PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnie z IKEA - opinie, zdjęcia, montaż etc.



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Dominik bfc
03-05-2010, 22:25
Przykręć do szafki np.drewniany kawałek łaty a do niego przyklej docięty element maskujący

Aga-Białystok
04-05-2010, 13:42
Ja mam mikrofalówkę i piekarnik Boscha, a lodówkę Elektrolux, wszystko pasowało idealnie :)

Annja, jaki model lodówki?! :) PLIZ!!

Annja
04-05-2010, 16:53
Odpowiadam bardziej szczegółowo:
- lodówka Electrolux ERN 29750
- mikrofalówka Bosch HMT85ML53
- piekarnik Bosch HBB42C450E
Mikrofalówka i piekarnik zamontowane są w słupku. Nad mikrofalówką została szpara szerokości ok 5 cm ( jeszcze widoczna na zdjęciach, które wklejałam na poprzedniej stronie ). Szpara zasłonięta została idealnie przyciętym w Castoramie ( za całe 1,50 zł ;) ) panelem maskującym. Jeżeli chodzi o szerokość sprzęt pasuje idealnie.

AGA NR 1
04-05-2010, 20:09
Annja
dzięki za info.
Troszkę się spóźniłaś, ale co tam, nieważne.
:-)

No, bo dzisiaj rano już była wizyta w IKEI i już kupiłam kuchnię !

Więc tak, piekarnik wzięłam od nich ten co wcześniej planowałam :

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50142417

..... a mikrofalówkę też czarną z tej samej serii, ale tańszą.
Dzisiaj była przeceniona z 1.499 zł na 1.199 zł.
Zawsze 300 zł w kieszeni, ha !
O taka :

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00123020

Co najważniejsze, oba urządzenia są z tej samej serii, oba czarne i z tymi samymi uchwytami co cała moja kuchnia ( uchwyty TYDA ).

Meble zjeżdzają jutro a cały montaż w przyszły piątek.
Bo czekam aż "spłynie" do mnie z netu reszta AGD....

A wybór padł na ADEL brzoza.

Ach, nie mogę się już doczekać montażu.

Aga-Białystok
04-05-2010, 20:15
Annja, dziękuję!! Sprawdziłam wymiary tej lodówki i od ikeowej jest większa o 2mm na szerokości i głębokości - rozumiem, że nie było problemu i weszła elegancko, czy coś kombinowaliście?

AgaNr1, czyżby wśród spływającego sprzętu była lodóweczka? :D Zdradzisz model?

AGA NR 1
04-05-2010, 21:44
Aguś,
niestety nie.
;)

Wzięłam Ikeowską lodówkę.
Dla mnie lodówka to lodówka.
I tak będzie zabudowana w szafce.
Zdecydowanie nie lubię "eksponowania" lodówki w kuchni - nigdy nie chciałam mieć nawet tej szalenie modnej ( nie rozumiem tego szału trochę... :eek: ) typu "side by side".
Poza tym mam otwartą kuchnię na salon - wg mnie nie wyglądałoby to dobrze.

A środek tej lodówki jak to środek lodówki - normalny.
:yes:

Ze sprzętu AGD wzięłam więc u nich :
- lodówkę
- piekarnik
- mikrofalę

Powodzenia w poszukiwaniach !

Aga-Białystok
04-05-2010, 21:58
Zgadzam się w 100% i bardzo chętnie wzięłabym ich lodówkę. Rozeznanie w nie-ikeowych chłodziarkach robię z przymusu. Problem polega na tym, że kuchnię w Ikei będę - przy dobrych wiatrach :) - kupowała pod koniec roku i wtedy jednym transportem z wawy do białegostoku by się wszystko przewiozło. Nie mogę jednak czekać z zakupem lodówy aż tyle, bo wiosna idzie, coraz cieplej się robi i bez lodówki jest słaaabo... (tak tak, już mieszkam, ale jeszcze nie mam kuchni! :D ) Transport samej lodówki kompletnie się nie opłaca. Tak więc postanowiłam, że niestety, ale muszę sobie ten niezbędny sprzęt dobrać poza Ikeą :/

AGA NR 1
04-05-2010, 22:08
Ach, rozumiem.

Wiem coś o tym, bo dawno temu, po wprowadzeniu się do mieszkania nie mieliśmy lodówki chyba przez 2 miesiące.
I też przez okres wiosenno / letni, hahahaha !
Lekko nie było.

Ale i tak uważam, że co jak co, ale nie szło by żyć bez.... pralki.
To dopiero byłaby porażka !

Aga-Białystok
04-05-2010, 22:20
hehe, pralka to pierwszy sprzęt jaki zakupiłam do nowego domu. W kotłowni na betonie stoi, ale podłączona i śmiga :D

Annja
05-05-2010, 18:06
Nic z lodówką nie musiałam kombinować, weszła bez problemu. Ta moja ma wyższą klasę energetyczną niż Ikeowskie lodówki i bardzo cicho pracuje, chyba dlatego padł wybór właśnie na nią. A piekarniki i mikrofalówki od nich po prostu mi się nie podobały, że nie wspomnę o tym, że piekarnik nie miał tych funkcji na których mi zależało. Wymierzyłam więc porządnie szafkę, sprawdziłam wymiary wybranego sprzętu w necie i kupiłam całe AGD w sklepie internetowym :) Na 3 produktach zaoszczędziłam 1500 zł!! w porównaniu z miejscowym Avansem. Znajomy Pan z tego sklepu powiedział, że nawet gdyby chciał mi sprzedać ten sprzęt po kosztach to i tak byłoby znacznie drożej niż w necie. Koniec końców jestem baaardzo zadowolona :)

Aga-Białystok
06-05-2010, 08:19
Annja dzięki! Lodówka fajna i cena dobra, pewnie zakupimy :)

Wito2008
06-05-2010, 17:39
w trakcie montażu ADELa troche nieostre

http://images39.fotosik.pl/287/ed64243b90a96e6amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Aga-Białystok
06-05-2010, 18:03
fajnie :)

miśka
06-05-2010, 21:49
a jakieś inne propozycje lodówki do zabudowy?? oprócz Electroluxa??

