PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnie z IKEA - opinie, zdjęcia, montaż etc.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18

99tomcat
07-12-2015, 08:02
Jak dla mnie strasznie daleko z lodówki do zlewu.
Szafki wiszące trochę dziwnie zaplanowane - niby duże, ale tylko na połowie kuchni.
Napisz też gdzie masz dojście do komina (chyba że będzie tylko pochłaniacz)

Olek123
07-12-2015, 08:03
Witam, potrzebuje waszej pomocy. Remontujemy nasze pierwsze mieszkanie i niestety mamy ograniczony budżet. Czy ktoś ma fronty z ikei Haggeby? Siedzę nad projektowaniem już od kilku dni i ciągle coś mi nie pasuje. Kuchnia ma wymiary 3x3,5. Przy krótszej ścianie jest duże okno, na przeciw drzwi 80cm. Ważne jest dla nas to, zeby nie trzeba było przenosic wody - stąd takie ustawienie, no i w rogu tam gdzie narożna szafka chciałabym schować licznik od gazu. Na przeciwległej ścianie będzie stół z krzesłami. Ściany będą szare, agd + zlew czarne - jaki blat będzie najlepszy do białych mebli? Będę wdzięczna za wszelkie rady i sugestie.
339830

Patrycja,
licznik gazowy na górze, czy na dole? Jeśli na dole i do tego chcesz zastosować mechanizm w szafce --> wg. mnie to się nie zmieści.
A dlaczego nie przesuniesz lodówki w lewo? Nie dasz rady zamiast tej wąskiej szafki koło kuchenki wsunąć tam szafki 40cm? Jeśli zależy Ci na cargo, to może drugie z drógiej strony piekarnika?

Co do czarnego zlewu - jeśli masz twardą wodę, to nie będzie on wyglądał dobrze w trakcie użytkowania z powodu osadzającego się kamienia. Jest to trudne do doczyszczenia. Bądź tego świadoma.

arek570
07-12-2015, 16:38
Patrycja1988

Wrzuć rzut całego pomieszczenia z wymiarami okien, przyłączy, ciężko coś mądrego podpowiedzieć z takiej wizki.
Do białych mebli pasuje w zasadzie każdy blat. Weź pod uwagę całe wnętrze lub przynajmniej kuchnię, kolor okien, drzwi, podłogi itp

mariak
09-12-2015, 07:59
Witam. Jestem w trakcie projektowania swojej pierwszej kuchni. I mam takie pytanie, czy jeżeli płyta gazowa będzie montowana nad piekarnikiem to można to zrobić na blacie 2,7 cm? Według Ikei powinien być blat minimum 3,8 cm Potrzebuję blat drewniany o długości 2,7 m i taki długi jest w Leroy Merlin ale właśnie o grubości 2,7 cm i stąd moje pytanie. Może ktoś już się nad tym głowił i znalazł rozwiązanie, a może po prostu to jest niemożliwe i muszę szukać grubszego blatu gdzie indziej. Będę wdzięczna za odpowiedź

arek570
09-12-2015, 16:26
mariak Nie znam się na sprzęcie IKEA, ale normalnie ze standardowymi płytami problemu nie ma. Mocowania mogą nie pasować, wystarczy wziąć kombinerki, ruszyć głową i po problemie:)

Slawko123
09-12-2015, 17:30
Potrzebuję blat drewniany o długości 2,7 m i taki długi jest w Leroy Merlin ale ma tylko 60cm szerokości. Blaty w Ikei maja 63,5cm. Ten z LM będzie sie licował z szafkami bez jakiegokolwiek nawisu. Cały syf z blatu będzie Ci sie dostawał do szafek/szuflad

mariak
09-12-2015, 19:09
Slavko 123 w LM jest blat dębowy o wymiarach: Długość maks. 3 m , Szerokość 0,65 m , Grubość 27 mm z Floorpol, przynajmniej taki mają na stronie i o tym myślałam, bo maja też grubość 38 mm ale te mają właśnie 60 cm szerokości i takiego nie chcę.

anek 570, problemu z montażem by nie było, wydaje mi się że chodzi im o to, że przy blacie niższym niż 38 mm odległość pomiędzy płytą a piekarnikiem będzie za mała. W instrukcji jest nawet narysowane, że jak montuje się na szafce bez piekarnika pod spodem blat ma mieć minimum 27 mm, a jak na szafce z piekarnikiem to minimum 38 mm.

Slawko123
09-12-2015, 20:05
Maria, taki cienki blat będzie brzydko wyglądał. Mozesz tez mieć problem z montażem tej kuchni. JKuchnia ma zaczepy do mocowania do blatu przystosowane do grubości 38-45mm. Przy 27 możesz nadbić jakieś cienkie deseczki, ale będzie mniejsza odległość pomiędzy kuchnią a piekarnikiem. Możesz mieć problem z chłodzeniem piekarnika jak i jego montażem. Podkreślam możesz, co nie znaczy, że będziesz :)

mariak
09-12-2015, 20:14
Slawko 123 dziękuje, tak coś czułam że to nie będzie dobry wybór, "zbyt piękne by mogło być prawdziwe". Więc muszę szukać dalej grubszego blatu.

Susełka
10-12-2015, 12:09
Maria, poszukaj blatu w sklepie z płytami meblowymi. U mnie blat w literę C. Połączony od spodu śrubami a do tego wchodzi w okno. Za szafkami tez zostawiłam przestrzeń aby była wentylacja. Blat ma szerokość 66 cm cięty był z blatu 90 bodajże a ze ścinek mam półki w piwnicy.

meStic
13-12-2015, 19:26
Kiedyś widziałem połączenie białej kuchni z ciemnym blatem. Bardzo fajnie to wyszło dlatego przemyśl jakieś ciemne odcienie.

Patrycja1988
14-12-2015, 05:25
Siedząc i myśląc powstało coś takiego. Czarne ściany to farba tablicowa. Przestrzeń za lodówką będzie wypełniona półkami. Nie mogę jej dosunąć do ściany, bo jej nie otworzę - przeszkadza parapet. Licznik gazu o którym mówiłam spróbujemy zasłonić otwieranym karton gipsem albo pomaluję rury na czarno wmawiając sobie, że ten biały licznik to ozdoba. Teraz martwi mnie montaż zmywarki, której nie chcemy kupować w ikei. Sprzęty będą czarne. Tak jak wspomniałam zlew też chcę czarny - nie wiem jaki inny będzie pasował w tym przypadku? Tylko nie pomyślałam o wodzie, czy on rzeczywiście jest trudny w utrzymaniu czystości?

Czy na stronie ikei znajdę, w których regałach znajduję się dana szafka? Czy w sklepie muszę szukać po omacku? Nie chcę płacić ikei za szukanie.

340593
340592

donvitto88
14-12-2015, 14:11
Siedząc i myśląc powstało coś takiego. Czarne ściany to farba tablicowa. (...) Tak jak wspomniałam zlew też chcę czarny - nie wiem jaki inny będzie pasował w tym przypadku? Tylko nie pomyślałam o wodzie, czy on rzeczywiście jest trudny w utrzymaniu czystości?

Czy na stronie ikei znajdę, w których regałach znajduję się dana szafka? Czy w sklepie muszę szukać po omacku? Nie chcę płacić ikei za szukanie.


Patrycja, nie za dużo tej czerni? Nie boisz się, że wyjdzie za ciemne pomieszczenie?

Co do czarnego zlewu, to nie polecam. Mam czarny Franke z fragranitu, czy jak to się tam nazywa. Skaranie boskie z tym zlewem, a w naszym mieście woda jest miękka. Do nowego mieszkania zamierzam kupić zwykły stalowy (najlepsze to są chyba te ze strukturą lnu). Oczywiście, jeśli po każdym użyciu wytrzesz zlew do sucha, to nie musisz się martwić zaciekami z wody i możesz śmiało taki zlew kupować.

arek570
14-12-2015, 20:51
Patrycja1988

Czerń w niewielkim, zamkniętym pomieszczeniu trzeba dozować bardzo uważnie, u Ciebie jest jej stanowczo za dużo! Zdecydowanie odradzam w takiej ilości. Druga sprawa to ilość miejsca do przechowywania. W szafce pod zlewem kosz, rogowa jest zwykle przeznaczona na rzadko używany sprzęt, zostają 4 szuflady i wąska szafka z drzwiami. Wystarczy, ale jednej osoby. Spróbuj dokładnie przemyśleć co gdzie włożysz. Sztućce, szklanki, talerze, garnki, suche produkty, małe AGD i wiele innych...

Możesz zabudować ścianę od wejścia wysoką białą zabudową + lodówka, a farba tylko na dłuższej ścianie albo zostawić układ tak jak jest, powiesić szafki na dłuższej ścianie a farbą pomalować ścianę wejściową.

http://www.domzpomyslem.pl/files/media/image/280/1479280/Bolaget/Bolaget%20(273).jpg
http://czasnawnetrze.pl/i/aD05MDAmdz02MTE=/068e5158/16024-Orzech_mozaika_bialy_koralowiec_na_scianach_aparta mentu.jpg

Patrycja1988
15-12-2015, 05:56
No to rozważam teraz biały zlew i białą lodówkę oraz biały okap. Jeśli chodzi o zabudowę - chcę mieć wolną przestrzeń przy wejściu, poza tym taka zabudowa przekracza mój budżet. Nad wejsciem będzie biała ściana. Oczywiscie, że mam obawy jednak mam nadzieję, że biały kolor oraz drewno ociepli pomieszczenie. Jest tez ogromne okno. A rozmieszczenie rzeczy też jest przemyślane - narożna szafka z karuzelą na garnki i miski. Szuflady na sztućce, kubki i talerze. Szafka przy piecu na suchy prowiant a reszta w sloiczkach na półkach. W zabudowanej szafie w przedpokoju będzie miejsce na małe agd i talerze, które używam od święta.

A gdyby tak pomalować czarną farbą dopiero 40cm od sufitu to bardzo obniżę pomieszczenie?

mofa
18-12-2015, 09:18
Jak dokładnie wygląda sprawa zamówienia kuchni Ikea Metod? Mam już gotowy projekt, konsultowałem go z pracownikiem Ikea. Przespałem się z tym wszystkim i teraz idę znowu do pracownika Ikea zrobić zamówienie i co potem? Dostanę wydruk i muszę sam wszystko skompletować w magazynie? Jeśli tak to na co się przygotować? Jak duża jest taka kuchnia? Będę ją odbierał sam, mam swojego busa, boję się, że się zagubię z kilkoma wózkami mebli.
Czy może sprawa wygląda tak jak na dziale łazienkowym, pracownik drukuje mi zamówienie, opłacam je w kasie a potem odbieram w dziale obsługi klienta na wózkach?

Gonus
18-12-2015, 09:32
Czytam te posty i jedyne, co mogę napisać, to to, że nikomu nie polecam Ikea. Firma ta wystartowała modnie i z przytupem, ale naprawdę niczego sobą nie reprezentuje, wszystko co do tej pory tam kupiłem, całe szczęście, że nie było tego dużo, to było jednorazowego użytku, nawet łóżka dla dzieci... Porażka z masakrą. A że uczę się na błędach to postanowiłem sobie, że nie kupię tam nawet zabawki dla dziecka... Nie wyobrażam sobie, jak ktoś może decydować się co dopiero na zakup całej kuchni...? Podziwiam odwagę i wiarę w tą firmę...

mofa
18-12-2015, 10:28
Do odważnych świat należy :]

ivy17
18-12-2015, 10:30
do odważnych świat należy :]

:d:d:d

meszek
18-12-2015, 10:55
Jak dokładnie wygląda sprawa zamówienia kuchni Ikea Metod? Mam już gotowy projekt, konsultowałem go z pracownikiem Ikea. Przespałem się z tym wszystkim i teraz idę znowu do pracownika Ikea zrobić zamówienie i co potem? Dostanę wydruk i muszę sam wszystko skompletować w magazynie? Jeśli tak to na co się przygotować? Jak duża jest taka kuchnia? Będę ją odbierał sam, mam swojego busa, boję się, że się zagubię z kilkoma wózkami mebli.
Czy może sprawa wygląda tak jak na dziale łazienkowym, pracownik drukuje mi zamówienie, opłacam je w kasie a potem odbieram w dziale obsługi klienta na wózkach?

kompletowanie kuchni kosztuje 60 zl

my zamowilismy w niedziele kuchnie z ikei, przywiezli ja we wtorek a montaz zamowiony mamy na 2 stycznia :) czekalismy na ta promocje 100 zl za wydany 1000 zl, z bonu kupimy oswietlenie podszafkowe i zamontuja przy okazji :)

a jak duza kuchnia to zalezy co bierzesz, najwieksze sa blaty i wysokie szafki, troche zajmuja szuflady. fronty kazdy popakowany w osobne pudelko.

mofa
18-12-2015, 11:20
kompletowanie kuchni kosztuje 60 zl

Dzięki, tego chodzenia się najbardziej bałem :]

W moim przypadku transport i montaż odpada, wyszłoby mi za te dwie usługi ok. 2500zł. Tym bardziej, że mam do dyspozycji swojego busa i opcję darmowego montażu przez swojego fachowca. Kuchnie z Ikea są całkiem fajne i jest duży wybór, biorę matowo białą kuchnię + drewniany blat. Banalny zestaw. Jakościowo meble kuchenne w Ikea są trochę gorsze niż to co widziałem w lokalnych studiach kuchennych oraz u stolarzy. Jeśli chodzi o cenę to wychodzi mi niewiele taniej w Ikea. Fajna jest też ta promocja, starczy mi na jakąś szafę :]

Slawko123
20-12-2015, 16:21
Witajcie.

Mam pytanie odnośnie tej promocji w Ikea. Czy jeśli wezmę narożną szafkę dolną w całkowicie oddzielnych paczkach (osobno obudowa, front i zawiasy) to czy wliczą to w cenę całej kompozycji? Bo w całości Ikea sprzedaje tą narożną razem z karuzelą, której ja tam nie mogę mieć, bo będę miał tam zlewozmywak. I czy jeśli tam będę miał zlewozmywak, to i tak muszę wziąć wg zasad tej promocji chociaż jedną szafkę pod zlewozmywak? Ogólnie będę brał ok. 8-10 szafek (góra i dół).

Dzięki!Każdą szafkę sobie komponujesz. Ikea nie sprzedaje żadnych szafek systemu metod jako całości.

fubu228
21-12-2015, 11:54
Poniżej wklejam link z krótkim filmem/prezentacją zdjęć jak powstawała nasza kuchnia. Życzę przyjemnego oglądania:

https://youtu.be/f2xRCXP0t8o

rucia333
21-12-2015, 17:42
fubu228 piekna kuchnia!!! Mam pytanie, montowaliście sami? Chcemy sprobowac sami ale mam pewne obawy bo dosyc duzo szafek. Nurtuje mnie jeszcze pytanie, jesli zamawiam montaż z ikei to koszt jest 230 zl/mb. Czy dodatkowo trzeba zaplacic za przyjazd Panow od montazu jakas kilometrowke? Czy to ji jest w tej cenie? Z gory dziekuje za odpowiedz ;)

john09
21-12-2015, 19:33
Witam, w jaki sposób wykonany został "wypuszczany" blat pod okna zamiast parapetu? tzn zamawiany w ikea? jeżeli tak tak jaki koszt i czas oczekiwania ponieważ mam troszkę za nisko okno i myślę nad takim rozwiązaniem, pozdrawiam

meszek
21-12-2015, 20:00
fubu228 piekna kuchnia!!! Mam pytanie, montowaliście sami? Chcemy sprobowac sami ale mam pewne obawy bo dosyc duzo szafek. Nurtuje mnie jeszcze pytanie, jesli zamawiam montaż z ikei to koszt jest 230 zl/mb. Czy dodatkowo trzeba zaplacic za przyjazd Panow od montazu jakas kilometrowke? Czy to ji jest w tej cenie? Z gory dziekuje za odpowiedz ;)
230 to chyba za te wysokie szafki, za dol sam jest chyba 130zl/mb, a za gorne 100 zl/mb. Dojazd w cenie ;)

piu
21-12-2015, 20:08
Poniżej wklejam link z krótkim filmem/prezentacją zdjęć jak powstawała nasza kuchnia. Życzę przyjemnego oglądania:

https://youtu.be/f2xRCXP0t8o

Piękna! Gratulacje ! :)

fubu228
21-12-2015, 22:40
fubu228 piekna kuchnia!!! Mam pytanie, montowaliście sami? Chcemy sprobowac sami ale mam pewne obawy bo dosyc duzo szafek. Nurtuje mnie jeszcze pytanie, jesli zamawiam montaż z ikei to koszt jest 230 zl/mb. Czy dodatkowo trzeba zaplacic za przyjazd Panow od montazu jakas kilometrowke? Czy to ji jest w tej cenie? Z gory dziekuje za odpowiedz ;)

Tak montowałem z bratem, tylko że pracowałem ikea -montaż kuchni. Dojazd do 20km jest gratis. Cena 230zł dotyczy szafek górnych i dolnych. Można - jak zauważył meszek - rozbijać czyli 130 dolne szafki, 100 górne. W tej cenie jest montaż sprzętu AGD z IKEA. Za podłączenie hydrauliczne(np. zlew,zmywarka) -60zł, podłączenie płyty gazowej/elektr -100zł, komplet podłączeń - 250zł.

Jeśli chodzi o parapet z blatu to można zrobić na kilka sposobów:
- jeśli blat drewniany optymalnie byłoby kupić dodatkowy blat o długości parapetu (chyba że taki kawałek zostanie), następnie ściąć krawędzie (około 3mm) na długości ściany od strony parapetu i obie części skleić i skręcić. Chodzi o to, aby nie było rowka na połączeniu. Połączenia takiego praktycznie nie widać. Blaty laminowane można łączyć w podobny sposób. należy pamiętać o zabezpieczeniu ciętych krawędzi blatu silikonem.
- blaty o małym zaobleniu krawędzi można łączyć bez ścinania, jednak będzie widać lekki rowek.
- aby nie było łączenia blatów w okolicach parapetu można również zakupić blat szerszy na zamówienie i po prostu wyciąć parapet.

