PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnie z IKEA - opinie, zdjęcia, montaż etc.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18

lukasz69karolina
11-02-2015, 09:18
a czy ktoś z Was ma szufelkę od odkurzacza centralnego w cokole???

skoro one są tak głęboko schowane pod szafkę - ok 10cm... to czy jest bardzo ciężko sięgnąć do szufelki????

Susełka
11-02-2015, 14:33
Marcioszka okap to Ariston.


Susełka, pewnie każda jest grubsza. Moja teka też.
Ale korpus szafki to tak nieskomplikowana konstrukcja,ze najmniej bym się bała ciacciąć ;)
Oczywiście, że nieskomplikowana i nawet babka sobie z tym poradzi. Jedyny minus to utrata gwarancji na szafkę.

Susełka
11-02-2015, 14:34
Marcioszka okap to Ariston.


Susełka, pewnie każda jest grubsza. Moja teka też.
Ale korpus szafki to tak nieskomplikowana konstrukcja,ze najmniej bym się bała ciacciąć ;)
Oczywiście, że nieskomplikowana i nawet babka sobie z tym poradzi. Jedyny minus to utrata gwarancji na szafkę.

gahan
11-02-2015, 21:08
a czy ktoś z Was ma szufelkę od odkurzacza centralnego w cokole???

skoro one są tak głęboko schowane pod szafkę - ok 10cm... to czy jest bardzo ciężko sięgnąć do szufelki????

Ja mam i nie ma najmniejszego problemu :)

lukasz69karolina
12-02-2015, 05:51
Ja mam i nie ma najmniejszego problemu :)
możesz pokazać na zdjęciu?

gahan
12-02-2015, 08:26
możesz pokazać na zdjęciu?

niestety:(


szufla - wiadomo- leży na podłodze, dostęp do zapadki uruchamiającej nie stwarza najmniejszego problemu - po prostu włączasz i wyłączasz stopą;

u mnie wygląda to mniej więcej tak
http://ladnydom.pl/budowa/1,106585,8713600,Odkurzacz_centralny_i_szufelka_au tomatyczna.html

tyle,że mam znacznie wyższy cokół tj. 14,5 cm, a szufla swoją zewnętrzną obudową sięga zaledwie do 5,5cm;
ale chyba co firma - to innych wymiar szufli i w praktycznym użytkowaniu nie ma to znaczenia;

ja użytkuję swoją 3 rok, jestem bardzo zadowolona :)

agatah
12-02-2015, 09:18
Oczywiście, że nieskomplikowana i nawet babka sobie z tym poradzi. Jedyny minus to utrata gwarancji na szafkę.

Ale co takiego może się z szafką stać, że tak się boisz o gwarancję?

lukasz69karolina
12-02-2015, 10:19
niestety:(


szufla - wiadomo- leży na podłodze, dostęp do zapadki uruchamiającej nie stwarza najmniejszego problemu - po prostu włączasz i wyłączasz stopą;

u mnie wygląda to mniej więcej tak
http://ladnydom.pl/budowa/1,106585,8713600,Odkurzacz_centralny_i_szufelka_au tomatyczna.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fladnydom.pl%2Fbudo wa%2F1%2C106585%2C8713600%2COdkurzacz_centralny_i_ szufelka_automatyczna.html)

tyle,że mam znacznie wyższy cokół tj. 14,5 cm, a szufla swoją zewnętrzną obudową sięga zaledwie do 5,5cm;
ale chyba co firma - to innych wymiar szufli i w praktycznym użytkowaniu nie ma to znaczenia;

ja użytkuję swoją 3 rok, jestem bardzo zadowolona :)
a no widzisz, wyższy cokół to jednak jest wygodniej sięgnąć
przy tym 8cm to przy podłodze mało miejsca i boję się że będzie niewygodnie

ma ktoś w metod szufelkę od odkurzacza????



Ale co takiego może się z szafką stać, że tak się boisz o gwarancję?
wg mnie nic ;)
więc też się chętnie dowiem

gahan
12-02-2015, 11:20
Uważam,że tworzysz problem tam gdzie go nie ma - jak napisałam,że mam wysoki cokół, bo tak mi pasowało z blatami i moim wzrostem; na zdjęciu jest niski cokół i również to nie ma wpływu na użytkowanie szufli. Przecież nie musisz wciskać całej stopy pod szafki, tylko palcami naciskasz klapkę szufli -no chyba,że masz stopę w gipsie ;) ( czego oczywiście Ci nie życzę :) ) wówczas mogłabyś mieć problem z tymi 8 cm.

Co do mebli - cokół to cokół, nieważne jakie fronty, bardzo często się go docina na miarę, robi otwory na np.kratkę wentylacyjną z lodówki czy właśnie szuflę. Więc nie bardzo wiem o co Ci chodzi - o gwarancję na meble czy jak?

Susełka
12-02-2015, 12:48
Ale co takiego może się z szafką stać, że tak się boisz o gwarancję?
Śruby w szafce mogą np po kilku latach się poluzować. Szafka zacznie chybotać. Wiadomym wszem i wobec, że jakakolwiek przeróbka szafki( nawet wyciecie otworów w tyle szafki) skutkuje utratą gwarancji na daną szafkę. Trzeba sobie zadać pytanie czy warto psuć szafkę. Nie wiem jak jest z szafką z szufladamiJak interpretuje to Ikea czy każda szuflada to osobna gwarancja czy jedna na całą szafkę. Zawsze mogą Ci zarzucić, że wycięcie w szafce miało wpływ na odpowiednie zachowanie się szuflad. Tak np. robią producenci aut. ( dołożenie kierownicy z przyciskami miało wpływ na układ hamulcowy). Absurd a jednak tak sie dzieje.
Dlatego bezpieczniej dopytać w Ikea, a jak jest mozliwość nie wycinać nic.

kiriwani
13-02-2015, 20:33
Witam wszystkich przyszłych i obecnych właścicieli kuchni IKEA. Widzę, że macie doświadczenie w montowaniu nowych kuchni metod, więc może ktoś mógłby mi pomóc. Kupiłam 1,5 roku temu szafki wiszące faktum z myślą, że dokupię później resztę mebli. I teraz mam problem, bo nie opłaca mi się zamawiać szafek faktum i chciałam dopasować korpus szafki 70 cm z drzwiami 80 cm, tylko pytanie jaki jest rozstaw zawiasów? Niestety do IKEI mam ponad 100 km, więc nie mogę podjechać i zmierzyć. Może jakaś ktoś z Was ma takie szafki i mógłby mi pomóc?

yecath
14-02-2015, 14:37
Z tego, co pamiętam, to gwarancja jest na poszczególne elementy - czyli nie na szafkę z szufladami, ale osobno na szafkę i osobno na każdą szufladę.

Slawko123
14-02-2015, 18:36
Z tego, co pamiętam, to gwarancja jest na poszczególne elementy - czyli nie na szafkę z szufladami, ale osobno na szafkę i osobno na każdą szufladę.

zgadza się, Dodam tylko, że gwarancja jest oddzielna na każdą rzecz która była w osobnej paczce, czyli osobno na każdy front, osobno na każdy korpus, osobno na każdy mechanizm szuflad, osobno, na nóżki, osobno na jakiś boczek, listwę, blat , uchwyt, zawias itp. itd.

pallmail
15-02-2015, 13:47
Witam,
otóż mamy taki problem.W pokoju z aneksem kuchennym ściana na której będą znajdowały się meble kuchenne ma tylko 2,95m więc podjeliśmy decyzję o wyspie (i tego się trzymamy, po lewej mamy okno a pod nim kaloryfer natomiast po prawej stronie znajduje się pion).

Chcielibyśmy uzyskać poradę odnośnie "wyspy". To trzy szafki, dwie 60 i jedna 40 na które zostanie nałożony blat (ten nie będzie kupowany w ikea). Zdajemy sobie sprawę ,że szafki na głębokość ok 60cm przy wejściu do salonu mogą wyglądać mało estetycznie (choć, może ktoś ma coś podobnego u siebie ?) więc chcieliśmy dostawić jakieś szafki otwartę od strony wypoczynkowej salonu by wyglądało to estetyczniej lecz w ikea są jedynie szafki o głebokości 40cm bądź 60cm a to dla nas za dużo (chcielibyśmy gł. 20cm).

Czy moglibyście nam doradzić jakie rozwiązanie zastosować ?

Będziemy wdzięczni za każdą podpowiedź,
pozdrawiamy
Kami i Aska

304571304572304573

kejsii
17-02-2015, 15:04
Kochani bardzo proszę o poradę bo nie mogę się zdecydować :D Ostatecznie trzeba już wybrać kuchnię , mam dwie opcje do wyboru . Początkowo miała być zabudowa w kształcie litery L a wolna ściana bez szafek miały być obłożona płytkami ze starej cegły to mój pierwszy projekt
304881

ale po wielu przemyśleniach zastanawiam się czy kuchnia nie będzie po prostu łysa :/ dodam że ma 16m i jest otwarta na salon . Więc wymyśliłam cos takiego
304882

W sumie to jest nas 3 więc jakoś dużo szafek nie potrzebujemy ale znowu jak ma brakować :lol2: Proszę o porady która waszym zdaniem lepsza i z praktycznego punktu widzenia co jeszcze ewentualnie zmienić ???

Maciejka2
17-02-2015, 18:56
kejsii, jak dla mnie to wersja w U jest i ładniejsza i praktyczniejsza :)
Masz ładnie symetrycznie rozmieszczone szuflady. W sumie nie ma się do czego przyczepic.

agatah
18-02-2015, 08:15
Kochani bardzo proszę o poradę bo nie mogę się zdecydować :D Ostatecznie trzeba już wybrać kuchnię , mam dwie opcje do wyboru . Początkowo miała być zabudowa w kształcie litery L a wolna ściana bez szafek miały być obłożona płytkami ze starej cegły to mój pierwszy projekt
304881

ale po wielu przemyśleniach zastanawiam się czy kuchnia nie będzie po prostu łysa :/ dodam że ma 16m i jest otwarta na salon . Więc wymyśliłam cos takiego
304882

W sumie to jest nas 3 więc jakoś dużo szafek nie potrzebujemy ale znowu jak ma brakować :lol2: Proszę o porady która waszym zdaniem lepsza i z praktycznego punktu widzenia co jeszcze ewentualnie zmienić ???

Wersja druga dużo duże lepsza. Wizualnie jest jakaś symetria, nie jest ciężko z jednej strony, a pusto z drugiej ;)

kejsii
18-02-2015, 13:18
Bardzo dziękuję :) Czyli o jeden problem mniej :rolleyes:

ikeowiczka
04-03-2015, 11:15
Wydaje mi się,że całkiem poprawnie wyszła :) A zmywarka 45 czy 60?


Dużo myślałam o zmywarce i chyba zdecyduje się na 60-tkę.
Szczerze mówiąc to jednak czegoś brakuje mi w tej kuchni: kropki nad " i ".
Proszę pomóżcie mi coś zmienić, żeby miała tzw. pazura:D

anna.anna
05-03-2015, 09:58
Witam wszystkich,

Mam pytanko: w jakim programie do projektowania została wykonana ta wizualizacja?

Dzięki. Pozdr.

99tomcat
05-03-2015, 13:00
Program ze strony Ikea

anna.anna
05-03-2015, 14:48
Dziękuję.

kokobo
06-03-2015, 21:12
Szafkę bez problemu można spłycić z wymiaru 40 na 20. Oczywiście tylko z półkami bo szuflad sie nie da spłycić :-)

kokobo
06-03-2015, 21:19
Witam wszystkich przyszłych i obecnych właścicieli kuchni IKEA. Widzę, że macie doświadczenie w montowaniu nowych kuchni metod, więc może ktoś mógłby mi pomóc. Kupiłam 1,5 roku temu szafki wiszące faktum z myślą, że dokupię później resztę mebli. I teraz mam problem, bo nie opłaca mi się zamawiać szafek faktum i chciałam dopasować korpus szafki 70 cm z drzwiami 80 cm, tylko pytanie jaki jest rozstaw zawiasów? Niestety do IKEI mam ponad 100 km, więc nie mogę podjechać i zmierzyć. Może jakaś ktoś z Was ma takie szafki i mógłby mi pomóc?

Niestety rozstaw zawiasów jest inny.

kokobo
06-03-2015, 21:22
Śruby w szafce mogą np po kilku latach się poluzować. Szafka zacznie chybotać. Wiadomym wszem i wobec, że jakakolwiek przeróbka szafki( nawet wyciecie otworów w tyle szafki) skutkuje utratą gwarancji na daną szafkę. Trzeba sobie zadać pytanie czy warto psuć szafkę. Nie wiem jak jest z szafką z szufladamiJak interpretuje to Ikea czy każda szuflada to osobna gwarancja czy jedna na całą szafkę. Zawsze mogą Ci zarzucić, że wycięcie w szafce miało wpływ na odpowiednie zachowanie się szuflad. Tak np. robią producenci aut. ( dołożenie kierownicy z przyciskami miało wpływ na układ hamulcowy). Absurd a jednak tak sie dzieje.
Dlatego bezpieczniej dopytać w Ikea, a jak jest mozliwość nie wycinać nic.

Wycięcie otworów nie skutkuje utratą gwarancji. Gwarancję traci się przy naruszeniu konstrukcji szafki. Kazdy element ma gwarancję osobno.

mobaa
08-03-2015, 07:11
Przymierzam się do zakupu mebli kuchennych Ikea. Chciałabym zamontować inny blat - konkretnie Consuela firmy Kronopol - czy jest to możliwe? Bo blat ma 60 cm głębokości - tyle co szafki metod. Czy ktoś montował inny blat w meblach Ikea?
Będę wdzięczna za wszystkie sugestie i porady.

Slawko123
08-03-2015, 07:47
ja montowałem, ale ale mało praktyczne. Dodatkowo szafki poszły do samej ściany i dopiero nad szafkami były płytki a blat dochodził do płytek. W ten sposób sztucznie poszerzyłem blat który był równiutko z drzwiczkami. Wyglądało to całkiem przyzwoicie ale mało praktyczne, bo jak się coś wylało na blat, to ściekało do szuflad i po drzwiczkach.

yecath
08-03-2015, 16:14
Wrzucam już dawno obiecaną fotkę naszej kuchni, wciąż nieskończonej, ale już od 2 m-cy użytkowanej :) Na zdjęcia załapał się też mój synek... :)

kiriwani
11-03-2015, 18:16
yecath ładna ta Twoja kuchnia. Możesz mi napisać czy te fronty to bodbyn i jak się je użytkuje, czy mocno się brudzą? I interesuje mnie wysokość szafek górnych to chyba 80 cm a przerwa między dolnymi a górnymi 60 cm? Chciałabym podobny układ u siebie a u Ciebie to całkiem fajnie wyszło.

yecath
12-03-2015, 08:14
Tak, to Bodbyn. Bardzo łatwo się je czyści! Przecieram wilgotną szmatką raz na jakiś czas. Nie ma żadnych zakamarków, które trzeba "doczyszczać".
Górne szafki to 80tki. Pomiędzy gornymi i blatem jest ok 60 cm. Ja jestem bardzo zadowolona z tego układu kuchni :)

agatah
12-03-2015, 08:48
yeacth, bardzo ładna i funkcjonalna kuchnia :)

Loxia
12-03-2015, 19:09
Bardzo ładna :) a jaki to blat?

astw
13-03-2015, 07:51
Witam wszystkich przyszłych i obecnych właścicieli kuchni IKEA. Widzę, że macie doświadczenie w montowaniu nowych kuchni metod, więc może ktoś mógłby mi pomóc. Kupiłam 1,5 roku temu szafki wiszące faktum z myślą, że dokupię później resztę mebli. I teraz mam problem, bo nie opłaca mi się zamawiać szafek faktum i chciałam dopasować korpus szafki 70 cm z drzwiami 80 cm, tylko pytanie jaki jest rozstaw zawiasów? Niestety do IKEI mam ponad 100 km, więc nie mogę podjechać i zmierzyć. Może jakaś ktoś z Was ma takie szafki i mógłby mi pomóc?

Szafki Faktum można jeszcze nabyć do marca 2016 r.

ikeowiczka
13-03-2015, 10:16
Proszę oto mój nowy projekt kuchni z propozycjami członków forum.
Czy macie jeszcze jakieś propozycje lub uwagi, które mogą mi pomóc przy urządzaniu kuchni???303704

Pomóżcie i doradźcie co zmienić w tej kuchni, żeby była funkcjonalna i ciepła...

kiriwani
13-03-2015, 21:28
Szafki Faktum można jeszcze nabyć do marca 2016 r.
astw wiem, że można je zamówić, nawet już składałam zamówienie, ale za szafki o wartości 500 zł koszt dostawy to było coś koło 200 zł :o
yecath dziękuję za odpowiedzi, możesz mi jeszcze napisać czy wygodnie korzysta się z tej szafki wiszącej po lewej stronie od zlewu? Też tak chcę powiesić szafkę i nie wiem czy to jest praktyczne.

yecath
14-03-2015, 11:09
Zależy, ile masz wzrostu :) Ja mam 174 cm i jest mi wygodnie, chociaż, żeby wyjąć coś z górnej półki, zazwyczaj podstawiam sobie krzesło :) Ale z pierwszej i drugiej od dołu wyjmuję bez problemu.

kiriwani
14-03-2015, 21:28
Zależy, ile masz wzrostu :) Ja mam 174 cm i jest mi wygodnie, chociaż, żeby wyjąć coś z górnej półki, zazwyczaj podstawiam sobie krzesło :) Ale z pierwszej i drugiej od dołu wyjmuję bez problemu.
Ja mam 173 cm, więc mam nadzieję, ze będzie ok :)

moronjola
27-03-2015, 10:26
A ja właśnie kupiłam swoją kuchnię z Ikei.. Teraz tylko montaż. :-) Po montażu postaram się wrzucić kilka fotek.

ikeowiczka
27-03-2015, 14:01
Czekam z niecierpliwością!!!

kiriwani
01-04-2015, 12:01
Chciałabym zapytać czy może ktoś z Was miałby na sprzedaż szafki wiszące z systemu Faktum, wymiar 30x90, ewentualnie 30x70, front Stat. Potrzebuję dwie sztuki. Wiem, że mogę je zamówić w Ikei, ale cena z przesyłką jest hmmm... powalająca :o

fubu228
07-04-2015, 00:20
teraz jest wyprzedaż FAKTUM -40% także może warto się przejechać do ikea..

greteleen
12-04-2015, 12:58
Montujemy wlasnie kuchnie METOD z frontami Bodbyn, ale w wlasnym sprzetem i pojawily sie 2 problemy :( :
- w slupku pomiedzy mikrofala a piekarnikiem jest widoczna biala polka. Przy sprzecie ikea to nigdy nie bylo widoczne, bo chyba pojawia sie tam jakas tasma maskujaca. Cos wiecie na ten temat?
- jak polaczyc zmywarke z frontem? Mamy zmywarke boscha SMV53L50EU i wyglada na to, ze ikea ma za duze fronty do tej zmywarki. W sklepie mowili, ze byla jakas szyna, ale zostala wycofana przez ikea i teraz jest sie skazanym na ich sprzet bo on jest wyposazony w te mocowania... szkoda ze nie wiedzialam o tym wczesniej. Jak sobie poradziliscie z tym problemem?

