PDA

Zobacz pełną wersję : stalowa konstrukcja dachu (przez słupy na poddaszu)



olamac
30-03-2010, 13:32
proszę o opnie specjalistów:

Będziemy budować dom z projektu indywidualnego, jesteśmy na etapie ustalania tego projektu. Okazało się, że słupy na poddaszu wg architekta będą bardzo uciążliwe i zaleca wykonanie stalowej konstrukcji dachu i że to koszt ok 15 - 20tyś zł a niweluje wszystkie słupy.
Najgorszy to chyba ten w łazience.

Czy słupy te są naprawdę bardzo uciążliwe ? Czy dałoby się je jakoś inaczej rozwiązać?

http://images49.fotosik.pl/278/f97eeb06d45761cd.jpg

jajmar
30-03-2010, 13:48
Pokaż więźbe.

Czym kryjesz dom?

olamac
30-03-2010, 14:12
nie ma jeszcze projektu więźby
Czyli jest szansa na jakiś rodzaj dachu bez tego słupa w łazience ?

będziemy chcieli dachówkę ceramiczną

(z góry mówię, że na budowie domu się zupełnie nie znam, a mój mąż ślepo wierzy architektowi)

jajmar
30-03-2010, 17:31
nie ma jeszcze projektu więźby
Czyli jest szansa na jakiś rodzaj dachu bez tego słupa w łazience ?

będziemy chcieli dachówkę ceramiczną

(z góry mówię, że na budowie domu się zupełnie nie znam, a mój mąż ślepo wierzy architektowi)

wg mnie jest, masz "mały" rozstaw murłat wiec szansa jest i wcale nie na stali a na drewnie. Na pierwszy rzut oka to cieżko bedzie pozbyc sie tego słupa z pokoju po lewej i pom gospodarczego poniżej. Ale pweni tez sie da. Ale trzeba pokobinować. Architekt izie na łatwizne.

perm
30-03-2010, 18:07
Zmień połacie na dwuspadowe ze ścianami szczytowymi (mogą być nawet lekki szkielet drewniany by nie zmieniac konstrukcji ścian i fundamentów). Przy tym rozstawie będziesz miała płatew kalenicową plus jętki i do tego słupy tylko w ścianie środkowej. Dodatkowy plus to jedna normalna ściana (nie skos) i okno prawie w każdym pomieszczeniu no i łatwiejsze wykonanie dachu. Minus to inny wygląd domu.

olamac
30-03-2010, 19:06
Wielkie dzięki! :)

Jeśli chodzi o słup w pokoju po lewej i w gospodarczym to mi nie przeszkadzają, bo to dla mnie "pomieszczenia dodatkowe".

Dachu dwuspadowego nie będzie bo mąż uprał się na czterospadowy.