W przypadku różnych blatów różnie te łączenia wyglądają.
Mam nadzieję, że troszeczkę pomogłem.

rucia333
22-12-2015, 10:28
Dziekuje, ja mam do Ikei 40 km z hakiem wiec pewnie bedzie trzeba doplacic. Nie wiem sama juz projekt zrobilam w plannerze 3 miesiace dopieszczany i wydaje aie byc ok na moje potrzeby. Aneks jest w ksztalcie lit l 4 x 2,4 m. Bez wnek, okien, kominow itp.w ikei zaslepki na 8 cm i wszystki ladnie wyglada i pasuje.wybralam bodbyn kremowy, koszt w Ikea bez blatow agd i oswietlenia 8300 zl. Rozeslalam ten moj projekt do studiow kuchennych i ceny od 12 tys nawet do 23 tys. Stolarze lokalni dwóch 10 tys z blatem i montazem bez osw, trzeci 11,5 tys czwarty 14,5 tys. Generalnie na calosci jak bysmy samy skrecali 3,5 tys oszczednosci jak z montazem ikea 2 tys oszczednosci. Ale czytam i czytam te rozne opinie na necie i nie mam pojecia co robić.Mam roczne dziecko w planavh drugie niedlugo wiec nie chce imwestowac nie wiadomo ile w kuchnie ale chxe zeby przy zwyklym uzytkowaniu mi sluzylu te kilka lat. Na necie najczesciej neguja te meble Ci, ktorzy ich nie maja i by nie kupili ich bo to szajs, Ci co maja raczej chwala. moze sie tu wypowiedZieć ktos kto uzytkuje kuchnie metod ( faktum podobno byly duzo lepszej jakosci). Dodam ze Mlodemu kupilismy komode Malm najtansza 5 szuflad za chyba 149 zl poltora roku temu, mlody na niej sie buja jezdzi, otwierana kilka razy dZiennie i nic z nia sie nie dZieje.jak nowa wiec ja na jakosc nie narzekam. Ale chcialabym usłysZeć od uzytkownikow mebli ikea metod czy by polecili czy wrecz przeciwnie? Uhhh sie rozpisalam, ale z gory dziekuje za odp ;) pozdrawiam

malydomekpodlodzia
22-12-2015, 11:12
czy zdarza sięlepsza promocja w ikei niż zwrot 100 za 1000zł?
wiem,że promocje się powtarzają, na którą warto poczekać?

po otrzymaniue 5 wycen kuchni na wymiar chyba zostaniemy przy ikei ;)

ivy17
22-12-2015, 11:14
czy zdarza sięlepsza promocja w ikei niż zwrot 100 za 1000zł?
wiem,że promocje się powtarzają, na którą warto poczekać?

po otrzymaniue 5 wycen kuchni na wymiar chyba zostaniemy przy ikei ;)

raczej nie ;-) Czasem jest jakas zniżka na sprzęt albo jak ja kupowałam dawali do zakupów powyżej chyba 5tyś płytę gazową/indukcyjną

rucia333
22-12-2015, 12:09
ivy17 prześledziłam szybko Twoj dziennik i widzę, ze kuchnia funkcjonuje już ok roku. Możesz powiedzieć o niej coś negatywnego? coś się rozsypało, spuchło itp?

ivy17
22-12-2015, 12:26
ivy17 prześledziłam szybko Twoj dziennik i widzę, ze kuchnia funkcjonuje już ok roku. Możesz powiedzieć o niej coś negatywnego? coś się rozsypało, spuchło itp?

Raczej same pozytywy :-) Jest tak jak chciałam, cena niższa niż u stolarzy z którymi miałam okazję rozmawiać o wycenie ;-)
Nic się nie popsuło, nie spuchlo, wszystkie zawiasy i prowadnice działają. Kuchnie montowaliśmy sami, jedynie blat montował nam stolarz bo nie czuliśmy się na siłach np. robić łączenie, dodattkowo chciałam kanciaste zakończenie blatu itp. . Wycinałam z blatu 120 żeby mieć jedne kawałek z parapetem a wybrałam inny blat niż ikea /chodziło o ta noge/bok który jest na końcu niskich szafek/
Kuchnia była wielokrotnie modyfikowana o wyposażenie wewnętrzne - dodatkowe szuflady, półki - kobieta zmienną jest :-)

rucia333
22-12-2015, 12:46
no wlasnie jesteśmy bardzo nakręceni na te meble m.in. z tego względu, że łatwo można coś dokupić, zmienić, zmodyfikowac :). a różnica 3,5 tys przy samodzielnym montażu - dla mnie to sporo, tym bardziej ze mieszkanie w stanie deweloperskim, więc też się kupe kasy w to włoży. tez mysleliśmy, żeby nam stolarz blat zrobił :)

ivy17
22-12-2015, 13:04
no wlasnie jesteśmy bardzo nakręceni na te meble m.in. z tego względu, że łatwo można coś dokupić, zmienić, zmodyfikowac :). a różnica 3,5 tys przy samodzielnym montażu - dla mnie to sporo, tym bardziej ze mieszkanie w stanie deweloperskim, więc też się kupe kasy w to włoży. tez mysleliśmy, żeby nam stolarz blat zrobił :)

Dla mnie tez to byla spora róznica, a przy mojej kuchni wychodziło nawet więcej :cool:
Blat powierzyliśmy stolarzowi bo byl wielki i ciężki i wiedziałam ze mozemy nie podołać zeby tak to wszytsko wymierzyć zeby pasowało a potem wyciąć itp.
Cenowo za blat wyszło nam z usługa stolarza tyle co sami byśmy kupili blat, zapłacili za transport, wycicnanie, oklejanie itp Stolarz zawsze ma wieksze upusty w hurtowni niż zwykły Kowalski ;-)

rucia333
22-12-2015, 13:15
no to teraz nam pozostaje kupić. tylko się zastanawiam, bo gdybysmy kupili u nich teraz z promocją wyszłoby 1200 zł zwrotu na karte, wiec to też już jest coś. ale mieszkanie odbiór mamy ostatni tydzień marca dopiero. Pisali mi że tynki już są położone, więc chyba pojedziemy zobaczyc, wymierzymy i może już teraz kupimy, jak sa tynki to chyba już nic się dużo w kwestii aneksu nie zmieni, a i tak nam zostaje 7-8 cm luzu. chociaż meble i zmywarkę, bo piekarnik, mikforala i płyta mam juz upatrzone inne. Tylko gdzie to trzymać, objętościowo pewnie cały pokój zajmie :)

Susełka
22-12-2015, 17:02
Rucia333 my mamy factum 3 lata i są jak nowe. Blat mamy kronopol i widać na nim użytkowanie. Blat tez wycinalismy ze 120 cm w firmie abler. Z pozostałego blatu mam blat biurka na krzyżakach kreslarskich ikea i półki w schowanku. Blat cenowo wyszedł jak ikeowy, ale mam go też wpuszczonego jako parapet i za szafkami mam przerwę na wentylację. Płytę indukcyjna kupiłam w Ikea ma 5 lat gwarancji i sprawuje się ok. Zmywarka i piekarnik z poza Ikea. Nikt też nie da 25 lat gwarancji na meble kuchenne. Ikea ma fajne i pomysłowe rozwiązania, które są dużo tańsze niż u konkurencji, np.carga nerki kosze na śmieci itd.

mariak
24-12-2015, 08:47
Moje meble i sprzęt przyjechały w weekend, pudełka tworzą teraz interesująca dekorację świąteczną w salonie :) Jedną szafkę już złożyłam, bo nie mogłam się doczekać. Znalazłam stolarza niedaleko, więc będę miała swój wymarzony drewniany blat. Zlewozmywak zamówiony, farby na odmalowanie kuchni też czekają. Mogę spokojnie świętować, a po świętach ...:D Już nie mogę się doczekać. Życzę wszystkim spokojnych, radosnych świąt, tym którzy marzą o nowej kuchni spełnienia marzeń, a tym którzy jak ja będą składać swoją kuchnie, aby nam się prosto skręciły :)

rucia333
28-12-2015, 15:00
witam po swiętach :) moje święta spędziłam głównie na siedzeniu i projektowaniu kuchni, gdyż chcemy jednak załapać się na promocję ikeowskich kuchni to dużo czasu nie zostało. Przy okazji wczoraj w Media Markt promocja - 15 % na agd wiec kupiłam już piekarnik, mikrofalę i płytę , chociaz klucze odbieramy dopiero w marcu ;p no i wymysliłam taki projekt, wydaje mi si,e dość funkcjonalnie. Moje założenia piekarnik i mikrofala w słupku no i chciałam szuflady, chociaż ostatecznie za dużo ich nie wyszło. ale tak, aneks ma 3,97 x 2,40, bez wnęk, okien itp. Od lewej jest ścianka 70 cm i zaraz za nią wolnostojąca lodówka. potem jak widac wysoka szafka, szafka narożna, pod zlew, dalej zmywarka, cargo 20 cm, szuflady pod płytą 80 cm, szuflady 40 cm i słupek 60 cm. móglby ktoś na to rzucić okiem :) ? z góry dziękuje!

Susełka
28-12-2015, 17:39
witam po swiętach :) moje święta spędziłam głównie na siedzeniu i projektowaniu kuchni, gdyż chcemy jednak załapać się na promocję ikeowskich kuchni to dużo czasu nie zostało. Przy okazji wczoraj w Media Markt promocja - 15 % na agd wiec kupiłam już piekarnik, mikrofalę i płytę , chociaz klucze odbieramy dopiero w marcu ;p no i wymysliłam taki projekt, wydaje mi si,e dość funkcjonalnie. Moje założenia piekarnik i mikrofala w słupku no i chciałam szuflady, chociaż ostatecznie za dużo ich nie wyszło. ale tak, aneks ma 3,97 x 2,40, bez wnęk, okien itp. Od lewej jest ścianka 70 cm i zaraz za nią wolnostojąca lodówka. potem jak widac wysoka szafka, szafka narożna, pod zlew, dalej zmywarka, cargo 20 cm, szuflady pod płytą 80 cm, szuflady 40 cm i słupek 60 cm. móglby ktoś na to rzucić okiem :) ? z góry dziękuje!
Rucia333 czy nie chcesz lodówki w zabudowie? Taka wolnostojąca jakoś mi nie pasuje. Piekarnik i mikrofale tez przenioslabym na lewą ścianę a zamiast nich wstawila szafki cargo.

rucia333
28-12-2015, 19:01
Lodowke mamy nowa kupiona jeszcze na starym mieszkaniu, wiwc szkoda sie jej pozbywac tym bardziej ze siedzac np w salonie bedzie scianka i nie bedzie jej tam widac. Piekarnik mowili ze obok lodowki nie bardzo zeby byl no i wtedy juz zrezygnuje z naroznej szafki.

ivy17
28-12-2015, 19:06
Lodowke mamy nowa kupiona jeszcze na starym mieszkaniu, wiwc szkoda sie jej pozbywac tym bardziej ze siedzac np w salonie bedzie scianka i nie bedzie jej tam widac. Piekarnik mowili ze obok lodowki nie bardzo zeby byl no i wtedy juz zrezygnuje z naroznej szafki.

prezczytaj instrukcje od lodowki i piekarnika, przy mojej nie ma zadnych zastrzeżeń i jest obk piekarnika i w większości przypdkow tak jest już :-)

rucia333
28-12-2015, 20:26
No mpze i tak ale szkoda mi pozbywac sie fajnej praktycznie nowej lodowki.jak cos sie z nia stanie to pomyslimy o zabudowie. :) a akurat piekarnik z tej strony mi odpowiada, np potrZebuje tej wysokiej szafki gospodarczej. Chcialam zapytac jeszcE o sZuflady na dole czy lepiej jedna duza i dwie mniejsze czy dwie duze szyluflady, w sensie glebokie?

4 kąty a stół 5
29-12-2015, 17:21
Ogólnie jest okej, brakuje oczywiście blend po prawej stronie piekarnika oraz od lewej strony przy szafce nad lodówką. Nie myślałaś aby nad lodówką powiesić szafkę o gł. 60 cm? Ta którą obecnie masz wstawioną do projektu jest gł. 40 cm - będzie trudniejszy do niej dostęp ze względu na to, że lodówka jest głębsza. Pamiętaj też o wykończeniu widocznych boków szafek panelami bocznymi kremowymi FORBATTRA. W szafkach wiszących zamiast uchwytów zastosowałabym gałki - wyglądają po prostu lżej. Nie masz też żadnej płytkiej szuflady na sztućce - chyba, że są jakieś wewnętrzne? Pamiętaj aby cokół również był kremowy FORBATTRA i panel przedni w szafce narożnej. Jeśli chodzi o szuflady pod piekarnikiem - lepiej 2 mniejsze i 1 duża - względy praktyczne. Pamiętaj jednak, że jeśli dodasz tam jeszcze jedną szufladę i piekarnik oraz mikrofala będzie wyżej. Czy nie będzie za wysoko do mikrofalówki?

marduk
29-12-2015, 18:16
Ikeowskie cargo (20 cm) nie domyka się, a po tzw. wyrobieniu się góra odstaje dobre 2 cm - jeśli możesz zamień dolną szafkę 60 cm na 80, aby nie musieć brać tej szpetoty.

yaska
29-12-2015, 18:37
W zeszłym tygodniu złożyłam cargo, 20 cm i domyka się jak inne szafki. Żadnej różnicy między nią, a innymi szafkami nie widać. Nie wiem jak będzie po wyrobieniu się szafki, ale zawsze można dokręcić i wypoziomować śrubki na nowo.

marduk
29-12-2015, 19:53
Zawsze ktoś musi zanegować - normalnie chorzy by byli ~ - po lekturze forum, czasami odnoszę wrażenie, że niektóre rady są w stylu "a niech ma brzydko i do luftu".
Odnośnie 20tki cargo - najlepiej samemu sprawdzić na salonie sprzedażowym - jak wygląda mocowanie i jaki cymes z tą szafką jest. I zdecydować.
Byle potem nie było gadanie, że nie wiedziałem/-ałam, bo na podpowiedź sprzedawcy nie liczcie.

rucia333
30-12-2015, 09:25
Marduk, dziekuje ale ta 60 to zmywarka wiec nie da rady zrobic z niej 80. Kombinowalam jiz różnie ale wtedy mam plyte za blisko zlewu...wiec chyba tylko cargo zostaje. Zmienilam troche slupek po lewej i tam na dole sa 4 szuflady.w szafce 80 i 40 za cargo tez sa trzy szuflady a pod piekarnikiem sa dwie :) nad lodówka sama chcialam 60 ale nie mogłam takiej znalezc...

yaska
30-12-2015, 22:54
to nie było "a niech ma brzydko i do luftu", tylko "niech nie straszy, bo nie jest tak źle" ;)

malydomekpodlodzia
02-01-2016, 22:41
ma ktoś pralkę z ikei? mają tylko jedną, opinii na necie znależć nie mogę, a pralka w zabudowie kuchennej przewidziana...

rucia333
03-01-2016, 17:12
A ma ktos moze blat Saljan orzech albo Ekbacken? Zastanawiam sie nad ktoryms z nich. Marzylam o blacie drewnianym ale zniechecily mnie opinie. Ekbacken jasny dab do kremowych bodbyn wydaje mi sie za mdly, z kolei orzech zupelnie przeinacza moja skandynawska wymarzona kuchnie w inny styl...

meszek
03-01-2016, 18:34
wczoraj 3 panów składało nam kuchnie :)
jestem bardzo zadowolona :) poszło całkiem sprawnie, sama nie miałabym cierpliwości ;)

rucia333
03-01-2016, 22:02
Meszek super kuchnia:) my będZiemy walczyc i skladac sami bo za montaż i instalacje wyliczyli nam 1930 zl jakos...wiec ryle za montaz nie dam...a do instalacji moze ktos ze znajomych znajomych sie znajdzie:)

meszek
04-01-2016, 07:54
Nam za montaz i instalacje wyszlo prawie 1700 ale jakos przebolelismy, sami nawet odpowiednich sprzetow narazie nie mamy ;)

aniakicia
04-01-2016, 10:45
czasem lepiej przeboleć kasę za montaż i zapłacić panom z Ikei, zrobią to szybko, elegancko, solidnie, mają odpowiedni sprzęt ( wow niezły) idzie im to na prawdę sprawnie i profesjonalnie ( w każdy razie u mnie tak było jak mi składali kuchnię). 98 paczek - jakbym miała do każdej czytać instrukcję, mocować się z wkrętarką, składać to z tydzień a na koniec jeszcze pokłócić się z mężem ;-)- to dziękuję. Goście sami podłączają też sprzęt ( jak się chce to można samemu) - za Ikeowy się nie płaci za każdy inny tak (ale tu z Panami można się dogadać).
Panowie przyjechali o 8:00, wnieśli swój sprzęt - mają też swoją drabinę, siedzieli tylko z 15min na śniadaniu i poprosili tylko o kawę. A składali w sumie 8h.
Oczywiście wcześniej zamówiłam u nich (Ikea) też pomiar, kasę za to potem odliczają po zakupie kuchni.
No i oczywiście konsultują się podczas montażu z inwestorką ;-) np. w którą stronę mają być otwierane drzwi szafek, czy przyciąć blat na wyspie do szafek czy zostawić całą długość.
Podsumowując - jesteśmy bardzo zadowoleni i z kuchni i z montażu.

piotri
04-01-2016, 14:57
Odnośnie 20tki cargo - najlepiej samemu sprawdzić na salonie sprzedażowym - jak wygląda mocowanie i jaki cymes z tą szafką jest. I zdecydować.
Byle potem nie było gadanie, że nie wiedziałem/-ałam, bo na podpowiedź sprzedawcy nie liczcie.

Marduk ma racje. 20 cargo jest do bani. Sam zwrocilem na to uwagę w salonie. KAŻDA sie nie domykała chyba że porządnie trzaśniesz. Pracownik ikei potwierdził, ze ten typ ma.

marduk
04-01-2016, 20:20
A ma ktos moze blat Saljan orzech albo Ekbacken? Zastanawiam sie nad ktoryms z nich. Marzylam o blacie drewnianym ale zniechecily mnie opinie. Ekbacken jasny dab do kremowych bodbyn wydaje mi sie za mdly, z kolei orzech zupelnie przeinacza moja skandynawska wymarzona kuchnie w inny styl...