drestak
07-05-2010, 10:17
Muszę przyznać, że bardzo ciekawe rozwiązania. Przyznam się, że ja nie mam tkiego problemu jak wy z tym ukrywaniem lodówki :cool: ale to kwestia gustu. Wczoraj właśnie skończyłem montować barek w swojej kuchni. Biorąc pod uwagę koszty i czas poświęcony na takie rozwiązanie to efekt jest całkiem spoko. Jak znajdę gdzieś cyfrówkę to pyknę fotkę ;)

ana-76
07-05-2010, 11:16
czym czyścicie ABSTRACT? chodzi mi o rodzaj ściereczki i płynu. U mnie narazie strasznie się elektryzuje ;((

Aga-Białystok
07-05-2010, 13:03
Drestak (dres tak? :D ), czasem to nawet nie tyle kwestia gustu co konieczności: w otwartej na salon kuchni zwykła lodówka trochę straszy. Można kupić lodówkę 'ozdobną', smega czy inne retro, ale a)to nie zawsze pasuje, b)otwarte kuchnie często są na małych powierzchniach i taki osobny element zaburza jednolitość zabudowy, c)takie ładniejsze lodówki są dwa razu droższe niż lodówka do zabudowy+szafka.

Czy Twój barek jest z Ikei? Wrzuć fotę :)

gliwicki3
15-05-2010, 07:24
Witam. Jaka jest wysokość mebli Ikea? Chodzi mi o całkowitą wysokość szafek stojących z nóżkami od podłogi do górnej powierzchni blatu. Zastanawiam się czy wejdą mi pod okno w kuchni???

gliwicki3
15-05-2010, 07:24
Witam. Jaka jest wysokość mebli Ikea? Chodzi mi o całkowitą wysokość szafek stojących z nóżkami od podłogi do górnej powierzchni blatu. Zastanawiam się czy wejdą mi pod okno w kuchni???

gliwicki3
15-05-2010, 10:24
Witam. Jaka jest wysokość szafek stojących ikea razem z nóżkami??? Chodzi mi o całkowitą wysokość od podłogi po górną krawędź blatu. Zastanawiam się czy zmieszczą się pod oknem w kuchni???

Aga-Białystok
15-05-2010, 11:37
Witaj gliwicki3, wysokość jest regulowana poprzez nóżki, na których stoją szafki, poza tym zależy również od grubości wybranego blatu :) jakiej wysokości potrzebujesz?
Pozdrawiam

AGA NR 1
15-05-2010, 13:22
ALE, ALE :

jak chcesz zakupić IKEOWSKIE COKOŁY do szafek to pamiętajcie, że one są w jednym rozmiarze - maksymalna długość 16 cm !
Więc wtedy jest tak : szafki stojące 70 cm + 16 cm cokół = 86 cm.
Więcej nie da rady, ogranicza ta wysokość cokołu.

Plus oczywiście blat - taki, jaki sobie wybierzesz.

Chyba, że kuchnia ma być bez cokołu ( widoczne nóżki ).
Wtedy bez problemu - bo nóżki mają regulowaną długość i można wydłużyć wysokość dolnych szafek.
Ale jak ktoś chce jednak koniecznie cokoły w swojej kuchni, to już musi załatwić je sobie gdzieś na wymiar.
Nie w IKEI.

ane3ka1
15-05-2010, 14:52
Witam. Jaka jest wysokość mebli Ikea? Chodzi mi o całkowitą wysokość szafek stojących z nóżkami od podłogi do górnej powierzchni blatu. Zastanawiam się czy wejdą mi pod okno w kuchni???
Szafki mają 86cm wysokości z nóżką bądź cokołem. Wysokość szafki z blatem zależy od grubości wybranego blatu. Tu znajdziesz wszystkie blaty: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/kitchen/16303/

ane3ka1
15-05-2010, 14:52
Witam. Jaka jest wysokość mebli Ikea? Chodzi mi o całkowitą wysokość szafek stojących z nóżkami od podłogi do górnej powierzchni blatu. Zastanawiam się czy wejdą mi pod okno w kuchni???
Szafki mają 86cm wysokości z nóżką bądź cokołem. Wysokość szafki z blatem zależy od grubości wybranego blatu. Tu znajdziesz wszystkie blaty: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/kitchen/16303/

gliwicki3
15-05-2010, 15:02
Dzięki ane3ka1:) za szybką reakcje

gliwicki3
15-05-2010, 15:02
Dzięki ane3ka1:) za szybką reakcje

gliwicki3
15-05-2010, 15:14
A jest możliwość regulacji nóżek??

gliwicki3
15-05-2010, 15:14
A jest możliwość regulacji nóżek??

kroowka
15-05-2010, 15:33
a tu masz nóżki i cokoły
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/kitchen/12317/
Chyba wszystkie nóżki mają pewien zakres regulacji, ale cokół ma jedną wysokość równą 16cm. Możesz zrobić szafki na nóżkach bez cokołu, wtedy da się niżej. Pewnie da się też pokombinować i przyciąć cokół.

kroowka
15-05-2010, 15:33
a tu masz nóżki i cokoły
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/kitchen/12317/
Chyba wszystkie nóżki mają pewien zakres regulacji, ale cokół ma jedną wysokość równą 16cm. Możesz zrobić szafki na nóżkach bez cokołu, wtedy da się niżej. Pewnie da się też pokombinować i przyciąć cokół.

gliwicki3
15-05-2010, 15:50
Oj to będzie problem od podłogi do dolnej krawędzi parapetu mam 84cm:( Czyli 70+ nóżki 16+ blat 2,8= 88,8

Aga-Białystok
15-05-2010, 15:59
gliwicki, nóżki 16cm to max, możesz zrobić niższe, są regulowane, no problem :)

AGA NR 1
15-05-2010, 16:30
Nie, nóżki można wyregulować więcej niż na 16 cm.
Tyle, że cokoły z IKEI mają 16 cm.
Wtedy ( jak chcesz te ich cokoły ) się nie da.

Gliwicki,
miałam ten sam problem - na szczęście zorientowaliśmy się, że coś jest ni tak.... już przy murowaniu domu.
Szybko dołożyliśmy dodatkowe pustaki i zmienialiśmy rozmiar okna.
Udało się.

Teraz mam lux :
zlewozmywak pod oknem, wysokość z blatem ( gruby na 5 cm ) łącznie będzie 91 cm.
I nawet bateria od zlewozmywaka nie bedzie przeszkadzała w otworzeniu kuchennego okna.
Pełen sukces.

