PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnie z IKEA - opinie, zdjęcia, montaż etc.



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

aniawmuratorze
09-02-2010, 20:42
ANSE&DREW masz jakieś kłopoty ?

szczerze mówiąc bardziej do mnie do laika przemawia opis

łapki które chwytają się nóżek


niż


clipy do nózek korrekt ... które sie przykręca z prowadnica rolkową lub można z prowadnicami z dociągiem hettich blum haffele

aniawmuratorze
09-02-2010, 20:44
podaję link do instrukcji montażu tej szuflady

http://wyslijplik.pl/download.php?sid=VJD2b5F7


ta "instrukcja" do której podałeś/łaś link co ma wspólnego z szufladą IKEA? Bo nie jest to ani szuflada IKEA a i sposób montażu jest inny

PS dlaczego piszesz że mam zmienić tytuł że nie zgadza się to z rzeczywistością ? Co się takiego nie zgadza co napisałem.... Dodam tylko do mojej odpowiedzi na temat składania kuchni.... składałem kuchnie IKEA gdyż z takimi mam do czynienia podczas sprzedaży kuchni w tej firmie, wiec nie wiem po co pytasz czy miałem do czynienia z produkcją tych mebli, jaki to ma związek z szufladą przypodłogową rationell?

pozdrawiam

Mariq nie daj się podpuścić 8)

aniawmuratorze
09-02-2010, 20:44
podaję link do instrukcji montażu tej szuflady

http://wyslijplik.pl/download.php?sid=VJD2b5F7


ta "instrukcja" do której podałeś/łaś link co ma wspólnego z szufladą IKEA? Bo nie jest to ani szuflada IKEA a i sposób montażu jest inny

PS dlaczego piszesz że mam zmienić tytuł że nie zgadza się to z rzeczywistością ? Co się takiego nie zgadza co napisałem.... Dodam tylko do mojej odpowiedzi na temat składania kuchni.... składałem kuchnie IKEA gdyż z takimi mam do czynienia podczas sprzedaży kuchni w tej firmie, wiec nie wiem po co pytasz czy miałem do czynienia z produkcją tych mebli, jaki to ma związek z szufladą przypodłogową rationell?

pozdrawiam

Mariq nie daj się podpuścić 8)

ANSEXXX
09-02-2010, 20:48
XXX

ana-76
09-02-2010, 20:48
niestety taka natura polaka... jesli nie dokopiesz drugiemu to dzień stracony...

ana-76
09-02-2010, 20:48
niestety taka natura polaka... jesli nie dokopiesz drugiemu to dzień stracony...

ANSEXXX
09-02-2010, 20:52
ANSE&DREW masz jakieś kłopoty ?

szczerze mówiąc bardziej do mnie do laika przemawia opis

łapki które chwytają się nóżek


niż


clipy do nózek korrekt ... które sie przykręca z prowadnica rolkową lub można z prowadnicami z dociągiem hettich blum haffele



ja nie mam a może Ty masz ? a jezeli pasuje Tobie chwytanie łapkami nożek to mozesz to zrobić

ANSEXXX
09-02-2010, 20:52
ANSE&DREW masz jakieś kłopoty ?

szczerze mówiąc bardziej do mnie do laika przemawia opis

łapki które chwytają się nóżek


niż


clipy do nózek korrekt ... które sie przykręca z prowadnica rolkową lub można z prowadnicami z dociągiem hettich blum haffele



ja nie mam a może Ty masz ? a jezeli pasuje Tobie chwytanie łapkami nożek to mozesz to zrobić

MARIQ
09-02-2010, 20:54
Mariq nie daj się podpuścić 8)


Dzieki :D miło że nie jestem tutaj sam :P:P

MARIQ
09-02-2010, 20:54
Mariq nie daj się podpuścić 8)


Dzieki :D miło że nie jestem tutaj sam :P:P

ANSEXXX
09-02-2010, 20:56
niestety taka natura polaka... jesli nie dokopiesz drugiemu to dzień stracony...

hm dokładnie masz rację

ANSEXXX
09-02-2010, 20:56
niestety taka natura polaka... jesli nie dokopiesz drugiemu to dzień stracony...

hm dokładnie masz rację

MARIQ
09-02-2010, 21:08
ustawienie zlewozmywaka bym zmienił z płytą i ostatnia górna szafka psuje estetykę

Płyty grzewcze nie powinny być ustawione przy oknie, mimo że nie ma otwartego ognia, ale firanka może się złapać od gorącego garnka


mocca kuchnia fajnie wygląda :), powiedz mi czy te łączenia blatów masz zaizolowane?

mocca
09-02-2010, 21:12
dołączam do miłośników kuchni Ikea :D
moja kuchnia montowana była kilka dni temu przez montazystów zamówionych w łódzkiej Ikea. Z samego montażu do końca zadowolona nie jestem ale mebelki prezentują się wspaniale i jestem bardzo zadowolona z efektu wizualnego ;)
A oto i ona. Aby nie powielać -więcej fotek w moim dzienniku



pozazdrościć zadowolenia :wink: kuchnia jest ładna ale brakuje jeżeli mogę powiedzieć jakości połączenia blatów o samym Guście nie ma rozmowy - każdy ma inne upodobania -pozdrawiam
ANSE&DREW a co masz na myśli pisząc "połączenie blatów" ? czy chodzi o to że są do siebie ustawione prostopadle czy to, że nie są połączone, np. listwami?
I czy pisząc o guście masz na myśli właśnie te blaty czy całość? bo nie wiem jak się odnieść...


Panowie którzy to montowali powinni poprawić jakośc połączenia blatów blaty są ładne ustawienie zlewozmywaka bym zmienił z płytą i ostatnia górna szafka psuje estetykę

Blaty oryginalnie są lekko sfazowane dookoła, domyślam sie, ze chodzi Ci o te rowki na łączeniach? tu niestety (albo stety) moj wybór, nie chciałam w to wciskać żadnych listew bo ich nie lubię i nie pasowałyby. Podcinanie pod kant tych fragmentów też nie wchodziło w rachubę więc zostało jak widać. Niemniej te rowki są płytsze niż to wygląda na fotce a same blaty bardzo ściśle do siebie dolegają. A może masz inny pomysł jak to bardziej estetycznie wykończyć? chętnie rozpatrzę...
Natomiast co do górnej szafki to nie jest do końca tak jak myślisz ;) na fotce poniżej widać, że górny ciąg ma swoje symetryczne zakończenie równiez z drugiej strony szafką wysoką stojącą z pełnymi górnymi drzwiami, wszystkie drzwi wypadają na tej samej wysokości. Brakuje jedynie piekarnika dla dopełnienia całości (prosze o niekomentowanie tej firanki obok ;))

http://i47.tinypic.com/13yo6j7.jpg

Na zamianę płyty ze zlewem niestety już za późno :roll: ale nad płytą dojdzie odpowiedni okap i również ta strona nabierze wyglądu. Ogólnie uważam, ze cała płyta nie pasuje do stylu kuchni ale coś za coś, gotuje się rewelacyjnie ;)
Dziękuję za uwagi :)
pozdrawiam

altager
09-02-2010, 21:22
Ho,ho ale zamieszanie wywołałam tym pytaniem o szuflady :( . Ja juz wszystko wiem :wink:. Może więc ... panowie, panie (ktokolwiek kryje się pod nikami) zakończcie już tą "nie fajną" wymianę zdań (trochę jednostronną moim zdaniem)
A wracając na chwilę do kwestii szuflad, to niestety nie planuję żadnej szafki 60 cm.

altager
09-02-2010, 21:22
Ho,ho ale zamieszanie wywołałam tym pytaniem o szuflady :( . Ja juz wszystko wiem :wink:. Może więc ... panowie, panie (ktokolwiek kryje się pod nikami) zakończcie już tą "nie fajną" wymianę zdań (trochę jednostronną moim zdaniem)
A wracając na chwilę do kwestii szuflad, to niestety nie planuję żadnej szafki 60 cm.

ANSEXXX
09-02-2010, 21:33
XXX

ANSEXXX
09-02-2010, 21:39
jezeli ktos by był troszeczkę bardziej inteligentny to pierw by przeczytał jednego posta drugiego i by zauważył ze mocowania dolnej szuflady maja podobna zasadę ale jezeli to ma być tylko i wyłącznie IKEA no to sorki :o :o

ANSEXXX
09-02-2010, 21:39
jezeli ktos by był troszeczkę bardziej inteligentny to pierw by przeczytał jednego posta drugiego i by zauważył ze mocowania dolnej szuflady maja podobna zasadę ale jezeli to ma być tylko i wyłącznie IKEA no to sorki :o :o

MARIQ
09-02-2010, 21:43
A wracając na chwilę do kwestii szuflad, to niestety nie planuję żadnej szafki 60 cm. Da się także zamontować w 80, ale trzeba zamontować dodatkowe nogi w miejscu tej szuflady

MARIQ
09-02-2010, 21:43
A wracając na chwilę do kwestii szuflad, to niestety nie planuję żadnej szafki 60 cm. Da się także zamontować w 80, ale trzeba zamontować dodatkowe nogi w miejscu tej szuflady

tula
10-02-2010, 07:47
Witam
MARIQ, czy spotkałeś się z wariatami, którzy do korpusów ikeowskich postanowili zamontować fronty innej firmy ? Ja się do tego chcę przymierzyć.
Wiem ,korpusy Ikei są niższe i bodajże głębsze o 2 cm , jakoś muszę to przeskoczyć. Da się ?
I jeszcze jedno.
Mam zabudowę w kształcie litery U. W jednym narożniku planuję więc szafkę narożną a tuż za nią szafkę zlewozmywakową ze zlewem Domsjo dwukomorowym. Zlew, jak wiadomo" wyłazi przed szereg". Czy nie będzie kłopotu z dostępem do szafki narożnej ?
Korpusy kupuję w Ikei, bo podoba mi się zlewozmywak, płyta gazowa pięciopalnikowa i piekarnik. Napiszesz, jak się sprawują te sprzęty ?
Teraz męczymy się z dopasowaniem młynka do odpadków do ww zlewu, łatwo nie jest, ale ja to chyba lubię pod górkę :wink:

tula
10-02-2010, 07:47
Witam
MARIQ, czy spotkałeś się z wariatami, którzy do korpusów ikeowskich postanowili zamontować fronty innej firmy ? Ja się do tego chcę przymierzyć.
Wiem ,korpusy Ikei są niższe i bodajże głębsze o 2 cm , jakoś muszę to przeskoczyć. Da się ?
I jeszcze jedno.
Mam zabudowę w kształcie litery U. W jednym narożniku planuję więc szafkę narożną a tuż za nią szafkę zlewozmywakową ze zlewem Domsjo dwukomorowym. Zlew, jak wiadomo" wyłazi przed szereg". Czy nie będzie kłopotu z dostępem do szafki narożnej ?
Korpusy kupuję w Ikei, bo podoba mi się zlewozmywak, płyta gazowa pięciopalnikowa i piekarnik. Napiszesz, jak się sprawują te sprzęty ?
Teraz męczymy się z dopasowaniem młynka do odpadków do ww zlewu, łatwo nie jest, ale ja to chyba lubię pod górkę :wink:

mocca
10-02-2010, 09:04
ANSE&DREW dziękuję za info nt blatów, pomyslę o tym. Musiałabym też znaleźć kogoś rozsądnego który podjął by się tych poprawek a o to niestety nie łatwo. No i może odczekam jakis czas by zobaczyć, czy z drewnem nic się nie dzieje, tzn nie wywija się lub kurczy w nieodpowiednim kierunku.

Tak, moja płyta to indukcja. Dlatego też schowałam ją w tym miejscu w którym jest- by nie rzucała się zbytnio w oczy :D,
tak wygląda ten kąt
http://i45.tinypic.com/142sm1c.jpg

nad płytą planuję okap taki http://www.rtvagd.sklep.pl/pi/61/7724.jpg


lub taki http://www.rtvagd.sklep.pl/pi/25/21850.jpg


najbardziej podoba mi się ten poniżej ale nie jestem pewna czy jest sens wydawać tak duze pieniędze (kosztuje ponad 2x tyle co poprzednie
http://www.rtvagd.sklep.pl/pr/50/7713.jpg


może mi doradzicie drodzy wątkowicze bo już sama nie wiem na co się zdecydować...

piekarnik będzie na 100 % taki http://www.rtvagd.sklep.pl/pi/88/7654.jpg

Gosc_123
10-02-2010, 09:41
Mocca, ja jeszcze w kwestii blatów. Jak masz rozwiązaną sytuację przy oknie, bo widzę że blat wchodzi też jako parapet, a ikeowskie blaty mają tylko 62 cm szerokości, więc za mało by to zrobić z jednego kawałka. Jak z łączeniem? Ja go tam nie widzę, ale może to kwestia odległości z jakiej robiłas zdjęcie... Możesz wrzucić zdjęcie właśnie tego fragmentu? Mnie na wiosnę czeka zakup Stata plus dębowy blat i też coś muszę wymyślić przy oknie.
A poza tym Twoja kuchnia jest super i jeśli prosisz o pomoc - to moim zdaniem wybrałabym okap nr 1.
Pozdrawiam :)

altager
10-02-2010, 10:01
A wracając na chwilę do kwestii szuflad, to niestety nie planuję żadnej szafki 60 cm. Da się także zamontować w 80, ale trzeba zamontować dodatkowe nogi w miejscu tej szuflady

To świetnie :D , dziękuję za podpowiedź. A czy te szuflady nie dają się może jakoś przerobić przez tzw. "złotą rączkę" tak żeby jeszcze do 50-tki dało się zamontować?

altager
10-02-2010, 10:01
A wracając na chwilę do kwestii szuflad, to niestety nie planuję żadnej szafki 60 cm. Da się także zamontować w 80, ale trzeba zamontować dodatkowe nogi w miejscu tej szuflady

To świetnie :D , dziękuję za podpowiedź. A czy te szuflady nie dają się może jakoś przerobić przez tzw. "złotą rączkę" tak żeby jeszcze do 50-tki dało się zamontować?

godul1
10-02-2010, 11:17
Już sam fakt że wykonuja tylko kilka wymiarów szafek mnie trochę zbił z tropu ale wtedy nie wiedziłam co to nowoczesna, a raczej co to wykonanie kuchni w tych czasach gdyz wcześniej miałam kuchnię z poczatku lat ...90-tych.
Po prostu mam porównanie z kuchnią którą zamówiłam teraz tutaj nie ma mowy że czegoś nie da sie zrobić lub dopasować.
A w mojej już byłej kuchni IKEI szuflady się nie domykały czego wynikiem było to iż się rozchodziły wewnątrz, nóżki na których stały meble ( UWAGA ) zostały wepchnięte do wnetrza mebla ! fakt dwa razy stałam na blacie, gdyz chciałam posprzatać na górze ale - wybaczcie nie ważę 150kg tylko 58.
Moja koleżnka mówi że również zawsze wchodzi na blat w swojej kuchni wykonanej przez stolarza i nic się nie stało. I jest jeszcze kilka rzeczy na które aż mnie krew zalewa. A gwarancja ??? hahah okazało się że a to tego nie dotyczy a to tamtego, na to jest rok na to dwa lata. Skierowałam juz sprawę do Federacji Praw Konsumenta, mam zrobione zdjęcia przez biegłego. Choc nie wiem czy maly wygra z dużym ale nie popuszczę.
Mam mebelki kuchenne z ikei juz od paru latek. Jak montowałem wiszące to sporo łaziłem po tych stojących, a ważę niecałe 100kg. Dodatkowo moje szfki stojące mają o połowe mniej nózek niz standardowe do cokołów i nic mi sie nie zarwało. Nic mi sie nie rozłazi i szuflady chodza piknie chyba juz z 8 lat.
Albo miałas koszmarnie spartaczony montaz albo jakies problemy z wilgocia w szafkach albo w kuchni.
JA jestem bardzo zadowolony z kuchni ikei i rok temu ponownie wybrałem ikea. Za tą cenę w pracowniach mebli kuchennych nie dostałbym nawet samych okuć do szuflad bluma.