Oba wymienione blaty to laminat - co niestety widać.
Nie wiem dlaczego boisz się blatu drewnianego - osobiście mam ikeowski buk i chwalę sobie. Na początku dobrze jest go solidnie przygotować bo ten "wysiłek" zaprocentuje. Porządnie zaolejować (ja użyłam oleju Ikei). Daliśmy 3 warstwy przestrzegając 12 h między każdym olejowaniem i na koniec wypolerowany.
Blat gładki jak pupa niemowlaka, można chlapać i nic się nie dzieje - a co najważniejsze czyści się super nawet na tzw. mokro. Co pół roku jest olejowany (15 min roboty). Po 2 latach wygląda jak nowy. W przypadku Ikei cena jest argumentem dodatkowym :)

rucia333
04-01-2016, 20:40
DZięki Marduk ;) No wlasnie dzisiaj do rana czytalam ze to wcale tak zle z tym nie jest i z mezem rozmawialismy duzo i stwierdzilam ze zawsze marzylam o drewnianym blacie, mugatach i kremowej kuchni (klasyka, ale moje marzenie:) ) a ze trzeba dazyc do spelnienia marzen to tez bierzemy drewniany.wlasnie ta chwila olejowania a efekt jak kropka nad i, zaden laminat mi nie doda tego uroku i ciepla. A masz z litego drewna czy z plyty pokrytej warstwa? Teraz sa Karlby, Hammarp i jakas nowość dab Mollekula czy jakos tak...i chyba najtrwalsze to buk i dab? Mocno sciemnial po olejowaniu? Wrzucilabys jakies zdjecie:)?

marduk
04-01-2016, 21:44
tak wygląda po 2 latach
342134

rucia333
05-01-2016, 09:45
Super. Rzeczywiście wyglada jak nowy :) a to jest lite drewno czy ta plyta pokryta warstwa litego drewna?

maja12
05-01-2016, 14:43
naprawdę wygląda jak nowy

marduk
05-01-2016, 16:06
to jest konkretnie ten:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30273796/

fubu228
08-01-2016, 00:02
witam po swiętach :) moje święta spędziłam głównie na siedzeniu i projektowaniu kuchni, gdyż chcemy jednak załapać się na promocję ikeowskich kuchni to dużo czasu nie zostało. Przy okazji wczoraj w Media Markt promocja - 15 % na agd wiec kupiłam już piekarnik, mikrofalę i płytę , chociaz klucze odbieramy dopiero w marcu ;p no i wymysliłam taki projekt, wydaje mi si,e dość funkcjonalnie. Moje założenia piekarnik i mikrofala w słupku no i chciałam szuflady, chociaż ostatecznie za dużo ich nie wyszło. ale tak, aneks ma 3,97 x 2,40, bez wnęk, okien itp. Od lewej jest ścianka 70 cm i zaraz za nią wolnostojąca lodówka. potem jak widac wysoka szafka, szafka narożna, pod zlew, dalej zmywarka, cargo 20 cm, szuflady pod płytą 80 cm, szuflady 40 cm i słupek 60 cm. móglby ktoś na to rzucić okiem :) ? z góry dziękuje!

Sugerowałbym szafkę nad lodówką o głębokości 60.

DamianB
08-01-2016, 21:34
Cześć,

robię ostatnie szlify mojego projektu kuchni, aby zdążyć przed końcem promocji (swoją drogą kojarzy ktoś jak często powtarzają się te promocje? raz w roku? częściej?) i chciałbym poznać opinie osób trzecich. Ta wersja utrzymuje się u mnie już od 4 dni - żadna inna tak długo się nie utrzymała, więc to chyba TO :)

Czy nie popełniłem jakiejś gafy przy rozplanowaniu szafek? Może zapomniałem o czymś oczywistym?

Krótkie wyjaśnienie:
- fronty RINGHULT białe
- kuchnia z salonem
- zmywarka na lewo od zlewu
- po lewej ta wolna przestrzeń to już korytarz z klatką schodową, docelowo po lewej stronie lodówki będzie ścianka oddzielająca
- ze względu na to szerokie okno nad zlewem, nie ma szans na zamianę indukcji ze zlewem (okap na oknie...), aby było ergonomiczniej (lodówka -> zlew -> indukcja)
- ze względu na to szerokie okno nad zlewem i tak umieszczoną indukcję, nie ma miejsca na szafki podwieszane na blatem, zatem wyjściem z tej sytuacji częściowo będzie blat na zamówienie 80-85cm głębokości (stąd ta luka na rzucie z góry, w IKEA plannerze wstawić się da tylko standardowy blat)
- pod blatem same szuflady oprócz jednej szafki górnej między lodówka a piekarnikiem - będzie na mikrofalówkę, której rzadko używamy i nie mam ochoty wydawania prawie 1000zł na nową pod zabudowę (swoją drogą nie byłoby gdzie jej zabudować, bo słupków brak)
- ściana po lewej prawie cała zabudowana szafkami gł. 40cm od ziemi po sufit na 260cm z "pawlaczami" nad przejściem, więc tam będą przechowywane rzadziej używane przedmioty kuchenne, aby zrekompensować brak szafek nad blatem

Czego nie jestem pewien:
- czy to cargo 20cm naprawdę potrzebne i nie lepiej scalić go z 40-tką, żeby była szafka 60-tka
- zlew 1,5 komorowy 60cm, czy 1 komorowy z ociekaczem 60-80cm

marduk
08-01-2016, 22:59
Damian, sugerowałabym zmianę szafek zamiast 20tki cargi i ostatniej 40 tki - weź 60tkę. Wstaw ją na końcu.
Zalety:
1. brak wadliwego cargo. Dodatkowo - z tego co widzę planujesz przechowywać w nim pieczywo i tzw. sypkie. Ta szafka jest niewygodna, a 60tke weź 3 szuflady (duża i 2 małe) idealna na te sprawy.
2. zlew się przesunie i wypadnie prawie centralnie w oknie

Masz mało blatów dlatego lepiej zlew 60 cm.

togre
09-01-2016, 22:06
Drodzy forumowicze,

mamy pomysł, aby jedną ze ścian w strefie dziennej (salon + półotwarta kuchnia) pomalować w kolorze jak najbardziej zbliżonym do ikeowskiego frontu Ringhult Czerwony (jako że część kuchni to właśnie te fronty).

Macie jakieś doświadczenia w tego typu doborze, albo sprawdzone metody jak tego dokonać?

DamianB
10-01-2016, 19:43
Damian, sugerowałabym zmianę szafek zamiast 20tki cargi i ostatniej 40 tki - weź 60tkę. Wstaw ją na końcu.
Zalety:
1. brak wadliwego cargo. Dodatkowo - z tego co widzę planujesz przechowywać w nim pieczywo i tzw. sypkie. Ta szafka jest niewygodna, a 60tke weź 3 szuflady (duża i 2 małe) idealna na te sprawy.
2. zlew się przesunie i wypadnie prawie centralnie w oknie

Masz mało blatów dlatego lepiej zlew 60 cm.

Jesteś kolejną osobą, która zwraca uwagę na jakość cargo, więc po prostu je wywalę i poszerzę inną szafkę. Co do szuflad na śmieci pod zlewem tak się zastanawiam, czy nie lepiej sprawdziłyby się drzwi - często robiąc coś przy zlewie korzystam od razu z kosza. Jak będę miał kosz w szufladzie, to nie dosięgnę do zlewu. Ale jak będę miał po prawej od zlewu też 60-tkę, to najwyżej w przyszłości przełożę wnętrza między szafkami, jak planowane rozwiązanie się nie sprawdzi.

agol
14-01-2016, 20:06
Witam, czy ktoś z Was może podzielić się informacjami na temat użytkowania kuchni z frontami Ringhult? Czy te fronty to wytrzymają chociaż z 10 lat i dłużej? Mam duży dylemat : Ikea lub fachowiec i kuchnia pod wymiar, różnica w cenie około 2 tysiące. Czy ktoś z Was ma dłuższe doświadczenie z kuchniami Ikei bądź z tymi u fachowców? Dla mnie zrobienie kuchni to nie jest mały koszt, dlatego mam problem. Będę wdzięczna za jakieś info.

DamianB
14-01-2016, 20:24
na temat użytkowania kuchni z frontami Ringhult? Czy te fronty to wytrzymają chociaż z 10 lat i dłużej?

Na to konkretne pytanie NIKT nie jest w stanie odpowiedzieć, bo te fronty istnieją od niecałych 2 lat.
Ale jakieś informacje znajdziesz w tym wątku jak go przeszukasz frazą "ringhult". Z tego co mi się udało przeczytać to wydają się mniej problematyczne niż biały mat (NODSTA?), na którym bardziej widać tłuste plamy i ciężej je usunąć.

marduk
14-01-2016, 22:01
Witam, czy ktoś z Was może podzielić się informacjami na temat użytkowania kuchni z frontami Ringhult? Czy te fronty to wytrzymają chociaż z 10 lat i dłużej? Mam duży dylemat : Ikea lub fachowiec i kuchnia pod wymiar, różnica w cenie około 2 tysiące. Czy ktoś z Was ma dłuższe doświadczenie z kuchniami Ikei bądź z tymi u fachowców? Dla mnie zrobienie kuchni to nie jest mały koszt, dlatego mam problem. Będę wdzięczna za jakieś info.
kuchnie Ikei są w porządku - te robione na wymiar jakościowo w niczym nie są lepsze

ikeowską musisz złożyć lub zapłacić za to - na wymiar też ci policzą
składanie mebli to nie fizyka kwantowa, zwłaszcza mebli ikeowskich gdzie instrukcja jest obrazkowa - tylko czas i cierpliwość są potrzebne
za ikeowską przemawiają wspaniałe dodatki - wszystko masz na wymiar: wkłady do szuflad, kosze, zlew i inne bajery - no i cena!

oceniam jakość Ikei na dobry plus

mam dwie kuchnie - w jednej mam meble Ikei już 12 lat - co ważne, szuflady chodzą jak pierwszego dnia, nic się nie rozkleiło, wyblakło itp
drugą robiłam 2 lata temu i też wzięłam z Ikei acz krwi mi napsuła wysokość - trzeba pamiętać że obecne meble są dla wysokich albo trzeba obciąć nóżki (ja tak zrobiłam)

rucia333
15-01-2016, 08:02
Ja swoja wczoraj kupilam ;) ostatecznie bylismy na mieszkaniu pomoerzylam faktyczne pomieszczenie bo na projekcie jak sie okazalo nie było tynkow uwzglednionych.zrezygnowalam z cargo i powiekszylam szuflade 40 do 60 cm.blat wzielismy karlby debowy.chociaz Ekbacken jasny dab jak na laminat tez wyglada super na żywo i bie wyklucZone ze wymienimy blat. Kurcze boje sie tego drewna tym bardziej ze nie jestem jakas bardzo porzadnisia w domu mieszkac lubie a nie ciagle sprzatac

Co do mebli na wymiar u nas sie okazalo zw znajomy stolarz i tak wszystko zamawia w hurtowniach i sklada w domi u, wiec to sie niczym nie rozni od ikei. A tu znam efekt koncowy.zreszta na wymiar jest sens robic rzeczy nietypowe o nietypowych wymiarach, a ja zakochana w bodbyn wiec bez sensu robic kuchnie na wymiar na wzor gotowej z 25 letnia gwarancja i masa wlasnie praktycznych dodatkow ;)

agol
15-01-2016, 10:28
Dziękuję Wam za porady. Zaraz podjedzie Pan od mebli na wymiar, zobaczę co zaproponuje ostatecznie. Ale coraz bardziej skłonna jestem za meblami z Ikei. Jak za 10 lat się fronty rozkleją zawsze mogę zmienić w Ikei.

goshca
15-01-2016, 15:17
Dzień dobry! Kupiłam dziś kuchnię w IKEA bez blatów. Doradca w IKEA powiedział, że muszę szukać blatu o głębokości 63 cm- czy ma ktoś z Państwa doświadczenie z montowaniem blatów spoza IKEA przy kuchni METOD? Dlaczego wymiar musi być taki niestandardowy? (63 zamiast 60cm).

Drugie pytanie: płyta indukcyjna z IKEA ma wymaganie, by blat miał grubość 3,8, jeśli płyta jest nad piekarnikiem. Pan doradca mówił, że da się to obejść, montując piekarnik nieco niżej (i wtedy blat może być cieńszy, np. 2,8cm). Czy ktoś z Państwa tak robił?

Trzecie pytanie: okap pod zabudowę. Kupiłam póki co tylko szafkę, bo zależy mi na tym, żeby okap nie wystawał spod szafki, a taki warunek spełnia jedynie najdroższy okap UNDERVERK. Chciałabym znaleźć coś tańszego, czy ktoś z Państwa montował tego typu wyciąg w szafce IKEA? Czy wymagany jest specjalny wymiar? Mogłabym prosić o jakieś przykładowe modele, jeśli ktoś coś takiego znalazł?
Pozdrawiam!

DamianB
17-01-2016, 09:50
Dzień dobry! Kupiłam dziś kuchnię w IKEA bez blatów. Doradca w IKEA powiedział, że muszę szukać blatu o głębokości 63 cm- czy ma ktoś z Państwa doświadczenie z montowaniem blatów spoza IKEA przy kuchni METOD? Dlaczego wymiar musi być taki niestandardowy? (63 zamiast 60cm).

Drugie pytanie: płyta indukcyjna z IKEA ma wymaganie, by blat miał grubość 3,8, jeśli płyta jest nad piekarnikiem. Pan doradca mówił, że da się to obejść, montując piekarnik nieco niżej (i wtedy blat może być cieńszy, np. 2,8cm). Czy ktoś z Państwa tak robił?

Trzecie pytanie: okap pod zabudowę. Kupiłam póki co tylko szafkę, bo zależy mi na tym, żeby okap nie wystawał spod szafki, a taki warunek spełnia jedynie najdroższy okap UNDERVERK. Chciałabym znaleźć coś tańszego, czy ktoś z Państwa montował tego typu wyciąg w szafce IKEA? Czy wymagany jest specjalny wymiar? Mogłabym prosić o jakieś przykładowe modele, jeśli ktoś coś takiego znalazł?
Pozdrawiam!

1. Blat 63, bo szafki mają 60 głębokości, czyli więcej niż standard na rynku. Blat musi wystawać kilka cm poza szafki, aby cały syf nie zlatywał na fronty.

2. Prawdę powiedział, wtedy masz zaślepioną jedną "szufladę" bezpośrednio pod blatem i pod piekarnikiem wtedy też da się zrobić tylko tę niską szufladę 10cm, a nie 20. Więc tracisz jedną 10cm szufladę kosztem 1cm blatu - musisz sobie skalkulować, czy to Ci odpowiada.

3. Modeli nie znam, ale wpierw zastanów się, czy inne tańsze okapy naprawdę będą spełniały swoją rolę, czyli czy mają odpowiednią sprawność (ilość wymienianego powietrza w ciągu godziny w kuchni x6, czyli np. kuchnia 10m2 * 2.5m wysokości = 25m3. Okap powinien mieć sprawność na poziomie 150m3/h)

goshca
17-01-2016, 09:54
1. Blat 63, bo szafki mają 60 głębokości, czyli więcej niż standard na rynku. Blat musi wystawać kilka cm poza szafki, aby cały syf nie zlatywał na fronty.

2. Prawdę powiedział, wtedy masz zaślepioną jedną "szufladę" bezpośrednio pod blatem i pod piekarnikiem wtedy też da się zrobić tylko tę niską szufladę 10cm, a nie 20. Więc tracisz jedną 10cm szufladę kosztem 1cm blatu - musisz sobie skalkulować, czy to Ci odpowiada.

3. Modeli nie znam, ale wpierw zastanów się, czy inne tańsze okapy naprawdę będą spełniały swoją rolę, czyli czy mają odpowiednią sprawność (ilość wymienianego powietrza w ciągu godziny w kuchni x6, czyli np. kuchnia 10m2 * 2.5m wysokości = 25m3. Okap powinien mieć sprawność na poziomie 150m3/h)


Bardzo dziękuję za odpowiedź! Chyba jednak zdecyduję się na blat z IKEA w takim razie, mimo tego, że będzie się to wiązało z koniecznością wykonania łączenia.

rucia333
17-01-2016, 11:13
Tez bardzo balam sie laczen ale wcale biw wyglądają tak zle i pewnie tylko na poczatku bedw o nich pamiętała;)

marduk
17-01-2016, 12:13
Tez bardzo balam sie laczen ale wcale biw wyglądają tak zle i pewnie tylko na poczatku bedw o nich pamiętała;)

dobry stolarz zrobi ci tak, że nie będzie widać

marduk
17-01-2016, 12:15
Drugie pytanie: płyta indukcyjna z IKEA ma wymaganie, by blat miał grubość 3,8, jeśli płyta jest nad piekarnikiem. Pan doradca mówił, że da się to obejść, montując piekarnik nieco niżej (i wtedy blat może być cieńszy, np. 2,8cm). Czy ktoś z Państwa tak robił?


po co kombinować? ikeowskie blaty 3,8 czy 2,8 mają tę samą cenę - w kuchni grubszy nawet lepiej wygląda
dajesz do stolarza za 100 zł zrobi jak marzenie a z przerabianiem szafki to zawsze ryzyko

DamianB
17-01-2016, 13:00
po co kombinować? ikeowskie blaty 3,8 czy 2,8 mają tę samą cenę - w kuchni grubszy nawet lepiej wygląda
dajesz do stolarza za 100 zł zrobi jak marzenie a z przerabianiem szafki to zawsze ryzyko

No i można na zamówienie w IKEA wziąć blat do 400cm w jednym kawałku bez łączeń.