Poprosze o rade, bo prosta kuchnia do samodzielnego zlozenia staje sie koszmarem ;(((

yecath
12-04-2015, 14:20
Grateleen, zapytaj w Ikei o element ze zdjęcia. Nie wiem, jak się nazywa, ale u mnie zakrywa białą półkę pomiędzy mikrofalą a piekarnikiem. Na zdjęciu już trochę zakurzony :P

celtorek
12-04-2015, 18:49
teraz jest wyprzedaż FAKTUM -40% także może warto się przejechać do ikea..

W ktorej Ikei? Jest gdzies info na stronie Ikei? Nie mogę znaleźć.

arek570
12-04-2015, 18:58
- jak polaczyc zmywarke z frontem? Mamy zmywarke boscha SMV53L50EU i wyglada na to, ze ikea ma za duze fronty do tej zmywarki. W sklepie mowili, ze byla jakas szyna, ale zostala wycofana przez ikea i teraz jest sie skazanym na ich sprzet bo on jest wyposazony w te mocowania... szkoda ze nie wiedzialam o tym wczesniej. Jak sobie poradziliscie z tym problemem?
Poprosze o rade, bo prosta kuchnia do samodzielnego zlozenia staje sie koszmarem ;(((

Jakie wymiary ma front?

albertM
13-04-2015, 09:37
Zainwestuj w coś bardziej porządnego. No chyba, że zamierzasz za rok wymieniać meble.

Slawko123
13-04-2015, 16:25
Zainwestuj w coś bardziej porządnego. No chyba, że zamierzasz za rok wymieniać meble.
A niby w co bardziej porządnego? Większość jest na podobnym poziomie lub duuużo niżej a kosztuje 2x tyle.
Meble kuchenne (zaznaczam kuchenne) w systemie faktum jak i metod to bardzo dobre meble i na pewno za rok nie będziesz ich wymieniać.

kiriwani
15-04-2015, 21:52
W ktorej Ikei? Jest gdzies info na stronie Ikei? Nie mogę znaleźć. Byłam w Poznaniu i była wyprzedaz, ale szału nie było. Jakby ktoś potrzebował blaty to były przecenione o 50 %.

jcrally
19-04-2015, 14:21
Witamy wszystkich na forum,
Jesteśmy w trakcie planowania kuchni. Planujemy zakup mebli kuchennych w IKEA. Rozmiary kuchni są bardzo nie wielkie w związku z czyj jest ją bardzo ciężko urządzić w sposób funkcjonalny. Kuchnia dodatkowo posiada skos na ścianie "A", który dodatkowo utrudnia jej urządzenie. Media są wypuszczone na ścianie "c". Poniżej dodane są zdjęcia kuchni z programu IKEA Home Planner. Pierwszy raz w swoim życiu urządzamy kuchnię, prosimy więc o porady i sugestie związane z umeblowaniem i rozmieszczeniem mebli w pomieszczeniu.

Pozdrawiam,
Ola i Janusz
313740313741313742313743

arek570
19-04-2015, 19:59
Może warto pomyśleć nad wyspą, duży blat roboczy oraz stół w jednym. Powinna spokojnie się zmieścić, nawet szersza niż typowa 90tka

aga2183
19-04-2015, 21:53
- w slupku pomiedzy mikrofala a piekarnikiem jest widoczna biala polka. Przy sprzecie ikea to nigdy nie bylo widoczne, bo chyba pojawia sie tam jakas tasma maskujaca. Cos wiecie na ten temat?


Ja mam sprzęt spoza ikei i po zamontowaniu półki nie widać i żadnej listwy maskującej nie używałam. W razie potrzeby mogę podesłać zdjęcie.

aga2183
19-04-2015, 21:57
- jak polaczyc zmywarke z frontem? Mamy zmywarke boscha SMV53L50EU i wyglada na to, ze ikea ma za duze fronty do tej zmywarki. W sklepie mowili, ze byla jakas szyna, ale zostala wycofana przez ikea i teraz jest sie skazanym na ich sprzet bo on jest wyposazony w te mocowania... szkoda ze nie wiedzialam o tym wczesniej. Jak sobie poradziliscie z tym problemem?

Żeby zamontować front do zmywarki trzeba użyć takiej listwy
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00250664/?query=ERS%C3%84TTARE+Zawias+do+frontu+zmywarki

U mnie to mam, ale niestety u mnie ciągle jest z tym problem, mimo że montażyści z Ikei wymienili element na nowy. Moim zdaniem to kiepskie rozwiązanie i gdybym o tym wiedziała kupiłabym zmywarkę ikeowską

jcrally
21-04-2015, 07:27
Może warto pomyśleć nad wyspą, duży blat roboczy oraz stół w jednym. Powinna spokojnie się zmieścić, nawet szersza niż typowa 90tka

Jest to dość ciekawe rozwiązanie z tym, że nie bardzo wiem gdzie to umieścić. A gdzie Twoim zdaniem taka wyspa mogłaby się znaleźć?

arek570
21-04-2015, 17:37
Jest to dość ciekawe rozwiązanie z tym, że nie bardzo wiem gdzie to umieścić. A gdzie Twoim zdaniem taka wyspa mogłaby się znaleźć?

http://images66.fotosik.pl/819/208dc7c68fdd6327.jpg

jcrally
22-04-2015, 09:40
http://images66.fotosik.pl/819/208dc7c68fdd6327.jpg

Dzięki za podpowiedź, ciekawe rozwiązanie. Weźmiemy to pod uwagę.

...

Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie?

prezes861
25-04-2015, 20:34
Zastanawiam się nad kuchnia z Ikea w białym połysku,
niewątpliwie największymi plusami tych kuchni jest ich dostępność "od ręki" i dobra jakość.

Problem w tym, że potrzebuję szafkę pod zlew "50", a Ikea ma rozmiary co 20cm,
czy dorabiał ktoś z Was szafkę i dokładał ją do reszty z Ikea?

Mam też drugie pytanie:
Ikea ma bardzo fajne, proste szafki narożne, np. taka długości 128cm, gł: 68cm
Orientuje się ktoś jakiej wielkości tam są drzwiczki?

Slawko123
25-04-2015, 21:12
Mam też drugie pytanie:
Ikea ma bardzo fajne, proste szafki narożne, np. taka długości 128cm, gł: 68cm
Orientuje się ktoś jakiej wielkości tam są drzwiczki?drzwi sa standardowe jak do innych szafek. 60x80

prezes861
25-04-2015, 21:26
hmm
a gdybym zamówiła narożna szafke na zamówienie, tak żeby miała drzwiczki 50, kolor też biały połysk,
myślicie, że rózniłaby się od reszty?

Aneta G
26-04-2015, 07:34
Witamy wszystkich na forum,
Jesteśmy w trakcie planowania kuchni. Planujemy zakup mebli kuchennych w IKEA. Rozmiary kuchni są bardzo nie wielkie w związku z czyj jest ją bardzo ciężko urządzić w sposób funkcjonalny. Kuchnia dodatkowo posiada skos na ścianie "A", który dodatkowo utrudnia jej urządzenie. Media są wypuszczone na ścianie "c". Poniżej dodane są zdjęcia kuchni z programu IKEA Home Planner. Pierwszy raz w swoim życiu urządzamy kuchnię, prosimy więc o porady i sugestie związane z umeblowaniem i rozmieszczeniem mebli w pomieszczeniu.

Pozdrawiam,
Ola i Janusz
313740313741313742313743

Witam, ja 3 lata temu sama zaprojektowałam sobie kuchnie z ikei i razem z mężem i przyjaciółmi ja zmontowalismy i bardzo mi się to spodobało wiec chętnie doradzę.napiszcie co chcielibyście mieć w kuchni tzn czy bedzie zmywarka, jaki typ wyciągu i jaka płyta? A i fajnie by było jak byście wkleili jakiś plan z oznaczeniem rozmieszczenia instalacji. Ach i czy bierzecie pod uwagę przenoszenie instalacji?

alicyja
26-04-2015, 13:52
jcrally, Przydałoby się więcej informacji. Jest jakieś okno, a jeśli tak to gdzie dokładnie? Jakie jest nachylenie skosu i wysokość na jakiej się zaczyna? Fotki kuchni też możesz wkleić.

W Twoim ustawieniu kiepsko, że kuchenka jest w kącie przy ściance, okap lepszy byłby zabudowany w szafce, dziwnie wygląda wysoka ale płytka szafka przy lodówce, przy otwartej zmywarce masz zablokowany dostęp do zlewu i szafki narożnej...

Trudno mi na razie doradzić coś na 100% sensownego.Wstępne propozycje:
Jeśli rozważać pozostawienie niskich szafek tylko we wnęce, w tym na ścianie C, to płytę bym przerzuciła na ścianę 160cm - głównie po to, żeby zmywarkę można było postawić w jednej linii ze zlewem.

1) Od wejścia słupek z piekarnikiem i mikro oraz lodówka i cienka ścianka. Dalej zmywarka 45cm, szafka pod zlew 80cm, szafka narożna 128x68cm, szuflady pod płytą 80cm. Inne opcje to zmywarka i szafka pod zlew po 60cm i/lub szafka narożna 88x88cm i pod płytą 60-tka a przy zlewie 40-tka. Szafki wiszące na ścianie C - cienką ściankę przy lodówce trzeba by chyba jakoś wzmocnić żeby tam jakąś szafeczkę powiesić. Okap niezabudowany ale wąski raczej(nie więcej niż 50cm szerokości, np. w formie rury albo ikeowski model UDDEN) a nad dolną szafką narożną ostatnia górna szafka z drzwiczkami 40cm, żeby dało się ją otworzyć i nie obijać okapu albo szersza szafka ale bez drzwiczek.
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/59d9919538c9.jpg (http://naforum.zapodaj.net/59d9919538c9.jpg.html)

2) Obok lodówki słupek 40cm, od strony blatu solidniejsza ścianka(8-12cm). Piekarnik pod płytą a obok cargo 20cm(lub zostawione puste miejsce pod blatem ~32cm na jakiś regalik na kółkach, taki wózko-barek). szafki górne tym razem na dwóch ścianach. Okap wbudowany - być może przy wiszącej narożnej(wys.min.60cm) zmieści się tylko niska szafka(wys.40cm) więc dla estetyki trzeba by jakoś zabudować/zamaskować przestrzeń między nią a skosem.
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/258aa9318e52.jpg (http://naforum.zapodaj.net/258aa9318e52.jpg.html)

3) Gdyby się dało szafki ustawić wzdłuż ściany A zamiast przy C można by z nimi "wyjechać" z wnęki tyle ile trzeba czyli mieć więcej blatu i miejsca na przechowywanie. A jeśli jest gdzieś tam w skosie okno dachowe to pewnie byłoby przyjemniej pracować przodem do niego. Prawdopodobnie też kuchnia wydawałaby się bardziej otwarta na część stołową a mniej kiszkowata.
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/1b6959163c4e.jpg (http://naforum.zapodaj.net/1b6959163c4e.jpg.html)

Aneta G
26-04-2015, 17:31
Tak wstępnie bez info o które pisałam wymyśliłam jedynie klasyczny układ liniowy ;)
314622314623

Zlew i zmywarkę dałam po prawej stronie w pobliżu jak się domyślam z waszej wizualizacji przyłączy wodno-kanalizacyjnych.

Wstawiłam tez płytę indukcyjną, gdyż z własnego doświadczenia wiem, że bardziej kosztowne i raczej nie możliwe do zrealizowania we własnym zakresie jest przenoszenie instalacji gazowej a w waszej wizualizacji płyta gazowa jest na innej ścianie.

Zdun Darek B
26-04-2015, 20:08
Kuchnia gdzie musiałbym biegać wzdłuż 5 metrów szafek nie wydaje mi się dobrym pomysłem .. No może jestem zbyt leniwy ale tak mam i już .

jojan
01-05-2015, 23:00
Witacie,

dziś właśnie projektowałam swoją kuchnie na stronie ikea i chciałam was poprosić o rzucenie okiem na nią Czy coś byście zmienili? Kuchnia ma być bez szafek wiszących, pod oknem są (od lewej) 2 x szafka z szufladami, 1 x szafka pod płytę indukcyjną, 1 x szafka na sztućce, 1x szafka na zlew, 1 x szafka z szufladami, 1 x szafka rogowa, 1 z wysoka szafka, w której będzie zmywarka i piekarnik, 1 z wysoka szafka na talerze, szkło, 1 x lodówka 92 cm side by side.
Szafki pod oknem 80 z szufladami, szafki wysokie to 60.
Czy ktoś z wam próbował zabudować zmywarkę '60 wyżej (40 zm nad podłogą) w szafce ikea? Podczas planowania w sklepie pan powiedział, że zmywarka nie wejdzie, więc będę musiała przerobić ta 1 szafkę, ale może ktoś już ma to za sobą?

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi

315436

Afera86
07-05-2015, 12:00
Podpowiedzcie proszę czy w Ikea są fronty lakierowane bezuchwytowe :rolleyes: Nie mogę się połapać. Podoba mi się front Nodsta ale on chyba jest w macie. Czy ten Ringhult to jego odpowiednik w lakierze ?

ad88
07-05-2015, 12:16
Ja mam połysk w kuchni i zdecydowanie odradzam, zwłaszcza jak ktoś ma dzieci

Viann
07-05-2015, 23:33
Witacie,

dziś właśnie projektowałam swoją kuchnie na stronie ikea i chciałam was poprosić o rzucenie okiem na nią Czy coś byście zmienili? Kuchnia ma być bez szafek wiszących, pod oknem są (od lewej) 2 x szafka z szufladami, 1 x szafka pod płytę indukcyjną, 1 x szafka na sztućce, 1x szafka na zlew, 1 x szafka z szufladami, 1 x szafka rogowa, 1 z wysoka szafka, w której będzie zmywarka i piekarnik, 1 z wysoka szafka na talerze, szkło, 1 x lodówka 92 cm side by side.
Szafki pod oknem 80 z szufladami, szafki wysokie to 60.
Czy ktoś z wam próbował zabudować zmywarkę '60 wyżej (40 zm nad podłogą) w szafce ikea? Podczas planowania w sklepie pan powiedział, że zmywarka nie wejdzie, więc będę musiała przerobić ta 1 szafkę, ale może ktoś już ma to za sobą?

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi

315436

Kwestia zmywarki była tu już poruszana miliard razy - wyszukaj sobie to, będzie Ci łatwiej podjąć decyzję czy chcesz kombinować. Ale w skrócie: zmywarki nie wsadza się do szafki tylko między szafki luzem i przykręca do niej front. Jak koniecznie chcesz mieć w słupku zmywarkę i piekarnik to będziesz musiała postawić zmywarkę a na to szafkę z piekarnikiem, choć nie wiem czy to jest w ogóle możliwe, nie mówiąc o tym kombinowaniu żeby sama zmywarka też była 40 cm nad ziemią - miała by stać na jakieś malutkiej szafeczce pod nią, tak? Nie jestem pewna czy taka mała szafeczka dźwignie to wszystko, co się będzie miało na niej opierać. Na Twoim miejscu postawiłabym zmywarkę normalnie na ziemi, przeciągnęła nad nią blat i dopiero na blacie instalowała szafkę z piekarnikiem, chociaż nie da Ci to efektu wizualnego litej zabudowy, to będzie wykonane poprawnie i bezpiecznie.

A co do reszty szafek popracowałabym trochę nad symetrią, masz ogromny potencjał, a zrobił Ci się chaos w uchwytach i szufladach. Moja propozycja:
1: szafka z 2 szufladami, 2: indukcja, 3: szafka z 3 szufladami, 4: szafka z 3 szufladami, 5: szafka pod zlew, 6: szafka z 2 szufladami, 7: szafka rogowa.
Przesunęłam płytę indukcyjną o jedną szafkę w lewo, w ten sposób robi Ci się ładne miejsce do pracy pomiędzy zlewem a płytą, idealnie na środku pod środkowym oknem. Oczywiście rozumiem Twoją wersję - jest symetryczna względem całości pomieszczenia, ale ja postawiłabym na symetrię względem okna, które jest punktem mocno przykuwającym uwagę. Oprócz tego przestrzeń pomiędzy płytą a zlewem jest miejscem w którym najwięcej się dzieje, postawiłabym na więcej miejsca, a miejsce to Ty masz do rozdzielenia.
Zamieniłam też jedną szafkę dwuszufladową na trzyszufladową, żeby były dwie takie same obok siebie. Szafki pod zlew też nie radzę zostawiać w obecnej formie, rozmieszczenie uchwytów zupełnie do niczego nie pasuje, zrób ją tak żeby wyglądała jak dwie szuflady - skręć ze sobą dwa fronty szufladowe w jeden, a drzwiczki mogą być otwierane na bok na przykład. Dziwne, że Ci nikt w sklepie nie zasugerował tego, przecież to kwestia estetyki.

jcrally
08-05-2015, 11:45
Witam wszystkich,
Alicyja Dziękuję bardzo za podpowiedzi, jednak zrealizowanie ich nie jest możliwe z tego względu, że ściana D wychodzi na kuchnie, widać to na moich planach (co prawda jest to tam nie bardzo widoczne i bardziej przypomina ściankę działową ale jest to akurat komin i nie jest możliwy do zburzenia) ;) Przez to nie jest możliwy układ typu "Z". Tym samym nie jest możliwe ułożenie szafek pod ścianą A gdyż nie będzie przejścia między ścianą A a ścianą C.