ANSEXXX
10-02-2010, 11:44
XXX

MARIQ
10-02-2010, 13:10
A wracając na chwilę do kwestii szuflad, to niestety nie planuję żadnej szafki 60 cm. Da się także zamontować w 80, ale trzeba zamontować dodatkowe nogi w miejscu tej szuflady

To świetnie :D , dziękuję za podpowiedź. A czy te szuflady nie dają się może jakoś przerobić przez tzw. "złotą rączkę" tak żeby jeszcze do 50-tki dało się zamontować?

hmm a sie to zrobić przykręcając szafkę 50 do szafek stojących obok i odsunąć trochę w stronę środka nogi tych bocznych szafek, ale w tym rozwiązaniu szafka 50 nie może być zbytnio obciążona gdyż ona w ogóle nie będzie stała na nogach, będzie się jedynie trzymała szafek obok i ściany (jeżeli zostanie przykręcona, a w tym wypadku powinno to być obowiązkowe)

MARIQ
10-02-2010, 13:10
A wracając na chwilę do kwestii szuflad, to niestety nie planuję żadnej szafki 60 cm. Da się także zamontować w 80, ale trzeba zamontować dodatkowe nogi w miejscu tej szuflady

To świetnie :D , dziękuję za podpowiedź. A czy te szuflady nie dają się może jakoś przerobić przez tzw. "złotą rączkę" tak żeby jeszcze do 50-tki dało się zamontować?

hmm a sie to zrobić przykręcając szafkę 50 do szafek stojących obok i odsunąć trochę w stronę środka nogi tych bocznych szafek, ale w tym rozwiązaniu szafka 50 nie może być zbytnio obciążona gdyż ona w ogóle nie będzie stała na nogach, będzie się jedynie trzymała szafek obok i ściany (jeżeli zostanie przykręcona, a w tym wypadku powinno to być obowiązkowe)

magdallena99
11-02-2010, 14:21
jak dla mnie też nr 2

szybcia
11-02-2010, 19:46
szuflady się nie domykały czego wynikiem było to iż się rozchodziły wewnątrz

Ke?


nóżki na których stały meble ( UWAGA ) zostały wepchnięte do wnetrza mebla !

Jak? Na wylot przez płytę o grubości ok. 2 cm?

Dobre.

Cóż ręce mi opadały...

ANSEXXX
11-02-2010, 20:59
witam jeżeli mogę przewidzieć to co sie stało z Tymi nóżkami meblowymi było spowodowane tym iż montaż tych nózek był taki ze zostały zamontowane na wieńcu dolnym a nie na połączeniu korpusu z wieńcem > dlatego obciążenie szuflad było tym głównym powodem wraz z ciężarem blatu i korpusów < ALE MOGĘ SIE MYLIĆ jednak to nie możliwe aby prawidłowe zamocowanie nózek wyrządziło w płycie 18mm takie szkody :wink:

BlackMamba
11-02-2010, 23:55
Mocca Twoja kuchnia przepiękna, gratuluję.
Moja z Fagerland się robi w tempie żółwim :-? uparłam się na "kąt do gotowania" w rogu i teraz mam za swoje, mąż klnie na czym świat stoi, no i wszystko się opóźnia...ale wiem że się doczekam w końcu zadowalającego mnie finału.
Mocca jeśli chodzi o okap, to według mnie do Twojej kuchni idealnie pasował będzie nr.1, piekarnik identyczny będzie u mnie :) a okap też podobny, ten który zaprezentowałaś to chyba Milena firmy Teka ja wybrałam Ilenę, jest już u mnie czeka na pomalowanie i instalację ale to jeszcze potrwa :( Zlew miał być też identyczny jak u Ciebie ale nie przeforsowałam go u męża, mamy jednak duży wygodny jednokomorowy pseudokamienny :wink: jak tylko ogarnę trochę ten bałagan to wrzucę fotki. Niestety albo "stety" u mnie również będzie płyta indukcyjna cóż, jest to na wskroś nowoczesne urządzenie ale takie czasy, gazu nie mamy a indukcja jednak bardzo wygodna, a że nie wpisuje się we wnętrze rustykalne lub retro...trudno pomijam to :wink: :D

e-go
12-02-2010, 09:11
e-go, bardzo fajne zestawienie góra to abstract, a dół?

góra abstrakt rzeczywiście, a dół NEXUS miodowy brąz
troche sie bałam tego zestawienia, ale znalazłam w jakiejś wnętrzarskiej gazetce podobne zestawienie w aranżacji i się w nim zakochałam :)

trochę się bałam tych błyszczących frontów, ale na żywo są piękne
zabudowę zrobiłam białą, bo mam kuchnię z oknami na wschód i taki trochę późny zachód więc raczej mało słoneczna

ANSEXXX
12-02-2010, 09:12
BLACKMAMBA -
Mocca jeśli chodzi o okap, to według mnie do Twojej kuchni idealnie pasował będzie nr.1, piekarnik identyczny będzie u mnie :) a okap też podobny, ten który zaprezentowałaś to chyba Milena firmy :wink: :D[/quote]


a że nie wpisuje się we wnętrze rustykalne lub retro...trudno pomijam to




czy to jest oby nowoczesny styl ?

kroowka
12-02-2010, 09:54
http://images50.fotosik.pl/258/583cacaa46d85609m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=583cacaa46d85609)

a ja miałam mieć takie samo zestawienie jak Ty :) tylko do mojej wizji ten miodowybrąz okazał się na żywo za ciemny... a jaśniejsze fronty nexus znów za jasne. Tak to jest, jak się wizję tworzy na podstawie fotek z netu i subiektywny odbiór kolorów nagina do swoich marzeń i wyobrażeń ;)))
Nie mniej zestawienie mnie się bardzo podoba :)

Aga-Białystok
12-02-2010, 10:02
Słuchajcie, czy Wasze kuchnie po zamontowaniu w domu mają takie same odcienie jak w sklepie? Wybrałam sobie kuchnię solar buk (szafki dolne) w połączeniu z rubrikiem (szkło barwione, szafki górne). Obejrzalam w katalogu, w internecie, na wszelkich fotach jakie tylko znalazłam. Pojechałam do ikei (targówek) i... szok! Szafki są znacznie bledsze niż się spodziewałam. Drewno ma różowy odcień, a rubrik jest jakiś taki mdły. Pomijając, że w ogóle do siebie nie pasują to sa po prostu znacznie inne niż na fotach.

No i się zmartwiłam mocno, bo właściwie to byłam gotowa kupić tą kuchnię :(

A potem przyjechałam do domu, wrzuciłam sobie foty, które zrobiłam 'moim' szafkom w sklepie i... cholercia wyglądają zupełnie jak w katalogu! (w sensie, że super:) ) Pomyślałam sobie więc, że może jest szansa, że tam w sklepie jest po prostu jakieś mega mylące oświetlenie, wiecie, tak jak w hipermarketach na dziale warzywnym ;)

Napiszcie proszę jakie są Wasze spostrzeżenia. A może ktoś ma bukową kuchnię z ikei? :)

Pozdrawiam :)

Aga-Białystok
12-02-2010, 10:05
hahaa!! Kroowka, co za timing! Telepatia normalnie:D No to proszę o rozwinięcie tematu !

kroowka
12-02-2010, 10:32
hahaa!! Kroowka, co za timing! Telepatia normalnie:D No to proszę o rozwinięcie tematu !
:D no nieźle nam to wyszło :)

Solar buk był drugim typem na dolne szafki, z internetu i fotek oczywiście. Na żywo jako cała kuchnia mi sie nawet podobał, ale w tej części sklepu było ciemnawo, a jak doszłam do działu kuchennego ze wszystkimi drzwiczkami, to tam mi się wydał zbyt pomarańczowy jak na moją wizję hehe Z tym że ja pomyślałam, że tak po prostu ciemnieje drewniana okleina i że skoro ciemnieje w pomarańczowy odcień, to mnie nie to się wymarzyło. Idelny dla mnie kolorek NA ŻYWO miał Tidaholm, ale tu znowu nie pasują mi ramki na drzwiczkach, bo chcę całkiem gładkie.
Ale aleee, spacerując po IKEI obejrzałam kuchnię z szarymi frontami i nie dają mi one teraz spokoju. Co prawda w tej części też było ciemnawo, światełek ze 3 może tam zapalone, blaty inne bym dała, raczej w kolorze dębu jak w katalogu, no ale szare to ładne są i nowoczesne i w sumie z tego co na żywo pooglądałam, to tylko te szare są dla mnie i mojej w zamyśle nowoczesnej kuchni.
Poznań to był. Pewnie koło Świąt Wielkanocnych znowu zajadę.. i znowu pooglądam.. i może pudła kupię, a nad frontami jeszcze pomyślę... Ciut ciemny ten szary, ale mam nadzieję w bardzo jasnym i słonecznym południowo-zachodnim pomieszczeniu będzie sie dobrze prezentował.

Odcienie jednak lepiej na żywo dobierać, moja wyobraźnia zdecydowanie nagina kolory w kierunku tego czego oczekuję :)
A może trzeba sobie po froncie zakupić w każdym prawie-pasującym kolorze i w domowym świetle obejrzeć? a później je zwrócić. U mnie pewnie to nie wyjdzie, bo przez Poznań tylko przejeżdżam w okolicach wszystkich Świąt, a do najbliższej Gdańskiej Ikei mam prawie 200 km.
Pozdrawiam z Olsztyna :)

BlackMamba
12-02-2010, 13:19
Mocca jeśli chodzi o okap, to według mnie do Twojej kuchni idealnie pasował będzie nr.1, piekarnik identyczny będzie u mnie :) a okap też podobny, ten który zaprezentowałaś to chyba Milena firmy :wink: :D


a że nie wpisuje się we wnętrze rustykalne lub retro...trudno pomijam to





czy to jest oby nowoczesny styl ?

ANSE&DREW trochę nie rozumiem...ale ok, kuchnia którą urządza Mocca jak dla mnie jest bardziej w stylu rustic niż w nowoczesnym, ja na jej miejscu poszła bym w stronę podkreślenia tego stylu ale oczywiście wszystko zależy jaki klimat sama właścicielka chce uzyskać, jednak więcej dodatków w Jej kuchni wskazuje na klimat "sielski" :)

magdallena99
12-02-2010, 13:44
bo jego trudno jest zrozumieć :wink:

Aga-Białystok
12-02-2010, 13:49
Z tym że ja pomyślałam, że tak po prostu ciemnieje drewniana okleina i że skoro ciemnieje w pomarańczowy odcień, to mnie nie to się wymarzyło

Ja odniosłam wrażenie, że jest bledszy niż na fotach i wpada w różowy, aczkolwiek pan sprzedawca obstawiał właśnie za pomarańczowym :) W sumie zaproponował mi również (uwielbiam Ikeę za podejście do klienta!), że zdejmie interesujące mnie drzwiczki i pójdziemy do stołówki gdzie są wielkie okna=światło dzienne, ale w tej rozpaczy i zrezygnowaniu nie chciałam go już kłpotać :roll: I to był błąd! bo teraz się łudzę, że taki a nie inny kolor to wina mega białego światła z jarzeniówek w tej części z frontami... :D w tej nadziei podtrzymuje mnie fakt, że mój aparat wyregulował nienaturalne światło do takiego, które ma odpowiadać rzeczywistości i ta 'rzeczywistośc' to kropka w kropkę kolor z katalgu :D I masz babo placek... :oops:

maartaa
13-02-2010, 19:50
doczytałam już, że zlewozmywak można umieścić na narożnej szafce.

a jak to jest z płytą? da się ją też tak zamontować, czy to jakiś specjalistyczny sposób jest?

i czy możliwe jest zamontowanie tego mikrofalówko-piekarnika pod płytą? np. zamiast tej małej szuflady pod piekarnikiem dać jakąś większą?

rozważam różne warianty rozplanowania kuchni i mam już mętlik w głowie..

maartaa
13-02-2010, 19:50
doczytałam już, że zlewozmywak można umieścić na narożnej szafce.

a jak to jest z płytą? da się ją też tak zamontować, czy to jakiś specjalistyczny sposób jest?

i czy możliwe jest zamontowanie tego mikrofalówko-piekarnika pod płytą? np. zamiast tej małej szuflady pod piekarnikiem dać jakąś większą?

rozważam różne warianty rozplanowania kuchni i mam już mętlik w głowie..

BlackMamba
15-02-2010, 15:07
Mocca jeszcze jeden okap według mnie pasował by do Twojej kuchni (ja jak go zobaczyłam to oniemiałam z zachwytu, jednak cena szybko mnie otrzeźwiła ;) ) http://www.franke.pl/franke-39934-fga-904-gf.html

A wracając do tematu kuchni Ikeowskich, jest kilka drobiazgów do których można by sie przyczepić: na przykład w Fagerland nie do końca pasuje panel zakrywający do zmywarki, jest to zwykły front z wyciętymi od wewnatrz otworami na zawiasy, do tego część która przylega do zmywarki powinna być płaska, a jest taka jak część przednia, może do zmywarki dedykowanej będzie pasować jak ulał, ale my kupiliśmy Boscha i mieliśmy problem z dopasowaniem, bo akurat śruby wypadały w miejscu gdzie nie było ich jak wkręcić, całe szczęście ze dotyczyło to tylko dolnych śrub które odpowiadały za dopasowanie frontu, jakoś sobie poradziliśmy, ale nad tym mogli by popracować, tak samo fronty do cargo, to zwykłe fronty, są tylko zaślepki do tych otworów wywierconych pod zawiasy.
Trochę szkoda, że do uchwytów nie ma dołączonych szablonów, trochę jest zabawy z wyznaczaniem miejsc pod wywiercane otwory, dawniej szablony były...no i listewki do łączenia blatów...żenujący wybór, a zamienniki niedostępne bo przecież blaty Ikeowskie mają 62cm szerokości.
No ale też nie ma co cudów wymagać, w końcu to tanie kuchnie :) oby służyły dzielnie, a o tych drobiazgach wiemy tylko my-właściciele o ile zaglądamy przez ramię montażystom lub sami je składamy.

P.S. Mały OT :oops: na jakiej wysokości od blatu wieszacie szafki ? Bo mam mały dylemat :-? Odpowiedzi mogą być na PW żeby wątku nie zaśmiecać :)

ANSEXXX
15-02-2010, 20:16
xxx

kokobo
15-02-2010, 20:44
Witam serdecznie, jestem montażystą kuchni Ikea z wieloletnim doświadczeniem. Jeżeli czas pozwoli, chętnie udzielę fachowej pomocy czy porady. Jeżeli macie pytania, piszcie. :D

[/b]

amarulla
15-02-2010, 20:51
Witam :)

wprawdzie pytalam 'Anne@ ale odpowiedzi nie uzyskalam ;) wiec moze ty pomozesz - jak sie montuje zlew domsjo dwukomorowy?? tylko na szafce czy na jakis specjalnych hakach, podporach w scianie??
sprawa dosc pilna, za pomoc z gory dziekuje :)

kokobo
15-02-2010, 21:06
Tylko na szafce. Z tym że szafka musi być przerobiona w/g. instrukcji. Sam zlew opiera się na blacie.

kokobo
15-02-2010, 21:20
Coś mi się wydaje że to nie pisze niezadowolony klient. Jak mogła się kuchnia rozlecieć. A 25 lat gwarancji to pikuś?

BeaWroc
15-02-2010, 21:43
no własnie ja tez slyszalam ostatnio że te meble się rolatują, co mnie bardzo zasmuciło, bo chiałam sobie takie śliczniunie bialunie zafundować, a teraz mam zagwostkę , czy aby na pewno :-?
to w końcu rozlatują się czy nie :roll:

kokobo
15-02-2010, 21:47
Nigdy ale to przenigdy nie zamówię już kuchni w IKEI lub BRW ! Moja kuchnia ma 2 lata i nadaje się do wymiany !!! 8900 w błoto !
Do tego doszło że musiałam zamówić kuchnie w innej firmie i własnie mi kończą
wprawdzie termin im trochę uciekł ale na razie jest wykonana w 80% i juz mi się podoba, a samo wykonanie jest zupełnie inne niz IKEI, każdy szczegół dopracowany - patrze na ręce monterom i widze jak się starają i że meble są zupełnie inaczej wykonane, a nie jak z tasmy w IKEI.
Czekam jeszcze tylko na fronty. Wprawdzie całośc wyniesie mnie 13500 ale wolę juz dopłacić niż załamac się po dwóch latach. Firme poleciła mi znajoma ma piękne mebelki. Firma wykonuje projekt i doradza gdzie moga stac sprzęty i jakie obok siebie bo jak sie okazuje to jest równiez ważne. Na wizualizacji moja kuchnia wygląda ślicznie, mam nadzieję że gdy założą juz fronty bedzie wyglądała tak samo lub lepiej.

