PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnie z IKEA - opinie, zdjęcia, montaż etc.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18

troopers
26-02-2013, 13:02
A powiedźcie proszę czy w przypadku szafek zawiasy są z cichym domykaniem coś na zasadzie bluemoton blum'a ?? czy przy lodówce w przypadku frontów abstrakt da radę zastosować "click" by nie było uchwytów tak samo przy zmywarce ??? pewnie nie da rady odskoczyć bo zmywarka będzie przytrzymywać... może macie jakieś rozwiązanie ?

Yorey
02-03-2013, 10:16
zastanawiam się, czy nie będzie za mało przestrzeni do pracy (półwysep ma mieć 240 lub 260cm x 100cm, ale w nim jest zlew i kuchnia)

Ana_7
02-03-2013, 10:23
zastanawiam się, czy nie będzie za mało przestrzeni do pracy (półwysep ma mieć 240 lub 260cm x 100cm, ale w nim jest zlew i kuchnia)
Między zlewozmywakiem a płytą jest przestrzeń, ja mam u siebie jedno obok drugiego i jest ok, wtedy też powiększyła by się powierzchnia blatu roboczego w jednym ciągu. Ale to zależy kto jak lubi i ile blatu potrzebuje ;)

Yorey
02-03-2013, 10:29
teraz mam kuchnię obok zlewu i jestem z tego powodu nieszczęśliwy;)

Ana_7
02-03-2013, 10:45
no właśnie zależy co kto lubi i jak mu jest wygodniej...

Zeberr
02-03-2013, 16:51
Przypuszczalnie po tej " wolnej" stronie półwyspu nikt nie będzie pracował, bo zlew, płyta i lodówka jest z drugiej strony. Więc jest to blat zbędny, zwłaszcza że w przejściu na druga stronę przeszkadza stół. Stół musi być tak umieszczony? Pokaż jeszcze rzuty całości, bo teraz ciężko się zorientowac, gdzie wejście, salon itd.

Yorey
02-03-2013, 17:14
to jest taki "open space" - kuchnia, jadalnia, pokój dzienny w jednym - do kupy to ma trochę ponad 40m2. Widoczne drzwi po lewej prowadzą do naszej sypialni, po prawej jest korytarz (bez drzwi - przestrzeń otwarta o szerokości jakichś 3,5 metra. Na wprost stołu jest wyjście na taras. Stół może stać różnie, można go odsunąć, można przestawić o 90 stopni, ale na razie koncepcja jest taka by stał, jak na rysunku. Dodam jeszcze, że jest nas czworo - na ogół w kuchni walczymy pojedynczo lub oboje, ale dzieci rosną, może też polubią gotowanie...;)

Zeberr
02-03-2013, 18:00
A moze zrób z tego półwyspu wyspę?

Yorey
02-03-2013, 18:54
taki był pierwotny zamysł, ale to pomieszczenie ma raptem 6m długości i godziwa wyspa się nie zmieści

ania i grześ
03-03-2013, 21:10
wreszcie, moge pochwalic sie nasza IKEA :)
https://lh5.googleusercontent.com/-PiMUnWPKezo/UTOnbkv305I/AAAAAAAACDw/5qDEOb1Bj3s/s640/DSC08288.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-S1-tRCMSGIg/UTOnnyqGjTI/AAAAAAAACD8/GyMc62lSsvs/s640/DSC08290.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-enh5HtXUbqM/UTOnpPUnmUI/AAAAAAAACEE/n-ai-U2Fb10/s640/DSC08291.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-9clnSSgYnJQ/UTOnrN86rzI/AAAAAAAACEM/BjxrJkXD7kg/s640/DSC08296.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-BRb5hH5LhzQ/UTOnsd1gSZI/AAAAAAAACEU/NfgC-_wb0JA/s640/DSC08297.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-PrpRfP162Zo/UTOnvI_60gI/AAAAAAAACEc/qzqP_IIgXlA/s640/DSC08299.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-CTNBtzEMY3Y/UTOnwSqvypI/AAAAAAAACEk/qPztB8qIIUg/s640/DSC08300.JPG

malgos.ty
09-03-2013, 01:11
Jestem tutaj nowicjuszką i czy Moglibyście mi powiedzieć o lodówce IKEI . Jak sie sprawuje. Czy coś sie dzieje po 5 latach gwarancji.
Mamy już plany przyszłej kuchni, sprawdzam wszystko po 3 razy. Tylko ta lodowka mi chodzi ciągle po głowie.

Yorey
09-03-2013, 07:38
lodówka Ikei to najpewniej lodówka Whirlpoola, ew. Elektroluxa - bodaj tylko te dwie firmy sprzedają swoje produkty pod marką IKEA. Osobiście ćwiczę taką lodówkę (Whirlpool ze znaczkiem IKEA) od jakichś 12 lat. Nie jest to jakiś szczyt innowacji czy technologii, ale zadanie spełnia prawidłowo, bodaj raz jedyny wzywałem do niej serwis.

malgos.ty
09-03-2013, 12:25
Dziękuję Bardzo

malgos.ty
09-03-2013, 12:29
A czy możecie Państwo Powiedzieć czy pod płytę gazową trzeba wstawić jakąś specjalną szafkę?
Płta gazowa bedzie miała 60 cm szerokości czy mogę sobie wstawić szafkę z szufladami również 60 ( bo nie wiem jak wygląda taka płyta od spodu, ile miejsca mi zabierze w szafce) czy zabierze miejsce np w górnej szufladzie.

malgos.ty
09-03-2013, 12:58
o i jeszcze jedno pytanko . mam mała kuchnię i na scianie bedę miała szafeczki wysokie na 38, 8 cm - front RUBIK białe szkło.

Nie ma takie frontu jeżeli chodzi o okap.
Jak to wyglada z montażem okapu bo zastanawiam się czy mogłabym włożyć okap to takiej zwykłej szafeczki?

krukin
11-03-2013, 11:05
Moja kuchnia nie jest jeszcze skończona, ale pokażę.
Brakuje szafek wiszących i wysokiej zabudowy. Nie ma również listew przypodłogowych i całej masy rzeczy, ale co tam.
Mało jest Arsty w necie, to wstawiam.

175791
175792
175793
175794
175795

kanka9
11-03-2013, 11:50
Krukin bardzo fajna kuchnia . Ja bym nie robiła już wiszących szafek tak super wygląda ;) A możesz napisać co to za blat ?

krukin
11-03-2013, 11:56
To Kronopol "dolores", wersja 120 cm, bo wycinane było na parapet. Dzięki :)

atika
16-03-2013, 18:42
Ja mam pytanie z "innej beczki".

Ma ktoś może instrukcję obsługi do piekarnika DATID OV8 i może przesłać na maila??
IKEA już nie sprzedaje tych piekarników, a ja nie wiem co zrobiłam ze swoją, a potrzebowałabym tą stronę gdzie jest fajnie napisane co na jakim poziomie i jakim "programie" najlepiej piec.

Pomóżcie ;)

Ana_7
16-03-2013, 19:57
Moja kuchnia nie jest jeszcze skończona, ale pokażę.
Brakuje szafek wiszących i wysokiej zabudowy. Nie ma również listew przypodłogowych i całej masy rzeczy, ale co tam.
Mało jest Arsty w necie, to wstawiam.

175791
175792
175793
175794
175795

Bardzo fajna kuchnia, ja też chcę kuchnię z ikei i też najbardziej podoba mi się arsta:) co prawda budowa jeszcze nie rozpoczę, ale projekt wybrany i tak kombinuję z układem pomieszczeń i już je planuję, żeby potem nie trzeba było za dużo kłuć ;)
Wiszących szafek nie planuję.
Mam pytanie-jaką szerokość ma ta kuchnia i jakie wymiary ma wyspa?

krukin
17-03-2013, 00:23
Bardzo dobrze, że już teraz myślisz o umeblowaniu :) Ja również kształt kuchni długo obmyślałam, coby ją standardowymi wymiarami uposażyć. O kosztach kuchni dowiedziałam się szybko, studia kuchenne wyceniały od 14 do 20 tys. Jestem realistką i wiedziałam, że nie będzie nas stać na taki wydatek, także stanęło na Arście.
Moja kuchnia ma 260cmx 510cm. Poszerzyłam ją kosztem salonu o wnękę na wysoką zabudowę(nie widać na zdjęciach, ale będzie na lewo na I zdjęciu), także w tym miejscu mam szerokość około 330cm. Półwysep ma 90x170.

AJA123
17-03-2013, 09:41
witam
czy macie jakieś info kiedy będzie promocja na meble kuchenne wydajesz 1000 dostajesz 100

Ana_7
17-03-2013, 10:33
Bardzo dobrze, że już teraz myślisz o umeblowaniu :) Ja również kształt kuchni długo obmyślałam, coby ją standardowymi wymiarami uposażyć. O kosztach kuchni dowiedziałam się szybko, studia kuchenne wyceniały od 14 do 20 tys. Jestem realistką i wiedziałam, że nie będzie nas stać na taki wydatek, także stanęło na Arście.
Moja kuchnia ma 260cmx 510cm. Poszerzyłam ją kosztem salonu o wnękę na wysoką zabudowę(nie widać na zdjęciach, ale będzie na lewo na I zdjęciu), także w tym miejscu mam szerokość około 330cm. Półwysep ma 90x170.

My do tej pory urządzaliśmy dwie kuchnie, obie na wymiar zamawiane w "dobrych" sklepach, robili nam też do jednego mieszkania szafy, a w drugim kupiliśmy w ikei i jak dla mnie zamawianie kuchni w takich studiach jest bez sensu - wywaliśmy sporo kasy, a materiały z jakich zostały zrobione kuchnie marne, szafa też się rozklekotała, a dwie z ikei w obecnym mieszkaniu działają bz zarzutów i jest bardzo zadowolona, może akurat szafy nie wyszły dużo taniej, ale jak dla mnie są dużo lepsze niż te na zamówienie. Dlatego postanowiłam, że kuchnię do domu zamówimy teraz w ikei, byłam ogladałam, patrzyłam ich systemy i myślę, że nie są wcale gorsze, a nawet uważam je za lepsze. Tylko właśnie chcę już zaplanować kuchnię, bo tam są standardowe wymiary i każdy cm się liczy. Zaaranżowałam sobie już w tym programie na stronie ikei kuchnię i wszystko mieści się idealnie ;) też kombinuję coś z wyspą, ale chyba zrezygnuję, będą niskie szafki i na jednej ścianie wysoka zabudowa. Czekam na dalsze fotki:)

wenderko
17-03-2013, 16:52
Ja mam pytanie z "innej beczki".

Ma ktoś może instrukcję obsługi do piekarnika DATID OV8 i może przesłać na maila??
IKEA już nie sprzedaje tych piekarników, a ja nie wiem co zrobiłam ze swoją, a potrzebowałabym tą stronę gdzie jest fajnie napisane co na jakim poziomie i jakim "programie" najlepiej piec.

Pomóżcie ;)

Atika, podaj proszę maila na priv, zeskanuję jutro w pracy i Ci wyślę.

Oszolom
18-03-2013, 09:59
Witam.
Ja też coraz bardziej skłaniam się ku kuchni z IKEI (w fazie planowania).
Aktualnie mam dwa problemy.
1. Kuchnia będzie miała kształt litery "L" o wymiarach 3600x1750mm. Zastanawiam się czy nie wcisnąć z trzeciej strony na długości, jakiejś szafki stojącej ze zlewem lub płytą indukcyjną, wtedy powstanie "C" z jednym ogonkiem, ale miejsca pomiędzy szafkami będzie tylko 70-80cm.

2. Żona uparła się aby w jednym słupku były (licząc od dołu) - zmywarka, piekarnik, mikrofala, lub express. Widzieliśmy coś takiego w jednym ze sklepów AGD, fajne bo oszczędza się miejsce. Nie widziałem takiej szafki w programie IKEI, czy z istniejących szafek do zabudowy piekarnika + mikrofala można przerobić dolną półkę aby zamontować zmywarkę?.

gahan
18-03-2013, 13:17
Witam.

2. Żona uparła się aby w jednym słupku były (licząc od dołu) - zmywarka, piekarnik, mikrofala, lub express. Widzieliśmy coś takiego w jednym ze sklepów AGD, fajne bo oszczędza się miejsce. Nie widziałem takiej szafki w programie IKEI, czy z istniejących szafek do zabudowy piekarnika + mikrofala można przerobić dolną półkę aby zamontować zmywarkę?.

Sprawdź czy takie ustawienie- tj. piekarnik nad zmywarką jest dozwolone - bo coś mi świta,że chyba ze względów bezpieczeństwa nie za bardzo.

magnolia_2
21-03-2013, 21:57
Witam.
2. Żona uparła się aby w jednym słupku były (licząc od dołu) - zmywarka, piekarnik, mikrofala, lub express. Widzieliśmy coś takiego w jednym ze sklepów AGD, fajne bo oszczędza się miejsce. Nie widziałem takiej szafki w programie IKEI, czy z istniejących szafek do zabudowy piekarnika + mikrofala można przerobić dolną półkę aby zamontować zmywarkę?.

Ja też tak robię, dla 'bezpieczeństwa" miedzy zmywarkę a piekarnik dam blendę lub szufladę. Ale nad piekarnikiem będzie już tylko szafka, bo mikrofala na tej wysokości nie będzie zbyt wygodna - wstawisz talerz zupy i ... Miałam tak kiedyś w akademiku mikrofalę na lodówce, bo nie było miejsca. Ale na stale nigdy więcej.
Co do szafki to dedykowanej do takich zabiegów nie ma. Zmywarka standardowo i tak jest bez obudowy, zakładane są tylko drzwiczki. Więc my bierzemy tą szafkę 125 cm do zabudowy piekarnika i jakoś ją zamontujemy na wisząco do ściany z tyłu i szafki z boku. Inaczej chyba nie da rady tego pożenić :)

PawelDebiec
22-03-2013, 23:18
Ikei bym nie polecał... ;P W sensie, że mebli - słyszałem od znajomych a więc z pierwszej ręki, że w użytkowaniu (intensywnym) sprawdzają się raczej średnio.

AJA123
23-03-2013, 08:18
Ikei bym nie polecał... ;P W sensie, że mebli - słyszałem od znajomych a więc z pierwszej ręki, że w użytkowaniu (intensywnym) sprawdzają się raczej średnio.

to uważasz, że ci wszyscy, którzy pokazują tu swoje kuchnie i je zachwalają nie użytkują ich tylko na nie patrzą
a może jesteś kolejną osobą, która chce zaproponować nam swoje super wypasione własnoręcznie zrobione meble kuchenne, które sprawdzą się w intensywnym użytkowaniu

emi601
23-03-2013, 11:32
ja często bywam w dwóch naprawdę intensywnie użytkowanych kuchniach z ikei u znajomych i nie jest "średnio" :)
u moich rodziców w kuchni "ze studia" jest za to mocno średnio.
jak komu się trafi!

yokasta
23-03-2013, 13:42
Ikei bym nie polecał... ;P W sensie, że mebli - słyszałem od znajomych a więc z pierwszej ręki, że w użytkowaniu (intensywnym) sprawdzają się raczej średnio.

Z pierwszej ręki to by było gdybyś sam użytkował i miał jakieś pojęcie na ten temat. Uwielbiam takie "znajomi znajomych mówią, że....".
Na swoje narzekać nie mogę a kuchnia jest użytkowana bardzo intensywnie. Już pomijając co to dla kogo znaczy.

Widziałam poniszczone fronty STAT ale raczej wyglądało jakby ktoś w nie walił garami - tego żadna kuchnia nie wytrzyma.

reniaaa
25-03-2013, 23:10
wiecie ze wycofali z produkcji uchwyty SVEP ?

my kupiliśmy kuchnie stat, czeka na skręcenie

emi601
26-03-2013, 10:16
nieeee!
ja po świętach jadę po mojego stata i miały być właśnie te uchwyty!
jak to? jak to? czy to pewne?

troopers
26-03-2013, 10:37
I kuchnia kupiona .... nie obyło się bez dylematów a więc znów odwieczny wybór ARSTA czy ABSTRAKT , w końcu padło na abstrakt białego. Kuchnia siękończy i niebawem ruszam z szafkami. Byłem w sobotę po meble dobrze że pojechałem jeszcze przed otwarciem - do doradcy w dziale kuchnie dostaliśmy się jako pierwsi - potem ti jużbyłaby masakra :) a tak 3h i załatwione kuchnia zapakowana.

sheenaz
26-03-2013, 20:16
Witam.

2. Żona uparła się aby w jednym słupku były (licząc od dołu) - zmywarka, piekarnik, mikrofala, lub express. Widzieliśmy coś takiego w jednym ze sklepów AGD, fajne bo oszczędza się miejsce. Nie widziałem takiej szafki w programie IKEI, czy z istniejących szafek do zabudowy piekarnika + mikrofala można przerobić dolną półkę aby zamontować zmywarkę?.

Nie da się. Nie w szafkach ikea.
Zmywarka nie ma korpusu szafkowego tak jak np. lodówki do zabudowy, więc nie będziesz miał jak postawić na niej piekarnika.

beetb
27-03-2013, 14:19
Ikeowe zmywarki i fronty maja szerokosc 59,6cm, a szerokosc zabudowy zmywarek Boscha czy Siemensa wynosi 59,8cm... niby tylko 2mm, ale nie chce sie przekonac po zakupie, ze front za waski jest...
Czy ma ktos zmywarke Boscha, Siemensa do zabudowy z ikeowym frontem?

