PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja poziona papą termozgrzewalną a atest



mirma
31-03-2010, 14:36
Zastanawiam się nad wykonaniem poprawnym izolacji poziomej ponieważ mam niesprzyjające warunki gruntowe . Do wyboru jest oczywiście papa lub folia.
Od samego początku byłem zdecydowany na papę podkładową zgrzewalną Werner lub Izobit 3,5-4mm grubości.
Niestety Żadna papa u nas w kraju nie ma atestu PZH do stosowania wewnątrz budynku.
I teraz zastanawiam się na tymi co wykonują izolację wewnątrz- chudziak. Czy wiedzą o tym i przymykają oko bo przecież zawsze się stosowało a kiedyś to foli nie było.
Chyba od czegoś ten atest jest?

kaltam
31-03-2010, 16:55
Instytucje które je wydają muszą z czegoś żyć i Ty (My) za to płacisz.

mirma
01-04-2010, 07:26
Instytucje które je wydają muszą z czegoś żyć i Ty (My) za to płacisz.

Czyli należy nie przejmować się brakiem atestu i śmiało można stosować papę wewnątrz budynku?

tryllu
01-04-2010, 10:26
Niby nie można a ludzie stosują. Ja też.
Na papie mam folię, na tym styro, potem znowu folię, beton, grunt i właściwą podłogę. Na pewno nic nie śmierdzi, ale czy jakieś substancje nie przenikną z czasem to tego nikt nie wie.

mirma
05-04-2010, 17:09
Niby nie można a ludzie stosują. Ja też.
Na papie mam folię, na tym styro, potem znowu folię, beton, grunt i właściwą podłogę. Na pewno nic nie śmierdzi, ale czy jakieś substancje nie przenikną z czasem to tego nikt nie wie.

U niektórych niestety śmierdzi np http://forum.muratordom.pl/showthread.php?158144-mam-problem-z-izolacj%C4%85-poziom%C4%85-budynku&p=4046797#post4046797