Sorki. Wcześniejszy post dot. tego cytatu.

kokobo
15-02-2010, 22:02
A w mojej już byłej kuchni IKEI szuflady się nie domykały czego wynikiem było to iż się rozchodziły wewnątrz, nóżki na których stały meble ( UWAGA ) zostały wepchnięte do wnetrza mebla ! fakt dwa razy stałam na blacie, gdyz chciałam posprzatać na górze ale - wybaczcie nie ważę 150kg tylko 58.


Montuję kuchnie bardzo długo, ale takich głupot jeszcze nie słyszałem.
Na szafkach kuchennych z Ikea montuje się często blaty granitowe które mają wagę po kilkaset kilogramów (wytrzymałość jednej nóżki 125kg) i jakoś nogi nie wpadają do środka.
Widać montował sąsiad fachowiec :)

godul1
16-02-2010, 07:03
no własnie ja tez slyszalam ostatnio że te meble się rolatują, co mnie bardzo zasmuciło, bo chiałam sobie takie śliczniunie bialunie zafundować, a teraz mam zagwostkę , czy aby na pewno :-?
to w końcu rozlatują się czy nie :roll:
Nic sie nie rozlatuje i nie rozłazi. Jak ktos nie czuje si ena siłach zeby składac samemu te mebelki musi poprostu zamówic fachowy montaz. Ja mam juz druga kuchnie z ikea. Pierwsza która kupowałem około 8 lat temu stoi i słuzy komu innemu w starym domu i nic jej nie dolega 9wiem bo mieszkaja tam teraz rodzice). Druga kuchnię kupiłem w zeszłym roku i tez wszystko jest w najlepszym porządku.

BeaWroc
16-02-2010, 08:26
dzieki godul1
znaczy , jest nadzieja, musze sie tyl;ko do nich przejechać z zapytaniem czy inne niz ich urządzenia do zabudowy będa pasowały, bo chciałam sobie zrobić zestaw-piekarnik,ekspres i mikrofala w jednym.

amarulla
16-02-2010, 10:34
dziekuje bardzo :)

ps. a przerobiona w jakim sensie? nawet ta specjalna pod zlew??

irreality
16-02-2010, 10:42
Te specjalne Ikeowe szafki na mikrofale mają nietypową wielkość.

Póki co nie udało mi się znaleźć mikrofalówki poza Ikeową o takiej wysokości przedniego panelu.

Piekarnik Electrolux i zmywarka Bosch - pasowały bez problemu.

BeaWroc
16-02-2010, 13:01
Ja własnie tak podejrzewałam, ale sobie wymyśliłam, że może za dopłata to by cuś inaczej mogli zrobić, tylko jeszcze się nie dowiadywałam więc tak troszkę lawiruję w temacie. :wink:

e-go
16-02-2010, 14:32
Te specjalne Ikeowe szafki na mikrofale mają nietypową wielkość.

Póki co nie udało mi się znaleźć mikrofalówki poza Ikeową o takiej wysokości przedniego panelu.

Piekarnik Electrolux i zmywarka Bosch - pasowały bez problemu.

Ja mam jakąś Whirlpoola, jest nieco niższa niż otwor w szafce, ale nad mikrofalą montażyści dołożyli (jakoś?!) panel z frontu - nie wiem czy dcinali, ale jest ok.

godul1
16-02-2010, 14:43
dzieki godul1
znaczy , jest nadzieja, musze sie tyl;ko do nich przejechać z zapytaniem czy inne niz ich urządzenia do zabudowy będa pasowały, bo chciałam sobie zrobić zestaw-piekarnik,ekspres i mikrofala w jednym.
wkłądałem do słupka z ikea piekarnik umieszczony nad dwoma szufladami. Nad piekarnikiem postawiłem mikrofalę ale bez ramki bo nie była niestty już dostepna do mojego wiekowego modelu. Piekarnik wlezie na bank kazdy, a co do mikrofali to imho tez bo jest dość duża mozliwosć regulacji półkami, wysokościa drzwiczek i maskownicą czy innymi szufladami. trzeba tylko dobrze pogłowkowac nad dostepnymi w tym systemie elementami albo trafić na kogoś kumatego w dziale kuchennym.

maartaa
16-02-2010, 16:49
ostatnio gdzieś wyczytałam, że możliwe jest spłycenie niektórych szafek - o których mowa? czy szafki narożne (te z półkami) da się spłycić do 37 cm, tak żeby pasowały do pozostałych węższych szafek stojących? ewentualnie jaka jest inna opcja na zorganizowanie rogu z tymi płytszymi szafkami?


czy z Ikeowskich blatów da się zrobić taki blatostół, jak na poniższym zdjęciu?
http://www.lupus.eu/uploaded/imps_pictures/pic_559746298_kopia-bordo_cam01_jpg.jpg
jeśli tak, to czy zrobiliby mi to montażyści z Ikei, czy sama musiałabym kombinować? i ile taka przyjemność kosztuje?

BeaWroc
16-02-2010, 17:04
godul1
wkłądałem do słupka z ikea piekarnik umieszczony nad dwoma szufladami. Nad piekarnikiem postawiłem mikrofalę ale bez ramki bo nie była niestty już dostepna do mojego wiekowego modelu. Piekarnik wlezie na bank kazdy, a co do mikrofali to imho tez bo jest dość duża mozliwosć regulacji półkami, wysokościa drzwiczek i maskownicą czy innymi szufladami. trzeba tylko dobrze pogłowkowac nad dostepnymi w tym systemie elementami albo trafić na kogoś kumatego w dziale kuchennym.
dzieki, znaczy , jak się pokombinuje to sie zrobi, no i o to chodzi, jak kupię sprzęt, pomierzę i podjadę do Ikei na poradę, zobaczymy co tam zaproponują.
Rozmawiałam dzisiaj z koleżanką ,która doglądała mieszkania znajomych przez wakacje, tez mają meble z ikei, tylko jakies z czerwonymi dodatkami, sa nimi zachwyceni , ona zreszta też :D


irreality
Te specjalne Ikeowe szafki na mikrofale mają nietypową wielkość.

Póki co nie udało mi się znaleźć mikrofalówki poza Ikeową o takiej wysokości przedniego panelu.

Piekarnik Electrolux i zmywarka Bosch - pasowały bez problemu.
ja wybrałam z aristona piekarnik , samsunga kuchenkę i chciałam wepchać ekspres do kawy też Ariston, dlatego tak kombinuję. To wszystko ma się zmieścić w jednym słupku :roll: ale będzie cirk 8)

ana-76
16-02-2010, 18:22
czerwona to czerwony abstrakt z innym sie nie spotkałam też jestem nim zauroczona baaardzo.

kokobo
16-02-2010, 21:21
dziekuje bardzo :)

ps. a przerobiona w jakim sensie? nawet ta specjalna pod zlew??

Przerobiona w takim sensie jak pisze w instrukcji :D Wyrzuca się te dwie górne listwy i zamiast nich montuje dostarczone razem ze zlewem metalowe listwy. Nie ma specjalnej szafki pod zlew. Pod zlew stosuje się standartowe 50,60,80.

kokobo
16-02-2010, 21:26
ostatnio gdzieś wyczytałam, że możliwe jest spłycenie niektórych szafek - o których mowa? czy szafki narożne (te z półkami) da się spłycić do 37 cm, tak żeby pasowały do pozostałych węższych szafek stojących? ewentualnie jaka jest inna opcja na zorganizowanie rogu z tymi płytszymi szafkami?


czy z Ikeowskich blatów da się zrobić taki blatostół, jak na poniższym zdjęciu?
http://www.lupus.eu/uploaded/imps_pictures/pic_559746298_kopia-bordo_cam01_jpg.jpg
jeśli tak, to czy zrobiliby mi to montażyści z Ikei, czy sama musiałabym kombinować? i ile taka przyjemność kosztuje?

Nie rozumię za bardzo pytania. Szafka narożna po bokach już ma 37cm, to co tam spłycać?
Taki blato-stół da się zrobić, tylko że będzie widać łączenie bo blaty mają 62 cm
Nietypowe żeczy można uzgodnić z montażystą. A koszt ??? Jeżeli chodzi o mnie to po wielkości ze zdjęcia ok. 150-200zł.

kokobo
16-02-2010, 21:31
Ups. Sorki miało być "rzeczy"

amarulla
16-02-2010, 21:33
tak dla pewnosci tylko - o tym samym zlewie i o tej samej szafce oboje myslimy?

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S29852508

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S09847481

kokobo
16-02-2010, 21:39
tak dla pewnosci tylko - o tym samym zlewie i o tej samej szafce oboje myslimy?

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S29852508

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S09847481

Dokładnie. Na pierwszym zdjęciu widać szafkę "80" zwykłą FAKTUM z tym że są wyrzucone dwie górne listwy i zastąpione dwoma metalowymi założonymi niżej a dostarczonymi razem ze zlewem. No i oczywiście fronty są nie "70" lecz "57"

kokobo
16-02-2010, 21:45
Jest jeszcze jedna sprawa. Pod ten zlew docina się blat w specjalny sposób. A swoją drogą, warto wydać 700-1000zł i mieć fachowo zmontowaną kuchnię. Proszę mi wierzyć że często jeździmy dokończyć kuchnie które klienci próbowali sami zmontować i potem kosztuje to dużo drożej. A wygląda często tak że ręce opadają. Choć nie ukrywam że zdarzają się zawzięci pasjonaci i jakoś to wychodzi. :D

maartaa
17-02-2010, 06:33
Nie rozumię za bardzo pytania. Szafka narożna po bokach już ma 37cm, to co tam spłycać?
chodzi o to, że chciałabym mieć kuchnię bardzo podobną do tego, co jest na zdjęciu w poprzednim moim poście. przy ścianach, czyli boki z lodówką i kuchenką oraz ze zlewem, chciałabym szafki o głębokości 60 cm. ale już ta część, z której 'wychodzi' blato-stół' pasowałaby mi właśnie płytsza, o głębokości 37 cm. a płytszych szafek, żeby to zrobić, nie znalazłam :roll:

kokobo
17-02-2010, 11:38
W takim wypadku wyspę robi się z szafek górnych które mają 37cm i 70 lub 92cm wysokości. Po prostu, górne szafki stawia się na nóżkach. :lol:

gambi
18-02-2010, 14:42
Chcialabym sie poradzic: czy do takiej szafki mozna zamontowac zlew narozny:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S09854283 ?
chodzi mi o to czy tej wyjezdzajaca polce nie bedzie przeszkadzac np. bateria?
czy cos takiego sie robi?

poza tym chcialabym sie zapytac czy jest mozliwe zakupienie kuchni w Ikei w Polsce ( myslimy o Katowicach ) i transport i montaz na Slowacji?
Czy taka usluga jest mozliwa? albo ewentualnie czy mozna na montaz wziasc kogos z Ikea w Bratyslawie?[/url]

kokobo
18-02-2010, 17:55
Chcialabym sie poradzic: czy do takiej szafki mozna zamontowac zlew narozny:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S09854283 ?
chodzi mi o to czy tej wyjezdzajaca polce nie bedzie przeszkadzac np. bateria?
czy cos takiego sie robi?

poza tym chcialabym sie zapytac czy jest mozliwe zakupienie kuchni w Ikei w Polsce ( myslimy o Katowicach ) i transport i montaz na Slowacji?
Czy taka usluga jest mozliwa? albo ewentualnie czy mozna na montaz wziasc kogos z Ikea w Bratyslawie?[/url]

Zamontowanie zlewu w takiej szafce wiąże się z dwoma problemami.
1. Kosze nie będą działać bo oprócz miski zlewu będzie się tam znajdował jeszcze syfon i przyłącza wodne. W ostateczności mógłby działać dolny kosz.
2.Zlew zamontowany w takiej szafce byłby bardzo niefunkcjonalny chociażby z tego względu że byłby do niego utrudniony dostęp a zwłaszcza ciężki dostęp do baterii.

Jeżeli koniecznie chce Pani zlew umieścić w rogu pomieszczenia to są jeszcze inne sposoby używając innych szafek.
Zakup kuchni, transport i montaż są możliwe do załatwienia. Już realizowaliśmy takie zamówienia. Proszę o kontakt na e-mail.

maartaa
18-02-2010, 18:38
W takim wypadku wyspę robi się z szafek górnych które mają 37cm i 70 lub 92cm wysokości. Po prostu, górne szafki stawia się na nóżkach. :lol:
chyba nie do końca się zrozumieliśmy..

plan kuchni ma być mniej-więcej taki:
http://img194.imageshack.us/img194/8458/image3hz.jpg
i chciałabym na dole szafki płytsze o tę część zaznaczoną na żółto. odpowiedniki szafek 7 i 8 znalazłam bez problemu i wiem, jak to rozwiązać.
natomiast zagadką pozostaje dla mnie płytsza szafka jak ta z nr 6.
nie znalazłam takiej, stąd pytanie, czy istniejącą dałoby się tak właśnie spłycić..?


i jeszcze małe pytanie o tę mikrofalówkę z funkcją piekarnika - czy jest możliwe zamonotownie jej pod płytą, w miejscu piekarnika i zamaskowanie tej przerwy np. wyższą szufladą?

oraz czy płytę elektryczną lub indukcyjną można zamontować w blacie na dowolnej szafce? albo częśćiowo na jednej a częściowo na drugiej?

kokobo
18-02-2010, 21:00
Nie ma żadnego problemu, szafkę narożną można spłycić ale niestety koszy obrotowych już nie będzie można zamontować.
O ile dobrze pamiętam to pod mikrowelo-piekarnik pasuje jeden z frontów szufladowych '57' czyli ta środkowa z zestawu trzech szuflad.
Płytę można zamontować na dowolnej szafce, choć najlepiej by było żeby to była płyta nie grubsza od blatu tj. 38mm. Jeżeli jest troszkę grubsza to też nie ma problemu, wystarczy podciąć o 1cm boki szafek.
Ogólnie rzecz biorąc wszystko da się zrobić :D

MCB
19-02-2010, 09:52
Czy jest możliwość mocowania szafek do ściany zamiast stawiania na nóżkach?

MCB

mocca
19-02-2010, 11:04
Mocca jeszcze jeden okap według mnie pasował by do Twojej kuchni (ja jak go zobaczyłam to oniemiałam z zachwytu, jednak cena szybko mnie otrzeźwiła ;) ) http://www.franke.pl/franke-39934-fga-904-gf.html




ale cudo znalazlaś :o a wydawało mi się, ze ja juz wszystko co mozliwe przejrzałam ;) faktycznie cena nieco powalajaca, zastanawiam sie, czy jest sens wydawac tak spore pieniądze na okap... dlatego wciąż rozważam dwa pierwsze ktore pokazałam na poprzedniej stronie... ich ceny sa rozsadniejsze ;) ale wielkie dzięki za pamięć i namiary ;)

co do dalszej treści Twojego posta to trochę się zgadzam, aczkolwiek my tez mamy zmywarke boscha i front chyba pasuje ;) piszę chyba bo rzeczywiście montowali to ikeowcy i nie zwróciłam uwagi jak to wyglada od strony technicznej a oni nic nie wspominali ze cos jest nie tak.
Co do szablonow i uchwytów to w ubiegłym roku na stoisku z uchwytami widziałam takie szablony do kupienia, teraz ich nie szukałam bo meczyli sie tez ikeowcy :lol:.
listwy blatowe rzeczywiscie ograniczone, zresztą do moich drewnianych blatów chyba zadne by w grę nie wchodziły raczej.

Natomiast szafki scienne wiszą 53 cm nad blatem, nie wiem jaki jest standard ale ja niska jestem i robiłam tak by mi było wygodnie :D

kokobo
19-02-2010, 18:23
Owszem, można mocować szafki do ściany bez nóżek ale tylko te o głębokości 37cm (górne) tworząc z nich dowolne zabudowy. Szafki 60cm za bardzo odstają od ściany i występują duże obciążenia dlatego muszą być podparte nogami.