Aneta G Również dziękuje, jednak tak jak wcześniej wspomniałam nie jest możliwe ułożenie szafek na ścianie A ze względu na późniejszy brak przejścia. Po za tym ściana A jest również ze skosem i dwoma oknami i ułożenie w tym miejscu szafek może nie sprzyjać komfortowi pracy a szafek wiszących w ogóle nie ma możliwości zamontowania.

alicyja
08-05-2015, 14:09
ściana D wychodzi na kuchnie, widać to na moich planach (co prawda jest to tam nie bardzo widoczne i bardziej przypomina ściankę działową ale jest to akurat komin i nie jest możliwy do zburzenia) ;)

Skoro coś wygląda na rzucie jak ścianka działowa to zakładam, że jest ścianką działową - a jeśli ścianka działowa przeszkadza w ustawieniu to wywalam ;)

jcrally
08-05-2015, 14:15
Rozumiem ;) niestety IKEA nie daje możliwości wstawienia tam ściany ;( tak aby projekt był bardziej zrozumiały no albo nie potrafię..

podgrzybek
09-05-2015, 21:47
Orientuje się może ktoś kiedy będą jakieś promocje kuchni w Ikea?

GreenAgnes
18-05-2015, 14:27
Czy ktos z Was montowal w kuchni Ikea inny zlew?

ivy17
18-05-2015, 14:41
Czy ktos z Was montowal w kuchni Ikea inny zlew?

tak, ja mam inny zlew niż z ikea, myślę ze dużo osób ma takie wariant :-)

agatah
18-05-2015, 14:47
Tak, nie ma z tym problemu.

GreenAgnes
19-05-2015, 07:48
Uff, dzieki za odpowiedz dziewczyny :). Planuje zakup kuchni Ikei i zastanawiam sie na ile moge odejsc od ich AGD, tu slyszalam, ze jest ciezko, natomiast na pewno chce kupic inny zlew, chociaz tyle ;).

NieJan
19-05-2015, 09:09
Planuje zakup kuchni Ikei i zastanawiam sie na ile moge odejsc od ich AGD, tu slyszalam, ze jest ciezko, natomiast na pewno chce kupic inny zlew, chociaz tyle ;).
Niby dlaczego? Na czym ten ciężar miałby polegać? Inna sprawa, że Whirlpool to nie jest jakaś zła firma.

ivy17
19-05-2015, 09:21
Uff, dzieki za odpowiedz dziewczyny :). Planuje zakup kuchni Ikei i zastanawiam sie na ile moge odejsc od ich AGD, tu slyszalam, ze jest ciezko, natomiast na pewno chce kupic inny zlew, chociaz tyle ;).

Ja mam od nich tylko zmywarkę - chociaż trochę żałuję :mad:- reszta z poza Ikea :-)

GreenAgnes
19-05-2015, 09:39
Powiedziuano mi, ze Ikea proponuje takie rozwiazania, ze AGD spoza ich oferty nie pasuje. Czyli zaprzeczacie tym pogloskom i jestem wolna w wyborze AGD?
Ivy, a jest tu gdzies Twoja kuchnia? Chetnie zerkne :).

ivy17
19-05-2015, 09:47
Powiedziuano mi, ze Ikea proponuje takie rozwiazania, ze AGD spoza ich oferty nie pasuje. Czyli zaprzeczacie tym pogloskom i jestem wolna w wyborze AGD?
Ivy, a jest tu gdzies Twoja kuchnia? Chetnie zerkne :).

Pasują :-) Czasem np przy zmywarce trzeba zwrocić uwagę na wysokości aby przy otwieraniu ni ezachaczala o cokół, lub inne drobiazgi al enie ma rzeczy niemożliwych :-) Montaż AGD z poza Ikea jest tez droższy jesli bieze sie ich usługi itp. czyli takie dodtakowe atrakcje :-)

Gdzieś chyba pokzaywałam kuchnie, tutaj zaraz po montazu blatu :-)
http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/0e/b3/84/0eb384bb2d2ab404f448850cd8a780ee.jpg
http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/e5/9e/55/e59e550ea07642668bd869cf6cd6799c.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/52/d6/5e/52d65e70cc36252640a8ddd40d1a6d68.jpg

GreenAgnes
19-05-2015, 10:27
Bardzo dziekuje! Bardzo ladna kuchnia!
Czy to bialy Veddinge? Planuje podobna kuchnie, w znaczeniu biala, prosta. Czy zdradzilabys mi szczegoly? Zlew jest montowany na jakiej szafce? Zmywarka jak rozumiem stoi solo, na podlodze i jest tylko przykryta frontem? A piekarnik? Masz go w ich szafce wysokiej?

ivy17
19-05-2015, 10:44
Dziękuję ;)
Fronty to NODSTA (http://www.ikea.com/pl/pl/search/?query=nodsta)
Zlew jest zamontowany na szafce 60 tce (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70213569/?query=70213569), do tego gładki 1 front.
Zmywarka tak jak standardowo - wstawia sie miedzy szafki, zakłada fron a potem cokół na całość.
Tak piekarnik jest w tej obudowie (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50213570/?query=50213570) , fronty pozostałe dobrane wg potrzeb

u mnie zatem klasyczne wykorzystanie mebli Ikea, bez żadnych super zmian ;)

agatah
19-05-2015, 14:01
U mnie nie ma żadnego sprzętu z Ikea i wszystko pasowało tak jak stało :) u koleżanek też :)

Piotr.Strzelce
19-05-2015, 15:21
Ja też mam kuchnię z Ikea, ale nie miałam z montażem żadnego problemu. Wszystko pasowało i było zgodne z zamówieniem. Jakbym wcześniej przeczytała te wpisy na forum to bym się bardziej zastanowiła. Ogólnie jestem zadowolona choć jednak jakościowo nie powala. Meble ładnie, estetycznie zrobione za niewygórowaną sumę.

KrystianPogoz
19-05-2015, 15:27
A u mnie żona cisnęła mnie na meble z Ikea, ale na szczęście jakoś się z tego wymigałem. Poprosiłem o wycenę zrobienia mebli u stolarza, porównałem z wyceną Ikea i wyszło 700 zł różnicy. Czy przy meblach które kupuje się praktycznie na całe życie to jest tak dużo. Jakościowo bez porównania - zarówno materiał jak i dodatki (zawiasy, prowadnice)

Slawko123
19-05-2015, 20:27
@KrystianPogoz (http://forum.muratordom.pl/member.php?216782-KrystianPogoz) w którym sklepie handlujesz albo u którego stolarza pracujesz?

GreenAgnes
20-05-2015, 07:50
Ivy, Agatah, bardzo dziekuje. Jestem dopiero na etapie mierzenia sie z Ikea plannerem. Zglosze sie w weekend z gotowa wizualizacja i podpytam jeszcze o pare spraw. Na razie to wszystko mnie przeraza ;)), ale skoro piszecie, ze pasuje inne AGD, to moze dam rade jakos to sklecic.

@ Agatah – Twoja kuchnia tez jest piekna! Biel, szarosc i cieple, jasne drewno – jak marzenie :)). Bardzo chcialabym uzyskac podobny efekt u siebie.

~~slonko~~
20-05-2015, 08:12
Do szafek z Ikei pasują inne sprzęty. Mam też meble z I., ale żaden sprzęt nie jest od nich, blat jesionowy robiony na zamówienie przez stolarza
Wklejam 1 zdjęcie (więcej w moim wątku).
http://imageshack.com/a/img199/4306/g3m2.jpg

adrianad
20-05-2015, 08:35
Do ikei pasuje inne agd jednak czasem wymaga to lekkich przeróbek mebli więc jeśli już to gorąco polecam w takim przypadku montaż przez pracowników ikei.

I goraco odradzam zmywarki z ikei!! Straszne dziadostwo! I to nie jest moja odosobniona opinia, niestety :(

ivy17
20-05-2015, 09:25
A u mnie żona cisnęła mnie na meble z Ikea, ale na szczęście jakoś się z tego wymigałem. Poprosiłem o wycenę zrobienia mebli u stolarza, porównałem z wyceną Ikea i wyszło 700 zł różnicy. Czy przy meblach które kupuje się praktycznie na całe życie to jest tak dużo. Jakościowo bez porównania - zarówno materiał jak i dodatki (zawiasy, prowadnice)


Pokaz ta fajną kuchnie :rolleyes: u mnie różnica wyszła duzo większa wiec albo kuchnia jest maleńka albo coś tu jest nie tak ;)


I goraco odradzam zmywarki z ikei!! Straszne dziadostwo! I to nie jest moja odosobniona opinia, niestety :(

a co sie dzieje ze zmywarką ??

GreenAgnes
20-05-2015, 09:41
Ja moge sie tylko wypowiedziec o tyle, ze w pracy mamy juz druga zmywarke Ikei. Pierwsza zostala wymieniona na gwarancji i na szczescie na razie jest OK.
Powodem wymiany byla dziwna nieszczelnosc. Na dodatek zmywarka wylaczala sie w czasie mycia, co bylo bardzo denerwujace. Z powodu nieszczelnosci spuchl blat i korpus szafki, trzeba je bylo wymienic, ale dokonano tego sprawnie i bezproblemowo.
Jedynym minusem tej zmywarki jest ciagle wypadanie z niej takich gumowych zaslepek na wystajacych koncowkach szuflady. Na pewno jest to ogolny problem, bo tak bylo w pierwszej zmywarce i ten sam problem wystepuje w drugiej...

Loxia
20-05-2015, 09:53
GreenAgnes a który model zmywarki to był/jest?

99tomcat
20-05-2015, 10:06
Wiem że to nie temat o projektach, ale mam ostatnią przeszkodę w projekcie.
Szafka narożna psuje mi mocno podziały szafek i nie wygląda dobrze.
Przy rezygnacji z niej mam sporą dziurę w narożniku.
Czy da się w jakiś sensowny sposób to jednak zagospodarowąc?
Myślałem nad daniem szerokeij na 80cm szafki.
Wtedy drzwi będą szerokie na 40cm, a reszta szafki będzie schowana ale zawsze da się tam upchnąć mniej używane rzeczy.

Problem tylko jest z kierunkiem otwierania drzwi. Musiały by się otwierać nie w tę stronę na ktorą powinny w narożniku. Czy to będzie praktyczne ? Takie otwieranie na ścianie na wprost na prawo?
Zawiasy majązakres 125 stopni, więc odrobinę mniej będa drzwi przeszkadzać ale jednak...
317741

ivy17
20-05-2015, 10:10
słabo troche widac;) a która szafka narożna psuła Ci podział i czemu, tutaj nie bardzo widać problem :rolleyes:

GreenAgnes
20-05-2015, 10:15
GreenAgnes a który model zmywarki to był/jest?

To Rengora:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40299381/

99tomcat
20-05-2015, 13:25
słabo troche widac;) a która szafka narożna psuła Ci podział i czemu, tutaj nie bardzo widać problem :rolleyes:

Powyżej dałem fotkę poprawionego układu bez szafki narożnej (po kliknięciu powięsza się),
tylko z blendami w narożniku.
Obrazuje to, jak dużo miejsca w rogu mi się zmarnuje.
Szafka narożna psuła o tyle podział,że wymuszała by 20cm szafkę w dłuższym ciągu- ani to nie wygląda, ani nie było by proste- szafki górne maja mieć maja 2x60cm(razem 120cm wyskosci po sam sufit), a Ikea 20cm korpusy i drzwi oferuje tylko dla szafek 80cm wysokości. Do 60tek trzeba by było przerabiać korpusy i adaptować na drzwi fronty szuflad - czyli w sumie dużo przeróbek.

Ogólnie bez szafki narożnej moim zdaniem wygląda to lepiej i nie trzeba by tyle kombinowac.

Problemem jest ta prawie 50cm luka w rogu w obecnym układzie.
Kombunuję jak dać tam szerszą szafkę z dojsciem tylko przez 1 skrzydło drzwi.


edit
wrzucam rzuty z planera
:
http://i1268.photobucket.com/albums/jj575/Bartosz_Pluta/ikea3_zps604pcks0.jpeg
http://i1268.photobucket.com/albums/jj575/Bartosz_Pluta/ikea2_zpsehgmr4j9.jpeg
http://i1268.photobucket.com/albums/jj575/Bartosz_Pluta/ikea1_zpsv2gqwixc.jpeg

ivy17
20-05-2015, 13:29
Możesz wrzucić jeszcze rzut z wymiarami i widok na szafki ?

ikeowiczka
22-05-2015, 07:56
Witam
Mój wymarzony domek (Mango II) już stoi a teraz zaczynamy prace w środku. Zaplanowałam kuchnię którą kupię oczywiście w Ikea (połowa moich znajomych i rodziny zajmuje się stolarstwem i wiem, że nawet u nich taniej nie kupię a jeśli chodzi o jakość to jest porównywalna albo gorsza. Nie czarujmy się widzę jak zwykły stolarz robi meble jak coś się nie uda to tak zrobią żeby na początku przed sprzedażą nie było widać a jak się coś dzieje z frontami to twierdzą, że to nie ich wina tylko dostawcy i nie ma mowy o naprawie/wymianie na nowy w ramach gwarancji) i zamierzam wszystkie sprzęty agd zakupić w ikei. Myślę, że nie ważne gdzie kupuje się dane agd bo wszędzie można trafić na "trefną" rzecz niezależnie od firmy czy sklepu. Dla mnie najważniejsze jest to, że agd jest tańsze niż w normalnych sklepach, pasuje do ich mebli oraz mają dłuższą gwarancję bezpłatnie.
Na temat sprawności może niech wypowiedzą się osoby, które użytkują sprzęt kupiony w ikea a nie,że wiedzą od znajomego znajomego.
Mnóstwo osób zakupiło sprzęt w jesiennej promocji kiedy za co trzeci zakupiony sprzęt był zwrot pieniędzy - napiszcie czy są z nim jakieś problemy.

batoniks
22-05-2015, 10:05
Ja użytkuję w/w zmywarkę już od jakiegoś czasu.Zakupiłam ją właśnie w promocji ikeowskiej i jestem bardzo zadowolona.Jest cicha,prosta w obsłudze,oszczędna,ładnie domywa naczynia,nie zauważyłam żadnych nieszczelności ,ani nic w niej nie wypada.Producent Whirpool więc chyba nie najgorszy,a bubel może zawsze się trafić.Ale w razie gdyby faktycznie wystąpił z nią jakiś problem nie muszę się martwić o wymianę jej lub frontu czy blatu.

GreenAgnes
22-05-2015, 10:08
Dziewczyny, czy kupujac to AGD do szafek Ikei szukalyscie czegos idealnie zblizonego rozmiarowo? Wczoraj sprawdzalam wymiary sprzetow Ikei i tych innych firm i juz widze, ze najwiekszy problem bedzie chyba z mikrofalowka... Czy ktoras z Was ma mikrofalowke w zabudowie?

NieJan
22-05-2015, 11:02
Przecież generalnie urządzenia do zabudowy mają typowe wymiary. Whirlpool dla ikea nie robi innych urządzeń niż dla mediamarkt, tylko ikea nadaje im swoje nazwy. Skąd wam przychodzi do głowy, że amica, siemens czy polar miałyby nie pasować do typowych szafek?

GreenAgnes
22-05-2015, 11:33
Nie wiem czy to takie wazne skad, wazne ze poniewaz wiaze sie to z wydatkiem i ewentualnym klopotem, wole sie upewnic, ze zakupiony poza Ikea sprzet, bedzie pasowal. Slyszalam, ze sa klopoty glownie z mikrofalowkami i lodowkami do zabudowy, podobno takze ze zmywarkami.
Przecietna mikrofalowka do zabudowy ma 38 cm wysokosci a w ofercie Ikei to 46 cm, czyli jednak nie kazdy sprzet jest 'standardowy'. Wobec tego wole sie upewnic, zanim cos zakupie i pozostane z problemem sprzetu AGD do zabudowy niepasujacego do tejze zabudowy.

ivy17
22-05-2015, 11:51
Nie wiem czy to takie wazne skad, wazne ze poniewaz wiaze sie to z wydatkiem i ewentualnym klopotem, wole sie upewnic, ze zakupiony poza Ikea sprzet, bedzie pasowal. Slyszalam, ze sa klopoty glownie z mikrofalowkami i lodowkami do zabudowy, podobno takze ze zmywarkami.
Przecietna mikrofalowka do zabudowy ma 38 cm wysokosci a w ofercie Ikei to 46 cm, czyli jednak nie kazdy sprzet jest 'standardowy'. Wobec tego wole sie upewnic, zanim cos zakupie i pozostane z problemem sprzetu AGD do zabudowy niepasujacego do tejze zabudowy.

Wybierz sprzęt i zobacz jaki ma wymiar. Szafki wysokie możesz dowolnie konfigurowac z drzwiami /szufladami wiec warto zobaczyć jakie sa w ofercie dla danych frontow i zobaczyć czy pasują do tego co chcesz osiągnąc. Ikea ma tez rózne blendy itp w ofercie do zamaskowania tych różnic :-)

NieJan
22-05-2015, 13:35
GreenAgnes przy urządzeniach do zabudowy zawsze musisz liczyć się z tym, że być może szafkę trzeba będzie minimalnie "dopasować". Ale nie rób z tego dramatu i nie przejmuj się przesadnie. Jak napisała ivy17, przy pomocy frontów i blend dopasujesz. :P Skoro poradziłaś sobie z zaprojektowaniem kuchni, co też wymaga przecież odpowiednich decyzji odnośnie szerokości szafek i dobierania blend, to i zabudową dasz radę. ;)

ivy17
22-05-2015, 13:38
Problemem jest ta prawie 50cm luka w rogu w obecnym układzie.
Kombunuję jak dać tam szerszą szafkę z dojsciem tylko przez 1 skrzydło drzwi.



