasznie sie przejąłeś. luzzzzzzzzzzzzzz

jp123
30-03-2010, 10:23
maciej 74 jakie to masz wkłady 21 kw jak ten producent takich nie miał i nie ma ?

racer
30-03-2010, 12:12
Tylna płyta- wskazana, fakt. Brak płyty tylko u mało liczących się producentów/importerów.

maciej74
03-04-2010, 09:18
nie wiem czemu uparłeś się że kłamię ,fakt pomyliłem się bo to są 25 kw
na jakiej ty podstawie twierdzisz że kominki z tej firmy są złe masz je użytkujesz czy tylko tak jak ktoś nadmienił wyżej sprzedawca ci powiedział.
Każdy z moich kominków przepalił około 60 m3 drzewa jeśli ktoś używa kominka rekreacyjnie ,licząc że w roku przepali 4m3 to zajmę mu to 15 latek i życzę mu by po tym czasie te lepsze kominki nadal mu działały.

Forest-Natura
03-04-2010, 09:56
Witam.
Macieju - niewątpliwie Twoje kominki zaspokajają Twoje potrzeby i jeżeli jesteś z nich zadowolony, to wszystko jest OK.
Ale można powiedzieć, że równocześnie nie masz żadnego porównania co do innych palenisk. I patrzysz na całość tylko przez pryzmat swoich wkładów.
A jeżeli powiedział bym Ci, że są paleniska, które spalają około połowę ilości drewna co Twoje i są przy tym znacznie dużo wydajniejsze? Że czyścić w nich szybę trzeba tak co 2-3 tygodnie, że popiół wybiera siw nich raz w miesiącu, że wystarczy w nich napalić (mowa już o całości kominka) przez 3-4 godziny by mieć ciepło na kolejne 10-12 godzin. Nie przemyślał byś możliwości ich użytkowania?
Pomyśl np. o ile mniej czasu kosztowała by Cię wtedy obsługa Twoich kominków. I jakie oszczędności na ilości opału by można mieć. Oszczędności, które w pewnym (krótkim bardzo w Twoim przypadku) okresie czasu pokryły by przecież różnicę ceny palenisk.
Pozdrawiam.

maciej74
03-04-2010, 16:01
nie twierdze że niema lepszych kominków tylko twierdzę że kominki z kratek nie pękają .
A co do szyby fakt starsze kominki mi się brudzą dosyć szybko lecz nowe to wystarczy raz na tydzień wyczyścić ,choć na zabrudzenia szyb większy wpływ ma drzewo i cug w kominie , popiół wybieram raz na dwa tygodnie a czasem i dłużej poleży a jeśli chodzi o palenie to trochę nieprecyzyjnie się wyraziłeś bo nie liczysz ile godzin się pali w kominku tylko ile drzewa wkładasz, przez 3-4 godz to mi się pali po jednym załadowaniu a żar trzyma dłużej ,a to ile trzyma kominek to jak sam napisałeś jest zależne od obudowy a nie samego wkładu. Na jakiej podstawie twierdzisz że można zaoszczędzić na drzewie przy innym kominku nie znając nawet kubatury chaty ani gdzie stoi i jak jest ocieplona a to jest też ważne przy ilości spalania drzewa.
A tak z ciekawości spytam to cóż to za cudo te lepsze i jaka cena jest tego sprzętu a może jakiś link ?
pozdrawiam