PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnie z IKEA - opinie, zdjęcia, montaż etc.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18

mariuszcop
02-02-2014, 11:12
Witam. Proszę o pomoc, podpowiedź jak i z czego zrobić drewniane wykończenie wokół wysokich szafek o grubości np. 5cm. Chciałbym aby było w kolorze blatu. W Ikea planner są dostępne panele wykończeniowe ale chodzi mi o coś grubszego.
240115240116

agatah
02-02-2014, 12:15
Z blatu.

fubu228
03-02-2014, 16:35
Chciałem żeby szafki wiszące wypełniały jednolicie przestrzeń ale nie ma szafek narożnych o wysokości 40cm. Wymyśliłem więc coś takiego. Pytanie tylko czy szafka wisząca przy ścianie nie będzie rysować ściany podczas otwierania, bo odległość od lodówki w zabudowie do ściany to dokładnie 210cm a tam są 3 szafki po 70cm. Czy przy montażu szafek stojących można zrobić tak by zyskać ten choć jeden centymetr luzu? Pozdrawiam.
239306

Jeśli masz kąt prosty w narożniku to nie ma problemu - nie będzie rysować, dodatkowo fronty można regulować prawo-lewo. Co do panelu po lewej stronie lodówki to nic nie da, jeśli on będzie na całej wysokości lodówki (poza względami estetycznymi). Po prostu odsunie lodówkę o 12mm w prawo.
Można odsunąć szafki tam gdzie płyta od ściany - powiedzmy o te kilka mm i dać panel perfekt po prawej stronie słupka z piekarnikiem (żeby nie było widać szparki między szafką a ścianą). Blat będzie dosunięty i tak do ściany, także te kilka mm nie zrobi różnicy.
A jeśli bardzo Ci zależy na szafce narożnej, to można górną narożną z przegródkami skrócić z wysokości z 70cm do 40cm (zależy jeszcze jakie masz fronty).

lakridos
04-02-2014, 00:15
fubu dzięki za poradę. Jutro jadę ustalić szczegóły w sklepie i zobaczymy co z tego wyjdzie. Może wrócę z kuchnią. Pozdrawiam.

Mary82
07-02-2014, 11:02
W IKEA Poznań trwa właśnie wyprzedaż mebli z ekspozycji (kuchnie -50% razem ze sprzętem)

Zapytałam pana od kuchni o nowy system METOD i powiedział, że mają zakaz udzielania jakichkolwiek informacji, ale... jakoś od połowy lutego mają zacząć montować nowe kuchnie na ekspozycjach (oczywiście wszystko będzie zasłonięte) Sprzedaż najprawdopodobniej od kwietnia. Zalety to przede wszystkim większy wybór szafek, większa możliwość kombinacji i nowe lepsze prowadnice i zawiasy. A FAKTUM ma być jeszcze jakieś 2-3 lata

Princesa
07-02-2014, 14:46
Zakaz udzielania informacji terefere, jak mnie takie podejście wk....ia . Wysłałam chyba z 3 maile do Ikei by dopytać o szczegóły zmiany systemu itd. i oczywiście brak odpowiedzi albo zdawkowe zbywanie.
Przecież dla ludzi kupujących teraz kuchnię to jest kwestia fundamentalna, INFORMACJA czy coś będzie dostępne, czy fronty mają taki sam odcień itd. itp. a oni lecą w gumki.

Susełka
07-02-2014, 16:14
DZwoniłam właśnie do Ikea w Poznaniu i nie ma żadnej wyprzedaży mebli z ekspozycji.

olgusieniunieczka
07-02-2014, 16:27
W Łodzi jest, widziałam na własne oczy w sklepie. A, chyba bez sprzętu, same meble.

Susełka
07-02-2014, 16:31
Tak w Łodzi jest a w Gdańsku już nic nie ma, wszystko wyprzedane.

Mary82
07-02-2014, 18:25
Susełka byłam we wtorek to jeszcze była wyprzedaż i chodzi mi oczywiście tylko o ekspozycje mebli kuchennych:) Może już wszystko poszło, bo to w sumie tylko kilka ekspozycji było (pewnie te gdzie wstawią teraz ten nowy METOD)

Princesa mnie też to wkurza, bo nie wiem czy kupować czy czekać:confused: po angielskiej stronie widzę, że zapowiada się ciekawie, ale wiadomo, że fronty to dopiero na żywo dobrze widać. No i oby cena mnie nie rozczarowała...

Susełka
07-02-2014, 18:47
Mary82 zadzwoniłam ponownie i poprosiłam z panią z działu kuchnie. Oczywiście wyprzedaż trwa, ale już nic nie pozostało. Z kolei w Łodzi jest jedna kuchnia, ale mi nie pasuje jesli chodzi o szafki. Poczekam może będzie na wiosnę jakaś promocja na Faktum, bo w Metod już mi nie pasują narożne szaki z nerkami, są za długie.

gabba
08-02-2014, 23:08
W Warszawie- też wyprzedaż

DorianGray
10-02-2014, 14:05
Start od 1 kwietnia.

Z ikea.pl


ŻEGNAJ FAKTUM - PYTANIA I ODPOWIEDZI
IKEA wprowadza do sprzedaży zupełnie nowy, innowacyjny system mebli kuchennych, który pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie kuchni do indywidualnych potrzeb.

• Od 10 lutego rusza przebudowa wszystkich działów kuchennych w sklepach IKEA w Polsce
• Sprzedaż nowego systemu mebli kuchennych rozpocznie się już 1 kwietnia
• Wkrótce więcej szczegółów i informacji o zaletach nowych kuchni IKEA

W okresie od 10 lutego do 31 marca klienci będą mogli jeszcze kupić dotychczasowy system mebli kuchennych FAKTUM w specjalnych studiach zaaranżowanych na terenie każdego sklepu IKEA. Drobne akcesoria kuchenne będą dostępne w działach z dodatkami i naczyniami kuchennymi oraz przed kasami.

więcej na:
http://www.ikea.com/ms/pl_PL/activities/kitchen_question.html

Princesa
10-02-2014, 21:27
Ktoś wie, jak rozumieć ten zapis:

Czy klienci, którzy niedawno kupili kuchnię FAKTUM, będą mogli ją wymienić na nową kuchnię?
W IKEA mamy bardzo przyjazną politykę zwrotów. Klientom, którzy chcieliby dokonać takiej zmiany, sugerujemy kontakt z najbliższym sklepem IKEA.

Mary82
10-02-2014, 22:53
No to przynajmniej już coś wiadomo. Czekam na kwiecień i kupuję:yes:

Princesa dobre pytanie. Można wymienić taką, którą ktoś kupił tydzień temu i leży jeszcze w kartonie czy taką kupioną w promocji w grudniu, która już stoi zmontowana i używana od miesiąca?:confused:

DorianGray
11-02-2014, 14:01
Ciekawe czy w związku ze zmianą systemu będzie jakaś promocja na stary FAKTUM?

DorianGray
11-02-2014, 14:49
I już pierwszy minus nowego systemu, nie ma szafek (cargo) o szerokości 30 cm (FA 116 30 cm).
Ze zbędnej szpary 7 cm robi mi się 17 cm :(:mad:

Princesa
11-02-2014, 16:58
DorianGray może to też kwestia czasu, nie wiem czy w Faktum wszystko od razu było w ofercie, czy wprowadzali jakieś nowości w miarę potrzeb..

DorianGray
12-02-2014, 08:16
DorianGray może to też kwestia czasu, nie wiem czy w Faktum wszystko od razu było w ofercie, czy wprowadzali jakieś nowości w miarę potrzeb..

Obawiam się, że nie bo w krajach Skandynawskich cały czas nie ma 30-tek. Tylko 20 cm, 40 cm, 60 cm, 80 cm,


242261

lakridos
12-02-2014, 10:45
Nie będzie 30 ze wzgledu na zachowanie symetrii wiec tylko wymiary parzyste. Pozdrawiam.

DorianGray
12-02-2014, 12:09
Nie będzie 30 ze wzgledu na zachowanie symetrii wiec tylko wymiary parzyste. Pozdrawiam.

Jak to mówił Picasso: “Symetria jest estetyką głupców” ;)
A Ikea zamiast się rozwijać daje krok w tył :(

lakridos
12-02-2014, 12:18
:) Nie mi to oceniać, ale 2000 kombinacji łączenia ze sobą mebli przemawia na PLUS nowego systemu.

Princesa
12-02-2014, 12:35
W krakowskiej ikei nikt nic nie wie. Obsługa nadal nabiera wody w usta... bardzo to nieprzyjemne i nieprofesjonalne. Zawiodłam się po raz kolejny.
Nie wiadomo czy fronty będą w takiej samej kolorystyce, nie wiadomo kiedy będą, nie wiadomo czy wszystkie szafki z Faktum będą dostępne do 2 lat... nie wiadomo, czy można szafki montować na nogach z Faktum by uzyskać wyższy cokół... nic nie wiadomo.

Pewnie gdybym dopiero planowała zakup, bardziej entuzjastycznie bym do tego podeszła ;)

Aaaa jeśli chodzi o zwroty "niedawno zakupionych kuchni" to oczywiście chodzi o meble, które jeszcze nie są zmontowane ;)

No i nie ma żadnych wyprzedaży w Krakowie. Ekspozycje zlikwidowane, zakryte płachtami i tyle. Informacji czy będą jeszcze promocje brak. Możliwe, że nie będzie bo nie będą się Faktum przejmować, postawią nacisk na wejście z pompą z nowym systemem.

.:migotka:.
12-02-2014, 13:20
Z brakiem szafek 30-stek w nowym systemie to sobie imho w stopę strzelili. Gdybym miała kupować meble do mojej kuchni tylko z modułów: 20, 40, 60 i 80cm to bym zrezygnowała w ogóle z Ikei, bo za dużo niewykorzystanej przestrzeni by mi zostało.

Proncessa, czyli w ogóle nie wiadomo nic w Krakowie w temcie dostepnosci Faktum?
A w ogóle z blatami? Do nowych szafek mają być głębsze, czyli znów do Faktum za głębokie, a ja będe potrzebowała dokupić na wiosnę...

DorianGray
12-02-2014, 15:00
Z brakiem szafek 30-stek w nowym systemie to sobie imho w stopę strzelili. Gdybym miała kupować meble do mojej kuchni tylko z modułów: 20, 40, 60 i 80cm to bym zrezygnowała w ogóle z Ikei, bo za dużo niewykorzystanej przestrzeni by mi zostało.
..

Zgadzam się w 100 % !!!
Może na zachodzie europy to nie problem ale w PL kuchnie, zazwyczaj małe i każdy chce wykorzystać przestrzeń na maksa.
Coraz bardziej się skłaniam do robienia kuchni na wymiar u stolarza :(

Pytanko: bawił się ktoś w przerabianie szafki z IKEI np 40 cm na 30 cm? :) warto kombinować ? :)

lakridos
12-02-2014, 15:01
Ludzie po co tyle emocji. Nowy system jest NIE KOMPATYBILNY ze starym i odwrotnie. Koniec kropka. Kupujesz stary teraz albo czekasz do kwietnia na nowy.

Aleksandryta
12-02-2014, 15:28
Ludzie po co tyle emocji. Nowy system jest NIE KOMPATYBILNY ze starym i odwrotnie. Koniec kropka. Kupujesz stary teraz albo czekasz do kwietnia na nowy.
Amen

Przecież od dawna było wiadomo i była o tym mowa w tym wątku, że bedzie wprowadzany nowy system szafek kuchennych w IKEA, więc Ci co kupili szafki w ostatnim czasie podjęli jakąś decyzję, albo kupujemy stary system albo nowy, więc po co te emocje?
Ja czekam juz 3 miesiące na nowy system, bo nie bedę pakowała kasy w stary, który zniknie za 2 lata, a kuchnie robię na minimum 10 lat, więc...czekam i kroję chleb na starym stole i korzystam z szafek z 2 połowy ub. wieku ;)
Ponadto w ostatnim czasie jakość szafek z IKEA pogorszyła się :sick:

Mary82
12-02-2014, 17:23
Pytanko: bawił się ktoś w przerabianie szafki z IKEI np 40 cm na 30 cm? :) warto kombinować ? :)

Ja chciałam się pobawić, ale z narożnikową - skrócić o kilka cm i dać front 50 zamiast 60 (jeszcze jak myślałam o FAKTUM), no ale skąd ja teraz wezmę front"50":confused:

Mary82
12-02-2014, 17:26
A u mnie różnica między IKEA a stolarzem to ok. 10 tys. więc jestem już zdecydowana na METOD, będę najwyżej kombinować jak to zmieścić

lakridos
12-02-2014, 17:34
Ponadto w ostatnim czasie jakość szafek z IKEA pogorszyła się :sick:

A skąd informacja że jakość się pogorszyła?

Aleksandryta
12-02-2014, 18:16
Dwoje znajomych z pracy kupiło kuchnię IKEA (Adele) i fronty zaczęły pękać w miejscu gdzie jest styk z szafką podczas zamykania, po wewnętrznej stronie frontu.. Z tym, ze nie zainstalowali systemu cichego domykania. Może to jest powodem?

Princesa
12-02-2014, 18:23
lakridos nikt tu nie jest idiotą. Nie rozumiem czemu wcinasz się w dyskusję, próbując ją uciąć. Wiemy, że nie jest kompatybilny system, ale rozumiesz, że można mieć dolne szafki faktum a górne można kupić Metod? Podobnie jak wysokie? Ogarnij, że nie każdy może czekać z zakupem jakichkolwiek szafek, szczególnie, ze ja akurat kupowałam swoje kilka mies. temu gdy nie wiadomo było nic o nowym systemie!

To takie trudne do zrozumienia, że wkurza nas brak informacji kluczowych dla podjęcia dalszych decyzji? Przecież nikt nie bije piany o to, że zmieniają system.

migotka w Krk są plakaty z informacją, że nowe ekspozycje i sprzedaż Metod rozpoczyna się 1 kwietnia. Tylko dobrze by było jednak wcześniej wiedzieć coś np. o kolorystyce frontów... dla mnie kluczowa sprawa.

edit: Mary przerabianie szafek = utrata gwarancji na nie. Może panel maskujący wypełni pozostałą szczelinę? Albo jakaś otwarta półka na wino zrobiona samodzielnie? Mi zostało w ciągu niemal 5m szafek kilkanaście cm do ściany, myślę intensywnie nad półka na wino... tylko zrobić póki co, nie ma komu ;)

lakridos
12-02-2014, 18:48
OT:
Jeśli jest tak jak piszesz, to dla czego co drugi post pada pytanie: czy będzie pasować czy nie będzie?
Tak na marginesie. Forum jest po to by można było wnieść coś do tematu. Ja wcześniej trzymałem się tej zasady, w odróżnieniu do Ciebie. Pozdrawiam.

Princesa
12-02-2014, 18:59
Niekompatybilność nie wyklucza opcji łączenia systemów w niektórych sytuacjach - wiszące/stojące/dolne itp. itd.

Jak słusznie napisałeś (nie wiem czemu więc postępujesz inaczej) forum jest po to by wnosić coś do tematu. Uważasz, że Ty to zrobiłeś w przeciwieństwie do mnie? Byłam dziś w Ikei podzieliłam się tym, czego się (nie) dowiedziałam i czego się dowiedziałam. A Ty, co zrobiłeś? Nie wnosisz nic do tej dyskusji, więc po co w niej bierzesz udział?
Nie dotyczy Cię temat, piszesz z pozycji guru oznajmiającego nam, czym możemy się emocjonować... słabo. Pozwól osobom znajdującym się w mało komfortowej sytuacji poutyskiwać sobie i powymieniać się uwagami w spokoju, skoro Ty szczęśliwie nie masz podobnych zmartwień.

lakridos
12-02-2014, 19:28
Wybacz mi odmienność zdania. Jak wielu borykałem się z problemem co wybrać. Stary system czy nowy. Podobnie jak u innych wywołało to we mnie wiele emocji. Podszedłem do problemu racjonalnie. Nie moge czekać kupuje stary. Moge to czekam na nowy. Jest trzecie wyjscie. Mozna kupić w studiu kuchennym. Wyluzuj szpagat i nie wyładowuj swojej frustracji na mnie.
Ów temat uważam za zamkniety. Bynajmniej z mojej strony. Dziękuje :)

Princesa
12-02-2014, 19:30
I jest 4 wyjście, którego nie dostrzegasz. Wyluzuj sam ;) koniec OT

Oszolom
12-02-2014, 20:45
edit: Mary przerabianie szafek = utrata gwarancji na nie. Może panel maskujący wypełni pozostałą szczelinę? Albo jakaś otwarta półka na wino zrobiona samodzielnie? Mi zostało w ciągu niemal 5m szafek kilkanaście cm do ściany, myślę intensywnie nad półka na wino... tylko zrobić póki co, nie ma komu ;)[/QUOTE]

Powiem tak.
G.... prawda że, przerabianie szafek = utrata gwarancji.
Zanim kupiłem w Grudniu Faktruma (świadomie wiedząc że będzie METHOD), byłem w Ikei - Poznań, Wrocław, Łódź i Katowice.
We Wrocławiu mówili mi tak jak tutaj, że wszelka fizyczna ingerencja (czyt. przeróbka) w szafki kuchenne = utrata gwarancji.
Ale Wrocław to nawet nie roczna IKEA i po prostu mało co wiedzą a doświadczenia mają mało.
Najbardziej wiarygodnie uzyskałem w Katowicach i Poznaniu, chyba właśnie dlatego że to najstarsze IKEE z w.w.
W szczególności w Katowicach miałem szczęście i mój wówczas projekt był rozkładany na czynniki pierwsze, bo kuchnia jest niestandardowo pokombinowana. Szczęście moje polegało na tym że sprawę rozgryzała kierowniczka działu kuchni (lub przynajmniej najbardziej doświadczona osoba w tej materii) oraz Pan który zajmuje się składaniem kuchni u klientów dla iKEI. Dostałem sporo podpowiedzi i ciekawych niestandardowych pomysłów.
I wszystko w ramach gwarancji na kuchnię.