Myśle ze jest to do zrobienia, drziwczki, jakas blenda i można inna szafkę tam wstawić, zrobić cos na kształt ich naroznych szafek :-)

lukasz69karolina
23-05-2015, 14:46
Ja mam od nich tylko zmywarkę - chociaż trochę żałuję :mad:...
ooooooo :o a bo?

Karolina4
24-05-2015, 15:10
Pomóżcie, bo ręce już nam opadają.

Zamarzyła nam się nowa kuchnia. Niestety problem ze zmywarką. Przeszukałam cały wątek, ale i tak jestem w kropce.

Mamy zmywarkę 45 cm. Jakie macie pomysły z frontem. Od razu mówię, że odpada na pewno te obrzydliwie błyszczące fronty. Kupić drzwi 60 cm i zamaskować, czy co? Proszę o pomoc bardzo mocno.

ikeowiczka
26-05-2015, 14:53
Wiele osób na forum prezentowało zdjęcia swoich kuchni z błyszczącymi frontami. Są one ładne choć osobiście nie wybrałabym takich do swojej kuchni ale szanuję wybór i gust i nie twierdzę, że są "obrzydliwe".
Może też uszanuj innych i nie wypowiadaj takich słów, żeby nie robić nikomu przykrości

Ania_i_Tomek
27-05-2015, 09:04
Witam serdecznie,
Drogie Panie i Panowie, pomożecie?
Kuchnia ma wymiary jakie ma :(, coś ponad 9 m. Gaz, woda i gniazdka pod sprzęty AGD już są. Zaprojektowałam w plenerze kuchnię w odwrócone L. Ciąg szafek po jednej stronie. Przy drugiej ścianie chciałabym postawić jakiś stół i chociaż 3 krzesła.
Fronty mają być białe matowe, spodobał mi się ciąg górnych szafek z mlecznym przeszkleniem z frontami otwieranymi do góry. Niestety te szafki dostępne są tylko w sześćdziesiątkach a więc nie uda mi się ustawić je w jednej linii, do tego dochodzi okap który za przeszklonym frontem nie wygląda korzystnie.
Zastanawiam się który układ będzie bardziej funkcjonalny (lodówka otwierałaby się na słupek z piekarnikiem). Czy może lepiej by było umieścić piekarnik pod płytą a w miejscu słupka z piekarnikiem wstawić słupek z przeznaczeniem na produkty suche + puszki?

adrianad
27-05-2015, 11:53
A po co ta szafka narożna tam u góry? Dajcie prosta szafką będzie lepiej wyglądać. Jelsi płyta gazowa to okap musi wisieć minimum 75 cm nad nią.

gahan
27-05-2015, 12:59
Tak na szybko - górne szafki zakończone prosto przy ścianie, bez narożnej;

piekarnik zostawiłabym w słupku, wydaje mi się to wygodniejsze , a pod płytą możesz trzymać narzędzia do gotowania, przyprawy itp.;

przemyślałabym usytuowanie zlewozmywaka, (mam podobne ustawienie, bo kuchnia mała), użytkowanie w kącie nie jest zbyt komfortowe, a jeśli w kuchni pracuje dodatkowa osoba to stojąc przy zlewie blokuje się dostęp do szafki rogowej i tej pod zlewozmywakiem;

ujednoliciłabym układ górnych szafek - bo tam straszny bałagan w podziałach i liniach;

nie podoba mi się ta samotna wisząca szafka na lewo od okna;

arek570
27-05-2015, 17:09
Jeśli mikrofala nie potrzebna piekarnik schowałbym pod blat, a przy lodówce zrobił cargo na produkty, które będziemy wyjmować kilka razy dziennie. Piekarnika używa się 2x w tygodniu. Zlew koniecznie odsuń od szafki rogowej. Kierunek otwarcia lodówki w 1 wersji do zmiany... Skąd w ogóle taki pomysł?

Iza_Wawa
29-05-2015, 03:32
Witaj,

Nie wiem czy mam rację i czy moje uwagi mają sens ale podzielę się swoimi wnioskami po remoncie mojej kuchni. Jest wygodnie jak lodówka stoi przy blacie roboczym. Coś przygotowuje i często sie zagląda do lodówki coś wyjąć/schować itp. Wygodnie jak nie trzeba do niej chodzić przez całą kuchnię. Dla mnie bardzo trafionym pomysłem było ustawienie słupka z piekarnikiem przy szafce 60 cm. Mam gdzie położyć blachę z piekarnika jak coś przygotowuje i mam b. blisko po wyciągnieciu czegoś gorącego z niego.

99tomcat
30-05-2015, 10:31
Mam kolejna prośbę o radę.

Nie wiem na jakie spoty zdecydować się do aneksu (plan zamieciłem na poprzedniej stronie)
Myślę o 3 spotach w stylu nero z halogenami/ledami na gu10

Nie wiemjednak czy nie będzie to zbyt punktowe.
Widze,że śą też dostepne spory na gwint e27 na świetlówki kompaktowe.
Coś takiego:
318940

Wygląa to nieco gorzej jest chyba też większe, ale jak rozmumem światło było by znacznie bardziej rozproszone i chyba jeddak mocniejsze?

arek570
30-05-2015, 11:37
Mam kolejna prośbę o radę.

Nie wiem na jakie spoty zdecydować się do aneksu (plan zamieciłem na poprzedniej stronie)
Myślę o 3 spotach w stylu nero z halogenami/ledami na gu10

Nie wiemjednak czy nie będzie to zbyt punktowe.
Widze,że śą też dostepne spory na gwint e27 na świetlówki kompaktowe.
Coś takiego:
318940

Wygląa to nieco gorzej jest chyba też większe, ale jak rozmumem światło było by znacznie bardziej rozproszone i chyba jeddak mocniejsze?

Z projektu wynika, że szafki są do sufitu. Pamiętaj, szczególnie o tej nad lodówką, która jest głęboka, aby nie umieszczać punktu z oświetleniem zbyt blisko, ze względu na drzwi. Jakiś czas temu montowałem kuchnię i miałem okazję podziwiać taki rodzaj oświetlenia, przy niskim suficie ( 240cm?) to bardziej wyglądało na oświetlenie dekoracyjne, tak jak mówisz punktowe. Może warto przejść się do sklepu z oświetlenie i popytać fachowca aby doradził konkretny model? Ładnie wyglądają, ale do zwykłych oczek sufitowych im daleko.

99tomcat
30-05-2015, 20:29
Dzięki za rady.
Co do drzwi to oczywiście planuję tak, aby szafki mozna było swobodnie otwierać.

Co do oczek to podziwiałem je dzisiaj w sklepie zarówno oczka w Agata Memble (rodeo)http://agatahome.pl/1-Katalog,produktow/44-Oswietlenie/48-Lampy,sufitowe/34691-lampa,sufitowa,spot,rondoo.html?lp=3
jak i w innym sklepie znane i lubiane Massive/Philips Nero i faktycznie to może to robić jedynie jako oświetlenie dekoracyjne.

Zaskoczyły mnie nietypowe reflektorki na gu10 ale ze świetlówką kompaktowa i odbłyśnikiem przy 9 watach dawały silne światło 318992

Nie wiem czy znajdę jednak takie oczka, jesli nie poszukam takich tub na klasyczne e27 i zamontuję świetlówki kompaktowe.

Efekt wizualny będzie na pewno gorszy, ale zapewni to odpowiednie oświetlenie.

aga2183
30-05-2015, 20:47
Wszystkich, którzy chcieliby pooglądać (także kuchnie z Ikei) i pomóc w dalszej części zapraszam serdecznie do mnie:

http://forum.muratordom.pl/showthrea...yka%C5%84czamy

99tomcat
01-06-2015, 07:29
Jestem po chyba ostatniej wizycie w Ikei i dopieszczeniu projektu.

Pojawił sieejdnak upierdliwy problem. Nie ma nigdzie w Polsce i na stronei też mocowania do drzwi zmywarki Behjälplig.
Bez tego musiał bym kupić ich zmywarkę ;/

Ani to tanie ani wypasione. Nie wiem czy model spoza Ikei Elektroluxa nie pasował by.

Szczerze mówiąc miełem już wybraną zmywarkę : ARISTON LTF 11H132 EU - niedroga,ładna z wypasami (namiastka szuflady na sztućce ), cicha
i żal z niej rezygnowac.

Da sie gdzieś kupić poza ikea te szyny/prowadnice Behjälplig ?
Nateraz to jest perfidna próba wymuszenia kupowania sprzętu z Ikea

lukasz69karolina
01-06-2015, 07:51
http://olx.pl/oferta/behjalplig-ikea-zawias-uchwyt-do-zamontowania-frontu-na-zmywarce-CID628-IDajDUj.html#a1f7288896

NieJan
01-06-2015, 08:19
aga2183, podoba mi się Twoja kuchnia. Ale mam wątpliwości, czy praktyczne jest takie umieszczenie lodówki bez choćby odrobiny blatu bezpośrednio obok.

99tomcat, dlaczego "perfidna"? Perfidna próba to byłaby, gdyby ikea w ramach pomocy najbiedniejszym zobowiązała się dostarczyć Ci kuchnię za darmo a potem wymagała dokupienia u nich kompletu AGD bo inaczej zabiorą. :P To jest wolny rynek. Jeśli brak tych prowadnic Ci przeszkadza, wybierz inną kuchnię, np. cook&lewis ;) Jak zaplanowałaś sobie zaoszczędzić na zmywarce, to znajdź rozwiązanie :P Przecież możesz dla frontów ikea zastosować inne mocowanie do zmywarki.

99tomcat
01-06-2015, 08:33
Jestem samcem to raz ;)

Dwa nie mozna zastosować innego mocowania- szafki stojące ikea maja 80cm wysokosci.
Bez tych prowadnic albo dostosowanej seryjnie zmywarki po zamontowaniu frontu zmywarka nei otworzy się - dłuższy front zawadzi o dno zmywarki.


Perfidne jest to, że te prowadnice standardowo były dostepne w Ikea od wielu miesięcy, a mozę i lat i nagle wyginęły.
Bezpośrednio wiąże sie to ze zmiana dostawcy zmywarek- do whirpoola były potrzebne, teraz nowe model maja od elektroluxa i nie potrzebują tych prowadnic.



http://olx.pl/oferta/behjalplig-ikea-zawias-uchwyt-do-zamontowania-frontu-na-zmywarce-CID628-IDajDUj.html#a1f7288896

Dzięki , pomyślę. Swoją drogą ktoś zwąchał interes 200zł za prowadnice sprzedawaną za 80zł ;)



Bardzo podobają mi się kuchnie z IKEA jednak nie jestem przekonana co do trwałości tych mebli i sprzętów. Mógłby ktoś przybliżyć jak to wygląda po paru latach użytkowania? ;)

Wiele osób posiadających starszy system od 5 cczy 7 lat,że nie ma problemów.

Zawiasy, prowadnice itp to blum, więc bardzo dobrej jakości.
Na pewno wyjdzie sporo taniej niż w studiu kuchennym, trzeba sie pogodzić z mniejszymi możliwościami dopasowania np
- szerokosci szafek co 20 cm i białymi lub czarnymi korpsami szafek.

Jedna sprawa bardzo mocno podnosi koszt i warto poszukać poza Ikea - transport kuchni to co najmniej 300 - 400 zł.
Bez transportu u nich podobno nie ma opcji kompletowania zamówienia za 60zł
Montaż mojej wyszedł by ok 1300zł + 100zł za każdy sprzęt agd kupiony spoza Ikea.
Do tego pomiar przed montażem 150zł.
Razem wyszło by ponad 2 tysiące dodatkowo i to moim zdaniem jest lekkie przegięcie (przy koszcie samej kuchni bez sprzętu u mnie ok 8tysięcy(fronty ringhult podnosza dość znacząco cenę) + 1200-1300zł oświetlenie podszafkowe i szuflad- też swoja drogą drogie)

aga2183
01-06-2015, 21:18
Ja uważam, że powodem zniknięcia tej listwy montażowej była jej ciągła awaryjność, u mnie jest założona w zmywarce whirlpoola i ciągle coś jest nie tak, mimo, że już raz wymienili na nową, problem nadal jest. Przy szybkim lub nieuważnym otwieraniu zmywarki front wypada z listwy. Na chwilę obecną żałuje, że nie kupiłam ich zmywarki, problemu by nie było, a teraz po raz kolejny muszę wzywać serwis gwarancyjny i tak będzie przez 2 lata, a póżniej?

99tomcat
02-06-2015, 22:50
Poszperałem trochę i pod nasze meble bez dodatkowych szyn pasują niektóre zmywarki Elektroluxa np ESL7310RO, Electrolux ESL8316RO,
ESL7510RO.

W ikea kusi trochę 5 lat gwarancji, z 2 strony modele "wolnorynkowe" troche bardziej wybajerzone przy zbliżonej cenie .

Ania_i_Tomek
08-06-2015, 14:54
dziękuję wszystkim za rady :)


adrianad
A po co ta szafka narożna tam u góry? Dajcie prosta szafką będzie lepiej wyglądać. Jelsi płyta gazowa to okap musi wisieć minimum 75 cm nad nią.


faktycznie narożna szafka nie wygląda dobrze, pozbędę się jej.


gahan
nie podoba mi się ta samotna wisząca szafka na lewo od okna

tu też racja, samotna szafka to gwałt na kawałku ściany, pomyślę tu nad półkami na książki

zlewu nie mogę już odsunąć od rogu, wiem też że kawałek blatu przy lodówce to dobra rzecz w tej kwesti już nie mogę nic zmienić.

aga2183
08-06-2015, 21:01
aga2183, podoba mi się Twoja kuchnia. Ale mam wątpliwości, czy praktyczne jest takie umieszczenie lodówki bez choćby odrobiny blatu bezpośrednio obok.

Wykorzystuje blat obok piekarnika, nie zauważyłam, żeby to było bardzo uciążliwe, kwestia przezwyczajenia, ale w zasadzie mogłam zamienić piekarnik z lodówką. Moja kuchnia jest dość mała, więc za wielu opcji nie było.

kingae
17-06-2015, 07:48
Hej. Mam pytanie do posiadaczek kuchni z Ikea i zlewu przy oknie. Jak wygląda sprawa z blatem? Chciałabym aby nie było parapetu tylko blat.Czy Ikea posiada blaty o różnej szerokości? Mam również problem z oknem. Niestety zmierzyłam wysokość na której mam okno i wyszło mi ok 85 cm. To chyba za nisko. Co mogę w takiej sytuacji zrobić?

Viann
17-06-2015, 09:42
Hej. Mam pytanie do posiadaczek kuchni z Ikea i zlewu przy oknie. Jak wygląda sprawa z blatem? Chciałabym aby nie było parapetu tylko blat.Czy Ikea posiada blaty o różnej szerokości? Mam również problem z oknem. Niestety zmierzyłam wysokość na której mam okno i wyszło mi ok 85 cm. To chyba za nisko. Co mogę w takiej sytuacji zrobić?

IKEA ma blaty jednej szerokości, ale wcale nie musisz zamawiać blatu z IKEA, tylko pamiętaj że te szafki mają większą głębokość niż inne marki i standardowy blat 60 cm nie starczy. Nie wiem ile dokładnie mają teraz, bo mam Faktuma i blaty miały mieć wtedy 62 cm. No i prawdopodobnie trzeba robić blat na zamówienie.

A 85 cm to malutko, szafki mają 90-95 nawet, jak nie jesteś niska to obniżenie ich tak mocno wyjdzie Ci na niekorzyść, a Twój kręgosłup na pewno Ci nie podziękuje. Nie wiem jaki masz układ kuchni, ale jak tak bardzo chcesz zlew przy oknie to ja bym normalnie dosunęła szafki do okna, zrobiła parapet poza poziomem blatów i okno byłoby w tej opcji tylko uchylne. Albo jak chcesz móc je otwierać to przy oknie obniżyłabym blaty, ale już bez montowania tam zlewu.

kingae
18-06-2015, 11:03
Najgorsze jest to że kuchnia kuzynki a ona sama chce koniecznie zlew przy oknie. Czy zmieniłybyście coś w tym projekcje? Przerwa pomiędzy lodówką a zlewem jest na zmywarkę. Dodam że jest to aneks kuchenny dlatego nie ma drzwi321215321216

piotri
19-06-2015, 11:37
Ja uważam, że powodem zniknięcia tej listwy montażowej była jej ciągła awaryjność, u mnie jest założona w zmywarce whirlpoola i ciągle coś jest nie tak, mimo, że już raz wymienili na nową, problem nadal jest. Przy szybkim lub nieuważnym otwieraniu zmywarki front wypada z listwy. Na chwilę obecną żałuje, że nie kupiłam ich zmywarki, problemu by nie było, a teraz po raz kolejny muszę wzywać serwis gwarancyjny i tak będzie przez 2 lata, a póżniej?

I masz racje, Szyny nie wyginęły, nie ma zmuszania do sprzętu IKEA tylko zwyczajnie były wadliwe. Taką informację przynajmniej uzyskałem w IKEA, kiedy będzie coś w zamian, tego niestety nie wie nikt. Sam też zostałem ze zmywarka bez frontu.

fubu228
19-06-2015, 13:53
Dziś bylem w Ikea Wrocław - jest wyprzedaż piekarników, niektóre są w dziale wyprzedaży okazyjnej z ceną - 40% np. z ekspozycji. Jeśli ktoś zamierza kupić piekarnik w ikea to myślę że jest to odpowiedni moment. (na stronie nie ma żadnych informacji).