Slawko123
17-01-2016, 17:20
No i można na zamówienie w IKEA wziąć blat do 400cm w jednym kawałku bez łączeń.tak, ale nie te które są już pocięte i za 5x więcej niz normalna cena.

john09
18-01-2016, 20:23
Witam, chciałem prosić was o poradę,
zamierzam kupić meble IKEA do kuchni, która jest otwarta na salon, całość ma wielkość 26m2, i zastanawiam się jakie szafki wiszace wybrac aby wizualnie powiększyć pomieszczenie. Napewno będzie to kolor biały tylko nie wiem czy poziomo otwierane (wys 80 x szer 60zm oraz 80x80) czy lepiej pionowe,
pozdrawiam

rucia333
20-01-2016, 14:57
Apropo blatow w leroy merlin maja drewniane bukowe bambusowe i jeszcze chyba jesion i jeszcze cos...2,7 cm grubości, 3 metry długości i szerokie 65 cm...i Zdecydowanie taniej.

malydomekpodlodzia
24-01-2016, 19:40
zrobiłam wstępną wizualizację kuchni, powiedzcie co o niej sądzicie?
nie wiem czemu nie mogę dosunąć szafek do okapu w plannerze

http://images76.fotosik.pl/260/85ef60abd6acd2e6med.jpg
http://images77.fotosik.pl/260/e7ec64207b5dcb37med.jpg
http://images78.fotosik.pl/260/2623375c208af448med.jpg
http://images78.fotosik.pl/260/76398464daba9701med.jpg

drzwi czarne to przejście do spiżarni, będą pomalowane czarną farbą tablicową
relingi nad kuchenką dodane spontanicznie, pewnie ich nie będzie ;)

marzy mi się kremowy piekarnik i kremowa mikrofala ale w ikei tylko droższe modele są w tych kolorach, chyba kupię gdzie indziej
obok lodówki jest ścianka oddzielająca troszkę kuchnię od salonu

Agniecha_a
25-01-2016, 09:22
malydomekpodlodzia podoba mi się Twój projekt. Podobają mi się meble z Ikea, a biała kuchnia to moje marzenie :) Dużo miejsca do przechowywania to podstawa :)

ivy17
25-01-2016, 09:59
malydomekpodlodzia a moze zamiast tej narożnej szafki taka zwykła prosta jak ta obok ??
Nie wiem co ma być na oknie ale ta z lewej strony moze uniemozliwiąc jakies rolety rzymskie czy inne takie ewentualnie ;-)
Czasem planner blokuje jakies ustawienia bo sa niezgodne z jakimiś wytycznymi albo ma takie widzimisię :rolleyes:

gahan
25-01-2016, 10:33
zrobiłam wstępną wizualizację kuchni, powiedzcie co o niej sądzicie?
nie wiem czemu nie mogę dosunąć szafek do okapu w plannerze

http://images76.fotosik.pl/260/85ef60abd6acd2e6med.jpg
http://images77.fotosik.pl/260/e7ec64207b5dcb37med.jpg
http://images78.fotosik.pl/260/2623375c208af448med.jpg
http://images78.fotosik.pl/260/76398464daba9701med.jpg

drzwi czarne to przejście do spiżarni, będą pomalowane czarną farbą tablicową
relingi nad kuchenką dodane spontanicznie, pewnie ich nie będzie ;)

marzy mi się kremowy piekarnik i kremowa mikrofala ale w ikei tylko droższe modele są w tych kolorach, chyba kupię gdzie indziej
obok lodówki jest ścianka oddzielająca troszkę kuchnię od salonu


Może napiszę co mi się nie podoba :)

- słupy z lodówką i piekarnikiem - trochę jak zawalidroga, stoją osobno i zabierają jakby "oddech" tej kuchni; czy kuchnia będzie widoczna z pokoju? nie mam nic przeciwko takiej zabudowie, ale zgrabniej to wygląda w ciągu mebli lub za ścianką / we wnęce itp.;

- nie podoba mi się samotnie wisząca szafka na lewo od okna i rogowa po prawej; zamiast rogowej - prosta;
- gdzie będzie zmywarka?


Reszta raczej w porządku, ale jeśli chciałabyś przeorganizować meble i inaczej ustawić lodówkę i piekarnik to wtedy projekt całkowicie się zmieni.

Jeśli ta kuchnia jest całkowicie otwarta na pokój to wg mnie będzie trudno będzie usytuować słupki z lodówką i piekarnikiem;
może lodówkę do kąta na lewo od okna, a piekarnik tradycyjnie pod płytę do gotowania?

To tyle tak na szybko, pamiętaj, to tylko moje zdanie :) i to Tobie ma się ta kuchnia podobać :)

malydomekpodlodzia
25-01-2016, 19:02
część zabudowy z lodówka i piekarnikiem będzie masywna,ale jest niewidoczna z części wypoczynkowej salonu,
piekarnik chcę mieć wyżej, bo lubię piec ciasta i tak mi będzie wygodniej
z lewej części kuchni wyciągnełam już maks, mam wrażenie,że lepiej się nie da :)

ta prawa częśc mi się jakoś nie widzi, muszę pokombinować
od lewej strony pod oknem jest- pralka,zmywarka, pod zlewem szuflada z koszami a potem szuflady do końca

klawdia
25-01-2016, 19:05
Zgadzam się z gahan
Słupki wyglądają strasznie, pojedyncza szafka w rogu również. Chyba j
edyne wyjście, przy tak usytuowanej spizarni, to lodówka po lewo od okna, a piekarnik pod plyta... Niestety, bo też uwielbiam słupki ;)

gahan
25-01-2016, 19:32
małydomek,

a jakbyś tą zabudowę wstawiła na prawą stronę i przesunęła płytę z okapem w stronę okna?
Nie podoba mi się taki układ, ale na szybko nie umiem Ci doradzić innego ustawienia.

gahan
25-01-2016, 19:44
Na miejsce zabudowy widziałabym mały stolik z krzesłami na szybkie śniadanie.

malydomekpodlodzia
26-01-2016, 08:13
duzy stoł jest zaraz przy kuchni, nie ma co kombinować z wciskaniem małęgo stoliczka do kuchni bo po co?
chyba jednak muszę sama się z tym tematem zmierzyć, bo w sumie najlepiej znam potrzeby domowników :)

Susełka
26-01-2016, 09:48
Mały domek zobacz na blogu Izy Kochanej jak ma zrobiona kuchnie. Widzę że chcesz zrobić podobną a u Izy wygląda bardzo fajnie. Blog myloveshabby.blogspot.com

ivy17
26-01-2016, 09:52
duzy stoł jest zaraz przy kuchni, nie ma co kombinować z wciskaniem małęgo stoliczka do kuchni bo po co?
chyba jednak muszę sama się z tym tematem zmierzyć, bo w sumie najlepiej znam potrzeby domowników :)

tak, tutaj możemy ci jedynie zwrocic uwagę na kilka rzeczy ;-) Ta narozna szafka po prawej wygląda niezbyt ciekawie i razem z drugą uniemołziwic może zawieszenie czegoś na oknie ;-) zastanów sie tylko nad tym aspektem ;-) Słuszność wysokiego słupka rozumiem, jesli uwazasz ze tak będzie ok wizulanie/ zilością miejsca/ użytkowo to jak najbardziej ok

mofa
26-01-2016, 10:37
Mam taki problemik z szyną montażową do kuchni IKEA, może ktoś będzie wiedział. Mam mały aneks w kształcie litery L:
-ok. 2,2m szafek wiszących,
-ok. 2,9m dłuższy bok szafek dolnych
-ok1,6mb krótszy bok szafek dolnych
W projekcie wygenerowało mi 3 szyny montażowe (każda 2m długości). Pani, która generowała mi ten spis szafek na stanowisku do planowania doradziła żeby wziąć jedną szynę mniej bo jedna szafka będzie parę centymetrów wystawać poza szynę i bez sensu brać dla paru centymetrów kolejną szynę.
Panowie zaczęli składać kuchnię i twierdzą, że brakuje szyn. Z obliczeń wychodzi, że nawet te 3 szyny to byłoby za mało. Nie mogę sobie przypomnieć jak to się liczyło, że wyszły te dwie szyny, czy za którymiś szafkami nie daje się tej szyny?

gahan
26-01-2016, 12:59
Mały domek zobacz na blogu Izy Kochanej jak ma zrobiona kuchnie. Widzę że chcesz zrobić podobną a u Izy wygląda bardzo fajnie. Blog myloveshabby.blogspot.com

również obejrzałam, ładna i ciekawie zaaranżowana kuchnia;
ale słupek z lodówką i piekarnikiem usytuowany jest w ciągu mebli i od razu to inaczej wygląda;
a szafki -półki rogowe są po lewej i prawej, symetrycznie;

Susełka
26-01-2016, 13:41
również obejrzałam, ładna i ciekawie zaaranżowana kuchnia;
ale słupek z lodówką i piekarnikiem usytuowany jest w ciągu mebli i od razu to inaczej wygląda;
a szafki -półki rogowe są po lewej i prawej, symetrycznie;

Oczywiście gahan masz rację. Chodziło mi o podpowiedź i przemyślenia zmian dla małego domku. A może przed tym spornym slupkiem postawić ściankę np oblozona cegła czy innym materiałem, może tylko pomalowana, gdybam tak. Słupek wtedy nie będzie wyglądać jak kwiatek do kozucha. Szafki górne zrobiłabym na prosto będzie więcej optycznie światła. Mam nadzieje że nie zagmatwalam.
Aha. Pytanie nie da się w tym słupku ustawić szafek z taką samą wysokością i układem względem siebie frontów.

gahan
26-01-2016, 14:26
Też się zastanawiałam nad ścianką :)

Tu przede wszystkim trzeba by stanąć w pomieszczeniu sąsiadującym z kuchnią - chyba małydomek ma tam jadalnię - i spojrzeć z tej strony na kuchnię, wyobrazić sobie ustawienie mebli, co będzie bardziej/mniej widoczne , które meble zabiorą optycznie przestrzeń,światło od okna itd.

Oj, ciężkie to układanie; ja to nawet z kartonów robiłam sobie prowizoryczne "meble" i ustawiałam w pomieszczeniu, żeby pokazać mężowi,że coś gdzieś będzie pasowało lub zagracało ;)

malydomekpodlodzia
26-01-2016, 14:47
kuchnię z bloga MLS znam na pamięć, ma bardzo podobny układ, z tym,że nie ma drzwi do spiżarni :)

sciany po bokach okna mają po 73 cm, szafka ma 60cm szerokości, na pewno na siłę nie będę jej tam wciskać jeśli przeszkodzi w zasłonieniu okna - planuję rzymską roletę
przy małej kuchni trzeba pracować nad kompromisem - musi dużo pomieścić I nie wyglądać jak archiwum z niezliczoną ilością szafek :D


taki jest plan domu:
http://plandomu.pl/foto/rzuty/11305mini_r1.gif

osoby siedzące przy kanapie widzą głównie prawą część kuchni, siedząc przy stole widzi się ją całą, boku lodówki nie będzie widać bo ściana z kominkiem ją zasłania, ściana będzie najprawdopodobniej obłożona cegłami

gahan
26-01-2016, 15:18
mały domku,

ale z projektu wynika,że słupki z piekarnikiem i lodówką stoją za ścianką - we wnęce - tam jest kominek od strony jadalni?

malydomekpodlodzia
26-01-2016, 20:37
dokładnie, tak jak pisałam, lodówka jest za ścianką (tylko nie umiem tej ścianki dodać w planerze) co tworzy wnękę, a od strony salonu jest kominek

interona
27-01-2016, 08:29
John09, wczoraj byłam w IKEA i ku mojej radości znalazłam tam w nowościach fronty VOXTORP, bez uchwytów, na stronie IKEA jeszcze ich nie było. Może coś takiego? Sama rozważam.

DamianB
27-01-2016, 08:36
Te Voxtorpy jakiś czas temu wprowadzono w UK i tam można podejrzeć na stronie: http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/70291576/

interona
27-01-2016, 13:14
Tak, ja widziałam je dawno temu w Austrii, jednak jakość folii znacznie lepsza od PL :( co bardzo mnie zasmuciło. W PL są*na razie tylko białe i dębowe.
344767

baandrzej
27-01-2016, 14:42
ja kuchnię akurat kupowałem w innym salonie, ale trochę innych mebli mam z ikei. wykonanie dobre. rzeczy mają raczej łatwo dostępne, ale to bardziej sieciówka, więc jesli komuś zależy na czymś innowacyjnym to chyba musi szukać w innych miejscach :)

gahan
27-01-2016, 17:41
dokładnie, tak jak pisałam, lodówka jest za ścianką (tylko nie umiem tej ścianki dodać w planerze) co tworzy wnękę, a od strony salonu jest kominek

:) faktycznie, nie doczytałam o lodówce; czyli problemu ze słupkami nie ma, bo są schowane:)

a prawa strona jest w miarę w porządku, poza tymi drobnymi uwagami odnośnie szafek przy oknie;
ujednolicić uchwyty i może pomysleć o takim barku jak w tym blogu wcześniej wspominanym?

Erko43
27-01-2016, 18:34
To prawda, jeżeli komuś zalezy na idywidualiźmie to miejsce nie dla niego. Ale jednak cenowo sa korzystne dla klienta, więc często wybieramy właśnie ich :)

malydomekpodlodzia
28-01-2016, 11:46
na górnych szafkach zamotujemy pewnie małe czarne okrągłe, patrzyłam na realizacje I dobrze wyglądają
gdyby nie ścianka to nie robiłabym słupków, niezła kolumbryna by stała na środku :rolleyes:

pytanie techniczne- potrzebuję miec jak najnizsze nóżki, a ikea ma regulowane ale od 7,5 cm chyba, cokoly tez pewnie wezmiemy nie z ikei - mamy 88 cm do dyspozycji pod oknem , szafki z ikei z baltem to 92 cm, potrzebuję 4 cm wykombinować :)

jak się nie da to blat będzie powyżej parapetu, widzialam na forum takie rozwiązania, tragedii nie będzie, wygląda ok :)

gahan
28-01-2016, 18:31
My do naszej kuchni kupiliśmy nóżki u lokalnego sprzedawcy uchwytów, gałek itp. do mebli. Kosztowały niewiele. A cokół przyciął mój mąż, ale jest stolarzem:)

kokobo
12-02-2016, 13:37
Po prostu szyny stosuje się głównie do górnych szafek. Do dolnych nie ma sensu.

Mam taki problemik z szyną montażową do kuchni IKEA, może ktoś będzie wiedział. Mam mały aneks w kształcie litery L:
-ok. 2,2m szafek wiszących,
-ok. 2,9m dłuższy bok szafek dolnych
-ok1,6mb krótszy bok szafek dolnych
W projekcie wygenerowało mi 3 szyny montażowe (każda 2m długości). Pani, która generowała mi ten spis szafek na stanowisku do planowania doradziła żeby wziąć jedną szynę mniej bo jedna szafka będzie parę centymetrów wystawać poza szynę i bez sensu brać dla paru centymetrów kolejną szynę.
Panowie zaczęli składać kuchnię i twierdzą, że brakuje szyn. Z obliczeń wychodzi, że nawet te 3 szyny to byłoby za mało. Nie mogę sobie przypomnieć jak to się liczyło, że wyszły te dwie szyny, czy za którymiś szafkami nie daje się tej szyny?

kokobo
12-02-2016, 13:45
Nóżka z Ikea ma 8cm, bo taką wysokość ma cokół. Po obniżeniu nóżek jest problem bo trzeba przyciąć cokół który jest z tworzywa profilowanego i po przycięciu się rozpada :-)


pytanie techniczne- potrzebuję miec jak najnizsze nóżki, a ikea ma regulowane ale od 7,5 cm chyba, cokoly tez pewnie wezmiemy nie z ikei - mamy 88 cm do dyspozycji pod oknem , szafki z ikei z baltem to 92 cm, potrzebuję 4 cm wykombinować :)

jak się nie da to blat będzie powyżej parapetu, widzialam na forum takie rozwiązania, tragedii nie będzie, wygląda ok :)

interona
15-02-2016, 13:09
Uporałam się z pierwszym etapem kuchni, wrzucam zdjęcia, fronty VOXTORP. Blat zamówiony u stolarza, czekam.

Jedyna zmora to zmywarka. Już wiem, że moja nie pasuje, już wiem, że ikeowskie zupełnie mnie nie przekonują swoimi cienkimi drutami w koszach, dramatem jest też moim zdaniem ruchomy blat na szynach do zmywarki (wilgoć, zacieki etc.). Tu pytanie do Was, czy można znaleźć taki model zmywarki, który pasuje do IKEA (front 80 cm) z szansą montażu tego frontu na sztywno?...

346794
346792

togre
16-02-2016, 11:00
My kupiliśmy electroluxa na prowadnicach ślizgowych i jest zamontowany.
Co do zacieków/brudu etc. to ciężko mi się wypowiedzieć, bo używamy od niecałego tygodnia. Czas pokaże..


Mam natomiast inną zagwozdkę, mianowicie: fronty w szafkach dolnych to 40 + 20 + 20 cm (duża + 2x średnie szuflady), tak samo na zmywarce i pod zlewem. Mam jednak problem jak zamontować uchwyty Blankett, tak aby były na wszystkich szafkach na każdym z frontów. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
Konkretnie chodzi mi o to w jaki sposób zamontować fronty Blankett z szyną Vaglig (na zmywarkę) i szyną Utrusta (pod zlew).

DamianB
16-02-2016, 11:19
My kupiliśmy electroluxa na prowadnicach ślizgowych i jest zamontowany.
Co do zacieków/brudu etc. to ciężko mi się wypowiedzieć, bo używamy od niecałego tygodnia. Czas pokaże..


Mam natomiast inną zagwozdkę, mianowicie: fronty w szafkach dolnych to 40 + 20 + 20 cm (duża + 2x średnie szuflady), tak samo na zmywarce i pod zlewem. Mam jednak problem jak zamontować uchwyty Blankett, tak aby były na wszystkich szafkach na każdym z frontów. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
Konkretnie chodzi mi o to w jaki sposób zamontować fronty Blankett z szyną Vaglig (na zmywarkę) i szyną Utrusta (pod zlew).


Jesteś już na etapie montażu i wystąpiły problemy czy tylko je przewidujesz? U mnie ten sam pomysł na uchwyty blankett na każdym froncie (nawet na "ślepych" frontach), ale jeszcze nie zacząłem montować. Aczkolwiek na etapie zamówienia o żadnych problemach pracownik IKEA nie wspominał, a wyraźnie zaznaczałem, że chcę montować uchwyty na łączeniach frontów.:confused:

togre
16-02-2016, 11:31
Ja już kuchnię zmontowałem, ale na tych frontach które są doczepione do szyn montażowych nie dałem uchwytów bo nie miałem pomysłu jak - czyli problem wystąpił.
Może udało by się to jakoś rozegrać, ale nie miałem czasu na kombinowanie - spieszyło mi się, więc wyszedłem z założenia ze narazie montuję jak leci, później będę wyjaśniał I to jest pierwsze miejsce, bo nie mam czasu jechać do ikei.

Podczas kompletowania w sklepie Pani doradzająca też nie widziała żadnych problemów, wręcz doradzała żeby było stylistycznie "ładnie".

