PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnie z IKEA - opinie, zdjęcia, montaż etc.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18

ivy17
03-09-2014, 09:11
Teraz w rodzinie 4osobowej włączamy zmywarkę raz na dzień więc myślę, że dla 2 osób 45 by się lepiej sprawdziła. Dodam, że bardzo lubię gotować, piec i eksperymentować w kuchni, jednak nie wszystko można myć w zmywarce.

Oczywiście kwestia wyboru ale pomyśl ewentualnie o takiej z 1/2 wsadu :cool: W Twoim przypadku lepiej wstawić wiekszą patrząc po wymiarach o ktoryh piszesz, będzie ładniej a przy wiekszej imprezie przyda sie 60 cm:-)
U mnie rzeczy które nie nadają sie do zmywarki " nie mieszkają z nami " :cool: Nie mówię oczywiście o jakiejś rodowej zastawie czy pojedyńczych elementach :rolleyes:

adrianad
04-09-2014, 10:28
Czy samodzielny montaż mebli z ikei jest trudny?

Dodam, że do tej pory, razem z mężem, skręcilismy juz multum ikeowych mebli i ogólnie zabawa w skręcanie mi się podoba. Jednak przy kuchni od początku nastawiałam się na montaż przez ekipę. Teraz po podliczeniu ile to będzie kosztować zwątpiłam i zaczęłam się zastanawiać czy może jednak podołamy sami?

agatah
04-09-2014, 10:32
Nie jest trudny.
Ale czasochłonny.
Ekpia owszem ceni się, ale przyjedzie rano, zrobi wszystko w jeden dzień, zmontuje, wypoziomuje, zrobi blendy, wszystko zamontuje, posprząta... i pojedzie zostawiając z gotową do użytkowania kuchnią :)

ivy17
04-09-2014, 10:50
Nie jest trudny.
Ale czasochłonny.
Ekpia owszem ceni się, ale przyjedzie rano, zrobi wszystko w jeden dzień, zmontuje, wypoziomuje, zrobi blendy, wszystko zamontuje, posprząta... i pojedzie zostawiając z gotową do użytkowania kuchnią :)

jestem w trakcie składania ...i nie jest trudno ale właśnie czasochłonnie :-) Jeśli potraficie i nie masz za dużo dziwnych przeróbek , docinek to zrobila bym to sama :rolleyes: zawsze zostanie kasa na coś innego fajnego :-)

agatah
04-09-2014, 10:53
I miejsce, potrzebne jest miejsce :)

adrianad
04-09-2014, 10:55
Kuchnia w sumie prosta będzie i bez żadnych blend tylko tej czasochłonności się trochę boję że się będziemy z tym bujać przez tydzień. No nic, musze przemyśleć sprawę.

A przy okazji się spytam. Czy w ikei można głębszy blat dać? np. 70kę? Czy wtedy się szafek nie dosuwa do ściany? Jak to się montuje?

agatah
04-09-2014, 10:57
Tak, można dać głębysz blat, nie dosuwasz szafek do ściany.
Ja pod oknem mam 85 cm.

adrianad
04-09-2014, 11:23
Dzięki za odpowiedź! Czy ogólnie te dolne szafki po prostu stoją? Nie mocuje się ich do niczego?

agatah
04-09-2014, 11:26
Mocuje się.
Najlepiej skręcać wszystkie obok siebie razem, i dodatkowo do ściany.

adrianad
04-09-2014, 12:00
Dzięki. To muszę w ikei popytać.

Bo chyba jeśli jest taka możliwość to lepiej dać blat 70 niz 60? Tylko czy wtedy nie pogorszy się dostęp do górnych szafek?

agatah
04-09-2014, 12:05
Nie pogorszy się jeśli masz szafki na odpowiedniej wysokości.

lukasz69karolina
04-09-2014, 14:56
...
Z ilu dań jadacie śniadanie ?
aaaa to tylko do śniadania potrzebna, to faktycznie 45 starczy, albo ręcznie umyć te kilka sztuk :D

aga2183
04-09-2014, 20:29
Mocuje się.
Najlepiej skręcać wszystkie obok siebie razem, i dodatkowo do ściany.

To ja mam pytanie, czy wystarczy meble postawić na 4 nóżkach, czy lepiej z przodu 2 nóżki, a z tyłu listwa do ściany?

aga2183
04-09-2014, 20:30
Nie jest trudny.
Ale czasochłonny.
Ekpia owszem ceni się, ale przyjedzie rano, zrobi wszystko w jeden dzień, zmontuje, wypoziomuje, zrobi blendy, wszystko zamontuje, posprząta... i pojedzie zostawiając z gotową do użytkowania kuchnią :)

A czy ekipa zrobi mi takie oświetlenie podszafkowe, jak w Twoich meblach? (oczywiście jeśli dostarcze elementy)?

agatah
05-09-2014, 07:49
Jak najbardziej 4 nóżki sa konieczne.
A do szafek narożnych 120x60 cm nawet 6 nóżek.

Nie sądzę żeby chcieli robić oświetlenie.

adrianad
05-09-2014, 08:39
Nie mogę się nigdzie doszukać jakiś wytycznych odnośnie wysokości zawieszenia szafek górnych w zależności od głębokości blatu... Pomożecie?

agatah
05-09-2014, 08:57
Nie ma takich, bo niby jak?
wieszasz tak jak ci wygodnie.

adrianad
05-09-2014, 10:01
Są różne wytyczne dotyczące ergonomii w kuchni. Chodzi mi o to, że przy standardowym blacie zaleca się szafki wieszać około 60cm nad blatem. No i pytanie ile niżej je powiesić przy blacie 10 cm głębszym. Nie jestem w stanie teraz stwierdzić jak mi będzie wygodniej a muszę to wiedzieć szybciej żeby np. płytki położyć na ścianę.

ivy17
05-09-2014, 10:17
Są różne wytyczne dotyczące ergonomii w kuchni. Chodzi mi o to, że przy standardowym blacie zaleca się szafki wieszać około 60cm nad blatem. No i pytanie ile niżej je powiesić przy blacie 10 cm głębszym. Nie jestem w stanie teraz stwierdzić jak mi będzie wygodniej a muszę to wiedzieć szybciej żeby np. płytki położyć na ścianę.

jak chcesz zeby było zgodnie z sztuką to zobacz na stronie ikea jaki podają wymiar, u nich blaty maja 67,5 cm wiec prawie tyle ile tych chcesz dac :-) tak chyba będzie najlepiej. Chociąz głębokość blatu nie ma tu znaczenia...moja Mama jest bardzo niska i jak bym jej zawiesiła szafki na "zalecanej" wysokości to miała by wielki problem z korzystaniem, zatem ma wysokość dopasowaną do siebie :-)

agatah
05-09-2014, 10:26
Mam blaty 65 m głębokie i szafki 70 cm nad nimi.
Mnie jest wygodnie, ale czy tobie będzie. Nie wiem.

atena0
07-09-2014, 06:58
Witam
Mam pytanie poniekąd dotyczące kuchni..
Chodzi mi o pralkę do zabudowy..
Czy ktoś posiada pralkę z IKEA ?
Jeśli tak to co o niej sądzi?
A po drugie czy cena na stronie IKEA jest za samą pralkę czy za pralkę i szafkę na nią?
Jeśli za pralkę to ile kosztuje szafka i jakie ma dokładnie wymiary?
Mam w korytarzu miejsce gdzie chciałabym dać pralkę i zastanawiam się czy taka na zabudowę mi się tam zmieści jeśli chodzi o głębokość.
Mam tam 55 cm głębokości.
Jeśli taka pralka by mi się nie zmieściła to po prostu wybiorę pralkę nie do zabudowy , płytszą.
Może macie jakieś porady?

Viann
07-09-2014, 19:50
Ja mam pralkę z IKEA i nie mam jej nic do zarzucenia. W zasadzie pralka jak pralka, ma wszystko co powinna mieć, 1200 obrotów mi wystarcza. Jak nie wymagasz jakichś super bajerów to to dobre urządzenie. Ja ją kupiłam głównie ze względu na to, że kupowałam całą kuchnię w IKEA i nie chciało mi się bawić w dopasowywanie sprzętów spoza sklepu, szczególnie że cena była akceptowalna. Cena dotyczy tylko pralki, co do szafki się nie wypowiem, bo mam Faktum. Ale moja to była zwykła szafka z frontem z doczepionym magnesem. Najtańsza opcja 60 cm. Informacje o wymiarach pralki ze strony:
Głębokość: 54.0 cm
Wysokość: 82.0 cm
Szerokość: 59.6 cm
Tu reszta informacji: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50151459/

Patrząc na te wymiary powiedziałabym, że pralka się nie zmieści w 55 cm, bo musi mieć jeszcze z tyłu parę centymetrów luzu na rurę odpływową. Te parę centymetrów jest w szafce, która ma głębokość 60 cm, a pralka jest maksymalnie dosunięta do przodu.

Nie ma możliwości "zdobyć" tam jeszcze 5 cm? Szkoda by było szpecić korytarz pralką :/ Mogłabyś wrzucić zdjęcie tego korytarza?

tao__
07-09-2014, 20:57
Dwa pytania:

1. Zmywarka do zabudowy - w jaki sposób zabudowuje się zmywarkę - jest do tego specjalna szafka czy tylko wstawia się zmywarkę miedzy szafki i domontowuje front do drzwiczek zmywarki?
2. Czas oczekiwania na METOD - Na kuchnie ikea Metod czeka w zależności od zamawianego materiału, tak? Jeżeli wszystkie obudowy, które wybrałam sa dostępne, w teorii mogę je odebrac tego samego dnia? Podobnie jest z frontami?
No ja akurat chcę dowóz, więc tydzien wczesniej będę musiala się wcześniej do nich wybrac... no ale wiecie, chcę to sobie jakoś logistycznie zaplanować...

Cały czas też nie wiem, czy juz kupować sprzęty AGD.... dopiero płytki kładzione są na sciane, więc chyba poczekam z zakupami, jak płytki na podłodze będą :)

gorbag
07-09-2014, 22:24
Zmywarkę wstawiasz zwykle między dwie szafki, bez własnej obudowy. U mnie akurat inaczej, bo mam zmywarkę na skraju. Zmywarka z Ikei, czy inna?
Wszystkie meble do kuchni kupiliśmy od ręki, beż czekania na nic, ale podobno na koniec niedawnej promocji nie wyrabiali się ze wszystkim i trzeba było czekać na niektóre elementy.

ivy17
08-09-2014, 07:34
meble sa od ręki do odbioru. Czasem sie moze zdarzyć ze jakiegos pojedynczego elementu nie ma. transport jest dosc szybko do umówienia czasem tego samego czy kolejnego dnia. Kwestia jaie godziny Ci pasują :-) ja kupilam w piątek o 21 a w niedzielę rano byly u mnie :-)

dżeSS
08-09-2014, 09:52
Ja mam z Ikea kuchnię, wczoraj kupowaliśmy, ale braliśmy jakąś na F, nie z Metod. Ale ile to było łażenia, szukania, kombinowania...Wszytsko na aranżacjach pięknie wygląda, ale trudniej to rozplanować:)

krytyczny
08-09-2014, 14:54
no tak to wszystko zależy od planowania

fubu228
09-09-2014, 17:17
Witam
Mam pytanie poniekąd dotyczące kuchni..
Chodzi mi o pralkę do zabudowy..
Czy ktoś posiada pralkę z IKEA ?
Jeśli tak to co o niej sądzi?
A po drugie czy cena na stronie IKEA jest za samą pralkę czy za pralkę i szafkę na nią?
Jeśli za pralkę to ile kosztuje szafka i jakie ma dokładnie wymiary?
Mam w korytarzu miejsce gdzie chciałabym dać pralkę i zastanawiam się czy taka na zabudowę mi się tam zmieści jeśli chodzi o głębokość.
Mam tam 55 cm głębokości.
Jeśli taka pralka by mi się nie zmieściła to po prostu wybiorę pralkę nie do zabudowy , płytszą.
Może macie jakieś porady?

Pralkę wstawia się między szafki. Nie potrzeba kupować żadnej szafki. Szerokość pomiędzy sąsiednimi szafkami powinna wynosić 600mm. Do pralki należy dokupić front szer 60 wys 80. w tym froncie należy zrobić otwory na puszki zawiasowe. Otwornica jest w zestawie w pralce. Front przykręcany jest do pralki. Głębokość pralki musisz sobie zmierzyć bo może wejść na styk...lub nie.
Jeśli nie wejdzie to do innej pralki można zamontować front otwierany niezależnie, tak aby nie było widać pralki.

fubu228
09-09-2014, 17:46
Dzięki. To muszę w ikei popytać.

Bo chyba jeśli jest taka możliwość to lepiej dać blat 70 niz 60? Tylko czy wtedy nie pogorszy się dostęp do górnych szafek?

blaty standardowe w ikei mają 63,5cm szerokości, jeśli chcesz 70 to można zamówić tzw. perso na wymiar w ikei - ale są droższe trzykrotnie. Można również poszerzyć istniejący blat doklejając taki sam i skręcając - jeśli to blaty drewniane lub fornirowane (karlaby) to nie widać wcale łączenia.


To ja mam pytanie, czy wystarczy meble postawić na 4 nóżkach, czy lepiej z przodu 2 nóżki, a z tyłu listwa do ściany?

Do każdej szafki 4 nóżki, do narożnej 6 lub 8 (6 do 120stki, 8 do 90tki), szafki skręca się wkrętami do siebie, później poziomuje i przykręca do ściany szczególnie tam gdzie są szuflady, aby podczas pełnego wysuwu kuchnia się nie przesuwała (nie trzeba każdej szafki przykręcać). Górne szafki najlepiej na listwie wieszać.


A czy ekipa zrobi mi takie oświetlenie podszafkowe, jak w Twoich meblach? (oczywiście jeśli dostarcze elementy)?
Jak najbardziej zrobią :) podpowiem, że można kupić listwy świetlne LEDBERG
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50192068/
cena super i świecą w sam raz, u znajomych jest połączone w sumie 180cm i działa na jednym transformatorku. Jesli chcesz dokladnie tak jak u agatah dokup jeszcze panele maskujące.

Co do wysokości wieszania górnych szafek to ikeowski standard przy kuchniach faktum był 51cm przy metod jest 56cm - wynika to z wysokości wysokich szafek np. na lodówkę aby inne szafki się górną częścią licowały. Od siebie dodam, że to raczej wymiar minimalny nie robiłbym niżej.

tao__
10-09-2014, 20:14
Super, dzięki za odpowiedzi!
Zmywarka nie-Ikeowa, czyli Bosch :)

Marcioszka
10-09-2014, 20:23
W listopadzie planuję zakupić kuchnię w Ikei i jak pisałam wcześniej najprawdopodobniej będzie to bodbyn szary. Zrobiłam wstępny projekt kuchni z małą wysepką. Wszystkie złącza są już gotowe więc raczej nie ma możliwości przeniesienia zlewu, zmywarki i płyty z okapem. Okap chciałabym koniecznie chowany w szafkę ( na projekcie go nie umieściłam bo nie wiedziałam za bardzo jak, potem będę kombinować). Czy moglibyście rzucić okiem na ten projekt i powiedzieć co byście zmienili, poprawili? Chętnie wysłucham wszystkich sugestii. A oto projekty:

279115279117


Długość ściany z zabudową to ok 286 cm, a wysokość mieszkania 275 cm.

yecath
12-09-2014, 08:26
A gdzie bedzie plyta?

tao__
13-09-2014, 20:05
A gdzie bedzie plyta?

zakładam ze nad piekarnikiem.

fubu228
13-09-2014, 21:11
W listopadzie planuję zakupić kuchnię w Ikei i jak pisałam wcześniej najprawdopodobniej będzie to bodbyn szary. Zrobiłam wstępny projekt kuchni z małą wysepką. Wszystkie złącza są już gotowe więc raczej nie ma możliwości przeniesienia zlewu, zmywarki i płyty z okapem. Okap chciałabym koniecznie chowany w szafkę ( na projekcie go nie umieściłam bo nie wiedziałam za bardzo jak, potem będę kombinować). Czy moglibyście rzucić okiem na ten projekt i powiedzieć co byście zmienili, poprawili? Chętnie wysłucham wszystkich sugestii. A oto projekty:

279115279117


Długość ściany z zabudową to ok 286 cm, a wysokość mieszkania 275 cm.