Jeszcze jedno :
nie wiem, ile macie wzrostu... ale podobno najwygodniej jest w kuchni jak blaty są właśnie na wysokości 89 - 93 cm.
U mnie będzie 91 cm.

Aga-Białystok
15-05-2010, 17:07
są tez nogi na 11-12cm. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20054563 11+70+2.8=powinno wyjść pod sam parapet :)

P.S.Ja tez zorientowałam się w trakcie budowy,ale na szczęście w porę i też dołożyliśmy do okna nad zlewem ;) Ja mam 170cm, mój facet jakoś ponad 180, blaty planujemy na około 90cm. Wyjdzie w praniu ;)

AGA NR 1
15-05-2010, 17:29
są tez nogi na 11-12cm. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20054563 11+70+2.8=powinno wyjść pod sam parapet :)


No tak, to nam akurat się udało i jesteśmy wygrane.
;)

Ale jak Gliwicki będzie miał wysokość 84 cm, to niestety nie będzie już tak wygodnie.
:(
Mam 168 cm wzrostu, teraz w starym mieszkaniu mam 85 cm.... i co tu dużo mówić, męczę się.
Dla mnie totalna porażka.

W najwygodniejszej kuchni jakiej miałam szczęście pracować ( u jednej z Przyjaciółek ) blaty są na wysokości 95 cm.
Było mega-wygodnie.
Sporo Forumowiczów preferuje takie wysokie blaty.
:yes:

U mnie będzie 91 cm - więcej się już nie dało.
Bateria by się nie zmieściła i nie otworzyłabym okna.
Ale i tak jestem szczęśliwa z tych 91 cm.
:D

gliwicki3
15-05-2010, 18:38
Dzięki:)

gliwicki3
15-05-2010, 18:38
Dzięki:)

gliwicki3
15-05-2010, 18:46
Jak wymontuje parapet 3,5 cm grubości a blat będzie wypuszczony we wnękę okienną (blat i parapet całość) to 88-89 do dolnej granicy okna będzie jak nic:) może się uda. Dzięki wszystkim za fachową pomoc:)

Wito2008
15-05-2010, 20:17
Oj to będzie problem od podłogi do dolnej krawędzi parapetu mam 84cm:( Czyli 70+ nóżki 16+ blat 2,8= 88,8

cokół to zwykła płyta z okleiną , można przyciąć

amarulla
15-05-2010, 21:51
błagam o pomoc :)

w nadmiernej ekscytacji i ogólnym ferworze założyliśmy front szuflady 'do góry nogami' - kliknął ładnie (kto składał ten wie ;) ale jak go odklinąć?? na pewno się da, nie wierzę że nie ;)

prosimy...

amarulla
15-05-2010, 21:51
błagam o pomoc :)

w nadmiernej ekscytacji i ogólnym ferworze założyliśmy front szuflady 'do góry nogami' - kliknął ładnie (kto składał ten wie ;) ale jak go odklinąć?? na pewno się da, nie wierzę że nie ;)

prosimy...

kroowka
15-05-2010, 22:05
Amarulla w środkowej dziurze z boku szuflady, widać takie pół krzyżyka, jak wsadzisz w to śrubokręt krzyżakowy to zapadka się przesunie i wlezie cały, a jak go przekręcisz to się front tak samo łatwo jak wkliknął, wykliknie :) Łatwo je do góry nogami zamontować :)

kroowka
15-05-2010, 22:05
Amarulla w środkowej dziurze z boku szuflady, widać takie pół krzyżyka, jak wsadzisz w to śrubokręt krzyżakowy to zapadka się przesunie i wlezie cały, a jak go przekręcisz to się front tak samo łatwo jak wkliknął, wykliknie :) Łatwo je do góry nogami zamontować :)

kroowka
15-05-2010, 22:06
Pozdrowienia dla bobaska z avatara :)

kroowka
15-05-2010, 22:06
Pozdrowienia dla bobaska z avatara :)

caramba4u
16-05-2010, 06:32
cokół to zwykła płyta z okleiną , można przyciąć

Witam
miałam ten sam problem z wysokością okien w kuchni. W ikei polecili mi sposób na cokół. Kupujesz nóżki do cokołów w castoramie, a cokół w ikea który przycinasz na wysokość jaką potrzebujesz. Dzięki temu będę miała cokół z tego samego materiału co meble.

amarulla
16-05-2010, 14:13
Pozdrowienia dla bobaska z avatara :)

dzięĸi ci dobra kobieto :) jutro będziemy próbować :)

młody dziękuje swym najsłodszym uśmiechem ;)

amarulla
16-05-2010, 14:13
Pozdrowienia dla bobaska z avatara :)

dzięĸi ci dobra kobieto :) jutro będziemy próbować :)

młody dziękuje swym najsłodszym uśmiechem ;)

AGA NR 1
16-05-2010, 14:13
Jak wymontuje parapet 3,5 cm grubości a blat będzie wypuszczony we wnękę okienną (blat i parapet całość) to 88-89 do dolnej granicy okna będzie jak nic:) może się uda. Dzięki wszystkim za fachową pomoc:)

Gliwicki,
no, 89 cm to byłoby już naprawdę super.

Trzymam więc kciuki za Twoją kuchnię.
:)

kasia&janusz
17-05-2010, 17:24
Witajcie
Mam pytanko odnośnie blatu, potrzebuję blatu laminowanego w jednym kawałku o dł 272cm. Czy są takiej długości w Ikei?
Pozdrawiam
Kasia

kasia&janusz
17-05-2010, 17:24
Witajcie
Mam pytanko odnośnie blatu, potrzebuję blatu laminowanego w jednym kawałku o dł 272cm. Czy są takiej długości w Ikei?
Pozdrawiam
Kasia

zuzanna2008
17-05-2010, 21:14
Witam! Prześledziłam cały wątek, ale nie znalazłam informacji dotyczącej montażu. Do jakiej odległości montażyści z IKEA mogą dojechać i czy liczą sobie dodatkowo za drogę?