DamianB
16-02-2016, 11:51
Podczas kompletowania w sklepie Pani doradzająca też nie widziała żadnych problemów, wręcz doradzała żeby było stylistycznie "ładnie".

Szkoda, że nie nagraliśmy tych pracowników na dyktafon, poszłoby łatwiej z reklamacjami :)

togre
16-02-2016, 13:09
Akurat moje doświadczenia reklamacyjne w ikea póki co nie należą do złych :)
A tutaj to ja nie chcę niczego reklamowac. Tylko niech mi ktoś powie jak to cholerstwo zamontować ;)

DamianB
16-02-2016, 13:16
Na infolinii IKEA powinni pomóc, w tym wątku kilka osób korzystało i nie było problemów.

togre
18-02-2016, 09:41
Pytałem, zarówno infolinię jak i pracownika w sklepie:
- infolinia: proponują docinać uchwyty, tak aby nie zachodziły na szyny montażowe i przykręcić. Jeśli otwory na śrubki montazowe uchwytu wypadają pod szynami, to proponują nawiercić nowe otwory
- pracownik w sklepie: raczej nie sugeruje docinania, a poluzowanie szyny i spróbowanie włozenia tam uchwytu i jego dokręcenie. (jeśli śrubki montażowe uchwytu wypadają pod szyną, to sugeruje rozebranie całości, założenie uchwytów i ponowne skręcenie całości. W takiej sytuacji szyna będzie lekko odstawała od frontu.
"Standardowego" sposobu jak z instrukcji nie ma.

aga2183
21-02-2016, 19:43
Pytałem, zarówno infolinię jak i pracownika w sklepie:
- infolinia: proponują docinać uchwyty, tak aby nie zachodziły na szyny montażowe i przykręcić. Jeśli otwory na śrubki montazowe uchwytu wypadają pod szynami, to proponują nawiercić nowe otwory
- pracownik w sklepie: raczej nie sugeruje docinania, a poluzowanie szyny i spróbowanie włozenia tam uchwytu i jego dokręcenie. (jeśli śrubki montażowe uchwytu wypadają pod szyną, to sugeruje rozebranie całości, założenie uchwytów i ponowne skręcenie całości. W takiej sytuacji szyna będzie lekko odstawała od frontu.
"Standardowego" sposobu jak z instrukcji nie ma.

Napisz dokładnie co i gdzie chcesz zamontować, ja mam ślepe uchwyty i to chyba w każdej konfiguracji. Zrobię zdjecia w razie potrzeby. Montaż był w Ikei więc nic lepszego pewnie niż u mnie nie wymyślisz :-)

DamianB
21-02-2016, 20:16
Napisz dokładnie co i gdzie chcesz zamontować, ja mam ślepe uchwyty i to chyba w każdej konfiguracji. Zrobię zdjecia w razie potrzeby. Montaż był w Ikei więc nic lepszego pewnie niż u mnie nie wymyślisz :-)

Pisał we wcześniejszym poście - front zmywarki dzielony na pół (łączony blaszkami) i front ze zlewu też dzielony na pół i łączony blaszkami.

aga2183
21-02-2016, 20:29
U mnie jest to zrobione tak:
uchwyt we froncie pod zlewem jest wycięty na szerokości szyny łączeniowej, natomiast przy froncie zmywarki najpierw został zamontowany uchwyt, a póżniej szyna montująca, więc wynika z tego, że sposobów jest dwa :-)
347594347595347596

Zmywarka jest na lewo od zlewu

togre
28-02-2016, 08:35
Czyli tak jak sugerowała mi infolinia/pracownik sklepu. Rzeźba, no ale nic. Jak to zrobię to postarm się wrzucić zdjęcia, ale nie zabieram się za to póki co ;)

No i przede wszystkim - wielkie dzięki za pokazanie że się da :)

ikeowiczka
29-02-2016, 07:55
W budowanym domu coraz więcej sie dzieje i w końcu przyszedł czas na projektowanie kuchni. W planerze stworzyliśmy kuchnię jak jak widać na zdjęciu. Proszę oceńcie czy jest dobre rozplanowanie i czy się Wam podoba na pierwszy rzut oczkiem:)
348251

Epitaph
04-03-2016, 22:16
Witajcie,

Kuchnia zamknięta, w bloku. Tak zastanawiamy się od dwóch dni i nic lepszego nie wymyśliliśmy... Od lewej, zmywarka, zlew, kuchenka (bez możliwości przesunięcia), lodówka, pralka, no i blat z półkami. Myślimy nad zabudowaniem (blat i szafki) drugiej ściany, albo przesunięciem tam lodówki, ale czy to nie będzie zbyt mało miejsca już? Za każdą poradę serdecznie dziękujemy!



348853348854

arek570
05-03-2016, 12:06
ikeowiczka Czy okno się otworzy? Co z jego myciem czy innej awarii?

EpitaphCiężko nic lepszego nie wymyślić. bo układ katastrofalny... Bez sensu jest przedzielanie ciągu lodówką, sprzęty obok siebie (płyta, zlew) to główny błąd w planowaniu wg każdego poradnika, nie widzę dostępu do szafki narożnej. Przed planowaniem radzę przeczytać jakikolwiek artykuł na temat planowania, zajmie dosłownie parę minut, a będzie niezwykle pomocny

Epitaph
05-03-2016, 14:36
Tak, wiem, tyle tylko, ze kuchenki i zlewu nie można przesunąć. Tak jest w całym pionie, a zmiana instalacji bardzo kłopotliwa(pismo do spółdzielni, ect.) . Teraz mamy coś takiego, od lewej: lodówka, zlew40cm, kuchenka, zmywarka, pralka, no i szafki z blatem. Co myślicie?

348891

DamianB
05-03-2016, 16:42
a zmiana instalacji bardzo kłopotliwa(pismo do spółdzielni, ect.) .
348891

Napisanie pisma jest kłopotliwe? Czy tak mówisz, bo Ci się nie chce i tak jest wygodniej?
Może jednak warto powalczyć chwilę o lepszy komfort i ergonomię na lata.

Epitaph
05-03-2016, 17:46
Pismo napisać mogę, to nie jest wielki problem. Załóżmy, że zlew mogę przesunąć, bo na to nie potrzebuję nawet zgody (tu chodziło o dodatkowe koszty i pracę, ale ok, zrobię to jeśli warto) , a o przeniesienie kuchenki gazowej też się postaram. Jak w takim przypadku powinien wg Was wyglądać układ? Bo nie wiem, czy gra jest warta świeczki i różnica będzie zauważalna. Z góry dziękuję za każdą radę.

arek570
06-03-2016, 15:22
Na lodówkę masz tylko jedno miejsce, przy drzwiach. Główny blat roboczy powinien znaleźć się między płytą i zlewem, a te najlepiej nie przy samym rogu. Fajnie gdyby się udało zlew przenieść pod okno, płyta niedaleko lodówki. Reszta wyniknie z umiejscowienia głównych urządzeń.

Aga-Białystok
06-03-2016, 20:08
Czy ktoś mógłby wrzucić fotkę jak wyglądają po montażu szafki narożne? Chodzi mi o szafkę 128x68 i dostawioną do niej szafkę. Jak wygląda to połączenie z listwą dystansującą? Maskowaliście ją czymś?

I przy okazji, jak się sprawuje ta szafka narożna? Czy te 2 (tylko 2 :( ) wyciągane półki rzeczywiście wykorzystują miejsce?

Co do gwarancji na AGD, owszem, z uznaniem reklamacji nie ma problemu, natomiast jakość usługi zależy od lokalnego serwisu whirlpoola.
Piekarnik właśnie popsuł mi się 3 raz w ciągu roku (ostatni rok gwarancji). Każda reklamacja trwała ponad 1.5 miesiąca od zgłoszenia do naprawy (tak długo czekali na części). Zanim naprawią mi go po raz kolejny pewnie skończy mi się gwarancja.

Szczerze? Mimo 5 lat bezpłatnej gwarancji więcej AGD z IKEA nie kupię.

Epitaph
06-03-2016, 21:21
349075

A coś takiego? I też zastanawiamy się nad szafką narożną, tylko nie wiemy czy brać tą 88x88 czy 128x68...


349076

No i ewentualnie 2 wersja z przesuniętym zlewem? Nie wiem czy warto go przesuwać...

Aga-Białystok
06-03-2016, 21:40
Muszą wypowiedzieć się użytkownicy, ale łamane drzwiczki w tej 88x88 wydają się mało wygodne. Inne firmy robią tak, że drzwiczki przekręcają się razem z karuzelą, ale IKEA jeszcze w to nie poszła.

olczi66
07-03-2016, 13:56
Mam już ok. 5 lat meble kuchenne z Ikei, zero wad polecam!

kokobo
07-03-2016, 14:51
W budowanym domu coraz więcej sie dzieje i w końcu przyszedł czas na projektowanie kuchni. W planerze stworzyliśmy kuchnię jak jak widać na zdjęciu. Proszę oceńcie czy jest dobre rozplanowanie i czy się Wam podoba na pierwszy rzut oczkiem:)
348251

Kuchnia zaprojektowana OK. Jedyne do czego można się doczepić, to bateria uniemożliwiająca otwarcie okna.

Mari Ola
07-03-2016, 15:01
Może ktoś będzie taki miły i uczynny i pomoże mi, doradzi.
349115
349117
349118
349119

Takie coś stworzyłam....
Lodówka nie będzie w zabudowie, obok zmywarka. Problem jest taki, że lodówka będzie miała 192 cm wysokości więc nad nią nie wejdzie szafka 60 tylko 40 i zostaje wielka dziura. Mam problem z tymi wszystkimi blendami itp.
Jak uzyskać taki efekt?

kokobo
07-03-2016, 15:40
Z wyliczenia wynika że nad lodówką zostanie 56 cm. Czyli szafka 40 i 16 cm zaślepka docięta z frontu 60x20 . Lub front 10 plus pasek dekoracyjny który ma 6cm wysokości.:-)
Rozumie że po prawej stronie lodówki będzie panel 62x240?

arek570
07-03-2016, 16:22
349075

A coś takiego? I też zastanawiamy się nad szafką narożną, tylko nie wiemy czy brać tą 88x88 czy 128x68...


349076

No i ewentualnie 2 wersja z przesuniętym zlewem? Nie wiem czy warto go przesuwać...

Już zdecydowanie lepiej. Jeśli w szafce narożnej mają być półki to na pewno wygodniejsza będzie typowa 90tka.

Mari Ola
08-03-2016, 07:30
Z wyliczenia wynika że nad lodówką zostanie 56 cm. Czyli szafka 40 i 16 cm zaślepka docięta z frontu 60x20 . Lub front 10 plus pasek dekoracyjny który ma 6cm wysokości.:-)
Rozumie że po prawej stronie lodówki będzie panel 62x240?

wolałabym zrezygnować z tyhc pasków dekoracyjnych, bo to się pewnie będzie odróżniać? a z zaślepką jest ten problem że spod spodu jest dziura.. nie wiem jak zrobić żeby to wyglądało w miarę jak szafka.

podoba mi się taki panel oddzielający te słupki do sufitu, poza tym, chyba dobrze jest oddzielić lodówkę od zmywarki czymś?
Nie wiem czy akurat taka szerokość

ikeowiczka
08-03-2016, 08:32
Pewnie z otwieraniem będzie problem ale nie da się przenieść zlewu bo jest już tam instalacja. Poza tym zawsze podobał mi się zlew przy oknie. Niestety w wybranym projekcie domu okno musi być takie duże.
Zastanawiam się czy wiszace szafki zrobić mniejsze czy zabudowa pod sufit?

jolkajak
08-03-2016, 09:32
Ikea ma fajne meble kuchenne. Wiadomo że wszystko się niszczy ale nie są to jakieś buble. Mam i sobie je chwale.

Epitaph
13-03-2016, 11:52
Jeszcze jedno pytanie. Szafki z ikea mają albo 37 albo 60 cm głębokości. Blaty 63,5. Czy mogę dokupić standardowy blat 60 gdziekolwiek i będzie to ładnie wyglądało czy należy brać pod uwagę tylko blat z ikea, albo szukać takich na wymiar pod 63,5cm? Ktoś ma na szafkach metod blat 60? Jak to wygląda? Z góry dziękuję.

Slawko123
13-03-2016, 17:30
Jeszcze jedno pytanie. Szafki z ikea mają albo 37 albo 60 cm głębokości. Blaty 63,5. Czy mogę dokupić standardowy blat 60 gdziekolwiek i będzie to ładnie wyglądało czy należy brać pod uwagę tylko blat z ikea, albo szukać takich na wymiar pod 63,5cm? Ktoś ma na szafkach metod blat 60? Jak to wygląda? Z góry dziękuję.
brzydko i niepraktycznie będzie.
Blat będzie na równo z korpusem a drzwi/fronty będą wystawały poza obrys blatu. cokolwiek się rozleje, wleci do szafki/szuflady itp.

Ja dawałem blaty "60" ale do szafek Faktum, z tym, ze korpusy były cofnięte względem blatu (o grubość kleju i glazury) i fronty były na równi z blatem. Nie było źle, ale brakowało tego "wystawania" blatu poza lico frontów.

wera.1989
14-03-2016, 09:38
ja bardzo lubie meble i rzezcy dekoratorskie z IKEA

Michalina15
14-03-2016, 12:37
Ja kiedyś chciałam kupić bo myślałam że będzie taniej niż zamawiając u stolarza na zamówieni, a jak się okazało po wyliczeniu każdego elementu osobno wyszło znacznie drożej

Maciejka2
18-03-2016, 21:30
interona, piękna wyspa! A pokażesz resztę kuchni? :)

interona
19-03-2016, 11:38
Maciejka2, dziękuję! To głównie zasługa ekipy od blatu... Druga połowa to wysoka zabudowa we wnęce, jak wszystko będzie dopięte, jasne, że pokażę.

350475

only
19-03-2016, 20:25
Czy można wiedzieć co to za bateria i zlew? gdzie kupione?
To są połączone dwie 60tki czy 60 i 37?
Dziękuję za odpowiedzi.

interona
19-03-2016, 21:16
Zlewozmywak Blanco Zerox 500-IF/A, bateria Blanco Vonda stal nierdzewna. Kupione w sklepach internetowych. Połączone dwie 60tki, zależało mi na blacie i też miejscu na przechowywanie, szuflady 37 są wg mnie bardzo płytkie. Nie chciałam też, by bryła wyszła długa i wąska, z efektu jestem zadowolona, może tylko obniżyłabym wysokość blatu o 2 cm, teraz jest na 88+4 cm, wtedy potrzebny byłby niższy cokół.

malydomekpodlodzia
20-03-2016, 19:27
który zlew lepiej kupić domsjo czy ten drugi z kompozytu?

aga2183
21-03-2016, 19:04
Maciejka2, dziękuję! To głównie zasługa ekipy od blatu... Druga połowa to wysoka zabudowa we wnęce, jak wszystko będzie dopięte, jasne, że pokażę.

350475

Ja też czekam, bo to jedna z ładniejszych kuchni jakie widziałam. Prosta, a piękna.

Mari Ola
22-03-2016, 09:17
Uporałam się z pierwszym etapem kuchni, wrzucam zdjęcia, fronty VOXTORP. Blat zamówiony u stolarza, czekam.

Jedyna zmora to zmywarka. Już wiem, że moja nie pasuje, już wiem, że ikeowskie zupełnie mnie nie przekonują swoimi cienkimi drutami w koszach, dramatem jest też moim zdaniem ruchomy blat na szynach do zmywarki (wilgoć, zacieki etc.). Tu pytanie do Was, czy można znaleźć taki model zmywarki, który pasuje do IKEA (front 80 cm) z szansą montażu tego frontu na sztywno?...

346794
346792

Interona- kuchania będzie przecudna!

Powiedz mi proszę co to za płytki/gres w kuchni jaki kolor?
piętro i salon to deski? jaki to kolor, bo szukam paneli w takim kolorze

interona
22-03-2016, 10:18
Marl Ola, dziękuję :) gres - nazwy już nie pamiętam, bo kładłam 3 lata temu, ale jeśli bardzo Ci zależy, odnajdę fakturę, kupowałam w YETI, włoski, 60x60. Nie chciałam świecącego, ten jest bardzo ok. Deska na górze i na parterze to Finish-Parkiet deska warstwowa, dąb olejowany, na dole dąb select, na górze dąb natura, różnica niewielka i w zasadzie gdybym miała kolejny raz decydować, wzięłabym na całość naturę, bo jest ciekawsza (nie taka "nudna"). Kolor mają*jeden. Takie zestawienie kolorów: szary, biel i dąb uwielbiam.

Mari Ola
23-03-2016, 09:27
Marl Ola, dziękuję :) gres - nazwy już nie pamiętam, bo kładłam 3 lata temu, ale jeśli bardzo Ci zależy, odnajdę fakturę, kupowałam w YETI, włoski, 60x60. Nie chciałam świecącego, ten jest bardzo ok. Deska na górze i na parterze to Finish-Parkiet deska warstwowa, dąb olejowany, na dole dąb select, na górze dąb natura, różnica niewielka i w zasadzie gdybym miała kolejny raz decydować, wzięłabym na całość naturę, bo jest ciekawsza (nie taka "nudna"). Kolor mają*jeden. Takie zestawienie kolorów: szary, biel i dąb uwielbiam.

dziękuje za odpowiedź!
jeżeli to nie byłby duży problem - to byłabym bardzo wdzięczna :)

interona
03-04-2016, 08:20
Maciejka2, dziękuję! [...] Druga połowa to wysoka zabudowa we wnęce, jak wszystko będzie dopięte, jasne, że pokażę.

350475

Maciejka 2, Aga2183, reszty nie ma aż*tak wiele, nadal brakuje okapu i oświetlenia, cokołów, ale meble w komplecie. Uwaga, jedna z szafek, na lewo od piekarnika, jest tak naprawdę sekretnym przejściem do spiżarni :) Dwa fronty złączone od tyłu szyną. Spiżarni z tyłu nie widać, a jest :)

351794
351796
351797
351811

zouza
03-04-2016, 08:31
interona jak dla mnie super :)
A co to za kran? W sensie bateria przy zlewie?

interona
03-04-2016, 10:30
zouza, dziękuję! Bateria Blanco vonda stal nierdzewna, spodobała mi się*jej prosta stylistyka, ale przede wszystkim uchwyt umieszczony na końcu wylewki. Okazało się to rozwiązanie tak praktyczne, że zastanawiam się, dlaczego większość baterii tak nie ma ;)

ivy17
03-04-2016, 15:21
Kuchnia superowa, bardzo bardzo mi sie podoba :-)

Mari Ola
04-04-2016, 08:14
interona - mistrzostwo świata kuchnia. to przejścia - bajka. zastanawiam się nad czymś takim u siebie, zdecydowanie lepiej to wygląda niż zwykłe drzwi... ale pewnie ze względu na koszta odpuszczę.