Nie taka powinna być kolejność prac...najpierw projekt później przyłącza i instalacje a na końcu meble.
Jesli chodzi o górne szafki to możesz kupić 3 szafki o wysokości 80 zamiast sześciu o wysokości 40 - zaoszczędzisz na korpusach. A wygląd i funkcjonalność taka sama.

kolejność ustawienia powinna byc mniej więcej taka:
przechowywanie (lodówka) - mycie(zlew) - przygotowywanie (wolny kawałek blatu) - gotowanie pieczenie(płyta piekarnik)
proponowałbym od lodówki: szafka 20, zlew,zmywarka,płyta i piekarnik, szafka 20.
Te szafki 20 są tragiczne w użytkowaniu i niefunkcjonalne; lepiej kupić jedną 40 i dać ją zaraz za lodówką

fotki w celu zobrazowania układu.

279670279671279672279673

aga2183
14-09-2014, 21:17
Rezygnujesz z nóżek ikeowych http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40205599/

i dokupujesz nóżki meblowe cokołowe,
np takie 45 mm, z regulacją w zakresie 40-65 mm http://www.akcesoria.meble.pl/p59883,nozka-a0683-360-udzwig-500kg-wys-4-5cm-z-regulacja-czarna-wurth.html


Do tego uchwyty klamrowe http://www.akcesoria.meble.pl/p59881,uchwyt-a0683-360-klamrowy-do-montazu-cokolow-wurth.html?qrtc_slt=slt_product&qrtc_tpl=tpl_product&qrtc_typ=prd&qrtc_prd=59882&qrtc_pos=1



Agatah lub ktokolwiek wie. Ile muszę kupić uchwytów klamrowych, wyszło mi 26 nóżek, po 4 szt do zwykłych szafek i 6 szt do szafki narożnej?

Czy po 2 klamry na przednie nóżki?

agatah
15-09-2014, 07:51
PO prostu klamry na przednie nóżki.
Nie są potrzebne na wszystkie.
U mnie na 3 metrach cokół trzyma się na 3 klamrach. Po bokach i na środku. Łatwiej zdejmowac i zakładać jak jest mniej. A ja co jakiś czas go zdejmuję żeby umyć i posprzątać pod szafkami.


Aha, te uchwyty klamrowe mają inne mocowanie do cokołu niż te w Ikei. Trzeba będzie przerobić.

aga2183
15-09-2014, 11:48
Aha, te uchwyty klamrowe mają inne mocowanie do cokołu niż te w Ikei. Trzeba będzie przerobić.

A montażyści dadzą sobie z tym radę, czy ja będę musiała pokombinować?

agatah
15-09-2014, 12:07
Nie wiem czy będą chcieli to zrobić.
BO radę dać powinni.

Trzeba wykonać frez na wewnętrznej stronie cokołu, i w niego wtyka się klamry.

Kate12
16-09-2014, 11:50
Hej,
nie słyszeliście może czegoś na temat promocji w IKEA na meble kuchenne (za każdy 1000 dają 100 zł) - co roku taka jest pod koniec roku.... ciekawe czy w tym też będzie :) bo nie wiem czy już zamawiać czy czekać :cool:

aga2183
16-09-2014, 11:55
Hej,
nie słyszeliście może czegoś na temat promocji w IKEA na meble kuchenne (za każdy 1000 dają 100 zł) - co roku taka jest pod koniec roku.... ciekawe czy w tym też będzie :) bo nie wiem czy już zamawiać czy czekać :cool:

Jak zamawiałam kuchnie to Pani powiedziała, że następna promocja będzie koło grudnia, ale nie wie na czym będzie polegała.

Kate12
16-09-2014, 12:06
hmmmm późno (bo to pewnie o tą chodzi) ale chyba warto - zawsze to 1000 zł na inne zakupy będzie....

yecath
16-09-2014, 20:40
ja chyba tez poczekam do grudnia, co roku w grudniu wrzucaja te promocje 100 zl za kazdy wydany 1000 zl. W naszym przypadku to 1600 zl...

enedue
16-09-2014, 21:55
Ikea wpasowuje obecnie zmywaki w blaty. Ma ktoś tak zamontowany? We wszystkie, w laminaty też.
Tak się zastanawiam, może by wpasowali płytę indukcyjną? ich własną, rzecz jasna.

fubu228
22-09-2014, 15:29
A montażyści dadzą sobie z tym radę, czy ja będę musiała pokombinować?

dadzą radę na pewno, nie ma w tym problemu. W kuchniach metod cokoły są plastikowe. Klamry przykręca się wkrętami - jeszcze zależy jakie. Pamiętaj, że montaż nóżek spoza ikei jest płatny extra - także nie wiem czy będzie się opłacało kupować tańsze nóżki z marketu...

Doriko
22-09-2014, 21:26
dadzą radę na pewno, nie ma w tym problemu. W kuchniach metod cokoły są plastikowe. Klamry przykręca się wkrętami - jeszcze zależy jakie. Pamiętaj, że montaż nóżek spoza ikei jest płatny extra - także nie wiem czy będzie się opłacało kupować tańsze nóżki z marketu...

Nie o cenę chodzi a o wysokość. Ikeowe nóżki mają 8cm a aga2183 potrzebuje niższe.

aga2183
22-09-2014, 21:55
Nie o cenę chodzi a o wysokość. Ikeowe nóżki mają 8cm a aga2183 potrzebuje niższe.

Dokładnie, ja potrzebuję nóżek 4 cm, a tanie to one wcale nie były :-) i nikt w ikei nie poinformował mnie, że ich montaż będzie dodatkowo płatny. Coś czuję, ze montaż kuchni będzie prawie wart tyle co meble :-)

Olleo
28-09-2014, 20:55
Chcę zamówić meble Ikea, tyle, ze pojawił się problem z wysokością parapetu.
Dolna krawędź parapetu jest na wysokości (gotowa podłoga) 82 cm, natomiast dolna krawędż skrzydła okna na wysokości 89,5 cm.
Z tego, co się orientuje wymiary w meblach ikeowskich: cokół 8cm + szafka 80 cm + blat 3,8 cm co daje 91,8 cm, więc brakuje 2,3 cm.

Rozważałam skrócenie cokołu do 5 cm, ale co wtedy z cokołem pod lodówką?

Macie jakiś pomysł lub radę jak to rozwiązać?

Agath ma 100% racje - u mnie bylo dokladnie to samo i wycyrklowalem blat na 87cm, tez z obcymi nozkami, ale i zmywarka beko (min. wysokosc 82cm). W ogole moja i Agath kuchnia, to blizniaki.

Olleo
28-09-2014, 20:57
Może być problem.
Być może na zamowienie trzeba będzie zrobić.


A servo pasuje. Ale Ikea ma tańszy.

a rownie dobry? Zona kaze montowac.

Olleo
29-09-2014, 10:23
Czy ma ktos, albo spotkal sie ktos z czyms takim?


https://www.youtube.com/watch?v=qi8ftSEskH8

Jakos automatyce nie ufam, a mechaniczne rozwiazanie powinno dluzej wytrzymac.

ivy17
29-09-2014, 10:26
Czy ma ktos, albo spotkal sie ktos z czyms takim?


Jakos automatyce nie ufam, a mechaniczne rozwiazanie powinno dluzej wytrzymac.

Forumowa Arnika ma coś podobnego TUTAJ (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?133683-Dziennik-Arniki/page14)

Olek123
30-09-2014, 09:35
Czy ma ktos, albo spotkal sie ktos z czyms takim?

Jakos automatyce nie ufam, a mechaniczne rozwiazanie powinno dluzej wytrzymac.

A tu można kupić (link podany u Arniki):
http://melbo.pl/product-pol-458-Pedal-do-sortownika-wysuwanie-kosza-noga.html

Olleo
30-09-2014, 10:19
A to juz znalazlem przed wejsciem na ten watek.

kadera
30-09-2014, 10:42
Witam,
poradźcie proszę w kwestii blatu do mebli Ikea - ich blaty mają 63,5 cm, więc z pewnością pasują do mebli, ale jak to wygląda przy innych blatach, o głębokości 60 cm - czy tak na styk, równo z meblami - dają radę?

Olleo
30-09-2014, 11:39
Bedzie na rowni z frontem. Ja zamowilem blat debowy 62cm u stolarza, bo cena w Ikei poraza (lity z klejonki debowej bodajze by mnie wyniosl ok. 4500zl, u stolarza 1500zl). Wystaje na jakies 2cm, moze minimalnie mniej.

aga2183
03-10-2014, 13:01
Jestem świeżo po montażu i nie do końca zadowolona. Kuchnia jest ok (zgodnie z planem), ale montaż już nie do końca.
Ikea kompletowała i dostarczała zamówienie i pełno braków i pomyłek, dwa fronty nie takie, łączenia frontów brak, zestawu montażowego do zmywarki brak, dwóch uchwytów brak, jedna szafka za dużo, zawiasów za dużo, otwieraczy za dużo itd. Skończyło się na oczekiwaniu na wizytę reklamacyjną za 2 tygodnie :-)
Jeśli więc planujecie montaż, to zaplanujcie poślizg. Wizyta za dwa tygodnie, montaż zapewne za kolejne dwa :-)

Mam jeszcze jedno pytanie, czy są w Ikea zawiasy do szafek otwieranych z cichym domykiem? U nas jest jedna szafka i zamontowali zwykły zawias i teraz się zastanawiam?

Olleo
03-10-2014, 13:37
Aga2183, tez wzialem z kompletowaniem i dowozem, i na wybrakowanie nie moge narzekac - bylo wszystko, ale 2x sprawdzilem najpierw liste, a potem przy dowozie.

Za to kilka frontow (lakierowany MDF) bylo delikatnie uszkodzonych, wiec dokladnie trzeba ogladac kartony przy wypakowywaniu. Ja teraz nie jestem pewien, czy nie zostaly uszkodzone juz u mnie, jak sie je kilka razy przekladalo (a nie za kazdym razem robilem to ja osobiscie).

Za to same instrukcje czasami sa wieloznaczne, bo ani jednego slowa - same rysunki, a np. kilka mozliwosci montazu (glownie mi sie rozchodzi o piekarnik, mikrofale itp. do zabudowy). Spasowanie elementow (pozycjonowanie otworow montazowych) tez idealne nie jest i np. szafka zlewowo/sortownikowa stoi nieco krzywo (przekoszona jest), co widac po frontach, albo front-blenda (zaslepka) zupelnie nie jest spasowany z frontami szuflad (trzeba samemu wywiercic otwory pod grube wkrety, zeby dopasowac).

Jesli chodzi o zawias, to nie wiem, czy maja takie zawiasy, ale na pewno w kazdej hurtowni meblarskiej dostaniesz - Hetticha, albo Bluma. Mozesz tez zalozyc takie amortyzatorki, jesli nie chce Ci sie zawiasow wymieniac.

aga2183
03-10-2014, 14:12
Ilość paczek się zgadzała, ale rodzaju elementów, które dobrał pracownik Ikei nie sprawdzałam.
Kuchnie też montowała firma na zlecenie Ikei, na razie nie zauważyłam defektów, ale na razie ostatecznie nie jestem w stanie nic powiedzieć, kuchnia jest częściowo gotowa.

Olleo
03-10-2014, 14:32
No ja pisze o sprawdzaniu lacznie z numerami. Montowalem sam i przeklinalem to naprawde ladnych pare dni. Nie polecam kuchni z ikei osobom, ktore nie maja katow prostych w pomieszczeniu. Pewnie troche zdrowia mniej bym stracil biorac z montazem, ale jakos 1400zl mi zal bylo na cos, co moge zrobic sam. Zreszta firma nie przystalaby na montaz na moich nozkach i regulowanych zawieszkach (Faktum bylo montowane na katownikach do sciany i zbyt wysokich nozkach).

aga2183
03-10-2014, 16:31
Zamontowali na moich nóżkach bez problemu, ale za dodatkową opłatą - 5 zł za nóżkę :-)

Olleo
03-10-2014, 16:46
+320zl, pieknie dziekuje... Za zawieszki na listwach tez sobie zycza +5 za sztuke?

aga2183
03-10-2014, 20:31
+320zl, pieknie dziekuje... Za zawieszki na listwach tez sobie zycza +5 za sztuke?

Tego to już nie wiem, ale ogólnie za każdą blendę, ledy i wszystko co nie jest standardem (chociaż blenda dla mnie jest standardem, szczególnie jak meble mają stały wymiar)

agatah
04-10-2014, 16:57
a rownie dobry? Zona kaze montowac.

Przedstwiciel bluma tweirdzi, że tak.



Jestem świeżo po montażu i nie do końca zadowolona. Kuchnia jest ok (zgodnie z planem), ale montaż już nie do końca.
Ikea kompletowała i dostarczała zamówienie i pełno braków i pomyłek, dwa fronty nie takie, łączenia frontów brak, zestawu montażowego do zmywarki brak, dwóch uchwytów brak, jedna szafka za dużo, zawiasów za dużo, otwieraczy za dużo itd. Skończyło się na oczekiwaniu na wizytę reklamacyjną za 2 tygodnie :-)
Jeśli więc planujecie montaż, to zaplanujcie poślizg. Wizyta za dwa tygodnie, montaż zapewne za kolejne dwa :-)

Mam jeszcze jedno pytanie, czy są w Ikea zawiasy do szafek otwieranych z cichym domykiem? U nas jest jedna szafka i zamontowali zwykły zawias i teraz się zastanawiam?

Zawiasów z domykiem nie, ale w każdym sklepie z akcesoriami meblowymi dokupisz amortyzator za ok. 6 zł za sztukę. zamiast 35 zł za 2 szt http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40241823/ ;)

Reklamację u mnie Ikea zalatwiła sprawnie. Co prawda die wizyty, bo najpierw jjeden pan na oględziny, a później drugi dostarczyć uszkodzony element. Ale bez problemu.

Olleo
06-10-2014, 10:05
Przedstwiciel bluma tweirdzi, że tak.