Aga-Białystok
17-05-2010, 22:09
Wydaje mi się, że dojechać dojadą wszędzie. Odpowiednio sobie licząc :) Ale NA PEWNO to musisz po prostu zadzwonić do swojej Ikei :)

Magdala
17-05-2010, 22:15
do 25 km jest za free, potem liczą za każdy km, nie pamietam, chyba 086 zł? coś koło tego, w 2 strony :)

_Lina_
18-05-2010, 12:57
Witajcie
Mam pytanko odnośnie blatu, potrzebuję blatu laminowanego w jednym kawałku o dł 272cm. Czy są takiej długości w Ikei?
Pozdrawiam
Kasia

Najdłuższe są zdaje się 246cm.

_Lina_
18-05-2010, 12:57
Witajcie
Mam pytanko odnośnie blatu, potrzebuję blatu laminowanego w jednym kawałku o dł 272cm. Czy są takiej długości w Ikei?
Pozdrawiam
Kasia

Najdłuższe są zdaje się 246cm.

kroowka
31-05-2010, 09:49
Czy ma ktoś może porównanie koloru okleiny brzozowej na meblach kuchennych np NEXUS, z kolorem blatów Pfleiderer lub Krono o nazwie KLON? Podobne to jest do siebie? czy nie bardzo? Albo np do drzwi DRE w kolorze KLON. Nie mam niestety jak sprawdzić, a blat zamówić muszę bardzo niedługo.

kroowka
31-05-2010, 09:50
Czy ma ktoś może porównanie koloru okleiny brzozowej na meblach kuchennych np NEXUS, z kolorem blatów Pfleiderer lub Krono o nazwie KLON? Podobne to jest do siebie? czy nie bardzo? Albo np do drzwi DRE w kolorze KLON. Nie mam niestety jak sprawdzić, a blat zamówić muszę bardzo niedługo.

kroowka
31-05-2010, 09:50
Czy ma ktoś może porównanie koloru okleiny brzozowej na meblach kuchennych np NEXUS, z kolorem blatów Pfleiderer lub Krono o nazwie KLON? Podobne to jest do siebie? czy nie bardzo? Albo np do drzwi DRE w kolorze KLON. Nie mam niestety jak sprawdzić, a blat zamówić muszę bardzo niedługo.

Ryska
01-06-2010, 20:17
Witam.
Mam chęć mieć kuchnie ikea z frontami dębowymi ale czy wtedy boki szafek będą białe ?

paweleu
03-06-2010, 20:07
Najbezpieczniej będzie jak kupisz kawałek frontu, np od szuflady. Bo możesz sie nieźle zdziwić jak będzie inaczej kolor/odcień wyglądał. Sam jak kupowałem kuchnie to na miejscu kolor mi pasował, jak przywiozłem części to okazało sie że jest ciemniejszy odcień.

PS. Ten front możesz potem bez problemów oddać.

Pozdrawiam Paweł

paweleu
03-06-2010, 20:07
Najbezpieczniej będzie jak kupisz kawałek frontu, np od szuflady. Bo możesz sie nieźle zdziwić jak będzie inaczej kolor/odcień wyglądał. Sam jak kupowałem kuchnie to na miejscu kolor mi pasował, jak przywiozłem części to okazało sie że jest ciemniejszy odcień.

PS. Ten front możesz potem bez problemów oddać.

Pozdrawiam Paweł

paweleu
03-06-2010, 20:22
Teraz ja mam pytanie:
Kupiłem kosz na śmieci Rationell, czyli taka podstawka wysuwana i do tego 2 kosze po 14L. I te kosze nie są stabilne, jakby luźno stały na tej podstawce. Czy ktoś może wyjaśnić mi czemu tak to zrobili? Bo żeby wysunąć kosze to muszę trzymać oba kosze i wtedy mogę wysunąć całość. U moich rodziców, kosz jest stabilniejszy nie jest luźno (mają starszą wersje kuchni gdzie kosze są idealnie dopasowane do podstawki).

Pozdrawiam
Paweł

paweleu
03-06-2010, 20:22
Teraz ja mam pytanie:
Kupiłem kosz na śmieci Rationell, czyli taka podstawka wysuwana i do tego 2 kosze po 14L. I te kosze nie są stabilne, jakby luźno stały na tej podstawce. Czy ktoś może wyjaśnić mi czemu tak to zrobili? Bo żeby wysunąć kosze to muszę trzymać oba kosze i wtedy mogę wysunąć całość. U moich rodziców, kosz jest stabilniejszy nie jest luźno (mają starszą wersje kuchni gdzie kosze są idealnie dopasowane do podstawki).

Pozdrawiam
Paweł

kroowka
04-06-2010, 08:29
Paweleu pewnie że tak bym zrobiła, gdybym miała Ikee pod ręką.. a niestety nie mam :(
Gdyby ktoś miał porównanie, to dajcie proszę znać. Inaczej będę z tymi cokołami i panelami krążyć po Polsce i wymieniać na co rusz inne ;)

O koszach wysuwanych niestety nic nie wiem, bo zrobiłam wysuwaną całą szufladę. W tym rozwiązaniu trzeba było dołożyć te listewki do podziału miejsca w szufladzie, bo przy wysuwaniu kosz się przewracał.

kroowka
04-06-2010, 08:29
Paweleu pewnie że tak bym zrobiła, gdybym miała Ikee pod ręką.. a niestety nie mam :(
Gdyby ktoś miał porównanie, to dajcie proszę znać. Inaczej będę z tymi cokołami i panelami krążyć po Polsce i wymieniać na co rusz inne ;)

O koszach wysuwanych niestety nic nie wiem, bo zrobiłam wysuwaną całą szufladę. W tym rozwiązaniu trzeba było dołożyć te listewki do podziału miejsca w szufladzie, bo przy wysuwaniu kosz się przewracał.

aadamuss24
07-06-2010, 22:40
Mocca ktoś już o to pytał, jak masz zrobiony blat na parapet ? pozdr adam

altager
07-06-2010, 23:14
dla zainteresowanych:
ja nabyłam lodówkę Liebherr ICS 3013, zmieściła się w szafce bez problemu - w szafce nie zamontowałam tylnej ścianki bo lodówka była głębsza od szafki - będzie lepsza wentylacja :)
mam też pytanie; może ktoś jest właśnie w trakcie montażu? udało mi się posprzątać instrukcje :( do drzwi 30x70 i do szuflad wysuwanych do szafki szer. 30 cm. W tych instrukcjach ponoć jest zaznaczone jak przyczepić te drzwi do dolnej szuflady. Jeżeli ktoś ma taką instrukcję to proszę o info na p.v. bo do IKEA mam jakieś 200km.