BozenaEwa
24-02-2010, 10:57
a ja wczoraj sie zalamalam, bo mialm wizje na moja kuchnie IKEA i dowiedzilam sie,ze niestety ale IKEA nie zamierza prowadzic nadal sprzedazy blatu GIMAN. I teraz siedze i glowkuje co tu zamiast tego zrobic. Ten blat byl idealny do mojej kuchni 100 na 173, a teraz co?? Laczyc blat zwykly?? Dodam ze chce miec polwysep na jednej wysokosci. Pomozcie!!! :cry:

BozenaEwa
24-02-2010, 10:57
a ja wczoraj sie zalamalam, bo mialm wizje na moja kuchnie IKEA i dowiedzilam sie,ze niestety ale IKEA nie zamierza prowadzic nadal sprzedazy blatu GIMAN. I teraz siedze i glowkuje co tu zamiast tego zrobic. Ten blat byl idealny do mojej kuchni 100 na 173, a teraz co?? Laczyc blat zwykly?? Dodam ze chce miec polwysep na jednej wysokosci. Pomozcie!!! :cry:

capriola
01-03-2010, 14:06
Po dość długich naradach rodzinnych i zmianach wizji naszej przyszłej kuchni, wreszcie zapadła decyzja- Nexus brązowy.
Nie wiem tylko jaki kolor ścian będzie fajnie pasował do tych frontów. Blat i płytki będą w neutralnych, jasnych kolorach.
Teraz siedzę i myślę jaki jeszcze kolor wprowadzić do kuchni aby nie była mdła i nudna, może zieleń? Dobry pomysł?

edytka121
01-03-2010, 14:51
w katalogach ikei widnieje zieleń przy nexusie i biały kolor płytek, więc trafiony kolor jest na pewno.

trochę stalowego w dodatkach bym dorzuciła i bedzie nowoczesnie.

powodzenia
:D

capriola
01-03-2010, 17:28
dzięki:)
tak, będą stalowe cokoły i takie długie uchwyty.
To muszę teraz poszukać ładnego odcienia zieleni.

Terry
01-03-2010, 21:10
Mam pytanie dotyczące blatów drewnianych. Wybraliśmy białą kuchnię lakierowaną i chcieliśmy drewniane blaty, ale w salonie w Poznaniu właściwie to dwa blaty tylko siebie "dotykały", nie było między nimi żadnego łączenia. Czy wiecie może czy takie "profesjonalne" łączenie jest możliwe?. Poza tym doczytałam z Waszych postów, że można sobie samemu zakupić sprzęt AGD i on do mebli raczej pasuje. Bardzo mnie to ucieszyło, bo nie bardzo chcieliśmy mieć sprzęt ikeowski.
Mam tylko kłopot z dobraniem okapu. Podobaja mi sie takie http://www.globalo.com.pl/2/1/221/6 ale nie jestem przekonana czy pasuje do reszty. Może ktoś posłuży dobrą radą ?

BlackMamba
01-03-2010, 21:27
Mocca jeszcze jeden okap według mnie pasował by do Twojej kuchni (ja jak go zobaczyłam to oniemiałam z zachwytu, jednak cena szybko mnie otrzeźwiła ;) ) http://www.franke.pl/franke-39934-fga-904-gf.html




ale cudo znalazlaś :o a wydawało mi się, ze ja juz wszystko co mozliwe przejrzałam ;) faktycznie cena nieco powalajaca, zastanawiam sie, czy jest sens wydawac tak spore pieniądze na okap... dlatego wciąż rozważam dwa pierwsze ktore pokazałam na poprzedniej stronie... ich ceny sa rozsadniejsze ;) ale wielkie dzięki za pamięć i namiary ;)

co do dalszej treści Twojego posta to trochę się zgadzam, aczkolwiek my tez mamy zmywarke boscha i front chyba pasuje ;) piszę chyba bo rzeczywiście montowali to ikeowcy i nie zwróciłam uwagi jak to wyglada od strony technicznej a oni nic nie wspominali ze cos jest nie tak.
Co do szablonow i uchwytów to w ubiegłym roku na stoisku z uchwytami widziałam takie szablony do kupienia, teraz ich nie szukałam bo meczyli sie tez ikeowcy :lol:.
listwy blatowe rzeczywiscie ograniczone, zresztą do moich drewnianych blatów chyba zadne by w grę nie wchodziły raczej.

Natomiast szafki scienne wiszą 53 cm nad blatem, nie wiem jaki jest standard ale ja niska jestem i robiłam tak by mi było wygodnie :D

Mocca bardzo Ci dziękuję za odpowiedź :D

Capriola nie bój się kolorów, będzie pięknie :) ja w kuchni i przedpokoju mam kolorowo, podłogi ceglaste, ściany zielona struktura w kuchni zielona tylko jedna ściana łączona z "kością" słoniową, na tle jasnym Fagerland, dodatki czerwone i jest mi z tymi kolorami bardzo dobrze :lol: [/b]

aldimara
01-03-2010, 22:11
Mam pytanie dotyczące blatów drewnianych. Wybraliśmy białą kuchnię lakierowaną i chcieliśmy drewniane blaty, ale w salonie w Poznaniu właściwie to dwa blaty tylko siebie "dotykały", nie było między nimi żadnego łączenia. Czy wiecie może czy takie "profesjonalne" łączenie jest możliwe?
Laczenie na tzw. hokejke. Do zrobienia potrzebna jest frezarka gornowrzecionowa i specjalny szablon, ktory od biedy mozna wykonac samemu.

Terry
01-03-2010, 22:14
Ło matko a co to takiego? Czy mogłabym prosić o baaardzo łopatologiczne wyjaśnienie tego :roll: I gdzie mogę taki szablon kupić bo na 100% nie zrobimy tego sami :oops:

EdytaJ
01-03-2010, 22:24
Czy w te ikeowskie narozne szafki da sie wmontowac zlew?
Zastanawiam sie nad szarym abstraktem + blat zloty dab.

beciakus
07-03-2010, 13:05
witam
mam pytanie do posiadaczy mebli kuchennych Stat
Jaki jest dokladny wymiar dolnych drzwiczek( chodzi mi o wymiar samych drzwi)
Jest napisane ze 70 cm...chcialbym wiedziec czy jest to dokladne 70 cm czy ciut wiecej.
Maż z kolegą chce robic obudowy szafek a kupic fronty (drzwiczki) w ikea. Nie wiem czy są typowe czy nie..( w moich meblach zwyklych, od stolarza drzwiczki mają 71,5 cm)
Prosze o pomoc w tej sprawie bo do ikea mam troche daleko żeby to sprawdzić...
pozdrawiam

beciakus
08-03-2010, 07:19
Witam
czy ktoś moze wytłumaczyć mi łopatologicznie jak na jakiej zasadzie montowany jest zlew Domsjo, z tego co wyczytałam jest nakladany na szafke ale chciałaby wiecej szczegółów na ten temat (niestety nie moge pojechać do kea i zobaczyć tego na żywo...)
a co z blatem? dochodzi do boków zlewu?
pozdrawiam

beciakus
08-03-2010, 07:19
Witam
czy ktoś moze wytłumaczyć mi łopatologicznie jak na jakiej zasadzie montowany jest zlew Domsjo, z tego co wyczytałam jest nakladany na szafke ale chciałaby wiecej szczegółów na ten temat (niestety nie moge pojechać do kea i zobaczyć tego na żywo...)
a co z blatem? dochodzi do boków zlewu?
pozdrawiam

gospie
11-03-2010, 19:36
jw

gospie
11-03-2010, 19:36
jw

ooliwka
11-03-2010, 20:24
IKEA :wink:

ooliwka
11-03-2010, 20:24
IKEA :wink:

Oolaa
11-03-2010, 23:00
Witam, bede ogromnie wdzieczna za pomoc w ustaleniu czy:

- jednokomorowy zlew ceramiczny Domsjo z IKEA mozna zamontowac na wolnostojacej szafce zlewozmywakowej?

- czy mozna go jakos (na szynie) zamontowac dodatkowo do scianny, jesli oparcie go na wolnostojacej szafce moze byc ryzykowne?

- czy mozna go np postawic na blacie - czy ma plaski spod? - jak np tu [urlhttp://czterykaty.pl/czterykaty/5,57596,2360708,Lazienka_idealnie_biala.html[/url]

jesli Ktos ma doswiadczenie z tym zlewem, zamontowanym bezpiecznie nie w ciagu szafek prosilabym o pomoc i opinie, dziekuje z gory ;)

marecki6
12-03-2010, 08:34
- oczywiscie ze mozesz go zamontowac w wolnostojacej szafce ale napewno z blatem, wystarczy wyciac odpowiedni otwor
-z tego co pamietam to nie ma on mocowanie ktore umozliwialoby go przykrecic do sciany
-do postawienia na blacie sie raczej nie nadaje a gdyby nawet raczej nie byloby to wygodne bo jest dosc gleboki

madziarek2
12-03-2010, 17:14
Mam taki w planie :lol: , gdyż juz mi obrzydło ciągłe mycie metalowego echhh te plamki i zacieki są wkurzające :evil:

Oolaa
13-03-2010, 22:48
Dziekuje, marecki6.

EdytaJ
13-03-2010, 23:37
Orientujecie sie czy szafki narozne 60x120 sa lewe i prawe?

ana-76
14-03-2010, 07:34
jak robilam wizualizację w programie ikea to były więc napewno są szafki rogowe i lewe i prawe, ja akurat będę miala w prawym rogu 60x120 a w lewym 90x90

frelka
14-03-2010, 11:11
Mam pytanie do lepiej zorientowanych:
Czy płytę elektryczną ze sterowaniem da się zamontować na szafce narożnej 120x60?
http://www.ikea.com/PIAimages/0088603_PE220003_S4.JPG

frelka
14-03-2010, 11:11
Mam pytanie do lepiej zorientowanych:
Czy płytę elektryczną ze sterowaniem da się zamontować na szafce narożnej 120x60?
http://www.ikea.com/PIAimages/0088603_PE220003_S4.JPG

budek77
14-03-2010, 12:00
Mam pytanie do fachowca z Ikei:
czy cały sprzęt AGD (nie ikeowski) wejdzie mi w szafki z Ikei ??

I jeszcze jedno: do szafki wiszącej na mikrofalę jaka wchodzi mikrofalówka- chodzi mi o wymiary ??

budek77
14-03-2010, 12:00
Mam pytanie do fachowca z Ikei:
czy cały sprzęt AGD (nie ikeowski) wejdzie mi w szafki z Ikei ??

I jeszcze jedno: do szafki wiszącej na mikrofalę jaka wchodzi mikrofalówka- chodzi mi o wymiary ??

paweleu
14-03-2010, 15:31
Witam,

Z tego co się dowiadywałem piekarnik, płyta, zmywarka będzie pasować bez problemów - też tak planuję mieć. U brata jest wszystko inne (też ma meble ikea) i żadnych problemów nie było. Nie wiem jak lodówka i mikrofalówka bo te sprzęty mam wolnostojące.

Pozdrawiam
Paweł

paweleu
14-03-2010, 15:31
Witam,

Z tego co się dowiadywałem piekarnik, płyta, zmywarka będzie pasować bez problemów - też tak planuję mieć. U brata jest wszystko inne (też ma meble ikea) i żadnych problemów nie było. Nie wiem jak lodówka i mikrofalówka bo te sprzęty mam wolnostojące.

Pozdrawiam
Paweł

aniawmuratorze
14-03-2010, 15:44
Mam pytanie do lepiej zorientowanych:
Czy płytę elektryczną ze sterowaniem da się zamontować na szafce narożnej 120x60?
http://www.ikea.com/PIAimages/0088603_PE220003_S4.JPG

ja mam w narożnej ale zachacza też o stojącą obok szafkę 40
jak chcesz zrobię zdjęcie

aniawmuratorze
14-03-2010, 15:44
Mam pytanie do lepiej zorientowanych:
Czy płytę elektryczną ze sterowaniem da się zamontować na szafce narożnej 120x60?
http://www.ikea.com/PIAimages/0088603_PE220003_S4.JPG

ja mam w narożnej ale zachacza też o stojącą obok szafkę 40
jak chcesz zrobię zdjęcie

frelka
14-03-2010, 19:05
ja mam w narożnej ale zachacza też o stojącą obok szafkę 40
jak chcesz zrobię zdjęcie
Dzięki za odzew, czyli z samej narożnej też by się zmieściło?

frelka
14-03-2010, 19:05
ja mam w narożnej ale zachacza też o stojącą obok szafkę 40
jak chcesz zrobię zdjęcie
Dzięki za odzew, czyli z samej narożnej też by się zmieściło?

Terry
14-03-2010, 19:22
A ja mam pytanie jak "ładnie" połączyć blaty drewniane bo te w sklepie w Poznaniu nie są wcale złączone?

Terry
14-03-2010, 19:22
A ja mam pytanie jak "ładnie" połączyć blaty drewniane bo te w sklepie w Poznaniu nie są wcale złączone?

aniawmuratorze
15-03-2010, 07:53
ja mam w narożnej ale zachacza też o stojącą obok szafkę 40
jak chcesz zrobię zdjęcie
Dzięki za odzew, czyli z samej narożnej też by się zmieściło?

Moim zdaniem się zmiesci zajrzalam pod spod szafki nie ma tam zadnych wzmocnień (część ramy szafki jest metalowa) więc spokojnie można wyciąć blat i wstawić płytę

Ja musialam się cofnąć na 40 bo na naroznej szafce mam łączenie blatów

aniawmuratorze
15-03-2010, 07:53
ja mam w narożnej ale zachacza też o stojącą obok szafkę 40
jak chcesz zrobię zdjęcie
Dzięki za odzew, czyli z samej narożnej też by się zmieściło?

Moim zdaniem się zmiesci zajrzalam pod spod szafki nie ma tam zadnych wzmocnień (część ramy szafki jest metalowa) więc spokojnie można wyciąć blat i wstawić płytę

Ja musialam się cofnąć na 40 bo na naroznej szafce mam łączenie blatów

aniawmuratorze
15-03-2010, 07:55
A ja mam pytanie jak "ładnie" połączyć blaty drewniane bo te w sklepie w Poznaniu nie są wcale złączone?

raczej nie ma żadnych łączników zapytaj może tych co mają taki blat u siebie
np betib i Jasia

aniawmuratorze
15-03-2010, 07:55
A ja mam pytanie jak "ładnie" połączyć blaty drewniane bo te w sklepie w Poznaniu nie są wcale złączone?

raczej nie ma żadnych łączników zapytaj może tych co mają taki blat u siebie
np betib i Jasia

godul1
15-03-2010, 08:03
Orientujecie sie czy szafki narozne 60x120 sa lewe i prawe?
z tego co pamietam to szafka narozna jest uniwersalna i tylko od sposobu montazu zalezy czy będzie ona lewa czy prawa. Skłądałęm to jednak prawie rok temu wiec mogę sie mylic.
Zwróćcie uwagę ze wtej szafce narożnej można sobie zamontowac zajefajny kosz obrotowy, który można cały wyciagnąć z szafki, a kosztuje to grosze w porównaniu do tego co mozna dostac w salonach mebli kuchennych.

Tosia123
15-03-2010, 17:35
Blaty drewniane łączy się od spodu na specjalne śruby

http://tiny.pl/hg9r2

Widać miejsce łączenia ale praktycznie nie ma szpary.
Można zakryć ją szpachlówką do drewna.
Majster, który powie, że "sie nie da" nie nadaje się :lol:

Tosia123
15-03-2010, 17:35
Blaty drewniane łączy się od spodu na specjalne śruby

http://tiny.pl/hg9r2

Widać miejsce łączenia ale praktycznie nie ma szpary.
Można zakryć ją szpachlówką do drewna.
Majster, który powie, że "sie nie da" nie nadaje się :lol:

Annja
15-03-2010, 18:32
Czas na moją kuchnię IKEA, z której jestem bardzo zadowolona w myśl zasady "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" :wink:
Brązowo-czarny Nexus + czerwony abstrakt + szary blat. Zdjęcia słabej jakości, ale coś tam widać:
http://images36.fotosik.pl/159/892916509cb6e422med.jpg
http://images38.fotosik.pl/268/0d1a12049e69d4e3med.jpg

ana-76
15-03-2010, 18:37
anja co to za szafka obok kuchenki?