No wiadomo, jak ktoś przepołowi 80-tkę i zrobi dwie 40-tki no to po ptokach.

Zresztą jak w końcu moja aktualnie niebieska kuchnia zmieni barwy na właściwe to pokaże co i jak, w szczególności z dedykacją dla Aleksandryty, aby jej dodać trochę odwagi, bo nie wszystko musi być tak jak każą w instrukcji....

Princesa
12-02-2014, 20:52
Oszolom tę informację uzyskałam również w dziale obsługi w Krk, z tego co pamiętam z lektury tego tematu sporo osób otrzymało taką sama informację.
Wszystko rozstrzyga broszura gwarancyjna i to, co się reklamuje. jeśli dotniesz szafkę, potem np. spuchnie mogą uznać, że to wina złego zabezpieczenia krawędzi po docinaniu ;)

Pokaż efekt końcowy, jak będzie już wszystko. Sama też chętnie zobaczę :)

Ale z tego co piszesz wynika jedno. Ikea w PL działa fatalnie,. Brak jednomyślnej polityki i infomowania rzetelnego. Zasłanianie się hasłami "nie moge powiedzieć"... no litości.

Susełka
12-02-2014, 20:56
DZwoniłam dziś do kilku sklepów Ikea i w każdym inne informacje o dostępnści Faktum po wprowadzeniu Metod. W jednym sklepie info, że planer będzie dostępny tylko 3 miesiace a samo faktum pół roku od 1 kwietnia, w innym sklepie, że jeszcze 2 lata, ale ceny będą w euro i na specjalne zamówienie pojedyncze szafki. Podobno sklepy już nie zamawiają faktum i meble powoli znikają ze stanów magazynowych. Sprawdziłam w dostępności i faktycznie niektórych potrzebnych mi stat już nie ma. Sama nie wiem co robić, czy będzie jakaś promocja jeszcze na faktum jak przed Bożym Narodzeniem? Nikt nie wie, a nawet wręcz nabierają wody w usta.
Metod mi całkowicie nie pasuje, szafki są za wielkie( narożne proste) carga za małe( brak 30). górne za niskie. Eh, a BRW cena o 50 % wyższa i bez wyposażenia, szafki płytsze.
Niezły orzech do zgryzienia.

fubu228
12-02-2014, 22:34
Ja chciałam się pobawić, ale z narożnikową - skrócić o kilka cm i dać front 50 zamiast 60 (jeszcze jak myślałam o FAKTUM), no ale skąd ja teraz wezmę front"50":confused:

Jeśli masz narożnikową o dł.120 to nie ma problemu (jeśli nie masz wyjeżdżanych koszów), przecież są fronty 50, można kupić do takiej szafki front 50 zamiast 60. Jesli masz kosze to musisz zmierzyć je dokładnie, aby później weszły do szafki. Szafkę wtedy należy skrócić z obu stron np o 4cm. Minusem jest to, że trzeba będzie przerabiać front.

Podczas skracania szafek nie traci się gwarancji (nawet firmy montujące dla ikeii mają w usługach spłycanie/skracanie szafek)

Do kolegi oszołom:
Nowa Ikea we Wroclawiu jest od roku, ale tuz obok stała stara od dawna - ludzie tam pracujący dalej pracują w nowej - także nie wiem skąd takie wnioski..

b2211
12-02-2014, 23:27
Jak się ma cenowo kuchnia Ikea do kuchni DRE czy Bodzio

Aleksandryta
13-02-2014, 10:16
Ikea jest droższa od Bodzia. A DRE to tylko producent frontów...chyba...

Aleksandryta
13-02-2014, 10:22
DZwoniłam dziś do kilku sklepów Ikea i w każdym inne informacje o dostępnści Faktum po wprowadzeniu Metod. W jednym sklepie info, że planer będzie dostępny tylko 3 miesiace a samo faktum pół roku od 1 kwietnia, w innym sklepie, że jeszcze 2 lata, ale ceny będą w euro i na specjalne zamówienie pojedyncze szafki. Podobno sklepy już nie zamawiają faktum i meble powoli znikają ze stanów magazynowych. Sprawdziłam w dostępności i faktycznie niektórych potrzebnych mi stat już nie ma. Sama nie wiem co robić, czy będzie jakaś promocja jeszcze na faktum jak przed Bożym Narodzeniem? Nikt nie wie, a nawet wręcz nabierają wody w usta.
Metod mi całkowicie nie pasuje, szafki są za wielkie( narożne proste) carga za małe( brak 30). górne za niskie. Eh, a BRW cena o 50 % wyższa i bez wyposażenia, szafki płytsze.
Niezły orzech do zgryzienia.

Jak ci Metod zupełnie nie pasuje, to zrób szafki na zamówienie.

Mary82
13-02-2014, 14:24
Fubu szczerze mówiąc nie myślałam o tej gwarancji w kontekście przerabiania szafek, zobaczymy. Ja jeszcze kuchni nie mam, czekam na METOD, tam narożnikowa jest dłuższa o jakieś 8 cm i do tego jeśli mają być tylko parzyste fronty to "50" nie dostanę:/ A oryginalnego frontu raczej nie chcę skracać... Ja właściwie potrzebuję aż 3 narożnikowe szafki, bo meble będę mieć prawie na każdej ścianie, no ale skoro szykuje się 2000 kombinacji to coś się dopasuje:)

krcb
13-02-2014, 23:43
Hej właśnie zastanawiamy się nad zakupem mebli kuchennych do naszego nowego mieszkania. U 3 różnych producentów mebli na wymiar dostaliśmy wycenę kuchni od 5000zł-6700 zł Materiały to byłyby góra połysk - tzw. folia i dół matowy (nie folia). Blat niedrewniany. Szuflady na ciche domykanie. Grubość płyt tzw. "18" i tutaj moje pytanie czy taka cena to dużo czy mało w porównaniu do kuchni z IKEA? Słyszałam różne opinie o kuchniach z IKEA głównie, że są to meble na dużo cieńszych płytach "16" a nawet "12" których nie polecano mi. Meble na wymiar powinny być niby lepszej jakości ale jakoś nie czuję że materiały które będą użyte są jakiejś super jakości. W końcu to nie lakier czy drewno więc nie wiem czy warto robić na wymiar...zależało mi na kuchni z połyskiem ale pani która robiła dla nas wycenę powiedziała że dołem muszą być matowe bo te z połyskiem (folia) mogą się odklejać przy piekarniku z powodu ciepła co mnie zmartwiło bo lakier już jest dwa razy droższy więc odpada....a dodam że kuchnia jest narożna wymiary: 2,5 m i druga ściana 1,30 m w tym mieści się kuchenka z piekarnikiem w zabudowie i kran To znaczy byłyby montowane w tych meblach ale oczywiście nie w tej cenie bo kuchenka i kran do kupienia oddzielnie

Aleksandryta
14-02-2014, 06:46
krcb przy Twoich analizach jakościowych, cena którą podałeś jest niewspółmiernie niska. Przy tej kwocie, która podałeś to lepiej nie analizuj ;) Poza tym przy tym samym kolorze na górze i na dole i z jednoczesnym zastosowaniem różnych materiałów kuchnia będzie wyglądała tandetnie.
Ja do kuchni prawie 7 m2 w bloku i o kształcie w literę L o długości 2,70 m (szafki górne i dolne) x 1,50 m (szafki górne i dolne) + AGD (lodówka podblatowa, piekarnik i płyta na gaz - wszystko najtańsze) wydałam razem 12 tys. zł + 1 tys. montaż. Wszystko z IKEA (fronty STAT).
I sprawdz, czy w twojej kuchni da się zamontować kuchnię IKEA bez większych rewolucji w zakresie ucinania szafek, stawiania piekarnika na zmywarce itp. bajery.
Kuchnie IKEA to kuchnie modułowe, więc trzeba trochę popracować nad ich aranżacją w swojej kuchni. Jeśli masz tzw. trudną kuchnię, lepiej zrezygnować z IKEA. Jeśli masz narożną kuchnię - zawsze ale to zawsze zaczynasz ustawianie (planowanie kuchni) od rogu. Jeśli chcesz narożną szafkę (polecam!) stawiasz ją w rogu i od lewej i prawej strony zaczynasz stawiać resztę szafek.
I przeczytaj poprzednie posty, bo w IKEA od 1 kwietnia zmienia się system modułowy szafek kuchennych, więc w przypadku wyboru kuchni z IKEA musisz podjąć męską decyzję, czy czekać do kwietnia, czy zamówić w starym systemie (czego nie radzę).

krcb
14-02-2014, 12:47
krcb przy Twoich analizach jakościowych, cena którą podałeś jest niewspółmiernie niska. Przy tej kwocie, która podałeś to lepiej nie analizuj ;) Poza tym przy tym samym kolorze na górze i na dole i z jednoczesnym zastosowaniem różnych materiałów kuchnia będzie wyglądała tandetnie.
Ja do kuchni prawie 7 m2 w bloku i o kształcie w literę L o długości 2,70 m (szafki górne i dolne) x 1,50 m (szafki górne i dolne) + AGD (lodówka podblatowa, piekarnik i płyta na gaz - wszystko najtańsze) wydałam razem 12 tys. zł + 1 tys. montaż. Wszystko z IKEA (fronty STAT).
I sprawdz, czy w twojej kuchni da się zamontować kuchnię IKEA bez większych rewolucji w zakresie ucinania szafek, stawiania piekarnika na zmywarce itp. bajery.
Kuchnie IKEA to kuchnie modułowe, więc trzeba trochę popracować nad ich aranżacją w swojej kuchni. Jeśli masz tzw. trudną kuchnię, lepiej zrezygnować z IKEA. Jeśli masz narożną kuchnię - zawsze ale to zawsze zaczynasz ustawianie (planowanie kuchni) od rogu. Jeśli chcesz narożną szafkę (polecam!) stawiasz ją w rogu i od lewej i prawej strony zaczynasz stawiać resztę szafek.
I przeczytaj poprzednie posty, bo w IKEA od 1 kwietnia zmienia się system modułowy szafek kuchennych, więc w przypadku wyboru kuchni z IKEA musisz podjąć męską decyzję, czy czekać do kwietnia, czy zamówić w starym systemie (czego nie radzę).

Czyli uważasz, że taniej wyjdzie mi jednak kuchnia na wymiar i lepiej dwukolorowa skoro dół ma być matowy?:D

Mary82
14-02-2014, 23:34
krcb zdecydowanie lepsza dwukolorowa niż połączenie matu i połysku w jednym kolorze:yes: Albo cała w macie:yes:

Czy wyjdzie taniej czy drożej to byś musiał zrobić sobie projekt na stronie IKEA, tam na końcu wszystko się podlicza (ale na razie tylko Faktum) i będzie porównanie. U mnie akurat meble pod wymiar wyszły o wiele wiele drożej od ikejowskich, ale miałam wycenę z frontami lakierowanymi, prowadnicami bluma i z wszystkimi super bajerami. Co do kuchni z IKEI czytałam/słyszałam, że są dobre i funkcjonalne jak za taką cenę więc póki co przy nich zostaję:yes: Do tego można zaoszczędzić na samodzielnym montażu:yes:

krcb
15-02-2014, 02:33
krcb zdecydowanie lepsza dwukolorowa niż połączenie matu i połysku w jednym kolorze:yes: Albo cała w macie:yes:

Czy wyjdzie taniej czy drożej to byś musiał zrobić sobie projekt na stronie IKEA, tam na końcu wszystko się podlicza (ale na razie tylko Faktum) i będzie porównanie. U mnie akurat meble pod wymiar wyszły o wiele wiele drożej od ikejowskich, ale miałam wycenę z frontami lakierowanymi, prowadnicami bluma i z wszystkimi super bajerami. Co do kuchni z IKEI czytałam/słyszałam, że są dobre i funkcjonalne jak za taką cenę więc póki co przy nich zostaję:yes: Do tego można zaoszczędzić na samodzielnym montażu:yes:

No nasza nie byłaby lakierowana bo wtedy cena dwa razy wyższa, prowadnice nie są bluma tylko jest jakiś inny nowy producent podobno nie ma żadnej różnicy poza ceną...ja bym właśnie wolała uniknąć składania kuchni samemu bo to dość czasochłonne, a w tych meblach na wymiar mamy transport i montaż w cenie więc o tyle już lepiej...tylko żal mi tego połysku bo strasznie chciałam mieć całą białą kuchnie w połysku...no i się zastanawiam dlatego nad innymi rozwiązaniami...ale chyba nic nie wymyślę...

krcb
17-02-2014, 00:51
Kombinuję strasznie z tą kuchnią i mi dwa kolory nie podchodzą strasznie, ciemny odpada bo kuchnia ma być jasna z założenia (jest w niej mało światła według mnie), beżowy też mi nie pasuje bo będzie strasznie dużo tego beżu bo i na ścianach planuję i sofa w salonie beż...drewniany motyw też kiepsko widzę bo będzie za dużo tych rodzajów drewna w mieszkaniu (panele, blat od mebli kuchennych i jeszcze inny motyw drewna na frontach...jakoś tego nie widzę...a blatu nie chcę innego niż z drewnianym wzorem lub najchętniej wzięłabym drewniany ale jeszcze zobaczę), opcja koloru jakiegoś...hmmm niby może coś by było ale co...jakiś pastelowy....jedynie i jest to zawsze jakaś opcja ale to kolejny kolor i nie wiem jaki bo chcę kolorystykę w salonie z aneksem podobną czyli: beż, biel, szary, brudny róż w dodatkach i ewentualnie liliowy...lub miętowy ale taki bardziej niebieski...no więc jaka kuchnia biało liliowa? biało miętowa? jakoś tego nie widzę...myślałam o biało szarej ale na necie nic mnie nie urzekło...jakoś tak ponuro to wygląda...

Zastanawiam się jeszcze czy by góra nie mogła być w połysku biała a dół też biały matowy ale z jakimś deseniem...ale nie wiem jak by to wyglądało...
Druga opcja to cała matowa...trzecia tylko dwie szafki obok kuchenki matowe w jakimś kolorze reszta mebli biała połysk
czwarta opcja...zmienić styl i jak matowa to pójść bardziej w styl angielski (taki jak na zdjęciach)...




243170
243171
243172
243173

fubu228
17-02-2014, 00:55
No nasza nie byłaby lakierowana bo wtedy cena dwa razy wyższa, prowadnice nie są bluma tylko jest jakiś inny nowy producent podobno nie ma żadnej różnicy poza ceną...ja bym właśnie wolała uniknąć składania kuchni samemu bo to dość czasochłonne, a w tych meblach na wymiar mamy transport i montaż w cenie więc o tyle już lepiej...tylko żal mi tego połysku bo strasznie chciałam mieć całą białą kuchnie w połysku...no i się zastanawiam dlatego nad innymi rozwiązaniami...ale chyba nic nie wymyślę...