drestak
08-06-2010, 08:07
Zaczynając trochę takim offtopem...co ja zrobię, że pierwszą, rzeczą jak robię po przyjściu z biura jest zmiana ubioru. Jak nie muszę się stroić i jestem sam dla siebie(dla swojej rodziny) to łażę w dresiku. Stąd ten drestak(yesdress) :)

Z tymi nóżkami... to przecież są one o różnych wysokościach (i przez to skręcanie można poziomować :P)

Kroowko, z pewnością masz na myśli ten miodowy brąz(NEXUS)?.... do pfleidererów i tego ich klonu w ogóle nie pasuje.

kroowka
08-06-2010, 08:14
Drestak] o ten brzozowy najjaśniejszy Nexus mi chodzi:
http://www.ikea.com/PIAimages/81945_PE207225_S4.JPG
z tym masz jakieś porównanie?

altager
08-06-2010, 10:42
Moje pytanie o instrukcje montażu juz jest nieaktualne. Wysłałm maila do IKEA Poznań i migusiem podesłali mi tą instrukcję :D

atika
09-06-2010, 12:45
Annja ja mam pytanie.

Jak się otwiera te dolne pionowe szafki długimi poziomymi uchwytami ?? Nie jest dziwne ich użytkowanie ?? Bardzo podoba mi się takie rozwiązanie tylko czy jest funkcjonalne ??

kokobo
13-06-2010, 17:41
Niestety Ikea ma tylko białe szafki.

kokobo
13-06-2010, 17:43
Ewentualnie można okleić brzegi szafek okleiną dębową, lub zamówić same korpusy w kolorze dębu a resztę Ikea.

kamimar
14-06-2010, 09:14
Witam. mam maly problem z montazem nozek do szafki. w dolnym rzedzie szafek umiescilem otarte polki 20cm szerokosci. Jak do nich zamocowac nogi? nawiercic w dnie otwory czy inny patent na to jest?

k_km83
14-06-2010, 18:15
Witam, mam problem z zamontowaniem frontu szafki wiszacej z serii solar, gdyz nie mam wzornika. W instrukcji montazu szafki faktum znajduje się on na stronie 16 chodzi mi o wzór FAKTUM, gdyż albo nie było go w zestawie, albo przez przypadek go wyrzuciłam.Bradzo prosze o pomoc, a najlepiej o o wymiary (odległości śrub), z góry serdecznie dziekuje za pomoc. Pozdrawiam. Klaudia

k_km83
14-06-2010, 18:15
Witam, mam problem z zamontowaniem frontu szafki wiszacej z serii solar, gdyz nie mam wzornika. W instrukcji montazu szafki faktum znajduje się on na stronie 16 chodzi mi o wzór FAKTUM, gdyż albo nie było go w zestawie, albo przez przypadek go wyrzuciłam.Bradzo prosze o pomoc, a najlepiej o o wymiary (odległości śrub), z góry serdecznie dziekuje za pomoc. Pozdrawiam. Klaudia

natalie05
18-06-2010, 20:59
Witam,
Chciałabym kupić mikrofalę do szafki wiszącej 70x60x37 (FA307), ale nie chcę sprzętu IKea. Czy orientujecie się może, która mikrofalówka będzie pasować do tej szfki?
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam

natalie05
18-06-2010, 20:59
Witam,
Chciałabym kupić mikrofalę do szafki wiszącej 70x60x37 (FA307), ale nie chcę sprzętu IKea. Czy orientujecie się może, która mikrofalówka będzie pasować do tej szfki?
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam

aniutaJ
26-06-2010, 20:28
Witam,
Czy do zlewow ceramicznych z ikei mozna zamontowac mlynek na odpady? Czy uzytkuje ktos takie rozwiazanie?
Ania

*milek*
05-08-2010, 16:20
Nic z lodówką nie musiałam kombinować, weszła bez problemu. Ta moja ma wyższą klasę energetyczną niż Ikeowskie lodówki i bardzo cicho pracuje, chyba dlatego padł wybór właśnie na nią. A piekarniki i mikrofalówki od nich po prostu mi się nie podobały, że nie wspomnę o tym, że piekarnik nie miał tych funkcji na których mi zależało. Wymierzyłam więc porządnie szafkę, sprawdziłam wymiary wybranego sprzętu w necie i kupiłam całe AGD w sklepie internetowym :) Na 3 produktach zaoszczędziłam 1500 zł!! w porównaniu z miejscowym Avansem. Znajomy Pan z tego sklepu powiedział, że nawet gdyby chciał mi sprzedać ten sprzęt po kosztach to i tak byłoby znacznie drożej niż w necie. Koniec końców jestem baaardzo zadowolona :)

Annja - w którym sklepie internetowym robiłaś zakupy? Jesteś zadowolona z przebiegu tranasakcji i obsługi?

Baba_z_wozu
08-08-2010, 22:07
Drodzy właściciele ciemnych kuchni IKEA:
czy pomiędzy szafkami macie płyty dyletacyjne czy jak to zwał, żeby nie było widać białych szafek między drzwiczkami? czy da się to tak poskręcać, że nie ma takowych prześwitów?

Pan Staszek
09-08-2010, 12:23
Drodzy właściciele ciemnych kuchni IKEA:
czy pomiędzy szafkami macie płyty dyletacyjne czy jak to zwał, żeby nie było widać białych szafek między drzwiczkami? czy da się to tak poskręcać, że nie ma takowych prześwitów?

Białe obudowy szafek skręca sie ze sobą dołączonymi srubami (trzeba nawiercic obie szafki przez jeden z otworów na kołki do półek - maja je prawie wszsytkie szafki) po zamocowaniu drzwiczek trzeba je wypoziomowac i wypionowac ale prześwity zostają - inaczej nie dałoby sie otwierac drzwiczek. Sa widoczne - ja mam kuchnie z frontami Fagerland bejca i trzeba sie naprawde przyjrzec zeby zobaczyc te białe paski - nie wiem jak wyglada to przy ciemniejszych frontach.

basia_z_lasu
09-08-2010, 14:18
Czy wysokie szafki z Ikea, np. takie do zabudowy piekarnika mają jakieś usztywnienie konstrukcji, np przykręcaną na śruby półkę? Czy należy je jakoś usztywnić?