Annja
15-03-2010, 19:11
Zwykła narożna szafka z koszem, taka symetryczna, bo w drugim rogu jest taka trochę inna narożna, ale nie pamiętam wymiarów :oops:

Cinek23
15-03-2010, 20:29
Annja, bardzo ładna kuchnia, wygląda na miłą i przytulną, fajnie pasują do siebie te kolory. Można wiedzieć jakie są wymiary i ile kosztowały meble, bez sprzętu?

ana-76
15-03-2010, 21:58
Zwykła narożna szafka z koszem, taka symetryczna, bo w drugim rogu jest taka trochę inna narożna, ale nie pamiętam wymiarów :oops:
DZIĘKI jak napisalaśże narozna to odrazu zauważyłam że kończy się przy szufladach te są 90x90 też taką będę miała ;))) drugi typ naroznych to te 60x120 napisz jak sie sprawują te narożne szafki.

viola_13
15-03-2010, 22:34
Czas na moją kuchnię IKEA, z której jestem bardzo zadowolona w myśl zasady "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" :wink:
Brązowo-czarny Nexus + czerwony abstrakt + szary blat. Zdjęcia słabej jakości, ale coś tam widać:
http://images36.fotosik.pl/159/892916509cb6e422med.jpg
http://images38.fotosik.pl/268/0d1a12049e69d4e3med.jpg

Chyba zaraz zemdleję....Jestem w szoku. Toż to moja kuchnia,tylko w wersji Nexus z czerwonym abstraktem, a ja mam z białym. Rozmieszczenie mebli identyczne, do tego masz żaluzję na którą nam już zabrakło kasy....Nawet podłoga podobna. SZooook. Opolszczyzna wymiata :lol:

Annja
16-03-2010, 17:54
Kuchnia ma wymiar 3x4,15, cena mebli poszła do Cinka23 na priv.
Szafki narożne są bardzo wygodne w obsłudze, trochę trzaskają przy zamykaniu, spowalniacze by się przydały, chociaż nie wiem, czy do tych szafek można takowe zamontować.
Wyobraź sobie [/b]viola[b], że też przymierzałam się do białego abstrakta, ale bałam się trochę efektu szachownicy. Koniec końców stanęło na czerwonym i jestem zadowolona :)

grazi
16-03-2010, 18:46
Czas na moją kuchnię IKEA, z której jestem bardzo zadowolona w myśl zasady "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" :wink:
Brązowo-czarny Nexus + czerwony abstrakt + szary blat. Zdjęcia słabej jakości, ale coś tam widać:
http://images36.fotosik.pl/159/892916509cb6e422med.jpg
http://images38.fotosik.pl/268/0d1a12049e69d4e3med.jpg
A mozna zapytać o cenę takiej kuchni? Bardzo ładna.

Annja
16-03-2010, 19:04
A mozna zapytać o cenę takiej kuchni? Bardzo ładna.
Poszło na priv :)

viola_13
16-03-2010, 20:51
Nasza kuchnia jest- jak już wczesniej wspomniałam- bardzo podobna do kuchni Annji. Kilka miesięcy temu , chyba w czerwcu ub.roku w tym samym temacie wkleiłam wstępny projekt naszej kuchni w wersji czerwonoczarnej. Jednak po długim namysle wybraliśmy bezpieczniejszą wersję: brązowoczarny Nexux z białym abstraktem a do tego szary blat. Wymarzoną żaluzję tymczasowo odpuściliśmy. Kuchnię montowaliśmy samodzielnie. Oto kilka ujęć w wersji komórkowej, sami oceńcie czy nasze kuchnie nie są łudząco podobne..

http://images36.fotosik.pl/160/a1e911bf51a4bfdcmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images48.fotosik.pl/273/fa58fa95f7af92dfmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images50.fotosik.pl/273/4ec3f159310aa3c7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images39.fotosik.pl/269/0067a8c357d8aac7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Kuchnia jest jeszcze niedokończona - ściany nad blatem na razie są tylko pomalowane duluxem , mam kilka pomysłów na jej wykończenie, ale muszą poczekac na swoją kolej :)
Kuchnia jest bardzo funkcjonalna i przemyślana . Użytkuję ją od 4 miesięcy i dalej lubię do niej wchodzić :D

Annja
16-03-2010, 20:59
Faktycznie podobna :)

Wito2008
16-03-2010, 21:01
Viola, czy masz jakąś ramkę wokół tej zabudowy we wnęce (piekarnik, lodówka itd), bo mi zostaje po 1cm i nie wiem czym to zakryć?

viola_13
16-03-2010, 21:10
Piekarnik mamy Samsunga, wchodzi idealnie, wnęka na mikrofalówkę czeka na właściwe urządzenie - też samsunga- na razie mieszka tam stara , wolnostojąca :D.
Jeśli chodzi o przestrzeń pomiędzy wnęką w ścianie a meblami, tez zostało nam po 1 cm z każdej strony i na razie nie mamy pomysłu co z tym zrobić.
Dodam, że meble w zabudowie słupkowej są o 1 cm wysunięte przed powierzchnię ściany. Przy wieczornym oświetleniu daje to cień, który maskuje problem :D

roszki
17-03-2010, 15:22
Głowię się i troję :evil:
szukam piekarnika oraz płyty gazowej pod zabudowę do mebli IKEA,
przeszukałam wszelkie możliwe marki, liczyłam, sprawdzałam wymiary.

Piekarnik znalazłam Electrolux EOB 33100X - wymiarami powinien pasować.

Jednak mam ogromny problem z płytą gazową.

Proszę o pomoc, na jakie wymiary mam zwracać uwagę? W którą stronę i w jakim zakresie mogą się one różnić o tych które proponuje IKEA.

Płyty gazowe Ikea mają wymiary:
Szerokość: 58.0cm - 59.00cm
Głębokość: 50.00cm - 51.00cm
Wysokość podstawy: 4.1cm

Podobnie pierkarniki mają wymiary:
Szerokość: 59.0cm - 59.50cm
Głębokość: 56.00cm - 56.40cm
Wysokość : 59.00cm - 59.50cm

Jakie mogą być odchylenia o tych norm?
Z góry dziękuję za POMOC!!!

roszki
17-03-2010, 15:22
Głowię się i troję :evil:
szukam piekarnika oraz płyty gazowej pod zabudowę do mebli IKEA,
przeszukałam wszelkie możliwe marki, liczyłam, sprawdzałam wymiary.

Piekarnik znalazłam Electrolux EOB 33100X - wymiarami powinien pasować.

Jednak mam ogromny problem z płytą gazową.

Proszę o pomoc, na jakie wymiary mam zwracać uwagę? W którą stronę i w jakim zakresie mogą się one różnić o tych które proponuje IKEA.

Płyty gazowe Ikea mają wymiary:
Szerokość: 58.0cm - 59.00cm
Głębokość: 50.00cm - 51.00cm
Wysokość podstawy: 4.1cm

Podobnie pierkarniki mają wymiary:
Szerokość: 59.0cm - 59.50cm
Głębokość: 56.00cm - 56.40cm
Wysokość : 59.00cm - 59.50cm

Jakie mogą być odchylenia o tych norm?
Z góry dziękuję za POMOC!!!

aniawmuratorze
17-03-2010, 15:36
a pod jaką szafkę planujesz plytę (jakiej szerokości?)

aniawmuratorze
17-03-2010, 15:36
a pod jaką szafkę planujesz plytę (jakiej szerokości?)

roszki
17-03-2010, 17:54
a pod jaką szafkę planujesz plytę (jakiej szerokości?)


Szafka pod piekarnik i plyte:
FA 122 o szerokości 60cm

roszki
17-03-2010, 17:54
a pod jaką szafkę planujesz plytę (jakiej szerokości?)


Szafka pod piekarnik i plyte:
FA 122 o szerokości 60cm

masulda
17-03-2010, 20:27
A ja mam nieco zwariowane pytanie-wymarzyłam sobie kremową kuchnię.Ikea ma tylko białe.Czy da się kupić białe ikeowskie fronty i przemalować na delikatny krem.Jeśli tak to rozumiem że najpierw trzeba je przeszlifować a następnie malować je pistoletem ? Sorry, no tak już mam że bardzo by mi pasowała kremowa a nie taka bieluteńka .Acha , no i nawet liczę się z utratą gwarancji na fronty , oczywiście.

masulda
17-03-2010, 20:27
A ja mam nieco zwariowane pytanie-wymarzyłam sobie kremową kuchnię.Ikea ma tylko białe.Czy da się kupić białe ikeowskie fronty i przemalować na delikatny krem.Jeśli tak to rozumiem że najpierw trzeba je przeszlifować a następnie malować je pistoletem ? Sorry, no tak już mam że bardzo by mi pasowała kremowa a nie taka bieluteńka .Acha , no i nawet liczę się z utratą gwarancji na fronty , oczywiście.

ana-76
17-03-2010, 21:19
a gdzie zginoł ekspert?

ana-76
17-03-2010, 21:19
a gdzie zginoł ekspert?

aniawmuratorze
17-03-2010, 22:20
a gdzie zginoł ekspert?

zarobiony na dziale kuchnie :lol:

aniawmuratorze
17-03-2010, 22:20
a gdzie zginoł ekspert?

zarobiony na dziale kuchnie :lol:

aniawmuratorze
17-03-2010, 22:22
A ja mam nieco zwariowane pytanie-wymarzyłam sobie kremową kuchnię.Ikea ma tylko białe.Czy da się kupić białe ikeowskie fronty i przemalować na delikatny krem.Jeśli tak to rozumiem że najpierw trzeba je przeszlifować a następnie malować je pistoletem ? Sorry, no tak już mam że bardzo by mi pasowała kremowa a nie taka bieluteńka .Acha , no i nawet liczę się z utratą gwarancji na fronty , oczywiście.

ja bym chyba się nie pokusiła o przemalowanie :roll:
nie mozesz gdzieś znaleźć waniliowej kuchni ?

biel ikeawskich mebli jest nieco zlamana żółtym ............ no ale do kremu troche im brakuje :wink:

aniawmuratorze
17-03-2010, 22:22
A ja mam nieco zwariowane pytanie-wymarzyłam sobie kremową kuchnię.Ikea ma tylko białe.Czy da się kupić białe ikeowskie fronty i przemalować na delikatny krem.Jeśli tak to rozumiem że najpierw trzeba je przeszlifować a następnie malować je pistoletem ? Sorry, no tak już mam że bardzo by mi pasowała kremowa a nie taka bieluteńka .Acha , no i nawet liczę się z utratą gwarancji na fronty , oczywiście.

ja bym chyba się nie pokusiła o przemalowanie :roll:
nie mozesz gdzieś znaleźć waniliowej kuchni ?

biel ikeawskich mebli jest nieco zlamana żółtym ............ no ale do kremu troche im brakuje :wink:

aniawmuratorze
17-03-2010, 22:45
a pod jaką szafkę planujesz plytę (jakiej szerokości?)


Szafka pod piekarnik i plyte:
FA 122 o szerokości 60cm

na szerokośc ciasnawo ale wejdzie

z tą głębokością myślę że trzeba dopytać bo z przodu szafka jest wzmocniona szyną stalową więc jej się nie ruszy z tyłu jest już plyta wiórowa ktorą można podciąć tylko mam wrażenie że wtedy płyta wyjdzie prawie na ścianie
i co stanie się ze stabilnością szafki jak wytnie się jej tylnią szynę :roll:

mogę spróbować dopytać w weekend jesli sama nie masz takiej możliwości

aniawmuratorze
17-03-2010, 22:45
a pod jaką szafkę planujesz plytę (jakiej szerokości?)


Szafka pod piekarnik i plyte:
FA 122 o szerokości 60cm

na szerokośc ciasnawo ale wejdzie

z tą głębokością myślę że trzeba dopytać bo z przodu szafka jest wzmocniona szyną stalową więc jej się nie ruszy z tyłu jest już plyta wiórowa ktorą można podciąć tylko mam wrażenie że wtedy płyta wyjdzie prawie na ścianie
i co stanie się ze stabilnością szafki jak wytnie się jej tylnią szynę :roll:

mogę spróbować dopytać w weekend jesli sama nie masz takiej możliwości

kroowka
18-03-2010, 08:45
a pod jaką szafkę planujesz plytę (jakiej szerokości?)


Szafka pod piekarnik i plyte:
FA 122 o szerokości 60cm

na szerokośc ciasnawo ale wejdzie

z tą głębokością myślę że trzeba dopytać bo z przodu szafka jest wzmocniona szyną stalową więc jej się nie ruszy z tyłu jest już plyta wiórowa ktorą można podciąć tylko mam wrażenie że wtedy płyta wyjdzie prawie na ścianie
i co stanie się ze stabilnością szafki jak wytnie się jej tylnią szynę :roll:

mogę spróbować dopytać w weekend jesli sama nie masz takiej możliwości

Mam tą szafkę i stalowa szyna z przodu jest wąska, ze 2-3 cm, dużo węższa niż szyna z płyty w standardowej szafce 60. Wieczorem w domu mogę zmierzyć dokładnie jaka przestrzeń zostaje pusta na płytę.

kroowka
18-03-2010, 08:45
a pod jaką szafkę planujesz plytę (jakiej szerokości?)


Szafka pod piekarnik i plyte:
FA 122 o szerokości 60cm

na szerokośc ciasnawo ale wejdzie

z tą głębokością myślę że trzeba dopytać bo z przodu szafka jest wzmocniona szyną stalową więc jej się nie ruszy z tyłu jest już plyta wiórowa ktorą można podciąć tylko mam wrażenie że wtedy płyta wyjdzie prawie na ścianie
i co stanie się ze stabilnością szafki jak wytnie się jej tylnią szynę :roll:

mogę spróbować dopytać w weekend jesli sama nie masz takiej możliwości

Mam tą szafkę i stalowa szyna z przodu jest wąska, ze 2-3 cm, dużo węższa niż szyna z płyty w standardowej szafce 60. Wieczorem w domu mogę zmierzyć dokładnie jaka przestrzeń zostaje pusta na płytę.

roszki
18-03-2010, 11:38
Dziekuje, bede wdzieczna za KAŻDĄ rade i pomoc.
Niestety nie mam mozliwosci osobiście dopytać nigdzie.

Z góry bardzo dziękuję.

roszki
18-03-2010, 11:38
Dziekuje, bede wdzieczna za KAŻDĄ rade i pomoc.
Niestety nie mam mozliwosci osobiście dopytać nigdzie.

Z góry bardzo dziękuję.

kroowka
18-03-2010, 17:17
Proszę bardzo :) szafka na piekarnik FA 122 60cm
http://img294.imageshack.us/img294/733/ikeafa122z.jpg
Widać kawałek sąsiedniej "normalnej" 60tki i jej listwę przednią z płyty, tak dla porównania.
Otwór w górze szafki piekarnikowej ma 48x56 cm

kroowka
18-03-2010, 17:17
Proszę bardzo :) szafka na piekarnik FA 122 60cm
http://img294.imageshack.us/img294/733/ikeafa122z.jpg
Widać kawałek sąsiedniej "normalnej" 60tki i jej listwę przednią z płyty, tak dla porównania.
Otwór w górze szafki piekarnikowej ma 48x56 cm

Wito2008
19-03-2010, 09:56
czy szafki stojące mocować do ściany na kołki tak jak jest w instrukcji?

Wito2008
19-03-2010, 09:56
czy szafki stojące mocować do ściany na kołki tak jak jest w instrukcji?

aniawmuratorze
19-03-2010, 13:39
czy szafki stojące mocować do ściany na kołki tak jak jest w instrukcji?

wysokie na pewno tak ! niskich nie ma sensu :D

aniawmuratorze
19-03-2010, 13:39
czy szafki stojące mocować do ściany na kołki tak jak jest w instrukcji?

wysokie na pewno tak ! niskich nie ma sensu :D

Wito2008
22-03-2010, 10:35
składam kuchnię z IKEA i nie mogę sobie poradzić z takim śmiesznym problemem mianowicie w panelach które będą mocowane do wyjeżdzanych koszy, szuflad należy zaślepić plastikową okrągła zatyczką średnicy jakieś 4cm otwory które normaalnie służą do mocowania zawiasów. Niestety po kilku godzinach wciskania nie udało mi się żadnej wcisnąć. Po za tym nawet jak je wcisnę to jest taki wzornik do nawiercenia otworków pod montaż szuflady i jeden z tych otworów trzafia właśnie w tą plastikową zatyczkę. Czy tak ma być ?