Wejdź na stronę ikea i porównaj sobie cenę z ikea z "lakierowanymi" frontami. Moim zdaniem niczym się nie różnią od prawdziwie lakierowanych. Korpusy szafek też są 18mm. Płyta to płyta. Co do frontów to te z ikei na pewno są o wiele tańsze od lakierowanych.
Nie widzę przeciwwskazań żeby robić dół w folii z ikei - te fronty są dobrego gatunku (sam u siebie takie będę robił) - poza tym nawet jakby coś to jest 25 lat gwarancji :)
Drewno i biały mat
243174
blat ciemny i beż połysk
243175
drewno i biały połysk
243176

Zwróć uwagę na blaty akerby - są dość tanie i ładnie wyglądają. Jest to fornir drewniany na płycie fornir ma grubość około 7mm także użytkowo niczym się nie różni od litego drewna, a zaletą tego blatu jest to, że nie pracuje jak drewno.

krcb
17-02-2014, 02:00
Kombinuję strasznie z tą kuchnią i mi dwa kolory nie podchodzą strasznie, ciemny odpada bo kuchnia ma być jasna z założenia (jest w niej mało światła według mnie), beżowy też mi nie pasuje bo będzie strasznie dużo tego beżu bo i na ścianach planuję i sofa w salonie beż...drewniany motyw też kiepsko widzę bo będzie za dużo tych rodzajów drewna w mieszkaniu (panele, blat od mebli kuchennych i jeszcze inny motyw drewna na frontach...jakoś tego nie widzę...a blatu nie chcę innego niż z drewnianym wzorem lub najchętniej wzięłabym drewniany ale jeszcze zobaczę), opcja koloru jakiegoś...hmmm niby może coś by było ale co...jakiś pastelowy....jedynie i jest to zawsze jakaś opcja ale to kolejny kolor i nie wiem jaki bo chcę kolorystykę w salonie z aneksem podobną czyli: beż, biel, szary, brudny róż w dodatkach i ewentualnie liliowy...lub miętowy ale taki bardziej niebieski...no więc jaka kuchnia biało liliowa? biało miętowa? jakoś tego nie widzę...myślałam o biało szarej ale na necie nic mnie nie urzekło...jakoś tak ponuro to wygląda...

Zastanawiam się jeszcze czy by góra nie mogła być w połysku biała a dół też biały matowy ale z jakimś deseniem...ale nie wiem jak by to wyglądało...
Druga opcja to cała matowa...trzecia tylko dwie szafki obok kuchenki matowe w jakimś kolorze reszta mebli biała połysk
czwarta opcja...zmienić styl i jak matowa to pójść bardziej w styl angielski (taki jak na zdjęciach)...




243170
243171
243172
243173

A i jest jeszcze jedna możliwość o której zupełnie nie pomyślałam!!! Biały mat i jakiś inny kolor w połysku górą...jakiś beż już nawet...lepiej pasuje do góry niż do dołu...a co waszym zdaniem lepiej ??


Wejdź na stronę ikea i porównaj sobie cenę z ikea z "lakierowanymi" frontami. Moim zdaniem niczym się nie różnią od prawdziwie lakierowanych. Korpusy szafek też są 18mm. Płyta to płyta. Co do frontów to te z ikei na pewno są o wiele tańsze od lakierowanych.
Nie widzę przeciwwskazań żeby robić dół w folii z ikei - te fronty są dobrego gatunku (sam u siebie takie będę robił) - poza tym nawet jakby coś to jest 25 lat gwarancji :)
Drewno i biały mat
243174
blat ciemny i beż połysk
243175
drewno i biały połysk
243176

Zwróć uwagę na blaty akerby - są dość tanie i ładnie wyglądają. Jest to fornir drewniany na płycie fornir ma grubość około 7mm także użytkowo niczym się nie różni od litego drewna, a zaletą tego blatu jest to, że nie pracuje jak drewno.

a te blaty akerby są w IKEI ?

Aleksandryta
17-02-2014, 06:34
No przecież pisał o kuchniach z Ikea i pokazał ci kuchnie z Ikea...., więc logicznie....Czy Ty myślisz?:lol2:Poza tym krcb nikt za ciebie nie będzie wybierał stylu i kolorystyki kuchni ....

.:migotka:.
17-02-2014, 08:49
Tu masz połączenie białych matowych szafek na dole i górnych szarych w połysku:
http://www.urzadzamy.pl/galeria/tapeta-nad-blatem-w-kuchni-12-inspiracji-na-modna-sciane-w-kuchni-zdjecia,8359/5769/33504/

zeni
17-02-2014, 09:53
Co do osławionego blatu AKERBY. Nie wiem jak wam, ale jedno co mi się w nim nie podoba to jasne przebarwienia. Ja wiem, że jest to warstwa z drewna, ale jasne plamy i rysy, które przy świetle dziennym i przy odpowiednim koncie są bardziej widoczne to jak dla mnie nie do zaakceptowania. Myślałem, że trafił mi się jakiś felerny, ale jak się przyjrzałem w sklepie, gdzie przy sztucznym świetle nie jest to aż tak widoczne to i tak było to zauważalne na blatach na ekspozycjach. Co do nowego systemu METOD, brakuje mi w nim szafek 30 i 50 centymetrów. Miały mieć większe możliwości, a na wstępie już są ograniczenia.

krcb
17-02-2014, 22:17
No przecież pisał o kuchniach z Ikea i pokazał ci kuchnie z Ikea...., więc logicznie....Czy Ty myślisz?:lol2:Poza tym krcb nikt za ciebie nie będzie wybierał stylu i kolorystyki kuchni ....

Nie znam się na kuchniach z IKEA więc jak ktoś mi mówi nazwę to sorry ale nie mam obowiązku widzieć, że jest to produkt z IKEA i mogę dopytać więc nie bądź taka przemądrzała Aleksandro :):P


Tu masz połączenie białych matowych szafek na dole i górnych szarych w połysku:
http://www.urzadzamy.pl/galeria/tapeta-nad-blatem-w-kuchni-12-inspiracji-na-modna-sciane-w-kuchni-zdjecia,8359/5769/33504/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.urzadzamy.pl%2 Fgaleria%2Ftapeta-nad-blatem-w-kuchni-12-inspiracji-na-modna-sciane-w-kuchni-zdjecia%2C8359%2F5769%2F33504%2F)

O dzięki za link, tu jest nawet połączenie stylów bo dół jest w stylu angielskim a góra w połysku...;)

.:migotka:.
18-02-2014, 09:25
Nie tak nie całkiem w stylu angielskim - te dolne to fronty Adel z Ikei, po mojemu to one sa raczej nowowczesne :)

goldboyy
18-02-2014, 15:39
w meblach faktum otwierając szuflady czy szafki widać takie dziurki po lewej i prawej str korpusu, czy w tym nowym systemie tez będzie takie coś widoczne?

sam przymierzam się do zrobienia malutkiej kuchni 4 szafki ( 2x szuflady plus front zmywarki i narożna i szafka pod zlew z wysuwaną szufladą) bez górnych szafek.

czy ten podział szuflad, że 1 mała na górze i 2 większe na dole będzie dostępny w nowym systemie.
czy korpusy będą też białe jak w faktum?
wie ktoś jak z kolorami frontów, będzie czerwony abstrakt?

a i jeszcze jedno , gdy kończy się zabudowa mebli w faktum dokupywało się taki boczny panel w kolorze frontu, czy w metod będzie ten panel, czy bo prostu bok korpusu będzie można zamówić w tym samym kolorze co front

grzegorzps
18-02-2014, 20:51
czy ten podział szuflad, że 1 mała na górze i 2 większe na dole będzie dostępny w nowym systemie.
czy korpusy będą też białe jak w faktum?
wie ktoś jak z kolorami frontów, będzie czerwony abstrakt?

a i jeszcze jedno , gdy kończy się zabudowa mebli w faktum dokupywało się taki boczny panel w kolorze frontu, czy w metod będzie ten panel, czy bo prostu bok korpusu będzie można zamówić w tym samym kolorze co front

Będą białe korpusy.
Będzie czerwony, o taki:
243639

Bok korpusu można wybrać w tym samym kolorze co front.

goldboyy
18-02-2014, 23:27
dzięki Kolego za odpowiedź;)

a wiesz lub ktoś z Was z czym pokryte będą fronty, czy tak jak w faktum będzie to folia?

rozumiem, że boku korpusu w systemie faktum w kolorze frontów zamówić się nie da - tylko panel?

grzegorzps
19-02-2014, 19:28
a wiesz lub ktoś z Was z czym pokryte będą fronty, czy tak jak w faktum będzie to folia?


Polyurethane/acrylic paint - czyli malowane

krcb
20-02-2014, 14:42
Witajcie mam pytanie odnośnie drewnianych blatów - jak uzyskać dość ciemny odcień bez żółtych pigmentów oraz jak uniknąć jego żółknięcia z czasem, drugie pytanie - czy czarne metalowe prętowe uchwyty pasują do białych matowych szafek? zastanawiam się nad czarnymi bo chciałabym czarną szynę do zawieszania różności z IKEA, są też metalowe szyny ale czarna bardziej mi się podoba. Lodówka będzie srebrna, piekarnik srebrno czarny a płyta indukcyjna czarna wiec pasuje zarówno czarne jak i srebrne uchwyty... a wy co sądzicie?

A tu zdjęcia żeby wiadomo było o co chodzi:

odcień blatu i szyna z IKEA:244099

244100

244101

244102

244104

Princesa
20-02-2014, 15:24
Ja mam fronty biały/ecru matowe i czarne uchwyty do nich i planuję czarne szyny ścienne z pojemnikami w kremowej emalii z Ikei ;) moim zdaniem to świetnie pasuje... z resztą jak sama widzisz, nawet na zdjęciach, które wrzuciłaś ;) i na wielu inspiracjach Ikea masz fronty np. Stat + czarne dodatki.

krcb
20-02-2014, 20:23
Ja mam fronty biały/ecru matowe i czarne uchwyty do nich i planuję czarne szyny ścienne z pojemnikami w kremowej emalii z Ikei ;) moim zdaniem to świetnie pasuje... z resztą jak sama widzisz, nawet na zdjęciach, które wrzuciłaś ;) i na wielu inspiracjach Ikea masz fronty np. Stat + czarne dodatki.

A czarna szyna do srebrnych uchwytów? bo nie wiem czy będą mieli takie dłuższe czarne o jaki mi chodzi :)

Princesa
21-02-2014, 07:11
Ja bym się trzymała 1 koloru szyn/uchwytów itd.
Najprościej zobaczysz jakie będą uchwyty (są przecież nie tylko w Ikei więc czarne znajdziesz jeśli chcesz) i wówczas podjąć decyzję co do szyn. Zawsze możesz 1 wziąć na próbę, najwyżej wymienisz...

zorrinka
21-02-2014, 12:54
czy ktoś możę mnie naprowadzić gdzie można zapoznać się z tym nowym asortymentem METOD ?
planujemy kupić kuchnie, mam zaplanowany rozkład szafek i chciałaby wiedzieć jakie wymiary szafek teraz będą dostępne.

moniap514
21-02-2014, 13:41
czy ktoś możę mnie naprowadzić gdzie można zapoznać się z tym nowym asortymentem METOD ?
planujemy kupić kuchnie, mam zaplanowany rozkład szafek i chciałaby wiedzieć jakie wymiary szafek teraz będą dostępne.

http://www.ikea.com/gb/en/search/?query=metod
raczej to samo bedzie w Pl

zeni
21-02-2014, 23:01
Co do tego systemu METOD mi osobiście brakuje szafki pod zlew 50cm. Nie wiem dlaczego zrezygnowano z szerokości 30 i 50 są tylko w rozmiarach parzystych. Czy ktoś z was zwrócił uwagę na wagę opakowani. Szafka stojąca do segregacji odpadów 40cm. Obudowa FAKTUM 40x70 warzy 20.1 kg, a obudowa METOD 40 która jest wyższa o 10cm i głębsza o 2cm warzy tylko 15,7 kg. Czy przypadkiem różnica 4,4 kg nie świadczy o tym, że szafki METOD są wykonane z płyty wiórowej o mniejszej gęstości?

goldboyy
22-02-2014, 11:19
dzięki Kolego grzegorzps za odpowiedź

ciekawe spostrzeżenie odnośnie wagi

żeby tylko nie napisali : w trosce o Wasz komfort montażu a także transportu nowe meble uczyniliśmy lżejszymi;)

krcb
24-02-2014, 03:29
Czy ktoś się może orientuje ile kosztuje matowy lakier? Gdzieś słyszałam, że jest nieco tańszy od foli połysk? to prawda? Wciąż mam mega dylematy co do kuchni - nie chcę mieć dwukolorowej więc pomyślałam żeby jednak była folia połysk po całości ale dużo osób mi odradza, że to się szybko zniszczy, że w ogóle folia lubi się odkleić i to niekoniecznie od piekarnika ale od pary lub pod wpływem nasłonecznienia...więc jak nie folia to co mi zostaje? myślałam o macie więc mdf zwykły - ale te fronty wydaje mi się że mogą wyglądać bardzo tandetnie w białym kolorze...a więc zastanawiam się nad matowym lakierem...jaką on ma strukturę? jest gładki jak połysk czy ma jakąś fakturę? jest to coś takiego jak taka zwykła płyta perłowa? oraz pytanie takie ogólne - czy za 7 tys. da się zakupić lub zrobić na wymiar w miarę dobrej jakości białe meble do kuchni (bez sprzętów, same meble oczywiście)? Nie chodzi mi tutaj o najtańsze materiały i o najbardziej ryzykowne jak ta folia? jest coś pośredniego? A jak z meblami z IKEA u nich foliowane też są ryzykowne??

DorianGray
24-02-2014, 13:46
Co do tego systemu METOD mi osobiście brakuje szafki pod zlew 50cm. Nie wiem dlaczego zrezygnowano z szerokości 30 i 50 są tylko w rozmiarach parzystych. Czy ktoś z was zwrócił uwagę na wagę opakowani. Szafka stojąca do segregacji odpadów 40cm. Obudowa FAKTUM 40x70 warzy 20.1 kg, a obudowa METOD 40 która jest wyższa o 10cm i głębsza o 2cm warzy tylko 15,7 kg. Czy przypadkiem różnica 4,4 kg nie świadczy o tym, że szafki METOD są wykonane z płyty wiórowej o mniejszej gęstości?

Też jestem zdziwiony nowymi wymiarami i uważam, że to krok w tył (brak 30 cm i 50 cm) :(
Pytanko: ma ktoś jakieś doświadczenie z przerabianiem szafek np 40 cm na 30 cm ?

mayadaski
24-02-2014, 22:55
Bylam dzisiaj w lokalnej IKEA.
Tak na szybko:
METOD -NODSTA:
https://lh5.googleusercontent.com/a7uxWqIJNjbMS41P8d5erdX0jvjOMR-5nLPt-0oXlz4=w486-h648-no

METOD - RINGHULT bialy polysk:
https://lh3.googleusercontent.com/-HNZ0tKp36y4/Uwu8RAbyiMI/AAAAAAAAAdA/xlkPCOBrcnE/w486-h648-no/20140224_185431.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-NNy-6y24Tis/Uwu7_5AG6PI/AAAAAAAAAc4/EcwFCe-gdlQ/w486-h648-no/20140224_185424.jpg

jezeli chcecie by cos sprawdzic i zrobic zdjecie z bliska, to prosze dajcie znac....mam blisko moge wyskoczyc w czasie lunchu...:cool:

Maja

Princesa
26-02-2014, 17:46
Maja jak będziesz przy okazji mnie interesują fronty KROKTORP :)

Pytanie do osób, które przerabiały szafki z szerokości - jak potem wykańczacie fronty na ciętej krawędzi?

Aleksandryta
26-02-2014, 18:47
Maja jak będziesz przy okazji mnie interesują fronty KROKTORP :)

Pytanie do osób, które przerabiały szafki z szerokości - jak potem wykańczacie fronty na ciętej krawędzi?
Princesa nie da się, nie da się samodzielnie samemu wykończyć ścięty front, który jest wykańczany maszynowo w fabryce......

fubu228
26-02-2014, 22:30
Maja jak będziesz przy okazji mnie interesują fronty KROKTORP :)

Pytanie do osób, które przerabiały szafki z szerokości - jak potem wykańczacie fronty na ciętej krawędzi?

Zależy jaki masz ten front (model) i czy chcesz skrócić wymiar z wysokości czy z szerokości?
Chodzi tutaj o materiał frontów, jego zaoblenia na rogach, wzór i usytuowanie w kuchni - żeby po odcięciu nie było widać różnicy.
Opisz co chcesz zrobić - coś poradzimy ;)

fubu228
26-02-2014, 22:34
Też jestem zdziwiony nowymi wymiarami i uważam, że to krok w tył (brak 30 cm i 50 cm) :(
Pytanko: ma ktoś jakieś doświadczenie z przerabianiem szafek np 40 cm na 30 cm ?