Chyba jednak padnie na mechaniczne rozwiązanie:
http://melbo.pl/product-pol-458-Pedal-do-sortownika-wysuwanie-kosza-noga.html

dzinko
06-10-2014, 12:13
Ikea jak dla mnie jest bardzo fajna, wygodna, praktyczna, może nie jest zbyt jakościowo dobra no ale za takie ceny nie oczekujmy cudów. Ale problemem jak dla mnie jest fakt, że połowa już świata ma wszystko w domu z Ikei...i nie ma wtedy w mieszakiu niczego niespotykanego, wszystko tak samo jak u sąsiadki a mnie to osobiście troszke denerwuje.

kalafiorek
06-10-2014, 12:57
Mamy już kupioną kuchnię z IKEA - spoczywa spokojnie w garażu.

Musimy dokupić blat dębowy. Nie kupimy go w IKEA, bo najbardziej nam pasuje 4 mb, a IKEA są max 3 mb lub na zamówienie, ale wtedy zabija cena. Sprawdziłam w DLH. Koszt za blat 4 m - 1050 zł. Więc nie jest źle. Pytanie teraz kto nam wytnie otwory na zlew i płytę kuchenną:rolleyes: Bo chyba nie Panowie z IKEA, którzy będą robili montaż szafek. Czy ktoś z Was miał taki problem? A może macie poleconego stolarza z okolic Piaseczna/Warszawy, u którego możnaby takie blaty zamówić z wycięciem otworów? lub poprosić o samo wycięcie? Montaż kuchni - początek listopada.

Viann
06-10-2014, 13:13
Wydaje mi się, że montażyści z IKEA wytną otwory w blacie spoza sklepu, ale za dodatkową opłatą. Warto spytać. Ja mam ulubionego montażystę w Katowicach, który robi cuda w kuchni i o ile coś jest technicznie możliwe to wszystko zrobią. Warto zapytać :)

Olleo
06-10-2014, 13:18
Kalafiorek - bylem w podobnej sytuacji i wzialem stolarza. Za 1500zl przygotowal blat z litego debu - 2 odcinki 4cm grube, troche mniej niz 2m i troche ponad 3m, plus kawalek (jakies 35x120cm) zamiast parapetu i wyciecie otworow na zlew i plyte. Za dodatkowe 230zl (choc umowa byla inna, ale to szczegol) poskrecal to wszystko do kupy na zlacza srubowe do blatow i zamontowal.

p.s. jak zamawiasz blat od razu z otworami, to bedzie ciut taniej, bo nie robia pelnego odcinka, to i materialu nieco mniej idzie.

kalafiorek
06-10-2014, 14:31
Kalafiorek - bylem w podobnej sytuacji i wzialem stolarza. Za 1500zl przygotowal blat z litego debu - 2 odcinki 4cm grube, troche mniej niz 2m i troche ponad 3m, plus kawalek (jakies 35x120cm) zamiast parapetu i wyciecie otworow na zlew i plyte. Za dodatkowe 230zl (choc umowa byla inna, ale to szczegol) poskrecal to wszystko do kupy na zlacza srubowe do blatow i zamontowal.

p.s. jak zamawiasz blat od razu z otworami, to bedzie ciut taniej, bo nie robia pelnego odcinka, to i materialu nieco mniej idzie.

Dzięki. Skąd jesteś? Jeżeli z mazowieckiego, to podaj prosze namiar na stolarza:bye:

kalafiorek
06-10-2014, 14:32
Wydaje mi się, że montażyści z IKEA wytną otwory w blacie spoza sklepu, ale za dodatkową opłatą. Warto spytać. Ja mam ulubionego montażystę w Katowicach, który robi cuda w kuchni i o ile coś jest technicznie możliwe to wszystko zrobią. Warto zapytać :)

Na pewno nie omieszkam zapytać :-)

Olleo
06-10-2014, 14:51
Kalafiorek, podalbym od razu, jakbym byl z Twoich rejonow, ale jestem z Dolnego Slaska.

tomekflaming
07-10-2014, 10:33
ja z montażem kuchni z ikei miałam ostatnio styczność, gdyż pomagałem koleżance urządzać kawalerkę pod wynajem. Wiadomo, że wtedy idzie się po kosztach i zamówiliśmy szafki kuchenne z ikei jako najtańsze rozwiązanie. Ogólnie kuchnia wyszła niezła, jednak musieliśmy dodatkowo obciąć listwy przy blatach, żeby zmieścić rury..i tu pojawił się kłopot, kiedy chcieliśmy dokupić końcówek do listew i samych listew..to w zestawienie ich nie było a w sklepie też nie dało się ich kupić. tak więc niby mała rzecz,ale trzeba było się sporo przy niej natrudzić.

adrianad
07-10-2014, 10:44
Jak myślicie, czy można się spodziewać po ukończeniu promocji na PAX-y (która trwa do 16. listopada) promocji na kuchnie "100zł za wydany 1000zł"? Może ktoś ma jakieś info? ;)

rambaba
09-10-2014, 00:05
Mam problem z ustawieniem ikeowej kuchni. Kuchnia jest otwarta na salon. Duży stół będzie tuż obok. W kuchni ma być:
- lodówka wolnostojąca
- zmywarka 60
- piekarnik w słupku

Krótsza ściana ma 276 (344, ale jest słup)
Dłuższa ma 391
Na ścianie z oknem, okno zaczyna się 57 cm od ściany, do parapetu od podłogi jest 87 cm i jeszcze 100 cm od ściany zaczyna się grzejnik.

Te półki po prawej stronie pod oknem mają być takie jak blat i sięgające do końca ściany albo nawet zakręcające na ścianę z oknem. Blat też może jeszcze zakręcać na ścianę z oknem. Chcę tam mieć ekspres, czajnik, a na półkach kubki i książki kucharskie.
We frontach szafek jest bałagan jeszcze. Zastanawiam się, czy nie zrezygnować z tej półki na zlewem, nie dać tam normalnych szafek i nie przesunąć zlewu w lewo.

283505283506283507

Olleo
09-10-2014, 06:05
ja sie zastanawiam, czy to dobry pomysl stawiac piekarnik kolo lodowki, bo na logike nie bardzo

rambaba
09-10-2014, 09:54
No właśnie nie wiem, czy to ma aż takie znaczenie. Przy lodówce w zabudowie to już chyba standard, że stoi obok piekarnika. Mogę piekarnik przenieść pod okno, ale czy ja wiem...

Olleo
09-10-2014, 10:22
Standard moze byc, ale zdaje sie piekarnik sie wentyluje tylem (przynajmniej moj jakis czas po wylaczeniu ma wlaczony wentylator i chyba tylem dmucha - mam tam 12cm wneke w scianie na calej wysokosci slupka), a z tylu rowniez lodowka ma wymiennik, ktory musi byc chlodzony.

agatah
09-10-2014, 15:26
Mój dmucha przodem.

rambaba
10-10-2014, 14:43
Czy przy szafce narożnej potrzebna jest jakaś blenda? Jak szeroka? Planer ikeowy ją automatycznie dodaje czy muszę sama o tym pamiętać?

alicyja
10-10-2014, 22:21
W przypadku szafki narożnej symetrycznej 88x88cm nie trzeba żadnej blendy a szafka narożna prostokątna 128x68cm ma już dołączoną listwę dystansową.

fubu228
13-10-2014, 19:29
Dołączona listwa do szafki 128x68 jest w kolorze korpusu szafki. W zależności od rodzaju frontów należy dokupić albo panel perfekt do wykończenia w kolorze frontów lub front 20x80 (nie mylic z 80x20-szufladowym).

Jeśli chodzi o ustawienie lodówki obok szafki z piekarnikiem to nie ma do tego przeciwwskazań, ponieważ owszem lodówka ma chłodzenie z tyłu, a zabudowany piekarnik ma obieg powietrza wewnątrz szafki w tylnej jej części. Szafka jest tak skonstruowana aby powietrze wchodziło z dołem a wychodziło gorą szafki w tylnej jej części.

rambaba
14-10-2014, 23:50
To jeszcze jedno pytanie - jak to jest z wysokością szafek w tym nowym systemie. Obudowa ma 80 cm, ikea daje cokoły 8 cm. A da się te szafki postawić niżej?

Aleksandryta
15-10-2014, 07:35
To jeszcze jedno pytanie - jak to jest z wysokością szafek w tym nowym systemie. Obudowa ma 80 cm, ikea daje cokoły 8 cm. A da się te szafki postawić niżej?
Wszytko masz na stronie internetowej IKEA, w tym zestaw szafek Metod z wymiarami. Wystarczy poszukać...

agatah
15-10-2014, 08:51
Zerknij ze 3-4 strony wstecz.
Da się, ale trzeba dokupić inne nóżki.

Viann
15-10-2014, 18:26
Czas na mnie na pochwalenie się IKEA'owską kuchnią :) Mam system Faktum już 1,5 roku, ale miałam dół Gnosjo + góra Abstrakt na tip-on. Gnosjo doprowadzało mnie do szału i zrobiłam kompletną metamorfozę z Lidingo :) Coś w środku mnie zaczęło ciągnąć do klasyki i... jestem zachwycona efektem!

Kuchnia jest połączona z jadalnią, wynajmuję mieszkanie w kamienicy (w stanie surowym) i miałam takie duże pomieszczenie nie do ruszenia w żadną stronę. Podłoga nie była moim wyborem, ale nawet mi pasuje. Wysokość jadalni prawie 3 metry, kuchni 2,60.

Panowie montażyści z IKEA robią cuda wiańki, dzięki odpowiedniemu docinaniu dało się podciągnąć zabudowę pod sufit (poprzednio miałam szafki wiszące na 233 cm i było mi jakoś wizualnie przyciężkawo). Fakt, że do najwyższej półki bez stołka się nie wdrapię, ale po to, co mi najpotrzebniejsze spokojnie sięgam - teraz mam odległość od blatu 80 cm. Po prawej stronie od lodówki jest ruchoma blenda na zawiasach, zrobiona z cokołu, trzymam tam suszarki na pranie.

Od prawej: lodówka, cargo 30, pralka, zlew z młynkiem, zmywarka, narożna 90-tka, piekarnik, znów narożna 90-tka, cargo 50, szuflady 80, cargo 50, cargo 30. W układzie kuchni nic bym nie zmieniła.

Obfociłam chyba z każdej strony :D

http://imageshack.com/a/img673/169/jh1FES.jpg
http://imageshack.com/a/img538/7830/yT7C3l.jpg
http://imageshack.com/a/img745/9879/9OfZ2L.jpg
http://imageshack.com/a/img673/570/yuDDGp.jpg
http://imageshack.com/a/img540/8442/9uN3cQ.jpg
http://imageshack.com/a/img538/2466/6Vi9uI.jpg
http://imageshack.com/a/img674/7240/DCtzGP.jpg
http://imageshack.com/a/img661/7194/19l5xJ.jpg
http://imageshack.com/a/img673/3933/CPQxO6.jpg

Z jadalnią też planuję coś zrobić w kierunku bardziej klasycznym i eleganckim, ale na razie metamorfoza kuchni mnie wykończyła finansowo :D Wszelkie uwagi odnośnie tej części również mile widziane - już ciężko mi spojrzeć obiektywnym okiem na to. Obrazek - tryptyk, wiem że to już passe, kupiłam go kiedyś w LM pod wpływem szału na kolor limonkowy, chyba potrzebuję wsparcia żeby go wyeksmitować :D

gawkat
16-10-2014, 07:10
Pisałam już w wątku o kuchniach, że pierwsze co, to wyrzuciłabym ten tryptyk. Także masz moje wsparcie jak najbardziej.

yecath
16-10-2014, 07:58
Dołączam do klubu wyrzucenia tryptyku :)

Super, masz sporo miejsca! Ale, co mnie zaciekawilo najbardziej, wynajmujesz mieszkanie i tak inwestujesz w nie?

Viann
16-10-2014, 13:33
Jak się będę przeprowadzać to kuchnia na grzbiet i jedziemy! :) Niestety nie mam zdolności kredytowej, ani tym bardziej gotowości psychicznej na to, żeby brać kredyt i się uziemić na razie. Mam 22 lata, dobrą pracę, studiuję, mebli się dorabiam po kawałku, ale jedno to mieć fundusze na wyposażenie, drugie to na kupno czegoś w centrum Katowic. Nie wiem co będzie po studiach, gdzie będę chciała pognać, a przeprowadzka z tym wszystkim aż tak mnie nie przeraża jak sprzedawanie nieruchomości z hipoteką.

Tryptyk mówi "pa, pa" Dziękuję ! :D

Olleo
16-10-2014, 14:21
Bardzo fajnie to wyglada i szkoda, ze nie wrzucilas tego posta tak z pol roku temu - pomysl z podniesieniem wiszacych szafek jest genialny. Tylko jak dobralas do tego slupek (szafke stojaca wysoka)?? Jesli masz 80cm miedzy stojacymi i wiszacymi, tzn. +30cm, to gorna krawedz masz na ok. 241cm?

Viann
16-10-2014, 14:49
Nie, górną krawędź mam na około 260 cm (nie mierzyłam dokładnie). Słupek jest kombinowany :D Mam szafkę na lodówkę, która jest na wysokość 233 cm + na tym stoi szafka nad lodówkę 35 cm docięta na wymiar (ma teraz około 30 cm). Całość się otwiera razem z lodówką, mam połączone dwa fronty 90-tki, które też były trochę podcinane na ramce, żeby były identycznie równe. Szafki wiszące mają 92 cm. Przypominam, że to stary dobry Faktum :)

Viann
16-10-2014, 15:02
Dołączam zdjęcia, bo nie wiem czy to co napisałam ma jakiś większy sens.

Widok z przodu na łączenie frontów:

http://imageshack.com/a/img673/4183/o5LOZi.jpg

W porównaniu do tego front zamrażarki i lodówki - na podstawie tego, dobrze widać że ten u góry jest cięty.

http://imageshack.com/a/img673/1447/NhYTQz.jpg

Tak wygląda to od środka:

http://imageshack.com/a/img540/9599/0JpjIb.jpg

A tu zbliżenie na łączenie od wewnątrz. Nie mam pojęcia czy są połączone na profilach czy jak, nie patrzyłam akurat na ten etap. Widać tylko zasilikonowaną kreseczkę.

http://imageshack.com/a/img907/3011/gXbq97.jpg

Olleo
16-10-2014, 15:07
Ciekawie to wyglada. Mam te same fronty. Szkoda, ze u siebie nie zrobilem pod sufit - byc moze nawet by u mnie wystarczylo po prostu dac szafki 92, bo mam dosc niska kuchnie.

piotri
17-10-2014, 13:36
To jeszcze jedno pytanie - jak to jest z wysokością szafek w tym nowym systemie. Obudowa ma 80 cm, ikea daje cokoły 8 cm. A da się te szafki postawić niżej?


Wczoraj zamówiłem kuchnie z IKEI. Według pana z IKEI ich nóżki można skrócić(przez ucięcie), minimalnie do 5cm.
Jak będzie się okaże.

Olleo
17-10-2014, 13:52
Piotri, nozki tanio kupisz w kazdej hurtowni z artykulami meblarskimi.

paulan81
17-10-2014, 17:19
Witam!
Czy ktoś się orientuje jak to jest ze zmywarką do zabudowy przy tych niższych nóżkach? W mojej kuchni nóżki będą na 6 cm, z tego co wyczytałam na rysunkach tech. zmywarek (różnych) to zazwyczaj minimalna wysokość cokołu to 9 cm. Czy ktoś ma jakiś sprawdzony model zmywarki do zabudowy, z którą nie będzie problemu przy niskim cokole?? albo jakieś doświadczenia związane z tym tematem???