Dyl
27-03-2013, 14:38
Ja mam Boscha i front pasował, ale moja kuchnia ma 7 lat, mogło się coś zmienić. Najlepiej zadzwoń do Ikea, na pewno wiedzą jakie sprzęty pasują.

kanka9
27-03-2013, 14:40
Ikeowe zmywarki i fronty maja szerokosc 59,6cm, a szerokosc zabudowy zmywarek Boscha czy Siemensa wynosi 59,8cm... niby tylko 2mm, ale nie chce sie przekonac po zakupie, ze front za waski jest...
Czy ma ktos zmywarke Boscha, Siemensa do zabudowy z ikeowym frontem?

Ja mam zmywarkę Bosch i fronty z ikea i wszystko pasuje . Kupowane w 2011r.

troopers
28-03-2013, 12:30
Ja także mam zmywarkę BOSCH a dokładniej model 53L00EU, jeszcze frontu nie montowałem - ale wiem że będzie ciężko z tego względu, że u mnie front zmywarki będzie się składał z 2 frontów by podziałka frontu szafki do sortowania odpadów zgrała się z frontem zmywarki.... Ale mam inne pytanie wczoraj skręciłem wszystkie szafki wiszące i u Was też śruby ściskające - mimośrody są widoczne pod spodem ?

reniaaa
28-03-2013, 14:46
nieeee!
ja po świętach jadę po mojego stata i miały być właśnie te uchwyty!
jak to? jak to? czy to pewne?

tak, to pewne, są wycofane z produkcji, sprzedają tylko resztki z magazynu,

ja dobrałam takie zamiast SVEP-ów

179779

sheenaz
29-03-2013, 09:44
Troopers. Z forntem do zmywarki nie powin ienes miec problemu.
1 drzwi mojej lodówki są obłożone 3 frontami Arsta - dało się :)

Co do mimosrodów - standard ikeowy. W pierwszym lepszym sklepie z częsciami meblowymi możesz kupic pasujace zaslepki lub naklejki.

reniaaa
29-03-2013, 13:34
a wiecie że ikea niedawno wprowadziła zaślepki do dziur w szafkach :)
w końcu nie wyglądają jakby ktoś do nich z karabinu strzelał ;/ zwłaszcza jak sie da drzwi przeszklone

emi601
29-03-2013, 14:12
oj reniuuu! dzieki za podbudowanie! te "Faglaviki" nie są w sumie złe, były na drugim miejscu jeśli chodzi o wybór. "Svepy" jakoś mi tak lepiej w ręku leżały.

reniaaa
29-03-2013, 14:56
oj reniuuu! dzieki za podbudowanie! te "Faglaviki" nie są w sumie złe, były na drugim miejscu jeśli chodzi o wybór. "Svepy" jakoś mi tak lepiej w ręku leżały.
no niestety... nie bedzie ich juz, tez je chciałam

troopers
29-03-2013, 20:06
Troopers. Z forntem do zmywarki nie powin ienes miec problemu.
1 drzwi mojej lodówki są obłożone 3 frontami Arsta - dało się :)

Co do mimosrodów - standard ikeowy. W pierwszym lepszym sklepie z częsciami meblowymi możesz kupic pasujace zaslepki lub naklejki.
OK :) dzięk iza wskazówki, chociaż nie będzie z dołu ich aż tak widać ale wole by wszystko miło ręce i nogi :)
pozdrawiam

troopers
29-03-2013, 20:07
a wiecie że ikea niedawno wprowadziła zaślepki do dziur w szafkach :)
w końcu nie wyglądają jakby ktoś do nich z karabinu strzelał ;/ zwłaszcza jak sie da drzwi przeszklone
No właśnie bo biorąc wyposażenie do szafek przechodziłem i patrze jakieś małe zaślepki i tak zabrałem 4 woreczki i zobaczymy czy to to :)

Anulek2005
29-03-2013, 23:09
No właśnie bo biorąc wyposażenie do szafek przechodziłem i patrze jakieś małe zaślepki i tak zabrałem 4 woreczki i zobaczymy czy to to :)

A ma to jakąś nazwę?
Szukam na stronie IKEA ale nic nie ma ....

reniaaa
29-03-2013, 23:13
A ma to jakąś nazwę?
Szukam na stronie IKEA ale nic nie ma ....

180221

http://www.mallorca.ikea.es/productos_IKEA/detalle.php?id=00226315#.UVYSnMrA7po

na pl stronie ikei ich nie ma

troopers
30-03-2013, 09:50
180221

http://www.mallorca.ikea.es/productos_IKEA/detalle.php?id=00226315#.UVYSnMrA7po

na pl stronie ikei ich nie ma
Dokładnie te... ale widze że za mało ich kupiłem bo troche tych zaślepek na jedną szafkę idzie...

troopers
30-03-2013, 13:36
a korzystastając z okazji chciałem się Was zapytać na jakie kołki mocowaliście szafki wiszące??? i kolejna sprawa jak panel wykończeniowy się montuje? bo u mine panelem będzie wykończona lodówka

reniaaa
30-03-2013, 14:41
Dokładnie te... ale widze że za mało ich kupiłem bo troche tych zaślepek na jedną szafkę idzie...

tak sie tylko wydaje, ich w opakowaniu jest chyba 100
w szafce w jednym rzędzie jest 25 otworów, czyli jedno opakowanie jest na jedną szafkę

ale... zależy jakie masz szyby, oglądałam fronty stat i tych dziurek bliżej drzwiczek nie widać wcale przez szybki.
Natomiast te po przeciwnej stronie pewnie bedzie widać, zależy ile w tej szafce bedzie rzeczy trzymanych i czy je przysłonią, ja mam tylko dwie przeszklone i tam będą zaślepki tylko

Oszolom
01-04-2013, 00:56
Jestem na etapie rozważania wyboru kuchnie IKEA lub na zamówienie.
Mam tutaj pytanie, jedna z wersji aranżacji zakłada półwysep z narożnikiem.
Aby tak się stało musiałyby być wykorzystane szafki wiszące o szerokości bodajże 38cm.
Czy można takie szafki przerobić na stojące - czyli czy da się do nich przykręcić nóżki lub cokół?.

EmKa88
01-04-2013, 12:46
Ja montowałem kuchnię Ikea z bratem u niego w mieszkaniu i powiem,że szybko nam poszło, nawet byłem zaskoczony.Dla mnie to funkcjonalne kuchnie i estetycznie wykonane.

troopers
01-04-2013, 16:49
Ja montowałem kuchnię Ikea z bratem u niego w mieszkaniu i powiem,że szybko nam poszło, nawet byłem zaskoczony.Dla mnie to funkcjonalne kuchnie i estetycznie wykonane.
n jakie kołki wieszaliście szafki wiszące ?

narendil
02-04-2013, 08:01
Jestem na etapie rozważania wyboru kuchnie IKEA lub na zamówienie.
Mam tutaj pytanie, jedna z wersji aranżacji zakłada półwysep z narożnikiem.
Aby tak się stało musiałyby być wykorzystane szafki wiszące o szerokości bodajże 38cm.
Czy można takie szafki przerobić na stojące - czyli czy da się do nich przykręcić nóżki lub cokół?.
Ja mam jedną szafkę wiszącą w roli stojącej.
Normalnie przykręcasz nóżki.
Nie wiem, co mogłoby stać na przeszkodzie? Przecież szafka wisząca ma takie same elementy jak stojąca.

Drop_Inn
06-04-2013, 22:14
Mam pytanie do posiadaczy narożnych 120-tek. Został nam taki biały fragment do zamaskowania i nie za bardzo wiemy jak to ugryźć. Pan z Ikei wspominał o wycięciu maskownicy z panelu, ale nijak nam ta decha nie pasuje. Zamiast ładnie zgrywać się z frontami, wystaje prawie o całą swoją grubość. Pewnie robimy / zrobiliśmy coś źle. Będę wdzięczna za jakąkolwiek radę lub zbliżenia na ten fragment u Was :)


https://lh5.googleusercontent.com/-9Fl-r2ICTgw/UWBujtMaknI/AAAAAAAAB8U/IA3spINkOW4/s512/DSC_2398_filtered.jpg

syberia
06-04-2013, 22:23
Tak się stało bo ta szafka nie jest dosunięta do ściany , prawda ? gdyby tę 120 stkę przesunąć w prawo to by się wszystko zgodziło

Aleksandryta
07-04-2013, 10:13
Jednak wydaje mi si, ze po prawej jest narożna szafka 120 cm, a po lewej zmywarka (patrząc na zdjęcie). Według mnie zmywarka powinna być dosunieta w prawo, na tyle, żeby jej otwarcie nie kolidowało z szafką. A jeśli nie, wstawiłabym słupek trzydziestkę, przesuwając oczywiście zmywarkę w lewo. Problem nie powstałby, gdyby zamiast zmywarki stałaby zwykła szafka z drzwiami otwieranymi w lewo.

181940Po prostu konstruktorzy tej szafki nie przewidzieli, że tam postawiona zostanie zmywarka, której drzwiczki, jak wiadomo otwierają sie w dół....:rolleyes: Do białej części tej szafki, jak widać na zdjęciu powinna zostać dosunięta inna szafka pod kątem 90 stopni i nie byłaby potrzebna wtedy blenda. Ponieważ miałam taki sam problem, jak Ty u siebie w starym mieszkaniu, wzęłam 60 tkę z łamanymi drzwiami.
Taką:
181946I obok postawiłam zmywarkę dokładnie tak jak jest u Ciebie. Na ten bład, jaki jest u Ciebie zwróciła mi uwagę projektantka z IKEA, jak przyszłam do niej ze swoim projektem.
Ja na Twoim miejscu zrobiłabym blendę z frontu, bo teraz nawet kolorystycznie nie pasuje....
Albo zamiast blendy zastosować to:
181947oczywiście na nózkach. Tyle, że jak widać będzie o wiele płytsze od standardowej szafki.

Drop_Inn
07-04-2013, 13:12
Dzięki za odzew :)
Kuchnia niestety jest już poskładana, a po drugiej stronie nie ma na tyle miejsca żeby odsunąć zmywarkę i wcisnąć tą 20-kę z otwartymi półkami. Człowiek od projektów zwrócił w Ikei uwagę na to, że zmywarka stoi tak a nie inaczej, ale zapewniał, że wszystko będzie ok, że da radę to zamaskować. Grunt żeby nie znajdowała się tuż przy szafce, bo wtedy nie otworzymy drzwi. Ta biała część była dołączona do korpusu i na nią podejrzewam miał iść panel. Bardzo możliwe, że tak jak wspomniała Syberia szafka nie jest dobrze dosunięta do ściany (ta jej schowana część). Mąż wspominał, że ściany okazały się krzywe i brakło nam jakieś pół cm. Gdyby szafka była ciut głębiej niż zmywarka, zostałoby miejsce akurat na grubość panelu i pewnie dałoby radę zrobić tak, jak zalecali w Ikei. Może uda się to jeszcze uratować kombinując z wysunięciem do przodu zmywarki i reszty zabudowy na tej ścianie (to na szczęście tylko 3 sztuki). Coś musimy wymyślić.

reniaaa
07-04-2013, 22:04
Mam pytanie do posiadaczy narożnych 120-tek. Został nam taki biały fragment do zamaskowania i nie za bardzo wiemy jak to ugryźć. Pan z Ikei wspominał o wycięciu maskownicy z panelu, ale nijak nam ta decha nie pasuje. Zamiast ładnie zgrywać się z frontami, wystaje prawie o całą swoją grubość. Pewnie robimy / zrobiliśmy coś źle. Będę wdzięczna za jakąkolwiek radę lub zbliżenia na ten fragment u Was :)


https://lh5.googleusercontent.com/-9Fl-r2ICTgw/UWBujtMaknI/AAAAAAAAB8U/IA3spINkOW4/s512/DSC_2398_filtered.jpg

możesz wkleić jakieś zdjęcie na którym będzie lepiej widać ten wewnętrzny narożnik z mugatów plis

i podłogę masz taką jak ja chcę ! masz jakieś foto całej kuchni ?
kurcze fajnie to wygląda ale jakoś sie boje tej szachownicy... może niepotrzebnie...

Drop_Inn
07-04-2013, 23:32
Reniu, bardzo proszę :)

https://lh6.googleusercontent.com/-3h1zxU8aFE8/UWHlZJqAodI/AAAAAAAAB8s/TZGaG-b5cOQ/s640/DSC_2399a_filtered.jpg

A po więcej zdjęć zapraszam do mojej galerii (link w stopce).
Przeglądanie najlepiej zacząć od końca, bo kuchnia właściwie dopiero co się tworzy... ;)

dex166
08-04-2013, 11:06
Szafki nie są ze soba zlicowane i stad tak wychodzi. Błąd podczas montazu albo kształt pomieszczenia wymusił takie a nie inne ustawienie szafek.
Jedyne co możesz zrobić to odkrecić tę maskownicę (jest przykrecona dwoma śrubami od wewnatrz szafki naroznej) i z panelu bocznego dociac u stolarza taki sam kawałk. Dociety kawałek przyrecasz w miejsce obecnej maskownicy i wszystko masz na równo. Jedyną trudnością będzie wytrasowanie w docietym kawałku otworów do przykrecenia.

Drop_Inn
08-04-2013, 14:52
Dex, a nie orientujesz się czy dałoby radę przesunąć ten biały fragment bardziej w głąb i dopiero na to dać właściwy panel?

reniaaa
08-04-2013, 15:56
dziękuje !

troopers
08-04-2013, 16:03
Ufff u nas szafki prawie skończone :-/ ...trochę to trwało ale nie było wszystkich sprzętów no i mniej czasu, ale już szafki poskecane teraz tylko czekam na zlew i bierzemy się za montaż płyty i zlewu no i ostatnie regulacje i na końcu odklejanie foli zabezpiezcającej. Dla przypomnienia projekt przedstawiał następujący układ:
http://imageshack.us/a/img202/4323/20213836.jpg

Na razie nasza nie duża kuchnia wygląda tak:
http://imageshack.us/a/img515/6795/003frt.jpg
http://imageshack.us/a/img23/3754/002thm.jpg

dex166
08-04-2013, 20:38
Dex, a nie orientujesz się czy dałoby radę przesunąć ten biały fragment bardziej w głąb i dopiero na to dać właściwy panel?
Oczywiście, że można ale nie widze za bardzo sensu, pracy bedzie tyle samo bo tu również trzeba będzie trasować nowe otwory w boku szafki narożnej.
Zapomniałem napisać, że minusem rozwiązania, które opisałem bedzie widoczny pasek obudowy na szafce narożnej, ale fronty są jasne więc bardzo nie będzie się rzucał w oczy
Najlepiej jednak było by wysunąc szfki ze zmywarka do przodu ale jeżeli blaty są już dociete to bedzie problem z odległością frontów do krawędzi blatu- będzie mniejsza niż z prawej strony. Niestety montaż został źle wykonany i jeżeli była to ekipa z ikei to może spróbować z reklamacją.

Oszolom
08-04-2013, 22:15
A ja mam takie pytanie.
W IKEI przy kasach jest taki kącik wyprzedażowy.
Ostatnio miałem w ręku zestawy do cichego domyku do szuflad, i nie kupiłem....
Nie wiem czy mi się to przyda skoro szafki są już kompletne.
Były tam też inne ciekawe rzeczy jak np. cokoły lub jakieś maskownice.
Pytanie czy to towar pełno wartościowy i warto się na coś takiego skusić?

Aleksandryta
08-04-2013, 22:18
troopers pięknie będzie. :) Z tym, że żona Gorenje będzie przeklinała dzień i noc. Niestety nie da się podejrzeć przez szybkę jak piecze sie ciasto, czy np. pasztet, tylko trzeba otwierać drzwiczki, a niektóe wypieki bardzo nie lubią przeciągów.

troopers
09-04-2013, 19:03
troopers pięknie będzie. :) Z tym, że żona Gorenje będzie przeklinała dzień i noc. Niestety nie da się podejrzeć przez szybkę jak piecze sie ciasto, czy np. pasztet, tylko trzeba otwierać drzwiczki, a niektóe wypieki bardzo nie lubią przeciągów.
Zobaczymy jak się będzie prezentować po ściągnięciu folii, pozostało tylko wyrównać wszystko ostatecznie, zamontować "click"i ustrusta do szafek wiszących , wycięcie w blacie miejsca na płyte i na zlew i koniec ;] na koniec wrzuce foty pozdr

ivy17
09-04-2013, 19:08
http://imageshack.us/a/img23/3754/002thm.jpg

jakiej szerokości sa górne szafki ??

troopers
09-04-2013, 19:35
jakiej szerokości sa górne szafki ??