Wito2008
22-03-2010, 10:35
składam kuchnię z IKEA i nie mogę sobie poradzić z takim śmiesznym problemem mianowicie w panelach które będą mocowane do wyjeżdzanych koszy, szuflad należy zaślepić plastikową okrągła zatyczką średnicy jakieś 4cm otwory które normaalnie służą do mocowania zawiasów. Niestety po kilku godzinach wciskania nie udało mi się żadnej wcisnąć. Po za tym nawet jak je wcisnę to jest taki wzornik do nawiercenia otworków pod montaż szuflady i jeden z tych otworów trzafia właśnie w tą plastikową zatyczkę. Czy tak ma być ?

Wito2008
22-03-2010, 10:37
viola, składam kuchnię z IKEA i nie mogę sobie poradzić z takim śmiesznym problemem mianowicie w panelach które będą mocowane do wyjeżdzanych koszy, szuflad należy zaślepić plastikową okrągła zatyczką średnicy jakieś 4cm otwory które normaalnie służą do mocowania zawiasów. Niestety po kilku godzinach wciskania nie udało mi się żadnej wcisnąć. Po za tym nawet jak je wcisnę to jest taki wzornik do nawiercenia otworków pod montaż szuflady i jeden z tych otworów trzafia właśnie w tą plastikową zatyczkę. Czy tak ma być ?

godul1
22-03-2010, 11:20
Z tego co pamiętam jak składałem swoje meble to rzeczywiście była taka akcja z cargo, że jeden zatrzask mocowany jest czesciowo do tej zaslepki. Sprawdze wieczorem jak to wyglada i postaram sie napisać.

aniawmuratorze
22-03-2010, 16:27
składam kuchnię z IKEA i nie mogę sobie poradzić z takim śmiesznym problemem mianowicie w panelach które będą mocowane do wyjeżdzanych koszy, szuflad należy zaślepić plastikową okrągła zatyczką średnicy jakieś 4cm otwory które normaalnie służą do mocowania zawiasów. Niestety po kilku godzinach wciskania nie udało mi się żadnej wcisnąć. Po za tym nawet jak je wcisnę to jest taki wzornik do nawiercenia otworków pod montaż szuflady i jeden z tych otworów trzafia właśnie w tą plastikową zatyczkę. Czy tak ma być ?

cyknij fotkę bo zatyczki jakie pamiętam to tylko do drzwiczek wysokiej szafy mialam :roll: [/list]

aniawmuratorze
22-03-2010, 16:27
składam kuchnię z IKEA i nie mogę sobie poradzić z takim śmiesznym problemem mianowicie w panelach które będą mocowane do wyjeżdzanych koszy, szuflad należy zaślepić plastikową okrągła zatyczką średnicy jakieś 4cm otwory które normaalnie służą do mocowania zawiasów. Niestety po kilku godzinach wciskania nie udało mi się żadnej wcisnąć. Po za tym nawet jak je wcisnę to jest taki wzornik do nawiercenia otworków pod montaż szuflady i jeden z tych otworów trzafia właśnie w tą plastikową zatyczkę. Czy tak ma być ?

cyknij fotkę bo zatyczki jakie pamiętam to tylko do drzwiczek wysokiej szafy mialam :roll: [/list]

viola_13
22-03-2010, 18:55
viola, składam kuchnię z IKEA i nie mogę sobie poradzić z takim śmiesznym problemem mianowicie w panelach które będą mocowane do wyjeżdzanych koszy, szuflad należy zaślepić plastikową okrągła zatyczką średnicy jakieś 4cm otwory które normaalnie służą do mocowania zawiasów. Niestety po kilku godzinach wciskania nie udało mi się żadnej wcisnąć. Po za tym nawet jak je wcisnę to jest taki wzornik do nawiercenia otworków pod montaż szuflady i jeden z tych otworów trzafia właśnie w tą plastikową zatyczkę. Czy tak ma być ?
Niestety, nie mamy w swojej kuchni szafek cargo, wyłacznie szuflady i szafki narożne,więc nie mieliśmy takiego problemu, ale w trakcie montażu kilka razy wydawało sie nam, że elementy skladanki do siebie nie pasują, po chwili zastanowienia okazywało się jednak, że wystarczy np. obrócić coś o 180 stopni, i wszystko zaczynało pasować. Zatem nie poddawaj się i próbuj, na pewno jest jakiś sposób. Swoją kuchnię składaliśmy kilka dni, bez pospiechu, i mamy same pozytywne odczucia. Zrobilismy też kilka błędów, np z mocowaniem nózek podszafkowych, gdzie jest możliwe kilka kombinacji , my oczywiście zamontowaliśmy je odwrotnie, potem musieliśmy poprawiać.
Moja rada - montuj bez pospiechu wszystko do siebie pasuje.
Czekamy na zdjęcia.

Wito2008
22-03-2010, 19:51
viola, a co z tymi nóżkami, ja zamocowłem zgodnie z instrukcją czyli na dwie szafki 6 nóżek ale nie wiem czy taka sama zasada w stosunku do wysokich

Wito2008
22-03-2010, 20:23
oto zdjęcie, to plastikowe mam wcisnąć w otwór a potem w ten krążek plastikowy wkręcić wkręta który będzie jednym z trzech trzymających cargo z jednej strony

http://images36.fotosik.pl/162/47ffb140a8d30f40med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Wito2008
22-03-2010, 20:27
oto zdjęcie tego dziwnego elementu który za nic nie daje się wcisnąć w tą dziurkę

http://images36.fotosik.pl/162/47ffb140a8d30f40med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Wito2008
22-03-2010, 20:27
oto zdjęcie tego dziwnego elementu który za nic nie daje się wcisnąć w tą dziurkę

http://images36.fotosik.pl/162/47ffb140a8d30f40med.jpg (http://www.fotosik.pl)

godul1
23-03-2010, 06:26
Dokładnie tak samo jest u mnie tylko ze mam fronty stat wieć mozliwe ze w mdf te zaslepki łatwiej wchodza niz w lite drewno. Ja dla wzmocnienia wypełniłem profil zaslepki poxipolem i dopiero po wyschnięciu wkrecałem srubę.

izabelisina
23-03-2010, 11:48
Witam serdecznie,
mam pytanie dotyczace blatu kuchennego. Otóż jaka jest róznica pomiedzy blatem NUMERAR a PRAGEL oprócz ceny.

pozdrawiam

izabelisina
23-03-2010, 11:48
Witam serdecznie,
mam pytanie dotyczace blatu kuchennego. Otóż jaka jest róznica pomiedzy blatem NUMERAR a PRAGEL oprócz ceny.

pozdrawiam

_Lina_
23-03-2010, 15:42
NUMERAR jest dwustronny (każda strona inna), bardziej kanciasty i ma krawędzie w innym kolorze.

_Lina_
23-03-2010, 15:42
NUMERAR jest dwustronny (każda strona inna), bardziej kanciasty i ma krawędzie w innym kolorze.

irreality
24-03-2010, 00:58
Nie wiem czy zrobiłem prawidłowo ale ja te zaślepki odwrotnie powtykałem tzn. drugą stroną do wewnątrz. Nie pamiętam teraz dlaczego - chyba właśnie, że tak jak masz na zdjęciu nie chciały wejść :lol:

melpuławianka
24-03-2010, 13:13
Czy ktoś z Forumowiczów ma szufladę bezpośrednio pod płytą grzewczą( indukcyjną)?? mi pan z ikea z działu obsługi klienta wyrzucił szufladę i dał tylko listwę, powiedział, że pod płytami szuflad się nie montuje...a mi jednak szkoda tej niewykorzystanej przestrzeni.

melpuławianka
24-03-2010, 13:13
Czy ktoś z Forumowiczów ma szufladę bezpośrednio pod płytą grzewczą( indukcyjną)?? mi pan z ikea z działu obsługi klienta wyrzucił szufladę i dał tylko listwę, powiedział, że pod płytami szuflad się nie montuje...a mi jednak szkoda tej niewykorzystanej przestrzeni.

radi79
24-03-2010, 13:50
Czy ktoś z Forumowiczów ma szufladę bezpośrednio pod płytą grzewczą( indukcyjną)??

nie mam kuchni z IKEI, ale mam właśnie normalną szufladę pod płytą indukcyjną (mogę dotknąć przez szufladę spód płyty) i nic się nie dzieje. Przy intensywnym korzystaniu z płyty w szufladzie robi się cieplej, ale nie gorąco.
wg mnie o ile płyta nie jest na tyle głęboka, że przeszkadza w korzystaniu z szuflady to nie ma żadnego przeciwwskazania do takiego montażu.

radi79
24-03-2010, 13:50
Czy ktoś z Forumowiczów ma szufladę bezpośrednio pod płytą grzewczą( indukcyjną)??

nie mam kuchni z IKEI, ale mam właśnie normalną szufladę pod płytą indukcyjną (mogę dotknąć przez szufladę spód płyty) i nic się nie dzieje. Przy intensywnym korzystaniu z płyty w szufladzie robi się cieplej, ale nie gorąco.
wg mnie o ile płyta nie jest na tyle głęboka, że przeszkadza w korzystaniu z szuflady to nie ma żadnego przeciwwskazania do takiego montażu.

mikiletto
25-03-2010, 07:38
Mam problem, wymyślilam sobie kuchnię Stat i na krótszej ścianie (170 cm) zaplanowałam "20" na butelki, "60" - płyta i piekarnik, dalej narożna "90". Po położeniu płytek na ścianach okazało się, że już nie mam 170 cm, tylko 168.
Czy jest jakiś sposób,żeby jednak to jakoś zmieścić?
Mam nadzieję, że jest...

mikiletto
25-03-2010, 07:38
Mam problem, wymyślilam sobie kuchnię Stat i na krótszej ścianie (170 cm) zaplanowałam "20" na butelki, "60" - płyta i piekarnik, dalej narożna "90". Po położeniu płytek na ścianach okazało się, że już nie mam 170 cm, tylko 168.
Czy jest jakiś sposób,żeby jednak to jakoś zmieścić?
Mam nadzieję, że jest...

budek77
25-03-2010, 07:59
Mam problem, wymyślilam sobie kuchnię Stat i na krótszej ścianie (170 cm) zaplanowałam "20" na butelki, "60" - płyta i piekarnik, dalej narożna "90". Po położeniu płytek na ścianach okazało się, że już nie mam 170 cm, tylko 168.
Czy jest jakiś sposób,żeby jednak to jakoś zmieścić?
Mam nadzieję, że jest...

taaa...usunąć płytki :wink:

budek77
25-03-2010, 07:59
Mam problem, wymyślilam sobie kuchnię Stat i na krótszej ścianie (170 cm) zaplanowałam "20" na butelki, "60" - płyta i piekarnik, dalej narożna "90". Po położeniu płytek na ścianach okazało się, że już nie mam 170 cm, tylko 168.
Czy jest jakiś sposób,żeby jednak to jakoś zmieścić?
Mam nadzieję, że jest...

taaa...usunąć płytki :wink:

mikiletto
25-03-2010, 08:50
Mimo usunięcia "pyłków" nadal pozostaje 168cm
ale dziękuję za dobre chęci.

Czekam z niecierpliwością na inne podpowiedzi.

mikiletto
25-03-2010, 08:50
Mimo usunięcia "pyłków" nadal pozostaje 168cm
ale dziękuję za dobre chęci.

Czekam z niecierpliwością na inne podpowiedzi.

LinaSol
25-03-2010, 19:13
Widze cala serie pytan bez odpowiedzi, ale licze, ze jednak ktos pomoze.

Ja mam takie pytanie dot. szafek gornych poziomych. Podobno maja one rozmiary 70x40, ale na rysunku
http://www.ikea.com/PIAimages/56971_PE161737_S4.jpg
widac, jakby ta pozioma idelanie pasowala nad kuchenka, ktora jest szerokosci 60 cm. Czy ktos moze mi wyjasnic jak to mozliwe. Czy moze jednak gorne szafki sa węzsze?

Pozdrawiam,

LinaSol
25-03-2010, 19:13
Widze cala serie pytan bez odpowiedzi, ale licze, ze jednak ktos pomoze.

Ja mam takie pytanie dot. szafek gornych poziomych. Podobno maja one rozmiary 70x40, ale na rysunku
http://www.ikea.com/PIAimages/56971_PE161737_S4.jpg
widac, jakby ta pozioma idelanie pasowala nad kuchenka, ktora jest szerokosci 60 cm. Czy ktos moze mi wyjasnic jak to mozliwe. Czy moze jednak gorne szafki sa węzsze?

Pozdrawiam,

frelka
25-03-2010, 19:30
Widze cala serie pytan bez odpowiedzi, ale licze, ze jednak ktos pomoze.

Ja mam takie pytanie dot. szafek gornych poziomych. Podobno maja one rozmiary 70x40, ale na rysunku
http://www.ikea.com/PIAimages/56971_PE161737_S4.jpg
widac, jakby ta pozioma idelanie pasowala nad kuchenka, ktora jest szerokosci 60 cm. Czy ktos moze mi wyjasnic jak to mozliwe. Czy moze jednak gorne szafki sa węzsze?

Pozdrawiam,

Ja wiem, ja wiem :)

To jest specjalna szafka na okap: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S29852565. Ta szafka ma dokładnie 60cm szerokości.
Pozdrawiam

frelka
25-03-2010, 19:30
Widze cala serie pytan bez odpowiedzi, ale licze, ze jednak ktos pomoze.

Ja mam takie pytanie dot. szafek gornych poziomych. Podobno maja one rozmiary 70x40, ale na rysunku
http://www.ikea.com/PIAimages/56971_PE161737_S4.jpg
widac, jakby ta pozioma idelanie pasowala nad kuchenka, ktora jest szerokosci 60 cm. Czy ktos moze mi wyjasnic jak to mozliwe. Czy moze jednak gorne szafki sa węzsze?

Pozdrawiam,

Ja wiem, ja wiem :)

To jest specjalna szafka na okap: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S29852565. Ta szafka ma dokładnie 60cm szerokości.
Pozdrawiam

Dominik bfc
25-03-2010, 20:59
Mam problem, wymyślilam sobie kuchnię Stat i na krótszej ścianie (170 cm) zaplanowałam "20" na butelki, "60" - płyta i piekarnik, dalej narożna "90". Po położeniu płytek na ścianach okazało się, że już nie mam 170 cm, tylko 168.
Czy jest jakiś sposób,żeby jednak to jakoś zmieścić?
Mam nadzieję, że jest...

Znalazło by się nawet kilka sposobów na to np.zbić płytki ze ściany gdzie brakuje centymetrów,najlepiej zrób fote a coś się wymyśli
:wink:

a tak na marginesie polecam zawsze układanie płytek na zamontowanym blacie !!!!

Dominik bfc
25-03-2010, 20:59
Mam problem, wymyślilam sobie kuchnię Stat i na krótszej ścianie (170 cm) zaplanowałam "20" na butelki, "60" - płyta i piekarnik, dalej narożna "90". Po położeniu płytek na ścianach okazało się, że już nie mam 170 cm, tylko 168.
Czy jest jakiś sposób,żeby jednak to jakoś zmieścić?
Mam nadzieję, że jest...

Znalazło by się nawet kilka sposobów na to np.zbić płytki ze ściany gdzie brakuje centymetrów,najlepiej zrób fote a coś się wymyśli
:wink:

a tak na marginesie polecam zawsze układanie płytek na zamontowanym blacie !!!!

