PDA

Zobacz pełną wersję : wyciszenie ?ciany



kamila
30-10-2001, 13:27
Mieszkam obok bardzo chałaśliwych sąsiadów. Pragnę wyciszyć ścianę oddzielającą nasze mieszkania. Słyszałam, że takie własciwości ma styropian, ale może znacie jakieś lepsze materiały przeznaczone do izolacji przeciwdźwiękowej. Z góry dziekuję za każdą odpowiedź.

Agnicha1704
30-10-2001, 14:36
Kamilo, powinnaś poczytać inne fora tam jest wszystko napisane. A co do materiału to dużo bardziej dziwękochronna jest wełna mineralna - styropian pod tym względem jest kiepściutki. nie byłoby efektów tylko wyrzucone w błoto pieniądze.
Co do preparatów grzybobójczych - poszukaj w innych forach - temat był już poruszany
Pozdrowienia
Agnicha

kamila
30-10-2001, 15:48
Agnicha przeszukałam forum dość dokładnie i nigdzie nie znalazłam wyczerpującej odpowiedzi na postawione przeze mnie zagadnienia. Pozdrawiam
Kamila

Agnicha1704
31-10-2001, 13:21
O wełnie i styropianie oraz ich właściwościach spierają się od dłuższego czasu panowie Bogo i Długi na tym samym wątku co Twoje pytanie. osrodkach grzybobójczych jest napisane w wymianie doświadczeń. A jeśli to będzie za mało informacji to polecam Muratora z września lub października (nie pamiętam dokładnie który to numer) w jednym z nich jest dokładnie opisana walka z grzybem i środki grzybobójcze.
Powodzenia i pozdrowienia
Agnicha

sanipro
02-01-2002, 09:00
W MURATOARZE 1/2002 jest informacja, że 17 stycznia 2002 r. w godz. 11-15 na Targach Poznańskich odbędzie się forum p.t. "Jak chronić mieszkanie przed hałasem?". Wstęp wolny. Można też dostać materiały konferencyjne.

sanipro
18-01-2002, 07:19
Najbardziej cyba obecnie odpowiednim rozwiazaniem jestwykonanie na scianie dodatkowegukładu z wełny bazaltowej, lub szklanej pokrytej płytami STG zamontowanymi do kształtowników zimnogiętych(ca 75 mm). Przy wykonaniu należy zwracać uwagę aby w tym układzie nie występowały mostki akustyczne.
Wykorzystanie do izolacji akustycznej styropianu (bardzo często zwykłego) i płyt korkowych jest błędem. Nie przynosi oczekiwanych efektów, a wniektórych przypadkach może pogorszyć sytuację.

ketiso
01-02-2002, 19:45
wedlug najnowszych badań ITB styropian klejony do ścian pogarsza akustykę takiej przegrody.Problemem w twoim przypadku jest to,że dźwięki tłumi się tam gdzie powstają, a więc najlepiej u sąsiadów.

ma
18-10-2002, 10:45
moim problemem nie jest hałas, który produkują sąsiedzi (zniosę wiele w imię spokoju, nawet przesuwanie mebli po imprezie o 3 w nocy), ale ten, który przeszkadza moim sąsiadom. Moje dziecko gra na skrzypcach. Nie w czasie ciszy nocnej i nie na okrągło. Sąsiedzi wówczas walą i tupią w nasz sufit albo dobijają się do drzwi. Dalismy watę mineralną i kartongips na sufit, korek na ściany i nie uzyskaliśmy nic, poza tym może, że skrzypce gorzej brzmią w tym pokoju. Gdzie tkwi błąd? jaka rada?

Mis Uszatek
18-10-2002, 12:10
Jako były muzyk - absolwent szkół (fortepian) znam problem. U mnie - a był to socjalistyczny blok - dźwięki przenosiły się najsilniej po stalowych pionach c.o. Niektóre częstotliwości wzbudzały się dodatkowo.
Rozwiązanie znalazłem dopiero po latach. Skonstruowaliśmy z baaardzo grubej sklejki oraz wełny mineralnej tzw. rezonator Helmholtza. Jest to spore pudło - zajmuje cały narożnik - ze szczelinami w płycie frontowej. Grubość szczelin oraz płyty frontowej wyliczyliśmy korzystając z gotowych wzorów oraz przygotowanej specjalnie do tego testowej płyty kompaktowej (chodziło o wyznaczenie częstotliwości, które się najbardziej wzbudzały).
Dodatkowo cała przestrzeń za rezonatorem wokół rur i gałązek została zapakowana w "ekophon" (jest to specjalna wełna mineralna stosowana w profesjonalnych studiach nagraniowych - wyszabrowałem po znajomości).