30cm...

pierwsza od lewej sama 30stka ,kolejne 60stki z podziałe na 30tki

ivy17
09-04-2013, 19:39
30cm...

pierwsza od lewej sama 30stka ,kolejne 60stki z podziałe na 30tki

bardzo ładnie to wygląda, chce podobnie zrobić u siebie :yes:

troopers
09-04-2013, 19:44
bardzo ładnie to wygląda, chce podobnie zrobić u siebie :yes:
długo zastanawiałem się jakie dać szafki wiszące no i dolne, wycena kuchni w lokalnym studio ponad 10tyś - tutaj nam wyszło znacznie taniej - 6tyś. No i mam wrażenie że równie solidnie bo sami składaliśmy więc, wolno ale starannie. Najbardziej baliśmy się frontu zmywarki bo składał się z 3 osobnych elementów... ale jakoś poszło :)

ivy17
09-04-2013, 19:50
. Najbardziej baliśmy się frontu zmywarki bo składał się z 3 osobnych elementów... ale jakoś poszło :)
Na dole tez planuje głownie szuflady wiec mam pytanie czy bez problemu pasowały na zmywarke( jaki model macie), trzeba było bardzo kombinować z montażem ? Widziałam w ikei ze jakieś podkłady były doklejane ....

troopers
09-04-2013, 20:19
Na dole tez planuje głownie szuflady wiec mam pytanie czy bez problemu pasowały na zmywarke( jaki model macie), trzeba było bardzo kombinować z montażem ? Widziałam w ikei ze jakieś podkłady były doklejane ....
Szuflad nie mamy :) widocznych, od lewej cargo 30 i tam wewnetrzne szuflady, potem właśnie piekarnik, zmywarka 60tka (Bosch 53L00EU) , szafka 80tka z podziałem frontów i na końcu cargo 40stka i właśnie ze wzgklędu że szafka na odpady jest z podziałem to i do zmywarki taki wybraliśmy. Pan podczas konsultacji mówił że będzie ciężej to zrobić ale da się zrobić... no i dało się...trzeba tylko pokombinować jak coś to służe pomocą :) my zrobilśmy najpierw soboie połączenie forntów bo w zestawie od szafki z odpadami są metalowe wsporniki dla dwóch frontów i wzrou użyliśmy do frontów zmywarki, zamontowaliśmy zwykłe wsporniki i potem ten oryginany wyciągneliśy i zmontowaliśmy tą 80tke.... i wyszło elegancko :) bo najbardziej baliśmy się że nie zgrają sie nam linie poziome szafka-zmywarka

ivy17
09-04-2013, 20:31
dziekuje za wskazówki :hug:, czekam niecierpliwie na efekt końcowy i w razie problemów bedę dopytywać :yes:

troopers
09-04-2013, 20:41
ok nie ma problemu służe pomocą , ale zrobie Ci jak coś schemacik z opisem na pw pozdrawiam

ivy17
09-04-2013, 20:44
ok nie ma problemu służe pomocą , ale zrobie Ci jak coś schemacik z opisem na pw pozdrawiam

bardzo dziękuję , chętnie zobaczę :)

agatah
10-04-2013, 09:34
Moje szafki są z Ikea

https://dl.dropbox.com/u/77244481/Wrzosy/kuchnia/IMG_1864.jpg

https://dl.dropbox.com/u/77244481/Wrzosy/kuchnia/IMG_1865.jpg

https://dl.dropbox.com/u/77244481/Wrzosy/kuchnia/IMG_1884.jpg

http://dl.dropbox.com/u/77244481/murator/IMG_1036.jpg

kasica1976
10-04-2013, 10:03
Witam!
Od jakiegoś czasu planuję wymianę mebli w kuchni właśnie na meble z Ikei. Cieszę się, że znalazłam to forum. Co myślicie o połączeniu frontów: dolne szafki TIDAHOLM a górne ADEL kremowe? 182642

narendil
10-04-2013, 10:13
agatah, podoba mi się Twoja kuchnia!
Możesz przybliżyć szczegóły oświetlenia podszafkowego?

kasica1976
10-04-2013, 11:19
dziękuję troopers za inspirację z zabudową zmywarki
mnie też przeszkadzają zaburzone linie na zmywarce obok szuflady do sortowania, ale o takim rozwiązaniu nie pomyślałam
dzięki :)

agatah
10-04-2013, 11:24
agatah, podoba mi się Twoja kuchnia!
Możesz przybliżyć szczegóły oświetlenia podszafkowego?

Narendil, dziekuję :)

Pisałam w wątku kuchennym, pozwól, że tu skopiuję :)


JUż piszę co i jak. Samo to robiliśmy :)

To są płyty wykończeniowe z IKEA :D
Wyfrezowany rowek na profil aluminiowy http://allegro.pl/profil-groove-do-tasma-led-2m-szybka-2-metry-i3098079301.html
Klosz mleczny http://allegro.pl/klosz-mleczny-1m-do-profil-led-do-tasma-led-i3082650040.html
i ledy http://allegro.pl/tasma-listwa-led-1mb-60-smd-5050-ciepla-300-ip20-i2965958967.html
Płyty są przykręcone i przyklejone do spodu szafek, w to wklejone profile, ledy i na koniec wsunięte klosze :D
Zasliacz montażowy najzwyklejszy http://allegro.pl/zasilacz-led-montazowy-60w-12v-ip67-do-tasma-led-i3113308198.html

:)

Kto jak kto, ale Ty sobie poradzisz! :)

narendil
10-04-2013, 12:23
agatah, pozwolisz, że Twój post umieszczę w swoim wątku w formie cytatu?
O podobnym rozwiązaniu myślałam sama i Twoja informacja, że zrobiliście to sami bardzo mnie ucieszyła!
Gdybyś jeszcze mogła zdradzić, jak wyfrezowaliście otwór pod profil? (Tego jeszcze nie robiłam)
Sami czy jakiś fachowiec?
Szukałam w wątku kuchennym, ale nie znalazłam odpowiedzi.

reniaaa
10-04-2013, 12:41
agatah - co to za zlew ?

sheenaz
10-04-2013, 13:03
!
Gdybyś jeszcze mogła zdradzić, jak wyfrezowaliście otwór pod profil? (Tego jeszcze nie robiłam)
Sami czy jakiś fachowiec?
Szukałam w wątku kuchennym, ale nie znalazłam odpowiedzi.

Narendil, frezarke trzeba miec :)
Mam takie same swiatelko jak u Agaty.
Tyle,, ze my frezowlismy bezposredniow korpusach ikeowych, nie mamy dodatkowej listwy.
Pól roku minęło i nic sie nie rozpadło :)

agatah
10-04-2013, 13:18
agatah, pozwolisz, że Twój post umieszczę w swoim wątku w formie cytatu?
O podobnym rozwiązaniu myślałam sama i Twoja informacja, że zrobiliście to sami bardzo mnie ucieszyła!
Gdybyś jeszcze mogła zdradzić, jak wyfrezowaliście otwór pod profil? (Tego jeszcze nie robiłam)
Sami czy jakiś fachowiec?
Szukałam w wątku kuchennym, ale nie znalazłam odpowiedzi.

Pozwalam:yes:
:lol2:

No właśnie frezowanie to była najgrubsza sprawa.
Faktycznie najłatwiej (tak mi się wydaje) byłoby to zrobić za pomocą frezarki, ale my pod ręką nie mieliśmy. A żaden wykonawca kuchni, do którego dzwoniliśmy nie chciał tego zrobić. Proponowali całą kuchnię.:mad::lol2:
Skorzystaliśmy więc z pomocy stolarza, który robił nam blat.
Pojechaliśmy do niego z tymi płytami i profilem aluminiowym. On sobie to dokładnie zmierzył i wykonał kilka przejazdów piłą, takich nacięć wgłąb płyty, o głębokości odpowiadającej głębokości profilu, raz przy razie, chyba 7 razy. I frez gotowy :)



agatah - co to za zlew ?

Alveus Rock.
O ile zlew polecam (serwis mają świetny - jak się okazało, że nasz egzemplarz ma małą dziurkę w komorze, nie na wylot ale wgłąb - to przysłali cały nowy zlew), o tyle bateria też ichj produkcji - beznadziejna. Chlapie, pryska, sitko zakamienia się błyskawicznie. Właśnie będziemy wymieniać.
Tym sposobem mam 2 zlewozmywaki w domu:cool::D



Narendil, frezarke trzeba miec :)
Mam takie same swiatelko jak u Agaty.
Tyle,, ze my frezowlismy bezposredniow korpusach ikeowych, nie mamy dodatkowej listwy.
Pól roku minęło i nic sie nie rozpadło :)

U nas frezowanie w korpusach odpada, bo:
raz - szafki wiszą wysoko i widać spód szafek, a te łączenia mi się nie podobają
dwa - w jednej z szafej jest ociekacz, bez dna szafki pod spodem - nie dałoby się ;)

reniaaa
10-04-2013, 13:30
tez chce alveusa, ale chyba record
myślałam nad baterią tą bora... z wyciaganą wlewką tez alveusa

reniaaa
10-04-2013, 13:31
i mam jeszcze pytanie, czy ktoś ma pod zlewem szafkę 80 cm taką z jedną dużą szufladą w któej są kosze na śmieci ?
Dałam sie na taką namówić a teraz sie zastanawiam czy taka szuflada 80 z koszami jest praktyczna ?
Może lepiej wstawic dwie 40 ? i w jednej kosze a w drugiej inne szpargały, tylko zlew musiałby byc taki zeby komora weszła do 40

agatah
10-04-2013, 13:46
tez chce alveusa, ale chyba record
myślałam nad baterią tą bora... z wyciaganą wlewką tez alveusa

Mnie się baterie tego typu nie podobają więc nie brałam pod uwagę ;)





i mam jeszcze pytanie, czy ktoś ma pod zlewem szafkę 80 cm taką z jedną dużą szufladą w któej są kosze na śmieci ?
Dałam sie na taką namówić a teraz sie zastanawiam czy taka szuflada 80 z koszami jest praktyczna ?
Może lepiej wstawic dwie 40 ? i w jednej kosze a w drugiej inne szpargały, tylko zlew musiałby byc taki zeby komora weszła do 40

Można podciąć szafki na łączeniu.

ivy17
10-04-2013, 14:06
Pozwalam:yes:
:lol2:

No właśnie frezowanie to była najgrubsza sprawa.


super że sie da tak własnoręcznie...ja mam nowe zabawki małego stolarza to może sie uda :lol2:
Bardzo podobaja mi sie takie ukryte, juz podziwiałam w studiach kuchennych :cool: I chyba zrobiła bym jak agatah na tej maskownicy bo łatwiej na długiej, równej desce i mniejszy żal jak coś nie wyjdzie :cool:

troopers
10-04-2013, 15:21
i mam jeszcze pytanie, czy ktoś ma pod zlewem szafkę 80 cm taką z jedną dużą szufladą w któej są kosze na śmieci ?
Dałam sie na taką namówić a teraz sie zastanawiam czy taka szuflada 80 z koszami jest praktyczna ?
Może lepiej wstawic dwie 40 ? i w jednej kosze a w drugiej inne szpargały, tylko zlew musiałby byc taki zeby komora weszła do 40

ja mam właśnie 80stke :) dolna szuflada wyswana elektrycznie i tam właśnie mamy kosze... wrócę po pracy po 21 to wkleje fot.
pozdr

kanka9
10-04-2013, 15:33
Agatah super kuchnia Ci wyszła ;-) Mam nadzieje że moja druga z Ikea też się uda ;-)

reniaaa
10-04-2013, 15:45
ja mam właśnie 80stke :) dolna szuflada wyswana elektrycznie i tam właśnie mamy kosze... wrócę po pracy po 21 to wkleje fot.
pozdr

ooo super, to czekam, dziękuje

emi601
10-04-2013, 22:19
mam, jest ,zakupiona!
dziś przywieżlismy naszą ikeową kuchnię, niby tylko 5 szafek , zlew , blaty, nogi, cokół itp ale troche tego było
samo robienie zakupów czysta przyjemnosć, naprawdę, kompletowanie zamówienia w magazynie takoż :)
nie było tylko na stanie uchwytów Flagavików, to jest jedyna rzecz po którą musimy około soboty podjechać, reszta wszystko bylo.

teraz tylko kto to poskręca? :)

sheenaz
11-04-2013, 09:08
reniaaa, również mam szuflade 80-tke pod zlewem.
Bardzo ją lubię. Mam w niej 3 kosze ikeowe, i jest jeszcze miejsce na worki na smieci, i chemię do zmywarki.
dodatkowo na ściance zamocowałam sobie wysuwaną szufladkę.

emi601
11-04-2013, 09:27
a ja zrezygnowałam z szuflad pod zlewem - mam normalną szafkę. Chcę zrobić tylko żeby sam kosz wyjeżdżał jak będę mieć taką potrzebę.

troopers
11-04-2013, 09:31
Nasza 80tka, przepraszam za syf :) ale ciągle nie mamy zlewu który idzie a właśnie dzisaj wolne mam i zaraz docinam blaty...
http://imageshack.us/a/img802/9013/dsc0015tl.jpg
http://imageshack.us/a/img208/5240/dsc0014wth.jpg
http://imageshack.us/a/img203/9357/dsc0016wk.jpg
http://imageshack.us/a/img842/6458/dsc0018fnl.jpg

Tutaj na tym zdjęciu widać stelaż pod tą 80tke do łączenia dwóch frontów, w zestawie one właśnie są. My wcześniej ich użyliśmy do frontu zmywarki by ładnie nam szpara wyszła równa, potem płaskowniki i poskręcaliśmy a potem odkręciliśmy te ikeowskie oryginalne stelarze i tak nam wszystko równo powychodziło...
http://imageshack.us/a/img339/6028/dsc0019la.jpg

reniaaa
11-04-2013, 14:38
mam, jest ,zakupiona!
dziś przywieżlismy naszą ikeową kuchnię, niby tylko 5 szafek , zlew , blaty, nogi, cokół itp ale troche tego było
samo robienie zakupów czysta przyjemnosć, naprawdę, kompletowanie zamówienia w magazynie takoż :)
nie było tylko na stanie uchwytów Flagavików, to jest jedyna rzecz po którą musimy około soboty podjechać, reszta wszystko bylo.

teraz tylko kto to poskręca? :)

to pomyśl że ja kupowałam 850 kilo mebli i wszystko leży w piwnicy i czeka na poskręcanie ...


reniaaa, również mam szuflade 80-tke pod zlewem.
Bardzo ją lubię. Mam w niej 3 kosze ikeowe, i jest jeszcze miejsce na worki na smieci, i chemię do zmywarki.
dodatkowo na ściance zamocowałam sobie wysuwaną szufladkę.

którą szufladę?
bo też myślę jakoś coś domontować dodatkowo do tej szafki... szufladę albo półkę ...


Nasza 80tka, przepraszam za syf :) ale ciągle nie mamy zlewu który idzie a właśnie dzisaj wolne mam i zaraz docinam blaty...
http://imageshack.us/a/img802/9013/dsc0015tl.jpg
http://imageshack.us/a/img208/5240/dsc0014wth.jpg
http://imageshack.us/a/img203/9357/dsc0016wk.jpg
http://imageshack.us/a/img842/6458/dsc0018fnl.jpg

Tutaj na tym zdjęciu widać stelaż pod tą 80tke do łączenia dwóch frontów, w zestawie one właśnie są. My wcześniej ich użyliśmy do frontu zmywarki by ładnie nam szpara wyszła równa, potem płaskowniki i poskręcaliśmy a potem odkręciliśmy te ikeowskie oryginalne stelarze i tak nam wszystko równo powychodziło...
http://imageshack.us/a/img339/6028/dsc0019la.jpg

super ! dziękuje za zdjęcia
i dałeś mi do myślenia! Bo ja kupiłam zwykły front do zmywarki a chyba lepiej by było kupić fronty do trzech szuflad i je skręcić razem i dać na zmywarkę, to by ładnie wyglądało obok tej szafki pod zlewem z szufladą
dobrze ze w ikei można zwroty robić, najwyżej wymienie

a jaką masz zmywarke?
bo ja kupiłam ikeową ale chyba ją oddam, bo za tą cenę to można cos lepszego wziąść

gahan
11-04-2013, 14:55
reniaaa, zdecydowanie polecam Ci szeroką szufladę na kosze na śmieci ; należałoby segregować śmieci - a ile koszy wejdzie Ci do 40-stki?
Ja mam szufladę 60 cm, wchodzą mi trzy pojemniki na śmieci ( nie -ikeowskie) , a bezpośrednio po zlewozmywakiem zamontowaliśmy taką wewnętrzną, płytką szufladę właśnie na worki na śmieci, myjki, płyny i inne akcesoria do zmywania - bardzo przydatna. Jedyny minus tej szuflady jest taki,że nie wejdą wówczas takie wysokie pojemniki na śmieci jak pokazał troopers. Dlatego ja dokupiłam odpowiednio niższe i dlatego muszę je częściej opróżniać. Ale szuflada jest dla mnie bezcenna i baaardzo przydatna.

troopers
11-04-2013, 17:09
to pomyśl że ja kupowałam 850 kilo mebli i wszystko leży w piwnicy i czeka na poskręcanie ...



którą szufladę?
bo też myślę jakoś coś domontować dodatkowo do tej szafki... szufladę albo półkę ...



super ! dziękuje za zdjęcia
i dałeś mi do myślenia! Bo ja kupiłam zwykły front do zmywarki a chyba lepiej by było kupić fronty do trzech szuflad i je skręcić razem i dać na zmywarkę, to by ładnie wyglądało obok tej szafki pod zlewem z szufladą
dobrze ze w ikei można zwroty robić, najwyżej wymienie

a jaką masz zmywarke?
bo ja kupiłam ikeową ale chyba ją oddam, bo za tą cenę to można cos lepszego wziąść

My mamy Bosch 53L00EU

kasica1976
14-04-2013, 17:26
Proszę o pomoc!
Chcę połączyć dolne szafki IKEA Tidaholm i nie wiem czy na górę lepsze będą Adel kremowy czy Abstrakt jasny beż?

Susełka
04-05-2013, 11:48
Hej
Jestem w trakcie planowania mojej kuchni z Ikea. Proszę o pomoc i porady. Niestety nie potrafię wkleic kuchni z planera:(

reniaaa
04-05-2013, 16:08
Hej
Jestem w trakcie planowania mojej kuchni z Ikea. Proszę o pomoc i porady. Niestety nie potrafię wkleic kuchni z planera:(

w czym ci pomóc

Susełka
04-05-2013, 19:21
Chciałabym wkleić na wątku projekt kuchni z planera Ikea, ale nie widzę tam żadnej opcji kopiuj.

emi601
04-05-2013, 20:59
bo tam raczej nie ma takiej opcji.
ja zawsze ustawiałam w plannerze widok jaki mi najbardziej pasował i robiłam "print screen" , wtedy możesz sobie dany widok zapisać jako zdjęcie ( jpg. albo bmp.) i wkleić na forum.