NieJan
19-06-2015, 20:04
Wyprzedaż starego whirpoola jest wszędzie, bo wchodzi elektrolux.

aga2183
19-06-2015, 21:25
Hej. Mam pytanie do posiadaczek kuchni z Ikea i zlewu przy oknie. Jak wygląda sprawa z blatem? Chciałabym aby nie było parapetu tylko blat.Czy Ikea posiada blaty o różnej szerokości? Mam również problem z oknem. Niestety zmierzyłam wysokość na której mam okno i wyszło mi ok 85 cm. To chyba za nisko. Co mogę w takiej sytuacji zrobić?

Ja mam kuchnie z Ikea i blat pod oknem, standardowe blaty Ikea odpadają, zamawiałam blat na wymiar z Ikei i docieli pod okno. Oczywiście blat na wymiar jest o wiele droższy.
Inną opcją jest kupić dwa blaty i połączyć przy oknie, ale tego nie polecali, ponieważ łączenie przy zlewie jest narażone na wilgoć.

Szafki z Ikea mają 80 cm do tego nóżki min. 4 cm, blat z Ikea 4,2 cm, nie jestem pewna, ale tak to chyba było u mnie - łącznie potrzebujesz 88,2 cm na same meble, a jeszcze musisz przewidzieć miejce na otwieranie okna.

Zdun Darek B
20-06-2015, 12:17
Zazwyczaj szafki kuchenne maja 85 cm , ktoś dał ciała z tak nisko umieszczonymi oknami...

jogarek
28-06-2015, 11:18
Witam,

Spotkałem się z oto takim problemem:
Ciąg szafek kończy mi się lodówką podblatowa.
W związku z tym na końcu mam jedynie panel wykończeniowy.
W jaki sposób można przytwierdzic do tego blat?
Ani w instrukcji panelu, ani samego blatu, ani lodówki taka sytuacja nie została uwzględniona.

Pozdrawiam.

gorbag
28-06-2015, 21:01
Mam podobną sytuację, na końcu ciągu szafek zabudowaną zmywarkę. Nie zdecydowałem się dawać samego panelu, ale dałem jeszcze jedną płytę, ścianę boczną skrzyni dolnej szafki (akurat miałem wolną). Skręcałem ją ze zmywarką i blatem, a dopiero do niej przykręciłem panel.

Loxia
05-07-2015, 20:02
Wybrałam fronty RIghult jasny beż.
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/ringhult-drz-sza-nar-szt-bia-y__0150099_PE308250_S4.JPG
blat Sljan orzech
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/saljan-blat__0322955_PE516419_S4.JPG
gres jest kremowy więc chciałabym żeby cokoły były ciemne

jaki wybrac kolor cokołów, żeby kontrastowały z podloga i frontami a pasowały do całej reszty?
myslalam o tych
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/edserum-coko-brazowy__0156035_PE314187_S4.JPG
kuchnia jasna z oknem.

fubu228
07-07-2015, 22:18
Witam,

Spotkałem się z oto takim problemem:
Ciąg szafek kończy mi się lodówką podblatowa.
W związku z tym na końcu mam jedynie panel wykończeniowy.
W jaki sposób można przytwierdzic do tego blat?
Ani w instrukcji panelu, ani samego blatu, ani lodówki taka sytuacja nie została uwzględniona.

Pozdrawiam.

Trzeba kupić wyższy panel, czyli np. 100cmx62cm ten panel należy skrócić do długości 88cm (odległość od spodu blatu do podłogi-trzeba dokładnie zmierzyć bo z każdej strony blatu może być inna, w przypadku nierównej podłogi). Panel przykręca się na kątownikach, np. http://soteshop.g-s.com.pl/media/products/bcf2aba300b28c44d5cc9d7ac4317bfc/images/thumbnail/big_katownik-montazowy-40-x-40-mm-1418.jpg?lm=1410791787 do blatu x2 , do ściany x2 i ewentualnie do podłogi x1. Dobrze jest wypuścić blat poza panel, w tedy nie widać szparki pomiędzy blatem a panelem.

kalafiorek
10-07-2015, 11:41
A oto nasza półroczna kuchnia z IKEA. Samodzielnie składana. Prosta. Już prawie prawie skończona (pozostało przykręcenie szyby nad kuchnią i uzupełnienie fugi nad listwą przy blacie). Jest to centrum życia rodzinego i zarządzania wszechświatem:D

http://images68.fotosik.pl/1034/9a1d6be04dffc9aem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9a1d6be04dffc9ae)

http://images66.fotosik.pl/1033/890dfe97fa4b7fd3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=890dfe97fa4b7fd3)

http://images69.fotosik.pl/1032/517e355e688e9fb0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=517e355e688e9fb0)

http://images68.fotosik.pl/1034/48ab1fade405e9fdm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=48ab1fade405e9fd)

I jeszcze z perspektywy jadalni:
http://images70.fotosik.pl/1033/dad3a0a05c1afe21m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dad3a0a05c1afe21)

My naszą kuchnię kochamy i polecamy!

ivy17
10-07-2015, 11:43
Bardzo fajnie wyszło :-) wygląda bardzo przestronnie :-)

Czy moge prosić jeszcze o zbliżenie na te skryte szafki nad blatem :rolleyes:

kalafiorek
10-07-2015, 12:04
ivy17 proszę bardzo:

http://images66.fotosik.pl/1033/f753050730e6b595m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f753050730e6b595)

Mamy tam płytszą szafkę na lekarstwa, a pod spodem mikrofalówkę, koszyk na ziemniaczki i chlebak.

ivy17
10-07-2015, 12:10
ivy17 proszę bardzo:

http://images66.fotosik.pl/1033/f753050730e6b595m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f753050730e6b595)

Mamy tam płytszą szafkę na lekarstwa, a pod spodem mikrofalówkę, koszyk na ziemniaczki i chlebak.

Dziekuję, mam takie samo miejsce ale zastanawiam sie czy normalną głębokośc jak wysokiej zabudowy czy jak u Ciebie wybrać :-)

Slawko123
10-07-2015, 16:56
Na prawdę bardzo fajnie, jestem pozytywnie zaskoczony - głównie dlatego, że jestem przeciwnikiem mebli z Ikea, zdecydowanie inne meble kuchenne.Wrocław na prawdę ma tak dużo innych sklepów z meblami, że nawet nie zaglądam do tej sieciówki ;)A czym sie różnią tak reklamowane przez Ciebie meble od tych z Ikei? Zapewne ceną, która jest co najmniej dwa razy większa.
A tak w ogóle to jesteś sprzedawca czy klakier?

ognista 1
11-07-2015, 10:30
Piękna kuchnia , wcale się nie dziwię , że lubicie w niej przebywać
ja sama o takiej marzę
w związku z tym mam pytanie jak po pół roku użytkowania sprawdzają się fronty?
to Ringhult prawda?

kalafiorek
11-07-2015, 11:06
Dziękuję za miłe słowa. Tak, to Rinhult. Sprawdzają się dobrze. Takie same mieliśmy również w poprzednim domu przez 2,5 prawie 3 lata. Myję wodą z dodatkiem płynu do szyb raz w mscu. A na bieżąco - płyn do szyb i ręcznik papierowy. Jest dobrze:lol:

jaro65
13-07-2015, 13:00
Może ktoś wie gdzie kupię farbę do płyty MDF o kolorze zbliżonym do - Biały Veddinge (są to fronty białe lakierowane w systemie Ikea Metod). Potrzebuję podmalować rogi frontów po małych przeróbkach(cięciach).

mycha.:)
13-07-2015, 22:16
A ja mam pytanie odnośnie mikrofali? nie przeszkadza to że na niej coś stoi? no chyba , że to odprowadzenie ciepła macie gdzieś z boku, bo ja mam od góry i prawie spaliłam tak mikrofalę, jak coś położyłam na nią.

magdos
21-07-2015, 00:18
Witam serdecznie,

chciałabym zapytać o blaty aluminiowe ikea - jak się sprawdzają, czy łatwo się je czyści? -
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90226900/
martwi mnie mało gładka powierzchnia… Czy są podatne na uszkodzenia?

Ew te z "dwukolorowym bokiem" białe czy są łatwe w utrzymaniu czystości?
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50202166/

Pozdrawiam,
Magda

FugaUga
21-07-2015, 09:27
My tez mamy kuchnię z IKEA i przyznam, że jestem bardzo zadowolona. A najbardziej cieszy fakt, że rzeczywiście, można za kilka lat wymienić same drzwiczki i powstanie nowy zestaw :)

arek570
22-07-2015, 17:14
My tez mamy kuchnię z IKEA i przyznam, że jestem bardzo zadowolona. A najbardziej cieszy fakt, że rzeczywiście, można za kilka lat wymienić same drzwiczki i powstanie nowy zestaw :)

Jak z białych zamienisz na ciemne to śmiesznie będzie wyglądać biała okleina na szafkach, boki widoczne, cokoły i cala reszta. To nie jest takie proste jak się wydaje. A i korpusy z ikei będą już pewnie powycierane, bo laminat jest innej jakości;)

t.kasia
23-07-2015, 10:06
kalafiorek, kuchnia przepiękna! Mam prośbę o podanie grubości drewnianego blatu w kuchni. Czy blat był robiony na zamówienie? Pozdrawiam!

kalafiorek
23-07-2015, 10:39
Blat ma 4 cm grubości. Nie był kupowany w IKEA. IKEA miała za krótkie dla nas odcinki blatów, a nie chciałam mieć łączenia dwóch kawałków na środku blatu roboczego. Kupiliśmy w lokalnym składzie drewna odpowiadające nam długością odcinki. Zaolejowałam i gotowe. kalafiorek

t.kasia
23-07-2015, 10:55
Kalafiorku bardzo dziękuję. Ja również będę mieć półwysep w kuchni, jaką masz głębokość pod blatem na nogi. Mój stolarz proponuje 20 cm, czy to nie za mało? Czy blat na twoim półwyspie ma 60 cm szerokości?

kalafiorek
23-07-2015, 11:48
Blat na półwyspie spoczywa na szafce 40. Blat ma 60 cm szerokości. A zatem na nogi pozostaje 20 cm i jest to wystarczające. kalafiorek

aga2183
23-07-2015, 21:55
Witam serdecznie,

chciałabym zapytać o blaty aluminiowe ikea - jak się sprawdzają, czy łatwo się je czyści? -
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90226900/
martwi mnie mało gładka powierzchnia… Czy są podatne na uszkodzenia?

Ew te z "dwukolorowym bokiem" białe czy są łatwe w utrzymaniu czystości?
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50202166/

Pozdrawiam,
Magda

Ja mam pokazany przez Ciebie blat i absolutnie nie polecam. Góra jest ok, nie mam uwag, ale aluminiowa krawędż to tragedia, jest bardzo podatna na zarysowania. Gdybym wybierała drugi raz na pewno nie wzięłabym tego blatu.

tixon
24-07-2015, 06:51
nie za bardzo rozumiem dlaczego tyle ludzi ma złą opinię o Ikei. Jest to naprawdę bardzo dobry sklep z przyzwoitym sprzętem, który w moim mieszkaniu trzyma się już z 7 lat. W nowym domu też planuję meble z Ikei.

lukasz69karolina
24-07-2015, 08:01
... A i korpusy z ikei będą już pewnie powycierane...
a niby jak ma się kurpus powycierać:confused:
przecież ich się nie dotyka, nie kumam



... IKEA miała za krótkie dla nas odcinki blatów...
w standardowej sprzedaży może i tak - ale na zamówienie można nawet 4m mieć z jednego kawałka, bo sama tak zamawiałam

kalafiorek
24-07-2015, 14:43
w standardowej sprzedaży może i tak - ale na zamówienie można nawet 4m mieć z jednego kawałka, bo sama tak zamawiałam[/QUOTE]

Zgadza się, ale koszt jest wyższy niż w lokalnym składzie drewna za wyższą jego klasę

arek570
24-07-2015, 19:14
a niby jak ma się kurpus powycierać:confused:
przecież ich się nie dotyka, nie kumam


Korpusy szuflad, wieńce/półki od tony talerzy, ale to akurat najmniejszy problem, bo są za drzwiami, dla czepialskich.

agatah
25-07-2015, 13:14
Zgadza się, ale koszt jest wyższy niż w lokalnym składzie drewna za wyższą jego klasę

Oj tak:yes:
Mnie za metr bieżący blatu o szer. 90 cm, plus 4 metry blatu o normalnej szerokości, policzyli ponad 5 tysięcy :lol2:
Stolarz to wszystko z montażem zrobił za 1700 zł

99tomcat
25-07-2015, 20:39
Ponownie mam problem/chorą wizję ;)


Potrzebuję szafki na geberit szerokosci 60cm.

Ponieważ typowo łazienkowe są tylko 40ki i 80ki pomyślałem o adaptacji szafki/szafek kuchennych.
Nie wiem tylko,czy to nie jest kombinowanie pod górę - da się standardowe(38cm) korpusy łatwo spłycić na 16-20cm?

Nie wiem czy nie prościej zamówić u stolarza czy zlecić osobie wykańczającej mi mieszkanie zrobienie korpusu z białej płyty i tylko drzwi + zawiasy zastosować z Metoda?

agatah
25-07-2015, 22:04
Każdą praktycznie szafkę bez większych problemów da się przerobić.
Ja skracałam z wysokości, ale na głebokość też by nie było problemu :) Byle dobrze wymierzyć.

99tomcat
25-07-2015, 22:14
No tak, ale obetnę z korpusu miejsca mocowanai półek, otwory pod śruby mocujące wszytko do kupu, wcięcia na tylną ściankę itp.

Do tego cięcie półek,ale to akurat pikuś ;)

Idealnie do projektu wpasowały by mi się w pinie 2x60x60 lub 60x80+40x60 z drzwiami biały połysk ringhult (być może otwierana do góry) nie ukrywam ;)

agatah
27-07-2015, 09:43
Wszystko można nawiercić i wyfrezować bez problemu :)
dla chcącego nic trudnego ;)

malami69
28-07-2015, 09:46
Zrobiłam na wymiar, blat miał być trwały na 30 lat, wybrzuszył się od wilgoci (dbam o kuchnię!) i bóg wie czego po pół roku. Meble z ikei mają moi znajomi od 10 lat w kuchni i NIC się z nimi nie dzieje, nadal wyglądają ok. Ja mam ikeę w innych pomieszczeniach i jestem zadowolona, więc następne meble kuchenne zamówię tam. Przynajmniej nie zapłacę jak za zboże.

parabola
31-07-2015, 15:17
Witajcie,
Zamieściłam ten post wcześniej w innym wątku, a dzisiaj dotarło do mnie, że może raczej powinien on się znaleźć tutaj, skoro planuję zakup kuchni w IKEA :cool:

Podczytuję forum od dłuższego czasu i wreszcie zebrałam się na poproszenie Was o radę w kwestii zaprojektowania kuchni. Mam pewien pomysł, ale nie jestem do niego w pełni przekonana, więc będę bardzo wdzięczna za Wasze propozycje. Zamieszczam plan pomieszczenia:

326121

Okno umieszczone jest na wysokości 1 m nad podłogą.

Wolałabym wstrzymać się z przedstawianiem mojego projektu jeszcze przez jakiś czas, żeby Wam niczego nie sugerować :rolleyes:

Pozdrawiam serdecznie i z góry ogromnie dziękuję za pomoc!!!

99tomcat
06-08-2015, 09:16
Pojawiło się kilka nowych frontów i blatów był ktoś może pomagać na żywo ?

NieJan
09-08-2015, 19:56
Czy ktoś poradził sobie z problemem niedostępności prowadnic do frontu zmywarki?

piotri
10-08-2015, 13:10
Czy ktoś poradził sobie z problemem niedostępności prowadnic do frontu zmywarki?

Obecnie IKEA odpowiada ze należy zastosować ERSÄTTARE i połączyć front 20+60
I tak też zrobiłem. Cóż mogę powiedzieć, od 2 tygodni mam i póki co działa. Niestety sam wygląd rozwiązania pozostawia trochę do życzenia. Widać zawiasiki pomiędzy frontami. Oczywiście w salonie IKEI tego rozwiązania na wystawie nigdzie nie ma a na pytanie czy będzie widać pani odpowiedziała, że nie będzie co niestety jest nieprawdą.

NieJan
10-08-2015, 21:19
Dzięki za informację. Czyli przy moim podziale frontów 40+40 nie da się tego wykorzystać. :(

piotri
11-08-2015, 07:41
Dzięki za informację. Czyli przy moim podziale frontów 40+40 nie da się tego wykorzystać. :(

Takiego się zrobić nie da, Możesz zrobić 20+20+40 chyba że bardzo zburzy estetykę. W każdym razie ostatni musi być 20cm. Mi podział nie przeszkadza.

kokobo
17-08-2015, 14:53
Jest jeszcze inna możliwość montażu frontu, ale zależy to od modelu zmywarki. Problem można przeskoczyć przy zmywarkach Bosch i Siemens

99tomcat
21-08-2015, 09:25
Ja z innej beczki- czy jest jakaś szansa na promocję na meble kuchenne?
Rok temu była od czerwa do sierpnia, w tym roku cisza...
Został mi miesiąc do montażu, warto kupoić trochę wczesniej, a tutaj ani widu, ani słychu :(

Zawsze te 10% zwrotu na kartę czy indukcja za 1zł robi róznicę ;)

NieJan
21-08-2015, 09:44
Jest jeszcze inna możliwość montażu frontu, ale zależy to od modelu zmywarki. Problem można przeskoczyć przy zmywarkach Bosch i Siemens
Mogę poprosić o rozwinięcie? Bosch i Siemens mają jakoś inaczej montowane fronty?

piotri
21-08-2015, 13:25
Mam Boscha, ciekawy jestem zatem jaka to miałem alternatywę.

agnes35
22-08-2015, 20:56
Obecnie IKEA odpowiada ze należy zastosować ERSÄTTARE i połączyć front 20+60
I tak też zrobiłem. Cóż mogę powiedzieć, od 2 tygodni mam i póki co działa. Niestety sam wygląd rozwiązania pozostawia trochę do życzenia. Widać zawiasiki pomiędzy frontami. Oczywiście w salonie IKEI tego rozwiązania na wystawie nigdzie nie ma a na pytanie czy będzie widać pani odpowiedziała, że nie będzie co niestety jest nieprawdą.