Czy gdzieś można obejrzeć zdjęcia aranżacji Twojego domu? Bo narobiłaś kuchnią smaka na więcej :)

agatah
04-04-2016, 11:48
Fantastyczna kuchnia! :)

Czym jest zabezpieczony blat?

Maciejka2
04-04-2016, 12:05
Interona, piękna kuchnia, a blatem jestem oczarowana :D

aga2183
04-04-2016, 20:31
Maciejka 2, Aga2183, reszty nie ma aż*tak wiele, nadal brakuje okapu i oświetlenia, cokołów, ale meble w komplecie. Uwaga, jedna z szafek, na lewo od piekarnika, jest tak naprawdę sekretnym przejściem do spiżarni :) Dwa fronty złączone od tyłu szyną. Spiżarni z tyłu nie widać, a jest :)

351794
351796
351797
351811

Mistrzostwo!!!!

zouza
05-04-2016, 08:02
interona dzięki, super jest ten kran, ale chyba nie moja półka cenowa :/

interona
05-04-2016, 17:23
Ojej, dziękuję Wam za takie miłe opinie!! Cieszą mnie tym bardziej, że kuchnię projektowałam i aranżowałam sama.

Mari Ola, sprawdziłam gres, producentem jest coem, gres nazywa się*basaltina light grey, http://www.coem.it/en/prodotti/basaltina-en/. Inne wnętrza - przyjdzie czas :)

Zouza, masz rację, bateria to szaleństwo cenowe... ale jakoś kupując miałam z tyłu głowy ostrzeżenie mojego taty: Córko, na bateriach nie oszczędzaj, bo nie oszczędzisz. Miał rację. W końcu jest to najczęściej używana bateria w domu. Teraz nie żałuję. Nie jestem pewna, czy po raz drugi zdecydowałabym się na meble z IKEI, ale na tę baterię na pewno tak.

Agatah, blat zabezpieczony olejem Woca. Super jest ta powłoka.

Pozdrawiam :)

ewelina.forysz
08-04-2016, 12:04
interona gratulacje, piękna kuchnia! Zastanawiałaś się nad praca jako dekorator/aranżer wnętrz? :)
Mnie też czeka urządzanie kuchni więc dzięki za inspiracje!

MariuszKos.
08-04-2016, 12:23
Piękna kuchnia :jawdrop:

Jaroo00
08-04-2016, 13:12
Ja bardzo lubie ikea ale co do mebli i szaf to niestety jestem bardzo uprzedzona

grend
04-05-2016, 22:14
/jak wyglada cena szafki z IKE ? Ktos to dokładnie policzył ? Z moich szacunków wyszło ze szafka 60 bez blatu z dwoma szufladami wychodzi 400pln tylko dochodza jeszcze jakieś drobne detale i jak to faktycznie całosciowo wychodzi ?? Tak pobieżnie to jakos nie moge powiedzieć ze IKEA to tanizna...

Druga kwestia to otwieranie po nacisku na drzwiczki - może jakiś uzytkownik 2-3 letniej takiej kuchni powiedziec czy nie ma sladów na okleinie ??? Bo jakoś mi się nie chce wierzyć że ten sposób otwierania jest bezkolizyjny. Już nie chodzi o sam nacisk ale póżniej trzeba chwycić otworzyć i zamknąć - a jednak klamka do tego służy

DamianB
05-05-2016, 07:57
/jak wyglada cena szafki z IKE ? Ktos to dokładnie policzył ? Z moich szacunków wyszło ze szafka 60 bez blatu z dwoma szufladami wychodzi 400pln tylko dochodza jeszcze jakieś drobne detale i jak to faktycznie całosciowo wychodzi ?? Tak pobieżnie to jakos nie moge powiedzieć ze IKEA to tanizna...



A jak ma wyglądać? Na stronie IKEA są ceny podane co do grosza, wystarczy tylko dodać interesujące Cię elementy i masz kwotę całkowitą.

nrm
19-05-2016, 09:19
Wiecie może kiedy będzie promocja na kuchnie w Ikea? Oni to robią regularnie, czy jak im się podoba?

CartaBlanka
19-05-2016, 13:36
Z tego co zauważyłąm jak im przypasuje:)
teraz raczej spodziewam się promocji na meble ogrodowe i kwiaty;)

silvie
31-05-2016, 09:51
Piekna kuchnia:)

Mam pytanie, czy ktos musial skracan nozki w kuchni i jak to wyglada wizualnie? U mnie dolne szafki nie moga byc wyzsze niz 89cm i sie zastanawiam czy nie bedzie to przyciezko wygladac na krotkich nozkach, i czy przeszkadza w uzytkowaniu, np przy otwieraniu zmywarki?

kokobo
02-06-2016, 10:59
Wiecie może kiedy będzie promocja na kuchnie w Ikea? Oni to robią regularnie, czy jak im się podoba?

Promocja w Ikea na kuchnie (http;//inect.pl) właśnie się rozpoczęła.

kokobo
02-06-2016, 11:03
Piekna kuchnia:)

Mam pytanie, czy ktos musial skracan nozki w kuchni i jak to wyglada wizualnie? U mnie dolne szafki nie moga byc wyzsze niz 89cm i sie zastanawiam czy nie bedzie to przyciezko wygladac na krotkich nozkach, i czy przeszkadza w uzytkowaniu, np przy otwieraniu zmywarki?

Da się skrócić, chociaż stwarza to pewne problemy. Trzeba przyciąć cokół a jest on wykonany z tworzywa profilowanego i po przycięciu się troszkę rozlatuje :-)

aneczka_a
03-06-2016, 13:35
Witajcie, możecie mi pomóc, mam mętlik w głowie.. Mam dwie wersje kuchni z IKEA i nie wiem którą wybrać. Kuchnia ma 290 cm szerokości i 403 dlugości, są dwa wejścia z jadalni (245 cm)i korytarza 100 cm... Wklejam dwie (na razie nie skupiam się na kolorach tylko usytuowaniu sprzetów) doradźcie proszę, w obu zlew i indukcja w tym samym miejscu, nie wiem czy potrzebny ten stolik jeśli jadalnia jest tuż obok, ale przy barku znowu wszystko jest odsłonięte (nie chcę wysokiego barku)
1. Opcja ze stolikiem
357535
357536
2. Opcja ze słupkiem (lodówka i piekarnik w zabudowie) i barkiem
357537
357538

aneczka_a
03-06-2016, 13:45
Może dla lepszej wizualizacji pokażę jak to widzę w kolorze: (zdjęcia zaczerpnięte z neta)
1. 357539
2. 357540

DamianB
03-06-2016, 13:48
Promocja w Ikea na kuchnie właśnie się rozpoczęła.

Tylko ta promocja jest inna niż ostatnia, bo 25% z AGD, a nie mebli. Jak ktoś kupuje komplet AGD w IKEA, to można wyjść na tym lepiej niż na meblach. W przypadku zakupu tylko samych mebli, praktycznie nie ma żadnej promocji :)

arek570
03-06-2016, 21:03
Witajcie, możecie mi pomóc, mam mętlik w głowie.. Mam dwie wersje kuchni z IKEA i nie wiem którą wybrać. Kuchnia ma 290 cm szerokości i 403 dlugości, są dwa wejścia z jadalni (245 cm)i korytarza 100 cm... Wklejam dwie (na razie nie skupiam się na kolorach tylko usytuowaniu sprzetów) doradźcie proszę, w obu zlew i indukcja w tym samym miejscu, nie wiem czy potrzebny ten stolik jeśli jadalnia jest tuż obok, ale przy barku znowu wszystko jest odsłonięte (nie chcę wysokiego barku)
1. Opcja ze stolikiem
357535
357536
2. Opcja ze słupkiem (lodówka i piekarnik w zabudowie) i barkiem
357537
357538

Wybrałbym wersje nr 2, tylko wysoką zabudową dojechałbym do końca ściany ( blat za szafką to i tak będzie bardziej jako półka) i zamiast barku normalny stół/blat na wysokości 75cm. Zdecydowanie wygodniejszy, można odstawić w razie potrzeby. W pierwszej wersji na pewno stolik będzie utrudniał komunikację, jego rozmiary też powinny być mniejsze niż w opcji nr 2

kokobo
05-06-2016, 09:52
Tylko ta promocja jest inna niż ostatnia, bo 25% z AGD, a nie mebli. Jak ktoś kupuje komplet AGD w IKEA, to można wyjść na tym lepiej niż na meblach. W przypadku zakupu tylko samych mebli, praktycznie nie ma żadnej promocji :)

Ale innej promocji nie będzie. Zobaczymy czy przełoży się to na ilość montażów (http://inect.pl)

aneczka_a
06-06-2016, 06:08
Wybrałbym wersje nr 2, tylko wysoką zabudową dojechałbym do końca ściany ( blat za szafką to i tak będzie bardziej jako półka) i zamiast barku normalny stół/blat na wysokości 75cm. Zdecydowanie wygodniejszy, można odstawić w razie potrzeby. W pierwszej wersji na pewno stolik będzie utrudniał komunikację, jego rozmiary też powinny być mniejsze niż w opcji nr 2

No właśnie tego z tym stolikiem w 1 wersji się bałam, a co do drugiej to faktycznie dobrze będzie zabudowę przedłużyć... tylko ten stół nie bardzo bo 2m dalej jest stoł w jadalni i to sie troszkę mija z celem, ale barek jak już to na równi z blatem, bo wysokiego nie chce, nie jest wygodny, wąski, źle się siada.. Dziękuję za opinie:)

silvie
26-06-2016, 16:02
Da się skrócić, chociaż stwarza to pewne problemy. Trzeba przyciąć cokół a jest on wykonany z tworzywa profilowanego i po przycięciu się troszkę rozlatuje :-)

Dziekuje za odp. :)
O cokole bym nie pomyslala

Consponsa
27-06-2016, 14:19
Możliwe jest docięcie szafki narożnej Ikea? Tej o długości 128cm z półką?

Mam kuchnie, której jedna ściana ma 183cm - chciałam tam dać słupek lodówka 60 oraz szafkę narożną 2 x 60, następnie zakręcić pod okno z resztą mebli.
Ale właśnie w IKEI 2 x 60 to jest szafka 128, mam ścian za krótką o 5cm, da się skrócić tą szafkę o te 5 cm? Będzie się wszystko otwierało i działało?

Erko43
27-06-2016, 17:34
Własnie najgorsze jest to że szybko się rozlatują, więc trochę cięzko w to ingerować

Consponsa
28-06-2016, 11:21
Własnie najgorsze jest to że szybko się rozlatują, więc trochę cięzko w to ingerować

W sensie, że rozlatują się te szafki bo nie wiem czy to odpowiedź do mojego postu.

Grazka87
29-06-2016, 12:01
Na swoim pierwszym mieszkaniu miałam kuchnie z IKEI i nie byłam jakoś specjalnie zadowolona z jakości

Consponsa
01-07-2016, 13:06
Ja teraz mam kuchnie ikea i bardzo sobie ją chwalę.
Pytane było, czy ktoś próbował skracać szafkę narożną.

Heniek22
05-07-2016, 18:02
Witam dostalem wycene od firmy robiace kuchnie na wymiar . cena z wyspa bez zabudowy pod lodowke z zabudowa pod pralke zmywarke i mikrofale to ok 20tys pln kuchnia 5x5 ... Koszta spore jak za same meble. Teraz kolega sam poskladal kuchnie z ikei dolozyl tylko kamienne blaty. Efekt mnie rozwalil. W moim wypadku oszczednosc laenych tysiecy ktore poszly by juz na wyposazenie. Wiekszosc z was chwali. Co doradzicie ?

parabola
06-07-2016, 10:39
Możliwe jest docięcie szafki narożnej Ikea? Tej o długości 128cm z półką?

Mam kuchnie, której jedna ściana ma 183cm - chciałam tam dać słupek lodówka 60 oraz szafkę narożną 2 x 60, następnie zakręcić pod okno z resztą mebli.
Ale właśnie w IKEI 2 x 60 to jest szafka 128, mam ścian za krótką o 5cm, da się skrócić tą szafkę o te 5 cm? Będzie się wszystko otwierało i działało?


Z tego co mi mówiła konsultantka w Ikei wynikało, że szafkę narożną można skrócić o 2 cm na krótszym boku.

Edit: na dłuższym można skrócić o 6 cm.

parabola
06-07-2016, 10:42
Macie może doświadczenie z frontami Haggeby i Veddinge? To jedyne gładkie, białe fronty bez połysku. O Veddinge widziałam negatywne opinie w Internecie, ale co z Haggeby? Może się*ktoś*wypowiedzieć*z własnego doświadczenia?

(Pomijam Marsta ze względu na cenę i trudność w czyszczeniu uchwytów)

Consponsa
08-07-2016, 14:04
Z tego co mi mówiła konsultantka w Ikei wynikało, że szafkę narożną można skrócić o 2 cm na krótszym boku.

Edit: na dłuższym można skrócić o 6 cm.

Rewelacja! O taką odpowiedź mi chodziło, Dziękuję:)

Aaricia23
20-07-2016, 10:40
Moge wiedzieć ile was średnio wychodzą te kuchnie z IKEI, powiedzmy srednio około 4-6mb zabudowa pod sufit, ze wszystkimi dodatkami ? Oczywiście zabudowana zmywarka i płyta. Fronty budżetowe. Nie chce tracić kupy czasu na wycenianie i dobieranie szafek jak ma sie na końcu okazać bardzo drogo.

DamianB
20-07-2016, 15:01
Moge wiedzieć ile was średnio wychodzą te kuchnie z IKEI, powiedzmy srednio około 4-6mb zabudowa pod sufit, ze wszystkimi dodatkami ? Oczywiście zabudowana zmywarka i płyta. Fronty budżetowe. Nie chce tracić kupy czasu na wycenianie i dobieranie szafek jak ma sie na końcu okazać bardzo drogo.

Ale oczywiście. Moje meble 10000zł, a AGD z IKEA (okap, płyta, piec, zmywarka) 8000.

pendrak
04-08-2016, 09:04
Witam, mam pytanie odnośnie montażu, czy meble kuchenne składa się równie prosto, jak pozostałe meble ikea, zrezygnowałam z montażu ikea, bo wychodził drogo, a teraz zastanawiam się, czy bawić się z tym, czy szukać jakiegoś składacza mebli ikea.

DamianB
04-08-2016, 09:33
Witam, mam pytanie odnośnie montażu, czy meble kuchenne składa się równie prosto, jak pozostałe meble ikea, zrezygnowałam z montażu ikea, bo wychodził drogo, a teraz zastanawiam się, czy bawić się z tym, czy szukać jakiegoś składacza mebli ikea.

Łatwo, te instrukcje są pisane jak dla dzieci. Największa zabawa się zaczyna jak trzeba wypoziomować kilka szafek koło siebie i poustawiać równo wszystkie szuflady i drzwiczki względem siebie, aby wizualnie było ładnie i prosto. Przy tym przyda się melisa :)

interona
04-08-2016, 09:36
Pendrak, wszystko zależy od tego, czy jesteś*precyzyjny i cierpliwy, czy nie :) I czy masz wkrętarkę, bo ręczna robota szybko Ci się*znudzi. No i trzeba absolutnie trzymać*się*instrukcji i liczyć wszystkie dziurki, sprawdzać. Bo może się*okazać, że szuflady się*nie domkną itp. My skręcaliśmy sami, na raty, zajęło nam to w sumie 2 x 2 dni.

sarbela
11-08-2016, 22:53
Może to komuś pomoże :) Moja kuchnia Ikeowa poniżej (pomieszczenie o wielkości 378x210) Fronty Ringhult biały połysk, uchwyty
Blankett. W dolnych szafkach szuflady Maximera. Ze sprzętów kupiłam piekarnik z pirolizą, zmywarkę i okap wbudowany. W cenie nie ma lodówki, płyty, zlewozmywaka i baterii. W jednej narożnej szafce stojącej jest karuzela. Skorzystałam z promocji w lipcu i zyskałam na tym troszkę ponad 1000 zł, dodatkowo blaty bukowe były mocno obniżone więc też zdecydowaliśmy się na blaty drewniane mimo, że plan był inny. Wszystko co powyżej zamknęło się w kwocie 11300 zł Jeśli kupowałabym bez promocji wyszłoby ok. 1150 zl więcej za AGD i 1000 za blaty. (przecena blatu była z 399 na 126 za blat długości 186 cm).

364273

DamianB
14-09-2016, 08:38
Z racji, że w mojej salono-kuchni nie mam miejsca na szafki wiszące nad blatem, musiałem w jakiś inny sposób wykombinować trochę dodatkowej przestrzeni na rzadko używane kuchenne graty i wykorzystałem 40cm głębokości na jednej ścianie salonu na wysoką zabudowę. Szafki z IKEA, a wyszły jak na wymiar, od samej ziemi do samego sufitu (260cm: 80+100+80) :) W środku we wnęce docelowo obitej drewnej będzie stał telewizor, fronty RINGHULT biały połysk bez uchwytów (na klik). Fotki jedynie z etapu wieszania, jeszcze bez frontów
367350 367351

ivy17
14-09-2016, 09:53
Z racji, że w mojej salono-kuchni nie mam miejsca na szafki wiszące nad blatem, musiałem w jakiś inny sposób wykombinować trochę dodatkowej przestrzeni na rzadko używane kuchenne graty i wykorzystałem 40cm głębokości na jednej ścianie salonu na wysoką zabudowę. Szafki z IKEA, a wyszły jak na wymiar, od samej ziemi do samego sufitu (260cm: 80+100+80) :) W środku we wnęce docelowo obitej drewnej będzie stał telewizor, fronty RINGHULT biały połysk bez uchwytów (na klik). Fotki jedynie z etapu wieszania, jeszcze bez frontów
367350 367351

Koniecznie pokaż skończone ;-)

bentos
15-09-2016, 10:23
również mamy kuchnię z IKEA i powiem szczerze, że całkiem dobrze sie sprawdza.

questa
19-11-2016, 10:43
Witam serdecznie,

mam pytanie: czy do zmywarki z panelem Bosch da sie zamontowac pod spodem drzwiczki od zwyklej szafki 60X60? Czy ktos tak robil?