Dominik bfc
25-03-2010, 21:07
Blaty drewniane łączy się od spodu na specjalne śruby

http://tiny.pl/hg9r2

Widać miejsce łączenia ale praktycznie nie ma szpary.
Można zakryć ją szpachlówką do drewna.
Majster, który powie, że "sie nie da" nie nadaje się :lol:

Do zlewozmywaków ikea w komplecie wklada taką specjalną taśmę koloru szarego do uszczelnienia zlewu z blatem, nadaje się ona również świetnie do łączenia blatów a bynajmniej estetycznego połączenia i dodatkowo uszczelnienia jeżeli nie chcemy używać listew łączących do tego wspomniane śruby i po sprawie 8)

Dominik bfc
25-03-2010, 21:07
Blaty drewniane łączy się od spodu na specjalne śruby

http://tiny.pl/hg9r2

Widać miejsce łączenia ale praktycznie nie ma szpary.
Można zakryć ją szpachlówką do drewna.
Majster, który powie, że "sie nie da" nie nadaje się :lol:

Do zlewozmywaków ikea w komplecie wklada taką specjalną taśmę koloru szarego do uszczelnienia zlewu z blatem, nadaje się ona również świetnie do łączenia blatów a bynajmniej estetycznego połączenia i dodatkowo uszczelnienia jeżeli nie chcemy używać listew łączących do tego wspomniane śruby i po sprawie 8)

mikiletto
26-03-2010, 07:29
Mam problem, wymyślilam sobie kuchnię Stat i na krótszej ścianie (170 cm) zaplanowałam "20" na butelki, "60" - płyta i piekarnik, dalej narożna "90". Po położeniu płytek na ścianach okazało się, że już nie mam 170 cm, tylko 168.
Czy jest jakiś sposób,żeby jednak to jakoś zmieścić?
Mam nadzieję, że jest...

Znalazło by się nawet kilka sposobów na to np.zbić płytki ze ściany gdzie brakuje centymetrów,najlepiej zrób fote a coś się wymyśli
:wink:

a tak na marginesie polecam zawsze układanie płytek na zamontowanym blacie !!!!

A czy przerobienie takiej szafki

http://www.ikea.com/PIAimages/81965_PE207244_S3.JPG

byłoby kłopotliwe?

To jest produkt do samodzielnego montażu, więc może jest jakaś możliwość jej przerobienia?

mikiletto
26-03-2010, 07:29
Mam problem, wymyślilam sobie kuchnię Stat i na krótszej ścianie (170 cm) zaplanowałam "20" na butelki, "60" - płyta i piekarnik, dalej narożna "90". Po położeniu płytek na ścianach okazało się, że już nie mam 170 cm, tylko 168.
Czy jest jakiś sposób,żeby jednak to jakoś zmieścić?
Mam nadzieję, że jest...

Znalazło by się nawet kilka sposobów na to np.zbić płytki ze ściany gdzie brakuje centymetrów,najlepiej zrób fote a coś się wymyśli
:wink:

a tak na marginesie polecam zawsze układanie płytek na zamontowanym blacie !!!!

A czy przerobienie takiej szafki

http://www.ikea.com/PIAimages/81965_PE207244_S3.JPG

byłoby kłopotliwe?

To jest produkt do samodzielnego montażu, więc może jest jakaś możliwość jej przerobienia?

sophia
26-03-2010, 11:13
Drogi ekspercie!

szukam odpowiedniej szafki z serii lidingo biały, do nadbudowania nad lodówkę side by side o szerokości 91,1 cm i wysokości 177,2 cm
http://www.topmarket.pl/lodowki-side-by-side-whirlpool-wsc-5513-as-p36979.html
tak aby góra była w poziomie z szafkami wiszącymi o wysokośc 92 cm z dodatkowym panelem ozdobnym nad szafkami.

póki co nie znalazłam odpowiedniej...

sophia
26-03-2010, 11:13
Drogi ekspercie!

szukam odpowiedniej szafki z serii lidingo biały, do nadbudowania nad lodówkę side by side o szerokości 91,1 cm i wysokości 177,2 cm
http://www.topmarket.pl/lodowki-side-by-side-whirlpool-wsc-5513-as-p36979.html
tak aby góra była w poziomie z szafkami wiszącymi o wysokośc 92 cm z dodatkowym panelem ozdobnym nad szafkami.

póki co nie znalazłam odpowiedniej...

pamaria
26-03-2010, 16:36
Mam takie pytanie, planuję szafkę stojącą 60, ale połowę tej szafki chciałabym schować w specjalnej wnęcę (jest zabudowana tylko do pewnej wysokości, tak, aby szafka kuchenne się zmieściła). Mam więc pytanie czy przy takiej szafce 60 (z 2 drzwiczkami) muszę użyć od strony ściany (wnęki, w której będzie znajdowała się połowa szafki) tak zwanego elementu uzupełniającego. Mam na myśli to czy szafka będzie się otwierała bez problemu bez takiego elementu? Czy może łatwiej, wygodniej i przede wszystkim bardziej estetycznie będzie z elementem uzupełniającym?

pamaria
26-03-2010, 16:36
Mam takie pytanie, planuję szafkę stojącą 60, ale połowę tej szafki chciałabym schować w specjalnej wnęcę (jest zabudowana tylko do pewnej wysokości, tak, aby szafka kuchenne się zmieściła). Mam więc pytanie czy przy takiej szafce 60 (z 2 drzwiczkami) muszę użyć od strony ściany (wnęki, w której będzie znajdowała się połowa szafki) tak zwanego elementu uzupełniającego. Mam na myśli to czy szafka będzie się otwierała bez problemu bez takiego elementu? Czy może łatwiej, wygodniej i przede wszystkim bardziej estetycznie będzie z elementem uzupełniającym?

dorsli
26-03-2010, 17:57
Mam problem, wymyślilam sobie kuchnię Stat i na krótszej ścianie (170 cm) zaplanowałam "20" na butelki, "60" - płyta i piekarnik, dalej narożna "90". Po położeniu płytek na ścianach okazało się, że już nie mam 170 cm, tylko 168.
Czy jest jakiś sposób,żeby jednak to jakoś zmieścić?
Mam nadzieję, że jest...

Znalazło by się nawet kilka sposobów na to np.zbić płytki ze ściany gdzie brakuje centymetrów,najlepiej zrób fote a coś się wymyśli
:wink:

a tak na marginesie polecam zawsze układanie płytek na zamontowanym blacie !!!!

A czy przerobienie takiej szafki

http://www.ikea.com/PIAimages/81965_PE207244_S3.JPG

byłoby kłopotliwe?

To jest produkt do samodzielnego montażu, więc może jest jakaś możliwość jej przerobienia?

Jezeli ta szafka jest do samodzielnego montażu to ja bym zlikwidowała jedną ściankę boczną, a jako ściankę wykorzystałabym szafką stojącą obok, do niej przymocowałabym półki na butelki. Tylko te płyty mają chyba grubość 1,8cm ,więc nie wiem czy to wystarczy jeśli brakuje ci dokładnie 2 cm

dorsli
26-03-2010, 17:57
Mam problem, wymyślilam sobie kuchnię Stat i na krótszej ścianie (170 cm) zaplanowałam "20" na butelki, "60" - płyta i piekarnik, dalej narożna "90". Po położeniu płytek na ścianach okazało się, że już nie mam 170 cm, tylko 168.
Czy jest jakiś sposób,żeby jednak to jakoś zmieścić?
Mam nadzieję, że jest...

Znalazło by się nawet kilka sposobów na to np.zbić płytki ze ściany gdzie brakuje centymetrów,najlepiej zrób fote a coś się wymyśli
:wink:

a tak na marginesie polecam zawsze układanie płytek na zamontowanym blacie !!!!

A czy przerobienie takiej szafki

http://www.ikea.com/PIAimages/81965_PE207244_S3.JPG

byłoby kłopotliwe?

To jest produkt do samodzielnego montażu, więc może jest jakaś możliwość jej przerobienia?

Jezeli ta szafka jest do samodzielnego montażu to ja bym zlikwidowała jedną ściankę boczną, a jako ściankę wykorzystałabym szafką stojącą obok, do niej przymocowałabym półki na butelki. Tylko te płyty mają chyba grubość 1,8cm ,więc nie wiem czy to wystarczy jeśli brakuje ci dokładnie 2 cm

Wito2008
27-03-2010, 18:02
oglądam Twoją kuchnię i mam pytanie, czy między piekarnik a mikrofale wstawiłeś/aś taką metalową listwę, jak ją wsadzam to drzwi od mikrofali przy otwieraniu trą o nią i się cięźko otwierają



U mnie podobnie. Przez ostatnie 10 lat użytkowałam kuchnię z Ikea-Kvadrat. Sprawdziła się świetnie i pewnie dalej sie sprawdza u nowego właściciela. Dlatego nawet przez chwilę nie myslałam o innej opcji. Tylko IKEA.
A to moja nowa kuchnia w nowym domku :D

http://images45.fotosik.pl/220/48403a7c58fab30bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Dominik bfc
27-03-2010, 19:09
Mam problem, wymyślilam sobie kuchnię Stat i na krótszej ścianie (170 cm) zaplanowałam "20" na butelki, "60" - płyta i piekarnik, dalej narożna "90". Po położeniu płytek na ścianach okazało się, że już nie mam 170 cm, tylko 168.
Czy jest jakiś sposób,żeby jednak to jakoś zmieścić?
Mam nadzieję, że jest...

Znalazło by się nawet kilka sposobów na to np.zbić płytki ze ściany gdzie brakuje centymetrów,najlepiej zrób fote a coś się wymyśli
:wink:

a tak na marginesie polecam zawsze układanie płytek na zamontowanym blacie !!!!

A czy przerobienie takiej szafki

http://www.ikea.com/PIAimages/81965_PE207244_S3.JPG

byłoby kłopotliwe?

To jest produkt do samodzielnego montażu, więc może jest jakaś możliwość jej przerobienia?

Jezeli ta szafka jest do samodzielnego montażu to ja bym zlikwidowała jedną ściankę boczną, a jako ściankę wykorzystałabym szafką stojącą obok, do niej przymocowałabym półki na butelki. Tylko te płyty mają chyba grubość 1,8cm ,więc nie wiem czy to wystarczy jeśli brakuje ci dokładnie 2 cm

tak też by się pewnie sprawdziło,możesz też tą szafke przerobić na jedno butelkową (też będzie efektownie wyglądać), dobry wykonawca zrobi to bez problemu , a powstałą szczelinę przy ścianie wykończysz płytą PERFECT pewnie będziesz taką kupować więc powinien zostać kawałek akurat w to miejsce...

Dominik bfc
27-03-2010, 19:09
Mam problem, wymyślilam sobie kuchnię Stat i na krótszej ścianie (170 cm) zaplanowałam "20" na butelki, "60" - płyta i piekarnik, dalej narożna "90". Po położeniu płytek na ścianach okazało się, że już nie mam 170 cm, tylko 168.
Czy jest jakiś sposób,żeby jednak to jakoś zmieścić?
Mam nadzieję, że jest...

Znalazło by się nawet kilka sposobów na to np.zbić płytki ze ściany gdzie brakuje centymetrów,najlepiej zrób fote a coś się wymyśli
:wink:

a tak na marginesie polecam zawsze układanie płytek na zamontowanym blacie !!!!

A czy przerobienie takiej szafki

http://www.ikea.com/PIAimages/81965_PE207244_S3.JPG

byłoby kłopotliwe?

To jest produkt do samodzielnego montażu, więc może jest jakaś możliwość jej przerobienia?

Jezeli ta szafka jest do samodzielnego montażu to ja bym zlikwidowała jedną ściankę boczną, a jako ściankę wykorzystałabym szafką stojącą obok, do niej przymocowałabym półki na butelki. Tylko te płyty mają chyba grubość 1,8cm ,więc nie wiem czy to wystarczy jeśli brakuje ci dokładnie 2 cm

tak też by się pewnie sprawdziło,możesz też tą szafke przerobić na jedno butelkową (też będzie efektownie wyglądać), dobry wykonawca zrobi to bez problemu , a powstałą szczelinę przy ścianie wykończysz płytą PERFECT pewnie będziesz taką kupować więc powinien zostać kawałek akurat w to miejsce...

mikiletto
27-03-2010, 21:06
Dziękuję za dobre rady, nie ma sytuacji bez wyjścia, coś wymyślimy :D.

mikiletto
27-03-2010, 21:06
Dziękuję za dobre rady, nie ma sytuacji bez wyjścia, coś wymyślimy :D.

Hal
28-03-2010, 11:53
oto zdjęcie tego dziwnego elementu który za nic nie daje się wcisnąć w tą dziurkę

http://images36.fotosik.pl/162/47ffb140a8d30f40med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Faktycznie niekiedy wbicie tego kółeczka jest kłopotliwe. Najprościej zwykłym młoteczkiem ... CZasami wystarczy mocniej go uderzyc i się osadzi. Co do wkręcania śrub wg szablonu.. Z tego co zauważyłem , otwór w szablonie na kółeczko trafiał u mnie zawsze w ten wewnęrzny rowek , więc śruba po prostu trzymała się w nim , bez konieczności wiercenia dodatkowego otworu.

Hal
28-03-2010, 11:53
oto zdjęcie tego dziwnego elementu który za nic nie daje się wcisnąć w tą dziurkę

http://images36.fotosik.pl/162/47ffb140a8d30f40med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Faktycznie niekiedy wbicie tego kółeczka jest kłopotliwe. Najprościej zwykłym młoteczkiem ... CZasami wystarczy mocniej go uderzyc i się osadzi. Co do wkręcania śrub wg szablonu.. Z tego co zauważyłem , otwór w szablonie na kółeczko trafiał u mnie zawsze w ten wewnęrzny rowek , więc śruba po prostu trzymała się w nim , bez konieczności wiercenia dodatkowego otworu.

~~slonko~~
28-03-2010, 20:28
witam :)

dziewczyny jaka szafke macie do zabudowy zmywarki ?
patrze na strone Ikei i nie moge znalezc :oops:


co do ich mebli to ja sobie bardzo chwale :) mam teraz Fagerland
szuflady sprawuja sie znakomicie, otwieraja i zamykaja cicho - mechanizmy elegancko chodza
nogi sa wytrzymale - nic sie nie wygina i nie zarywa - a podczas montazu maz wchodzil na blat i nic sie nie stalo
gorne poziome szafki fajnie sie otwieraja w gore, nic nie spada
wg mnie sa to dobre meble
moze kiedys, X lat temu mialy gorsze wykonanie ale teraz odpukac sa naprawde ok
ja polecam :)

Wito2008
28-03-2010, 20:57
witam :)

dziewczyny jaka szafke macie do zabudowy zmywarki ?
patrze na strone Ikei i nie moge znalezc :oops:


co prawda pytanie do dziewczyn ale odpowiem, nie ma szafki kupuje się sam panel przedni :D

~~slonko~~
28-03-2010, 21:11
co prawda pytanie do dziewczyn ale odpowiem, nie ma szafki kupuje się sam panel przedni :D

dziekuje za info :)

p.s. i przepraszam :oops: tak wlasnie myslalam, ze bedzie faux pas
nie zdazylam juz poprawic ;)

Wito2008
29-03-2010, 07:48
czy ktoś ma panele FASTBO, klejone czy mocowane na szynach?

Margolencja
30-03-2010, 12:24
IKEA to mój ulubiony sklep wnętrzarski. Przede wszystkim dzięki niej udało mi się samodzielnie zaprojektować od A do Z( dzięki programowi IKEA Home Planner) i urządzić wspaniałą kuchnie. Po 3 latach użytkowania jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Przede wszystkim nie zgłaszaliśmy nigdy żadnej reklamacji, a kuchnia wygląda i funkcjonuje teraz tak jak pierwszego dnia od zamontowania.
Blaty są wytrzymałe (wytrzymują nawet krojenie warzyw bez deski;p), zawiasy nie skrzypią i generalnie miód malina. Zresztą to moje ulubione miejsce w mieszkaniu zatem musi być idealnie. Gorąco polecam meble IKEA.

Aga-Białystok
30-03-2010, 12:49
Wow, niektórzy specjalnie zakładają konto, żeby podzielić się opinią na temat produktu. Bardzo wiarygodne 8)

Ale ja w innej sprawie, proszę napiszcie jakie macie lodówki do zabudowy ikea, ale nie z ikei :lol:

~~slonko~~
30-03-2010, 12:55
Aga-Białystok chetnie podepne sie pod pytanie :)

a ja jeszcze odnosnie blatu - jak sprawdzaja sie drewniane blaty z Ikei ?
czy ktos uzytkuje taki ?
np ten LAGAN
http://www.ikea.com/PIAimages/0111995_PE263187_S4.JPG

keendr
30-03-2010, 20:40
a ja mam pytanie co do paneli perfekt.