Zależy jakie fronty będą - sam korpus bez problemów można przerobić jeśli tylko nie ma w szafce szuflad lub szklanych przegródek w szafkach górnych.

Princesa
27-02-2014, 08:10
Pytam tak teoretycznie ;) bo piszecie o przerabianiu szafek i właśnie to mnie zastanawia co z frontami...

ale problem mam taki - mąż ubił czubek frontu od zmywarki (uderzył frontem o uchwyt otwartej szafki sąsiadującej). Uderzył z całej siły... pewnie lekkie stuknięcie by nie spowodowało uszkodzeń, a tak to lakier odprysnął tak odrobinę na narożniku. Widać brązową płytę spod spodu, gdy zmywarka jest otwarta. Kupimy nowy, póki są w sprzedaży, ale ten stary chciałabym jakoś uratować i mieć gdzieś schowany "na wszelki wypadek"... :P

A front mam STAT lakierowany.

sheenaz
27-02-2014, 09:09
Princesa, pytałam o oto samo montażystów z ikea. Ponoć z wykończeniem ciętych frontów nie ma większego problemu. Mają zaprzyjaźnioną firmę, (przynajmniej w Wawie), która robi takie rzeczy. A skoro tak, to pewnie u dowolnego stolarza mozna dopytać.

zocha7105
28-02-2014, 17:22
Nie przekonuje mnie jakość IKEA. Teraz robiłam kuchnię dla syna, upierał się na IKEĘ jak to młodzież, ale suma sumarum zamówiliśmy meble w bardzo podobnej cenie i przedewszystkim na oryginalnym BLUM-ie w firmie gdzie robiłam dwie poprzednie.

zeni
05-03-2014, 17:20
A ktoś zakładał może zawiasy z serii KOMPLEMENT do szafek FAKTUM? Czy pasują i czy może ma to jakiś wpływ na gwarancję?

grzegorzps
07-03-2014, 18:36
Nie przekonuje mnie jakość IKEA. Teraz robiłam kuchnię dla syna, upierał się na IKEĘ jak to młodzież, ale suma sumarum zamówiliśmy meble w bardzo podobnej cenie i przedewszystkim na oryginalnym BLUM-ie w firmie gdzie robiłam dwie poprzednie.

Przede wszystkim powiedz, czy masz 25 gwarancji na te meble?

neoeinz
10-03-2014, 22:29
Witam.

Zastanawiam się nad kupnem kuchni IKEA, ale mam dylemat czy aby folia, którą są pokryte fornty to będzie dobry wybór? Na upartego mógłbym wybrac system faktum jak i metod, ale w obu przypadkach jest folia ;/ a zależy mi na połysku.

Kuchnia w IKEI wyjdzie mnie ok 5,5tys
BRW Senso z 10% rabatem i montażem i lakier na frontach ok 8,3tys
Stolaż z polecenia, fornty lakier i montaż ok 10 tyś

Generalnie cenowo najlepiej wypada ikea, ale martwią mnie fronty, że z czasem mogą sie odlepić przy piekarniku i zmywarce ?

Jakieś podpowiedzi :) troche poszukałem nt folii na forum ale malo jest na ten temat napisane.


Pozdrawiam

bubblegum
11-03-2014, 13:48
Gdy dowiedziałam się że połysk w Ikei nie jest lakierem a folią też miałam wątpliwości. Ostateczne zdecydowałam się na półmat, ale brałam pod uwagę jeszcze jedną opcje - szafki (korpusy) z uwagi na cenę i 25-letnią gwarancję z Ikei, ale same fronty - na zamówienie, w lakierze. Jeśli masz stolarza z polecenia, może warto to rozważyć? wiem, że były takie realizacje na forum i dobrze to wyglądało.

agatah
11-03-2014, 14:06
Ja założyłam, że Ikea jest tak tania, że nawet jeśli coś się odklei czy zniszczy to bez żalu kupię nowy element :)
Póki co dwa lata i nic się nie dzieje :)

neoeinz
11-03-2014, 20:21
w sumie tez prawda, tym bardziej ze teraz wchodzi nowy system i fronty beda na bieżąco :P

Generalnie mam ciężki temat i już mnie glowa boli od tego :P

no i nie glupi pomysl kupic same korpusy, a fronty moge kupic w http://juan.pl/ niedaleko mnie mam ten punkt hmmm

erka1
18-03-2014, 16:01
Witam
jestem nowa na tym forum,ale przejrzałam ten temat bardzo gruntownie i proszę o pomoc w ustaleniu mebli w kuchni- interesuje mnie oczywiście kuchnia z IKEA.
poniżej rzut pokoju w którym ma być aneks kuchenny+jadalnia+salon- zaznaczone na czerowno.
Czy macie pomysł jak ustawić meble kuchenne? czy myślicie, że zmieszczę tam jeszcze stół i nie duża kanapę?

w kuchni chciałabym mieć lodówkę ok 145cm wysokości i zmywarkę... jeśli ktoś ma jakieś pomysły to proszę o poradę.

249116

Doriko
18-03-2014, 16:37
Wszystko zależy od tego czego chcesz. Moim zdaniem będzie ciężko zmieścić tu jeszcze jadalnię no chyba że chodzi ci o mały stoliczek dla dwojga. Nie wiem czy dobrze widzę że pokój ma 4,20 X 4,20. Ja bym szła jednak w wielofunkcyjność.

Edit:
W wątku z salonami jest świetnie urządzone, nie tylko wizualnie ale tez funkcjonalnie małe mieszkanko.
link do posta
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126220-poka%C5%BCcie-swoje-salony/page184

erka1
18-03-2014, 18:23
no tak naprawdę chcę urządzić kuchnię a potem zobaczę, jeśli zostanie mało miejsca to zdecyduje się tam na jadalnię...
jednak ten komin jest dla mnie dużą udręką.. z racji tego że przyłącza do zlewu mam właśnie w tym miejscu co on jest.. nie wiem jakie ustawienie meblli kuchennych byłoby najkorzystniejsze...
tak wymiary pokoju to 420x422cm
Komin w rogu ma 137x64cm

249127

249128

249129

249130

Doriko
19-03-2014, 14:13
Nie zazdroszczę, masz naprawdę niezły orzech do zgryzienia a najgorszy ten komin. Przyłącze wody jest na kominie? Ech, zlew mi tam zupełnie nie pasuje. Ja bym dała wysoką zabudowę czyli lodówkę i piekarnik i jeszcze jakąś szafkę 40cm na ścianę pomiędzy komin a drzwi a na ścianie na przeciw drzwi balkonowych bez szafki narożnej od komina szafka 40cm; potem 60 zlew; zmywarka 60; szafka 60; płyta kuchenna 60; szafka 60; do ściany blenda. Moja rada w twoim projekcie panuje straszny chaos. Szafki wiszące różnej wysokości.

Jak dobrze pokombinujesz to wstawisz nieduży wypoczynek tyłem do mebli kuchennych.

Edit:
Chciałam pokombinować z czymś takim ale ikea planer nie przewiduje
249406

Basidrak
25-03-2014, 10:37
podpowiedzcie mi jaki blat dobrać do Faktum z frontami sofielund ... nie chcę gładko białego z przyczyn wiadomych ;) za to chodzi za mną bambusowy ;) ma może ktoś z was, jak się sprawdza i czy będzie to dobrze wyglądać :)
a górne szafki będą takie
250633

bubblegum
25-03-2014, 14:32
Jako użytkowniczka gładkiego białego blatu sprzeciwiam się pomówieniom o wiadome względy ;- )
sprząta się go bardzo dobrze, wystarczy przetrzeć, nie pozostają żadne smugi, ślady, zacieki, jest fajny podobnie jak poprzedni użytkowany przeze mnie blat a w potocznie łatwiejszym kolorze bo w drewnie.

machu81
02-04-2014, 01:24
weekendowa wizyta w ikea. można już było podglądać co nieco z serii METOD.
252405252406
Dzisiaj już na polskiej stronie ikei dostępny katalog +kitchen planner 3D.

Jedne z ciekawszych frontów jako dekor w kuchni - HERRESTAD

http://www.ikea.com/ms/media/roomsettings/20143/kitchen/20143_nkro07a/20143_nkro07a_01_PE390741.jpg

no i katalog http://onlinecatalogue.ikea.com/PL/pl/Range_Brochure_Kitchen_Metod/

kotylozaur
03-04-2014, 20:13
Jednak jest sporo drożej. System sytemem, rozumiem, że można więcej liczyć za szuflady kiedy jest ich 6, ale ceny frontów sporo wzrosły.

MonkaD
12-04-2014, 09:41
Hej :) Posiadam kuchnię Ikea Abstrakt, kupiłam ją w tamtym roku, a tu widzę, że wprowadzili Metod. Gdybym chciała zmienić za parę lat fronty, czy te z Metod będą pasowały do mojej kuchni, czy to całkiem coś innego ? Wiecie może ?

Doriko
12-04-2014, 10:36
Chyba będzie problem bo o ile dobrze kojarzę to w faktum szafki dolne miały wysokość 70cm, wiszące 70cm i 90cm a teraz mają fronty dostępne 40cm, 60cm, 80cm,100cm i 120cm. Nie ma też szafek szerokości 50cm. No chyba że ktoś ma same szuflady to pewnie by pasowały choć już nie pamiętam jakie były wymiary teraz mają wysokość 10cm, 20cm i 40cm. Szerokość to 40cm, 60cm, 80cm dla wszystkich frontów.

To wnioski z przeglądania oferty, mogłam coś przegapić jeśli tak jest to mnie poprawcie.

zeni
12-04-2014, 10:36
Jedyne co teraz będziesz mogła zmienić to listwę dekoracyjną, gzyms i gałki.

Mary82
13-04-2014, 12:34
Hej :) Posiadam kuchnię Ikea Abstrakt, kupiłam ją w tamtym roku, a tu widzę, że wprowadzili Metod. Gdybym chciała zmienić za parę lat fronty, czy te z Metod będą pasowały do mojej kuchni, czy to całkiem coś innego ? Wiecie może ?

Na pewno nie będą pasowały:no: System Faktum jest niekompatybilny z Metod - jest o tym na stronie Ikei. Szafki, a tym samym fronty są teraz chyba o 10 cm wyższe. Gwarancja 25-letnia na pewno dalej obowiązuje na Faktum i na pewno uszkodzone szafki czy fronty można wymienić, ale jak z dostępnością frontów za parę lat jeśli będzie się chciało wszystkie wymienić to nie wiem

MonkaD
13-04-2014, 18:44
No to kicha, nieładnie z ich strony że mam tylko 2 lata na wymianę frontów

Doriko
13-04-2014, 18:54
Zawsze możesz sobie zamówić od stolarza. Nie ma firmy która zapewni ci 100% pewność że za kilka lat będzie dostępny jakiś ich produkt.

alhana
23-04-2014, 20:28
mi mowili ze 4 lata beda jeszcze dostepne

diabel200
23-04-2014, 22:23
Na pewno nie będą pasowały:no: System Faktum jest niekompatybilny z Metod - jest o tym na stronie Ikei. Szafki, a tym samym fronty są teraz chyba o 10 cm wyższe. Gwarancja 25-letnia na pewno dalej obowiązuje na Faktum i na pewno uszkodzone szafki czy fronty można wymienić, ale jak z dostępnością frontów za parę lat jeśli będzie się chciało wszystkie wymienić to nie wiem

Jestem zniesmaczony tą zmianą trochę. Mamy oczywiście osławionego Stata, i mieliśmy nadzieję na wymianę samych frontów na Bodbyn, a tu lipa.

Dwa fronty w naszym Stacie do wymiany, ale nie mamy paragonów już. I co mi po tej gwaracji 25 lat:(. Jeden w szafce obok zmywarki, ten poleciał szybko dość bo po ok 2 latach. Puchnie i to dość mocno, na drugi wylało się kipiące mleko, i to samo miejsce polania spuchło praktycznie z miejsca:(.

Można te fronty jeszcze kupić>?

Doriko
23-04-2014, 22:36
Z tego co wiem to można nadal kupić. Podejrzewam że całej kuchni to nie da sie ale jeszcze przez dwa lata można dokupować szafki a więc i fronty.

Najlepiej w ikea kupować z kartą ikea family wtedy nie trzeba mieć paragonów. Nie wiem czy ikea to stosuje ale niektóre sklepy przyjmują wydruk z karty jak płacisz kartą oczywiście, szczegółów nie znam ale zawsze warto się zorientować.
A paragony za tak drogie rzeczy jak meble warto kserować szczególnie jak mają gwarancję 25lat i nie sklepu wina że się ich nie zachowuje.

Oszolom
28-04-2014, 19:07
Czas aby pokazać swoja kuchnie.
To bedzie pewnie jeden z ostatnich FAKTRUM.
Jak wspominałem już wczęsniej jest to kuchnia zrobiona trochę niestandardowo (przynajmniej IKEA nie przwidywała takich zastosowań i ustawień).
Nie wszsytko jeszcze jest idealnie, parę rzeczy wymaga małych korekt, ale to będzie robione z biegiem czasu.
257057
257058
257059

Oszolom
28-04-2014, 19:10
I następne

257061
257062
257064

syberia
02-05-2014, 19:42
A czy w nowych 8 cm cokołach zmieści się szufelka od centralnego odkurzacza ?

sheenaz
02-05-2014, 21:22
syberia, raczej nie, chyba, że można obniżoną szufelkę kupić. Moje szufelki mają dokładnie 8cm wys.A może zastanów się w ogóle nas potrzebą szufelk iw kuchni.
Ja mam i użyłam może 2 razy.

syberia
02-05-2014, 23:45
No właśnie dziś o tym pomyślałm .. a rury do odkurzacza już są położone ..

_artur_
17-06-2014, 22:00
mam pytanie o blaty - nie drewniane tylko laminowane - czy kupując sam blat ma wszystkie krawędzie zalamimowane? bo chcę zrobić "półwysep" a do sklepu mam kawałek a w katalogu nie widzę..
i ewentualnie czy ktoś wie czy można tam zamówić blat o wymiarach np. 100x150cm zalamimowany ze wszystkich stron (jakbym chciał wyspę zrobić)

Doriko
17-06-2014, 22:34
Jak kupowałam blat to był laminowany z każdej strony i dodatkowo w opakowaniu były takie kawałki laminatu do przyklejenia w razie docinania.
Z tego co wiem można w ikea zamówić blat dowolnego wymiaru ale słyszałam że cena jest dość wysoka, zupełnie inna niż tych w standardowych wymiarach. Chyba nawet w tym wątku ktoś o tym wspominał że jeśli inny wymiar niż standardowy to warto poszukać blatu gdzie indziej.

agatah
26-06-2014, 11:42
Pokażę kuchnię koleżanki, niedawno wykonana :)
Meble - Ikea, fronty Nodsta.
Wykonanie - własnoręcznie przez pana domu, przy pomocy ochotników ;)
Projekt - mój ;)

Kuchnia nie jest duża, 330 x 287 cm, niby ustawna, ale ograniczona przez nisko osadzone okno (ok. 86 cm) i rurki od ogrzewania biegnące od podłogi do sufitu, w rogu po prawej od okna, za piekarnikiem.
W związku z tym nie było szans wykonania szafek pod oknem - raz, że blat byłby zbyt nisko, dwa - szafki mają 80 cm, blat kolejne 4, więc nóżki 2 cm... nie da się).
Nie było też możliwości przeniesienia przyłączy na inne ściany.
Kuchnia jest efektem kompromisu między tym co się chce, a tym co można wycisnąć z remontu w zamieszkanym mieszkaniu ;)

Pewne elementy do dopracowania - oświetlenie pod szafkami będzie podobne jak u mnie, wypoziomowanie lodówki). Ale to z czasem :)

Zapraszam do obejrzenia zdjęć przed i po :D

http://images61.fotosik.pl/1113/9ee4cf184bad59fagen.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10514981_10202104387591825_1023273882_n.jpg?oh=722 502a4b229740f292c281523e9d28a&oe=53ADAFA8&__gda__=1403871109_d6d5b20516ae7c27431bac97ca24291 3

http://images64.fotosik.pl/1115/92ba84abde0b5fcdgen.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10437231_10202104384991760_1774910478_n.jpg?oh=4ad 583d536b4a70fdb1e4fc1997dd7ff&oe=53AD947C&__gda__=1403879761_2b0ede371653ba236b335cb5bbc999f 2

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10487636_10202104386751804_847754882_n.jpg?oh=344c 03e2a599c521c2bbc03d11f09dcc&oe=53AD7002&__gda__=1403901011_3fccd2219c6e9837120b892a1b7abaa 2

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10486995_10202104386071787_260973955_n.jpg?oh=9036 f9265ed1dfc1c3b0347b52e5f54a&oe=53AE047F&__gda__=1403900526_b5ce25a535ce7914ffb0426506d2aba 7


https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10488880_10202100240888160_591016435_n.jpg?oh=41af ca485b091237336d81a6af68720a&oe=53AD0C28&__gda__=1403851740_a88ae3cb98a062f0d3b5974800d4727 c

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10514855_10202100242728206_1624191806_n.jpg?oh=65c 8abc9ff3c56d068a7010b9ebef184&oe=53AD570E&__gda__=1403830111_437b252dbfd084d58aebc13648de116 a


Można chwalić, można wyrażać niezadowolenie ;)

_artur_
26-06-2014, 11:54
chwalić ;)
co jest na ścianie zamiast płytek?

agatah
26-06-2014, 11:55
Szkło.

kinka
26-06-2014, 12:05
:eek: Pogratulować!

kakusek
26-06-2014, 12:05
Fenomenalna zmiana :yes: Jakiej wysokosci jest szafka z piekarnikiem?
Dolne szafki sa szerokosci 60 cm? Jesli tak to czy ostatnia szafka zostala docieta przez montazyste aby otrzymac 30 cm?

ivy17
26-06-2014, 12:32
Chwalić i to bardzo :yes::yes:


w jakiej szafce/szufladzie mieszczą sie tak ładnie słoiczki ??

agatah
26-06-2014, 12:36
Fenomenalna zmiana :yes: Jakiej wysokosci jest szafka z piekarnikiem?
Dolne szafki sa szerokosci 60 cm? Jesli tak to czy ostatnia szafka zostala docieta przez montazyste aby otrzymac 30 cm?