Witaj piotri, czy mógłbyś wrzucić fotki z tego rozwiązania??

Justynka
23-08-2015, 05:35
Ja z innej beczki- czy jest jakaś szansa na promocję na meble kuchenne?
Rok temu była od czerwa do sierpnia, w tym roku cisza...
Został mi miesiąc do montażu, warto kupoić trochę wczesniej, a tutaj ani widu, ani słychu :(

Zawsze te 10% zwrotu na kartę czy indukcja za 1zł robi róznicę ;)


W Łodzi IKEA ma tę promocję - 100 zł zwrotu na kartę za każdy wydany 1000zł na kuchnię

99tomcat
23-08-2015, 19:40
W Poznaniu niestety cisza...


Z innej beczki macałem nowe blaty drewniano-wiórowe MÖLLEKULLA
i naprawdę wyglądają super.
Karlby są ok, ale moim zdaniem ta nowa seria jest sporo ładniejsza.

piotri
24-08-2015, 08:33
Witaj piotri, czy mógłbyś wrzucić fotki z tego rozwiązania??

A mógłbym, jutro wrzucę.

wodanm
24-08-2015, 12:50
W Poznaniu niestety cisza...


Z innej beczki macałem nowe blaty drewniano-wiórowe MÖLLEKULLA
i naprawdę wyglądają super.
Karlby są ok, ale moim zdaniem ta nowa seria jest sporo ładniejsza.

Mi również się podobają. Wyglądają na bardzo dobrze wykonane.

agnes35
24-08-2015, 15:08
Dzięki piotri ;) a czy ktoś mógłby napisać kilka słów jak kształtuje się cena montażu sprzętu AGD spoza IKEA?

piotri
25-08-2015, 21:45
Dzięki piotri ;) a czy ktoś mógłby napisać kilka słów jak kształtuje się cena montażu sprzętu AGD spoza IKEA?

Obiecane zdjęcia. Jak wygląda zamknięta i jak się otwiera.

agnes35
25-08-2015, 22:46
Wielkie dzięki piotri, tragedii nie ma, jest to jakaś alternatywa dla zmywarek 60 tek..
A czy ktoś ma jakiś patent na zabudowę zmywarki 45-tki nie z IKEA??

99tomcat
26-08-2015, 10:07
Poszukać zmywarek Elektorluxa z zawiasami ślizgowymi.

Pewnie jakis Bosh itp sie też znajdzie ale to raczej maja droższe modele.

agatah
26-08-2015, 14:14
Jak Ikeę uwielbiam, tak to rozwiązanie uważam za jakąś pomyłkę. Wygląda to fatalnie :/

Ahossik
29-08-2015, 12:30
Cześć pierwszy raz pisze na forum choć przeglądam je od roku. Budujemy tzn już jest zbudowany mocno zmodyfikowany ECO 1 bez garażu.
Czas na kuchnie. Otwarta w kształcie L . Zrobiłam projekt w Ikei i na 99% bierzemy ich kuchnie. Fronty ringhult biały połysk uchwyty takie jak u agatah. Mam kilka pytań do kogoś doświadczonego.
Po pierwsze czy pasuje do ich otworu mikrofalówka i piekarnik samsung. Czy nie ma jakiegoś wielkiego problemu z montażem.To samo ze zmywarką mamy amica 45cm czy ktoś montował sprzęty tych firm?
Następne: mieszkamy 100km od Warszawy a tam będziemy robić zakup. Musimy dokładnie przemyśleć wszystko bo nie jedziemy tylko po kuchnie (jeszcze meble do łazienki i pokoju córeczki+szafy pax) O ile to co w nawiasie jestem w stanie wziąć i wyjść to kuchnie musze raczej dobrze już zaplanować. Czy tam jest ktoś kompetentny od doradzania? Jak to w ogóle wygląda ? Trzeba placic za pomoc jesli mam juz projekt zrobiony(choć niedopracowany bo nie wiem albo się nie znam albo do końca nie umiem tam wstawić kilku pierdółek?? Chodzi mi głównie i zamaskowanie np przerwy między szafką a ścianą (zostaje mi 7cm) albo front do zmywarki. Montowali będziemy sami -czy blat dotną mi na miejscu (będzie od nich) jak podam wymiar zlewu(nie będzie od nich) Długo się schodzi w ogóle tam na miejscu z kupnem ich kuchni? Moja nie jest jakaś wymyślna. Szafki na dole 360cm i na drugiej ścianie 250cm na dole i górze w tym słupek z piekarnikiem i mikrofalą. Boje się że czegoś zapomnę czegoś nie kupie i potem weź jeździj. A zamawiamy ciężarówkę specjalnie do przeprowadzek.

Ahossik
29-08-2015, 13:01
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/VrBu9M3Vl1hDEAjWZiAaGjIcGP7fSB

Udało mi się wkleić projekt . do niego trzeba chyba doliczyć nogi maskownice do zmywarki maskownice te dolne aby nie widać bylo nóg i jeszcze ta przerwa miedzy wiszącymi szafkami a ścianą. Oni mają coś u siebie do zasłonięcia?I jeszcze jedno pytanie. Tu gdzie kończą się szafki jest słupek z piekarnikiem. Czym z boku go zasłonić? Kondygnacja ma 2,6m . Stawiać ścianke z k-g czy oni mają może jakąś płyte do zasłonięcia? Zlew jest pod oknem a płyta pod środkową szafką wiszącą. Jeszcze jeden problem. Nie wiem czy lodówka nie ma za dużych odstępów od ściany i szafek(n czy to nie będzie głupio wyglądać. Jest po 11cm z każdej strony. Czyli tam zostaje 22cm i nie za bardzo wiem czy coś z tym robic czy tak zostawić-myślalam że blat opuścić między lodówke i ta ostatnią szafke-zawsze 3-4cm mniej luki.(lodówka musi byc odsunięta od ściany 7cm.)
Ale sie naprodukowałam ,jak komuś będzie się chciało podoradzać będę wdzięczna:yes:

Ahossik
29-08-2015, 13:03
Aha-najwazniejsze. Kuchnia ma 395(ściana z oknem)x256

Erko43
29-08-2015, 13:09
Również planuje z żoną zmianę szafek kuchennych i teraz jak dobrze zabudować zmywarkę to już nie wiem :(

kokobo
01-09-2015, 09:02
Mogę poprosić o rozwinięcie? Bosch i Siemens mają jakoś inaczej montowane fronty?

Dlatego Bosch i Siemens bo mają większe podcięcie na spodzie i po otwarciu front ma się gdzie schować.

kokobo
01-09-2015, 09:04
Dzięki piotri ;) a czy ktoś mógłby napisać kilka słów jak kształtuje się cena montażu sprzętu AGD spoza IKEA?

W meblach Ikea 50-60zł.

kokobo
01-09-2015, 09:06
Wielkie dzięki piotri, tragedii nie ma, jest to jakaś alternatywa dla zmywarek 60 tek..
A czy ktoś ma jakiś patent na zabudowę zmywarki 45-tki nie z IKEA??

Patenty są, ale mają je montażyści :-)

kokobo
01-09-2015, 09:09
Ja z innej beczki- czy jest jakaś szansa na promocję na meble kuchenne?
Rok temu była od czerwa do sierpnia, w tym roku cisza...
Został mi miesiąc do montażu, warto kupoić trochę wczesniej, a tutaj ani widu, ani słychu :(

Zawsze te 10% zwrotu na kartę czy indukcja za 1zł robi róznicę ;)

Wróbelki ćwierkają coś o październiku :-)

kokobo
01-09-2015, 09:20
Witaj piotri, czy mógłbyś wrzucić fotki z tego rozwiązania??

Niestety mechanizmu ERSÄTTARE w większości Ikea już nie ma i nie będzie. Można jeszcze kupić w Austrii po 19E. Mocowanie BEHJÄLPLIG do wszystkich zmywarek niestety wycofano i nic w zamian nie ma. Wynika z tego że chcą sprzedawać tylko swoje zmywarki.

agnes35
01-09-2015, 13:32
Niestety mechanizmu ERSÄTTARE w większości Ikea już nie ma i nie będzie. Można jeszcze kupić w Austrii po 19E. Mocowanie BEHJÄLPLIG do wszystkich zmywarek niestety wycofano i nic w zamian nie ma. Wynika z tego że chcą sprzedawać tylko swoje zmywarki.

Ja, po analizie wszystkich tych technicznych przeciwności w zw. z zabudową zmywarki 45tki, wybrałam zmywarkę IKEA, no ciekawa jestem jak się sprawdzi w użytkowaniu.. montaż za 1,5 tygodnia..

agnes35
03-09-2015, 19:37
W meblach Ikea 50-60zł.

Czyli tak samo jak AGD Ikea..

piotri
04-09-2015, 08:43
Niestety mechanizmu ERSÄTTARE w większości Ikea już nie ma i nie będzie. Można jeszcze kupić w Austrii po 19E. Mocowanie BEHJÄLPLIG do wszystkich zmywarek niestety wycofano i nic w zamian nie ma. Wynika z tego że chcą sprzedawać tylko swoje zmywarki.

Hmm, ERSÄTTARE kupowałem całkiem niedawno i były dostępne. Patrząc na stronę IKEA są nadal i to w każdym sklepie.

mobaa
05-09-2015, 14:18
Dlatego Bosch i Siemens bo mają większe podcięcie na spodzie i po otwarciu front ma się gdzie schować.

że tak brzydko napiszę - guzik prawda
kupowaliśmy kuchnię ikea w czerwcu, akurat skończyły się zawiasy ślizgowe... czekaliśmy na nie kilka tygodni, ale dostaliśmy info, że je wycofano...
zostaliśmy ze zmywarką 60 Bosch i frontem 60x80, niestety mimo tego, że zmywarka ma jakby większe podcięcie, front nie ma się gdzie schować...
koniec końców zamieniliśmy front na dwa (60 + 20) i zawias... od kilku tygodni działa bez zarzutu :) do wyglądu już się przyzwyczaiłam :)

togre
21-09-2015, 12:55
Zastanawiam się nad kuchnią made by IKEA, czekam jeszcze na wyceny kilku 'stolarzy', ale nie w tym rzecz. Chciałem Was zapytać o jakość planera ikeowego, bo mam co do niego wątpliwości:

przykład: szafki stojące podblatowe, w nich 3 szuflady: 1x duża + 2x średnia. Na wizualizacji jest wszystko OK, natomiast przy wycenie ( i liście zakupów) wygenerowanej z tegoż planera mam:

2x szuflada średnia + 1 mała,


2x mała + 1x średnia (w tej akurat jest płyta grzewcza zamontowana u góry).



Rozmiary frontów są natomiast OK.

Moim zdaniem, nie jest to błąd, a celowe działanie tego programu, tak aby zaniżać pierwszą cenę, dopiero gdy się o tym zorientujesz okazuje się że cała kuchnia kosztuje o kika ładnych stówek więcej. Macie w tym jakieś doświadczenia?

I jeszcze jedna kwestia: widzę, że jeśli chodzi o fronty mamy do wyboru (poza tymi z pełnego drewna):
- lakierowane matowe
- oklejane folią melaminową w połysku

Wszędzie w necie szukając opinii, trafiłem na ślady że lakierowane lepsze, trwalsze etc. Tak też mi się wydaje na chłopski rozum, że lakier powinien być trwalszy niż oklejenie folią. Kilka dni temu byłem jednak podpytać o kilka rzeczy w IKEA Warszawa Targówek i pan doradca kuchenny był zupełnie odwrotnego zdania - że folia jest gruba i jest trwalsza od lakieru. Co prawda często używał stwierdzeń typu "powinno się dać", "chyba tak" etc.. :)
Fronty/drzwiczki wystawowe też zauważyłem, że w lepszym stanie są te w połysku (oklejane) niż lakierowane - lakierowane mają sporo przetarć, uszkodzeń etc...
Jak to jest w praktyce, tutaj pytanie głównie do tych, którzy już jakiś czas kuchni ikeowych METOD używają.

żona m
21-09-2015, 21:46
kalafiorek śliczna kuchnia.

kalafiorek
22-09-2015, 18:28
jejku, dziękuję:)

yecath
22-09-2015, 19:05
Ja przygotowałam sobie sama projekt kuchni w plannerze, pojechałam do Ikei i pani na stanowisku kuchennym przerabiała projekt razem ze mną (małe kosmetyczne zmiany typu dodanie wewnętrznej szuflady, zrównanie linii frontów od szuflad itp). Przerażona czekałam na nową cenę i miło się zaskoczyłam - po zmianach kuchnia była o ok 300-400 zł tańsza. Warto poprosić pracowników w dziale kuchennym o zweryfikowanie, czy nasz projekt jest dobry.

Moja kuchnia ma niecały rok i wszystko idealnie działa, nie ma żadnego odprysku ani nawet ryski (Bodbyn kremowy). A jest użytkowana bardzo intensywnie. Ja jestem bardzo zadowolona!

togre
23-09-2015, 23:46
@yecath - czyli jakieś pojęcie o wytrzymałości frontu lakierowanego można wysunąć - rok wytrzyma :)

Będzie tak jak zazwyczaj - jeśli cenowo wygra ikea, to ona stanie w mieszkaniu. A czy wygra, to się okaże na dniach.

99tomcat
24-09-2015, 06:43
Ja mam lekki poslizg w remoncie i teraz sam nie wiem czekać do poczatku pażdziernika z nadzieją na promocję na kuchnię czy kupować w weekend pierwsze klocki.

Co mnie wkurza w Planerze to mam projekt i wycenę, a jak będe chciał sam sobie to pokompletować to musze od zera sobie stworzyc listę zakupów na stronce ?

Strasznie to durne, że z poziomu planera nie mogę sobie zrobić listy z lokalizacją paczek.

ivy17
24-09-2015, 08:48
Ja mam lekki poslizg w remoncie i teraz sam nie wiem czekać do poczatku pażdziernika z nadzieją na promocję na kuchnię czy kupować w weekend pierwsze klocki.

Co mnie wkurza w Planerze to mam projekt i wycenę, a jak będe chciał sam sobie to pokompletować to musze od zera sobie stworzyc listę zakupów na stronce ?

Strasznie to durne, że z poziomu planera nie mogę sobie zrobić listy z lokalizacją paczek.

Wystarczy podejść do pkt w dziale kuchnie i wygenerują Ci listę z elementami i miejscami na regale :-)

agatah
24-09-2015, 13:18
Ja mam lekki poslizg w remoncie i teraz sam nie wiem czekać do poczatku pażdziernika z nadzieją na promocję na kuchnię czy kupować w weekend pierwsze klocki.

Co mnie wkurza w Planerze to mam projekt i wycenę, a jak będe chciał sam sobie to pokompletować to musze od zera sobie stworzyc listę zakupów na stronce ?

Strasznie to durne, że z poziomu planera nie mogę sobie zrobić listy z lokalizacją paczek.

Nic nie jest durne. Lista się generuje.

99tomcat
27-09-2015, 15:19
Dzięki ;)

Człowiek im starszy tym głupszy - wystarczyło zapytać ;)

Adrianna.Lisz
28-09-2015, 20:26
Ja bardzo lubię meble z ikea głównie ze względu na to, że są funkcjonalne, ładne i trwałe oczywiście jest trochę skręcania ale i tak uważam że sa najlepsze. W domu rodzinnym mieliśmy kuchnię urządzoną z mebli Ikea i nie ma z nimi żadnego problemu. Jak ktoś za podobne meble woli zapłacić 2 razy więcej tylko dlatego, że to jakaś inna firma, to jego sprawa... ;)
Ja osobiście uważam, że są najlepsze, istotnym elementem jest też to że można dokupić do nich mnóstwo dodatków, które niestety nie pasują do innych mebli.

Geo222
05-10-2015, 08:41
Proszę doradźcie mi czy zlew jednokomorowy DOMSJO można montować na blacie z litego drewna? W plannerze jest napisane, że blat musi mieć 3,8 cm (czyli można na tych wiórowych z wierzchnią warstwą z drewna np. KARLBY).
Czy możecie powiedzieć coś o tych blatach? Sprawdzają się gorzej/lepiej niż te drewniane?

Olek123
10-10-2015, 09:51
Ja chciałbym jeszcze powrócić do tematy zmywarki.
Czy dobrze rozumiem, że nie ma problemów z montażem zmywarki z widocznym panelem ?

Czy jednak również w takim rozwiązaniu pojawiają się problemy z frontem takie, jak ze zmywarkami nie z Ikei z ukrytym panelem?

marduk
12-10-2015, 12:26
Ja bardzo lubię meble z ikea głównie ze względu na to, że są funkcjonalne, ładne i trwałe oczywiście jest trochę skręcania ale i tak uważam że sa najlepsze. W domu rodzinnym mieliśmy kuchnię urządzoną z mebli Ikea i nie ma z nimi żadnego problemu. Jak ktoś za podobne meble woli zapłacić 2 razy więcej tylko dlatego, że to jakaś inna firma, to jego sprawa... ;)
Ja osobiście uważam, że są najlepsze, istotnym elementem jest też to że można dokupić do nich mnóstwo dodatków, które niestety nie pasują do innych mebli.
Ej, moment
Z Twojego wpisu wybrzmiewa pogarda dla ludzi nie kupujących mebli w Ikea - czy tylko ja mam takie odczucie?

Czy wiesz, że nie kupienie kuchni w Ikea w pewnych przypadkach to konieczność? Kiedy? A chociażby w takich sytuacjach jak ja mam - osoby niskiej 160 cm wzrostu (meble Ikea są dla wysokich!)
Szafka dolna ma 80 cm wysokości, tak? Do niej nóżki lub cokół (minimum 8 cm) i blat 3 cm = 91 cm. U mnie wypada na wysokości pępka. Praca na tej wysokości dla mnie jest niekomfortowa. Z automatu (efekt domina) szafki górne idą wyżej. Ponadto przy głębokości szafki 60 cm potrzebujesz blat min 63 cm. Te 3 cm stanowi wielką różnicę nie tylko dlatego, że jest trudniej dobrać blat (w ofercie rynku przeważa 60 cm, a ikeowskie są hm... takie jakie są).
To, że do takich mebli nic z AGD nie pasuje to już rzecz wtórna, ale to idiotyczne urządzać kuchnię do szafek a nie do sprzętu. Takie jest moje zdanie.