Pan Staszek
10-08-2010, 07:54
Czy wysokie szafki z Ikea, np. takie do zabudowy piekarnika mają jakieś usztywnienie konstrukcji, np przykręcaną na śruby półkę? Czy należy je jakoś usztywnić?

Wiekszosc wysokich szafek ma minimum jedna polke montowana na stale na sruby i kołki - dodatkowo wszystkie szafki wiszące i stojące mają z tyłu metalowe kątowniki ktore nalezy przymocowac do sciany (dybel + wkręt) - jest to warunek gwarancji na meble - przynajmniej tak twierdzą pracownicy Ikea Kraków. W razie np przewrocenia się szafki przyjedzie ekipa z Ikeii zeby ocenic szkody i kiedy zobaczą nieprzykrecone szafki to nici z kasy. Rownie ważna jest kwestia większej stabilnosci takiej szafki - na przykład mamy na dole 3 szafki cargo i wysuwamy wszystkie szuflady ktore zadziałają jak dzwignia - o wypadek nietrudno.
Pozdrawiam

martaibartek
15-08-2010, 09:12
Mam pytanko- może podpowiecie: zrobiłam wizualizację kuchni w programie Ikea no i chcę sobie ją zapisać na kompie,aby wklei np na forum muratora i nie mogę zapisać!!! kurna jak to się robi w tym programie? zawsze klikałam zapisywałam obrazek jako... i było git, a teraz nie mogę :(

magdos
15-08-2010, 09:54
Na klawiaturze wciskasz przycisk Print Screen (Prt Scr) a zawartość schowka wklejasz do programu graficznego lub chociażby do Paint i zapisujesz...

martaibartek
15-08-2010, 10:28
Naciskam Print Screen i nic .. :/

magdos
15-08-2010, 10:57
Naciskam Print Screen i nic .. :/

bo zawartość schowka jest w pamięci kompa i tego nie widać...
kliknij Print Screen otwórz Paint i kliknij wklej albo prawy przycisk myszki i wklej...

martaibartek
15-08-2010, 14:50
Właśnie o to chodzi że jak naciskam prawy przycisk myszy to nie wyskakuje mi te kopiuj ...wklej...

magdos
15-08-2010, 15:04
Właśnie o to chodzi że jak naciskam prawy przycisk myszy to nie wyskakuje mi te kopiuj ...wklej...

a z klawiatury Ctrl-V (powinno zadziałać niezależnie od wersji systemu)
albo spróbuj w programie graficznym on-line: http://www.pixlr.com/editor/ :)

atika
16-08-2010, 11:58
A ja mam zachowane bezpośrednio w programie IKEA, wcześniej oczywiście program zainstalowałam na dysku. Teraz jak wchodzę w programik - robię otwórz i mam do wyboru wszystkie swoje wcześniejsze projekty, a jest ich kilka...

magda.o
16-08-2010, 12:39
ja też mam zapisane w programie, a może spróbuj:
lewy CTRL + lewy ALT + PRT SC ;)? ja tak zawsze robię, nawet nie sprawdzałam czy sam Prt Sc wystarczy:)
i otwórz np. Paint'a i tam CTRL + V

Annja
16-08-2010, 19:44
Dawno tu nie zaglądałam, tak więc z góry przepraszam za tak mocno spóźnone odpowiedzi na pytania.
atika - moje dolne "szafki" to właściwie same szuflady :), tylko szafki narożne są otwierane 'normalnie', uchwyty są bardzo wygodne w użytkowaniu.
A co do sprzętu, to lodówkę kupiłam w normalnym sklepie, natomiast całą resztę zamawiałam w sklepie internetowym Medialux. Baaardzo byłam zadowolona z przebiegu transakcji. Ceny świetne, bardzo szybka wysyłka towaru i generalnie wszystko OK.

*milek*
17-08-2010, 22:06
Dzięki Annja za informację, biegnę zanotować w notesie :D

martaibartek
18-08-2010, 19:35
A ja mam zachowane bezpośrednio w programie IKEA, wcześniej oczywiście program zainstalowałam na dysku. Teraz jak wchodzę w programik - robię otwórz i mam do wyboru wszystkie swoje wcześniejsze projekty, a jest ich kilka...

Ja też mam zapisany plan mojej kuchni w programie IKEA, tylko chodzi mi o to, że plan swojej kuchni chciałabym zapisać jak foto,aby później w imageshack przerobić i wkleić np na forum.

ponury63
18-08-2010, 20:44
nie sprawdzałam czy sam Prt Sc wystarczy:)
wystarczy ;)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?165385-Udost%C4%99pnianie-grafiki-w-nietypowych-formatach

martaibartek
19-08-2010, 08:45
ponury wielkie dzięki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! udało się :)

przemas90
19-08-2010, 13:15
mam pytanie odnośnie wieszania szafek bo złożyłem meble ale nie wiem do końca jak je powiesić bo ikea nie ma typowego systemu i nie wiem czy bezpośrednio montować do ściany i co z ewentualnym poziomowaniem generalnie składa się te meble prosto jak ktoś może mi pomóc to będę bardzo wdzięczny, proszę tylko nie pisać że lepiej było wziąć z montażem.

abigail090
25-08-2010, 18:39
Witam,
czy wiecie może gdzie można kupić systemy do wnętrza szuflad (organizery), które do niedawna były dostępne w IKEA? W tej chwili, w sklepie (w Katowicach np.) już są tylko te co zostały (nie ma na szerokość 50 cm), a w nowych katalogach i na listach produktów ich nie ma... Można je było montować do szuflad i zmieniać dowolnie szerokość, głębokość przegródek...
Czy można kupić gdzieś podobne?

I mam jeszcze kilka pytań:
Czy po dosunięciu szafki stojącej do ściany, między płytą tylną, a ścianą zostaje jakieś miejsce? (np, na poprowadzenie rurek za szafkami?)...
I czy ktoś może pamięta, albo może sprawdzić, w jakiej odległości od krawędzi szafki (tylnej ściany) montowane są nogi tylne?
Czy głębokość szafek (podawana jako 60 cm) wynosi rzeczywiście tyle? (Blat dokładnie przykrywa szafki?).
Czy ktoś może ma gdzieś jeszcze instrukcję do zlewu Bohomel 1-o komorowy, wtopiony?
(http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S49847455)
Chodzi mi o wymiary pod wycięcie w blacie (nie kupuję blatu w IKEA)....
Bardzo brakuje rysunków technicznych do produktów w IKEA....