Olleo
17-10-2014, 17:27
Minimum dla zmywarki, to 82cm pod blatem - taka niby kupilem, ale rzeczywiscie to jest blizej 82.5-83cm. Dodaj wiec te 6cm do wysokosci szafek stojacych, bo nie wiem, jak to jest w Metodzie.

paulan81
17-10-2014, 17:53
To wiem, zmieścić się zmieści bez problemu pod blatem, tylko jak dokręcę front 80 cm, to zostaje 6 cm cokołu, i nie wiem czy się otworzy zmywarka, czy front nie będzie wadził o podłogę przy otwieraniu,( skoro producent zmywarki podaje że minimalny cokół to 9cm.) Wiem że kilka osób na forum skracało nóżki, więc może mają jakieś doświadczenia ze zmywarką.

paulan81
17-10-2014, 18:01
ja sie zastanawiam, czy to dobry pomysl stawiac piekarnik kolo lodowki, bo na logike nie bardzo

To nie jest dobry pomysł żeby stawiać lodówkę obok piekarnika. Wystarczy przeczytać instrukcję lodówki, gdzie prawie zawsze jest napisane że powinna stać min. 30 cm od źródła ciepła (piekarnik, kaloryfer, urządzenia do podgrzewania wody). W swojej poprzedniej kuchni w ogóle nad tym nie myślałam i lodówka stała obok piekarnika. Po dwóch latach lodówka się kompletnie rozregulowała i przy włączonym piekarniku zamrażała wszystko na dolnych półkach. A nie była to byle jaka lodówka. Wiem że takie rozwiązanie jest bardzo popularne, ale nie polecam.

Olleo
17-10-2014, 21:10
w mojej zmywarce wejdzie 74cm front - maks. To, co jest ponizej drzwi zmywarki, po ich otwarciu zachodzi do srodka. Przy froncie 70cm jest jeszcze 4cm miejsca.

rambaba
18-10-2014, 10:20
Viann - ta szafka z szufladami i mikrofalą stoi po prostu na blacie czy jest powieszona? Jak to rozwiązałaś?

Viann
18-10-2014, 14:51
Stoi na blacie, a szafka wisząca wisi.

fubu228
19-10-2014, 15:00
To wiem, zmieścić się zmieści bez problemu pod blatem, tylko jak dokręcę front 80 cm, to zostaje 6 cm cokołu, i nie wiem czy się otworzy zmywarka, czy front nie będzie wadził o podłogę przy otwieraniu,( skoro producent zmywarki podaje że minimalny cokół to 9cm.) Wiem że kilka osób na forum skracało nóżki, więc może mają jakieś doświadczenia ze zmywarką.

Otworzy się, ponieważ do wszystkich zmywarek (również tych spoza ikea) przeznaczonych do zabudowy w systemie metod dodawany jest system mocujący front zmywarki (tych systemów jest dwa w zależności od modelu zmywarki). System ten stosuje się właśnie z uwagi na niski cokół w kuchni metod (8cm). Nawet przy niskich nóżkach front nie będzie zawadzał o podłogę. Najniższe nóżki jakie montowałem miały 3cm i nie było z tym problemu.


To nie jest dobry pomysł żeby stawiać lodówkę obok piekarnika. Wystarczy przeczytać instrukcję lodówki, gdzie prawie zawsze jest napisane że powinna stać min. 30 cm od źródła ciepła (piekarnik, kaloryfer, urządzenia do podgrzewania wody). W swojej poprzedniej kuchni w ogóle nad tym nie myślałam i lodówka stała obok piekarnika. Po dwóch latach lodówka się kompletnie rozregulowała i przy włączonym piekarniku zamrażała wszystko na dolnych półkach. A nie była to byle jaka lodówka. Wiem że takie rozwiązanie jest bardzo popularne, ale nie polecam.

A to jest bzdura. Ciepło z piekarnika nie oddziałuje nawet na fronty i obudowę szafki piernikowej a co dopiero na lodówkę. Gdyby tak było to zarówno płytę obudowy jak i front oklejony folią już dawno by szlaq trafił..

paulan81
20-10-2014, 08:14
Otworzy się, ponieważ do wszystkich zmywarek (również tych spoza ikea) przeznaczonych do zabudowy w systemie metod dodawany jest system mocujący front zmywarki (tych systemów jest dwa w zależności od modelu zmywarki). System ten stosuje się właśnie z uwagi na niski cokół w kuchni metod (8cm). Nawet przy niskich nóżkach front nie będzie zawadzał o podłogę. Najniższe nóżki jakie montowałem miały 3cm i nie było z tym problemu.



A to jest bzdura. Ciepło z piekarnika nie oddziałuje nawet na fronty i obudowę szafki piernikowej a co dopiero na lodówkę. Gdyby tak było to zarówno płytę obudowy jak i front oklejony folią już dawno by szlaq trafił..

Bardzo dziękuję za odpowiedź na temat zmywarki, trochę mi ulżyło :))

A co do lodówki, to na prawdę wystarczy przeczytać instrukcję, w większości jest napisane aby zachować odległość 30cm, w niektórych instrukcjach producent dopuszcza ustawienie w odległości 5 cm od piekarnika przy zastosowaniu specjalnej izolacji. Wałkuję temat lodówki od dłuższego czasu, więc na prawdę przeczytałam już dużo instrukcji.
Wiem że można ustawić obok siebie i że w wielu przypadkach nic się nie stanie złego, osobiście mam złe doświadczenia. Poza tym producenci sprzętu AGD często zwracają uwagę na większe zużycie prądu przy takim ustawieniu.

Olleo
20-10-2014, 08:59
A ja bym chetnie obejrzal jakies szkice, jak to wyglada w przypadku zmywarki i cokolu 3cm.

Olleo
20-10-2014, 09:09
A mnie wciaz ciekawi jakis rysunek montazowy zmywarki przy cokole <9cm, bo patrzac na rysunki producentow, to nie bardzo widze jak:
Bosch:
http://www.hipermarket.pl/media/products/458a80d248987e3e4778591d7792b854/images/thumbnail/big_schemat_pl-PL.jpg
Samsung:
http://www.agdstyle.pl/media/products/2178a86d84b69916ceb48d6c45edb969/images/thumbnail/big_DMM770B_RYS_TECHNICZNY.jpg

paulan81
20-10-2014, 09:24
Ja już to chyba zaczynam rozumieć :)) Na stronie IKEA jest napisane że są to specjalne prowadnice ślizgowe, czyli pewnie front nie jest "na sztywno" przymocowany do zmywarki, tylko przesuwa się przy otwieraniu i dzięki temu nie wadzi o podłogę ??

paulan81
20-10-2014, 09:32
A mam jeszcze pytanie do Fabu228, bo rozumiem że monujesz kuchnie z IKEA.
Mam taki problem :
Chcę lodówkę wolnostojącą wstawić we wnękę utworzoną z szafek. Ze względu na zastosowanie szafek nad lodówką powstała wnęka ma 100cm szerokości. Lodówka która odpowiada mi najbardziej ma 84cm szerokości, więc pozostaje mi przestrzeń 16 cm we wnęce. Biorąc pod uwagę że lodówka będzie stałą po środku tej wnęki, to po zastosowaniu paneli bocznych (po wewnętrznej stronie wnęki) i tak pozostaje mi po jakieś 6,5cm wolnego miejsca po bokach lodówki. Zastanawiam się czy istnieje jakaś możliwość zamaskowania takiej luki.

adrianad
20-10-2014, 09:32
Ja już to chyba zaczynam rozumieć :)) Na stronie IKEA jest napisane że są to specjalne prowadnice ślizgowe, czyli pewnie front nie jest "na sztywno" przymocowany do zmywarki, tylko przesuwa się przy otwieraniu i dzięki temu nie wadzi o podłogę ??
Dokładnie, front się właśnie ślizga bo drzwiach zmywarki. Dopytywałam o to w IKEI, nie ma przy tym też problemu z podcinaniem cokołu więc w ogóle fajny patent.

Olleo
20-10-2014, 09:33
No chyba ze tak, tylko pytanie, czy pasuja do wszystkich zmywarek, bo kazdy producent ma jakies swoje rozwiazanie.

A pasuje to do systemu faktum?

agatah
20-10-2014, 10:06
Pasują do wszystkich zmywarek.

Olleo
20-10-2014, 10:36
Ale chodzi mi o system faktum frontow. Czy zmywarke trzeba do tego cofnac wzgledem szafek?

agatah
20-10-2014, 10:42
Jak sobie odpowiednio nawiercisz to będzie pasowało.

Ale... dla mnie to jest rozwiązanie niewygodne.
Między front a drzwiczki zmywarki dostaje się syf, okruchy... lubi się to obluzować. Nie jest idealne. Jednak zamontowany na stałe front jest wygodneijszy.

Susełka
20-10-2014, 13:10
Też mam pytanie o fronty do zmywarki z faktum. Czy muszą być na tym systemie ślizgowym czy mogą być na stałe i nie będą haczyć( cokół ten wysoki)

agatah
20-10-2014, 13:28
Faktum standardowo ma stałe mocowanie frontu do zmywarki.

fubu228
22-10-2014, 16:58
A mam jeszcze pytanie do Fabu228, bo rozumiem że monujesz kuchnie z IKEA.
Mam taki problem :
Chcę lodówkę wolnostojącą wstawić we wnękę utworzoną z szafek. Ze względu na zastosowanie szafek nad lodówką powstała wnęka ma 100cm szerokości. Lodówka która odpowiada mi najbardziej ma 84cm szerokości, więc pozostaje mi przestrzeń 16 cm we wnęce. Biorąc pod uwagę że lodówka będzie stałą po środku tej wnęki, to po zastosowaniu paneli bocznych (po wewnętrznej stronie wnęki) i tak pozostaje mi po jakieś 6,5cm wolnego miejsca po bokach lodówki. Zastanawiam się czy istnieje jakaś możliwość zamaskowania takiej luki.
Można to zrobić z paneli takich jak te boczne (tzw blenda). A jakie masz fronty? Bo czasami może to kiepsko wyglądać...Jeśli jesteś na etapie projektu to można tą szafkę nad lodówką zrobić na szerokość lodówki (korpus szafki bez problemu można przerobić, natomiast front w zależności od rodzaju jakie masz wybrane.

paulan81
23-10-2014, 10:44
Można to zrobić z paneli takich jak te boczne (tzw blenda). A jakie masz fronty? Bo czasami może to kiepsko wyglądać...Jeśli jesteś na etapie projektu to można tą szafkę nad lodówką zrobić na szerokość lodówki (korpus szafki bez problemu można przerobić, natomiast front w zależności od rodzaju jakie masz wybrane.

Akurat na tej ścianie będą fronty RINGHULT w szarym połysku.
Wygląda to tak :

paulan81
23-10-2014, 10:47
A właściwie to nie do końca tak o wygląda :)), bo do szafek nad lodówką kupiłam jeden wspólny front z podnośnikiem - czyli front jest 100cm i podnoszony do góry.

yecath
23-10-2014, 19:39
Czy ktos ma jakies informacje na temat najblizszej promocji 100 zl za kazde wydane 1000 zl na kuchnie Ikea?

adrianad
23-10-2014, 19:49
W łodzi pojawiła się jakaś inna promocja na kuchnie - 500 zł bonu za każde wydane 5000 zł. Właśnie jestem ciekawa czy w takiej formie wejdzie do reszty sklepów jak się ta PAXowa skończy.

yecath
24-10-2014, 09:39
moze byc :)
Mam juz wszystko gotowe i chcialabym juz z kuchni korzystac, ale czekam, bo zazwyczaj na poczatku listopada wchodzi ta promocja...

adrianad
24-10-2014, 10:18
Ja myślę, że sie zacznie 17-go...

Liwko
24-10-2014, 10:23
Po pięciu latach użytkowania kuchni z IKEA stwierdzam, że nie widzę żadnych wad. Do zobaczenia za kolejne 5 lat :)

yecath
24-10-2014, 10:24
Adrianad, po czym tak wnioskujesz ;)?

Dzwonilam do Ikei w Gdansku i niestety nic nie wiedza na temat nadchodzacych promocji. Mowia, ze sami dowiaduja sie o nich dzien wczesniej.
I nie wiedzieli tez nic o tej promocji w Lodzi.

adrianad
24-10-2014, 12:10
Bo do 16-go jest spora promocja na PAX-y, nie wydaje mi się żeby dwie równolegle były.

W łodzi jest na pewno: http://www.ikeafamily.eu/formularz-metod.aspx?source=ikealodz&ver=1

fubu228
24-10-2014, 18:21
A właściwie to nie do końca tak o wygląda :)), bo do szafek nad lodówką kupiłam jeden wspólny front z podnośnikiem - czyli front jest 100cm i podnoszony do góry.

Można to zrobić w dwóch wariantach:
Pierwszy z drzwiczkami otwieranymi na boki; wtedy ciecie można zasłonić uchwytami - widzę że masz uchwyty blankett.
286125
Drugi wariant z takimi drzwiczkami jak masz z tym, że zaoblenie frontu będzie na dole i na górze (odwrotnie niz w pozostałych frontach). Plusem jest to że można zrobic cięcie z boku (np na szerokość lodówki) i będzie prawie niewidoczne. Ewentualnie można kupic kawalek okleiny i okleić. front nad lodowką i piekarnikiem:
286126

paulan81
25-10-2014, 07:31
Można to zrobić w dwóch wariantach:
Pierwszy z drzwiczkami otwieranymi na boki; wtedy ciecie można zasłonić uchwytami - widzę że masz uchwyty blankett.
286125
Drugi wariant z takimi drzwiczkami jak masz z tym, że zaoblenie frontu będzie na dole i na górze (odwrotnie niz w pozostałych frontach). Plusem jest to że można zrobic cięcie z boku (np na szerokość lodówki) i będzie prawie niewidoczne. Ewentualnie można kupic kawalek okleiny i okleić. front nad lodowką i piekarnikiem:
286126


Dzięki bardzo! Na prawdę mi pomogłeś. Szkoda że wcześniej nie wpadłam na to rozwiązanie z drzwiami otwieranymi na boki, bo faktycznie cięcia byłyby niewidoczne. Ale meble już kupione i nie chce mi się za bardzo jeździć wymieniać :))

330ml
25-10-2014, 19:58
Muszę, bo się uduszę ,zadać swoje pierwsze pytanie, ponieważ czytając co się da , zaczęłam się obawiać o swój wymarzony projekt.

Jestem osobą zasadniczo niską, i efekt jest taki ,że mój blat roboczy , w zależności jak wyjdą( albo nie wyjdą wylewki) będzie na wysokości 83- 85 cm. Blat będzie się równał z parapetem. Okna już są, czyli zmienić wiele się nie da.

Pytanie zasadnicze: czy przy wysokości blatu kończąc na 83 cm, wcisnę jakąkolwiek zmywarkę pod zabudowę? Jak byk stoi na stronie, wysokość szafki standardowej 80 cm standardowa, więc myślałam ,że 85 cm to wystarczająca wysokość, aby była szafka plus blat 3 cm...ale cóż to za informacja dla szafki pod zmywarkę 88cm??