Nie jest prawdą, że za "podobne" meble płaci się 2 razy więcej (jak sugerujesz). U mnie wycena wyszła 10% drożej .... ale ..... meble będą skręcone! I już jest taniej jak w Ikea.

Moja opinia jest taka, że na kuchenne meble w Ikea stać ludzi wysokich, którzy mają czas i pieniądze. Bo trzeba kombinować jak koń pod górę co kupić by pasowało, a to co pasuje cenowo wypada nieciekawie. Przykładowo zmywarka - na rynku są świetne w cenie 1000-1100 zł (gwarantowany serwis, tanie części), a musisz kupić droższą o 300/400 zł, która nie dorasta do pięt innym.

Całkiem na marginesie pozostaje kwestia jakości obsługi klienta. Wydajesz na kuchnię 15-20 tys. To sporo kasy, prawda?
Nie możesz złożyć zamówienia internetowo. Musisz dokonać zakupu w ich sklepie, a tam jak na dworcu w czasach PRLu - ścisk, hałas, kolejka do doradcy, o kasie nawet nie wspomnę, brak towaru itd, itp. I niech ci się np. zechce siusiu w Ikea - na tę ilość ludzi toaleta z 4 (słownie cztery) kabiny - mi przyszło stać 20 minut w ciasnym smrodliwym, brudnym pomieszczeniu. Nigdy więcej!!!

aduska
12-10-2015, 13:51
Ej, moment
Z Twojego wpisu wybrzmiewa pogarda dla ludzi nie kupujących mebli w Ikea - czy tylko ja mam takie odczucie?

Czy wiesz, że nie kupienie kuchni w Ikea w pewnych przypadkach to konieczność? Kiedy? A chociażby w takich sytuacjach jak ja mam - osoby niskiej 160 cm wzrostu (meble Ikea są dla wysokich!)
Szafka dolna ma 80 cm wysokości, tak? Do niej nóżki lub cokół (minimum 8 cm) i blat 3 cm = 91 cm. U mnie wypada na wysokości pępka. Praca na tej wysokości dla mnie jest niekomfortowa. Z automatu (efekt domina) szafki górne idą wyżej. Ponadto przy głębokości szafki 60 cm potrzebujesz blat min 63 cm. Te 3 cm stanowi wielką różnicę nie tylko dlatego, że jest trudniej dobrać blat (w ofercie rynku przeważa 60 cm, a ikeowskie są hm... takie jakie są).
To, że do takich mebli nic z AGD nie pasuje to już rzecz wtórna, ale to idiotyczne urządzać kuchnię do szafek a nie do sprzętu. Takie jest moje zdanie.

Nie jest prawdą, że za "podobne" meble płaci się 2 razy więcej (jak sugerujesz). U mnie wycena wyszła 10% drożej .... ale ..... meble będą skręcone! I już jest taniej jak w Ikea.

Moja opinia jest taka, że na kuchenne meble w Ikea stać ludzi wysokich, którzy mają czas i pieniądze. Bo trzeba kombinować jak koń pod górę co kupić by pasowało, a to co pasuje cenowo wypada nieciekawie. Przykładowo zmywarka - na rynku są świetne w cenie 1000-1100 zł (gwarantowany serwis, tanie części), a musisz kupić droższą o 300/400 zł, która nie dorasta do pięt innym.

Całkiem na marginesie pozostaje kwestia jakości obsługi klienta. Wydajesz na kuchnię 15-20 tys. To sporo kasy, prawda?
Nie możesz złożyć zamówienia internetowo. Musisz dokonać zakupu w ich sklepie, a tam jak na dworcu w czasach PRLu - ścisk, hałas, kolejka do doradcy, o kasie nawet nie wspomnę, brak towaru itd, itp. I niech ci się np. zechce siusiu w Ikea - na tę ilość ludzi toaleta z 4 (słownie cztery) kabiny - mi przyszło stać 20 minut w ciasnym smrodliwym, brudnym pomieszczeniu. Nigdy więcej!!!

Dziwne rzeczy opowiadasz :lol2: mam 165cm wzrostu i wysokość mebli Ikea jest dla mnie ok. Trudno, żeby robili fronty o różnych wysokościach, jak to sobie wyobrażasz? Jak masz oczekiwania ponad to, co jest typowe, to czego szukałaś w Ikea? My mamy sprzęty Samsunga i Boscha i nie było problemu z zamontowaniem. W kolejce nie staliśmy, bo byliśmy na tyle rozumni, żeby jechać po kuchnię z samego rana. Siku zrobiliśmy przed wyjściem :lol2: zamawianie internetowe? Fajnie, że w Twoim studiu kuchennym jest taka możliwość :) i meble pewnie też od ręki, co?

marduk
12-10-2015, 18:39
Dziwne rzeczy opowiadasz :lol2: mam 165cm wzrostu i wysokość mebli Ikea jest dla mnie ok. Trudno, żeby robili fronty o różnych wysokościach, jak to sobie wyobrażasz? Jak masz oczekiwania ponad to, co jest typowe, to czego szukałaś w Ikea? My mamy sprzęty Samsunga i Boscha i nie było problemu z zamontowaniem. W kolejce nie staliśmy, bo byliśmy na tyle rozumni, żeby jechać po kuchnię z samego rana. Siku zrobiliśmy przed wyjściem :lol2: zamawianie internetowe? Fajnie, że w Twoim studiu kuchennym jest taka możliwość :) i meble pewnie też od ręki, co?

1. Dziwne? Dla ciebie tak - dla mnie nie.
Opisałam realia osoby o wzroście 160 cm z meblami Ikei, konkretnie z blatem roboczym na wysokości min 91 cm. To są fakty, a nie fantazjowanie. Podnieś swoje blaty o 5 cm i wtedy będziesz równoważna do dyskusji o takim stanie - czy jest ci wygodnie dla pracy (w szczególności przeniesienie garnka 5l z drugiego rzędu palników do zlewozmywaka - np odcedzić makaron;), oki?

2. Ze sprzętem AGD nie podajesz jak jest - przykładowo kuchnie wolnostojące (po 10 latach użytkowania płyty powrót do tego co dobre) - mają wysokość max 85 cm. Meble Ikea jak wcześniej napisałam z blatem mają 91 cm. Jak te 6 cm różnicy uważasz zniwelować?. Identycznie sprawy mają się z wolnostojącą zmywarką. Przecież nie każdy chce sprzęt do zabudowy (i ma racjonalne uzasadnienie).

3. Przez typowe rozumiem to co dominuje. A dominuje wysokość szafek z nóżkami (lub cokołem) max 83 cm wysokości.
Ja dolne kuchenne szafki Ikei postrzegam za nietypowe, a nie odwrotnie.
Bazując na marketingu Ikei i katalogu (który osobiście uznaję za podobny do umowy z bankiem pełnej gwiazdek i małego druku) - można popaść w "tarapaty". Bo skompletujesz, zamówisz, zapłacisz za transport. Skręcisz. I wtedy coś nie gra. Spróbuj meble zwrócić wtedy bo są ci za wysokie ha ha ha, albo dać na cokole 3-5 cm (koszmarny wygląd). Przecież w poradniku kupującego Ikei rysunki techniczne szafek przedstawiają szafkę z cokołem, a podawana wysokość to 80 cm! Owszem, jest jedna informacja (katalog) precyzyjna co do wysokości, ale jak dla mnie podana tak, że łatwo ją pominąć (ściślej jeden rysunek, a stron z szafkami z cokołem i podana wysokością 80 jedenaście, na każdej kilka szafek). Osobiście doświadczyłam tego na własnej skórze - bo tym skrótem dokonywałam planowania - dopiero wizyta w sklepie mi to uzmysłowiła - i to nie do końca. Dorwawszy się finalnie do konsultanta, zapytałam dlaczego na ekspozycjach montują szafki tak wysoko? - na co uzyskałam odpowiedź, że one takie są. I zong. Urządzanie kuchni w czarnej DE, bo dla mnie za wysokie. 160 cm to nie jest raczej grupa krasnal, jak sądzisz?

Zwróciłaś może uwagę na marketing Ikei? Na zdjęcia kuchni z osobą w niej przebywającą?
Jeśli nie, to proszę przyjrzyj się (np. ich nowy katalog 2016, strona główna - facet któremu szafki sięgają do połowy biodra link (http://www.ikea.com/ms/pl_PL/katalog2016/img/top-bg1.png). Model musi mieć ok. 180 cm wzrostu. Teraz postaw przy szafkach osobę o moim wzroście. Rozumiesz w czym problem? Mnie, osobę niską, ten sposób prezentacji zmylił. Ale niech będzie że jestem mało bystra:bash:

Moim zdaniem - dolne kuchenne szafki Ikei pod katem funkcjonalności wykluczają osoby o wzroście 160 (i niżej) jako odbiorców (chyba, że ktoś lubi w domu na obcasie biegać:jawdrop:). Nie napisałam, że oczekuję różnych frontów, ale takiego systemu, który jest uniwersalny. Uważam, że gdy masz szafki za nisko - dasz wyższe nóżki. Obniżyć bez straty na estetyce nie da rady - nóżek niższych jak 8 cm nie oferują. Osobiście decyzję o zakupie szafek kuchennych oparłam właśnie na parametrze wysokości blatu roboczego. Ikei musiałam podziękować.

4. Nie uważam mebli Ikea za taki rarytas, aby specjalnie się przygotowywać do ich zakupu (może jeszcze urlop mam brać bo chcę kupić szafki?). Nie jestem też skłonna przymknąć oko na niską jakość obsługi - w mojej ocenie możliwość zakupu (ani jakość, ani cena), a tu przede wszystkim kłopoty jakie się generują przy urządzaniu kuchni - nie rekompensuje mi tego czego nie dostaję, a uważam za podstawę. Nie lubię ścisku, hałasu, nieporządku. Problemów mam dość i nie potrzeba mi dodatkowych na poziomie szafka kuchenna z problemami. W moim przypadku Kuchnia jest sercem domu, to nie stolik, który jakby co to wstawię do kąta lub szybko wymienię na inny.

Mając w planach wydatek kilkunastu tysięcy oczekuję, że będę obsłużona na poziomie cywilizowanym o każdej porze dnia w każdym dniu tygodnia. Uważasz, że mam wygórowane wymagania?
W sumie muszę stwierdzić z przykrością, że Ikea Ikei nie równa. Robiłam zakupy na Słowacji, w Niemczech i w Szwecji. Jednym słowem przepaść. O ile wiem tylko w Polsce nie ma możliwości zakupów online - mogę się mylić, ale chyba z niskim prawdopodobieństwem.
:bye:

fubu228
31-10-2015, 14:04
Proszę doradźcie mi czy zlew jednokomorowy DOMSJO można montować na blacie z litego drewna? W plannerze jest napisane, że blat musi mieć 3,8 cm (czyli można na tych wiórowych z wierzchnią warstwą z drewna np. KARLBY).
Czy możecie powiedzieć coś o tych blatach? Sprawdzają się gorzej/lepiej niż te drewniane?
O którym zlewie piszesz?
335749

czy

335750

ten pierwszy zlew można montować we wszystkich blatach, natomiast ten drugi zaleca się montaż w blatach o grubości min. 38mm. Przy niższym blacie trzeba przyciąć minimalnie front pod zlewem.
Blaty Karlaby mają fornir drewniany grubości około 5mm, wewnątrz płyta wiórowa. Zaletą tych blatów jest to, że nie rozszerzają się/ zwężają pod wpływem zmian wilgotności powietrza, co jest charakterystyczne dla innych drewnianych blatów (w mniejszym stopniu dla egzotyków). Co za tym idzie nie trzeba zachowywać szczelin dylatacyjnych od ścian czy wysokich słupków.
Drewniane blaty o szerokości 28mm pod wpływem wilgoci mogą się poskręcać.
Warto dodać, że cena Karlaby jest niższa w porównaniu do drewnianych.
Sam mam blat Karlaby - dąb w kuchni i łazience i nie ma z nimi żadnych problemów. Trzeba jednak pamiętać o zaolejowaniu blatu najlepiej zaraz po montażu (dotyczy blatów drewnianych i typu karlaby). Polecam olej OSMO - drogi ale bardzo wydajny, wystarczy raz na rok dwa zaolejować i spokój.

Agnieszka16076
31-10-2015, 18:49
Nie wiem jak to wygląda z kuchniami z IKEI, ale cały salon mam w IKEI i nie narzekam (a niektóre szafki sporo już przeżyły w ciągu ostatnich 3 lat). IKEA to nie do końca mój styl, ale oferuje dobrą jakość w korzystnej cenie, a to na razie jest dla mnie dość kluczowe przy doborze mebli (w perspektywie przeprowadzka do nowego miejsca).

julia12
01-11-2015, 13:49
Witam,

Jakiś czas temu IKEA zmieniła swoją ofertę i wprowadziła nową linię - Kuchnie METOD.
Wraz z tą zmianą niestety nie przewidziano, że kupujący mógłby nie chcieć ich zmywarki (w rzeczywistości mają do wyboru 3 modele o szerokości - 60cm - żaden z nich mi nie odpowiada). Kupując szafkę na zmywarkę - system montowania frontu / drzwiczek jest tak skonstruowany, że będzie działał tylko z ich zmywarkami.
Mam pytanie - czy ktoś z Was próbował już sobie z tym problemem poradzić?
Czy jeżeli kupię tylko zwykły front do tej szafki to fachowcy będą w stanie zamontować mi inną zmywarkę?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź - bo na prawdę nie chciałabym kupować tam zmywarki

pozdrawiam,
Julia

kosa1000
05-11-2015, 08:16
Otworzy się, ponieważ do wszystkich zmywarek (również tych spoza ikea) przeznaczonych do zabudowy w systemie metod dodawany jest system mocujący front zmywarki (tych systemów jest dwa w zależności od modelu zmywarki). System ten stosuje się właśnie z uwagi na niski cokół w kuchni metod (8cm). Nawet przy niskich nóżkach front nie będzie zawadzał o podłogę. Najniższe nóżki jakie montowałem miały 3cm i nie było z tym problemu.


Ja mam właśnie cokół 3 cm i ten problem, że przy froncie z ikei 80cm nie mogę do końca otworzyć drzwi zmywarki - czy mogę dokupić jakiś system prowadnic suwanych? Zmywarka to Hotpoint ELTB 6M124 EU. Proszę o poradę.

fubu228
05-11-2015, 22:55
system nazywał się "behjälplig" w ikea podobno już niedostępny - kosztował około 80zł, poszukaj może na all.....lub olx.
Co do innych zmywarek spoza ikea to można kupić zmywarkę Elektrolux do zabudowy z ruchomym frontem. Zmywarki dla ikei produkuje obecnie firma Elektrolux. W swojej ofercie też ma kilka zmywarek przystosowanych do zabudowy w meblach o wysokich frontach (np. IKEA 80cm).

NieJan
09-11-2015, 12:19
fubu228 czy pisząc o zmywarkach elektrolux masz na myśli konkretne modele? Możesz podpowiedzieć jakich szukać?

fubu228
09-11-2015, 23:44
http://www.electrolux.pl/Produkty/Zmywarki/Szeroko%C5%9B%C4%87_60_cm/Do_zabudowy/ESL8810RA/
w zakładce szczegóły trzeba sprawdzić czy są "zawiasy ślizgowe" trzeba przeglądać kolejno wszystkie zmywarki na stronie elektroluxa.

astw
11-11-2015, 20:34
http://www.electrolux.pl/Produkty/Zmywarki/Szeroko%C5%9B%C4%87_60_cm/Do_zabudowy/ESL8810RA/
w zakładce szczegóły trzeba sprawdzić czy są "zawiasy ślizgowe" trzeba przeglądać kolejno wszystkie zmywarki na stronie elektroluxa.

Zmywarki dla IKEA produkuje właśnie Electrolux. Są także pasujące zmywarki Siemens np. SX76P030EU lub SX778D01TE
http://www.siemens-home.de/produktliste/SX76P030EU
http://www.siemens-home.de/produktliste/SX778D01TE

togre
12-11-2015, 10:18
Zmywarki dla IKEA produkuje właśnie Electrolux. Są także pasujące zmywarki Siemens np. SX76P030EU lub SX778D01TE
http://www.siemens-home.de/produktliste/SX76P030EU
http://www.siemens-home.de/produktliste/SX778D01TE

Electroluxowych nie szukałem jeszcze, ale wskazanych siemensowych w polskich sklepach nie znalazłem :/

AnikoPL
12-11-2015, 19:02
1. Dziwne? Dla ciebie tak - dla mnie nie.
Opisałam realia osoby o wzroście 160 cm z meblami Ikei, konkretnie z blatem roboczym na wysokości min 91 cm. To są fakty, a nie fantazjowanie. Podnieś swoje blaty o 5 cm i wtedy będziesz równoważna do dyskusji o takim stanie - czy jest ci wygodnie dla pracy (w szczególności przeniesienie garnka 5l z drugiego rzędu palników do zlewozmywaka - np odcedzić makaron;), oki?

Ból pośladków level Extreme ;)
Ciekawie się to czyta osobie mającej wzrost 154cm i jakość specjalnie nie narzekającej na wysokość szafek ;)

astw
13-11-2015, 07:59
Electroluxowych nie szukałem jeszcze, ale wskazanych siemensowych w polskich sklepach nie znalazłem :/

Można zamówić z zagranicznego sklepu dostarczającego do Polski z europejską gwarancją.
http://www.amazon.de/product-reviews/B00N1S5TLI/ref=acr_offerlistingpage_text?ie=UTF8&showViewpoints=1

Pozytywne opinie odnośnie do możliwości montażu w kuchni Metod " Sehr empfehlenswert für Ikea-Method-Küchen; denn dieser einer der wenigen Spüler, die ohne Anpassungen perfekt passen. Es muss nur die 80cm Front von Ikea montiert werden, extra Scharniere werden nicht benötigt".

http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B00N1S5UP8/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

Zamiast Electroluxa można kupić zmywarkę IKEA - to to samo a 5 lat gwarancji.