Będę wdzięczna za odpowiedzi :).

aadamuss24
25-08-2010, 20:54
Do mebli zastrzeżeń nie mam ale lodówka-Ikea i zmywarka-Ikea to porażka. Pracują tak głośno, że w całym domu słychać :( Lodówka brzęczy i warczy a jak zmywarka startuje to szum wody jest taki jakby ktoś wiadro wody wylewał na podłogę. Naczynia po zmywaniu są wilgotne :( Poprzednia lodówka, jakiś stary stary typ pracowała dużo ciszej. Inna zmywarka w podobnej cenie pracuje dużo ciszej. Ikea sprzedaje stare modele sprzętów które już dawno powinny być zastąpione nowszymi urządzeniami. pozdr adam

Aga-Białystok
25-08-2010, 22:40
abigeil, nie ma rady, poluj na Allegro.

Kamila2100
26-08-2010, 12:07
Do mebli zastrzeżeń nie mam ale lodówka-Ikea i zmywarka-Ikea to porażka. Pracują tak głośno, że w całym domu słychać :( Lodówka brzęczy i warczy a jak zmywarka startuje to szum wody jest taki jakby ktoś wiadro wody wylewał na podłogę. Naczynia po zmywaniu są wilgotne :( Poprzednia lodówka, jakiś stary stary typ pracowała dużo ciszej. Inna zmywarka w podobnej cenie pracuje dużo ciszej. Ikea sprzedaje stare modele sprzętów które już dawno powinny być zastąpione nowszymi urządzeniami. pozdr adam

A którą dokładnie lodówkę i zmywarkę posiadasz? Chciałam wziąć właśnie sprzęt agd z Ikea.

aadamuss24
26-08-2010, 12:09
Zmywarka do zabudowy 45 i lodówka ok 160 cm. Sprawdzę wieczorem dokładne modele. pozdrawiam adam

AGA NR 1
26-08-2010, 13:04
Ja mam lodówkę z IKEI.
Wcale głośno nie chodzi - ja jej kompletnie nie słyszę.

A zmywarkę mam z Boscha.

sondragon
31-08-2010, 12:32
Witam, nie mam manii Ikei mam manię upraszczania sobie życia.

Kuchnia roczna nexus złocisty brąz czy jakoś tak, blat biały z srebrnym brzegiem, uchwyty Tyda, biały cokół. W składzie i szuflady i cargo i karuzela narożna... Wszystko sprawuje się na 5, żadnych strat, jestem bardzo zadowolona. Znakomicie utrzymuje się ją wczystości.
A i mam też Ikeowski zlew, baterię i "podajnik" płynu. Też nie mogę mieć do nich żadnych zastrzeżeń.

Jestem zdziwiona pretensjami o wysokość szafek...Mam poniżej 160 i nie mam z tym problemu.
Kuchnię montowała mi ekipa z Ikei i to był dobry wybór, są świetni no i znają te meble jak nikt. Acha i mam przerwy pomiędzy meblami zamaskowane kawałkami frontu.

Poieważ zamierzam w przyszłości uzupełnić umeblowanie wysokim cargo też jechałam na sygnale kupić moje wycofywane fronty. Nieco się spóźniłam i mogłam zakupić tylko do szafki bodaj 211cm, a miła pani w dziale kuchennym poradziła dokupić drzwiczki i dorobić sobie taki jakby "pawlaczyk".
Sprzęty mam nie z Ikei, tylko okap Udden.

Przepraszam za chaotyczny post.

MonkaD
01-09-2010, 19:30
Kupiliśmy kuchnię Lidingo, uchwyty Varde i zlew Boholmen. W sobotę składamy. Czy macie jakieś uwagi co do sposobu składania ? Są jakieś utrudnienia ? Czy macie może szafki ścienne zawieszone na ścianie kartonowo gipsowej ?

aadamuss24
01-09-2010, 22:31
Co do składania to lepiej brać montaż od nich. Samodzielne składanie to masakra :) końca nie widać :( Dużo zabawy z regulacją, wycinaniem pod zlew i kuchenkę. Sam nie wiem co mi do łba strzeliło żeby zaoszczędzić na montażu ??? w sumie to nie biorąc montażu z ikea przepłaciłem komuś innemu gdzie i tak kończyć sam musiałem, koszmar :( powodzenia

zott36
02-09-2010, 12:00
Co do składania to lepiej brać montaż od nich. Samodzielne składanie to masakra :) końca nie widać :( Dużo zabawy z regulacją, wycinaniem pod zlew i kuchenkę. Sam nie wiem co mi do łba strzeliło żeby zaoszczędzić na montażu ??? w sumie to nie biorąc montażu z ikea przepłaciłem komuś innemu gdzie i tak kończyć sam musiałem, koszmar :( powodzenia
Żartujesz?
Pzecież to proste jak barszcz. Instrukcje , sa jasne i czytelne. Składa się to niesamowicie prosto.
Mam za sobą złozone 2 kuchnie i 2 sypialnie, włacznie z wielkimi szafami.

MonkaD
02-09-2010, 13:04
Szafę Pax Komplement składaliśmy sami i nie wiem czy to wina materiału, że stabilna nie jest. Kuchnia musi być stabilna i dlatego jestem ciekawa czy są jakieś haczyki związane z montażem. No i problem mamy z tego względu, że część ściany zrobiona jest wyłącznie z płyty kartonowo-gipsowej ze stelażem w środku i nie wiem jak zawiesić górne szafki: czy na szynie, czy z belką pomiędzy ściankami czy w jakiś inny sposób.