Teraz nie zasnę :) Pomocy !

paulan81
26-10-2014, 05:40
[QUOTE=330ml;6649531]Muszę, bo się uduszę ,zadać swoje pierwsze pytanie, ponieważ czytając co się da , zaczęłam się obawiać o swój wymarzony projekt.

Jestem osobą zasadniczo niską, i efekt jest taki ,że mój blat roboczy , w zależności jak wyjdą( albo nie wyjdą wylewki) będzie na wysokości 83- 85 cm. Blat będzie się równał z parapetem. Okna już są, czyli zmienić wiele się nie da.

Pytanie zasadnicze: czy przy wysokości blatu kończąc na 83 cm, wcisnę jakąkolwiek zmywarkę pod zabudowę? Jak byk stoi na stronie, wysokość szafki standardowej 80 cm standardowa, więc myślałam ,że 85 cm to wystarczająca wysokość, aby była szafka plus blat 3 cm...ale cóż to za informacja dla szafki pod zmywarkę 88cm??

Teraz nie zasnę :) Pomocy ![/QU

Szafki mają obudowę 80cm, blat 2,8cm (ten niższy), standardowe nóżki w IKEA 8cm. Razem to nie całe 91cm wysokości. Można dać niższe nóżki (ja też tak robię), ale jakoś nie wyobrażam sobie mebli kuchennych na nóżkach 2cm (przy blacie na wysokości 85cm), albo bez nóżek w ogóle (przy blacie na wysokości 83cm)
Kilka postów wyżej (na poprzedniej stronie) jest opisana sprawa zmywarek do zabudowy - Pan który montuje kuchnie IKEA pisał że najniższe nóżki jakie montował to były 3 cm i zmywarka się mieściła i otwierała.
Miałam ten sam problem co Ty, i też nie mogłam spać po nocach :)) Też mierzyłam wszystko przed wylewkami i byłam załamana bo mi wychodziło 82cm - 84cm. Jak przyszedł Pan od wylewek to pomierzył wszystko niwelatorem i wyszło że w kuchni chudziak jest wyżej dlatego dał w kuchni najmniejszą możliwą grubość i równał w górę w pokojach. Do tego wysokość parapetu też wcześniej zakładałam niższą, ale teraz będzie taka żeby tylko okno się otwierało. I tym sposobem zyskałam kilka cm.

Olleo
26-10-2014, 07:59
Pytanie zasadnicze: czy przy wysokości blatu kończąc na 83 cm, wcisnę jakąkolwiek zmywarkę pod zabudowę?

Nie, przynajmniej nie powszechnie dostepne. 82cm to minimalna wysokosc zmywarki, ale na potrzeby poziomowania dolicz z 5mm. Zrob blat i parapet wyzej, tylko bedzie koniecznosc zaangazowania stolarza. Parapet nie musi byc pod felcem okna - byleby bylo tak z 1cm pod skrzydlami i zawiasami. Parapetem moze tez byc blat - jak u mnie.

A teraz moja prywata - mam kilka takich szafek:
http://kuchniakatemac.blox.pl/resource/IKEA__RATIONELL__trzy_szuflady.jpg

obawiam sie o mocowanie frontow do dolnej szuflady, bo to w koncu tylko slaby MDF. Czy ktos ma takie rozwiazanie z 10-15 lat i moze mnie uspokoic, ze nic sie nie wyrwie?

agatah
26-10-2014, 10:54
Marne szanse żeby przetrwało.
Koleżanka ma niedawno zrobioną taką szufladę ze śmietnikiem i po 4 miesiącach już jest kiepsko.

Olleo
26-10-2014, 12:46
to b. niedobrze. Ikea uznaje takie reklamacje?

Aleksandryta
26-10-2014, 13:25
Olleo za 10-15 lat będziesz wyrzucał cała Ikeę na śmietnik. Ikea nie jest jakoś najlepszej jakości, szczególnie w ostatnich czasach, jak tnie się koszty kosztem jakości, aby tylko utrzymać cenę, bo klient pójdzie sobie np. do BRW albo jakiegoś innego Bodzia...Moja Mama po 5 latach ma Adela w kiepskim stanie popękane fronty, tam gdzie jest blisko wody, fronty pożółkłe... Podpuchnięte szufladki do 30 cm szafek...Ale i tak kocham ikeowskie kuchnie za klimat... Za zestaw do małej kuchni zapłaciła razem z najtańszym AGD 10 tys. (w tym lodówka podblatowa). Gdzie zamówisz meble kuchenne za taką cenę ? Więc nie oczekuj, że taka kuchnia przeżyje Ciebie i będzie wianem dla Twojej córki ;) na pewno ten system z Twojego zdjęcia nie jest do trzymania ciężkich rzeczy. W każdym razie nie wrzucaj tam spawki 1 litrowej Nałęczowianki. :)
Ikea to nie SieMatic :)

alicyja
26-10-2014, 17:53
Olleo, Ja nie mam takich szafek i nie wiem jaką one mają dokładnie konstrukcję ale może pokombinuj ze wzmocnieniem tego frontu.
Na przykład możesz zamocować jakąś ukośną listwę łączącą tylną część boku dolnej szuflady z górną częścia frontu - o ile nie przeszkadzałaby ona w otwieraniu pozostałych dwóch szuflad. Może wystarczyłaby taka listwa z jednej strony i to najlepiej z tej, z której jest i tak gorszy dostęp do szuflad - na szafce ze zdjęcia powinna raczej być od strony kaloryfera ale żeby było lepiej widać o co chodzi narysowałam od strony "widza".
286393 286394

Albo na wysokości tuż ponad środkową szufladą zamocowane wewnątrz korpusu szafki dodatkowe dwie powadnice i wysuwane z nich "relingi" łączące się z frontem mniej więcej w połowie jego wysokości.
286395 286396
A tak w ogóle to gwarancja ikeowa takich uszkodzeń(wyrwany front) nie obejmuje?

Olleo
26-10-2014, 18:27
Olleo za 10-15 lat będziesz wyrzucał cała Ikeę na śmietnik. Ikea nie jest jakoś najlepszej jakości, szczególnie w ostatnich czasach, jak tnie się koszty kosztem jakości, aby tylko utrzymać cenę, bo klient pójdzie sobie np. do BRW albo jakiegoś innego Bodzia...Moja Mama po 5 latach ma Adela w kiepskim stanie popękane fronty, tam gdzie jest blisko wody, fronty pożółkłe... Podpuchnięte szufladki do 30 cm szafek...Ale i tak kocham ikeowskie kuchnie za klimat... Za zestaw do małej kuchni zapłaciła razem z najtańszym AGD 10 tys. (w tym lodówka podblatowa). Gdzie zamówisz meble kuchenne za taką cenę ? Więc nie oczekuj, że taka kuchnia przeżyje Ciebie i będzie wianem dla Twojej córki ;) na pewno ten system z Twojego zdjęcia nie jest do trzymania ciężkich rzeczy. W każdym razie nie wrzucaj tam spawki 1 litrowej Nałęczowianki. :)
Ikea to nie SieMatic :)

jak wytrzyma 10 lat, to tez bedzie dobrze, ale jesli ma sie wyrwac po 6 misiacach, to sorry, ale cos jest nie tak. Przeciez nie po to biore seryjny sortownik ikei na smieci, zeby trzymac go pusty.

Olleo
26-10-2014, 18:32
Olleo, Ja nie mam takich szafek i nie wiem jaką one mają dokładnie konstrukcję ale może pokombinuj ze wzmocnieniem tego frontu.
Na przykład możesz zamocować jakąś ukośną listwę łączącą tylną część boku dolnej szuflady z górną częścia frontu - o ile nie przeszkadzałaby ona w otwieraniu pozostałych dwóch szuflad. Może wystarczyłaby taka listwa z jednej strony i to najlepiej z tej, z której jest i tak gorszy dostęp do szuflad - na szafce ze zdjęcia powinna raczej być od strony kaloryfera ale żeby było lepiej widać o co chodzi narysowałam od strony "widza".
286393 286394

Albo na wysokości tuż ponad środkową szufladą zamocowane wewnątrz korpusu szafki dodatkowe dwie powadnice i wysuwane z nich "relingi" łączące się z frontem mniej więcej w połowie jego wysokości.
286395 286396
A tak w ogóle to gwarancja ikeowa takich uszkodzeń(wyrwany front) nie obejmuje?

myslalem wstepnie o katownikach stalowych kreconych do frontu i dna szuflady, bo to, co narysowalas nie bardzo jest jak zamocowac. Ikea ma blaszano-plastikowe boki szuflad. Pomysle jeszcze nad zmiana frontu gornej szuflady - podpiac ja do tego frontu. Gorzej, ze w sortowniku nie ma gornej szuflady.

Nie wiem, co ikea uznaje na gwarancji.

330ml
26-10-2014, 19:12
W związku z powyższym, poszłam do Ikea osobiście, i dowiedziałam się ,że w swoim geniuszu obliczeń nie objęłam cokołów i nóżek :/ Żegnaj ikeo..

:offtopic:Wiem ,że to nie ten temat, ale czy jest życie po życiu ;) i jeśli nie Ikea, to co? Jestem zdruzgotana nie mam siły szukać. Może być droższe, byle było ładne

330ml
26-10-2014, 19:15
W związku z powyższym, poszłam do Ikea osobiście, i dowiedziałam się ,że w swoim geniuszu obliczeń nie objęłam cokołów i nóżek :/ Żegnaj ikeo..

:offtopic:Wiem ,że to nie ten temat, ale czy jest życie po życiu ;) i jeśli nie Ikea, to co? Jestem zdruzgotana nie mam siły szukać. Może być droższe, byle było ładne

agatah
26-10-2014, 20:40
to b. niedobrze. Ikea uznaje takie reklamacje?

Nie wiem.
Ale wiem, że jakimś kątownikiem to łapali.

I to nie jest problem tylko mebli z Ikei.
Sąsiad, który meblami zajmuje się na co dzień, sam kuchnię składał (nie ze słabego mdf-u), i też miał podobny problem. Zamontował servo-drive. Ale to była kwestia jednej szuflady, z koszem na śmieci.

Olleo
26-10-2014, 22:41
Nie wiem.
Ale wiem, że jakimś kątownikiem to łapali.

I to nie jest problem tylko mebli z Ikei.
Sąsiad, który meblami zajmuje się na co dzień, sam kuchnię składał (nie ze słabego mdf-u), i też miał podobny problem. Zamontował servo-drive. Ale to była kwestia jednej szuflady, z koszem na śmieci.

ani servo, ani ten pedal, w gre nue wchodza w przypadku sortownika na szafce do zlewu - na pedal szuflada jest za nisko, a na sortownik za krotkie dno korpusu. Czy ten katownik im pomogl?

agatah
27-10-2014, 07:41
Trzyma się to jakoś więc chyba tak.

yecath
14-11-2014, 12:54
Macie może jakieś info na temat promocji na kuchnie w Gdańsku?

batoniks
14-11-2014, 18:06
Też czekam na jakąś promocję kuchenną.Niepokoi mnie tylko ,że znowu od dłuższego czasu brak zlewów Domsjo w gdańskiej Ikeii.

kalafiorek
15-11-2014, 14:59
Witajcie,

Sami złożyliśmy szafki kuchenne z IKEA. Mamy już wysokie i niskie. Ustawione na miejscach i przymocowane do ścian. Zamocowane sprzęty. Brakuje blatu (będzie za 1,5 tyg. - nie braliśmy w IKEA). Jutro zamontujemy uchwyty.

ALE nie wiemy jak = do czego przymocować blendy cięte z paneli maskujących.Mają one zakryć przerwy pomiędzy szafkami. Proszę o podpowiedź, jak to się montuje?

kalafiorek

batoniks
16-11-2014, 14:17
Właśnie znalazłam promocję kuchenną Ikea na faceboku- zwrot wartości co trzeciego,najtańszego sprzętu agd na kartę rabatową.Promocja ważna do 11 stycznia.Szczerze mówiąc średnio mi to pasuje bo wcale nie chciałam brać trzech sprzętów agd z Ikei,a teraz jeśli chcę coś skorzystać muszę to wziąść pod uwagę.

yecath
16-11-2014, 18:20
Batoniks, gdzie to znalazłeaś?

yecath
16-11-2014, 18:24
Mi by to pasowało :) Biorę lodówkę, piekarnik, zmywarkę, płytę indukcyjną, mikrofalówkę iiii.... no właśnie, to chyba tyle. Więc tylko za jeden sprzęt mi zwrócą.

Batoniks, chyba że potrzebujesz jedno AGD, to się dogadamy ;)

Susełka
16-11-2014, 18:43
Z Ikea mam indukcję i jest ok. do tego gwarancja 5 lat. Za to z Amica kupiłam okap i chcę piekarnik, mają fajną promocję, ale na zakup piekarnika płyty i okapu. Jakby ktoś chciał kupić płytę to możemy się dogadać.

batoniks
16-11-2014, 18:53
Batoniks, gdzie to znalazłeaś?

Na ikeowym faceboku jest info.Kurczę rozważałam już wcześniej wzięcie zmywarki,okapu no i teraz zastanawiam się mocno nad indukcją bo to zawsze parę groszy w suchym.

batoniks
16-11-2014, 18:56
[QUOTE=yecath;6672535]Mi by to pasowało :) Biorę lodówkę, piekarnik, zmywarkę, płytę indukcyjną, mikrofalówkę iiii.... no właśnie, to chyba tyle. Więc tylko za jeden sprzęt mi zwrócą.

A który piekarnik bierzesz?

yecath
16-11-2014, 19:40
Już nawet nie pamiętam, który to :) Musiałabym podjechać i na żywo zobaczyć :)

Ogłaszam wszem i wobec, że poszukuję osoby chcącej kupić jeden sprzęt AGD z IKEA kilkaset złotych taniej... ;-) Chętnie przygarnę do mojego zakupu całej kuchni ;-) (Ikea Gdańsk)

adrianad
16-11-2014, 19:48
Ja potrzebuje zmywarki z ikea. Z Gdańska. :)

qubecek
16-11-2014, 20:39
A może ktoś w najbliższym czasie będzie w ikei w Gdańsku, bo miałabym małą prośbę?