Proszę sprawdzić jeszcze (czy pasują) poniższe specjalne modele NEFF (grupa BSH) i Bosch. Na stronie są rysunki z wymiarami.

http://www.redcoon.pl/B605032-Neff-GH-455-N-S42N53N4EU_Z-widocznym-panelem#datasheet
http://www.redcoon.pl/B605043-Neff-GX-455-S52N53X4EU_W-pełni-zintegrowane#datasheet

http://www.redcoon.pl/B563575-Bosch-SBV68N20EU_W-pełni-zintegrowane#databox
http://www.redcoon.pl/B563559-Bosch-SBV63N60EU_W-pełni-zintegrowane

biella
13-11-2015, 14:51
Moze ktos mial podobny dylamet jak ja i mi poradzicie. Kuchnia ikea juz sie sklada i pojawil sie problem w postaci blatu. Mianowicie szafki mam o dlugosci 248cm a blaty Ikeowe sa o wymiarze max 246cm :( czy mozna dokupic u nich jakies logiczne listwy? Mam na oku ten blat drewniany ale nie mam pojecia jak to ugrysc zeby nie zostala 2 cm dziura. Help:(

Moniskaja
14-11-2015, 08:25
A oto nasza półroczna kuchnia z IKEA. Samodzielnie składana. Prosta. Już prawie prawie skończona (pozostało przykręcenie szyby nad kuchnią i uzupełnienie fugi nad listwą przy blacie). Jest to centrum życia rodzinego i zarządzania wszechświatem:D

http://images68.fotosik.pl/1034/9a1d6be04dffc9aem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9a1d6be04dffc9ae)

http://images66.fotosik.pl/1033/890dfe97fa4b7fd3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=890dfe97fa4b7fd3)

http://images69.fotosik.pl/1032/517e355e688e9fb0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=517e355e688e9fb0)

http://images68.fotosik.pl/1034/48ab1fade405e9fdm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=48ab1fade405e9fd)

I jeszcze z perspektywy jadalni:
http://images70.fotosik.pl/1033/dad3a0a05c1afe21m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dad3a0a05c1afe21)

My naszą kuchnię kochamy i polecamy!

Kalafiorek mogę prosić o zdjęcie lub linka do ikei Waszego zlewu? Mamy bardzo podobny układ w kuchni i mój projekt jest zbiżony do Twojego tylko ze zlewen jest lekki problem bo bateria nie chce wyjsć na środku okna - przynajmniej mój luby tak twierdzi :)

qubecek
17-11-2015, 21:51
Czy ktoś próbował z szafek ikeowych zrobić zabudowę niekuchenną? Potrzebuję szafki pod tv, a fronty z besty są tragiczne jakościowo i myślałam o metod

337900

marduk
17-11-2015, 22:08
Kalafiorek mogę prosić o zdjęcie lub linka do ikei Waszego zlewu? Mamy bardzo podobny układ w kuchni i mój projekt jest zbiżony do Twojego tylko ze zlewen jest lekki problem bo bateria nie chce wyjsć na środku okna - przynajmniej mój luby tak twierdzi :)

Very nice kuchnia. Słowa uznania. Brawo.

Mam pytanie o blat - bo to Ikeowski buk jak sądzę - olejowany czy lakierowany?

99tomcat
20-11-2015, 08:16
Na moje oko to nie są blaty z ikea- okapów prawie nie ma, więc to raczej nie jest ich standard 63,5cm szerokosci zdaje się.

Co do zmywarek to jestem po instalacji Elektruluxa z zawaisami ślizgowymi i jest ok. Jedyny minusik, to nie mam zaślepek gniazd na zawiasy we froncie, co z zmywarkach z Ikea jest w zestawie.

Nie mam 5 lat gwarancji, ale za to szuflada na sztućce w zmywarce za 1699zł ;) co w Ikea było nieosiagalne.


Takie robocze jeszcze fotki telefonem mojej kuchni(nieco pechowa- wykonawca pod klucz nie miał sprzętu do cięcia blatów i maskownic i skapitulował po zamontowaniu szafek, polecani stolarze po 2 tyg czekania odwalili coś o czym szkoda gadać i kolejny stolarz musiał 2 dni po nich poprawiać, tam gdzi jeszcze sie dało :-( )

http://i1268.photobucket.com/albums/jj575/Bartosz_Pluta/Obraz%20006_zpsgzka1nls.jpg
http://i1268.photobucket.com/albums/jj575/Bartosz_Pluta/Obraz%20007_zps01amm4u8.jpg
http://i1268.photobucket.com/albums/jj575/Bartosz_Pluta/Obraz%20008_zpszdzbuurs.jpg


Jedna moja wpadka- nie pomyślałem , że te obkładane blaty są od spodu szaro-czarne i będe musiał tam gdzie spód jest widoczny w półwyspie okleić to jakąś folią.

gawkat
20-11-2015, 12:58
Moze ktos mial podobny dylamet jak ja i mi poradzicie. Kuchnia ikea juz sie sklada i pojawil sie problem w postaci blatu. Mianowicie szafki mam o dlugosci 248cm a blaty Ikeowe sa o wymiarze max 246cm :( czy mozna dokupic u nich jakies logiczne listwy? Mam na oku ten blat drewniany ale nie mam pojecia jak to ugrysc zeby nie zostala 2 cm dziura. Help:(

Sprawdź, czy nie ma dostępnych też blatów w krószych kawałkach. Jak ja kupowałam były dwie długości - 246 i chyba 78, więc możesz dokupić te krótsze i jakoś połączyć, jeśli to będzie jakoś sensownie wyglądać i nie będzie za dużo łączeń

gawkat
20-11-2015, 13:02
Na moje oko to nie są blaty z ikea- okapów prawie nie ma, więc to raczej nie jest ich standard 63,5cm szerokosci zdaje się.

Co do zmywarek to jestem po instalacji Elektruluxa z zawaisami ślizgowymi i jest ok. Jedyny minusik, to nie mam zaślepek gniazd na zawiasy we froncie, co z zmywarkach z Ikea jest w zestawie.

Nie mam 5 lat gwarancji, ale za to szuflada na sztućce w zmywarce za 1699zł ;) co w Ikea było nieosiagalne.


Takie robocze jeszcze fotki telefonem mojej kuchni(nieco pechowa- wykonawca pod klucz nie miał sprzętu do cięcia blatów i maskownic i skapitulował po zamontowaniu szafek, polecani stolarze po 2 tyg czekania odwalili coś o czym szkoda gadać i kolejny stolarz musiał 2 dni po nich poprawiać, tam gdzi jeszcze sie dało :-( )

http://i1268.photobucket.com/albums/jj575/Bartosz_Pluta/Obraz%20006_zpsgzka1nls.jpg
http://i1268.photobucket.com/albums/jj575/Bartosz_Pluta/Obraz%20007_zps01amm4u8.jpg
http://i1268.photobucket.com/albums/jj575/Bartosz_Pluta/Obraz%20008_zpszdzbuurs.jpg


Jedna moja wpadka- nie pomyślałem , że te obkładane blaty są od spodu szaro-czarne i będe musiał tam gdzie spód jest widoczny w półwyspie okleić to jakąś folią.

Są też blaty u nich wykończone z dwóch stron, ale są robione na zamówienie i czeka się 6-8 tygodni. Zakładam, że nie chcesz wymieniać nowego blatu w tej chwili. Może jakaś biała okleina od dołu?

99tomcat
20-11-2015, 13:20
Planuję dać jakąs folię zbliżoną wyglądem do frontów mebli i tyle ;)
Blatów nei ruszam- drogie były do tego ich montaż mnei tyle zdrowia kszotował no i wygladają super.


Problemem na teraz jest co dać na okno ma 2.52metra i ta krótka ściana z lodówką.

marduk
20-11-2015, 20:30
Ciekawie się to czyta osobie mającej wzrost 154cm i jakość specjalnie nie narzekającej na wysokość szafek ;)

Różne są kółka zainteresowań. Jak ktoś lubi biustem po blacie jeździć, to czemu nie. Nie tylko nie będzie narzekać, a wręcz chwalić sobie, co nie?

kalafiorek
21-11-2015, 15:17
Kalafiorek mogę prosić o zdjęcie lub linka do ikei Waszego zlewu? Mamy bardzo podobny układ w kuchni i mój projekt jest zbiżony do Twojego tylko ze zlewen jest lekki problem bo bateria nie chce wyjsć na środku okna - przynajmniej mój luby tak twierdzi :)

Naz zlew nie jest z IKEA - to prosty biały Franke. Bateria jakaś inna. Ze zlewem trzeba celować tak, żeby wylewka (kranik) byłą dokłądnie na wysokości słupka okna

kalafiorek
21-11-2015, 15:20
Very nice kuchnia. Słowa uznania. Brawo.

Mam pytanie o blat - bo to Ikeowski buk jak sądzę - olejowany czy lakierowany?

Dzięki marduk. Blat jest olejowany dębowy. Nie pochodzi z Ikea, bo potrzebowałam sporej długości, a nie chciałam mieć podziału w środku blatu roboczego. Poza tym IKEA ma drogie balty. Pozdrawiam. kalafiorek

Slawko123
21-11-2015, 15:35
@kalafiorek, gdzie kupowałeś ten blat i jaka ma szerokość?

kalafiorek
21-11-2015, 20:04
@kalafiorek, gdzie kupowałeś ten blat i jaka ma szerokość?

Blat ma 60 cm.Kupiliśmy w lokalnym składzie drewna pod Tarczynem. Co do jakości nie mam zastrzeżeń - piękne drewno, ale nie polecam z uwagi na niesłowność i nieterminowość firmy w zakresie dostarczenia blatów.... Mówiąc w skrócie: zostaliśmy na Święta Bozego Narodzenia i jeszcze długo potem z płytami paździerzowymi zamiast blatów.kalafiorek

Slawko123
21-11-2015, 20:23
Dzięki, bardziej mi chodziło o szerokość. 60cm to wszędzie jest. Mnie ten z Ikei prawie pasuje. No właśnie prawie. Gdyby tylko robili trochę dłuższe. Chociaż te 10cm. Cenowo wychodzi tyle samo co lokalnie, bo lokalnie trzeba zapłacić za blat 120cm z którego wytną te 63,5cm

togre
22-11-2015, 08:42
Co do zmywarek to jestem po instalacji Elektruluxa z zawaisami ślizgowymi i jest ok. Jedyny minusik, to nie mam zaślepek gniazd na zawiasy we froncie, co z zmywarkach z Ikea jest w zestawie.

Nie mam 5 lat gwarancji, ale za to szuflada na sztućce w zmywarce za 1699zł ;) co w Ikea było nieosiagalne.


Możesz zademonstrować na zdjęciach tą szufladę na sztuće w zmywarce? I podać konkretyn model dla przykładu zmywarki

togre
22-11-2015, 08:53
Chyba sobie sam odpowiem, np. Elecxtrolux ESL8316RO,
zdjęcia choćby na stronie producenta: http://www.electrolux.pl/Produkty/Zmywarki/Szeroko%C5%9B%C4%87_60_cm/Do_zabudowy/ESL8316RO/

Jakich frontów (w jakich rozmiarach) użyłeś do zabudowy? Czy wszystko przebiegło bez problemu?

99tomcat
23-11-2015, 22:34
Electrolux ESL8316RO

montaż standardowy frontu 60x80cm.
Jedyne co Ikea ma wiecej w zestawie to maskownice na gniada zawiasów do frontu.
U mnie zostały dziury i przy otwarciu zmywarki jednąz nich widać od środka i to chyba tyle.

Ogólnie jestem zadowolony ze zmywarki , mogła by być ciut cichsza i tyle.

ikeowiczka
27-11-2015, 10:57
Domek niestety nadal w trakcie budowy ale ja już zaczynam planowanie wystroju. Czy ma ktoś z Was sofę dwuosobową z Ikei o nazwie KNOPPARP (jaskrawożółta za 299 zł). Czy jest wygodna, praktyczna. Czy możecie coś o niej napisać?

interona
01-12-2015, 13:52
Czy ktoś z Was ma piekarnik do zabudowy inny niż ikeowski? Czy też*jestem skazana na AGD z IKEA? Jak Wam się sprawują Wasze piekarniki? Pozdrawiam :)

ivy17
01-12-2015, 14:10
Czy ktoś z Was ma piekarnik do zabudowy inny niż ikeowski? Czy też*jestem skazana na AGD z IKEA? Jak Wam się sprawują Wasze piekarniki? Pozdrawiam :)

ja mam Inny piekarnik - Electrolux EOA5751AOZ - jestem bardzo zadowolona :-)

yaska
02-12-2015, 08:54
Czy ktoś z Was kupował kuchnię w ikea, mając własny transport? Faktycznie wszystko było do natychmiastowego odbioru?

Doriko
02-12-2015, 09:40
Kupowaliśmy tą najtańszą kuchnie modułową i wszystko było do odbioru od ręki. Wolelibyśmy nawet odebrać w innym terminie ale niestety nie można było.

Jeśli komuś zależy by wszystko było od ręki to myślę że warto wcześniej sprawdzić dostępność poszczególnych elementów w wybranym sklepie. Biorąc pod uwagę jakiś margines błędu bo z tego co wiem maja sporą sprzedaż kuchni więc stan magazynu może ulec zmianie.

ivy17
02-12-2015, 10:41
Jeśli komuś zależy by wszystko było od ręki to myślę że warto wcześniej sprawdzić dostępność poszczególnych elementów w wybranym sklepie. Biorąc pod uwagę jakiś margines błędu bo z tego co wiem maja sporą sprzedaż kuchni więc stan magazynu może ulec zmianie.

trzeba sprawdzić, bo niezależnie od tego czy transport własny czy ich wszystko zależy od stanu magazynowego sklepu ;-)

yaska
02-12-2015, 11:18
No właśnie planowałam tak zrobić, ale chyba z planera kuchni nie da się dodać produktów do koszyka, żeby sprawdzić dostępność, nie widzę takiej opcji.

I jeszcze jedno, czy ktoś próbował zmieniać nóżki na niższe? Idealnie pasowałyby mi nóżki 5cm, a w ikea tylko 8 cm. Z meblami nie powinno być raczej problemu, ale co np. ze zmywarką? Czy zmywarki z ikea mają możliwość regulacji wysokości?

ivy17
02-12-2015, 11:19
No właśnie planowałam tak zrobić, ale chyba z planera kuchni nie da się dodać produktów do koszyka, żeby sprawdzić dostępność, nie widzę takiej opcji.

Każdy trzeba chyba osobno sprawdzić i dodać do koszyka ;)

donvitto88
02-12-2015, 21:33
Takie robocze jeszcze fotki telefonem mojej kuchni(nieco pechowa- wykonawca pod klucz nie miał sprzętu do cięcia blatów i maskownic i skapitulował po zamontowaniu szafek, polecani stolarze po 2 tyg czekania odwalili coś o czym szkoda gadać i kolejny stolarz musiał 2 dni po nich poprawiać, tam gdzi jeszcze sie dało :-( )

Czy ta kuchnia jest w całości z Ikei? Bardzo podoba mi się ten narożnik z szafkami wiszącymi. Nie widziałam takich narożnych szafek wiszących na stronie Ikei, ale może jestem ślepa :( Zdradzisz jak to rozwiązałeś? Kuchnia bardzo ładna :) "Moje" połączenie kolorystyczne :)

99tomcat
03-12-2015, 06:56
Narożna szafka Ikei nie podobała mi się absolutnie, a wiadomo Ikea to nie kuchnie na wymiar.
W narożniku są zwykłe szafki , w tym jedna 80x60cm z dostępem tylko do jednych drzwiczek 40x60. Drugie są zamknięte na głucho
Luka jest zamaskowana maskownicą od frontu i od dołu i tyle.
Przy meblach na wymiar była by w tym miejscu szafka z pełnym dostępem, ale mówi się trudno.


Kuchnię muszę obfocić bo już doczyszczona ;)
Może mało oryginalna, ale coraz bardziej ją lubię.
Blaty Molekula wyglądaja na żywo genialnie.

donvitto88
03-12-2015, 07:33
Narożna szafka Ikei nie podobała mi się absolutnie, a wiadomo Ikea to nie kuchnie na wymiar.
W narożniku są zwykłe szafki , w tym jedna 80x60cm z dostępem tylko do jednych drzwiczek 40x60. Drugie są zamknięte na głucho
Luka jest zamaskowana maskownicą od frontu i od dołu i tyle.
Przy meblach na wymiar była by w tym miejscu szafka z pełnym dostępem, ale mówi się trudno.


Kuchnię muszę obfocić bo już doczyszczona ;)
Może mało oryginalna, ale coraz bardziej ją lubię.
Blaty Molekula wyglądaja na żywo genialnie.

Tak myślałam, że wstawiłeś tam zwykłą szafkę. Mi też strasznie nie podobają się narożne wiszące z Ikei. Podziwiam za to Twoją kreatywność :)

Czekam w takim razie na więcej zdjęć. Gdybyś mógł też obfocić to narożne miejsce z otwartą szafką, to będę wdzięczna. Moim zdaniem pomysł super!

Patrycja1988
06-12-2015, 16:06
Witam, potrzebuje waszej pomocy. Remontujemy nasze pierwsze mieszkanie i niestety mamy ograniczony budżet. Czy ktoś ma fronty z ikei Haggeby? Siedzę nad projektowaniem już od kilku dni i ciągle coś mi nie pasuje. Kuchnia ma wymiary 3x3,5. Przy krótszej ścianie jest duże okno, na przeciw drzwi 80cm. Ważne jest dla nas to, zeby nie trzeba było przenosic wody - stąd takie ustawienie, no i w rogu tam gdzie narożna szafka chciałabym schować licznik od gazu. Na przeciwległej ścianie będzie stół z krzesłami. Ściany będą szare, agd + zlew czarne - jaki blat będzie najlepszy do białych mebli? Będę wdzięczna za wszelkie rady i sugestie.
339830