Pzdr DS

PS Nie jestem zwolenniczka zmywarek w pelni zintegrowanych,

Lilana
21-11-2016, 16:00
Z racji, że w mojej salono-kuchni nie mam miejsca na szafki wiszące nad blatem, musiałem w jakiś inny sposób wykombinować trochę dodatkowej przestrzeni na rzadko używane kuchenne graty i wykorzystałem 40cm głębokości na jednej ścianie salonu na wysoką zabudowę. Szafki z IKEA, a wyszły jak na wymiar, od samej ziemi do samego sufitu (260cm: 80+100+80) :) W środku we wnęce docelowo obitej drewnej będzie stał telewizor, fronty RINGHULT biały połysk bez uchwytów (na klik). Fotki jedynie z etapu wieszania, jeszcze bez frontów
367350 367351
Wow, jestem bardzo ciekawa jak będzie wyglądało zakończenie. Wygląda to bardzo fajnie, nie wpadłabym na takie rozwiązanie a wygląda naprawdę super.

Beata&Slawek
21-11-2016, 20:29
W tym momencie jestem w trakcie realizacji kuchni dla mamy i jak dla mnie Ikea przy tym rozwiązaniu wysiada. Mamy możliwość doboru materiałów w zależności założonego budżetu, szafki dobieramy z dokładnością do 1 mm, płyty korpusowe wysokiej jakości itp. po zakończeniu zdam relacje, póki co zanosi się, że kuchnia wyceniona w innych źródłach na 15000 zamknie się w 9500, fronty drewniane, okucia blum itp. Mam nadzieję że zdążę do świąt.

Doriko
21-11-2016, 21:19
Wysiada czy wymiata bo nie bardzo rozumiem wypowiedzi?

Beata&Slawek
21-11-2016, 21:23
Ikea wysiada, zresztą Ameryki nie odkrywam, chodzi o meble.pl, ich kreator szafek kuchennych na wymiar, wystarczy lektura poradnika, robimy projekt i dobieramy szafki, tworząc kuchnie na wymiar z prawdziwego zdarzenia a nie na siłę upuchając, standardowe wymiary Ikei, możemy zbudować same korpusy a fronty dobrać u innego producenta. Ogranicza nas w zasadzie wyobraźnia i matematyka. Płyty do korpusów mają z eggera, można zmienić obrzeże korpusu na 2mm, możemy zmienić nóżki, zawiasy, prowadnice, wybieramy kolor korpusu itp itp

DamianB
23-11-2016, 08:25
Macie jakiś patent na montaż cokołu do zmywarki? Ciąg szafek kończy mi się na zmywarce, ona ma cienkie nóżki całkiem w innym miejscu niż te szafkowe i fabryczne zaczepy nie podejdą. Więc cokół na ostatnich 60cm będzie sobie luźno latał :(

maithai
27-11-2016, 21:54
Jak ocenianie taki projekt kuchni - fronty szare Bodbyn, wszystkie przeszklone szybki podświetlane. Zainspirował mnie "udawany kredens" zrobiony z szarej Bodbyn i zapragnęłam mieć podobną kuchnię. Kredens oczywiście też będzie: 2x 80 cm szafki stojące + 2x120 cm szafki wiszące z szufladami.
1) Największym problemem sa u mnie 2 duże okna w kuchni, w dodatku maja parapet o parę cm za nisko (85 cm). Mam w dodatku bardzo grube ściany w budynku i nie jestem w stanie otworzyć okna sięgając ręką przez szerokość blatu kuchennego. Jedno okno zostawiłam więc niezabudowane blatem, ale wtedy tak bardzo rzuca się w oczy kaloryfer i nie wiem jak to finalnie będzie wyglądać z taką retro stylistyką mebli.
2) Planerowi Ikei nie podoba sie zlew w rogu - ma ktoś tak? Jest to rzeczywiście niewygodne? Jeśli przesunę zlew o 1 szafkę, to bateria będzie uniemożliwiać otwarcie drugiego okna np. do mycia.
3) Mam wysokość w kuchni 265 cm i chcę zabudowę jak najwyżej pod sufit. Wybrałam szafki wiszące o wysokości 100 cm., ale zastanawiam się jak taka wysokość rzeczywiście się sprawdza. I jeszcze ta szafka narożna wisząca. Obawiam się, że to będzie wielka niewykorzystana studnia, bez dna, bo jak sięgnąć po przedmioty w narożnikach? Ma ktoś tak? Jak to się sprawdza?
4) Aha i najważniejsze. Kuchnia jest otwarta na salon. Nie ma dolnej ściany i zależy mi, żeby była nie tylko funkcjonalna, ale tez dobrze się prezentowała patrząc z salonu, bo akurat na wprost niej jest kanapa i stolik kawowy. Czy panele maskujące boki szafki (zastanawiam się, czy też nie dać na całą wysokość lodówki i szafki na tą lodówką) będą dobrym pomysłem, skoro każdy patrzący na kuchnię od razu na boki mebli będzie musiał zwrócić uwagę.
5) Kosztorys mnie dość przeraził: wyszło mi za meble 19.000 zł i 4.700 zł za AGD. Z Ikeai będzie zmywarka i okap wbudowany, oraz zlew kompozytowy. Może przy takiej wycenie rozważać kuchnię na wymiar? Przyznam, że nie sprawdzałam jeszcze ile by to mogło wynieść, bo stwierdziłam, że Ikea z osprzętem Blum i tak jest cenowo nie do pobicia, ale może się mylę?

Co sądzicie o takim pomyśle?

Beata&Slawek
28-11-2016, 20:22
Podaj jakąś przykładowa szafkę z Twojego zestawu najlepiej jakieś szuflady z blum a ja ci napisze czy można taniej niż w ikea.

Beata&Slawek
28-11-2016, 20:42
Dopiero mi się Twój projekt otworzył i chyba jednak biorąc pod uwagę ilość szuflad, które użyłaś sprawia, że nie ma co silić się szukać taniej. Same okucia w blum to 10000

questa
28-11-2016, 21:24
Witam ponownie, moje pytanie o montaz zmywarki z panelem pozostalo bez odpowiedzi...zdecydowalam sie na zintegrowana ikea. Ale mam teraz zagwozdke z lodowka. Chcialabym Bosch KIS87KF31 (duza lodowka, maly zamrazalnik, cicha), ale ona ma nieco niestadardowe wymiary. W sumie 177, ale dolna czesc:65 cm a gorna 110, czy to mi sie wpasuje w szafke 200 cm bez problemu? Jakie macie lodowki Boscha w zabudowie. Czy ktos moglby zalaczyc zdjecie z otwarta lodowka?

Pzdr

interona
30-11-2016, 04:57
Questa, ja mam w meblach Ikea lodówko-zamrażarkę Boscha i niestety, jest problem z montażem zawiasu ruchomego. IKEA ma swoje rozwiązania i nie przewiduje udogodnień dla producentów innych marek. Efekt? Otwieram najpierw front szafki, potem drzwi lodówki, co jest bez sensu. I czeka mnie montaż frontu do lodówki na sztywno (tzn. front przytwierdzony do lodówki na stałe, a nie na zawiasach meblowych). A to nie jest taka prosta sprawa, aby zgrać wszystkie "szczeliny" między zabudową. Albo kupisz lodówkę IKEA i nie będzie najmniejszych problemów, albo trzeba pokombinować. Korpus lodówkę pomieści, ale z montażem frontu do lodówki i zamrażarki już będzie gorzej. Jeśli masz sprytnego mężczyznę, dacie radę ;)

interona
30-11-2016, 05:06
Questa, co do zmywarki, były już*gdzieś na forum proponowane rozwiązania, poszperaj. Oczywiście, do zmywarki możesz zamontować front wys. 60 cm, tylko jak on się*będzie miał do reszty szafek, które mają*wysokość 80 cm? Jeśli takie rozwiązanie Tobie nie przeszkadza, to piszę, da się. Jeśli chcesz to rozwiązać inaczej i zastosować do zmywarki front 80 cm, to niestety, prawda jest taka, że musisz mieć zmywarkę z zawiasami ślizgowymi. To na polskim rynku rzadkość, oferuje Electrolux w jakimś rzadkim modelu. Boscha z zawiasami ślizgowymi w Polsce nie, ale w Niemczech już kupisz (modele powyżej 1000 Eur), choć nie wiem, czy do końca będą*pasowały do IKEA, nie sprawdzałam tego i nie znalazłam nikogo, zgłębiając temat, kto by to rozwiązanie zastosował.
Ja w desperacji "przymusiłam się" do zakupu Ikeowskiej zmywarki, na razie jestem zadowolona i biorąc pod uwagę*fakt 5-letniej gwarancji, uważam to rozwiązanie za sensowne. Ale to nie zmienia faktu, że nie cenię*IKEI za małą elastyczność w zakresie możliwości dla doboru AGD spoza ich oferty.

aduska
02-12-2016, 09:45
Questa, co do zmywarki, były już*gdzieś na forum proponowane rozwiązania, poszperaj. Oczywiście, do zmywarki możesz zamontować front wys. 60 cm, tylko jak on się*będzie miał do reszty szafek, które mają*wysokość 80 cm? Jeśli takie rozwiązanie Tobie nie przeszkadza, to piszę, da się. Jeśli chcesz to rozwiązać inaczej i zastosować do zmywarki front 80 cm, to niestety, prawda jest taka, że musisz mieć zmywarkę z zawiasami ślizgowymi. To na polskim rynku rzadkość, oferuje Electrolux w jakimś rzadkim modelu. Boscha z zawiasami ślizgowymi w Polsce nie, ale w Niemczech już kupisz (modele powyżej 1000 Eur), choć nie wiem, czy do końca będą*pasowały do IKEA, nie sprawdzałam tego i nie znalazłam nikogo, zgłębiając temat, kto by to rozwiązanie zastosował.
Ja w desperacji "przymusiłam się" do zakupu Ikeowskiej zmywarki, na razie jestem zadowolona i biorąc pod uwagę*fakt 5-letniej gwarancji, uważam to rozwiązanie za sensowne. Ale to nie zmienia faktu, że nie cenię*IKEI za małą elastyczność w zakresie możliwości dla doboru AGD spoza ich oferty.

Nie wiem, kiedy kupowałaś kuchnię, ale teraz Ikea ma specjalne szyny do montowania frontu. Mam zmywarkę Boscha i bez problemu dało się zamontować.

interona
04-12-2016, 18:16
Aduska, kuchnia od marca, wtedy jeszcze nie było dobrej opcji. To super, że jest takie rozwiązanie!

Kozacza
04-12-2016, 20:28
My niestety nie mamy dobrych doświadczeń z kuchnią IKEA. Przede wszystkim jest mało elastyczna (nie kupisz mebli pod wymiar tylko moduły), więc mogą wychodzić szpary. Po drugie jeśli montujesz samemu, jest duże ryzyko błędów i złego spasowania np. frontów. Po trzecie po 3 latach już widać "zużycie" mebli. A najgorsze jest to, że koniec końców budżet był bardzo podobny do realizacji kuchni u stolarza.

DamianB
07-12-2016, 17:20
My niestety nie mamy dobrych doświadczeń z kuchnią IKEA. Przede wszystkim jest mało elastyczna (nie kupisz mebli pod wymiar tylko moduły), więc mogą wychodzić szpary. Po drugie jeśli montujesz samemu, jest duże ryzyko błędów i złego spasowania np. frontów. Po trzecie po 3 latach już widać "zużycie" mebli. A najgorsze jest to, że koniec końców budżet był bardzo podobny do realizacji kuchni u stolarza.


Trzeci argument wydaje się być jedynym racjonalnym. Pierwsze dwa są po prostu bzdurne. Wiadomo, że IKEA ma gotowe moduły, więc chore jest oczekiwać od niej kuchni na wymiar, których z definicji nie oferuje i potem opisywać to jako wada. Trzeba się było w takim razie w to nie pchać, bo nie jest to żadna wiedza tajemna, która się uwidacznia po montażu, a już na etapie pomiaru. :bash:
Co do montażu samemu - instrukcje w IKEA są naprawdę idiotoodporne i postępując krok po kroku wg nich, nie ma mowy o pomyłce. Możesz nam zdradzić jak udało Ci się osiągnąć złe spasowanie frontów? I jakie inne jeszcze błędy montażowe popełniłaś?

Gwiazdka.p
08-12-2016, 12:42
My niestety nie mamy dobrych doświadczeń z kuchnią IKEA. Przede wszystkim jest mało elastyczna (nie kupisz mebli pod wymiar tylko moduły), więc mogą wychodzić szpary. Po drugie jeśli montujesz samemu, jest duże ryzyko błędów i złego spasowania np. frontów. Po trzecie po 3 latach już widać "zużycie" mebli. A najgorsze jest to, że koniec końców budżet był bardzo podobny do realizacji kuchni u stolarza.

A czemu montujesz samemu? Ja zamawiałam do dużego pokoju akurat meble z Ikei i zamówiłam z montażem, wynosi chyba 10% od sumy za meble (o ile wynoszą 2 tys+, a jak nie, to liczy się od 2 tys.,c zyli 200 zł). Przychodzą panowie, montują w godzinkę i ich nie ma.

questa
28-12-2016, 09:46
Kuchnia zamontowana. Panowie mi szafeczki docieli na 8 cm akurat na butelki piwa i 12 cm! Montaz w sumie 2 kpln. Zmywarka ikea skinande. Super.376896

woytusss
01-01-2017, 14:38
Widzę, że mój wątek został przeniesiony do "Projekt kuchni - wizualizacje"

wioslo1
25-01-2017, 18:22
orientuje sie ktos czy ta "METOD szyna podtrzymująca galwanizowano 200 cm" nr 60205664 jest potrzebna tylko do safek wiszacych czy tez stojących?
poniewaz planer wyliczy mi 5 szt. a mam tylko 190cm szafek wiszących

Slawko123
25-01-2017, 18:54
a czytałes instrukcie montazu tych szyn? tam jest wszystko dokładnie narysowane http://www.ikea.com/pl/pl/assembly_instructions/metod-szyna-podtrzymujaca__AA-1230844-3_pub.pdf

DamianB
25-01-2017, 20:25
orientuje sie ktos czy ta "METOD szyna podtrzymująca galwanizowano 200 cm" nr 60205664 jest potrzebna tylko do safek wiszacych czy tez stojących?
poniewaz planer wyliczy mi 5 szt. a mam tylko 190cm szafek wiszących

Nie jest potrzebna, bo i tak poziomujesz szafki na nóżkach, a nie na szynie jak to jest przy szafkach wiszących. Ale jakoś wszystkie szafki do ściany najlepiej przymocować, przynajmniej na samych krańcach (szafki ze sobą i tak się skręca i tworzą jedną całość, więc każdej jednej szafki nie trzeba do ściany mocować)

wioslo1
26-01-2017, 08:25
Nie jest potrzebna, bo i tak poziomujesz szafki na nóżkach, a nie na szynie jak to jest przy szafkach wiszących. Ale jakoś wszystkie szafki do ściany najlepiej przymocować, przynajmniej na samych krańcach (szafki ze sobą i tak się skręca i tworzą jedną całość, więc każdej jednej szafki nie trzeba do ściany mocować)

tez tak sadzilem ale w instrukcji jest ze na stojace tez niby listwe dac pewnie chodzi o to ze juz po skreceniu i wypoziomowaniu przykrecic dodatkowo do listwy

wioslo1
26-01-2017, 08:31
a rozkminił ktos moze do konca problem z mocowaniem frontu do zmywarki nie z Ikei? czy na pewno moga byc tylko z z zawiasami ślizgowymi?
Bowiem jak przegladalem zmywarki elektroluxa na ich stronie (ktorego sprzedaje tez ikea) to dla klasy A+ nie ma zadnej z takimi zawiasami a ikea takie jednak sprzedaje i wszystkie maja taki rysunek z ktorego wynika ze front moze miec max 72cm ale wys.zabudowy moze juz byc 88cm ale z gwiazdka ktora nigdzie nie ma wyjaśnienia
379723

DamianB
26-01-2017, 09:18
tez tak sadzilem ale w instrukcji jest ze na stojace tez niby listwe dac pewnie chodzi o to ze juz po skreceniu i wypoziomowaniu przykrecic dodatkowo do listwy

Ale nie trzeba tego robić. Można na zwykłych kołkach na początku i na końcu ciągu szafek przymocować do ściany i też będzie stabilne i nieruchome.

Olek123
26-01-2017, 10:32
Ale nie trzeba tego robić. Można na zwykłych kołkach na początku i na końcu ciągu szafek przymocować do ściany i też będzie stabilne i nieruchome.

Nie trzeba, tak jak wspomina Damian. Ale z listwą wg mnie jest po prostu latwiej i szybciej. Ja polecam takie rozwiazanie

interona
26-01-2017, 10:59
Wiosio1, Aduska pisała o tym kilka postów wcześniej. Ponoć*są już od tego roku specjalne szyny do nie-ikeowskichg zmywarek. Ja bym na wszelki wypadek dopytała na infolinii w IKEA albo na stoisku z kuchniami, jeszcze lepiej.

wioslo1
26-01-2017, 11:06
Nie trzeba, tak jak wspomina Damian. Ale z listwą wg mnie jest po prostu latwiej i szybciej. Ja polecam takie rozwiazanie

dzięki ale czemu Twoim zdaniem szybciej i łatwiej? przecież jeszcze musimy na całej długości dościany przykręcić listwę dodatkowo?

wioslo1
26-01-2017, 11:10
Wiosio1, Aduska pisała o tym kilka postów wcześniej. Ponoć*są już od tego roku specjalne szyny do nie-ikeowskichg zmywarek. Ja bym na wszelki wypadek dopytała na infolinii w IKEA albo na stoisku z kuchniami, jeszcze lepiej.

aha dzięki ja wczoraj dałem rade tylko do 200 strony dojść ;) to musze zapytać ale jak w planerze daje szafke pod zmywarke (z nia lub bez niej) to dodaje mi tylko te listwe do laczenia frontow...