Susełka
05-05-2013, 09:50
Tylko jak to wykonać, bo ja w planerze nie widzę takiego polecenia.

emi601
05-05-2013, 10:03
ustawiasz widok,
Print screen to funkcja/klawisz na klawiaturze ( czasem żeby ją użyć trzeba wciśnąc wczesniej klawisz "fn" często niebieski. i dopiero potem wciskasz przycisk print screen
następnie otwierasz zwykłego "painta" robisz na białym tle "wklej" i pojawia się twój widok ekranu, obcinasz do żądanego obszaru i robisz "zapisz jako" ( dajesz nazwę i wybiersz format, ja zawsze robiłam jpg.) i już masz zdjęcie!

Susełka
05-05-2013, 10:33
Dzięki bardzo. Mam nadzieję że mi sie udało. Moja kuchnia jest mała ma 238 cm x 200cm. Dodatkowo jest otwarta na salonik,a po lewej stronie są drzwi do łazienki. Poradzcie co tu w niej zmienić. Brakuje mi też wypełnienia pomiędzy lodówką a szafką na mikrofalę, ale tam wstawię chyba jakieś malutkie półeczki. I mam problem z baterią, bo nie otworzę raczej okna. Chyba, że okno podniosę, ale tak chciałam mieć parapet razem z blatem:(187476187477
A powiedzcie mi jeszcze czy blat musimy dociąć sobie sami, jeśli jest w kształcie C ( meble zmontujemy sami).
Czy uda sie wstawić płytę indukcyjną, a pod nią piekarnik?

loniusia
05-05-2013, 20:52
Hej,

Proszę o pomoc, może podzielicie się doświadczeniem.?
Planuję właśnie kuchnię Ikea.
Nie wiem czy wszystkie szafki stojące zaplanować z szufladami czy może z półkami
-jakoś wydaje mi się, że w tych z półkami więcej będzie można przechować. Z drugiej strony szuflady wygodniejsze.
W sumie szafek stojących będzie 4 sztuki. 2X60 1X80 1X40:)

gahan
05-05-2013, 21:42
Dzięki bardzo. Mam nadzieję że mi sie udało. Moja kuchnia jest mała ma 238 cm x 200cm. Dodatkowo jest otwarta na salonik,a po lewej stronie są drzwi do łazienki. Poradzcie co tu w niej zmienić. Brakuje mi też wypełnienia pomiędzy lodówką a szafką na mikrofalę, ale tam wstawię chyba jakieś malutkie półeczki. I mam problem z baterią, bo nie otworzę raczej okna. Chyba, że okno podniosę, ale tak chciałam mieć parapet razem z blatem:(187476187477
A powiedzcie mi jeszcze czy blat musimy dociąć sobie sami, jeśli jest w kształcie C ( meble zmontujemy sami).
Czy uda sie wstawić płytę indukcyjną, a pod nią piekarnik?

Mam bardzo podobny układ kuchni do Twojej ( gdzieś tu się przewinęła - w wątku o aranżacjach); z tym,że po prawej stronie mam płytę indukcyjną i piekarnik oddzielone 40cm szafką od lodówki. Zlewozmywak początkowo usytuowałam podobnie jak Ty - centralnie pod oknem, jednak po namyśle przesunęłam go na lewą stronę a bateria wyszła na wysokości lewej framugi okna i tym samym okno można spokojnie otworzyć chociaż nie na 100%. Można spokojnie dostać baterie wyciągane z blatu - jednak są znacznie droższe od innych.
Blat docinaliśmy sami ( mąż dysponuje odpowiednim sprzętem), ale zapytaj w Ikea - myślę,że możesz zamówić cięcie.

sheenaz
06-05-2013, 09:57
reniaaaa, dopiero dziś odpisuję, bo własnie wypatrzyłam Twoje pytanie.
Wysuwana szufladka to Ikea Variera. U mnie mieści isę idealnie między wysokim czarnym koszem ikea a górnym frontem-zaślepką. Mam ok 3cm luzu od góry i od dołu.
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/variera-wysuwane-pudo__0107310_PE275008_S4.JPG

Tu widać jak wygląda w szafce 80-tce:

Susełka
08-05-2013, 07:57
Gahan dzękuję za odpowiedź. Mój układ niestety nie jest idealny, ale ściany są takiej długości i nic nie da się zmienić. Jedynie myślałam o oknie, zeby dać tu dwuskrzydłowe i wtedy myślę, że otworzę okno w całości, bo bateria będzie pośrodku. Powiedz mi czy można dać piekarnik pod płytą indukcyjną, bo teraz ten problem mnie nurtuje. Piekarnik chciałabym pełnowymiarowy.

pieknyromek
08-05-2013, 09:43
Tak, można dać piekarnik pod płytę indukcyjną. Ja tak mam od 1,5 roku i wszystko śmiga fajnie. Nie wiem, może są piekarniki które się nie zmieszczą pod płytę ale raczej wszystkie się zmieszczą. Z tym że ja nie mam piekarnika w zabudowie - nie jesteśmy zwolennikami zabudowywania sprzętów AGD. Jeszcze pod piekarnikiem jest niska szufladka (ok.10cm) na ręczniki itp.
Kuchnię mam całą z IKEA, ABSTRAKT szary.

Susełka
09-05-2013, 20:50
pieknyromekdziękuję za odpowiedź. U mnie będzie w zabudowie piekarnik, płyta, lodówka. wolnostojącą chcę tylko zmywarkę, gdyż Ikea nie ma frontów do zmywarki 45 cm:(.

pieknyromek
09-05-2013, 22:03
Nie ma? Ooo... a to nawet nie wiedziałem. Myśmy w ogóle nie myśleli o zabudowie bo nas nie interesował temat. Też mam zmywarkę 45 i jest ok., ale nas jest tylko 3 więc dużych potrzeb nie mamy.

aduska
10-05-2013, 12:52
My mamy front 50 do zmywarki 45, Susełka nie uszczkniesz tam gdzieś 5cm? Dodatkowo między zmywarką mamy do sąsiednich szafek przykręcone półki jako ścianki, wyszło ekstra (tylko uwaga ścianki muszą być obcięte od dołu by zmywarka mogła się otwierać, ale bez tych ścianek było widać nawet jak była zamknięta, że zmywarka nie przylega po obu stronach do szafek, bo te Ikeowskie fronty tak mają, że są o te 2-3mm węższe od korpusów). Bo też warto wiedzieć, że zmywarka stoi sama, nie w korpusie tak jak lodówka czy piekarnik (nas to np. zdziwiło ;) )

sueno
13-05-2013, 16:03
Czy ktoś ma fronty Sofielund? Jaki jest ich odcień? Rzeczywiście jasnoszary czy wpadający trochę w brąz.
Mam brązową podłogę w płytkach podobną do drewna czy będzie pasowała taka kuchnia?

Aleksandryta
13-05-2013, 21:23
sueno pytasz się czy Sofielund będzie pasował do twoich brązowych kafelków??? A skad my mamy wiedzieć, jak nie wiemy jak te kafle wyglądają! Przecież jest tysiące odcieni brązów... A sofielund to jasna odmiana orzecha (jasny brąz).

sueno
13-05-2013, 23:17
Pytam jaki jest odcień. W opisie jest jasnoszary, ale na zdjęciach wygląda jak jasnobrązowy. Więc to dwa rożne kolory...

bolek78
16-05-2013, 14:22
Chciałbym zapytać, przy montażu kuchni ikea , montowanie szafek górnych ściana powinna być wykafelkowana czy można wykafelkować po montażu kuchni. Pytam dlatego ponieważ będę montował Okap nad płytą gazową, i się tak zastanawiam czy jak położę kafelki po zamontowaniu szafek to okap nie będzie wystawał.
Za informację z góry dziękuję

pieknyromek
16-05-2013, 23:44
Czy będzie ten okap wystawał czy nie musisz sobie sam zmierzyć. Po prostu do okapu dodaj ok. 1cm(grubość standardowej płytki i trochę kleju).
Można wykafelkować ścianę po powieszeniu szafek. Można przed - i tą opcję polecam. W razie zmiany koncepcji z szafkami/okapami płytki są na miejscu i nic im się nie dzieje.
Poza tym do już wiszących szafek chyba ciężko wykończyć kładzione płytki (ale jestem tylko płytkarzem-amatorem). :)

emi601
17-05-2013, 08:29
już bliżej niż dalej :) nasza ikeowa już prawie gotowa!
blat już leży sprzęty spasowane , jeszcze tylko przykręcić blat i podłączyć płytę i piekarnik !
wszystko poszło gładko.

mefiko
17-05-2013, 12:30
Czy ktoś ma fronty Sofielund? Jaki jest ich odcień? Rzeczywiście jasnoszary czy wpadający trochę w brąz.
Mam brązową podłogę w płytkach podobną do drewna czy będzie pasowała taka kuchnia?

Ja mam cały dół w Sofielund.
Jest to jasny brąz,nie ma nic wspólnego w szarym, ot "zszarzały" brąz.
Niestety, ale nie polecam tych frontów. Czekam kiedy Ikea wprowadzi coś "debowego" i będę wymieniała.

adass
17-05-2013, 15:40
Bry wszystkim.

Czy znajdzie się tu jakaś dobra dusza i mnie poratuje zakupami w IKEA Wrocław , ponieważ tylko tam dostępne są drzwiczki na które czekam od października , a następnie puści kurierem ?

Sprawa dość pilna ponieważ na stanie dostępne są 3 szt których potrzebuję.

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70220923/#/20260474

proszę o PW gdyby ktoś się skusił

emi601
20-05-2013, 12:12
ja niestety z północy więc nie pomogę :(

a oto nasza kuchnia, jeszcze ciepła , wprawne oko dojrzy kilka brakujących elementów ale zasadniczo już jest :)

pan_tofelek
22-05-2013, 13:07
Mamy zestaw z Ikei 7 lat. Zawiasy, mechanizm otwierania szuflad ok, natomiast fronty sosnowe i blat to tragedia, niedługo musimy chyba wymienić.

Oszolom
04-06-2013, 22:58
Witam.
Wychodzi na to że będzie kuchnia IKEI.
Tutaj mam parę pytań dla użytkowników.
Kuchnię mamy praktycznie zaplanowaną, jest jednak kilka wątpliwości a mianowicie:
1. Rozumiem że składanie tej kuchni jest na tyle elastyczne, że jak będę potrzebował półkę zrobić o 2-3 rzędy dalej (lub w ogóle) to nie będzie to miało wpływu na sztywność konstrukcji?.
2. Planujemy (właściwie musimy) postawić zmywarkę z piekarnikiem w jednym słupku. I tutaj rodzą się największe wątpliwości.
- jeśli postawię zmywarkę luzem i dam front to wtedy w grę na górze wchodzi taka szafka
193775
Jest ona węższa ale wysuniemy piekarnik (kompaktowy) do równego frontu a luz z tyłu (bo szafka ma głębokość 38cm) zamaskujemy bokami 60cm.
Jest też problem z wysokością wnęki pod piekarnik. Ma ona bodajże 38cm, a piekarnik potrzebuje min 45cm. Tutaj właśnie kłania się pytanie o przesuwanie poziomów półek lub nie łączenie dna szafki (no i maskowanie jakimiś panelami). Pytanie da się coś takiego zrobić z IKEĄ?.

Druga opcja to kupno standardowej szafki pod piekarnik KOMBI. np. takiej
193778
lub takiej
193779

I wciśnięcie zmywarki na dół. Da się?, czy trzeba będzie kroić boki szafki do wysokości piekarnika wstawić zmywarkę, na górze blat i zabudowywać nowymi panelami wykańczającymi?.
Która metoda jest pewniejsza?.

3. Na razie ostatni temat. Planujemy szafkę narożną 120x60 z karuzlelą.
193781
Właściwie w narożnik musimy wstawić mały (w miarę płytki) zlew, najlepiej z odpływem niesymetrycznym (nie na środku). Ma ktoś takie coś?.
I czy jest regulacja nerki górnej, która pozwoli na ściągnięcie w dół tak, aby nie kolidowała ze zlewem

Za wszelką pomoc z góry dzięki.

gahan
05-06-2013, 08:03
Oszołom,

napiszę na szybko, chociaż pewnie ( konstruktywnie) nie pomogę ;)

A może byś wstawił cały projekt kuchni, łatwiej by było myśleć po całości; kilka osób w tym wątku miało takie ustawienia zmywarki i piekarnika;

W Ikea u konsultanta od kuchni możesz wyjaśnić przeróżne wariacje i układy, i wiele pomogą;

Susełka
05-06-2013, 08:06
Oszolom, zmywarka zawsze stoi na podłodze. Nawet jeśli jest ona do zabudowy, to nie stoi w żadnej szafce, tylko osobno, do zabudowy bierzesz tylko front. A nie możesz umieścić piekarnika pod płytą?
Szafka narożna, którą pokazałeś jest o wym. 90x90. Ta dłuższa nie ma karuzeli tylko kosze wysuwane poza szafkę. jeśli masz zrobiony planer to podrzuć zdjecia coś się doradzi.

sheenaz
05-06-2013, 12:43
Oszolom,
Montowaniezmywarkiw szafce sie nie uda - chyba ze specjalnie na ten cel zamowisz szafke na wymiar.
Zmywarka montuje się między szafkami, ona nie ma własnego korpusu i do tego stoi na podlodze - zawsze.
Tu na tym zdjęciu niezle widac zmywarkę:

http://www.kuchnienawymiar.org.pl/wp-content/uploads/2012/09/Montaż-mebli-kuchennych-1024x576.jpg

Co do piekarnika powyzej zmywarki.
Nie mam pojecia czy taka szafeczka jak pozkazales (zdaje sie ze to ikeaowa szafka do mikrofali) wytrzyma cężar piekarnika. Te ich płyty są jednak dość cienkie.
U mnie dno szafki nie wytrzymało cięzaru okapu, musiało być wzmocnione.
Chyba bezpieczniej bzie piekarnik postawić na zmywarce, ale tu też nie wiem czy to nie za duże obciążenie i pewnie w razie awarii któregoś ze sprzętów stracisz gwarancję z powodu nieprwidłowego montażu.

Co do szafki narożnej - w 90-tke nei wcisniejsz nerek. Tylko w tą prostokatna (chya 120-tka).

Oszolom
05-06-2013, 18:02
Oszolom,
Montowaniezmywarkiw szafce sie nie uda - chyba ze specjalnie na ten cel zamowisz szafke na wymiar.
Zmywarka montuje się między szafkami, ona nie ma własnego korpusu i do tego stoi na podlodze - zawsze.
Tu na tym zdjęciu niezle widac zmywarkę:

http://www.kuchnienawymiar.org.pl/wp-content/uploads/2012/09/Montaż-mebli-kuchennych-1024x576.jpg

Co do piekarnika powyzej zmywarki.
Nie mam pojecia czy taka szafeczka jak pozkazales (zdaje sie ze to ikeaowa szafka do mikrofali) wytrzyma cężar piekarnika. Te ich płyty są jednak dość cienkie.
U mnie dno szafki nie wytrzymało cięzaru okapu, musiało być wzmocnione.
Chyba bezpieczniej bzie piekarnik postawić na zmywarce, ale tu też nie wiem czy to nie za duże obciążenie i pewnie w razie awarii któregoś ze sprzętów stracisz gwarancję z powodu nieprwidłowego montażu.

Co do szafki narożnej - w 90-tke nei wcisniejsz nerek. Tylko w tą prostokatna (chya 120-tka).


Dzięki za odpowiedź.
Właściwie to wszystko wiedziałem.....dlatego pytam się bardziej czy ktoś kombinował niestandardowo ponad to co klasycznie składa się z szafek IKEI.
Oto pierwszy wariant kuchni w kształcie "L" o wymiarach 3480x1750cm..
193946
Zmywarka i zlew muszą być na krótszym boku, bo za ścianą przy przejściu jest ulokowany pion wodno-kanalizacyjny.
Piekarnik zintegrowany z mikrofalą planowany jest tego typu
http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/oven/compact/FQ115T001/XEO-gallery
Waży 46kg i ma wymiary WxSxG (448x566x550min).
Tak jak pisałem wcześniej szafka do mikrofali ma wnękę około 38cm, ale ograniczona jest zwykłą półką z drzwiami na górze. Rozumiem, że półeczkę można bez problemu przenieść na kołkach np. o 2 rzędy wyżej. Co do drzwi to jeszcze nie wiem, muszę podjechać do IKEI i zobaczyć to na żywo. Takie rozwiązanie jest najtańszy i najmniej kombinowane bo:
- zmywarka stoi luzem jak bóg i IKEA przykazali.
- stawiam szafkę wiszącą na blacie (oparcie od spodu = większa wytrzymałość na ciężar).

Ta druga wersja z wpuszczaną zmywarką w szafkę (co nie jest możliwe), zmusiłaby mnie do po prostu ucięcia szafki z połowie i wyrzucenia dolnej części takiej szafki, a górną połówkę postawienie na blacie nad zmywarką. Nie wiem czy tak będzie estetycznie i da się to dobrze wykonać.

Co do narożnika oczywiście się walnąłem w pośpiechu- ma być ten:
193954
I tutaj planujemy zlew (prawdopodobnie okrągły) z odpływem bliżej krawędzi ściany, tak aby jak najmniej zawadzał przy obrocie nerki.