Szafka z piekarnikiem 220 cm plus nóżki. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S39923732/#/S69926201

Dolne 60 cm, po lewej małe cargo 20 cm (niestety nie jest idealne) http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S89915697/#/S09916455



Chwalić i to bardzo :yes::yes:


w jakiej szafce/szufladzie mieszczą sie tak ładnie słoiczki ??

Dzięki!

W pierwszej od góry http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S49915897/#/S59916655
Tzn. nie tej wewnętrznej, tylko tej z frontem.

asc
26-06-2014, 12:56
bardzo ładna kuchnia.
Jaki jest kolor szkła, biały czy szary??

agatah
26-06-2014, 12:58
Szary RAL 9006 lub 9007

joanika
26-06-2014, 19:43
Fajna prosta kuchnia, ale szkło przy płycie gazowej to chyba nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie:confused:

kakusek
26-06-2014, 20:46
Agatah a nie dalo sie podzielic tego cargo przy lodowce identycznie jak slupek z piekarnikiem? Jedynie to nie podoba mi sie w tej kuchni(lubie symetrie )-reszta super :yes:

Elfir
26-06-2014, 20:51
Fajna prosta kuchnia, ale szkło przy płycie gazowej to chyba nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie:confused:

hartowane jest całkiem dobrym rozwiazaniem.

szyszynka
26-06-2014, 21:03
Przemiana jak z programu w TV. Gratulować :yes: Zwłaszcza ta szafka z wysuwanymi półkami mi się podoba. Ale ogólnie cały wystrój super.

adamfcb
26-06-2014, 21:14
Fajna, moje barwy:) co to za blat? chyba nie laminat bo nie kojarzę takiego koloru w asortymencie ikei

agatah
27-06-2014, 10:20
Agatah a nie dalo sie podzielic tego cargo przy lodowce identycznie jak slupek z piekarnikiem? Jedynie to nie podoba mi sie w tej kuchni(lubie symetrie )-reszta super :yes:

Pewnie, że się dało. Ja też bym tak zrobiła, ale to pani domu ostatecznie zdecydowała o wyglądzie tej szafki :)



Fajna, moje barwy:) co to za blat? chyba nie laminat bo nie kojarzę takiego koloru w asortymencie ikei

Blat z Krono, o ile dobrze pamiętam - Consuela.

aberowski
27-06-2014, 10:33
blat super, zainspirował mnie

DANTERIUSZ
27-06-2014, 11:19
Consuela, warte zapamiętania

inż.maliniak
27-06-2014, 13:08
...po zakupie było tak :) czyli masakryczna masakra

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=267563&d=1403866870

...poniżej już po remoncie i w zasadzie 3 rok użytkowania :D

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=267560&d=1403866827

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=267561&d=1403866827

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=267559&d=1403866826

aga2183
10-07-2014, 22:59
Chcę zamówić meble Ikea, tyle, ze pojawił się problem z wysokością parapetu.
Dolna krawędź parapetu jest na wysokości (gotowa podłoga) 82 cm, natomiast dolna krawędż skrzydła okna na wysokości 89,5 cm.
Z tego, co się orientuje wymiary w meblach ikeowskich: cokół 8cm + szafka 80 cm + blat 3,8 cm co daje 91,8 cm, więc brakuje 2,3 cm.

Rozważałam skrócenie cokołu do 5 cm, ale co wtedy z cokołem pod lodówką?

Macie jakiś pomysł lub radę jak to rozwiązać?

inż.maliniak
11-07-2014, 12:05
.....

Rozważałam skrócenie cokołu do 5 cm, ale co wtedy z cokołem pod lodówką?

Macie jakiś pomysł lub radę jak to rozwiązać?

...lodówkę montuje się w szafce/obudowie nie stoi na własnych nóżkach (no chyba że wolnostojąca :) ) więc nie będzie problemu z montażem tylko trzeba pamiętać o kratce wentylacyjnej pod lodówką ale i to da się jakoś rozwiązać, problem może być ze zmywarką ;)

aga2183
11-07-2014, 12:17
Z informacji jakie mam to, że zmywarka ikeowska się zmieści, będzie stała właśnie tak jak lodowka, tylko muszę to jeszcze potwierdzić w ikea. Ale chociaż z lodowka mnie pocieszyłeś.

agatah
11-07-2014, 12:24
Aga, już ci piszę, ponieważ temat niedawno przerabiałam.

Musisz się zmieścić w tym przedziale 82-89,5.
A tak naprawdę to max 88-89 cm, żeby swobodnie okno otworzyć żeby nie otwierało się dotykając blatu.

blat 3,8 cm
obudowy 80 cm

zostaje 4,5-5,5 cm.

Rezygnujesz z nóżek ikeowych http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40205599/

i dokupujesz nóżki meblowe cokołowe,
np takie 45 mm, z regulacją w zakresie 40-65 mm http://www.akcesoria.meble.pl/p59883,nozka-a0683-360-udzwig-500kg-wys-4-5cm-z-regulacja-czarna-wurth.html

lub takie 50 mm, z regulacją w zakresie 40-70 mm http://www.akcesoria.meble.pl/p59886,nozka-a0683-360-udzwig-500kg-wys-5cm-z-regulacja-czarna-wurth.html

Do tego uchwyty klamrowe http://www.akcesoria.meble.pl/p59881,uchwyt-a0683-360-klamrowy-do-montazu-cokolow-wurth.html?qrtc_slt=slt_product&qrtc_tpl=tpl_product&qrtc_typ=prd&qrtc_prd=59882&qrtc_pos=1

Cokoły przecinasz u stolarza wzdłuż na pół, lub kupujesz więcej i ścinasz te 2,5-3,5 cm, żeby miały idealnie dopasowaną wysokość.

Zobacz koniecznie jaki zakres regulacji nóżek ma twoja zmywarka.

Co do lodówki, to ona stoi sama sobie, nie na tych nóżkach. Też sprawdź zakres regulacji wysokości nóżek.

aga2183
11-07-2014, 13:33
Dziękuje Ci bardzo za informacje! Teraz wiem co i jak. A skoro jesteś w temacie, to może mi doradzisz? Brać montaż Ikea czy montować we własnym zakresie, z pomocą brata, który co prawda mebli nie montuje, ale zna się na wszystkim.

lukasz69karolina
11-07-2014, 13:39
hejo :) mam pytanka o nadstawki:
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/metod-rama-szafki-do-lod-zamr__0156798_PE314837_S4.JPG

1. skoro widzę dziurki to znaczy że mogę dokupić do tego szufladę??
2. czy to coś z tyłu szafki (kratki wentylacyjne czy cuś) można wymontować by nie przeszkadzało szufladzie?
3. czy ta 60tka ma szczelinę jeszcze od góry? bo jakby poświata światła na tym foto... na 40stce już tego nie ma


wie ktoś?? :)

agatah
11-07-2014, 14:15
Dziękuje Ci bardzo za informacje! Teraz wiem co i jak. A skoro jesteś w temacie, to może mi doradzisz? Brać montaż Ikea czy montować we własnym zakresie, z pomocą brata, który co prawda mebli nie montuje, ale zna się na wszystkim.

A w jakim stanie aktualnie jest kuchnia?

Jeśli macie czas, miejsce (montażyści mają to opracowane do perfekcji), jako takie pojęcie (po złożeniu dwóch szafek wszystko staje się oczywiste), narzędzia (bez wkrętarki ciężko, przydadzą się też śrubokręty, i wiertarka konieczna), to można składać.

Montażyści zrobią to w jeden dzień, złożą, zawieszą, wypoziomują, przerobią co tam trzeba, założą blendy, wywiercą (mają cały park maszynowy ze sobą :D). Wam zajmie to pewnie ze 3 dni, a i tak na pewno będzie coś do zrobienia, bo coś trzeba jechac dociąć, coś przerobić, pomyśleć.

Jeśli macie pieniądze, to lepiej zlecić.

Zrobienie samodzielne - satysfakcja bezcenna :)


hejo :) mam pytanka o nadstawki:
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/metod-rama-szafki-do-lod-zamr__0156798_PE314837_S4.JPG

1. skoro widzę dziurki to znaczy że mogę dokupić do tego szufladę??
2. czy to coś z tyłu szafki (kratki wentylacyjne czy cuś) można wymontować by nie przeszkadzało szufladzie?
3. czy ta 60tka ma szczelinę jeszcze od góry? bo jakby poświata światła na tym foto... na 40stce już tego nie ma


wie ktoś?? :)

To jest to, tak? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40205537/?query=402.055.37#/40205537
Tylko się upewniam. ;)

Szuflada powinna wejść bo nawiercone jest standardowo.

W obydwu wysokościach - 40 i 60 cm, szczelina wentylacyjna jest. Zarówno na górze, jak i na dole.

To jest szafka nad lodówkę i szczeliny służą wentylacji kiedy szafka jest zawieszona nad lodówką i przysunięta do ściany.
Kratki można nie montować, ona idzie na koniec już po złożeniu szafki. Ona zapobiega temu żeby coś tam wpadło za lodówkę. Inna sprawa, że szufladzie nie będzie przeszkadzała, bo szuflady nie dochodzą do końca.


Tutaj wszystko widać dokładnie http://www.ikea.com/pl/pl/assembly_instructions/metod-rama-szafki-do-lod-zamr__AA-683066-1_pub.pdf

aga2183
11-07-2014, 14:39
Niestety właśnie chodzi o kasę, dlatego pewnie sami to zrobimy.
A co w moim wypadku z kratka wentylacyjna pod lodowka, są wysokości max 4 cm?

A czy wiesz może, czy servo drive blum pasuje do szuflady ikea?

agatah
11-07-2014, 14:59
Może być problem.
Być może na zamowienie trzeba będzie zrobić.


A servo pasuje. Ale Ikea ma tańszy.

aga2183
11-07-2014, 15:02
właśnie okazyjnie mam bluma za 230 zł

lukasz69karolina
11-07-2014, 15:23
...
To jest to, tak? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40205537/?query=402.055.37#/40205537
Tylko się upewniam. ;)

Szuflada powinna wejść bo nawiercone jest standardowo.

W obydwu wysokościach - 40 i 60 cm, szczelina wentylacyjna jest. Zarówno na górze, jak i na dole.

To jest szafka nad lodówkę i szczeliny służą wentylacji kiedy szafka jest zawieszona nad lodówką i przysunięta do ściany.
Kratki można nie montować, ona idzie na koniec już po złożeniu szafki. Ona zapobiega temu żeby coś tam wpadło za lodówkę. Inna sprawa, że szufladzie nie będzie przeszkadzała, bo szuflady nie dochodzą do końca.


Tutaj wszystko widać dokładnie http://www.ikea.com/pl/pl/assembly_instructions/metod-rama-szafki-do-lod-zamr__AA-683066-1_pub.pdf
tak to ta szafka... dzięki za linka pdf - wszystko tam widać i kiszka blada że są te wcięcia :(
potrzebuję szafki o takim wymiarze ale bez wcięcia :( buuuuuu
w Ikea innej nie znalazłam niż taką nadstawkową... Agata wiesz może czy jest jakaś? mogę kupić "pudło" od normalniej o obciąć na wysokość 40, ale to już ostateczna opcja...

...servo drive blum ...
a co to?
rozumiem że jakiś system otwierania... ale co robi dokładnie?

aga2183
11-07-2014, 16:25
Servo drive to elektryczne wspomaganie otwierania szuflady. Zazwyczaj pod zlewem, z koszami na śmieci, dotykasz np. kolanem i szuflada się sama wysuwa.

Doriko
11-07-2014, 16:47
tak to ta szafka... dzięki za linka pdf - wszystko tam widać i kiszka blada że są te wcięcia :(
potrzebuję szafki o takim wymiarze ale bez wcięcia :( buuuuuu
w Ikea innej nie znalazłam niż taką nadstawkową... Agata wiesz może czy jest jakaś? mogę kupić "pudło" od normalniej o obciąć na wysokość 40, ale to już ostateczna opcja...
[...]

Ale w czym przeszkadzają ci te otwory?

lukasz69karolina
11-07-2014, 17:19
Servo drive to elektryczne wspomaganie otwierania szuflady. Zazwyczaj pod zlewem, z koszami na śmieci, dotykasz np. kolanem i szuflada się sama wysuwa.
aaaaa to cudo :)
w Ikea 349zł taki bajer kosztuje - więc jak możesz taniej to pewnie że brać :D

Ale w czym przeszkadzają ci te otwory?
bo nieładnie to będzie wyglądało gdyż będzie je widać... rozumiem że w szafce nad lodówką to jest sensowne rozwiązanie, ale ja nie chcę jej nad lodówkę ;)

Doriko
11-07-2014, 17:41
Hmm, a gdzie to widać? Ja też mam w planie taką nadstawkę i też nie tylko nad lodówką.

lukasz69karolina
11-07-2014, 19:34
a no przykładowo jakby chcieć to jako pawlacz nad drzwiami - to kiepsko taka dziura ;)

ivy17
11-07-2014, 19:44
właśnie okazyjnie mam bluma za 230 zł

jak bys jeszcze cos zostalo w okazyjnej cenie to chętnie przygarne bo planuje takie otwieranie u siebie :-)

aga2183
11-07-2014, 20:19
jak bys jeszcze cos zostalo w okazyjnej cenie to chętnie przygarne bo planuje takie otwieranie u siebie :-)

Wysłałam na prv

tao__
13-07-2014, 14:53
...po zakupie było tak :) czyli masakryczna masakra

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=267563&d=1403866870

...poniżej już po remoncie i w zasadzie 3 rok użytkowania :D

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=267560&d=1403866827

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=267561&d=1403866827

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=267559&d=1403866826

Naprawdę super efekt!!
Też tak chcę i właśnie w związku z tym kieruje pytanie - blat z Ikei czy kupowany oddzielnie? :)

KasiaC79
13-07-2014, 23:39
Czy da się spłycić szafkę narożną z Ikei. Pisze że ma 68 cm a mnie potrzeba 65 cm, widzę że ona ma jakby listwę i tą listwę dałoby się przyciąć o 3 cm. Tylko czy to potem nie będzie problemu z otwieraniem, bo pewnie ten zapas jest żeby swobodnie szafki się otworzyly? Zależy pewnie jakie uchwyty będą, jeśli bardziej wystające, to się później nie otworzy ta prostopadle ustawiona, dobrze to rozumuję?

Wstawiłam zdjęcie jakby to miało być. Szuflady powinny się otworzyć? Gorzej z piekarnikiem? Czy ma ktoś u siebie takie ustawienie i mógłby sprawdzić jeśli się otworzy piekarnik ile jest miejsca do uchwytu szafki narożnej? Najwyżej zamontowałabym mniej wystające uchwyty jeśli by się to sprawdziło.

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S89915701/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ikea.com%2Fpl% 2Fpl%2Fcatalog%2Fproducts%2FS89915701%2F)

270024

inż.maliniak
15-07-2014, 09:43
Naprawdę super efekt!!
Też tak chcę i właśnie w związku z tym kieruje pytanie - blat z Ikei czy kupowany oddzielnie? :)

...blat to klejony merbau a kupiony w dlh (http://www.sklepdlh.pl/blaty-drewniane?gatunekdrewna=195)

ivy17
15-07-2014, 10:10
Mam pytanie do posiadaczy kuchni z Ikea ...czy macie którąś ze zmywarek z oferty ?? Jeśli tak to który model i jak się spisuje ??

bubblegum
15-07-2014, 14:14
mam ich zmywarkę 45 cm i w porównaniu z Boschem jaki używałam, Ikea mam wrażenie że nie domywa (te same detergenty), na krótszych programach to już w ogóle.

Elfir
15-07-2014, 14:41
Ikea ma Whirpoola

justynna
16-07-2014, 13:23
Prośba o wskazówkę, czy płytę indukcyjną da się zamontować tak, że pod jej środkiem byłyby boki dwoch szafek z szufladami? Czyli płyta na gorze a pod spodem np 80 + 60.

agatah
16-07-2014, 14:26
Tak, zobacz u mnie w podpisie.
Trzeba zrobić podcięcie w korpusach szafek.

tao__
16-07-2014, 20:56
usługa montażu w Ikea - liczona jest w mb i teraz pytanie - jeżeli mam kuchnie składającą się z ciągu szafek dolnych i ciągu szafek górnych (nad dolnymi), to przy wyliczaniu metrów bieżących bierze się oddzielnie "dlugość" szafek dolnych + górnych, czy po prostu tyle ile kuchnia zajmuje miejsca np. parząc w rzucie z góry?

agatah
16-07-2014, 23:15
Tutaj masz szczegóły, proszę: http://www.ikea.com/ms/pl_PL/img/local_store_info/gdansk/USLUGA_MONTAZU.pdf

Montaż zestawu mebli kuchennych IKEA
Cena kompletnego montażu (z wyłączeniem montażu i instalacji sprzętu
AGD), w tym: montaż szafek, frontów, blatów, cokołów, oświetlenia
dodatkowego, nóg, uchwytów, paneli maskujących oraz płyt bocznych

Zestaw mebli kuchennych o wartości do 2 500 zł
420 zł

Zestaw mebli kuchennych
o wartości powyżej 2 500 zł – zabudowa pełna
230 zł / mb

Zestaw mebli kuchennych
o wartości powyżej 2 500 zł – zabudowa dolna
130 zł / mb

Zestaw mebli kuchennych
o wartości powyżej 2 500 zł – zabudowa górna
100 zł / mb

Megiska
17-07-2014, 00:24
Mam pytanie do posiadaczy kuchni z Ikea ...czy macie którąś ze zmywarek z oferty ?? Jeśli tak to który model i jak się spisuje ??

Hejka mam taką: SKINANDE Zmywarka zintegrowana, szary 1 599 PLN

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00279771/

Na razie zmywałam tylko 3x na programie 36 minutowym, ale tylko kubeczki i byłam bardzo zadowolona. Ponoć jest to electrolux.

Po 23.07 mogę napisać więcej :lol:

hipek1975
17-07-2014, 19:36
Witam
Piszę ten komentarz ponieważ miałem " przyjemność " zakupić meble kuchenne w sklepie ikea. W dniu 30.05.2014 zakupiłem meble z usługą miarowania, wybierania, dowiezienia i montażem w IKEA Poznań. Meble przyjechały nie kompletne. W dniu 7.06 zmontowano mi część mebli. Okazało się, że pracownik tak genialnie wymierzył pomieszczenie, że nie można otworzyć okna. Uchwyty drzwiowe dolne różniły się kolorystycznie od uchwytów górnych. 10.06 udałem się do sklepu zgłaszając uwagi dotyczące brakujących elementów. Zapewniano mnie, że w terminie 1-3 dni zgłosi się do mnie pracownik i dokończy montaż. Odnośnie uchwytów poinformowano mnie, że to moja wina gdyż nie sprawdziłem na magazynie. ( w dokumencie wewnętrznym, który otrzymałem przez przypadek pracownik opisał, że pracownicy byli nie doinformowani ). W okresie dwóch tygodni kilkukrotnie próbowaliśmy telefonicznie uzyskać informację o możliwości zakończenia montażu, każdorazowo uzyskując informację, że jutro ktoś zadzwoni. 28.06 skierowałem do IKEI pismo reklamacyjne, na które do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi. Jedynym kontaktem, który był to telefon od Pana robiącego miarowanie z pretensjami, że informował mnie o możliwych problemach z oknem, jednak nie ujął tego faktu w protokole a inne uwagi umieścił.
Do dnia dzisiejszego pracownicy nie są w stanie określić możliwości dostarczenia brakujących elementów i dacie zakończenia montażu. Jedynym stwierdzeniem padającym w rozmowie jest możliwość zwrotu kuchni.
Wniosek:
Jeśli chcecie się Państwo szybko „urządzić” zapraszam do IKEI.

ivy17
17-07-2014, 19:52
Hejka mam taką: SKINANDE Zmywarka zintegrowana, szary 1 599 PLN

Po 23.07 mogę napisać więcej :lol:

bardzo bardzo proszę :rolleyes:

tao__
17-07-2014, 20:44
Dziękuję :d

justynna
18-07-2014, 17:08
Czy jest w tym nowym systemie jakaś wisząca o szerokości 20cm?
Myślę nad układem słupek cargo 40, obok właśnie zostaje mi 20 cm, a dalej okap wbudowany w szafkę -chyba musi być 60?

ida2
18-07-2014, 17:12
Ivy, ja słyszałam, że zmywarki z Bosha najlepsze ;)

ivy17
18-07-2014, 17:46
Ivy, ja słyszałam, że zmywarki z Bosha najlepsze ;)

masz jakis model upatrzony? ? bo juz mi sie szukać nie che :-)

sheenaz
19-07-2014, 11:20
ivy, zerknij w watek sprzętowy trochę ich się przewinęło polecanych, np:

LTF 11S112 EU
ADG 6240/1 FD
SMV53L50EU
LTF 11H121EU
ADG 6353A+
SMV 51E20EU

ivy17
19-07-2014, 13:42
ivy, zerknij w watek sprzętowy trochę ich się przewinęło polecanych, np:


dziękuje bardzo, wla snie tam powoli szukam. Musze jeszcze tylko doczytac jak to jest z tym podcięciem cokołu co by wybrać taką która tego nie potrzebuje :rolleyes:

Badi1
21-07-2014, 15:46
Witam,
Moim problemem jest bardzo mała "kuchnia", a raczej aneks kuchenny. Zastanawiam się nad ułożeniem szafek. No i jest problem. Zdecydowałam się na szafki z Ikei, bo u stolarza zwyczajnie mnie nie stać (chcą ponad 10 tys.).
Wymyśliłam takie ustawienia:
1. 270970
2. 270971

W 1.przynajmniej mam trochę blatu roboczego, ale nie wiem czy nie będzie kolidować szafka pod zlewozmywakiem z piekarnikiem.
A w 2. nie mam dużego blatu roboczego...

Może Wy Drogie Forumowiczki i Forumowicze coś mi podpowiecie...?
Dodam, że ściana z lodówką ma 2.27m, a ze zlewozmywakiem 2.12m.

Pozdrawiam

syberia
21-07-2014, 15:49
ja bym zrobiła wersję 2 , ale zamieniłabym zlez z kuchenką

Doriko
21-07-2014, 16:08
ja bym zrobiła wersję 2 , ale zamieniłabym zlez z kuchenką

To samo chciałam napisać.

edit:
Daj rzut całego pomieszczenia to może jednak da się jeszcze coś wykombinować.

aga2183
21-07-2014, 22:53
Czy orienyujecie się może, jakim ikeowskim elementem mogę zastąpić szarą ramkę wokół wysokiej zabudowy?

271074

Sprawa wygląda tak, że od prawej jest szafka narożna 128 cm, zlew 80 cm, zmywarka 60 cm, piekarnik 60 cm, lodówka 60 cm, cała ściana ma 410,5 cm, więc zostaje mi do zagospodarowania 22,5 cm.

Myślałam o cargo 20 cm, ale dolne szafki są imitacją podziału na 2 szuflady, a w cargo nie da się tego zrobić.

Pomóżcie proszę!!!

Doriko
21-07-2014, 23:40
hmmm, blenda?

aga2183
21-07-2014, 23:55
hmmm, blenda?

Ale z czego ją zrobić?

Doriko
22-07-2014, 00:11
Ikea ma coś takiego ale dokładnie nie wiem czy to z panela maskującego się docina czy jak. W ikea planerze jest a na stronie nigdy mi się w oczy nie rzuciło.

Misiekd
22-07-2014, 09:04
masz jakis model upatrzony? ? bo juz mi sie szukać nie che :-)

Witam
Ja mam zakupioną właśnie SMV53L50EU ale będzie podłączona dopiero jutro więc nie jestem w stanie powiedzieć jak się sprawuje :)

Badi1
22-07-2014, 09:57
To samo chciałam napisać.

edit:
Daj rzut całego pomieszczenia to może jednak da się jeszcze coś wykombinować.


Dodaję rzut całego mieszkania. Na różowo jest miejsce tego aneksu.

271127

Przepraszam za jakość, ale to tylko paint...

Doriko
22-07-2014, 10:40
To jeszcze tylko daj wymiary tych ścian na których mają być meble bo na rzucie nie ma, chyba że mi na wzrok padło.

alicyja
22-07-2014, 13:46
Dodaję rzut całego mieszkania. Na różowo jest miejsce tego aneksu.

271127

Przepraszam za jakość, ale to tylko paint...
Lodówkę postawiłabym przy ściance od strony przedpokoju. Obok niej zlew na szafce 60cm, szafka narożna 88x88cm, 40+60(piekarnik i płyta)+40cm. Szafki wiszące, od lodówki: 80cm, narożna 68x68cm, 60+60(okap)+40cm. Można nad drzwiami do sypialni i ścianką tv powiesić pod sufitem niskie szafeczki ale nie znam dokładnych wymiarów więc nie wiem ile i jakiej szerokości by się zmieściło.
271154 271155 271156 271157

Badi1
22-07-2014, 14:05
To jeszcze tylko daj wymiary tych ścian na których mają być meble bo na rzucie nie ma, chyba że mi na wzrok padło.

Ściana z lodówką (od sypialni) ma 2.27m, a ze zlewozmywakiem (od przedpokoju) 2.12m.

Badi1
22-07-2014, 14:09
Lodówkę postawiłabym przy ściance od strony przedpokoju. Obok niej zlew na szafce 60cm, szafka narożna 88x88cm, 40+60(piekarnik i płyta)+40cm. Szafki wiszące, od lodówki: 80cm, narożna 68x68cm, 60+60(okap)+40cm. Można nad drzwiami do sypialni i ścianką tv powiesić pod sufitem niskie szafeczki ale nie znam dokładnych wymiarów więc nie wiem ile i jakiej szerokości by się zmieściło.
271154 271155 271156 271157

alicyja jesteś wielka!! :) Dziękuję ślicznie. Tylko mam pytanie, czy wygodne będzie korzystanie ze zlewozmywaka?

alicyja
22-07-2014, 14:41
alicyja jesteś wielka!! :) Dziękuję ślicznie. Tylko mam pytanie, czy wygodne będzie korzystanie ze zlewozmywaka?
Myślę, że tak. Dla pewności poszłam do swojej kuchni i wyobraziłam sobie że mam zlew na szafce 60cm po lewej stronie lodówki i za nim kawałek blatu ok.20cm(do blatu prostopadłego)i chyba by mi było wygodnie. Teraz mam zlew zaraz przy ścianie bocznej i nie narzekam. Ale lepiej sama sprawdż jakoś. Na moich wizualkach szafki przeważnie wyglądają na trochę mniejsze niż w rzeczywistości więc wstawiłam jakiegoś faceta dla porównania (ale nie dam głowy, że on jest wymiarowy).
271169 271170 271171

Badi1
22-07-2014, 14:44
Myślę, że tak. Dla pewności poszłam do swojej kuchni i wyobraziłam sobie że mam zlew na szafce 60cm po lewej stronie lodówki i za nim kawałek blatu ok.20cm(do blatu prostopadłego)i chyba by mi było wygodnie. Teraz mam zlew zaraz przy ścianie bocznej i nie narzekam. Ale lepiej sama sprawdż jakoś. Na moich wizualkach szafki przeważnie wyglądają na trochę mniejsze niż w rzeczywistości więc wstawiłam jakiegoś faceta dla porównania (ale nie dam głowy, że on jest wymiarowy).
271169 271170 271171


Kurcze... Dziękuję Ci baaaardzo! :) Jestem jak najbardziej za takim ustawieniem szafek :) I jest sporo blatu! Jeszcze raz wielkie dzięki!

alicyja
22-07-2014, 15:16
Czy orienyujecie się może, jakim ikeowskim elementem mogę zastąpić szarą ramkę wokół wysokiej zabudowy?

271074

Sprawa wygląda tak, że od prawej jest szafka narożna 128 cm, zlew 80 cm, zmywarka 60 cm, piekarnik 60 cm, lodówka 60 cm, cała ściana ma 410,5 cm, więc zostaje mi do zagospodarowania 22,5 cm.

Myślałam o cargo 20 cm, ale dolne szafki są imitacją podziału na 2 szuflady, a w cargo nie da się tego zrobić.

Pomóżcie proszę!!!

Mniejsza komora zlewu na szafce 40cm a większa na szafce 60cm.
271174

aga2183
22-07-2014, 19:10
Ikea ma coś takiego ale dokładnie nie wiem czy to z panela maskującego się docina czy jak. W ikea planerze jest a na stronie nigdy mi się w oczy nie rzuciło.

Niby też słyszałam, ze są panele maskujące, ale one są ograniczonej długości, a u mnie wysokość 280 cm, więc za krótkie i jeszcze problem z połączeniem na boku.


Myślałam o ściakach z KG i na to szkło, ale jak wymierzyć, żeby póżniej przy montażu nie okazało się, że coś nie tak wyszło.

aga2183
22-07-2014, 19:14
Mniejsza komora zlewu na szafce 40cm a większa na szafce 60cm.
271174

Może to i najlepsze rozwiązanie, co prawda bardzo podobają mi się te szare obramowania, przy takim rozwiązaniu zostaną tylko u góry, ale chyba innego wyjścia nie ma.

aga2183
22-07-2014, 20:17
Mniejsza komora zlewu na szafce 40cm a większa na szafce 60cm.
271174

Zastanawiam się jeszcze nad zlewem, czy uda się go zamontować w taki sposób, zeby bateria wypadała dokładnie na środku okna (inaczej kno się nie otwotzy), czyli otwór na baterię 218 cm od prawej ściany.

alicyja
22-07-2014, 20:24
Może to i najlepsze rozwiązanie, co prawda bardzo podobają mi się te szare obramowania, przy takim rozwiązaniu zostaną tylko u góry, ale chyba innego wyjścia nie ma.
Ależ ja nie mówię, że obramowania są złe - myślałam, że to Ty chcesz raczej szafkę dodatkową zamiast obramowań.
Możesz wstawić ściankę z k-g(lub innego materiału) tylko od strony blatu, pomalować ją na szaro a jak już wstawisz słupek i lodówkę to uzupełnisz szarymi blendami przestrzenie u góry i po lewej. Nie wiem dlaczego akurat szkło miałoby być na tym obramowaniu...

aga2183
22-07-2014, 21:39
Ależ ja nie mówię, że obramowania są złe - myślałam, że to Ty chcesz raczej szafkę dodatkową zamiast obramowań.
Możesz wstawić ściankę z k-g(lub innego materiału) tylko od strony blatu, pomalować ją na szaro a jak już wstawisz słupek i lodówkę to uzupełnisz szarymi blendami przestrzenie u góry i po lewej. Nie wiem dlaczego akurat szkło miałoby być na tym obramowaniu...

Najchętniej zabudowałabym z KG, ale boję się, że postawie ściankę, przyjadą na montaż i okaże się, że między ścianką a blatem zostaje 1 cm różnicy i będzie problem. A może orientujecie się czy wysoka zabudowa jest ruchoma, tzn. myślę o tym, żeby ekipa przyjechała zmontowała wszystkie meble, wysoką zabudowę zostawiła na środku kuchni i jak już wszystko będzie gotowe, zamówie ludzi od KG i wtedy do gotowej zabudowy po prostu wsunę zmontowane już meble, myślicie, że to wykonalne?


A dlaczego szkło, nie wiem już sama, najpierw pewnie pomaluje i zobaczę jak wyjdzie w użytkowaniu.

jandzban
22-07-2014, 23:28
Witajcie :) Jestem świeżo zarejestrowanym użytkownikiem forum, choć przeglądam i czerpię inspirację z treści tu zamieszczonych już od dawna - za co bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tutaj piszącym :)

Postanowiłem jednak się zarejestrować, ponieważ od niedawna jestem właścicielem swojego własnego M i mam problem z urządzeniem kuchni. Zdecydowaliśmy się z żoną na IKEA - i z uwagi na koszty i także dlatego, że styl IKEA nam odpowiada. Bardzo nam się podobają małe szafeczki, szufladki, różne zakamarki w kuchni itp - a mebli z tego typu schowkami IKEA ma bardzo dużo w swojej ofercie.

Jednakże planujemy swoją kuchnię już jakiś czas i nie do końca nam to wychodzi. Ze sprzętów mamy lodówkę i chcemy ją wykorzystać w projekcie - reszta jest do kupienia. Jednakże nie chcemy już zmieniać istniejących instalacji - zatem położenie zlewu, zmywarki i kuchni jest trochę wymuszone przez to gdzie są przyłącza.

Zależy nam też na tym by było dużo szafek i jednocześnie by był dostępny duży blat roboczy.

Mankamentem jest szafka w rogu pod oknem - widać, że nie będzie się jej dało otwierać w pełni, ponieważ będzie kolidować z kaloryferem. Pomyśleliśmy sobie, że mimo wszystko jest to ok - będziemy tam trzymać rzadziej używane garnki i inne przybory kuchenne używane od święta.

Stolik, który widać na rzucie górnym chcemy by przez większość czasu był złożony, czyli będzie mniejszy niż na screenie (baaardzo nam się podoba, że ma szufladkę i da się go rozłożyć :)

Co sądzicie o takiej aranżacji? Może macie jakieś sugestie lub uwagi do takiego układu?

http://dysk.onet.pl/api/manager/?thumbnail&link=cHLfL&id=e9d223617f18cd1524b818e00e654da6&size=F
http://dysk.onet.pl/api/manager/?thumbnail&link=Vkz02&id=23e3e929257ec63ae1aaeaf4fb8ffb3b&size=F
http://dysk.onet.pl/api/manager/?thumbnail&link=uBW2b&id=f06cf97532d40df02f67e4af5c854264&size=F
http://dysk.onet.pl/api/manager/?thumbnail&link=5V4DS&id=db7a7ccd313c04dd4534a4ea1ec486b6&size=F

justynna
23-07-2014, 12:34
Witam, mam do zaarażnowania dwa rzędy kuchni, każdy tak po 265cm, 100 cm między szafkami (nie wiem czemu ikea planner pokazuje coś po 270, chyba ze względu na panele maskujące po bokach, które muszę wywalić).
I się kręcę z tymi szafkami w lewo prawo, kombinując jak się będzie dwóm osobom najlepiej korzystało.
Chodzi o to, żeby były przynajmniej dwa blaty robocze, jeden taki większy 80.
Swobodny dostęp do zmywarki. Jestem praworęczna, więc wydaje mi się, że lepiej będzie jak zmywarka będzie po prawej stronei od zlewu.
A może niekoniecznie? Wtedy zrobiłabym lodówkę+szafkę 60 + zlew 60 + szafkę 80.
A co z drugą stroną? Może cargo wysoką 40 dać obok lodówki? Który blat roboczy będzie ważniejszy - ten między lodówką a zlewem, czy między piekarnikiem a plytą, a może właśnie za zlewem?

fubu228
24-07-2014, 00:26
Najchętniej zabudowałabym z KG, ale boję się, że postawie ściankę, przyjadą na montaż i okaże się, że między ścianką a blatem zostaje 1 cm różnicy i będzie problem. A może orientujecie się czy wysoka zabudowa jest ruchoma, tzn. myślę o tym, żeby ekipa przyjechała zmontowała wszystkie meble, wysoką zabudowę zostawiła na środku kuchni i jak już wszystko będzie gotowe, zamówie ludzi od KG i wtedy do gotowej zabudowy po prostu wsunę zmontowane już meble, myślicie, że to wykonalne?


A dlaczego szkło, nie wiem już sama, najpierw pewnie pomaluje i zobaczę jak wyjdzie w użytkowaniu.

Szarą ramkę możesz zrobić z blatu. Co do złożenia szafek i wkładania ich we wnękę to będzie trudne do wykonania ale możliwe. trzeba będzie wkładać korpusy szafek pojedynczo oczywiście ze zdjętymi frontami, szufladami, AGD..

fubu228
24-07-2014, 00:34
Witajcie :) Jestem świeżo zarejestrowanym użytkownikiem forum, choć przeglądam i czerpię inspirację z treści tu zamieszczonych już od dawna - za co bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tutaj piszącym :)

Postanowiłem jednak się zarejestrować, ponieważ od niedawna jestem właścicielem swojego własnego M i mam problem z urządzeniem kuchni. Zdecydowaliśmy się z żoną na IKEA - i z uwagi na koszty i także dlatego, że styl IKEA nam odpowiada. Bardzo nam się podobają małe szafeczki, szufladki, różne zakamarki w kuchni itp - a mebli z tego typu schowkami IKEA ma bardzo dużo w swojej ofercie.

Jednakże planujemy swoją kuchnię już jakiś czas i nie do końca nam to wychodzi. Ze sprzętów mamy lodówkę i chcemy ją wykorzystać w projekcie - reszta jest do kupienia. Jednakże nie chcemy już zmieniać istniejących instalacji - zatem położenie zlewu, zmywarki i kuchni jest trochę wymuszone przez to gdzie są przyłącza.

Zależy nam też na tym by było dużo szafek i jednocześnie by był dostępny duży blat roboczy.

Mankamentem jest szafka w rogu pod oknem - widać, że nie będzie się jej dało otwierać w pełni, ponieważ będzie kolidować z kaloryferem. Pomyśleliśmy sobie, że mimo wszystko jest to ok - będziemy tam trzymać rzadziej używane garnki i inne przybory kuchenne używane od święta.

Stolik, który widać na rzucie górnym chcemy by przez większość czasu był złożony, czyli będzie mniejszy niż na screenie (baaardzo nam się podoba, że ma szufladkę i da się go rozłożyć :)

Co sądzicie o takiej aranżacji? Może macie jakieś sugestie lub uwagi do takiego układu?
.......
Szkoda, że nie da się zamienić zlewu z płytą, bo taka kolejność byłaby prawidłowa - lodówka(przechowywanie) - zlew(mycie) - płyta(gotowanie).
Szuflady w górnych szafkach to drogi mało praktyczny dodatek - z uwagi na wysokość.
Pod oknem można dać szafkę narożną 128 spłyconą na połowie długości o grzejnik a przy oknie w blacie kratkę wentylacyjną.

topa
24-07-2014, 13:31
tak czytam i czytam te opinie o tej ikei i się zastanawiam brać to czy nie... jestem jeszcze w fazie planowania ale już trzeba zacząć sprawdzać rynek... jak te ikeowskie meble mają się do takich co to można np w Dawidach pod warszawą zamówić?

aga2183
24-07-2014, 22:37
Szarą ramkę możesz zrobić z blatu. Co do złożenia szafek i wkładania ich we wnękę to będzie trudne do wykonania ale możliwe. trzeba będzie wkładać korpusy szafek pojedynczo oczywiście ze zdjętymi frontami, szufladami, AGD..

Już o tym myślałam, ale ja potrzebuje ścianki 10 cm szerokiej a blat ma 3,8 cm, dodatkowo ja potrzebuję 280 cm wysokości a blat ma 246 cm.

fubu228
25-07-2014, 00:40
zatem zdecydowanie najtaniej wyjdzie płyta karton gips :)

_artur_
25-07-2014, 08:46
niekoniecznie - 2800mm 2070mm to standardowy rozmiar płyt meblowych.. można pewnie dobrać cos o identycznym kolorze i w lokalnej hurtowni płyt zamówic razem z oklejeniem pod kolor brzegów..

bubblegum
27-07-2014, 14:39
czy ktoś z Forumowiczów użytkuje biały blat z Ikei?
od pewnego czasu (po około pół roku od zakupu) nie mogę go doczyścić.
w kilku miejscach zostały widoczne przebarwienia - żółte. Pryskałam różnymi płynami i nic, plamy na amen.

Czy ktoś coś takiego zauważył u siebie? Jakieś sposoby jak się tego pozbyć?

piotri
04-08-2014, 09:45
Czy ktoś wie, czy w obecnym systemie jest front do zmywarek 45cm inny niż biały i stal nierdzewna? W planerze innego nie można wybrać, front od szafek 40cm jakoś też nie będzie pasował.

kadera
04-08-2014, 11:30
Niestety, nadal fronty 45 cm to tylko srebrny i biały połysk

ivy17
04-08-2014, 11:35
czy ktoś z Forumowiczów użytkuje biały blat z Ikei?
od pewnego czasu (po około pół roku od zakupu) nie mogę go doczyścić.
w kilku miejscach zostały widoczne przebarwienia - żółte. Pryskałam różnymi płynami i nic, plamy na amen.

Czy ktoś coś takiego zauważył u siebie? Jakieś sposoby jak się tego pozbyć?

a używałaś takiego mleczka ??
https://metro.scene7.com/is/image/metroPL/PL_PIM_25064004001_01?wid=450&hei=450&fmt=jpeg&qlt=80,1&op_sharpen=0&resMode=sharp2&op_usm=1,1,6,0&iccEmbed=0&printRes=72
udalo mi sie odratować bialey blat ( nie z ikea) tym właśnie melczkiem :cool:

bubblegum
04-08-2014, 12:37
Niestety, nadal fronty 45 cm to tylko srebrny i biały połysk

ja mam 45 w białym macie.


Ivy, dzięki, tego specyfiku akurat jeszcze nie testowałam.

Majolie
04-08-2014, 23:54
Położyliśmy gres w kuchni w kolorze jak na zdjęciu poniżej (chodzi o ten po prawej stronie - beżowo-szary).
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/bi/zc/7meh/vGCJFpVA7bH21kDg7A.jpg
Jestem przekonana do zakupu kuchni Ikea, ale waham się cały czas na jaki kolor postawić. Czy do mojej podłogi będą pasować fronty Ringhult połysk jasny beż czy lepiej zdecydować się na biały połysk? Ciekawe czy można w Ikei wypożyczyć front, żeby zobaczyć jak się on ma do podłogi w konkretnym wnętrzu.

Majolie
04-08-2014, 23:56
Chyba trochę zbyt małe zdjęcie zamieściłam. Poprawka: :rolleyes:
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/bi/zc/7meh/vGCJFpVB7bH21kDg7B.jpg

.:migotka:.
05-08-2014, 07:28
Ciekawe czy można w Ikei wypożyczyć front, żeby zobaczyć jak się on ma do podłogi w konkretnym wnętrzu.
Możesz sobie kupić kilka frontów, pooglądać w domu i potem zwrócić.

aga2183
06-08-2014, 22:27
Mam pytanie do znawców mebli z Ikea, co prawda meble już są i czekają na montaż, ale mam wątpliwość.
W moim projekcie górne szafki składają się z 3 części po 40 cm, pierwsza szafka 40 cm otwierana jest do góry, dwie kolejne po 40 cm będą połączone, chyba szyną i otwierane na bok. I w tym problem, czy to połączenie nie będzie wyglądać tragicznie? Może wymienić jeden korpus 80 cm + 2 fronty 40 cm na dwa korpusy 40 cm i dwa fronty 40cm? Wtedu byłyby 3 części, każda otwierana samodzielnie?

sheenaz
06-08-2014, 22:35
aga, mam wiszace szafki 40-tki i 80-tki obok siebie. Nie widać różnicy, ale to poprzedni system ikeowy. Nie wiem jak jest w obecnym.

aga2183
06-08-2014, 22:46
aga, mam wiszace szafki 40-tki i 80-tki obok siebie. Nie widać różnicy, ale to poprzedni system ikeowy. Nie wiem jak jest w obecnym.

Ale czy u Ciebie front szafki 80 składa się z 2 części po 40 cm?

aga2183
06-08-2014, 22:54
Kuchnia ma wyglądać tak:
273585

ivy17
07-08-2014, 07:49
aga a te szafki jakie moduły na dole 40 x 40 a wyzej 40 x 80 ? i te gorne dwa fronty złączone 40 x40x2 tak ?? pytanie tylko o szpary cxy będą rozne dla wszystkich frontów ??

agatah
07-08-2014, 09:07
Mam pytanie do znawców mebli z Ikea, co prawda meble już są i czekają na montaż, ale mam wątpliwość.
W moim projekcie górne szafki składają się z 3 części po 40 cm, pierwsza szafka 40 cm otwierana jest do góry, dwie kolejne po 40 cm będą połączone, chyba szyną i otwierane na bok. I w tym problem, czy to połączenie nie będzie wyglądać tragicznie? Może wymienić jeden korpus 80 cm + 2 fronty 40 cm na dwa korpusy 40 cm i dwa fronty 40cm? Wtedu byłyby 3 części, każda otwierana samodzielnie?

Szyna będzie widoczna od środka.
Jeśli nie będzie ci to przeszkadzać to zostaw.

Kincia
07-08-2014, 11:44
Ogólnie mają fajne meble , tylko trochę gorzej z trwałością.
Mielismy łóżko i sie deski połamały, nie nikt nie skakał.
Miałam łóżko z metalową ramą, i też się gdzie niegdzie poluzowało.

aga2183
07-08-2014, 11:50
aga a te szafki jakie moduły na dole 40 x 40 a wyzej 40 x 80 ? i te gorne dwa fronty złączone 40 x40x2 tak ?? pytanie tylko o szpary cxy będą rozne dla wszystkich frontów ??

U góry kolejno idą szafki 60+60+60+40 (szerokość) i 1x40 + 1x80 (40+40) (wysokości)
A na dole 60+60+60+40 (szerokości) i 2x40 (wysokości)


Nie mam pojęcia czy szpary będą równe, pewnie przy opcji u góry 3x40cm nie byłoby problemu, dlatego zastanawiam się czy nie wymienić, bo to niby drobiazg, a w oczy może razić.
Plusem jest to, że w góry dolna szafka otwierana jest za pomocą uchwytu a pozostałe na dotyk, więc czy tak czy tak niejako się różnią.

aga2183
07-08-2014, 11:50
Szyna będzie widoczna od środka.
Jeśli nie będzie ci to przeszkadzać to zostaw.

A czy widziałaś takie połączenie, a jeśli tak to jak oceniasz jego wygląd?
I czy ewentualnie zdjęcie mogłabyś wrzucić?

Myślałam jeszcze nad takim rozwiązaniem, żeby korpus 80 cm zostawić a fronty zamontować oddzielnie, to znaczy otwierałyby się niezależnie, czyli do istniejących elementów dokupić zawiasy i otwieracz.

ivy17
07-08-2014, 12:01
a możesz wrzucić rzut na ta scianę z plannera ??

agatah
07-08-2014, 12:58
A czy widziałaś takie połączenie, a jeśli tak to jak oceniasz jego wygląd?
I czy ewentualnie zdjęcie mogłabyś wrzucić?

Myślałam jeszcze nad takim rozwiązaniem, żeby korpus 80 cm zostawić a fronty zamontować oddzielnie, to znaczy otwierałyby się niezależnie, czyli do istniejących elementów dokupić zawiasy i otwieracz.

Widziałam.
Jeśli równo się połączy to nei ma problemu.

Ale jeśli bym miała taki układ jak ty, to dokupiłabym dodatkowe zawiasy i zamontowała każde drzwiczki niezależnie.
Przez tę szparkę między frontami moga być widoczne te szyny łączeniowe.

Tutaj dwa dolne fronty wysokiej szafki są połączone szynami od środka.
Jak się przyjrzeć to widać je.

http://images66.fotosik.pl/62/fd445759b501e77agen.jpg

ivy17
07-08-2014, 13:01
Tutaj dwa dolne fronty wysokiej szafki są połączone szynami od środka.
Jak się przyjrzeć to widać je.


a to jest szyna z Ikea czy jakas "inna" - ja mam u siebie takie połączenie do zrealizowania i teraz zaczęłam się zastanawiać czy będzie widać :cool:

agatah
07-08-2014, 13:04
Tak, Ikea. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60263588/

Jak się dobrze przyjrzeć to widać.

ivy17
07-08-2014, 13:09
Tak, Ikea. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60263588/

Jak się dobrze przyjrzeć to widać.

Mam jedno takie łączenie z trzech frontów do narożnej szafki :rolleyes: nie jest na "wprost" wiec może nie będzie mocno widoczne :rolleyes:

agatah
07-08-2014, 13:17
Wiem wiem :)

Jak chcesz to ci dam zdjęcie w przybliżeniu.

agatah
07-08-2014, 13:27
I tak pokażę ;)

od środka

http://images66.fotosik.pl/62/82030af35aa73bf9gen.jpg

od zewnątrz - fronty powinny być jednak bardziej ściśnięte, wtedy nie byłoby widać

http://images67.fotosik.pl/63/2d73ce5309c7b499gen.jpg

ivy17
07-08-2014, 14:01
Wiem wiem :)

Jak chcesz to ci dam zdjęcie w przybliżeniu.

super, bardzo Ci dziękuję :) już wiem jak to będzie wyglądać ...muszę jeszcze sprawdzić czy kupiłam dobre fronty do mojej 40 wysokiej...bo coś chyba pomieszałam jprzy zakupie bo jakiś tam frontow nie było :rolleyes::rolleyes:

agatah
07-08-2014, 14:13
Ja bym przed montażem pomalowała te szyny na biało, jeśli fronty maja być białe.

aga2183
07-08-2014, 20:19
a możesz wrzucić rzut na ta scianę z plannera ??

Chodzi o górne szafki, poza tym u mnie będzie to połączenie też w szafce narożnej i pod zlewem, ale myślę, że na dole nie będzie widoczne, góra jednak jest na wysokości wzroku.

273686

aga2183
07-08-2014, 20:30
Ja bym przed montażem pomalowała te szyny na biało, jeśli fronty maja być białe.

Dziękuje Ci bardzo za informacje i przede wszystkim zdjęcia, na dole pomaluje szyny, a u góry jednak dokupie zawiasy i otwierasze, korpusów już nie będę wymieniała, upewnie się tylko czy półkę wewnętrzną da się zamontować na środku.

martauni
08-08-2014, 20:56
*
Czy ktos posiada kuchnie BODBYN szara? Jaki jest to kolor wg palety RAL?

bubblegum
08-08-2014, 22:54
Ikea nie posługuje się RAL-em i nikt Ci precyzyjnie nie powie jaki to odcień. Możesz przykładać z palety i zgadywać.

losiek123
16-08-2014, 16:05
Witam,
prosiłbym o Waszą opinie o tym projekcie, może macie jakieś wskazówki, sprawdzone rozwiązania, które pomogą nam w lepszym zagospodarowaniu kuchni. Mam kilka wątpliwości, jedną z nich jest umieszczenie lodówki koło piekarnika, czy jest potrzeba jakiejś specjalnej izolacji pomiędzy, oprócz płyt mebli? Drugą sprawą, która nie daje mi spać po nocach jest pochłaniacz, czy faktycznie filtr węglowy zda egzamin i będzie pochłaniał zapachy z płyty. Trzecim mankamentem jest wypełnienie pomiędzy słupkiem z piekarnikiem, a górną szafką narożną, macie jakieś pomysły aby uniknąć tej atrapy? Niestety nie wchodzi tam szafka otwarta 20x80cm brakuje 2 cm na szerokości...
275195
275196
Dzięki z góry za pomoc :D

tao__
16-08-2014, 20:05
losiek123, idealnie ergonomicznie by bylo, jakby slupek z piekarnikiem byłby na drugim koncu kuchni. Widzę jednak że za bardzo nie ma jak manewrować dolnymi szafkami, bo chyba zdecydowanie wygodniej jest ustawienie jak teraz (pieks obok lodówki) niż płyta zaraz obok piekarnika. Może lodowka na odrót z piekarnikiem - czesciej sie z lodówki korzysta, ale znowu zeby osoba stojąca przy zlewie nie musiała się przesuwać przy korzystaniu z z lodówki :)
Często widzi się zdjęcia kuchni, w których wystepuje taka kolejność zabudowy.

Szkoda tych 2cm.. :(

kejsii
17-08-2014, 18:09
Witam wszystkich proszę o porady , propozycję :) Co ulepszyć , co zmienić ,zamienić . Robiłam już kilka symulacji ale ta przypada nam najbradziej do gustu . Co sądzicie ???275443

alicyja
18-08-2014, 17:29
losiek123, Nie rozumiem dlaczego między szafką wiszącą narożną a słupkiem z piekarnikiem nie mieści się szafka o szerokości 20cm - różnica między dolną a górną szafką narożna to dokładnie 20cm(według wymiarów podanych na stronie Ikei).
Zgadzam się z tao__, że lepiej przerzucić słupek i lodówkę na drugi koniec zabudowy. W Twoim projekcie nie ma żadnego sensownego kawałka blatu roboczego - ten za piekarnikiem, nad szafką narożną, z uwagi na trudniejszy dostęp nadaje się tylko co najwyżej do postawienia tostera, ekspresu itp. Gdzie się rozłożysz z deską do krojenia, z panierowaniem kotletów itp.? 60cm po prawej stronie kuchenki to nawet do robienia kanapek będzie mało. Poza tym niezbyt ładnie to wygląda jak za głębokim słupkiem są upchnięte na krótkim odcinku płytkie szafki wiszące i dodatkowo jest szafka narożna ze skośnym frontem.
Nie znam wymiarów Twojej kuchni/aneksu ale tak na oko, patrząc jakie masz szafki na projekcie, proponuję tak (jeśli nie zechcesz zrezygnować z piekarnika w słupku):
275594 275595
Od lewej - cargo 20cm, szuflady pod płytą 60cm, szafka narożna asymetryczna 68x128cm, zmywarka 60cm(do takiej chyba łatwiej dobrać front), szafka pod zlew 60cm, lodówka i słupek.
Jeśli chcesz mniejszą zmywarkę to szafka narożna może być ta o wymiarach 88x88cm i albo pod płytą szuflady 80cm albo zamiast cargo 20cm szafka 40cm.
W takim ustawieniu masz całkiem spory blat w jednym kawałku i wizualnie więcej oddechu.

alicyja
18-08-2014, 17:33
kejsii - kuchnia jest otwarta na salon/jadalnię? Może wysoką zabudowę z piekarnikiem i lodówką postawić po lewej stronie(przy drzwiach), a zamiast wyspy zrobić półwysep połączony z blatem pod płytą? Szafki wiszące tylko na prawej ścianie.

losiek123
18-08-2014, 19:09
@alicyja a możesz zdradzić w jakim to programie robiłaś, bo to chyba nie jest standardowy planer ikei? Dużo lepiej kolory nawet wyglądają :) Postaram się wrzucić to co zaproponowałaś do swoich wymiarów. Pomysł generalnie bardzo się spodobał! :)

Edit: Zrobiłem tak jak zaproponowałaś kuchnie z małymi poprawkami wg. własnego uznania i dziękujemy bardzo za podrzucenie pomysłu - genialnie! A co do blatu roboczego to jeszcze myśleliśmy o jakiejś małej wyspie, ale to już w przyszłości!

Pozdrawiam

kejsii
18-08-2014, 19:36
alicyja tak kuchnia otwarta na salon . Myślałam właśnie czy by tej zabudowy nie dać na drugą stronę ale mam znowu wizję tej ściany całej w starej cegle a na niej półeczki na słoiki z zaprawami ;) Tam gdzie wyspa nie wiem czy nie dać normalnego stołu co by nie zagracać salonu wielkim stołem . Ale dzięki za porady cos pokombinuję :)

alicyja
18-08-2014, 20:15
losiek123, wizualkę robiłam w PRO100 - szafki stworzyłam o wymiarach tych Ikeowych(zgodnie z informacjami podanymi na stronie www). Wymiary kuchni ustaliłam na 210cm dla krótszej ściany i 315 cm dla dłuższej.

losiek123
18-08-2014, 20:42
alicyja, praktycznie idealnie się wstrzeliłaś, długość dłuższej ściany to 320, więc zostaje trochę luzu, ale ze względu na okno balkonowe będzie nawet wskazany.

gabba
18-08-2014, 22:46
Czy ktoś sprawdzał, czy można by zastąpić zawiasy IKEA, zawiasami blum:CLIP top BLUMOTION 71B3550?

275639

bubblegum
21-08-2014, 18:07
Takie pytania najlepiej zadać bezpośrednio firmie montażowej Ikei - ja miałam różne przeróbki, i ustaliłam z nimi co się da a co nie przed zakupem.

aga2183
21-08-2014, 22:03
Takie pytania najlepiej zadać bezpośrednio firmie montażowej Ikei - ja miałam różne przeróbki, i ustaliłam z nimi co się da a co nie przed zakupem.

A mogę wiedzieć skąd miałeś namiar na ekipę montażową? Mam sporo wątpliwości odnośnie montażu i zastanawiam się, czy dadzą mi w Ikei kontakt do ludzi, którzy będą montowali.

bubblegum
21-08-2014, 22:29
W Ikei jest przy biurze obsługi klienta punkt firmy montażowej (RHENUS CONTRACT LOGISTICS S.A..) gdzie można poprosić o rozmowę z montażystą. W niektóre weekendy Ikea zapewnia montażystę przy dziale kuchennym, tam gdzie się je projektuje. Również wtedy odpowiadają na wszystkie pytanie, a że montują te kuchnie zwykle 6 dni w tygodniu, naprawdę ogarniają temat. Wszystkie namiary znajdziesz na stronie Ikei z Twojego miasta.

aga2183
21-08-2014, 22:31
W Ikei jest przy biurze obsługi klienta punkt firmy montażowej (RHENUS CONTRACT LOGISTICS S.A..) gdzie można poprosić o rozmowę z montażystą. W niektóre weekendy Ikea zapewnia montażystę przy dziale kuchennym, tam gdzie się je projektuje. Również wtedy odpowiadają na wszystkie pytanie, a że montują te kuchnie zwykle 6 dni w tygodniu, naprawdę ogarniają temat. Wszystkie namiary znajdziesz na stronie Ikei z Twojego miasta.

Dzięki wielkie za informacje, w takim razie w najbliższym czasie się wybiorę.

brigida
24-08-2014, 15:07
Witam wszystkich.
Widzę, że aż roi się od pomysłów więc może i ja mogłabym liczyć na Waszą życzliwość?
Planuje zakup kuchni Metod z frontami Bodbyn. Bardzo podobają mi się te fronty z przeszkleniem i chciałabym mieć ich cala masę:). Przyznaje ze ma kilka pomysłów, (zrobiłam kilka projektów)ale żaden mnie do końca nie przekonuje. Dołączam rzut 276280

aaa i jeszcze ważna rzecz, tej ścianki ,która jest przedłużeniem ścianki nośnej nie będzie.


Myślałam o czymś takim:

tchomikt
31-08-2014, 08:37
277543

Witam,

Zobaczcie proszę na mój projekt. Wiem że kilka rzeczy jest nie tak jak zaleca Ikea ale ze względu na rozkład kuchni nie mam wyboru. Chciałem zapytać głównie o 2 rzeczy. Pierwsza to płyta ceramiczna która będzie bezpośrednio przy słupku stojącym z piekarnikiem i mikrofalą. Czym ewentualnie zabezpieczyć pionową ściankę słupka bezpośrednio przy płycie. Ponadto czy przy blacie 38mm przy wycięciu otworu pod płytę ceramiczną blat nie pęknie? (zostanie jakieś 2-3cm do końca blatu). Czy ewentualnie można przesunąć płytę ceramiczną 2-3 cm w prawo (czy nie zahaczy o łączenie szafek).
Drugi temat to front zmywarki. Chciałbym przyciąć front ze zmywarki 60cm w taki sposób że łączenie dwóch elementów będzie na środku frontu (zmywarka 45cm)

muchacc
31-08-2014, 18:20
Ja kuchnie Ikea widuję tylko na reklamach. Wyglądają ładnie, funkcjonalnie i solidnie. Mi się podobają. A jak z trwałością... no cóż, w tej kwestii sięnie wypowiem, bo nie wiem :(

Konevka
01-09-2014, 15:37
Meble w tym sklepie nie są standardowe. Oni mają swoje wymiary na wszystko. Ciężko będzie kupić gdzie indziej dodatki do tych mebli, będziesz musieć zaopatrywać się tylko tam.

Marcioszka
02-09-2014, 10:20
Witam
Wczoraj spędziłam na infolinii Ikei kilka godzin, jednak nie udało mi się dodzwonić do konsultanta i przeglądałam także cały wątek jednak nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania, a mianowicie czy w Ikei można wstawić okap do wiszących szafek poziomych (otwieranych do góry)? Szafki poziome dużo bardziej przypadły mi do gustu i takie chciałabym powiesić w kuchni, dlatego okap również w takiej chciałabym schować, żeby nie było mydła i powidła;) Pytanko drugie, czy wyspy w Ikei mają szerokość 60 czy jest możliwość zrobienia "głębszych"? I ostatnia sprawa dotycząca zmywarki 45 - doczytałam że jedyna opcja to dociąć front z 50? Jedyne co mnie martwi, to że front bobdyn szary nie ma frontu 50..
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi, bo na razie do Ikei nie mam kiedy pojechać, a niedługo odbiór mieszkania i muszę wybrać kuchnię:)

agatah
02-09-2014, 10:51
Da się wstawić okap do szafki poziomej.

halszka1938
02-09-2014, 14:49
A od kiedy weszła seria Metod fronty są jedynie wielokrotnością 20cm.
Sama w obecnej kuchni mam zmywarkę 45 a do niej docięty front 50 z serii Stat. Niby się da i od kilku lat nic się złego nie dzieje, ale po otwarciu zmywarki nie wygląda to zbyt estetycznie.

Marcioszka
02-09-2014, 21:19
Dziękuję za odpowiedzi. Ze zmywarką będę w takim razie kombinować bo dla 2 osób 60 jest jednak trochę za duża.
Czy ktoś z Was robił/ma kuchnię z frontami bodbyn szary? Z chęcią podejrzałabym na zdjęciach jak wygląda na prawdę w domowych kątach;)

agatah
02-09-2014, 21:31
Oj, zdecydowanie zmywarka 60 cm nie jst za duża; ;)
Chyba że ktoś się stołuje wyłącznie na mieście.

lukasz69karolina
02-09-2014, 21:50
... wyspy w Ikei mają szerokość 60 czy jest możliwość zrobienia "głębszych"? ...
podepnę się pod pytanie - wie ktoś może czy Ikea robi głębsze szafki? np 75cm głębokości? czy trzeba sobie samemu ulepić? :D


...Ze zmywarką będę w takim razie kombinować bo dla 2 osób 60 jest jednak trochę za duża....
poważnie? to chyba nic nie jecie w domu :-P

Oj, zdecydowanie zmywarka 60 cm nie jst za duża; ;)
Chyba że ktoś się stołuje wyłącznie na mieście.
zgadzam się - dla mnie by się przydała taka z 90cm :)
60tka chodzi 2 a nawet 3 razy dziennie przy 4 osobach dorosłych...

Zdun Darek B
02-09-2014, 21:56
2 a nawet 3 razy dziennie ?
Z ilu dań jadacie śniadanie ?

ivy17
02-09-2014, 22:50
Oj, zdecydowanie zmywarka 60 cm nie jst za duża; ;)
Chyba że ktoś się stołuje wyłącznie na mieście.
zgadzam sie ;-) jak kupowalam zmywarkę to tez tak myślałam, ze bedzie za duza i koniecznie chcialam funkcję 1/2 wsadu...i nigdy jej nie użyłam ;-)
polecam 60 , zawsze mozna w drodze wyjątku włączyć co drugi dzień ale gwarantuje ze po przyzwyczajeniu sie do dobrodziejstwa duzej zmywarki wszystko bedzie w niej lądowało kazdy garnek, szklanka i łyżeczka :-)

Marcioszka
03-09-2014, 10:05
Teraz w rodzinie 4osobowej włączamy zmywarkę raz na dzień więc myślę, że dla 2 osób 45 by się lepiej sprawdziła. Dodam, że bardzo lubię gotować, piec i eksperymentować w kuchni, jednak nie wszystko można myć w zmywarce. Ale zmywarka chyba i tak będzie 60 ponieważ przy 45 i obudowie 50 zostaje 14cm więc lepiej postawić zmywarkę 60 i 4cm zasłonić panelem maskującym.
Ponawiam pytanie, czy ktoś się skusił na kuchnię bodbyn szary?
I wiadomo coś o najbliższych promocjach na kuchnię? Słyszałam, że na jesień się często pojawiają?