PDA

Zobacz pełną wersję : fundament pod schody drewniane



boslak
29-03-2010, 20:47
mam pytanie:jak głęboki powinien być fundament pod schody do tarasu drewnianego. Taras jest częścią domu ( fundament wylany wraz z fundamentem domu, bo jest to taras zadaszony, w bryle domu), jednak trzeba do niego wykonać schodki, chcemy je zrobić z drewna, więc musimy tylko wykonać konstrukcję z fundamentu i bloczków betonowych co 80 cm na ktorych położymy legary do ktorych przymocujemy deski tarasowe, jaki więc głeboki powienien byc ten fundament, czy musi byc taki głeboki jak ten od domu?

Zbigniew100
30-03-2010, 07:41
Tak, na głębokość strefy przemarzania.
:wink:

ewadora
30-03-2010, 18:24
To może ja się podłączę nieśmiało :oops: .
Mam problem.
w przedsionku na poddaszu gdzie ma być mocowana góra schodów drewnianych kazałam położyć rurki ogrzewania podłogowego. Dopiero teraz przyszło mi do głowy ,że przecież te schody będą musiały na czymś się opierać ,zapewne w wylewce będzie wiercone. Póki co nie jest zalane i rurki można przesunąć - tylko na ile odsunąć od brzegu podłogi poddasza aby górny podest się zmieścił?
Ktos podpowie?

30-03-2010, 20:32
33 cm

ewadora
31-03-2010, 07:56
Brzoza - wielkie dzięki :)
U mnie 34 - czyli można zalewać :)

31-03-2010, 10:02
Ewadora, można :D


czasem tak samo z siebie wyjdzie ... :wink:

ewadora
31-03-2010, 11:00
Kurczę - to moze jeszcze zapytam 8) .
W tym przedsionku hydraulicy niechcący ułożyli 2 x 2 cm styropianu Acustic ( taki miękki - dla wygłuszenia). Na całym poddaszu jest 2 cm Acustic i druga warstwa na krzyż 3cm EPS 100 ,na to podłogówka - zgodnie z zaleceniami z Organiki .Teraz się martwię -czy ta wylewka w przedsionku nie popęka - jak ten styropian będzie pracował( bo on celowo się ugina dla wygłuszania).Na dodatek przedsionek nieduży tak ze 2 m x2 m.
Chciałam ten styropian podmienić ( choć teraz to pewnie nie będzie proste) -ale mnie hydraulicy zagadali,że wylewka wszytko przyciśnie - a ja cały czas mam wątpliwości. W przedsionku nie będzie stało nic ciężkiego ,będzie się tylko chodzić- ale czy przy takich ruchach rurki po latach nie ulegną zniszczeniu?
Dlaczego budowanie nie jest prostsze .... :-? :roll:

boslak
31-03-2010, 11:22
i jeszcze jedno pytanie czy miedzy fndamentem pod schody a fundamentem domu powinnam zostawic jakąś dylatację, jesli tak to jak dużą?

31-03-2010, 11:37
... się martwię -czy ta wylewka w przedsionku nie popęka - jak ten styropian będzie pracował( bo on celowo się ugina ...
- jesli masz swobode w wysokości - daj grubiej jastrychu i dobrze zagęść /tak aby mleczko cementowe wypłyneło/

- jesli musisz cienko - daj wylewkę /taki jastrych ale na mokro / i zazbrój siatką
wtedy nie powinno popękac

acha i dylatacja od scian i reszty pomieszczeń


i jeszcze jedno pytanie czy miedzy fndamentem pod schody a fundamentem domu powinnam zostawic jakąś dylatację, jesli tak to jak dużą?
~1 cm /do 2 cm/ - w zalezności co masz "pod ręką"