Co do koncepcji zmywarka/ piekarnik w słupku jsst jeszcze opcja takie szafki:
193955
Tutaj wyraźnie widać otwory montażowe w środku pod listwę metalową do mocowania AGD, więc można wyregulować wysokość a w dolnej części jak powstanie szczelina, zamaskować jakimś panelem. Planner IKEI ma tą jedną dużą wadę, że szafek stojących nie można zaaranżować jako wiszące lub blatowe (nie da się ich podnieść do góry).

Wszystko powyżej to tylko moje wizualizacje i wszelkie sugestie związane z zmianami układów półek szafek od standardowych pokazanych przez IKEĘ będą mile widziane.


.

Susełka
05-06-2013, 18:31
Narożnik 120 ustawiłabym odwrotnie. Zamiast niego za szafką na piekarnik ustawiłabym zmywarkę. Co do zlikwidowanych przez to szuflad możesz wybrać sobie szafkę na piekarnik z szufladami pod spodem. I problem zmywarki masz rozwiązany. Martwi mnie ten zlew, bo wydaje mi się, że nic nie włożysz na tą górną nerkę.

sheenaz
05-06-2013, 20:59
Oszolom, przekombinowales z tym projektem.
Narysuj to jeszcze raz tak jak proponuje Suselka z szafka narozna w druga strone.
Na gorze tez masz szafke na rozna? wywal ja bo jako ostatnia w rzedzie wyglada zle - nie pasuje tam, lepsza bedzie zwykla prostokatna.
Noska szafka ikeowa do agd to szafka do piekranika, a nie do zmywarki.

Zwroc uwage na jeszcze jeden drobiazg dot tej Twojej kombinacji zmywarkowo-piekarnikowej.
Zmywarka ma szer. ok. 596mm szerokosci, taka sama szerokosc maja szafki ikeowe. Zmywarke chcesz oblozyc z lewej strony plyta, zeby ja zaslonic, ale wtedy Twoja gorna szafka zyska dodatkowa scianke korpusu niewiadomo po co, ktore to bedzie widac patrzac na piekarnik od frontu. Do tego czeka Cie przerobka drzwi, Pewnioe bedziesz musial tez dokupic plyte ozdobna i jakos zaslonic ten bok...
A blat na zmywarce to jakos jeszcze podeprzesz o sciane katownikiem, albo o podloge? Bo trzeba tez wziac pod uwage ze zmywarka moze sie kiedys zepsuc i trzeba bedzie ja wysunac, a u ciebie przy blacie lezacym na zmywarce i piekarnikiem na gorze moze byc conajmniej klopotliwe..
Daj sobie spokoj :)
Ja ustawialam niestandardowo fronty (mam 3 fronty na 1 drzwiach od lodowki) i juz byl problem zeby zgrac uklad szuflad obok, zrownac itd.
A przy takiej kombinacji jak chcesz to zapewne bedize duzo gorzej.

Susełka
06-06-2013, 08:22
Sheenaz czy szafki Ikeowe górne wieszane są na listwie czy na hakach, bo u Ciebie widzę jakby miały regulację powieszenia.

~~slonko~~
06-06-2013, 08:53
Oszolom - nad zmywarke mozna dac szafki nad lodowke - maja taka sama glebokosc co slupki i sa w 2 wymiarach
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/faktum-szafka-na-lodowke-zamrazarke__43807_PE139596_S4.jpg
ale w ogole projekt kuchni bym zmienila - czy mozesz zastapic miejscami slupek z lodowka na ten s piekarnikiem ??
jesli zlew ma byc na scianie po lewej stronie to mozna to wszystko ladnie wkomponowac - podaj wymiary lewej scianki i tej na wprost
nie kombinowalabym zlewu na szafce z karuzela czy nerka - bo kolanko, odplyw bedzie przeszkaszac

Oszolom
06-06-2013, 11:01
Oszolom - nad zmywarke mozna dac szafki nad lodowke - maja taka sama glebokosc co slupki i sa w 2 wymiarach
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/faktum-szafka-na-lodowke-zamrazarke__43807_PE139596_S4.jpg
ale w ogole projekt kuchni bym zmienila - czy mozesz zastapic miejscami slupek z lodowka na ten s piekarnikiem ??
jesli zlew ma byc na scianie po lewej stronie to mozna to wszystko ladnie wkomponowac - podaj wymiary lewej scianki i tej na wprost
nie kombinowalabym zlewu na szafce z karuzela czy nerka - bo kolanko, odplyw bedzie przeszkaszac

Nie za bardzo rozumiem celowość zamiany lodówki w piekarnikiem. Lodówka jest w ustawiona w najchłodniejszym miejscu w kuchni. Okno, które widać na planie jest na stronę południową a promienie będą się przesuwać po całej kuchni od lewej do prawej.(aż prawie do zachodu).
Wymiary kuchni podawałem wcześniej 1750x3480 (te 1750 będzie trochę większe, bo szafki będą lekko wystawać w przejście, dołożymy kilka cm karton gipsu do przejścia). Wysokość 2550.
Przedstawiam drugą wersję ze zmywarką obok szafki, a szafka 120x60 postawiona na dłuższą ścianę. Nadal nie mam miejsca na zlew, zostaje narożnik.

194060
Przy innej opcji (która była rozważana na samym początku) gdzie lodówka i piekarnik są obok siebie, brakuje miejsca na rozsądny blat roboczy.

Susełka
06-06-2013, 11:33
A pod oknem coś planujesz?

~~slonko~~
06-06-2013, 11:42
Lodówka jest w ustawiona w najchłodniejszym miejscu w kuchni.
blisko lodowki jest plyta - nie wiem, to bedzie najchlodniejsze miejsc ....... no chyba, ze rzadko gotujecie
ustawilabym inaczej zmywarke, ale skoro pin jest przy zlewie to odpada

faktycznie podawales wymiary - moje niedopatrzenie

pytano, dlaczego nie chcesz kuchenki pod plyta ?? wtedy slupek przy drzwiach nie bylby potrzebny
a sciane po lewej mozna slicznie zabudowac szafkami wiszacymi niemal pod sam sufit
wtedy od lewej zmywarka, pozniej zlew i szafka narozna 120 (ktorej bok ma 60cm) - co daje Ci po lewej 180 cm
dalej o szafki naroznej 1 szafka z szufladami 60cm, kuchenka z plyta 60 cm, szafka z wysuwanymi polkami 40 cm i reszta zostaje na lodowke w slupku

Susełka
06-06-2013, 12:05
slonko ja ustawiłabym podobnie,
Tyle, że dla mnie zmywarka 45 by wystarczyła. Zależy jak dużo osób w domu i czy dużo sie gotuje. U nas 3 osóbki, obiady codziennie i tak zmywarkę włączam co 2 dzień. Dużych garów w niej nie myję, tylko talerze, kubki,itp. Gary moje emaliowane i niszczą się mocno, a po drugie zajmują za dużo miejsca.

~~slonko~~
06-06-2013, 12:29
no wlasnie - co jest/bedzie na scianie z oknem ?

zrobilam taki uklad

sheenaz
06-06-2013, 12:41
Oszolom,

Narysowalam 3 kombinacje.
Ta ktora cie najbardziej interesuje czyli zlew na szafce naroznej - bedzie ok.
Tzn zlew z syfonem bez problemu sie zmieszczą, jesli zlew i syfon dosuniesz maksymalnie do tylnej sciany. Wteedy zmywarka wyladuje na scianie przeciwnej.
(opcja A)

Opcja B - zlew w osobnej szafce, zmywarka przy drzwiach. Ale tu jest problem z zaslonieciem zmywarki, bo przeciez nie ma korpusu. Będziesz musial kombinować z drzwiczkami do zmywarki, żeby tę sciankę zaslonić - nie iwem czy warto.

Opcja C wymaga najmniej kombinacji, ale tez niekoniecznie taka opcja może każdemu pasować. Ja mam taki zlew na krawędzie w kotlowni. Sprawdza sie bardzo dobrze.

A w ogole to ja bym przynajmniej jedna ze scian zabudowala szafkami wiszacymi, bo jak na razie to miejsca na graty tam malutko. Chybna ze masz spizarnie albo jakas inna szafe na np. zapasy.

sheenaz
06-06-2013, 12:53
Suselka, szafki wiszace mam na kolkach. Ta sciana z szafkami to z internetu, nie moja.
Co do zmywarki. 45-tka nie ma wiekszego sensu, zmywarka w ogole nie ma sensu jesli zmywasz naczynia jeszcze w zlewie.
Zmywarke sie kupuje dla wygody i oszczednosci. A u ciebie ani wygody (bo garnki myjesz w zlewie) ani oszczedności (bo mnostwo wody na to ci idzie dodatkowo).

Susełka
06-06-2013, 15:59
shenaz tu się z Tobą nie zgodzę, bo może masz zwykłe gary metalowe, to sobie je myj w zmywarce. Dla mnie to szkoda zabieranego miejsca. A dodatkowo ja mam tylko garnki emaliowane i takie nie są odporne na środki ze zmywarki. Wolę o nie dbać. A swoją drogą gdybyśmy tak dalej brnęli w sens posiadania zmywarki, to wyszłoby nam, że skoro nie myjemy nic w zlewie to po co nam zlew w kuchni. Zużycie wody mi nie wzrosło, a jak raz dziennie 2 garnki umyję ręcznie to korona mi z głowy nie spadnie.
U nas 45 w zupełności wystarcza i jak zobaczysz posty innych tutaj na wątku to potwierdzą, że im również.

Oszolom
06-06-2013, 16:38
Dzięki dziewczyny za porady i wizualizację.
Chyba powinienem zacząć od tego co chciałaby moja żona (i po części ja).
To takie babskie widzi mi się połączone z pragnieniem czyli mieć kuchnię o jakiej zawsze marzyłam.
Moja żona koniecznie chce mieć szafkę górną narożną z talerzami obrotowymi, po prostu jest na to chora....
Oczywiście piekarnik na wysokości też jest marzeniem tym razem Naszym....
Dodatkowo jakiś czas temu widzieliśmy a sklepie AGD układ zmywarka piekarnik/ mikrofala w słupku i jest to bardzo funkcjonalny układ.
Poza tym jak Sheenaz zauważyła mało miejsca na graty....w układzie zmywarka i piekarnik razem, dostajemy jedną 60-tkę więcej w zabudowie.
Sprawa jest nadal otwarta, zobaczymy jak będzie....jeszcze wybierzemy się do IKEI na konsultacje.

Takie pytanie na koniec......przełamały byście kolor Abstrakt Jasny Beż jakimś innym?, ja robiłem cokoły i górę w czerwieni, ale moja żona nie chce czerwonego.....

gahan
06-06-2013, 16:52
To nie wątek o zmywarkach - ale ja także dodam,że ustawiając kuchnię l zdecydowanie lepiej brać pod uwagę zmywarkę 60-stkę ( jesli oczywiście wejdzie). Kupując szkło i garnki do kuchni zazwyczaj zwraca się już uwagę , żeby nadawały się do zmywarki.
Nie ma sensu mycie garnków w zlewie, bo nie wejdą do zmywarki, to się mija z celem, chyba,że ktoś to lubi robić ...

sheenaz
08-06-2013, 16:50
Oszolom, zapewne uklad zwmywarka piekranik jest funkcjonalny, ale ikea nie przewiduje takie rozwiazania wiec bedzie Ci trudno cos takeigo zrobic zwlaszcza na krańcowej szafce.
Pewnie gdybys kuch ie robil na wymiar nie byloby wiekszego problemu.

Co do naroznej gornej szafki. Jesli musi byc to robcie, ale ciag szafek konczacy sie na naroznej zle wyglada. To juz najlepiej daj wiszace szafki na obu scianach, miejsca zyskasz sporo.
Argument ze sloncem padajacym na lodowke do mnie nie przemawia. Jesli te czesc masz mocno nasloneczniona to i tak w oknie beda rolety albo zaluzje, wiec specjalnie intensynie na lodowke nie bedzie Ci grzalo.
A co z ta sciana przy oknie bo ona daje pole do popisu.

kanialistwa
10-06-2013, 16:07
ja bym zamknęła jeszcze tą kuchnię blatem na połowę wysokości kuchni np. do szybkich śniadanek. dzięki temu można subtelnie oddzielić aneks kuchenny i częściowo zakryć ewentualny bałagan w kuchni :-)

Yorey
12-06-2013, 23:14
Abstrakt połysk biały - czy ktoś to ćwiczy i może podzielić się doświadczeniami?

konwalia31
13-06-2013, 01:41
Dziewczyny poratujcie :). Chcę zrobić kuchnię w zabudowie ikei. Chciałabym wysoką zabudowę zrobić sobie w takiej jakby wymurowanej "otulinie". Moje pytanie brzmi, o ile szafki z piekarnikiem i lodówką powinny być odsunięte od ściany z tyłu. Z jednej strony chodzi o wentylację lodówki i umiejscowienie tam gniazdka, a z drugiej jeśli te ścianki za bardzo (po bokach) wysunę to drzwi od lodówki będą mi zahaczać. Program Ikei pokazuje , że 63 cm. Czy ktoś może ma takie rozwiązanie z wysoką zabudową i mógłby pomóc?

Yorey
13-06-2013, 06:18
Dziewczyny poratujcie :). Chcę zrobić kuchnię w zabudowie ikei. Chciałabym wysoką zabudowę zrobić sobie w takiej jakby wymurowanej "otulinie". Moje pytanie brzmi, o ile szafki z piekarnikiem i lodówką powinny być odsunięte od ściany z tyłu. Z jednej strony chodzi o wentylację lodówki i umiejscowienie tam gniazdka, a z drugiej jeśli te ścianki za bardzo (po bokach) wysunę to drzwi od lodówki będą mi zahaczać. Program Ikei pokazuje , że 63 cm. Czy ktoś może ma takie rozwiązanie z wysoką zabudową i mógłby pomóc?

Lodówki mają głębokość 545mm i swobodnie mieszczą się do standardowych szafek. U mnie na ten przykład jest wnęka o gł. 590mm i wszystko ma się pięknie mieścić (wystawać będą tylko fronty).

sheenaz
13-06-2013, 09:52
Konwalia,
Ja mam taką zabudowę.
Nie musisz robić specjalnych odstępów z tylu szafek kuchennych ikei. Te szafki do zabudowy wysokiej mają "wbudowaną" szczelinę wentylacyjną, wiec szafki mogą stać przy samej ścianie.
Jesli chodzi o gniazdka też nie ma problemu. Ja wycięłam dziurę w tylnej ściance i dostęp do gniazdek jest przez nią, ale jeśli gniazda wypadną ci za piekarnikiem czy lodówką to ścianki tam nie ma i nic nei musisz wycinać.

Tutaj widać tę szczelinę w szafce:

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/faktum-szaf-wys-n-piek-drz__26769_PE112301_S4.jpg

A to moja ściana:
http://sal.pl/dom/kuchnia2.jpg

Odstęp szafek od ściany po bokach wynosi ok 5-6cm. Nie widać tego, ale jest to komfortowe.

fafulja
13-06-2013, 11:24
Abstrakt połysk biały - czy ktoś to ćwiczy i może podzielić się doświadczeniami?
ja "cwiczę" abstrakt , z tym że szary, od 2 mcy. I powiem krótko - jestem bardzo zadowolona. Najbardziej z tego, ze do utrzymania czystości wystarcza mi woda z najzwyklejszym mydłem i dwie mikrofibry - po przetarciu wodą z mydłęm wycieram do sucha i efekt czystości bije po oczach. Raz w tygodniu takie"umycie 12 szafek w tym wysokiej zabudowy zajmuje mi 20 minut. myslę,m że w przypadku białego będzie podobnie. generalnie uwielbiam swoją kuchnię i drugi raz też wybrałabym i ikeę i abstrakt :)

poniżej fotka, przepraszam za bałagan, zdjęcia robione "na cito" i dla zupełnie innego odbiorcy ;)
195504 195505 195506

Yorey
13-06-2013, 14:59
dzięki za informację! Obejrzałem sobie próbkę frontu wiszącego w Ikei Targówek i wydaje się mocno porysowana - ciekaw jestem, czy takie porysowanie może nastąpić podczas normalnej eksploatacji....?

MonkaD
13-06-2013, 21:01
Hej. Będę zamawiać kuchnię z Ikei w Katowicach z montażem. Czy polecacie jakąś konkretną ekipę montującą nadzwyczaj sprawnie, albo odradzacie kogoś ? I mam jeszcze jedno pytanie techniczne, nie wiem jak to rozwiązać. Mam wąską kuchnię w bloku. Meble będą po lewej stronie, pierwszy od ściany będzie stał słupek z piekarnikiem, dalej już niska zabudowa ze zlewem i całą resztą. W rogu ściany, tam gdzie powinien stać słupek, z podłogi wystaje rura z wodą, więc nie docisnę słupka do rogu, bo musiałabym urąbać nogę szafce. I wymyśliłam sobie, że zrobię tam albo zaślepkę, albo wąską wysoką szafkę na 15 cm szerokości. Tyle że w Ikei takich szafek nie ma, czy można ją wykonać z mebli Abstrakt na zamówienie ? Jak myślicie, czy to dobry pomysł ?

ivy17
13-06-2013, 21:08
Odstęp szafek od ściany po bokach wynosi ok 5-6cm. Nie widać tego, ale jest to komfortowe.

sheenaz jakie masz uchwyty ?

konwalia31
13-06-2013, 22:02
Dzięki. Sheenaz ,bardzo ładna kuchnia Ci wyszła :).

pieknyromek
13-06-2013, 22:42
My też mam abstrakt szary i też jesteśmy bardzo zadowoleni, pod każdym względem(wizualnym, utrzymania czystości) . Mamy od półtora roku, cała kuchnia z IKEA. Sam wszystko składałem, łącznie z blatami. :)

sheenaz
13-06-2013, 23:34
ivy, to są fronty z frezowanymi uchwytami Arsta.

konwalia, dziękuję :)

fafulja
14-06-2013, 10:11
dzięki za informację! Obejrzałem sobie próbkę frontu wiszącego w Ikei Targówek i wydaje się mocno porysowana - ciekaw jestem, czy takie porysowanie może nastąpić podczas normalnej eksploatacji....?

przy normalnym użytkowaniu chyba nie, o ile ściereczki którymi będziesz przecierać będą tylko do tego, tzn nie będziesz na nich mieć żadnych okruszków ;) co do rys na frontach w Ikei, widziałam jak jacyś potencjalni nabywcy sprawdzali paznokciami i nnymi przedmiotami ich trwałość, specjalnie je rysując. myślę ze tacy 'Klienci" wszędzie się mogą znaleźć i " testować" stad być może takie rysy na ekspozycji.