Chciałbym stworzyć małą wyspę składającą się z szafki z 3 szufladami 80cm i drugiej szafki 40 cm. Razem daje nam to 120cm do zakrycia panelami. Panel ma długość 59,5cm (info ze strony) albo 58cm (info z ikea planner).
Położę 2 panele i zostanie 1cm albo 4cm przerwy, czy są jakieś rozwiązania w ikei czy bawić się trzeba będzie jakimiś listwami maskującymi.

Czy może z panelami perfekt jest tak że mając np. tylko szafkę 80cm i chcę tył zabudować to zmuszony jestem kupić dwa panele i podcinać je 2x40cm.

Z góry dzięki za odpowiedź

keendr
30-03-2010, 20:40
a ja mam pytanie co do paneli perfekt.

Chciałbym stworzyć małą wyspę składającą się z szafki z 3 szufladami 80cm i drugiej szafki 40 cm. Razem daje nam to 120cm do zakrycia panelami. Panel ma długość 59,5cm (info ze strony) albo 58cm (info z ikea planner).
Położę 2 panele i zostanie 1cm albo 4cm przerwy, czy są jakieś rozwiązania w ikei czy bawić się trzeba będzie jakimiś listwami maskującymi.

Czy może z panelami perfekt jest tak że mając np. tylko szafkę 80cm i chcę tył zabudować to zmuszony jestem kupić dwa panele i podcinać je 2x40cm.

Z góry dzięki za odpowiedź

Wito2008
30-03-2010, 22:08
jak jesteśmy przy panelach Perfekt o zapytam, jak je mocujecie do tylnej ścianki szafek w przypadku wyspy,

Wito2008
30-03-2010, 22:08
jak jesteśmy przy panelach Perfekt o zapytam, jak je mocujecie do tylnej ścianki szafek w przypadku wyspy,

~~slonko~~
30-03-2010, 22:14
to ja mam pytanie jak zabudowac naroznik ?
tzn scianka bylaby w pelnej, wysokiej zabudowie - powinny byc 4 slupki, ale ten jeden wypadnie w narozniku
nie ma takiej wysokiej szafki w Ikei

juz na wizualizacji kuchni kombinujemy rozne mozliwosci - moze tutaj ktos podpowie inna

myslalam o naroznej 120x60 cm ale co dac wyzej ? tak by dorownac wysokoscia do stojacych slupkow ?

z gory dziekuje :)

~~slonko~~
30-03-2010, 22:14
to ja mam pytanie jak zabudowac naroznik ?
tzn scianka bylaby w pelnej, wysokiej zabudowie - powinny byc 4 slupki, ale ten jeden wypadnie w narozniku
nie ma takiej wysokiej szafki w Ikei

juz na wizualizacji kuchni kombinujemy rozne mozliwosci - moze tutaj ktos podpowie inna

myslalam o naroznej 120x60 cm ale co dac wyzej ? tak by dorownac wysokoscia do stojacych slupkow ?

z gory dziekuje :)

Maziaa
17-04-2010, 19:54
Czas na moją kuchnię IKEA, z której jestem bardzo zadowolona w myśl zasady "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" :wink:
Brązowo-czarny Nexus + czerwony abstrakt + szary blat. Zdjęcia słabej jakości, ale coś tam widać:
http://images36.fotosik.pl/159/892916509cb6e422med.jpg
http://images38.fotosik.pl/268/0d1a12049e69d4e3med.jpg

Bardzo ładna kuchnia !!!! Czy też mogę prosić o podanie ceny i jeśli to możliwe ile metrów bieżacych zabudowy?

kroowka
18-04-2010, 12:17
oto zdjęcie, to plastikowe mam wcisnąć w otwór a potem w ten krążek plastikowy wkręcić wkręta który będzie jednym z trzech trzymających cargo z jednej strony

http://images36.fotosik.pl/162/47ffb140a8d30f40med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Podpowiedzcie proszę, skąd mieliście te zaślepki? W komplecie do cargo były? Czy można je osobno dobrać? Ja mam z frontu 60x70cm zrobić front szuflady głębokiej i właśnie nie mam czym otworu załatać :/
Z drugiej strony, jak spytałam w IKEI, czy można takie zaślepki u nich dokupić, to powiedzieli, że nie mają. Może dlatego, że kontekst pytania był inny i jakieś nieporozumienie nastąpiło. Wtedy myślałam, że przydałyby się do zaślepienia otworów w drzwiczkach 40x70 zamontowanych do wiszących szafek poziomych. Dopiero teraz widzę, że bez czegoś takiego nie przymocuję w ogóle frontu do szuflady pod zlew.... a tak teraz pomyślałam, że pewnie jak bym wzięła przepisową szufladę pod zlew, tą krótszą, albo front podzielony chociaż na wąską górną część i mniejszą dolną, to bym miała co potrzeba... a ja sobie normalną dużą wybrałam z frontem na całą wysokość szafki.. zawsze coś przekombinuję.. ech

Aga-Białystok
18-04-2010, 13:22
Annja, jaką masz lodówkę do tych mebli?

godul1
21-04-2010, 12:43
Podpowiedzcie proszę, skąd mieliście te zaślepki? W komplecie do cargo były? Czy można je osobno dobrać? Ja mam z frontu 60x70cm zrobić front szuflady głębokiej i właśnie nie mam czym otworu załatać :/
Z drugiej strony, jak spytałam w IKEI, czy można takie zaślepki u nich dokupić, to powiedzieli, że nie mają. Może dlatego, że kontekst pytania był inny i jakieś nieporozumienie nastąpiło. Wtedy myślałam, że przydałyby się do zaślepienia otworów w drzwiczkach 40x70 zamontowanych do wiszących szafek poziomych. Dopiero teraz widzę, że bez czegoś takiego nie przymocuję w ogóle frontu do szuflady pod zlew.... a tak teraz pomyślałam, że pewnie jak bym wzięła przepisową szufladę pod zlew, tą krótszą, albo front podzielony chociaż na wąską górną część i mniejszą dolną, to bym miała co potrzeba... a ja sobie normalną dużą wybrałam z frontem na całą wysokość szafki.. zawsze coś przekombinuję.. echTe zaślepki sa o ile dobrze pamietam w zestawach do bodajże szuflad typu cargo. Wiec musisz kupic taki zestawik z szarym frontem do szuflady cargo.
Co do blatów drewnianych to ja posiadam takie i nie narzekam choc trzeba je raz na rok przetrzeć olejem do drewna.

kroowka
23-04-2010, 13:15
Te zaślepki sa o ile dobrze pamietam w zestawach do bodajże szuflad typu cargo. Wiec musisz kupic taki zestawik z szarym frontem do szuflady cargo.
Cargo mówisz.. tak podejrzewałam..
Szukam gdzie indziej, bo do Ikei mam daleko.
Na razie kupiłam tego typu zaślepki
http://gondek.nazwa.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=5&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=po
ale to raczej nimi załatam otwory, w które wkręcać już śrub nie będę. A ten co wypada w miejscu mocowania szuflady nadal nie rozwiązany.. przyjdzie drewniane kółko tam wkleić.

ane3ka1
26-04-2010, 10:36
Witajcie. Przychodzę z następującym problemem. W nowo wybudowanym domu mam zamiar sprawić sobie meble z IKEA. Miałam je w zamyśle jeszcze przed postawieniem domu. Potem powstał dom, projekt kuchni - kuchnia otwarta z wyspą przy jednej ze ścian. Wyspa miała być drewniana - dębowa. Pod wyspą wyciągnięty kabel na kuchenkę. Idę do IKEA a tam.................... WYCOFANO!!! I co ja mam zrobić? Pytam się dlaczego? Czy macie jakiś pomysł na taką wyspę?

Aga-Białystok
26-04-2010, 11:40
Poszukaj na ich stronie może jeszcze w jakimś markecie w Polsce się ostała! W ostatnim czasie Ikea cichaczem wycofała mnóstwo produktów, zwłaszcza tych o atrakcyjnym stosunku ceny do materiałów wykonania ;) ALE zauważyłam, że powoli zastępuje je podobnymi produktami o trochę gorszej jakości albo (o zgrozo) wycofane produkty malują (wcześniej były z surowego drewna) i sprzedają ponownie pod zmienioną nazwą i...dwukrotnie większą ceną.... W Ikea pewnie takich rzeczy Ci nie powiedzą, ale moim zdaniem jest szansa, że wkrótce Twoja wyspa w takiej czy innej postaci się pojawi. W końcu to bardzo popularny element kuchni :)

Tak przy okazji ponawiam pytanie: jakie lodówki nie z Ikei macie w zabudowie Ikei? :)

Pozdrawiam!

ane3ka1
26-04-2010, 12:14
Poszukaj na ich stronie może jeszcze w jakimś markecie w Polsce się ostała! W ostatnim czasie Ikea cichaczem wycofała mnóstwo produktów, zwłaszcza tych o atrakcyjnym stosunku ceny do materiałów wykonania ;) ALE zauważyłam, że powoli zastępuje je podobnymi produktami o trochę gorszej jakości albo (o zgrozo) wycofane produkty malują (wcześniej były z surowego drewna) i sprzedają ponownie pod zmienioną nazwą i...dwukrotnie większą ceną.... W Ikea pewnie takich rzeczy Ci nie powiedzą, ale moim zdaniem jest szansa, że wkrótce Twoja wyspa w takiej czy innej postaci się pojawi. W końcu to bardzo popularny element kuchni :)
Dzięki za odpowiedź. Poszukiwałam już wyspy - ściągnęli ją nawet ze strony i nie ma jej już w produktach. Nie rozumiem takiego działania, bo jak pisałaś jest to popularny element kuchni. A inny blat jak z litego niemalowanego drewna nie wchodzi w grę. Jedyna możliwość to na zamówienie u stolarza. Ale gdzie ja znajdę stolarza w śląskim co mi zrobi taką wyspę?
Swoją drogą to wycofali mi już: szafkę na buty, kosz na śmieci i suszarkę do naczyń :/

Aga-Białystok
26-04-2010, 12:44
Nie no, beznadziejne jest to, że nie dają na stronie jakiegoś powiadomienia w stylu 'uwaga, końcówka serii' albo 'uwaga, produkt zostaje wycofywany'. Mnóstwo, całe mnóstwo produktów zniknęło :( Mogliby poczekać do końca katalogu, a tak oferty, które w katalogu są wyróżnione np. na całą stronę czyli mają być jakimś produktem flagowym bez zapowiedzi są wycofywane. Ja na przykład chciałam kupić łóżko i widziałam na stronie, że w mojej Ikei jest coraz mniej i coraz mniej egzemplarzy na stanie, ale przecież będzie kolejna dostawa, przecież to ich najpopularniejsze łóżko, przecież katalog jest ważny do końca sierpnia! Gdyby mi napisali na stronie, że to ostatnia partia tego produktu... Lipa.

A stolarza znajdziesz, don't worry, szukaj. Jak nie w Twoich okolicach to wielu bez problemu dojeżdża.

Pozdrawiam.

Aga-Białystok
26-04-2010, 12:45
A właściwie jak ta Twoja wyspa się nazywała? :)

ane3ka1
26-04-2010, 12:54
A właściwie jak ta Twoja wyspa się nazywała? :)

GIMAN. Takowa jak na zdjęciu http://www.ikea.com/PIAimages/63641_PE171426_S3.jpg

Aga-Białystok
26-04-2010, 14:20
Słuchaj, konstrukcja wydaje się prosta :) A może kupić w Ikei dębowe blaty (czy też takie jakie planowałaś do kuchni) i z nich zrobić taką wyspę?
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10123675

ane3ka1
26-04-2010, 15:16
Słuchaj, konstrukcja wydaje się prosta :) A może kupić w Ikei dębowe blaty (czy też takie jakie planowałaś do kuchni) i z nich zrobić taką wyspę?
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10123675

Konstrukcja prosta jak budowa cepa, ale problem polega na tym, że wyspa ma szerokość 100cm a blaty 62cm. Stolarz będzie się musiał wykazać...

izabelisina
27-04-2010, 13:47
Czy moze ktoś sie orientuje jak sie mocuje panele maskujace na szafkach i do szafek w przypadku gdy maja zamaskowac kilkucentymetrową odległośc pomiedzy szafka a sciana...

z góry wielkie dzieki :)

izabelisina
27-04-2010, 13:47
Czy moze ktoś sie orientuje jak sie mocuje panele maskujace na szafkach i do szafek w przypadku gdy maja zamaskowac kilkucentymetrową odległośc pomiedzy szafka a sciana...

z góry wielkie dzieki :)

drestak
30-04-2010, 10:49
Swoją kuchnie prawie samodzielnie zmontowałem sam, trochę pomocny był ten ich program do planowania bo można sobie z wizualizować jak będzie nasza kuchnia wyglądała. Ta opcja która tu została poruszana co do blatów moim zdaniem to bardzo dobrze, że są szersze bo zawsze ma się margines przy ustawianiu głębokości szafek względem blatu. u mnie np. idą w rogu kuchni lecą rury. Mam takich dwóch specjalistów w jednej z IKEA Janki i często rozmawiamy o tego typu różnicach. Generalnie to wiadomo, że każdy producent będzie zabezpieczał swój indywidualny styl takimi pierdółkami, mimo wszystko IKEA chyba jest i tak najmniej inwazyjna i ewentualne inne rozwiązania łatwiej dopasować.

Co do tego stolarza to jest wyzwanie, ale ja też miałem trochę wyginania u siebie i jak masz dobrego specjalistę to zrobi wszystko.

ane3ka1
30-04-2010, 11:32
A więc pomysł jest taki... ponieważ zrobienie wyspy od zera zajęłoby stolarzowi sporo czasu a i koszty mogą być spore, wersją optymalną będzie prawdopodobnie kupienie gotowych blatów (jako materiału) i zmontowanie wyspy, ale tak, żeby uzyskać szerokość 100cm. Czyli przycinanie, łączenie (klejenie) i obróbka na stolarni. Może coś z tego wyjdzie...

Aga-Białystok
30-04-2010, 13:11
Myślę, że nie będzie problemu z łączeniem. Śladu nie będzie! Dla stolarza to pestka! :D

AGA NR 1
03-05-2010, 08:28
Poradźcie,

jaka mikrofalówka pasuje do kuchni IKEA ?

Nie chcę ich sprzętu.

Wezmę tylko lodówkę.
Podobo największe problemy są właśnie z dopasowaniem : lodówki i mikrofali.

Jakie mikrofale innych firm pasują ?

Annja
03-05-2010, 18:33
Ja mam mikrofalówkę i piekarnik Boscha, a lodówkę Elektrolux, wszystko pasowało idealnie :)

AGA NR 1
03-05-2010, 19:24
Annja,
dziękuję za info.

A czy mogłabyś mi jeszcze podać nazwę modelu tej mikrofali z BOSCHA ?

budek77
03-05-2010, 19:26
Ja mam mikrofalówkę i piekarnik Boscha, a lodówkę Elektrolux, wszystko pasowało idealnie :)

Tylko jeszcze chyba zależy czy mikrofala ma być w słupku czy w szafce wiszącej, bo ja właśnie takiej szukam i chyba będzie trzeba jednak w ikei zakupić

ana-76
03-05-2010, 19:46
chyba z mikrofalą będzie problem, szukałam, szukałam i wziełam whirlpoola z ikea. Jeszcze nie używałam (meble montowali w piatek) ale wizualnie wygląda świetnie

budek77
03-05-2010, 19:57
chyba z mikrofalą będzie problem, szukałam, szukałam i wziełam whirlpoola z ikea. Jeszcze nie używałam (meble montowali w piatek) ale wizualnie wygląda świetnie

może jakieś fotki :)

u nas montaż w najbliższy weekend :)

AGA NR 1
03-05-2010, 21:36
Właśnie tej mikrofalówki się obawiam.
Słyszałam, że niemal niemożliwe jest dopasowanie mifrofali z innej firmy.

W sumie, mi nawet pasowałaby wizualnie ich czarna mikrofalówka.
Widziałam ją na żywo, jest bardzo ładna.
Ale wydaje mi się ciut za droga.
Ten model dokładnie :

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80156196

A do tego piekarnik z tej samej serii ( i te same uchwyty )

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50142417

Dominik bfc
03-05-2010, 22:25
Przykręć do szafki np.drewniany kawałek łaty a do niego przyklej docięty element maskujący