:rolleyes:

yecath
16-11-2014, 20:43
ja na 100% będę w tym tygodniu, stawiam na środę ;)

Olleo
17-11-2014, 08:40
ALE nie wiemy jak = do czego przymocować blendy cięte z paneli maskujących.Mają one zakryć przerwy pomiędzy szafkami. Proszę o podpowiedź, jak to się montuje?

kalafiorek
Mozesz to rozrysowac, albo lepiej opisac? Nie bardzo wiem, o co pytasz. Jesli dajesz blende miedzy szafki na grubosc, to normalnie krecisz od wewnatrz wkretem przez korpusy sasiednich. Jesli prostopadle do bokow korpusow, to najlepiej wywiercic bodajze wiertlem 5-tka przez sciane korpusu i tak na 3 cm w blendzie, a potem konfirmatami.

kalafiorek
17-11-2014, 10:56
Olleo, dziękuję za odzew:)

Poniżej zamieszczam zdjęcie. Zaznaczyłam na nim kółeczkami :x miejsca, o które chodzi. Przepraszam, nie jestem mistrzynią... W wypadku miejsca oznaczonego czerwonym kółeczkiem, nie ma problemu - blende przykręcimy do frontu szafki o szer.20 cm, którą daliśmy z prawej stronie zmywarki, żeby usztywnić konstrukcję. Ale w przypadku miejsca oznaczonego na zielono - nie mamy do czego jej przymocować. Podobnie jest w przypadku barku od strony kuchni(stoi tyłem do zdjęcia). Byłam wczoraj w IKEA Janki i pan na dziele kuchni doradził mi użycie kontowników. Może to jest rozwiązanie...
http://images70.fotosik.pl/373/a164f66fb3d9dbf3med.jpg

Olleo
17-11-2014, 11:36
Kalafiorek, daj no zdjecie z bliska. Powinno sie udac cos takiego (rzut z gory, niebieskie, to konfirmat - taki gruby wkret do drewna):
http://i.snag.gy/ED67Z.jpg

Dac takie 3 konfirmaty. Ewentualnie katowniki.

kabel
17-11-2014, 11:58
w obecnym mieszkaniu mam kuchnie z IKEA - ale ma ona sporo już lat

w domu który będę budował na wiosnę też chce kupić
czy możecie mi podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy stawianiu np ścianek działowych w kuchni by idealnie wbić się z rozmiarami i standardami IKEOwskimi ? do Janek mam bardzo blisko - chce się rozejrzeć co mają i zacząć planować

Ka(bel)rol

yecath
23-11-2014, 09:14
Kuchnia zakupiona, we wtorek rano transport ;)
Mieliśmy 5 sprzętów AGD, ale udalo mi się znaleźć osobę, która i tak kupowała sprzęt AGD, dogadaliśmy się, pani kupiła płytę indukcyjną 300 zł taniej, a ja zyskałam dodatkowy 1000 zł na kartę rabatową ikea :)
Nie mogę się doczekać! Oczywiście kilku rzeczy nie ma na magazynie, ale co zrobić! Mam nadzieję, że dotrą szybciutko ;)

Olek123
27-11-2014, 08:28
W sumie to dopiero teraz zauważyłem... ale może kogos zainteresuje:
W IKEA Wrocław za meble kuchenne za min 2000zł dodaja 100 zł na kartę podarunkową.

Regulamin promocji dostępny jest tu:
http://www.ikea.com/ms/pl_PL/img/local_store_info/wroclaw/100zl_za_kuchnie.pdf

Oferta ważna tylko do 7.12.2014.

yecath
27-11-2014, 09:17
To w Gdańsku dużo lepsza promocja. Nasza kuchnia kosztowała nas ok 15800 zł a na kartę dostaliśmy 2500 zł.

We wtorek był transport, 99 paczek... Masakra... Sami składamy, do tego praca, dzieci i miliard innych spraw na głowie. Weekendy zajęte, bo uczelnia.
Wszystko rozgrzebane, zlew nie podłączony, kuchenka nie podłączona, nie ma gdzie gotować, myć... Masakra po prostu. Mam nadzieję, że dzisiaj trochę pojdzie do przodu, bo zwariuję!

yecath
28-11-2014, 08:07
Kilka spostrzeżeń co do montażu itp:
najwięcej czasu, bo prawie cały dzień! zajęło nam złożenie szafki 220 cm na piekarnik i mikrofalówkę. To by było straszne, już chcieliśmy rzucic to w cholerę. Ale wniosek jest jeden - program z Ikei też czasami się myli, bo dodał nam zaślepkę pomiędzy piekarnikiem a mikrofalówką (Helande), a nie było na nią miejsca, więc zaślepka wraca do Ikei.
Kolejna sprawa - kupiłam kremowy piekarnik i kremową mikrofalówkę, miały mieć identyczny kolor, a niestety nie mają, piekarnik jest prawie że biały, mikrofalówka to typowy jasny krem... A sąsiadują bezpośrednio ze sobą, więc to troszkę razi w oczy.

Szuflady składa się bardzo łatwo i sprawnie, zawiasy 125 stopni to po prostu bajka baaaardzo prosto i sprawnie to idzie. Ikea nam kompletowała kuchnię i dostarczyli szklane półeczki 60 cm do szafki 80 cm... Więc czeka nas wymiana.

Teraz czeka nas docinanie i wycinanie otworów w blatach drewnianych, reszta szuflad + front od zmywarki. I... kuchnia gotowa ;) Już niedługo!

Pytanie - czy podłączaliście sami płytę indukcyjną?

batoniks
28-11-2014, 08:09
Ależ zazdroszczę!

ivy17
28-11-2014, 09:07
u nas tez po długim czasie udało się złożyć kuchnię - fronty Nodsta :cool:
Zdjęcie robocze zaraz po :D
http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/0e/b3/84/0eb384bb2d2ab404f448850cd8a780ee.jpg

agatah
28-11-2014, 09:15
Śliczne plisy :D

ivy17
28-11-2014, 09:18
Śliczne plisy :D

tak, bardzo gustowne :cool:

ale niestety docelowo zostaną zastąpione żaluzjami drewnianymi w kolorze białym :cool:

agatah
28-11-2014, 10:00
:)
Ja takie miałam w sypialni przez rok, mam do nich sentyment.:D

aga2183
04-12-2014, 21:34
u nas tez po długim czasie udało się złożyć kuchnię - fronty Nodsta :cool:
Zdjęcie robocze zaraz po :D
http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/0e/b3/84/0eb384bb2d2ab404f448850cd8a780ee.jpg

Patrze na Twoją kuchnię, zerkam na swoją i Twoja jednak ładniejsza :-) prosta i elegancka

rambaba
06-12-2014, 20:28
Jak myślicie czy kremowe fronty Bodbyn do białych płytek to dobry pomysł? Miałby być fronty Laxarby, ale nie mają ich na stanie :/.

yecath
07-12-2014, 21:04
Ja mam kremowe Bodbyn i białe Mugaty, wg mnie wyglądają dobrze, mi się baaaardzo podoba to połączenie ;)

losiek123
07-12-2014, 22:39
Pytanie - czy podłączaliście sami płytę indukcyjną?

Tak, ale żeby uznana była gwarancja potrzeba pieczątek wykwalifikowanej osoby!

Kuchnie składali mi montażyści w 1,5 dnia:)

makaroniarze
08-12-2014, 13:50
fajna ta kuchnia, taka prosta ale i elegancka.

syberia
12-12-2014, 11:18
Czy kto,ś kto posiada szafki METOD mógłby zmierzyć jakiej szerokości jest podcień w szafkach stojących , chodzi mi o to ile jest centymetrów pomiędzy frontem a cokołem ?

syberia
13-12-2014, 20:15
podbijam

ivy17
13-12-2014, 20:24
Czy kto,ś kto posiada szafki METOD mógłby zmierzyć jakiej szerokości jest podcień w szafkach stojących , chodzi mi o to ile jest centymetrów pomiędzy frontem a cokołem ?

11 cm :-)

syberia
13-12-2014, 20:27
dziękuję :)

olkamakota
19-12-2014, 20:16
To w Gdańsku dużo lepsza promocja. Nasza kuchnia kosztowała nas ok 15800 zł a na kartę dostaliśmy 2500 zł.


Czy to była jakaś dodatkowa promocja poza tą: wartość co trzeciego sprzętu na kartę?

yecath
19-12-2014, 21:32
Nie, tylko ta promocja. Mieliśmy 6 sprzętów AGD, więc wartość dwóch sprzętów poszła na kartę.

marzenka.o
23-12-2014, 16:34
My się zastanawialiśmy nad kuchnią z ikea ale stanęło na meblach na wymiar - ciężko było coś dopasować do salonu z aneksem kuchennym, żeby dobrze to wyglądało.

ntomek
03-01-2015, 17:05
A to nasza kuchnia ze szwedzkiego sklepu
296976296977296978296979

orchii
03-01-2015, 20:22
to ja również się podzielę. Kuchnia w małej kawalerce. Bez szaleństw tylko najpotrzebniejsze sprzęty i meble
297039297040297041

Slawko123
12-01-2015, 13:30
A to nasza kuchnia ze szwedzkiego sklepu
296976296977296978296979
Witam.
mam pytanie odnoście szafki dolnej w rogu. Jaka szafkę tam wsadziliście?

ntomek
12-01-2015, 14:04
Dolny róg to narożna 128 cm i 20 cm cargo

Slawko123
12-01-2015, 14:56
Dziękuję.

goniak
18-01-2015, 07:35
My się zastanawialiśmy nad kuchnią z ikea ale stanęło na meblach na wymiar - ciężko było coś dopasować do salonu z aneksem kuchennym, żeby dobrze to wyglądało.

Hej,
ja właśnie próbuję coś wykombinować do kuchni otwartej całkowicie na salon i na dodatek dość małej, z dużym oknem :roll:
To moja pierwsza kuchnia, pierwsze mieszkanie. Każda rada bardziej doświadczonej osoby będzie cenna. :yes: Pomożecie?

Na niektórych projektach nie ma zlewu, ale ogóle plan jest taki, żeby był w tym miejscu:

1) kremowy Bodbyn z 'wyspą', bez górnej szafki narożnej
299514

2) Kremowy Bodbyn z wyspą i górną szafką narożną:
299517

3) szary Bodbyn z górną szafką narożną:
299516

4) kremowy Bodbyn bez przeszkleń:
299518

Plan aneksu kuchennego i salonu:
299519

W planie jest blat drewniany, którego nie mogłam dodać w planerze. Płyta indukcyjna nad piekarnikiem. W tym układzie jedno skrzydło okna się nie otwiera przez zlew pod oknem i zastanawiam się nad tym czy tego tak nie zostawić. Nie mam zupełnie pomysłu jak to zmodyfikować :(

Która opcja Waszym zdaniem jest najbardziej optymalna, co można zmienić? I jak myślicie, czy to będzie dobrze wyglądało w kuchni otwartej na salon? Marzą mi się szafki przeszklone, ale boje się bałaganu :D
Będę wdzięczna za każdą pomoc :)

KasiaC79
18-01-2015, 14:00
Goniak, ja nie znam się ogólnie na układzie szafek , zlewu itp. Ale nie podoba mi się ta narożna wisząca obok okna. najlepiej na pierwszym zdjęciu gdy jest prosta zwykła szafka. Wieczorem, jeśli chcesz, jak trochę ogarnę obiadowy nieład, to może zrobię zdjęcie bo mam podobnie. Ja mam wokół kuchenki gazowej na całej tej ścianie szafki przeszklone, też się bałam nieładu, ale jakoś jest, nie mam wrażenia nieładu, a powiem Ci że ja jak układam, to staram się żeby to było poukładane , a mój mąż wkłada wszystko jak popadnie :o :), muszę go jeszcze poduczyć. Mieszkamy około 2,5 mesiąca i wokół kuchenki nie zauważyłam jakiś specjalnych zabrudzeń na szybkach, a jeszcze od wprowadzki nie były czyszczone. A właśnie tego się obawiałam najbardziej. Niedługo mam zamiar je przetrzeć, więc jeśli raz na 2 miesiące umyję, to chyba z utrzymaniem czystości nie jest źle?

adrianad
18-01-2015, 16:43
Zdecydowanie, zwykła prosta szafka! Narożna wygląda fatalnie. I mi osobiście bardziej się podobają szafki bez przeszkleń - większy ład wizualny :)

A co do baterii i zlewu to są specjalne baterie dla takich przypadków, które się po prostu jakoś łatwo demontuje, coś w ten deseń:
http://czasnawnetrze.pl/i/dz04MDAmaD04MDA=/975b21eb/15352-kludi_bingo_star_bateria_kuchenna_bajonett.jpg

Jankel22
18-01-2015, 18:07
A jak z trwałością takich mebli z Ikei? Znajomi mi ostatnio odradzali mówiąc, że bardzo szybko się niszczą.

madopro
18-01-2015, 19:15
Czy mógłby się ktoś podzielić informacją jaką szerokość ma listwa maskująca w szafce narożnej 127,5 x 67,5?
Chodzi o element wskazany na obrazku poniżej.
Strzelam, że ma 7,5cm, ale chciałbym to potwierdzić.

http://images67.fotosik.pl/535/dd1fc5c83b550cc1.png

Slawko123
18-01-2015, 19:45
A jak z trwałością takich mebli z Ikei? Znajomi mi ostatnio odradzali mówiąc, że bardzo szybko się niszczą.W starym mieszkaniu, po 5 latach użytkowania (2 dorosłych, 2 dzieci, 2 koty) wyglądały jak bym przed chwilą kupił i zmontował. Z tym, ze to była seria faktum Adel średniobrązowy( drzwi pełne drewno, brzoza bejcowana i lakierowana na półpołysk-półmat.)

goniak
18-01-2015, 20:50
Zdecydowanie, zwykła prosta szafka! Narożna wygląda fatalnie. I mi osobiście bardziej się podobają szafki bez przeszkleń - większy ład wizualny :)

A co do baterii i zlewu to są specjalne baterie dla takich przypadków, które się po prostu jakoś łatwo demontuje, coś w ten deseń:
http://czasnawnetrze.pl/i/dz04MDAmaD04MDA=/975b21eb/15352-kludi_bingo_star_bateria_kuchenna_bajonett.jpg

:o

Nie miałam pojęcia o istnieniu takiego czegoś! To rozwiązuje jeden z większych problemów tej kuchni! :D Dzięki! Na pewno się rozejrzę za tym.

Czy ktoś z Was widział gdzieś może taką 'wyspę' z szafki (jak u mnie na pierwszym projekcie)? Czy można ładnie obudować ten tył? Żeby nie wyszła taka niedokończona...

Okazuje się, że nawet do tego ustawienia będę musiała przesuwać przyłącza wody do zlewu i zmywarki :bash:

goniak
18-01-2015, 20:52
Goniak, ja nie znam się ogólnie na układzie szafek , zlewu itp. Ale nie podoba mi się ta narożna wisząca obok okna. najlepiej na pierwszym zdjęciu gdy jest prosta zwykła szafka. Wieczorem, jeśli chcesz, jak trochę ogarnę obiadowy nieład, to może zrobię zdjęcie bo mam podobnie. Ja mam wokół kuchenki gazowej na całej tej ścianie szafki przeszklone, też się bałam nieładu, ale jakoś jest, nie mam wrażenia nieładu, a powiem Ci że ja jak układam, to staram się żeby to było poukładane , a mój mąż wkłada wszystko jak popadnie :o :), muszę go jeszcze poduczyć. Mieszkamy około 2,5 mesiąca i wokół kuchenki nie zauważyłam jakiś specjalnych zabrudzeń na szybkach, a jeszcze od wprowadzki nie były czyszczone. A właśnie tego się obawiałam najbardziej. Niedługo mam zamiar je przetrzeć, więc jeśli raz na 2 miesiące umyję, to chyba z utrzymaniem czystości nie jest źle?

Pewnie, jeśli tylko znajdziesz czas, to chętnie zobaczę! :D Może się zainspiruję :D

Doriko
19-01-2015, 17:07
[...]
Czy ktoś z Was widział gdzieś może taką 'wyspę' z szafki (jak u mnie na pierwszym projekcie)? Czy można ładnie obudować ten tył? Żeby nie wyszła taka niedokończona...[...]