Amelioza
21-06-2013, 09:23
Witam! Jestem na forum od niedawna. Przez dłuższy czas przyglądałam się a teraz zaczynam działać :) Za niecałe dwa miesiące będzia stał nasz nowy domek. Sprawy budowlane zostawiam mężowi - nawet nie chcę wiedzieć jak i co. Mnie interesuje wnętrze. I tu robi się problem bo jak każdy będę miała ograniczone środki (większość wyda mąż :)) Ale kuchnie chce mnieć zrobiona jak należy. I dlatego tutaj jestem. Wacham się czy kupić kuchnię gotową z ikei czy wynająć jakiegoś stolarza (mam kilka sprawdzonych). W obecnym mieszkaniu kuchnia była robiona na zamówienie przez stolarza. I muszę powiedzieć,że po sześci latach użytkowania wygląda na 5+. Więc się sprawdziła. Ale jak to u nas kobiet bywa - chcę cos innego :) I z tego powodu mam podstawowe pytanie: jaka jest cena takiej kuchni? Za moja obecną zapłaciłam ze sprzętem około 8-9tys. A jeśli chodzi z ikei to .. No właśnie! Podpowiecie mi ile mogę zapłacić za taka kuchnię?

http://blog.domywstylu.pl/2011/07/20/arnika-barwne-polaczenie/

Podaje link, który pokazuję dom i kuchnię wg projektu. Pokazane sa zdjecia kuchni z gotowymi szafkami.

Dodam jeszcze zdjęcie:

196670

sheenaz
21-06-2013, 10:08
Amelioza, wrzuc sobie te szafki w Planner ikeowy to Ci dokladnie wyliczy, rowniez sprzet (jesli kupowalabys w ikei).

Amelioza
21-06-2013, 10:53
Zrobiłam coś takiego, ale na wstępie napisane jest, że ceny odbiegaja od rzeczywistych. Chcę wiedziec orientacyjnie ile to będzie wynosić. Czy mniej lub więcej jak moja poprzednia kuchnia. wiem,że to zależy od tego co wybiorę. Napewno chcę kuchnię jasną - biel lub ecru. Ciemne blaty. Sprzęt musze kupić, ale nie wiem czy chce z Ikei.

gawkat
21-06-2013, 13:41
Zrobiłam coś takiego, ale na wstępie napisane jest, że ceny odbiegaja od rzeczywistych. Chcę wiedziec orientacyjnie ile to będzie wynosić. Czy mniej lub więcej jak moja poprzednia kuchnia. wiem,że to zależy od tego co wybiorę. Napewno chcę kuchnię jasną - biel lub ecru. Ciemne blaty. Sprzęt musze kupić, ale nie wiem czy chce z Ikei.

Piszą o tym odbieganiu, żeby się chronić - w razie czego.
Ogólnie ceny są takie jak w plannerze. Kupowałam u nich kuchnię 2 tygodnie temu i wyszło dokładnie tyle samo.

gawkat
21-06-2013, 13:42
ja "cwiczę" abstrakt , z tym że szary, od 2 mcy. I powiem krótko - jestem bardzo zadowolona. Najbardziej z tego, ze do utrzymania czystości wystarcza mi woda z najzwyklejszym mydłem i dwie mikrofibry - po przetarciu wodą z mydłęm wycieram do sucha i efekt czystości bije po oczach. Raz w tygodniu takie"umycie 12 szafek w tym wysokiej zabudowy zajmuje mi 20 minut. myslę,m że w przypadku białego będzie podobnie. generalnie uwielbiam swoją kuchnię i drugi raz też wybrałabym i ikeę i abstrakt :)

poniżej fotka, przepraszam za bałagan, zdjęcia robione "na cito" i dla zupełnie innego odbiorcy ;)
195504 195505 195506

a co to wisi pod górnymi szafkami? takie coś z jasnym świecącym frontem? to jakaś lampa/szafka o mniejszym rozmiarze? Widać to najdokładniej na drugim zdjęciu

fafulja
21-06-2013, 18:45
a co to wisi pod górnymi szafkami? takie coś z jasnym świecącym frontem? to jakaś lampa/szafka o mniejszym rozmiarze? Widać to najdokładniej na drugim zdjęciu

oczywiście made in IKEA
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90216883/?preferedui=desktop&cid=pl%3Emw%3Efooter
idealna na wszelkie kubki i szklaneczki. wisza 3 sztuki pod wszystkimi gónymi szafkami
pozdrawiam

Oszolom
21-06-2013, 23:42
Cześć.
Amelioza ja jestem dokładnie w tej samej sytuacji.
Właśnie odebrałem projekt od lokalnego stolarza, który ma bardzo dobre opinie i jest jednym z tańszych (o ile nie najtańszy), i nie zmieścił się z ceną.
Mieszkam w mniejszym mieście (to ważne bo im większe to stawki robocizny w górę) i po jego propozycji już wiemy, że będzie IKEA.
Dlaczego? ano dlatego:
1. Wychodzi najtaniej.
2. Masz gwarancję 25 i 10 lat na mebelki, żaden stolarz nie położy głowy przy czymś takim.
3. Projekt stolarza był z narożnikiem na półki, jakby miał doliczyć wysuwaną nerkę lub inny system to popłynął by z kosztami.
4. Zawsze za parę lat jak CI się znudzi to zmienisz na inne fronty itd. od ręki.
5. Patrz na promocje, szczególnie zwróć uwagę na IKEA Katowice, ma większe możliwości i do któregoś Sierpnia masz rozszerzoną promocję na kuchnię ( na cały kraj tylko montaż 50%, w Katowicach więcej= taniej).
6. Patrz na wyprzedaże można trafić na okazje na systemy szafek, wyposażenie, AGD itd. po bardzo dużych rabatach.
7. IKEA Janki robi na wymiar (jako pierwsza w Polsce), na ich stronie jest bardzo ładna prezentacja, a to zmienia obraz, że IKEA ma ograniczone możliwości.

I wiele innych, ale jestem po kilku piwach, bo ucztowałem najdłuższy dzień w roku oraz pierwszy dzień LATA....i nie mam już siły myśleć.
Pa.....

Doris74
23-06-2013, 10:24
4. Zawsze za parę lat jak CI się znudzi to zmienisz na inne fronty itd. od ręki.


Nie wiadomo jak długo taka zmiana frontów będzie możliwa.

Ikea stopniowo wycofuje się z systemu FAKTUM i wprowadza nowy system mebli kuchennych METOD. Niektóre polskie strony już o tym piszą: http://kokopelia.pl/nowe-kuchnie-ikea/ Faktum i Metod nie są ze sobą kompatybilne.

Też planuję remont kuchni w tym roku. W poprzednim mieszkaniu miałam kuchnię z Ikea i byłam bardzo zadowolona. Tym razem też chcemy podobną kuchnię, ale informacja o wprowadzeniu nowego systemu trochę dała mi do myślenia.

W Szwecji nowy system mebli kuchennych wszedł do sprzedaży 3.06.2013, w PL ma pojawić się w sklepach w kwietniu 2014 (info z polskiej IKEA). Obydwa systemy maja być równolegle w sprzedaży przez 2 lata, potem Faktum nie będą już produkowane.

Pytałam w ikea jak będzie realizowana 25-letnia gwarancja, skoro faktum nie będzie produkowane za parę lat. Polska Ikea nie była w stanie odpowiedzieć nic konkretnego poza tym, że gwarancja na pewno obowiązuje, ale nie wiedzą jeszcze jak praktycznie będzie to rozwiązane. Szwedzka Ikea odpowiedziała, że Faktum będzie stopniowo wycofywane z różnych krajów, więc jest szansa, że jeszcze przez kilka lat gdzieś w Europie będą dostępne elementy pasujące do tego systemu. Jeśli załóżmy za 10 lat będzie potrzeba wymiany gwarancyjnej i Faktum nie będzie już dostępne, Ikea obiecuje wymianę całej kuchni na nowy system METOD. To rozwiązuje częściowo proble gwarancji, ale wygląda na to, że nie będzie już możliwa zmiana wyłącznie frontów np. za 10 lat jak aktualne fronty się znudzą lub zniszczą.

gawkat
25-06-2013, 11:25
oczywiście made in IKEA
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90216883/?preferedui=desktop&cid=pl%3Emw%3Efooter
idealna na wszelkie kubki i szklaneczki. wisza 3 sztuki pod wszystkimi gónymi szafkami
pozdrawiam


dzięki, całkiem fajne rozwiązanie, muszę się tej szafeczce przyjrzeć, jak będę znów w ikei

takijeden214
07-07-2013, 18:33
.
7. IKEA Janki robi na wymiar (jako pierwsza w Polsce), na ich stronie jest bardzo ładna prezentacja, a to zmienia obraz, że IKEA ma ograniczone możliwości.



Witam, czy to faktycznie prawda ? szukam info na stronie i niestety nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia, pozdrawiam

Oszolom
07-07-2013, 23:52
cześć.
Bodajże trzeci slajd licząc od góry na stronie IKEA JANKI
http://www.ikea.com/pl/pl/store/warszawa_janki/offers
a jak klikniesz na to. to wyskakuje nowa strona:
http://www.youtube.com/watch?v=pop-THYQFCw

Nie wiem w jakim zakresie robią na wymiar, ale jak się reklamują to chyba coś robią, co wychodzi poza standard programu kuchennego IKEI.

MonkaD
12-07-2013, 21:25
Hej :) Wybieram oświetlenie blatu w kuchni (Abstrakt). Na lewo od okapu mam szafki o długości 140 cm, a na prawo 92 cm. Ile listew oświetleniowych położylibyście i które, halogeny czy led ? Pozdrawiam, Monika :)

Dyl
13-07-2013, 15:44
MonkaD,
ja mam halogeny (listwy), w których są trzy punkty świetlne pod szafką 60 cm i jest to oświetlenie komfortowe. Można wszystko robić przy blacie niezależnie od tego, czy górne światło jest zapalone, czy nie. Przymierzam się do nowej kuchni i sprawdzałam jak będzie przy zmniejszeniu liczby halogenów - jak dla mnie trochę za ciemno, ale to jest indywidualna sprawa. Widziałam kuchnie, gdzie było mniej. Co do ledów nie mam porównania.

Susełka
13-07-2013, 21:12
Wiecie coś może o zmianach w szafkach kuchennych, o kórych pisała Doris74. Z tego co ja zaobserwowałam to nie stoją one na nóżkach tylko na pudłach.

madziq86
14-07-2013, 14:44
Napiszcie proszę, czy do szafek z IKEA można dopasować lodówkę innego producenta? Jakie lodówki Wy macie?

Elfir
14-07-2013, 15:54
wejdzcie na szwedzkie, fińskie lub norweskie strony IKEA - tam jest pełen system Metod.
Wiele frontów takich samych, jesli chodzi o kolorystykę (a szkoda, miałam nadzieję na coś oryginalniejszego od szary-biały).
Różnica to:
- brak nóżek, teraz jest stała ramka o wysokości 8 cm (korpus ma 80 wysokości, co daje 88 cm bez blatu, we Faktum korpus miał 70 cm wysokości)
- system oparty na czterech równych szufladach (dzielą się też na 2 głębokie i 2xśrednia + 1 głęboka), zamiast trzech i pięciu w Faktum. Ale na zamówienie mozna miec więcej szuflad, przynajmniej tak wynika z wizualizacji.
- domyślne szerokości szafek Metod jakie znalazłam to 60 i 80 cm. Ale ponieważ na ikeowych wizualizacjach są szafki w innych rozmiarach, zakładam, że sa robione na zamówienie
- system Metod jest głębszy - 60 cm a z drzwiczkami 61,6 cm i szerszy - równe 60 cm (Faktum miało 59,8 cm). Być może dlatego, by nie było problemów z dopasowaniem AGD?

Elfir
14-07-2013, 15:55
Napiszcie proszę, czy do szafek z IKEA można dopasować lodówkę innego producenta? Jakie lodówki Wy macie?

W dziale forum o sprzętach AGD jest watek o sprzętach, które pasuja pod szafki ikea

Susełka
14-07-2013, 19:44
Elfir dziękuję za wyjaśnienia. Wychodzi na to, że ja już nie będę miała szafek z Ikea:(
Chciałam na nogach, bo można tam posprzątać i łatwiej puścić jakieś rury. A najważniejsze, to nie ma problemu, że jak się podleje szafkę wodą to się zniszczy. No coż albo faktum w ostatniej chwili albo? No właśnie co znów BRW na zamówienie?

Elfir
14-07-2013, 19:56
Polacy robią chyba głównie meble gotowe (tanie serie) na ramach , np. Stolkar .

Susełka
14-07-2013, 20:55
Ja obecnie mam BRW robione na zamówienie. Choć niektórzy narzekają na BRW, ja jestem z kuchennych zadowolona. Wszędzie PCV, stoją na nóżkach, pod cokołem listwa ochronna przezroczysta, blaty nie do zdarcia, szuflady w porządku. Jedyne co mnie denerwuje to głębokość . W porónaniu z IKEA są 8 cm płytsze. I cenowo nasz nowy zestaw wyszedł jeszcze raz tyle co IKEA.
Już z mężem zastanawiamy się czy na wiosnę jak będzie ewentualna wyprzedaż Faktum nie kupic mebli i zostawić w paczkach.

Elfir
14-07-2013, 21:31
Jaka masz serię BRW?

Susełka
15-07-2013, 08:19
Meble nazywają się dziewiąta symfonia.

~~slonko~~
15-07-2013, 13:17
sama sie przymierzam do mebli kuchennych :) mam juz z I.
od kilku lat i jestem bardzo zadowolona
poluje na szary abstrakt ;) ludzilam sie, ze beda jakies promocje ......... ale niestety sa tylko na montaz :(

czy cos Wam wiadomo, by w najblizszym czasie byly jakies ciekawe oferty ?
kiedys byly rabaty za kazdy tysiac .......... a teraz nie widze tego :(
troche szkoda ...........

na nowe meble sie nie zalapie, bo kuchnie musze miec w ciagu 2 m-cy .......... szkoda, ze tak pozno dotra do PL z tymi nowosciami ..........

nocny.marek
15-07-2013, 15:21
Ja tam na Ikeę nie narzekałem, choć obecnie uważam, że nie mają oni jakiegoś dużego wyboru i to mnie zniechęca. Obecnie staram się przeglądać oferty różnych firm na necie i porównywać też ceny oraz materiały, z jakich są wykonywane meble. Czasem też udaje mi się trafić na takie strony jak http://rabatybudowlane.pl/ i mieć dodatkową zniżkę przy zakupie mebli.

MonkaD
15-07-2013, 16:09
Hej :) Nie tylko na montaż jest promocja w Ikei. Ja kupiłam w sobotę biały Abstrakt. Masz do wyboru: 50% za montaż lub bon na 100 zł za każdy wydany tysiąc (mnie właśnie to się opłaciło, bo AGD i zlew mam z innej firmy) lub jakaś promocja związana z ratami. Bony dostajesz teraz i możesz je wykorzystać od 1 do 30 września.
Które uchwyty pasują Wam do Abstrakta ? Jakoś nie umiem się zdecydować: Tyda czy Ekeboda, krótkie czy długie ? Pozdrawiam, Monika

Oszolom
15-07-2013, 16:23
Hej :) Nie tylko na montaż jest promocja w Ikei. Ja kupiłam w sobotę biały Abstrakt. Masz do wyboru: 50% za montaż lub bon na 100 zł za każdy wydany tysiąc (mnie właśnie to się opłaciło, bo AGD i zlew mam z innej firmy) lub jakaś promocja związana z ratami. Bony dostajesz teraz i możesz je wykorzystać od 1 do 30 września.
Które uchwyty pasują Wam do Abstrakta ? Jakoś nie umiem się zdecydować: Tyda czy Ekeboda, krótkie czy długie ? Pozdrawiam, Monika

Monka wychodzi na to że kupiłaś Abstrakta w Katowicach.
Tylko tam jest jeszcze promocja:
100pln za każde 1000pln
50% wpłaty pozostałe 50% w 10-ciu nieoprocentowanych ratach
I jak w całej Polsce 50% na montaż kuchni lub łazienki.

Do wyboru do koloru, ale tylko na Śląsku.
Aha promocja trwa do 28.08.2013

MonkaD
15-07-2013, 16:31
Ano w Katowicach. Czyli mam szczęście :)

Elfir
15-07-2013, 20:17
Meble nazywają się dziewiąta symfonia.

To nie są gotowce, tylko na zamówienie i jeszcze stylizowane, z pełnego drewna. W Ikea takich nie mają, nic dziwnego, że były droższe.