W bloku z wielkiej płyty zadziałało. Jak jest u was - nie wiem.

ma
18-10-2002, 15:14
a gdzie mozna znależć dokładniejszy opis tego genialnego urządzenia? Skąd wziąć ten CD z częstotliwościami testowymi i jak to się ma do dźwięku skrzypiec? Dużo to miejsca zabiera? Co znaczy, że zadziałało? W każdym razie dzięki za podpowiedź! Wygląda na to, że sytuacja może nie jest do końca beznadziejna :smile:

Mis Uszatek
18-10-2002, 15:49
Własciwie to nie jest urzadzenie tylko klamot meblowy. Opis znalazł sie w internecie - jeden z amerykanskich osrodków badawczych... Spróbuje cos przygotowac na za kilka dni. Płyte CD zrobiłem sobie sam, ale wiem, ze gdzies w internecie tez sie to znajdzie.
Do dzwieku skrzypiec ma sie to tak, ze mozna sobie darowac testowanie zakresu czestotliwosci ponizej 200 Hz (najnizszy dzwiek skrzypiec - g małe)
Klamot ten zabiera stosunkowo duzo miejsca - 2,5 m wys. około 60 cm szer i głeb.
U mnie pomogło, ale przyczyna była dokładnie okreslona - grały piony c.o.
Generalnie nie spodziewajcie sie cudów. Akustyka wnetrz jest bardzo trudnym zagadnieniem. U mnie w pracy (Polskie Radio SA) najlepsi profesjonalisci i znawcy zrobili adaptacje akustyczna pewnego studia tak, ze do godz.15.00 nie nagrywamy, bo towarzyszy nam tłuczenie kotletów schabowych w pobliskiej stołówce. Wiecej szczegółów nie zdradze, bo mnie z pracy wylejom...

niezapominayka
27-07-2011, 11:38
Mieszkam obok bardzo chałaśliwych sąsiadów. Pragnę wyciszyć ścianę oddzielającą nasze mieszkania. Słyszałam, że takie własciwości ma styropian, ale może znacie jakieś lepsze materiały przeznaczone do izolacji przeciwdźwiękowej. Z góry dziekuję za każdą odpowiedź.

Też dosłownie marze o tym, że wyciszyć ścianę, która dzieli mnie od sąsiadów. To jest jakiś koszmar. Ja nie mogę się swobodnie poczuć we własnym domu bo wiem, że oni wszystko słyszą i na odwrót. Leżąc we własnym łóżku słyszę jak chrapie sąsiad lub wydziera się na żonę. Ciekawe jakie by to były koszta hmm

mulgrew
09-03-2014, 13:52
Witam. Trochę odkopuję temat. Zamierzam wstawić do mieszkania pianino. Dziewczyna ćwiczy tu na skrzypcach, niby sąsiadom to nie przeszkadza, ale nie znam ludzi, którzy lubią słuchać skrzypce solo dłużej niż 30 min... więc nie wiem jak to będzie z pianinem. Jest dość głośne.
Mieszkanie wysokie - stara kamienica. Niestety nie wiem z czego są ściany, nawet nie znam grubości. W każdym razie od sąsiadów słychać przez ścianę kiedy dziecko płacze. Jeśli chodzi o sufit, to jest podwieszany - jakieś płyty gipsowe(może raczej regipsowe?), ale z tego co mi się wydaje niestety "fachowcy" nie dali tam żadnej wełny albo czegoś w tym stylu. Pokój ma 11,8m2, z czego ok.1/3 zajmuje drewniana antresola. Mamy dywan na podłodze, ale na ścianie do sąsiadów nie ma nic, co by jakoś izolowało. Nie za bardzo też widzę możliwość, zeby coś tam powiesić, bo będzie nieestetycznie. Więc co mogę zrobić z pianinem? wiem, że postawię przy ścianie do naszej kuchni. coś na pewno pod pianino - dywan? myślałem też o tym, żeby pod kółka dać jakieś warstwy z gumy albo coś podobnego, żeby nie rezonowało do podłogi. Za pianino? tutaj myślałem o zrobieniu np.panelu wypełnionego wełną szklaną (np taką http://www.leroymerlin.pl/izolacja-budynkow/welna-mineralna-styropian/welna-mineralna/welna-akustyczna-szklana-silent-wool-tw1-e-climowool,p239000,l396.html), ale czy jest sens? Może wystarczy jakiś koc?
Czy miał ktoś takie doświadczenia?
pozdrawiam!

perm
09-03-2014, 17:37
Najtańszym i bardzo skutecznym sposobem wygłuszenia jest miękka płyta pilśniowa. Kosztuje grosze ale za to wycisza rewelacyjnie.

sgrzesiuk5
09-03-2014, 21:20
Wełna mineralna lub szklana, wycisza, od dźwięków uderzeniowych najlepszy specjalny styropian

rafał45
18-08-2020, 11:52
ja polecam maty z firmy ISOLA. Też mam za ścianą głośnych sąsiadów. Zrobiłem wyciszenie matami i sąsiadów wreszcie nie słychać