Ikea ma panele maskujące które można użyć, ale też można to zrobić z innych materiałów.

fubu228
20-01-2015, 00:33
Czy mógłby się ktoś podzielić informacją jaką szerokość ma listwa maskująca w szafce narożnej 127,5 x 67,5?
Chodzi o element wskazany na obrazku poniżej.
Strzelam, że ma 7,5cm, ale chciałbym to potwierdzić.



7,5-takjak napisałeś

Forumowicz45
20-01-2015, 07:56
Meble z Ikea nie są złe, mam 4 lata i nic się nie dzieje (w lakierze białym). Jeśli chodzi o montaż to jak masz dużo wolnego czasu - zrób to sam, nie jest to trudne. Natomiast jak zależy Ci na szybkim użytkowaniu to weź usługę montażu. I jeszcze jedna uwaga ikea nie robi frontu do zmywarki 45 cm, w ofercie mają tylko do 60 cm. Ja miałem taki problem i dodatkowo musiałem jeździć po stolarzach, bo kupiłem front 60 (innych nie było). Usługa u stolarza najtaniej we Wrocławiu to 400 docięcie plus lakierowanie.

gahan
20-01-2015, 08:02
goniak:)

oglądam Twoją kuchnię i zastanawiam się nad tym zlewozmywakiem w rogu; u siebie z braku innych możliwości również mam tak usytuowany i przyznam,że trochę mi z tym niewygodnie podczas zmywania; jeśli w kuchni obraca się jeszcze ktoś przy gotowaniu czy sprzątaniu - to bardzo często sięga się do kosza pod zlewem - wówczas na ten moment nie ma się gdzie odsunąć pracując przy zlewozmywaku - a wiadomo,że robi się to bardzo często; tak samo utrudnia się dostęp do szafki z lewej strony. U mnie w praktyce potem wychodzi tak,że ciągle mnie ktoś przestawia koło tego zlewu ;)
Oczywiście - od tego się nie umiera;) mozna się przyzwyczaić, ale na przyszłość dałabym zlew z dostępem z lewa i prawa.

Bateria wyciągana - praktyczna, jeśli przesunęłabyś zlew centralnie pod okno wystarczyłaby zwykła bateria - o ile okno jest dwuskrzydłowe.Oczywiście wymaga to znowu reorganizacji szafek dolnych.

Szafki wiszące wg mnie wyglądają lepiej proste do końca niż narożne.

Nie wiem, z której strony masz usytuowany salon - jeśli od strony ''półwyspu'' - np. szykując gościom kawę prawdopodobnie będziesz to robiła właśnie na tym półwyspie; w rogu pasowałby expres do kawy, wtedy zlew też Ci będzie trochę przeszkadzać;

To są takie moje dywagacje - Ty sama najlepiej wiesz, gdzie i co będziesz miała pochowane i jak będziesz się w tej kuchni obracała. Ale może coś tym postem Ci podpowiem ;) Sama też układałam swoją kuchnię :)

madopro
20-01-2015, 09:12
7,5-takjak napisałeś
Wielkie dzięki za info! :)

Susełka
20-01-2015, 09:18
Faktycznie zmywarka 45 nie posiada frontu w kolorze( tak było w starym systemie). My zakupiliśmy front 50 i po bokach zostało nam po 2,5 cm. Aby nie było widać szpar z płyty, która nam została docięliśmy paski i przymocowaliśmy do obudów szafek sąsiednich. Takie też rozwiazanie widzieliśmy w jakiejs kuchni w Ikea.

gahan
20-01-2015, 10:16
Czy ktoś z was użytkuje w kuchni zlewozmywak ceramiczny nablatowy z Ikei?

Mój strasznie popękał, tzn. całe dno pokryło się siateczką spękań i należałoby go reklamować.

Znajomi mają ten sam problem i reklamację im odrzucono. Rozmawiali z innymi - to samo - zarzucono niewłaściwe użytkowanie ( uderzenie czymś ciężkim).

Mamy zmywarki, więc zlewy nawet nie są na maxa użytkowane - a jednak problem się pojawił.

Mój brat ma zlew ten duży ( nie -nablatowy) i nic mu się nie dzieje.

Ciekawa jestem innych opinii, bo jak sobie pomyślę,że mam demontować cały zlewozmywak, wieźć go do Katowic i wrócić z kwitkiem ....

_artur_
20-01-2015, 12:31
mamy taki zlew - dwukomowowy, póki co nic się nie dzieje.. a jak to wygląda? i czy zamocowany jest bardzo sztywno? bo może jakieś naprężenie go załatwiło.. ceramika tegu typu nie powinna być mocowana na wcisk i dokręcana na maxa tylko raczej lżej trochę..

gahan
20-01-2015, 12:49
artur, no właśnie z tymi dwu- i jednokomorowymi podobno się nic nie dzieje; ja mam ten trzeci wzór - nakładany na blat.

Mąż go montował i pamiętam,że nie był wciskany na siłę do wyciętego otworu w blacie, raczej był zachowany luz. Pierwsze pęknięcie na dnie, w narożniku pojawiło jakieś 2 miesiące po montażu, teraz, 2,5 roku wygląda jak popękana kamionka:(

ANNNJA
20-01-2015, 20:25
Meble z Ikea nie są złe, mam 4 lata i nic się nie dzieje (w lakierze białym). Jeśli chodzi o montaż to jak masz dużo wolnego czasu - zrób to sam, nie jest to trudne. Natomiast jak zależy Ci na szybkim użytkowaniu to weź usługę montażu. I jeszcze jedna uwaga ikea nie robi frontu do zmywarki 45 cm, w ofercie mają tylko do 60 cm. Ja miałem taki problem i dodatkowo musiałem jeździć po stolarzach, bo kupiłem front 60 (innych nie było). Usługa u stolarza najtaniej we Wrocławiu to 400 docięcie plus lakierowanie.


kupiles 60cm front, daleś do obciecia i potem jeszcze ci polakierowali i to kosztowało 400zlotych???
ja za swój front do 45, zamawiany u stolarza (wykonywal nam wcześniej zabudowę łazienki i sypialni)
zapłaciłam 80zł (front zrobiony na wymiar, polakierowany na biało) XII.2013r.

susinka1
20-01-2015, 20:47
W Castoramie cięcie to koszt jakiś 2 złotych. Wątpię aby lakierowanie jednego boku frontu przekroczyło 50 zł. Też Wrocław ;)

99tomcat
21-01-2015, 16:00
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80246296/

jak to nie ma 45cm frontów pod zmywarki? :D

Susełka
23-01-2015, 11:17
Czy ktoś użytkuje płytę indukcyjną z Ikea Folklig. Moja płyta brzęczy delikatnie nawet w nocy w stanie spoczynku. Panowie z serwisu whirpola twierdzą że jest ok, ale ja mam wrazenie że ona cały czas pobiera prąd i jest z nią cos nie tak.

yecath
23-01-2015, 12:10
Ja mam indukcyjną TYDLIG, lekko brzęczy przy włączeniu, mocniej brzęczy przy zmianie mocy na największą.
Wyłączona w ogóle się nie odzywa, milczy :)

Nie wydaje mi się, żeby to było normalne...

ikeowiczka
23-01-2015, 12:15
Hej,
ja właśnie próbuję coś wykombinować do kuchni otwartej całkowicie na salon i na dodatek dość małej, z dużym oknem :roll:
To moja pierwsza kuchnia, pierwsze mieszkanie. Każda rada bardziej doświadczonej osoby będzie cenna. :yes: Pomożecie?

Która opcja Waszym zdaniem jest najbardziej optymalna, co można zmienić? I jak myślicie, czy to będzie dobrze wyglądało w kuchni otwartej na salon? Marzą mi się szafki przeszklone, ale boje się bałaganu :D
Będę wdzięczna za każdą pomoc :)



Ponawiam wątek pomocy w zaplanowaniu pierwszej własnej kuchni.
Oto mój plan kuchni. Pomożecie mi coś stworzyć? Kocham styl ikea ale nie odnajduję się jeszcze w planerze ani nie mam zmysłu do aranżacji wnętrz...
Proszę o sugestie300491300492

gahan
23-01-2015, 12:24
ikeowiczko:)

planu nie widzimy, niestety;

będziesz jednak musiała się polubić planerem ( lub kartka papieru + ołówek) i potem wrzucić na forum swoje propozycje i wtedy ktoś Ci na pewno doradzi.

ikeowiczka
23-01-2015, 12:28
Dałam radę wrzucić załączniki:)

Susełka
23-01-2015, 12:44
Yecath moja brzeczy delikatnie pod spodem. Nie mam tam piekarnika tylko otwór na jeszcze nie zamontowany
piekarnik i słychać ta plyte

gahan
23-01-2015, 12:58
Zamieniłabym miejscami lodówkę z piekarnikiem. Z lodówki będzie Ci bliżej i wygodniej do zlewozmywaka ( obróbka warzyw, mięsa itd.) . Zlew chyba nie wychodzi centralnie pod oknem ( ja lubię symetrię); górne szafki - bez tej rogowej; przemyśl szuflady i dolne szafki,żeby nie było bałaganu typu szuflada, szafka otwierana, bo robi się optyczny bałagan.
Przemyśl dokładnie jakie jakie czynności i po jakie narzędzia i produkty będziesz sięgać np.przy gotowaniu obiadu, przy szykowaniu kawy , zmywaniu itd. żeby w miarę możliwości poukładać to w szafkach podręcznie i nie biegać np.po chochlę czy ściereczkę do drugiego kąta kuchni. Oczywiście wszystko w miarę możliwości.

ikeowiczka
23-01-2015, 13:07
To jest wstępny projekt dlatego proszę o porady..
Ja również lubię symetrię ale nie zawsze się da wszystko tak zrobić bo otwór na zlew już jest i okno.
Nie wiem jaką kuchnię powinnam wybrać (typ i kolor) a o blatach nawet nie wspomnę:bash:

gahan
23-01-2015, 14:25
To jest wstępny projekt dlatego proszę o porady..
Ja również lubię symetrię ale nie zawsze się da wszystko tak zrobić bo otwór na zlew już jest i okno.


otwór ? - masz na myśli odpływy i zasilanie wody? Przesunięcie zlewu w lewo -prawo nie stanowi problemu.

Co do typu, koloru - nie znamy Cię, nie wiemy co Ci się podoba, w jakim stylu chcesz wykończyć dom itd. To musi być Twój wybór.
Pojedź do Ikei, obejrzyj, może Ci się spodoba coś z proponowanych zestawień.

aga2183
24-01-2015, 20:51
Witam,

czy ma ktoś z Was problem z mocowaniem do zmywarki w systemie Metod.
Użytkuje kuchnie dwa miesiące i przynajmniej 10 razy front wypadł z uchwytu mocującego. Jest to średnio fajna sprawa, trzeba uważać przy każdym otwieraniu, szybkie pociągnięcie kończy się wyrwanym frontem.

ikeowiczka
24-01-2015, 21:05
Pomyślałam, że kuchnia lepiej będzie wyglądać jeśli dam duże górne półki (zabudowa pod sufit). Dzis wybierałam płytki i chyba zdecyduję się na panelopodobne - ciemny brąz więc meble muszą byc jasne. Od pewnego czasu zastanawiam się nad białymi.

yecath
24-01-2015, 22:53
Aga, ja też moją kuchnię użytkuję ok. 2 miesiące i wszystko jest w porządku, front się świetnie trzyma.

Najlepiej (jeśli dasz radę), rozmontuj front i zamontuj go ponownie wg ikeowskiej instrukcji, krok po kroku. To naprawdę szybka sprawa, odwlekaliśmy to z mężem długo a zamontowanie frontu zajęło nam ok 10-15 minut...

Ja z kolei mam problem i nie wiem, jak przykręcić samą zmywarkę do szafek obok, gdy otwieram ją, to czuję, że lekko się porusza a jednak czułabym się spokojniejsza, jakby była stabilna i całkowicie nieruchoma. Czy Wy przykręcaliście zmywarkę do szafek z nią sąsiadujących?

_artur_
25-01-2015, 08:44
a nie wystarczy przykręcić ją do blatu od spodu? powinny być otwory..

ivy17
25-01-2015, 10:39
Witam,

czy ma ktoś z Was problem z mocowaniem do zmywarki w systemie Metod.
Użytkuje kuchnie dwa miesiące i przynajmniej 10 razy front wypadł z uchwytu mocującego. Jest to średnio fajna sprawa, trzeba uważać przy każdym otwieraniu, szybkie pociągnięcie kończy się wyrwanym frontem.

Ja tez mam kuchnię jakies 2 miesiace i nic nie dzieje sie z frontem, nic nie odpada itp.



Ja z kolei mam problem i nie wiem, jak przykręcić samą zmywarkę do szafek obok, gdy otwieram ją, to czuję, że lekko się porusza a jednak czułabym się spokojniejsza, jakby była stabilna i całkowicie nieruchoma. Czy Wy przykręcaliście zmywarkę do szafek z nią sąsiadujących?

Ja mam zmywarke z ikea i były do niej ( lub zestawu mocujacego bo nie pamiętam ) dwa kątowniczki ktore przykręsa sie do bocznych szafek pod blatem i stabilizują zmywarkę .
W instrukcji min pkt 2 widac je jak zamocować a potem pkt 14 http://www.ikea.com/pl/pl/assembly_instructions/skinande-zmywarka-zintegrowana__AA-574570-3.pdf

goniak
25-01-2015, 11:56
goniak:)

oglądam Twoją kuchnię i zastanawiam się nad tym zlewozmywakiem w rogu; u siebie z braku innych możliwości również mam tak usytuowany i przyznam,że trochę mi z tym niewygodnie podczas zmywania; jeśli w kuchni obraca się jeszcze ktoś przy gotowaniu czy sprzątaniu - to bardzo często sięga się do kosza pod zlewem - wówczas na ten moment nie ma się gdzie odsunąć pracując przy zlewozmywaku - a wiadomo,że robi się to bardzo często; tak samo utrudnia się dostęp do szafki z lewej strony. U mnie w praktyce potem wychodzi tak,że ciągle mnie ktoś przestawia koło tego zlewu ;)
Oczywiście - od tego się nie umiera;) mozna się przyzwyczaić, ale na przyszłość dałabym zlew z dostępem z lewa i prawa.

Bateria wyciągana - praktyczna, jeśli przesunęłabyś zlew centralnie pod okno wystarczyłaby zwykła bateria - o ile okno jest dwuskrzydłowe.Oczywiście wymaga to znowu reorganizacji szafek dolnych.

Szafki wiszące wg mnie wyglądają lepiej proste do końca niż narożne.

Nie wiem, z której strony masz usytuowany salon - jeśli od strony ''półwyspu'' - np. szykując gościom kawę prawdopodobnie będziesz to robiła właśnie na tym półwyspie; w rogu pasowałby expres do kawy, wtedy zlew też Ci będzie trochę przeszkadzać;

To są takie moje dywagacje - Ty sama najlepiej wiesz, gdzie i co będziesz miała pochowane i jak będziesz się w tej kuchni obracała. Ale może coś tym postem Ci podpowiem ;) Sama też układałam swoją kuchnię :)


Dziękuję! To bardzo cenne uwagi. :)
Przez to, że to aneks i mamy do dyspozycji tylko te 2 ściany, to mamy małą możliwość zmian :/ Prawdopodobnie jeśli zdecydujemy się na zlew jednokomorowy z małym ociekaczem to uda się zamontować zlew centralnie po środku okna.
Teraz w mieszkaniu które wynajmujemy też ciągle się o siebie obijamy w kuchni, a jest większa i zlew jest daleko od blatu roboczego :D na to chyba nie ma ratunku :lol2:

aga2183
25-01-2015, 22:40
Nie montowaliśmy sami kuchni, Ikea to robiła. Zgłosiłam sprawę i mają przyjechać zobaczyć co jest nie tak. Jestem zdziwiona, że problem jest tylko u mnie, ale to zarazem pocieszenie, że naprawią i będzie po problemie.