Elfir
15-07-2013, 20:27
Czasem też udaje mi się trafić na takie strony

Ta strona obejmuje tylko Kraków

Susełka
15-07-2013, 20:32
Elfir to nie drewno, tylko MDF w lakierze i w patynie. Ale jakościowo naprawdę dobre.

~~slonko~~
16-07-2013, 10:08
Które uchwyty pasują Wam do Abstrakta ? Jakoś nie umiem się zdecydować: Tyda czy Ekeboda, krótkie czy długie ? Pozdrawiam, Monika
jeszcze inne ;) ja upatrzyłam sobie do abstrakta blankett
dostosowane oczywiście długością do długości szafek
http://eviewer.netmedia-europe.be/cache/server?type=image&source=promobutler_be%2Fzzzikea%2Factive%2F%2Fzzzi kea028n0000085.jpg&width=275

dzięki za info o promocji, niestety się nie łapie :( trochę nie w porządku, ze nie dotyczy ona wszystkich oddziałów Ikei :(

nocny.marek
16-07-2013, 16:07
Ta strona obejmuje tylko Kraków

Ja jestem akurat z Krakowa, więc mogę korzystać. Choć niektóre firmy i rabaty mają zasięg ogólnopolski.

fioletowafiolka
17-07-2013, 13:46
Witajcie, nie wiem czy zadam odpowiednie pytanie w odpowiednim miejscu, ale jest to produkt z ikei i to do kuchni, więc chyba ok :) Chodzi mi o
DOMSJÖ Zlew jednokomorowy biały: 201131 czy któraś z was go użytkuje, jeśli tak to jak się sprawuje. Nie jest za tani, ponad 600 - za tą kasę można kupić granitowy, ale naczytałam się o granitowych że zostają straszne plamy, mimo że jestem pedantką i dbam o porządek, są sytuacjie takie że nie zdąrzysz od razu zmyć garów. I dlatego zaczęłam interesować się tym DOMSJÖ, tylko że to zlew ceramiczny i tu jest ból... czy jak spadnie gar lub szkanka, kubek cokolwiek zlew się nie obije ?? Tym się najbardziej martwie ...

emi601
17-07-2013, 20:23
ja sobie fundnełam Domsjo, co prawda dwukomorowy ale to to samo.
I jak na razie nie mam zastrzeżeń, łatwo się czyści cifem, a i nawet tak na szybko płynem do naczyń schodzi brud.
Ze dwa razy rąbnęłam garnkiem o zlew przy płukaniu i nic się nie stało, na razie nic mi nie spadło, więc co do wytrzymałości na atak lotniczy się nie wypowiem :)
Natomiast mam szczęście że woda nie zostawia u nas rdzawych śladów, to by mnie wkurzało.
Poza tym jak go wyczyszczę to nawet długo jest czysty.

jen77
19-07-2013, 08:51
byłam w weekend w ikei Kraków i widziałam nowe fronty applad w kolorze jasnym szarym, nawet fajne, nie wiem tylko czemu nie ma ich jeszcze na głównej stronie IKEA bo w krakowie sa juz w sprzedaży,, pokazany był tylko jeden front nie było jeszcze urządzonej kuchni w tych frontach. Podaję do informacji jakby ktoś szukał szarych frontów nie w połysku i jasnijszych niż abstrakt, mam kupione fornty sofielund ale jeszcze nei zamntowane i się zastanwiam nad wymianą na te jasnoszare apllad bo bardziej by mi pasowały do reszty. Applad to raczej tańsza seria ikei, nie wiem tylko jak się sprawuje? Ktoś ma fronty apllad białe, czy z tą powłoką się nic nie dzieje?

~~slonko~~
19-07-2013, 10:54
byłam w weekend w ikei Kraków i widziałam nowe fronty applad w kolorze jasnym szarym,

oooo :) dzieki za info :) robilas moze zdjecia ?? jesli tak, to wklej prosze :)
nie moge w necie namierzyc
sama chetnie poczytam opinie na temat tych frontow w bieli

o abstrakcie slyszalam duzo dobrych opinii, pomimo polysku bardzo latwo sie je czysci i sa trwale - to przemawia na plus i to duzy plus ;)

bubblegum
19-07-2013, 15:35
Czy ktoś zdecydował się na blaty na zamówienie z Ikei? Właśnie wróciłam z Ikea Kraków, i zamiast podstawowego blatu (w moim przypadku to koszt 300 zł za całość) zaproponowano mi blat na zamówienie (czas oczekiwania ok. 6 tygodni) z akrylu, za 3000 zł (czyli 10 razy więcej). Zastanawiam się czy cena warta świeczki? Chodzi o blat do białego abstraktu, czy zwykły podstawowy bardzo się odznacza kolorem?

jen77
19-07-2013, 19:58
nie zrobiłam zdjęcia, zreszta był tylko jeden ten front wystawiony, ale pytałam czy już to można kupic i babka powiedziała, że tak, dziwne tylko ze na stronie ikea go nie ma. To był taki jasny szary ( jaśniejszy od abstrakta szarego). coś miedzy bielą a szarym abstraktem, tylko matowy, tak jak biały applad. I byłopisany jako nowość, widocznie jeszcze na stronie go nie zdazyli wprowadzić. Wie ktoc może, czy będą jeszcze jakieś inne nowości w najbliższym czasie?

kasia-ako
21-07-2013, 21:55
Także pytałam w Ikea Janki o blat na zamówienie i zaśpiewali mi ~4000 zł za laminat i 1200/m za dębowy. Zdębiałam. ;) O akryl nawet nie pytałam. W Jankach także były nowe jasnoszare fronty. Matowe. Do tego jest promocja - 50% na montaż oraz, chyba do 18.08, za każdy 1000 wydany na kuchnie bon 100 zł.

Drop_Inn
21-07-2013, 22:42
Fioletowafiolko, ja użytkuję zlew Domsjo, niedługo co prawda, bo około miesiąca, ale jestem póki co baaardzo zadowolona. Super łatwo się czyści, a jeśli do tego posiada się baterię z wyciąganą wylewką to już w ogóle bajka.

Kiedyś myłam w nim wielkie szklane półki i niestety walnęłam jedną w dno. Na brzegu półka lekko odprysnęła (mimo, że jest dość gruba), zlew natomiast po tym wypadku pozostał nienaruszony :)

Hester83
22-07-2013, 13:48
Także pytałam w Ikea Janki o blat na zamówienie i zaśpiewali mi ~4000 zł za laminat i 1200/m za dębowy. Zdębiałam. ;) O akryl nawet nie pytałam. W Jankach także były nowe jasnoszare fronty. Matowe. Do tego jest promocja - 50% na montaż oraz, chyba do 18.08, za każdy 1000 wydany na kuchnie bon 100 zł.

Jesteś pewna że w Jankach jest ta promocja? Nie moge jej znaleźć na stronie a bardzo mi zalezy by z niej skorzystać, przy czym bliżej mi na Targówek więc jak już pojadę do Janek to miło by było wiedzieć że jest w tym sens i cel ;)

Edit: Pani w infolinii twierdzi, że takiej promocji nie ma i raczej póki co nie będzie :(

Przy okazji mam pytanie do znawców ;) Chcę kupić w Ikea meble kuchenne, lodówkę zaś chciałabym mieć do zabudowy, ale bez zamrazarki, za to wysoką - o taką:

http://www.electrolux.pl/Products/Ch%C5%82odnictwo/Ch%C5%82odnictwo_do_zabudowy/Ch%C5%82odziarki/ERN3213AOW

Czy jest w Ikea szafka, która ją zabuduje? Taka z jednymi drzwiami? Czy może ktoś ma patent na to, jak taką lodówkę zabudować? Skleić drzwi podwójne, coś dodać, obciąć?

Iza_Wawa
23-07-2013, 10:49
Witajcie,

Właśnie niedawno zakończyłam remont kuchni. Meble oczywiscie IKEA...fronty Lindingo białe

imageshack.us/a/img801/1294/08g1.jpg

Ktoś wyzej pytał o zlew domsjo. REWELACJA....Jest duży i głęboki. w ogole nie odczuwam braku drugiej komory.

Susełka
23-07-2013, 12:22
Iza co to zapłytki masz pomiędzy meblami? Podobają mi się takie właśnie i chciałabym w swojej kuchni. Napisz ile płaciłaś za m2

Iza_Wawa
23-07-2013, 13:39
Jest to vives mugat blanco. Za metr płaciłam około 120 zł.

s.nowakowska
24-07-2013, 08:33
ja też mam Domsjo i też bardzo sobie chwalę. Zastanawiałam się nad dwukomorowym ale stwierdziłam, że skoro jest głęboki, to może się sprawdzic tak samo i miałam rację. Jak narazie odporny na moje rzucanie talerzami i garnkami, nie widać śladów zadrapań, obić itp :)

baśa
24-07-2013, 17:01
Jesteś pewna że w Jankach jest ta promocja? Nie moge jej znaleźć na stronie a bardzo mi zalezy by z niej skorzystać, przy czym bliżej mi na Targówek więc jak już pojadę do Janek to miło by było wiedzieć że jest w tym sens i cel ;)

Edit: Pani w infolinii twierdzi, że takiej promocji nie ma i raczej póki co nie będzie :(

Przy okazji mam pytanie do znawców ;) Chcę kupić w Ikea meble kuchenne, lodówkę zaś chciałabym mieć do zabudowy, ale bez zamrazarki, za to wysoką - o taką:

http://www.electrolux.pl/Products/Ch%C5%82odnictwo/Ch%C5%82odnictwo_do_zabudowy/Ch%C5%82odziarki/ERN3213AOW

Czy jest w Ikea szafka, która ją zabuduje? Taka z jednymi drzwiami? Czy może ktoś ma patent na to, jak taką lodówkę zabudować? Skleić drzwi podwójne, coś dodać, obciąć?

ja z tą samą lodówką tu przychodzę, ktoś pomoże? :)

sheenaz
24-07-2013, 22:08
ja z tą samą lodówką tu przychodzę, ktoś pomoże? :)

to łatwe,
Łączy się fronty plaskownikami od środka i całośc przykręca do lodówki. Ja tak mam. 1 drzwi, zrobione z 3 frontów (lodówka pierwsza od lewej).

http://sal.pl/dom/kuchnia2.jpg

baśa
24-07-2013, 22:50
a gdyby włożyć ją w tę szafkę, wyciągnąc półki i dokupić zawiasy do zabudowy? dałoby radę?

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/pr...0/?query=FA507

sheenaz
25-07-2013, 11:43
baśa, link nie dziala.

baśa
25-07-2013, 12:40
baśa, link nie dziala.

sorki

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S29809770/?query=FA507

elmagra
25-07-2013, 14:52
202647

Ja przymierzam się do kuchni STAT z Ikei. Przede wszystkim dlatego, że mi się po prostu podoba taka. A co myślicie o takiej aranżacji? (szerokość 2,60, długość do okna 3,20m)

emi601
25-07-2013, 15:15
też mam "stata" :)

elmagro: bardzo ładny układ! mi się podoba! chyba nie ma się do czego przyczepić, wszystko jest, dużo blatu jest , aczkolwiek trochę mi intuicja podpowiada że układ taki "blokowy" ale to nie musi być wcale wada ;) Nie mam koncepcji żeby coś doradzić, co można by zmienić, a kuchenne rzeczy i gary gdzieś przecież trzeba trzymać.
Jedno co na pewno bym zmieniła to szafki górne poprzewieszałabym, tak żeby te ze szklanymi drzwiczkami były po obu stronach okapu, to chyba powinno dać więcej lekkości w tej części ciągu szafkowego i stworzyło by taką "ramę" dla "kuchenki". Ale to moje subiektywne odczucie.niekoniecznie musi być słuszne.

a tak by the way to mnie się najbardziej podobają szafki szklane w zestawie cztery postawione na dolnej szafce i tworzące coś jakby kredens. Ale u siebie nie miałam miejsca na na takie ekstrawagancje.

A! i ja u siebie nie dałam uchwytu do szufladki pod piekarnikiem. Jak sobie przyłożyłam na próbę to stwierdziłam że chorobliwie rzuca się w oczy i nie pasuje.

elmagra
25-07-2013, 16:33
też mam "stata" :)

elmagro: bardzo ładny układ! mi się podoba! chyba nie ma się do czego przyczepić, wszystko jest, dużo blatu jest , aczkolwiek trochę mi intuicja podpowiada że układ taki "blokowy" ale to nie musi być wcale wada ;) Nie mam koncepcji żeby coś doradzić, co można by zmienić, a kuchenne rzeczy i gary gdzieś przecież trzeba trzymać.
Jedno co na pewno bym zmieniła to szafki górne poprzewieszałabym, tak żeby te ze szklanymi drzwiczkami były po obu stronach okapu, to chyba powinno dać więcej lekkości w tej części ciągu szafkowego i stworzyło by taką "ramę" dla "kuchenki". Ale to moje subiektywne odczucie.niekoniecznie musi być słuszne.

a tak by the way to mnie się najbardziej podobają szafki szklane w zestawie cztery postawione na dolnej szafce i tworzące coś jakby kredens. Ale u siebie nie miałam miejsca na na takie ekstrawagancje.

A! i ja u siebie nie dałam uchwytu do szufladki pod piekarnikiem. Jak sobie przyłożyłam na próbę to stwierdziłam że chorobliwie rzuca się w oczy i nie pasuje.


kochana, dzięki za opinię co do mojej kuchni. może i masz rację, że taka trochę blokowa (teraz mieszkam w bloku, nie dawno robiona kuchnia jest dość podobna w kolorystyce i rodzaju ułożenia szafek, ale tak mi się podoba i fajnie uzytkuje), a poza tym chciałam uniknąć tzw "trendowej" kuchni ze słupkami i cargo (bo to też wyższy koszt). No i chciałam kuchnię lekką otwartą na resztę - tam po prawej będzie trochę miejsca na stół dla mojej 4 osobowej rodzinki. Co do szafek górnych tak jak proponujesz, to też tak myślałam, ale bałam się zgubić "symetrię" i że mi się te szybki obświnią od płyty, a poza tym, w tych oszklonych chcę mieć talerze i szklanki/kubki, a w tej po prawej obok płyty to mi się przyprawy i inne duperele zmieszcza. Ale to oczywiście do przemyślenia jest. obok kuchni jest spiżarka niewielka, ale wszelkiego typu rzadko używane garnki i miksery i roboty i formy do pieczenia (a tych mam sporo i mam zamiar mieć więcej, bo to moje hobby) tam się pomieszczą. dlatego tak mało szafek. Liczę na rozsądną cenę za ten układ.
A jak ci się sprawuje twoja kuchnia z Ikei?

sheenaz
27-07-2013, 22:20
baśa, musisz kupic coś w tym stylu - szafka bez pleców, po to, żeby wentylacja z tyłu była http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S09890078/
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/faktum-szaf-wy-lod-za-dr__0129669_PE283742_S4.JPG

baśa
28-07-2013, 17:02
sheenaz, dzięki za odpowiedź :)

do tego mogę dobrać jeden front w całości, prawda?

dring
28-07-2013, 23:29
te same fronty co w zestawie Ci zamontują ?

sheenaz
29-07-2013, 12:07
baśa, nie ma szans na jeden front w ikeai do wysokiej lodówki.
Jesli masz lodówkę jednodrzwiową musisz fronty połączyć od środka płaskownikami.

MonkaD
30-07-2013, 21:20
Hej :) Ja kupiłam biały Abstrakt, na zdjęciu brakuje trzech uchwytów.
http://images64.fotosik.pl/32/cdcdea90ff79fa67m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cdcdea90ff79fa67)

http://images65.fotosik.pl/32/be02afbd7403c997m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=be02afbd7403c997)

kasia-ako
30-07-2013, 21:58
Jesteś pewna że w Jankach jest ta promocja? Nie moge jej znaleźć na stronie a bardzo mi zalezy by z niej skorzystać, przy czym bliżej mi na Targówek więc jak już pojadę do Janek to miło by było wiedzieć że jest w tym sens i cel ;)

Edit: Pani w infolinii twierdzi, że takiej promocji nie ma i raczej póki co nie będzie :(

Przy okazji mam pytanie do znawców ;) Chcę kupić w Ikea meble kuchenne, lodówkę zaś chciałabym mieć do zabudowy, ale bez zamrazarki, za to wysoką - o taką:

http://www.electrolux.pl/Products/Ch%C5%82odnictwo/Ch%C5%82odnictwo_do_zabudowy/Ch%C5%82odziarki/ERN3213AOW

Czy jest w Ikea szafka, która ją zabuduje? Taka z jednymi drzwiami? Czy może ktoś ma patent na to, jak taką lodówkę zabudować? Skleić drzwi podwójne, coś dodać, obciąć?

Wydawało mi się, że widziałam w Ikei Janki dwie różne promocje, a przynajmniej nalepki na niektórych meblach. Dostałam chyba jakiegoś zaćmienia. :confused: Nie przyglądałam się dokładnie, bo meble już mam.

kasia176
31-07-2013, 08:37
Hej, jestem nareszcie w trakcie remontu kuchni :-). Meble - biały abstrakt już kupione, w poniedziałek od rana przychodzą panowie z Ikei montować meble. I tu zrodziła mi się wątpliwość co do odległości szafek wiszących od blatu. Będę miała lodówkę i słupek z piekarnikiem i mikrofalą wys. 211 cm. Jeśli szafki górne (wys. 70 cm) powieszę na tej wysokości to będą kończyć się na wysokości 140 cm i od blatu będzie je dzielić odległość 50 cm. Jakoś wydaje mi się to mało, nisko... Mam 175 wzrostu. Co prawda mierzyłam w Ikei te odległości na ekspozycjach i wydawało się OK, ale teraz nabrałam wątpliwości. Z drugiej strony powiesić wyżej niż wysoka zabudowa to głupio. Jak Wy macie powieszone szafki? Jeśli tak nisko to jak się to sprawdza?

baśa
31-07-2013, 12:00
sheenaz dzięki za odpowiedź raz jeszcze :)

w planerze i spisie szafek w pdf jest szafka 221 cm z pojedyńczym frontem do zabudowy lodówki FA776, niestety nie ma jej na stronie :( szkoda

jeszcze jedno mam pytanie, czy ktośw Was ma połączony z parapetem blat drewniany? czy takie łączenie jest bardzo widoczne?