A rozkminiał ktos moze czy te zmywarki z ikei sie oplacaja w stosunku do oryginalnych Elektroluxa bo teoretycznie mniej ale teraz minus 10% plus 5 lat gwarancji to chyba warto sie zastanowic?

wioslo1
26-01-2017, 17:34
Nie wiem, kiedy kupowałaś kuchnię, ale teraz Ikea ma specjalne szyny do montowania frontu. Mam zmywarkę Boscha i bez problemu dało się zamontować.

aduska czy chodzi o te szyny?? jaki masz model tego Bosha?
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50291370/

interona
27-01-2017, 12:45
wioslo1, ja długo się*wzbraniałam przez zmywarkami IKEA, bo nie podobały mi się. ale w tym roku pokazał się model VÄLGJORD i ten mi odpowiada. Mam od pół roku. Jestem na razie zadowolona. Wcześniej miałam Siemens. W porównaniu z Siemensem ta wychodzi trochę gorzej, ma bardziej miękkie druty w koszach, nie wiem, czy za kilka lat połowa się*nie połamie. I jak dla mnie - bardzo mały dozownik na nabłyszczacz, wciąż trzeba uzupełniać. Tyle minusów.

Ale poza tym jest fajna, dobrze domywa, ma kilka programów, nawet taki szybki 30 min w 60stopniach, a najważniejsze, że nie musiałam kombinować, bo zawiasy do montowania ruchomego frontu ma już*wbudowane.

Pozdrawiam

wioslo1
27-01-2017, 16:02
dzieki za opinie ale jak dla mnie cena tego VÄLGJORD w stosunku do mozliwosci troche przegiecie nawet w tej promocji teraz poza moim budzetem. A jak sie Tobie sprawuje ta polka na sztucce?
My mamy wlasnie na wynajmie mmy tego najtanszego Lagana i troche biednie 3 programy na krzyz ale zmywac zmywa rachunki ok no i teraz by kosztowala 1080 zl powiedzmy... Tylko moja druga polowa mi marudzi ze chce szybki program to sie zastanawiam nad VÄLGJORD ma to ktos?
Robilem maly research i z Boshow i Siemensow jest tylko jedna 45 cm co pasuje do Ikei i tak poza tym chyba tylko Electrolux ma na prowadnicach ślizgowych.

interona
28-01-2017, 07:30
Potrzebowałam dużej zmywarki,*60 cm, a VÄLGJORD jest bardzo pojemna, m. in. dzięki tej półce na sztućce. Wcześniej tej opcji nie miałam i uważam, że z półką*jest dużo większy komfort. Nie tylko oszczędność miejsca w zmywarce, ale też ergonomia (nie muszę się*schylać za każdym razem, gdy chcę*włożyć łyżeczkę etc.). Mi półka bardzo się spodobała. Czy przepłaciłam? nie odpowiem na to pytanie, to się*okaże za 5 lat :)

radzę*Ci przemyśleć zmywarkę*60cm.

astw
28-01-2017, 23:48
dzieki za opinie ale jak dla mnie cena tego VÄLGJORD w stosunku do mozliwosci troche przegiecie nawet w tej promocji teraz poza moim budzetem. A jak sie Tobie sprawuje ta polka na sztucce?
My mamy wlasnie na wynajmie mmy tego najtanszego Lagana i troche biednie 3 programy na krzyz ale zmywac zmywa rachunki ok no i teraz by kosztowala 1080 zl powiedzmy... Tylko moja druga polowa mi marudzi ze chce szybki program to sie zastanawiam nad VÄLGJORD ma to ktos?
Robilem maly research i z Boshow i Siemensow jest tylko jedna 45 cm co pasuje do Ikei i tak poza tym chyba tylko Electrolux ma na prowadnicach ślizgowych.

Powinna to być tzw. zmywarka XXL (86, 5 cm wys.), a nie 81, 5 cm wysokości, np. model to np.: SX76P030EU za ca. 585 EUR

https://www.amazon.de/Siemens-SX76P030EU-Geschirrspüler-Vollintegriert-Wasserschutz/dp/B00N1S5TLI/ref=cm_cr_othr_d_product_top?ie=UTF8

Kupić ją można z dostawą do Polski od np. jednego z dostawców zewnętrznych Amazona.

wioslo1
29-01-2017, 07:09
Powinna to być tzw. zmywarka XXL (86, 5 cm wys.), a nie 81, 5 cm wysokości, np. model to np.: SX76P030EU za ca. 585 EUR

https://www.amazon.de/Siemens-SX76P030EU-Geschirrspüler-Vollintegriert-Wasserschutz/dp/B00N1S5TLI/ref=cm_cr_othr_d_product_top?ie=UTF8

Kupić ją można z dostawą do Polski od np. jednego z dostawców zewnętrznych Amazona.

Te informacje o zmywarce 45cm powiedzieli mi przez infolinie za to mailowo odpowiedzieli ze posiadają zmywarkę z zawiasami ślizgowymi o symbolu SX778D02TE - szkoda ze jej cena to jedyne 4500zl...
Jeszcze dodali film "obrazujący zabudowę urządzenia" chociaz jak dla mnie to on nic nie wnosi
https://www.youtube.com/watch?v=4P_LtM4_Uts

astw
29-01-2017, 18:24
Te informacje o zmywarce 45cm powiedzieli mi przez infolinie za to mailowo odpowiedzieli ze posiadają zmywarkę z zawiasami ślizgowymi o symbolu SX778D02TE - szkoda ze jej cena to jedyne 4500zl...
Jeszcze dodali film "obrazujący zabudowę urządzenia" chociaz jak dla mnie to on nic nie wnosi
https://www.youtube.com/watch?v=4P_LtM4_Uts

To zaawansowane modele zmywarek (wielkość, aut. otw. drzwi, podświetlenie, szuflada, wykończenie szczegółów), stąd znacznie droższe. Produkcja RFN. Trzeba rozważyć - cena jest 2 x wyższa niż modelu Ikea z 5 latami gwarancji.
Zmywarki BSH są (obok Miele) najlepsze.
Film montażowy nr 2 - bdb.

wioslo1
30-01-2017, 18:59
Dzisiaj odpisali mi z infolinii electroluxa ze pasuja na pewno 2 ponizsze modele plus zalacznik ze schematem zabudowy. Jak twierdza "To są przykładowe modele urządzeń do zabudowy."
ESL7320RO, A+++
ESL8610RO, A++
380162

astw
30-01-2017, 19:45
Dzisiaj odpisali mi z infolinii electroluxa ze pasuja na pewno 2 ponizsze modele plus zalacznik ze schematem zabudowy. Jak twierdza "To są przykładowe modele urządzeń do zabudowy."
ESL7320RO, A+++
ESL8610RO, A++
380162

Electrolux to Ikea, więc można kupić model Ikea z 5-letnią gwarancją.

wioslo1
30-01-2017, 19:55
Wiem tylko niestety pod zwgledem mozliwosci/wyposarzenia do ceny to ikea sobie leci troche w kulki bowiem np. pomiedzu takim wskazanym na forum Electroluxem ESL8316RO za 1700 a modelem ikeai za 2300 jest przepasc pod zwgledem fukcji i w ogole jakosci wykonania wewnatrz urzadzenia

astw
31-01-2017, 12:04
Wiem tylko niestety pod zwgledem mozliwosci/wyposarzenia do ceny to ikea sobie leci troche w kulki bowiem np. pomiedzu takim wskazanym na forum Electroluxem ESL8316RO za 1700 a modelem ikeai za 2300 jest przepasc pod zwgledem fukcji i w ogole jakosci wykonania wewnatrz urzadzenia

Ja wybrałbym zmywarkę z Ikea (prawdziwe raty 0 % lub rabat 10 % na karcie) lub sprzęt BSH. Za pierwszym przemawia cena i 5 lat gwarancji, za drugim cechy sprzętu i serwis fabryczny BSH.

wioslo1
31-01-2017, 18:08
A wiec kuchnia kupiona a z nia jednak zmywarka Ikea - stwierdzilismy ze nie potrzebujemy dodatkowych bajerow i przy takim zalozeniu Ikea sie oplaca ale tylko przy promocji na kuchnie. Bowiem bez niej porownujac taka Skinade z wspomnianym Electroluxem ESL8316RO to jak dla mnie jest przepasc a oba sa w tej samej cenie. Ze zmywarek ktore nie maja zawiasow slizgowych porownywalne sa Siemens SN66L081EU za 1600 i Amica ZIM 629E za 1450 zł ktora dodatkowo ma klase A+++.
Za wyborem Ikei przemowila tez konsultacja z pracownikiem ikea ktory powiedzial ze te prowadnice ktore oferuje do obcych zmywarek nadal nie sa doskonale i jego zdaniem predzej czy pozniej zaczynaja sie wylamywac. Podobno maja plastikowe zaczepy i z tego to wynika a Electroluxach od nich sa one fabrycznie mocowane. Dlatego nie chcialem miec problemow i nie mam czasu na kombinowanie zeby front pasowal do innej zmywarki aczkolwiek moim zdaniem jest to do zrobienia. Aha mowil tez jeszcze ze to Ikea kazala Elektroluxowi stworzyc takie rozwiazanie dla ich frontow i dopiero on to kopiuje teraz w innych swoich modelach. Niestety jak widac reszta producentow jest daleko w tyle w tym temacie.
Jesli juz chodzi o sama Ikee to wybralismy Rengore bowiem moim zdaniem nie warto doplacac do wyzszych modeli. Załączam takie zestawienie ktore stalo gdzies na stoisku moze komus sie przyda.
380251

Sonko
07-03-2017, 16:25
Czy ktoś pomoże i powie, czy do kuchni METOD pasuje jakaś lodówka do zabudowy nie zakupiona w IKEA? Te sklepowe nie odpowiadają mi wielkościowo.
Docelowo wybrana Whirpool art 9811/a++ sf.
Tylko pytanie, czy dopasuje się do tego drzwi i zawiasy.

Arek.G
29-03-2017, 12:58
Cześć.

Jestem na etapie szukania mebli do kuchni.
Zrobiłem sobie kuchnie w ikea kreatorze ale niestety mam problem z dopasowaniem wymiarów.

https://i.imgur.com/yL46vWD.png - jak to można rozwiązać?

W koszyku na sklepie wychodzi prawie 6000 zł, a w kreatorze gdy daje do wyceny do ponad 9000 zł.

Otrzymałem też od firmy wyceny: 8500 zł / 13 000 zł / 17 000 zł (wysoki połysk, magic cover, spowalniacze blum)

Pytania:
1) Czy radę zamówić jakąś maskownice z ikei aby zasłonić te brakujęce cm?
2) Czy przy takich cenach ikei (9000+) warto jeszcze się nią interesować czy brać na zamówienie?

Przyznam, że zależy mi na cenie i chciałbym w kuchni zostawić maks 15 000 zł ze sprzętem (płyta ind, piekarnik, lodówka, zmywarka).

Proszę o rady.

Pozdrawiam

Elfir
29-03-2017, 13:06
Najlepiej usiąść w sklepie z pracownikiem IKEA i sobie policzyć. Bo kreator może brać pod uwagę rzeczy, których ty nie wybierałeś licząc pojedyncze szafki, np. maskownice cokołów, nóżki meblowe, uchwyty, wyposażenie wewnętrzne szafek.

Najbardziej się opłaca, gdy mają (co roku) promocję, ze za każde 1000 zł oddają 100 zł na sprzęt.
Kuchnia IKEA ma jedną wadę - trudno dopasować AGD inne niż zalecane przez IKEA.

Arek.G
29-03-2017, 13:19
Najlepiej usiąść w sklepie z pracownikiem IKEA i sobie policzyć. Bo kreator może brać pod uwagę rzeczy, których ty nie wybierałeś licząc pojedyncze szafki, np. maskownice cokołów, nóżki meblowe, uchwyty, wyposażenie wewnętrzne szafek.

Najbardziej się opłaca, gdy mają (co roku) promocję, ze za każde 1000 zł oddają 100 zł na sprzęt.
Kuchnia IKEA ma jedną wadę - trudno dopasować AGD inne niż zalecane przez IKEA.

Dziękuje za odpowiedź.
Czy taka konsultacja z pracownikiem jest darmowa? Kiedy wypadają takie promocje? :)

Pozdrawiam

Elfir
29-03-2017, 16:09
Ostatnia promocja była robiona między grudniem a styczniem.

Informacje o pomocy w kompletowaniu zakupów na podstawie sporządzonej przez siebie listy (czyli nie usługa projektowania) są na stronie IKEA.

grisza76
30-03-2017, 12:19
Skorzystałem z tej promocji.
Na marginesie - muszę stwierdzić, że poziom obsługi klienta przy zakupie kuchni w Ikea w przeciągu 5 ostatnich lat dramatycznie się obniżył. Właściwie upadł. Na pysk
Po pierwsze:
- program na stronie to obecnie porażka - zwiechy po 2-3 min., przypadkowe ruchy itp.
- pomoc przy projektowaniu obecnie płatna - bodajże 200 zł. Za tą kwotę sąsiadka otrzymała projekt z 1,5 przerwą w rogu - bo "nie da się w rogu mebli ustawić". Zrezygnowała i poszła do stolarza - dało się.
- my przy zakupie otrzymaliśmy kpl mebli bez... półek w wąskiej szafce (40 cm). Żona pojechała z nr szafki - sprzedali półki do szafki... 60 cm. Wymiana to kolejna wycieczka 40 km w jedną stronę.
- do tego zachowanie obsługi często poniżej poziomu. Przykład: "Proszę przyjść z tym numerem nie wcześniej niż za godzinę, bo duża kolejka". zjawiamyu się za pół i.... "już przeszedł. Może Pan pobrać nowy numer i poczekać".
Pozdrawiam serdecznie "mój" sklep Ikea :-D

Elfir
30-03-2017, 14:12
pewnie się nie dało dopasować się narożnika z gotowców IKEA, bo przecież stolarz robi szafki na wymiar a IKEA ma stałe rozmiary.

wioslo1
30-03-2017, 14:30
Skorzystałem z tej promocji.
Na marginesie - muszę stwierdzić, że poziom obsługi klienta przy zakupie kuchni w Ikea w przeciągu 5 ostatnich lat dramatycznie się obniżył. Właściwie upadł. Na pysk
Po pierwsze:
- program na stronie to obecnie porażka - zwiechy po 2-3 min., przypadkowe ruchy itp.
- pomoc przy projektowaniu obecnie płatna - bodajże 200 zł. Za tą kwotę sąsiadka otrzymała projekt z 1,5 przerwą w rogu - bo "nie da się w rogu mebli ustawić". Zrezygnowała i poszła do stolarza - dało się.
- my przy zakupie otrzymaliśmy kpl mebli bez... półek w wąskiej szafce (40 cm). Żona pojechała z nr szafki - sprzedali półki do szafki... 60 cm. Wymiana to kolejna wycieczka 40 km w jedną stronę.
- do tego zachowanie obsługi często poniżej poziomu. Przykład: "Proszę przyjść z tym numerem nie wcześniej niż za godzinę, bo duża kolejka". zjawiamyu się za pół i.... "już przeszedł. Może Pan pobrać nowy numer i poczekać".
Pozdrawiam serdecznie "mój" sklep Ikea :-D

w którym mieście miałeś takie przeboje? u mnie bylo w miare ok calosc sam zaprojektowalem tylko na sam koniec musieli to do systemu wklepac i wygenerowac zamowienie - w kolejce trzeba bylo czekac z 2,5 godz. ale to byl ostatni weekend promocji a wtym czasie i tak biegalismy za czym innym

kameon
09-06-2017, 18:21
Witam. Proszę o pomoc. Lada chwila będę kupowała kuchnię w Ikea.Dolne szafki to będą szuflady. Mam tylko problem z wyborem ich wielkości i ilości w szafce . Być może jest jakieś forum na którym inni piszą coś o wielkości szuflad . Chciałabym aby były jak najbardziej praktyczne. Być może użytkownicy mogliby coś polecić lub odradzić. Moja kuchnia jest bardzo mała i zależy mi na jej praktyczności. Pozdrawiam.

lololo
21-06-2017, 23:44
Witojcie, planuję kupić kuchnię w Ikea i dręczy mnie pytanie odnośnie instalacji za szafkami
-Prąd do zmywarki szafka obok
-Prąd do piekarnika w słupku, 60cm od podłogi, piekarnik na wysokości blatu
-Prąd do płyty 60cm od podłogi
Teraz pytanka:
Ile jest za szafkami miejsca na wtyczki? Czy np za szafką stojącą 60x80x80 pod płytę gazową gdzie będą tylko szuflady będę musiał wycinać dziurę na wtyczkę czy owa wtyczka zmieści się za szafką?
Tak samo za słupkiem gdzie pod piekarnikiem będą szuflady, tam też wlezie?
-Gaz będzie wychodził w połowię słupka szedł trochę w górę i w prawo mijał kolejny słupek i zmierzał pod płytę.
Ten pierwszy słupek będzie "gospodarczy" otwierany, będzie wycięta dziura na zawór do gazu.
Czy gaz koniecznie musi iść w tynku?
Ile jest miejsca za słupkiem?
Jeśli puszczę gaz 5 cm od podłogi nie będę miał dostępu do zaworu lecz zmieścił by się w cokole.
Z tego co widziałem to boki słupka są do ściany lecz tył jest przesunięty do przodu i jest tam jakieś miejsce lecz nie wymacałem ile, nie zmieściły mi się paluchy w sklepie.

Slawko123
22-06-2017, 05:45
...............
Teraz pytanka:
Ile jest za szafkami miejsca na wtyczki? Czy np za szafką stojącą 60x80x80 pod płytę gazową gdzie będą tylko szuflady będę musiał wycinać dziurę na wtyczkę czy owa wtyczka zmieści się za szafką?

Wszystkie szafki kuchenne ikea ściśle dolegają do ściany. Miedzy szafkami a ścianą nie ma wolnej przestrzeni, także wszystkie instalacje muszą iść w ścianie.
Piekarnika i płyty nie łączy się na wtyczki, wszystko bezpośrednio w puszcze, a jeśli już to musisz wyciąć dziurę w tylnej ściance. Co do rur i zaworów gazowych, to niech już podpowiedzą inni. Ja nie mam gazu.