U mnie zmywarka (spoza Ikea) też jest przykręcona małymi wkrętami do szafek bocznych i u góry do blatu.

fubu228
27-01-2015, 22:32
Ponawiam wątek pomocy w zaplanowaniu pierwszej własnej kuchni.
Oto mój plan kuchni. Pomożecie mi coś stworzyć? Kocham styl ikea ale nie odnajduję się jeszcze w planerze ani nie mam zmysłu do aranżacji wnętrz...
Proszę o sugestie300491300492
Zamień sobie słupek lodówki ze słupkiem z piekarnikiem. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał będzie ergonomiczniej. Tą szafkę 20 też bym wyrzucił (słabo tam działają prowadnice) zamiast zlewu 80 dałbym 60. Teraz zyskane wolne miejsce zagospodarowałbym na dwa sposoby:
1. Szafka narożna jeśli jest z przegródkami (bez "nerki") do skrócenia z frontem 45 jak do zmywarki i kolejna szafka 60 (np. szuflady), kolejna 60 pod zlew, zmywarka 45 i słupek z lodówką.
2. Szafka narożna z frontem 60, szafka 60 zwężona z frontem 45 jak do zmywarki, szafka 60 pod zlew, zmywarka 45 i słupek z lodówką.

Jeżeli bardzo Ci zależy na szafce 20 to polecam do jej wnętrza dać takie coś - pasuje idealnie i o niebo lepiej działa:
301349

ikeowiczka
28-01-2015, 08:30
Dziękuję fubu228 i gahan za pomoc. Właśnie o takie rady mi chodziło. Zamiana miejscami piekarnika i lodówki to bardzo dobry pomysł. Tak jak wcześniej wspominałam oglądając zdjęcia załączone przez forumowiczów zdecydowałam się na wysokie górne półki.
Jeszcze raz dzięki za wskazówki i czekam na następne propozycje.

gahan
28-01-2015, 15:11
ikeowiczko,

ale zmywarka 45 cm ? Jeśli mogę radzić - to nie jest dobry pomysł :( Nawet jak rodzina mała warto mieć 60 tkę co by gary, miski do niej powkladać i jak najmniej myć w zlewozmywaku. Nie tylko ze względu na oszczędność wody, ale głównie na Twoją wygodę.

stefa222
28-01-2015, 19:24
ikeowiczko,

ale zmywarka 45 cm ? Jeśli mogę radzić - to nie jest dobry pomysł :( Nawet jak rodzina mała warto mieć 60 tkę co by gary, miski do niej powkladać i jak najmniej myć w zlewozmywaku. Nie tylko ze względu na oszczędność wody, ale głównie na Twoją wygodę.

A ja mam 45 przy 4 osobowej rodzinie i sobie bardzo chwalę. Natomiast w nowym mieszkaniu mąż chce 60 ja nie ze względu na zapach latem mimo pochłaniaczy zapachu chyba żeby włączać połówkę ale gdzie wtedy oszczędość wody. Dodam tylko że jemy w domu codziennie.

gahan
29-01-2015, 07:47
A ja mam 45 przy 4 osobowej rodzinie i sobie bardzo chwalę. Natomiast w nowym mieszkaniu mąż chce 60 ja nie ze względu na zapach latem mimo pochłaniaczy zapachu chyba żeby włączać połówkę ale gdzie wtedy oszczędość wody. Dodam tylko że jemy w domu codziennie.

hmm ... , rozumiem 45 kiedy warunki nie pozwalają na większą;

mam rodzinę 4 os., gotuję codziennie ( obiady jednodaniowe ;) ) i zmywarkę 60-tkę włączam codziennie, zaznaczam,że wkładam do niej każdy kubek, łyżkę, garnek, a ręcznie zmywam tylko te nieodpowiednie do zmywarki. A i tak trafi się garnek, który się nie zmieści ;)

lukasz69karolina
29-01-2015, 08:01
u nas: 4 dorosłe osoby, 2 dzieci
zmywarka 60tka włączana min 2 razy dziennie... czasem i 3 :o

wrzucam tam również jak gahan każdą łyżeczkę, każdy kubek - wszystko co się nadaje i co się mieści
dodam tylko że w domu zawsze ktoś jest - no i każda herbata, każda kanapka, sałatka to robi swoją ilość garów ;)

pysiaczek
30-01-2015, 12:21
Mam takie pytanie: czy korpusy do szafek z ikei są dostępne tylko w kolorze białym lub czarnym?
Jestem zainteresowana frontami Bodbyn w kolorze szarym i trochę słabo będzie wyglądało, że korpusy są w innym kolorze.
Patrząc na to zdjęcie to korpusy są również szare, ale na stronie ikei nie widzę takiej opcji do wyboru?
http://www.ikea.com/ms/media/cho_room/20143/kitchen/20143_conk17a/20143_conk17a_01_PE412914.jpg

Slawko123
30-01-2015, 12:39
Mam takie pytanie: czy korpusy do szafek z ikei są dostępne tylko w kolorze białym lub czarnym?
Jestem zainteresowana frontami Bodbyn w kolorze szarym i trochę słabo będzie wyglądało, że korpusy są w innym kolorze.
Patrząc na to zdjęcie to korpusy są również szare, ale na stronie ikei nie widzę takiej opcji do wyboru?

Są tylko w kolorze białym lub czarnym. To na zdjęciu tez jest w kolorze białym. Ikea ma system paneli maskujących w kolorach frontów i dopasowanych do nich.
patrz tutaj http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/kitchen/23614/

pysiaczek
30-01-2015, 14:01
Są tylko w kolorze białym lub czarnym. To na zdjęciu tez jest w kolorze białym. Ikea ma system paneli maskujących w kolorach frontów i dopasowanych do nich.
patrz tutaj http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/kitchen/23614/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ikea.com%2Fpl% 2Fpl%2Fcatalog%2Fcategories%2Fdepartments%2Fkitche n%2F23614%2F)


Huraaaa! Dzięki Slawko123 :)

yecath
30-01-2015, 14:17
my mamy zmywarkę 60tkę, 4 osoby (dwójka dzieci) i wlaczamy raz na 2 dni. Ale czesto mamy imprezy w domu i wtedy chodzi kilka razy dziennie, wiec sie bardzo przydaje 60tka ;)

Potwierdzam panele maskujace- sama jeszcze swoich nie zamontowalam w kuchni, a uzytkuje juz drugi miesiac ;)

jaro65
02-02-2015, 10:13
Mam pytanie odnośnie szafki wiszącej nad zmywarką szerokość 45 centymetrów czy taka jest w Ikea? Bo wiem że do zabudowy zmywarki jest 45 cm.
I drugie pytanie, czy szafki stojące montuje się do samej ściany czy jest jakaś szczelina pomiędzy sianą a plecami szafki.
dzięki

susinka1
02-02-2015, 13:53
Wrzuce też swoą IKEOWSKA kuchnie w maleńkim aneksiku. Był tu nacisk głównie na jaknajlepsze wykorzystanie miejsca do przechowywania, ze względu na rozmiar aneksu. Jest trochę do poprawy, marzy mi się jakiś miętowy lacobel ale przeszkodą jak zwykle jest $$$ :)
Małymi kroczkami do celu :)


302361302362302363

Jaro65 - w IKEI sa chyba tylko wiszące 40

Doriko
02-02-2015, 19:58
Z tego co wiem to front do zmywarki jest większy nie 45cm ale mogę się mylić. Wiem że kiedyś były 50cm a nie 45 a teraz ikea ma 40-60-80.

fubu228
03-02-2015, 21:07
Mam pytanie odnośnie szafki wiszącej nad zmywarką szerokość 45 centymetrów czy taka jest w Ikea? Bo wiem że do zabudowy zmywarki jest 45 cm.
I drugie pytanie, czy szafki stojące montuje się do samej ściany czy jest jakaś szczelina pomiędzy sianą a plecami szafki.
dzięki

są 45 ale tylko o wysokości 80

Jarek82
04-02-2015, 14:18
A jak cenowo takie szafki się prezentują?

jaro65
04-02-2015, 15:43
są 45 ale tylko o wysokości 80

Rozumiem że chodzi o wymiary 45 szerokość, 80 wysokość i 37 głębokość. Szafka wisząca - takiej właśnie potrzebuję.

yecath
04-02-2015, 16:22
Dzięki za poradę zmywarkową - już jest przykręcona do blatu i szafek bocznych i przestała się gibać. Nasza kuchnia już prawie gotowa - tzn korzystamy z niej już dwa miesiace, a dopiero wczoraj mąż zamontował cokoły dolne, prowadnice teleskopowe w piekarniku, połączył drzwi lodówki z frontem i kilka innych drobnych spraw. Jeszcze tylko listwy ozdobne plus panele kryjące i będzie gotowe. Znając mojego męża, poczekam na to kolejny miesiąc ;)

aga2183
09-02-2015, 11:51
Mam jeszcze pytanie do osób, które nie mają problemów z mocowaniem zmywarki, czy Wasze zmywarki są z Ikei.
Dzisiaj byli wymienić mechanizm i powiedzieli, że jeśli zmywarka jest z Ikei to nie ma problemu, jeśli spoza pojawia się probem. No i jeszcze Bosch ma swój sprawdzony system mocowania, z którym też problemu nie ma.

gorbag
09-02-2015, 12:46
Mam zmywarkę spoza Ikei. Nie dało się standardowo zamontować frontu, ale pomógł element BEHJÄLPLIG. Sprawdź, powinno pomóc.

aga2183
09-02-2015, 13:35
Mam zmywarkę spoza Ikei. Nie dało się standardowo zamontować frontu, ale pomógł element BEHJÄLPLIG. Sprawdź, powinno pomóc.

U mnie właśnie jest problem z tym elementem. Do tej pory często front wypadał z zaczepów. Zobaczymy, czy po wymianie będzie inaczej.

Marcioszka
09-02-2015, 22:07
Witam

Czy ktoś się orientuje czy jest możliwość zamontowania okapu szafkowego w szafkach ściennych poziomych Metod?

agatah
10-02-2015, 08:17
Tak, jest taka mozliwość.

Marcioszka
10-02-2015, 08:52
Dziękuję bardzo za odpowiedź, a wiesz może czy wymaga to specjalnych przeróbek? I jeszcze jedno pytanie, które mnie zastanawia - czy płytę indukcyjną można zamontować na środku 2 szafek (np. z szufladami)? Dodam, że chodzi mi o takowy montaż bez przeróbek, bo pewnie firma montażowa z Ikei sporo sobie za nie liczy, bo na czymś musi zarobić.

agatah
10-02-2015, 09:06
Zamontowanie okapu nie wymaga przeróbek jeśli mówimy o okapie wysuwanym montowanym w ten sposób jak u mnie (rzuć okiem w link KUCHNIA).
Po prostu nie montuje się dolnej półki i tam okap pasuje idealnie.

Jesli chcesz żeby dół okapu był zlicowany z dolna linią szafek to trzeba podciąć boki i frontu o te ok. 4 cm (w zależności od grubości okapu). Najlepiej obcinać od góry.


Płytę mam zamontowaną na dwóch szafkach z szufladami. Z przeróbek tylko tyle, że trzeba było od góry wyciąć po kawałku boków szafek.
Mnie to zrobił stolarz montując blat, ale we własnym zakresie nie ma problemu. Wyrzynarka i jazda! :D

Susełka
10-02-2015, 09:11
Marcioszka pewnie że można zamontować, tyle, że jeśli wytniesz kawałek szafki to tracisz na nią gwarancję, a płyta nie wejdzie w blat grubości 38 mm, chyba że zamontujesz grubszy blat. My też zamawialiśmy blat nie w Ikea, gdyż chcieliśmy mieć za szafkami przestrzeń na wentylację i blat wjeźdźał w okno.

agatah
10-02-2015, 09:24
Dlaczego nie wejdzie w blat o grubości 38 mm?
Mój ma 40 mm, koleżanki 38 mm i płyta weszła bez problemu.

Marcioszka
10-02-2015, 09:24
agatah Twoja kuchnia bardzo mi się podoba i widziałam ją już dużo wcześniej. Próbowałam nawet napisać do Ciebie priva, ponieważ masz kilka rozwiązań, które chce zastosować u siebie, ale masz przepełnioną skrzynkę i nie dało się wysłać ;) Jakiej grubości jest Twój blat? Czy okap kupiłaś w Ikei?
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

edit agatah już odpowiedziałaś na jedno pytanie ;)

ikeowiczka
10-02-2015, 11:34
Proszę oto mój nowy projekt kuchni z propozycjami członków forum.
Czy macie jeszcze jakieś propozycje lub uwagi, które mogą mi pomóc przy urządzaniu kuchni???303704

yaska
10-02-2015, 14:06
Witam,
czy ktoś z Was ma blat kuchenny HÄLLESTAD biały? Planuję właśnie swoją nową kuchnię, wizualnie bardziej pasowałby mi biały blat, ale rozsądek podpowiada, żeby jednak zdecydować się na czarny. W starej kuchni mam biały blat z ikea, ale z "dolnej półki.". Nie pamiętam, dokładnie, ale chyba był to LAGAN. Niestety bardzo się przebarwia, są na nim ślady kawy, herbaty, soków itp. których niczym się nie da się domyć. Nie chciałabym, żeby pierwsza poranna kawa w nowym domu pozostawiła na blacie kółeczko od filiżanki na następne 25 lat (bo chyba tyle ma gwarancji) ;) Będę wdzięczna za opinie osób mających ten blat w swojej kuchni. Jak się sprawdza? Jest bardziej odporny na tego typu przebarwienia?

Susełka
10-02-2015, 17:58
Dlaczego nie wejdzie w blat o grubości 38 mm?
Mój ma 40 mm, koleżanki 38 mm i płyta weszła bez problemu.

Płyta z Ikea jest grubsza niż 38 mm. Samo podcinanie u Ciebie szafek od góry świadczy o tym , że płyta jest grubsza i się nie mieściła w samej grubości blatu. W Ikea chyba nie wszystkie blaty mają 25 lat gwarancji, seria lagan chyba 2 lata.

agatah
10-02-2015, 19:56
Marcioszka okap to Ariston.


Susełka, pewnie każda jest grubsza. Moja teka też.
Ale korpus szafki to tak nieskomplikowana konstrukcja,ze najmniej bym się bała ciacciąć ;)

gahan
11-02-2015, 06:40
Proszę oto mój nowy projekt kuchni z propozycjami członków forum.
Czy macie jeszcze jakieś propozycje lub uwagi, które mogą mi pomóc przy urządzaniu kuchni???303704

Wydaje mi się,że całkiem poprawnie wyszła :) A zmywarka 45 czy 60?