Aleksandryta
31-07-2013, 12:13
Basia ja wprowadziłam zamiast parapetu własnie blat kuchenny, ale o tym trzeb a juz myśleć na etapie zakładania (wymiany) okien, albo wywalić parapet teraz i kupić szersze blaty

Aleksandryta
31-07-2013, 12:25
kasia176 ja mam 175 cm i górna szafki powieszone są na wysokości około 75 cm od blatu z tym. że ja musiałam dostosować wysokość tych szafek do wysokości powieszonego wyciągu podszafkowego (producent tego wyciągu określił wysokośc na 70-90 cm od płyty gazowe)j. Żeby jednak cokolwiek wyciągnąc z górnych półek wiszących szafek muszę wejśc na stołek...:cool:

elmagra
31-07-2013, 12:43
Mam pytanie co do blatów z Ikea. Interesuje mnie kuchnia Stat i jakieś brązowo-podobne blaty, ale boję się blatów drewnianych (uszkodzenia, konserwacja, itp - za dużo roboty, ja z tych wygodnych), mam teraz w kuchni od 8 lat taki z mdf (chyba) i nie ma z nim żadnych problemów, wygląda jak nowy nieuszkodzony. Są takie jakieś warte rozważenia w Ikei?
A ja chcę mieć osobny parapet, dlatego okno w kuchni będzie wyżej (tzn to okno przy meblach. Tylko nie wiem o ile wyżej dać to okno, bo blat myślałam o 90cm, teraz mam 85 i chciałabym trochę wyżej (mam 170cm, mąż więcej).

kasia176
31-07-2013, 13:05
Aleksandryta - dzięki za info, ja się nie tyle zastanawiam nad dostępnością górnych półek ile nad tym czy szafka 50 cm nad blatem nie będzie za nisko i nie będzie mi to przeszkadzać w pracy. Mój okap tez będzie wisiał 75 cm nad blatem :-)

kasia176
31-07-2013, 13:09
elmagra, do Stata możesz dobrać w Ikea trzy blaty drewonopodobne - dwa w odcieniu orzecha (ciemny brąz) oraz jeden w odcieniu jasnego dębu. Wszystkie ładne :-)

elmagra
31-07-2013, 13:12
a jak jest z wycinaniem takiego blatu pod zlew/płytę? Mój mąż chce to zrobić sam. nie będzie większych problemów? Jak trudne to jest?

kasia176
31-07-2013, 13:18
hmmm, ja sama nie wycinałam :-) ale to chyba nie jest mega trudne przy odpowiednich narzędziach tj. dobrej wyrzynarce. To laminowana płyta wiórowa. Blaty mają grubość prawie 4 cm - trzeba to wziąć pod uwagę.

baśa
31-07-2013, 14:27
Basia ja wprowadziłam zamiast parapetu własnie blat kuchenny, ale o tym trzeb a juz myśleć na etapie zakładania (wymiany) okien, albo wywalić parapet teraz i kupić szersze blaty

własnie, a szersze blaty na wymiar w ikei są mega drogie
i albo mi zostaje jakiś miejscowy stolarz, albo kupienie dodatkowego blatu i sklejenie go tak z blatem "podstawowym", żeby zrobił się z niego parapet.
tylko boję się czy tego łączenia nie będzie za bardzo widać
niby drewniany numerar i tak jest klejony, ale ...

joanika
31-07-2013, 15:10
Hej :) Ja kupiłam biały Abstrakt, na zdjęciu brakuje trzech uchwytów.
http://images64.fotosik.pl/32/cdcdea90ff79fa67m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cdcdea90ff79fa67)

http://images65.fotosik.pl/32/be02afbd7403c997m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=be02afbd7403c997)

MonkaD co to za kafle na podłodze?? Praktyczne są czy trudne do utrzymania w czystości??
Ładna kuchnia, wygląda jak blokowa - przestrzeń całkowicie wykorzystana.
Tylko czy korzystanie ze zlewu jest wygodne przy samym słupku??

Hester83
31-07-2013, 21:42
Wiem juz co z lodowka wysoka w zabudowie ;) trzeba laczyc 3 fronty, w 2 sie nie zmieszcza, w szafke o wysokosci 211cm nie wejdzie - musi byc 233cm i niestety lodowka zajmie calosc. Mialam nadzieje chociaz na polke nad lodowke - moze byc, ale otwierana bedzie wraz z dzrzwiami lodowki (bo przez otwarcie 3 polaczonych frontow). Ikea nie ma innych rozwiazan na to. IMO to najbardziej niedopracowany przez nich element kuchni, z niczym innym nie mialam problemu i nie musialam isc na ustepstwa, u tu niestety tak.

MonkaD
31-07-2013, 22:11
Kasia176, ja mam odległość blatu od szafek górnych ok. 60 cm. Słupek z mikrofalą i piekarnikiem kupiłam o wysokości 233 cm i montażyści obcięli go od góry tak, żeby tworzył jedną linię z szafkami górnymi. Bardzo ładnie im to wyszło.
joanika, kafle to Paradyż Tandori półpoler, boskie do utrzymania w czystości. Co do zlewu, zbyt szeroki wybrałam i dlatego znajduje się tak blisko słupka, ale korzystanie jest wygodne, ponieważ mam zmywarkę i lewej komory używam czasem jedynie jako ociekacza, kiedy umyję coś ręcznie.

baśa
01-08-2013, 08:59
Wiem juz co z lodowka wysoka w zabudowie ;) trzeba laczyc 3 fronty, w 2 sie nie zmieszcza, w szafke o wysokosci 211cm nie wejdzie - musi byc 233cm i niestety lodowka zajmie calosc. Mialam nadzieje chociaz na polke nad lodowke - moze byc, ale otwierana bedzie wraz z dzrzwiami lodowki (bo przez otwarcie 3 polaczonych frontow). Ikea nie ma innych rozwiazan na to. IMO to najbardziej niedopracowany przez nich element kuchni, z niczym innym nie mialam problemu i nie musialam isc na ustepstwa, u tu niestety tak.


oo, to niedobrze, na bank nie wchodzi w 211? w sumie dlaczego skoro lodówka ma 178 cm wysokości? ta 233 mi średnio pasuje, bym musiała brać górne szafki 90 a nie 70 raczej :(

Hester83
01-08-2013, 10:06
oo, to niedobrze, na bank nie wchodzi w 211? w sumie dlaczego skoro lodówka ma 178 cm wysokości? ta 233 mi średnio pasuje, bym musiała brać górne szafki 90 a nie 70 raczej :(

Mi sprzedawca w Jankach powiedział że nie - że 211 cm to szafka z nóżkami, wnętrze jest mniejsze. Ale ja nie ciągnęłam tematu bo chcę 233cm, więc może jeszcze dopytaj jak Ci zależy na takie wysokości bo też mi sie wydawało że to dziwne żeby nie wchodziła... Na pewno nie ma opcji z jednymi drzwiami, trzeba je łączyć :(

baśa
01-08-2013, 10:17
Mi sprzedawca w Jankach powiedział że nie - że 211 cm to szafka z nóżkami, wnętrze jest mniejsze. Ale ja nie ciągnęłam tematu bo chcę 233cm, więc może jeszcze dopytaj jak Ci zależy na takie wysokości bo też mi sie wydawało że to dziwne żeby nie wchodziła... Na pewno nie ma opcji z jednymi drzwiami, trzeba je łączyć :(

211 cm z nóżkami, bez 195 cm, powinno wejść
jutro jadę do ikei to jeszcze pomierzę.
a może Ci w tę szafkę wejdzie? z dwoma frontami http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S79898575/
a jakie fronty bierzesz? ja stata chcę i obawiam się że to łączenie nie będzie dobrze wyglądało
no ale cóż
a górne będziesz miała 92 cm? trochę już jak dla mnie ciężkie....muszę to przemysleć

Hester83
01-08-2013, 13:15
211 cm z nóżkami, bez 195 cm, powinno wejść
jutro jadę do ikei to jeszcze pomierzę.
a może Ci w tę szafkę wejdzie? z dwoma frontami http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S79898575/
a jakie fronty bierzesz? ja stata chcę i obawiam się że to łączenie nie będzie dobrze wyglądało
no ale cóż
a górne będziesz miała 92 cm? trochę już jak dla mnie ciężkie....muszę to przemysleć

Ja już kupiłam ;) Mam Lidingo więc osobne drzwi wyglądają ładnie, dobrze się komponują z szafkami wiszącymi i stojącymi obok - z tymi kasetonami na frontach. Górne mam 92 cm na jednej ścianie, na drugiej, tam gdzie lodówka, nie ma szafek wiszących - ja mam wysokości ponad 3 metry i szafki niższe wyglądalyby jak dla mnie nieproporcjonalnie ;) A miejsca więcej mi się przyda zawsze.

baśa
01-08-2013, 14:48
Ja już kupiłam ;) Mam Lidingo więc osobne drzwi wyglądają ładnie, dobrze się komponują z szafkami wiszącymi i stojącymi obok - z tymi kasetonami na frontach. Górne mam 92 cm na jednej ścianie, na drugiej, tam gdzie lodówka, nie ma szafek wiszących - ja mam wysokości ponad 3 metry i szafki niższe wyglądalyby jak dla mnie nieproporcjonalnie ;) A miejsca więcej mi się przyda zawsze.

zrobiłam sobie wizualkę w palnerze, 90 nie wyglądają źle i do tego kończą się na jednej wysokości z oknem
może być
jutro się jeszcze zastanowimy, czy nie brać jasnego ramsjo zamiast stata...muszę jeszcze raz popatrzeć na to na żywo :)

ps, a jak Twoje wylewki...?

mrsmoonx
01-08-2013, 14:49
Hej! Również jestem miłośniczką kuchni z IKEI. Teraz mam biały Abstrakt, ale za miesiąc czeka nas urządzanie aneksu kuchennego w nowym mieszkaniu. Pomóżcie mi proszę coś wykombinować. Na pewno to, co jest na planie nie wystarczy - za dużo mam rzeczy, albo będziemy robić wyspę abo po prostu kuchnię w kształcie lit. U (z jednym bokiem krótszym). Lodówka wstępnie side by side. Podobają mi sie poziome szafki wiszące. Na pewno będziemy potrzebować piekarnika i mikrofali - teraz mamy w słupku i to rozwiązanie mi pasuje. Z góry dziękuję za propozycje! Fronty - albo znów abstrakt albo arsta. Mieszkanie ma wysokość 2,70m

DawidB2
02-08-2013, 08:12
Witam,
czy ktoś zna kogoś kto wykona fronty dolnych szafek w kolorze czarny na wysoki połysk do szafek IKEA FAKTUM?
Ikea w swojej ofercie nie ma, a potrzebowałbym właśnie w takim kolorze.

narendil
02-08-2013, 09:01
Witam,
czy ktoś zna kogoś kto wykona fronty dolnych szafek w kolorze czarny na wysoki połysk do szafek IKEA FAKTUM?
Ikea w swojej ofercie nie ma, a potrzebowałbym właśnie w takim kolorze.

Idziesz do sklepu z materiałami meblowymi i zamawiasz na wymiar :D
Ewentualnie szukasz stolarza. Stolarz ma ten plus, że Ci zamontuje.

sheenaz
02-08-2013, 12:04
Baśa, wysoka lodówka bez problemu mieści się w szafce 211. U mnie nad lodówką jest jeszcze ok. 15cm półka schowana za drzwiami lodówki.
Drzwi lodówkowe mozna łączyć z 2 albo 3 frontów, nie tylko z 3.

gawkat
02-08-2013, 12:30
własnie, a szersze blaty na wymiar w ikei są mega drogie
i albo mi zostaje jakiś miejscowy stolarz, albo kupienie dodatkowego blatu i sklejenie go tak z blatem "podstawowym", żeby zrobił się z niego parapet.
tylko boję się czy tego łączenia nie będzie za bardzo widać
niby drewniany numerar i tak jest klejony, ale ...

Ja tak zrobiłam, że kupiłam więcej blatu i stolarz mi docinał i łączył, ale niestety się nie przyłożył. Mnie nie było na miejscu i załamkę przeżyłam jak to zobaczyłam, bo mam po prostu dołożony kawałek blatu na parapet i między nim a blatem kuchennym szpara. Także przypilnuj, żeby ci to tak skleili, że nie widać. Na pewno się da

~~slonko~~
03-08-2013, 11:19
nie zrobiłam zdjęcia, zreszta był tylko jeden ten front wystawiony, ale pytałam czy już to można kupic i babka powiedziała, że tak,
Potwierdzam - szare frony mozna juz kupic :)
Sa duzo jasniejsze niz Abstrakt szary, jednak wg mnie takie bez wyrazu. Uwielbiam szarosci, jednak ten kolor nie zauroczyl mnie.
Kupilismy cala kuchnie wlasnie w szarym abstrakcie. Wg opinii pana obslugujacego w dziale kuchni - abstrakt jest znacznie lepszy jakosciowo, trwalszy i latwiejszy w utrzymaniu.
Jesli ktos chce jasniutkiej kuchni nie w bieli i nie w ciemniejszym szarym to moze to dla niego jest ta ofera :)

Aaa i w P-niu nie mozna zamienic promocji montazu na promocje bonusow (zadna) :( to widocznie promocja lokalna.
a szkoda :(

baśa
04-08-2013, 15:27
faktycznie, lodówka się mieści w 211, ale i tak bierzemy 233 + 92 wiszące
ramsjo wpada nieco w róż, jednak zostajemy przy stat
wezmę też numerar z buku, choć sprzadawca odradza i poleca akerby ;)

stolarza będę pilnowac, mam nadzieję, że dobrze wyjdzie to łaczenie blatu z parapetem...

kasia176
07-08-2013, 07:10
Witajcie, kuchnia już zmontowana, jak trochę ogarnę to pokażę :-). Mam jednak mega problem ze zmywarką (Skinande) bo nie mogę wysunąć górnego kosza - blokuje go przymocowane do niego ramię zraszacza, które nie chce się wysuwać razem z koszem. Przeczytałam instrukcję, jest tylko informacja jak przełożyć kosz na wyższą/niższą półkę. Przypuszczam, że powinnam coś odkręcić / wyłamać, jaką blokadę na czas transportu czy coś. Obejrzałam dokładnie i nic takiego nie widzę. Pomóżcie!

murron
08-08-2013, 08:19
Hej :) Ja kupiłam biały Abstrakt, na zdjęciu brakuje trzech uchwytów.
http://images64.fotosik.pl/32/cdcdea90ff79fa67m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cdcdea90ff79fa67)

http://images65.fotosik.pl/32/be02afbd7403c997m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=be02afbd7403c997)

mnie się bardzo podoba :-)

kasia176
08-08-2013, 13:26
Sprawa ze zmywarką wyjaśniona :-), okazało się, że trzeba było po prostu bardzo mocno pociągnąć za kosz :-)

kanka9
13-08-2013, 09:36
To mogę pokazać już drugą nasza kuchnię z Ikea a w zasadzie aneks kuchenny . Ehhh idealnie nie jest jak to w Ikea i do tego składana samemu ale lubimy ją ;-) Oczywiście będą jeszcze cokoły .

http://imageshack.us/a/img713/5788/hsko.jpg

http://imageshack.us/a/img19/9233/rnsm.jpg

http://imageshack.us/a/img854/7026/44gm.jpg

~~slonko~~
13-08-2013, 16:25
Kanka swietnie wyszlo :) podoba mi sie :)
no i sami skrecaliiscie wiec gratuluje, bo wiem, ze troche pracy to wymaga :) my tez sami skrecamy :)
nie widze szuflad, masz te w srodku ? wiem, ze estetyka w tym momencie wziela gore, ale czy wygodnie Ci ?
masz uchwyty blankett ??

do tego super krzesla :) te 4 kolory robia wrazenie i fajnie wygladaja :)
widze, ze juz masz nowa witrynke :) zadowolona jestes ? warta ceny ?

kanka9
13-08-2013, 16:33
slonko więc odpowiadam ;-)

1. tak to są szuflady wewnętrzne, mam takie też w domu , dla mnie mega wygodne , nie ważne jak wizualnie i tak bym je brała ;-)
2. tak mam uchwyty blankett już w drugiej kuchni i też je uwielbiam ;-)
3. Co do witrynki podoba mi się choć nie wiem czy warta ceny . Miałam farta bo nie wiem z jakiego powodu w Ikea w Gdańsku nowiutkie w kartonie wyprzedawali za 400zł więc wzięłam :p W sumie powiedzieli że je wyprzedają a to przecież nowość i już tej wyprzedaży nie ma tam tylko za normalną cenę . Także mi się udało i jak na 400zł to jest fajna i nawet porządna jak na Ikea :D

No i oczywiście dziękuję za komplementy a pracy fakt byyyyło przy kuchni ale nie chce już tego wspominać ;-) Jeszcze zostały nam cokoły :sick: