PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie pokrycie - dach kopertowy 380 m2 ???



xlenka
31-03-2010, 12:06
Witam! Niedługo czeka nas zrobienie dachu. Jak chyba każdy mam dylemat jakie dać pokrycie. Na początku postanowiliśmy kryć blachodachówką, ale wykonawcy namawiają nas na ceramiczną. Dach jest wielki - 380 m2 kopertowy i obawiamy się że będzie bardzo ciężki. Zaznaczę że na poddaszu będzie tylko strych.

majki
31-03-2010, 12:38
Witam! Niedługo czeka nas zrobienie dachu. Jak chyba każdy mam dylemat jakie dać pokrycie. Na początku postanowiliśmy kryć blachodachówką, ale wykonawcy namawiają nas na ceramiczną. Dach jest wielki - 380 m2 kopertowy i obawiamy się że będzie bardzo ciężki. Zaznaczę że na poddaszu będzie tylko strych.

Ja przy dachu 400 m2 mam dachówkę betonową. Pooglądać sobie możesz realizacje w dzienniku.

pozdrawiam, majki

panfotograf
31-03-2010, 15:29
Ze względu na stosunek cena/trwałość/wygląd szukałem pośród dachówek cementowych.
Jeden dobry dekarz odradzał Braasa (sugerował że pęka) - polecał Euronit.
Drugi dobry dekarz polecił mi BNDERS'a. Jest praktycznie w tej samej cenie co Euronit a dachówka ma mniejszą porowatość. Mają też większą paletę kolorów i bardziej mi się podobają dachówki skrajne - ładnie zaokrąglone. Dają 35 lat gwarancji (w euronicie 30).
Już leży na dachu taka>http://www.benderspolska.pl/oferta.htm

mdzalewscy
31-03-2010, 15:44
i obawiamy się że będzie bardzo ciężki.

jak to ciężki ?

zobacz, co w projekcie pisze i jakie pokrycie ?

w większości projektów jest uniwersalnie

a jeśli masz wpisane konkretnie blachodachówka to warto skontaktować się z projektantem/ew. biurem gotowców i się dowiedzieć jak to było projektowane i czy można

Bo jeśli masz przekroje krokwi/rozmieszczenie tylko pod blachodachówkę to nie możesz nic kombinować, albo wzmacniasz więźbę

na pocieszenie powiem Ci że często więźba jest uniwersalna.

Sandacz
31-03-2010, 17:35
bardzo ekonomiczna będzie dach. cementowa, co wy wszyscy z tym ciężarem ? Praktycznie wszystkie dachy są projektowane pod pokrycia ciężkie, no chyba że projekt indywidualny już na etapie adaptacji zakłada użycie pokryć lżejszych, to nie ma wyboru ...

kuba2001
31-03-2010, 21:46
U mnie dach kopertowy 410 m2 pokryłem dachówka betonową Braas Lumino Celtycka. Dachówka i dodatki na cały dach kosztowały 20 tys zł. Razem z folią wstępnego krycia. Oczywiście bez rynien i okien dachowych. Typowa koperta- 2 lukarny, garaż dobudowany i taras z drugiej strony. Wydaje mi sie że różnica w cenie blachy nie była by aż taka duża.

A że Braas pęka ? Pierwsze słyszę..

Sandacz
31-03-2010, 22:23
Wiesz dlaczego Braas pękał ? bo najprawdopodobniej hurtownia wspólpracująca z dekarzem od tej opinii, miała słaby układ na sprzedaż akurat tego producenta, a lepszy na innego, ot całe wytłumaczenie...

Sandacz
31-03-2010, 22:24
Wiesz dlaczego Braas pękał ? bo najprawdopodobniej hurtownia wspólpracująca z dekarzem od tej opinii, miała słaby układ na sprzedaż akurat tego producenta, a lepszy na innego, ot całe wytłumaczenie...

maysee
31-03-2010, 23:00
Witam. Dorzuce swoje 0.05PLN jesli mozna. Poznizej zamieszczam kilka wycen na nasz dach:

->Dach 342m2, wielospadowy. Wszystkie ceny (brutto) dotycza dachowki podstawowej + dachowka specjalna + wszystkie dodatki

1) dachowka Creaton "Domino" - 40519zl
2) Rupp ceramika "Turmalin" - 40839zl
3) Braas "Tegalit" - 31245zl
4) Braas "Celtycka" - 16716zl

Zdecydowalismy sie na Celtycka z uwagi na cene (planowana byla Domino ale coz...). Nasz pan od dachu mowil, ze dach. cementowa jest rzeczywiscie bardziej krucha niz ceramiczna. No ale my nie planujemy urzadzac sobie spacerow po naszym dachu ani tym bardziej tancow. W Waszym przypadku porownalbym cene blachy z np. cementowkami. Nie sadze, zeby Wasza wiezba byla zaprojektowana wylacznie pod blaszke ale warto to sprawdzic. Zapraszam do mojego dziennika budowy, tam sa fotki tej Celtyckiej polozonej jakies 2-3tyg temu. Pozdrawiam.

xlenka
04-04-2010, 16:00
A co myślicie o gontach bitumicznych? Mają 30 lat gwarancji i nieźle się prezentują. Może ktoś ma?

mirawoj
05-04-2010, 10:57
Ja mam, dach ponad 300 m2 i kopertowy. Ale innego pokrycia nie braliśmy pod uwagę. Gont Katepala.

xlenka
06-04-2010, 19:09
Ja mam, dach ponad 300 m2 i kopertowy. Ale innego pokrycia nie braliśmy pod uwagę. Gont Katepala.

A możesz podać różnice w cenie blachodachówki i gontu? Coraz bardziej podobają mi się gonty ale jeszcze nie orientowałam się w różnicach w cenie. 1m2 gontu który mi się podoba to 30 zł.

mirawoj
06-04-2010, 20:27
Kupowałam w listopadzie 2004 i cena brutto 26,96 z m2 gontu. Blachodachówki nie sprawdzałam.