aadamuss24
05-09-2010, 09:52
zott 36 padam na kolana z podziwu :) Zwykłą komodę na sześć szuflad brałem już z montażem. Dwóch montażystów uwijających się jak mrówki składało ją ponad dwie godziny, czyli sam składałbym ją jakieś 5-7 godzin - i nerwowo bym się wykończył :) Opisane wszystko jest super tylko jest to bardzo czasochłonne zajęcie. Samo poskładanie korpusów idzie szybko. Później korpusu trzeba wypoziomować, poskręcać do kupy, przykręcić do ścian, nałożyć blat i przykręcić korpusy do blatu. Montaż szuflad i drzwiczek idzie w miarę szybko ale regulacja to już jest zabawa. Dalej przykręcanie uchwytów które prostością nie grzeszą, jakieś listwy, cokoliki, boczne ścianki i czasu wychodzi bardzo dużo. Jeśli ktoś ma go dużo to warto samemu składać ale pracy jest naprwdę dużo.
MonkaD pod szafki powinny być specjalne wzmocnienia w konstrukcji ściany. pozdr adam

MonkaD
06-09-2010, 09:25
Złożyliśmy obudowy szafek i muszę stwierdzić że to bardzo proste. Jednak utknęłam na jednym. Mamy szafkę stojącą z trzema szufladami. Jak do szuflad zamontować fronty ? Zgłupiałam.

basia_z_lasu
06-09-2010, 12:16
Złożyliśmy obudowy szafek i muszę stwierdzić że to bardzo proste. Jednak utknęłam na jednym. Mamy szafkę stojącą z trzema szufladami. Jak do szuflad zamontować fronty ? Zgłupiałam.

Jak zamocować front jest opisane jest w instrukcji od szuflady.

aadamuss24
06-09-2010, 13:22
Fronty na klik wskakują same. pozdr adam

Aleksandryta
06-09-2010, 13:24
Heh jak Monka ma problem z zamontowaniem frontów do szuflad, to jakoś czarno widzę zamontowanie kuchni na ścianie :P

MonkaD
06-09-2010, 13:43
Na razie skręciliśmy obudowy tylko. Szufladę jedną rozpakowałam ale jeszcze nie próbowałam jej składać, przeleciałam tylko wzrokiem instrukcję i pomyślałam sobie że dotyczy ona jedynie części które znajdują się w paczce z szufladą. Czyli rozumiem że wskakują same fronty meblowe, a nie te z tworzywa ?
A na ścianie szafki wiszące będzie nam montował znajomy znający się na rzeczy, bo ja poległam na całej linii. Wysoką szafkę 233 cm przykręcaliśmy do ściany do północy, bo wstawialiśmy pomiędzy szafkę a ścianę belkę drewnianą,, żeby szafka stała w odległości 5 cm od ściany (ja się uparłam bo tak jest ładniej).

basia_z_lasu
06-09-2010, 13:58
Na razie skręciliśmy obudowy tylko. Szufladę jedną rozpakowałam ale jeszcze nie próbowałam jej składać, przeleciałam tylko wzrokiem instrukcję i pomyślałam sobie że dotyczy ona jedynie części które znajdują się w paczce z szufladą. Czyli rozumiem że wskakują same fronty meblowe, a nie te z tworzywa ?
A na ścianie szafki wiszące będzie nam montował znajomy znający się na rzeczy, bo ja poległam na całej linii. Wysoką szafkę 233 cm przykręcaliśmy do ściany do północy, bo wstawialiśmy pomiędzy szafkę a ścianę belkę drewnianą,, żeby szafka stała w odległości 5 cm od ściany (ja się uparłam bo tak jest ładniej).

Do meblowych przykręca się łączniki ( w paczce z szufladą) i wtedy wskakują. Szuflada 80 ma dodatkowo blaszkę po środku od spodu ( umocnienie).

MonkaD
12-09-2010, 14:19
no tak, ma łączniki które wskakują w szufladę. I nie ma problemy, jeżeli chodzi o montowanie niskich szafek. Ale w szafce wysokiej te łączniki nie pasują do dziurek wywierconych przez Ikeę we froncie, są tylko duże dziurska pasujące do zawiasów, ale my mamy wysoką wyciąganą spiżarnię. Zgłupiałam

MonkaD
12-09-2010, 20:02
już wiem, znalazłam instrukcję, trzeba wywiercić we froncie dziurki. Tylko to jest dziwne, że jedna ma być w tej wielkiej dziurze przeznaczonej na zawiasy ?

aadamuss24
12-09-2010, 22:03
Tam przychodzi duża zaślepka i w to się wkreca śrubę. Podparcia pod szuflady, takie małe blaszki, zgubiłem/wyrzuciłem i musiałem domówić w Ikea. Nie dosyć, że nie musiałem płacić ( a normalne, że należałoby :) ) to jeszcze przed upływem tygodnia przyszła paczka ze Szewcji z malutkimi blaszkami :) Na jedną szufladę przypaa kilka blaszek.
pozdr adam

ane3ka1
13-09-2010, 07:11
Nie tylko odnośnie kuchni, ale innych produktów IKEA znalazłam stronkę z instrukcjami montażu do ściągnięcia: [/URL][URL]http://www.ikeafans.com/forums/ikea-instructions/ (http://www.ikeafans.com/galleries/index.php?c=10)
Może komuś się przyda...

jarte
13-09-2010, 09:17
ostatnio pojawiły się dwie nowości: RAMSJÖ czarno brązowy i biały - drewniane fronty - widział je może ktoś już na żywo?

muszelek
13-09-2010, 09:46
a czy ktos sie orientuje ile mniej wiecej IKEA liczy za montaz kuchni?
probuje przekonac meza do takiego rozwiazania, ale on sie upiera ze znow skrecimy sami te meble - tylko lata juz nie te a i dwojka malych dzieci + skrecanie mebli jakos mi nie pasuje :)

MonkaD
13-09-2010, 11:44
Z tego co wyczytałam na stronie Ikei, za skręcenie jednej szafki 60 zł + przykręcenie do ściany 5 zł za jeden kołek, + osobno za wycięcie dziur w blacie jeżeli nie był kupiony w Ikei + osobno za zamontowanie i podłączenie AGD jeżeli nie kupione w Ikei + osobno za podłączenie oświetlenia itp. Za moją kuchnię wyszłoby ok. 800 zł więc postanowiliśmy spróbować sami i żałuję bardzo...
link do pobrania regulaminu montażu http://www.ikea.com/pl/pl/store/katowice/uslugi

ania_74
13-09-2010, 11:47
moge podac ceny za montaz szafek przez panów z Ikea:
-montaz podstawowy szafki- 60zł za sztukę

Aleksandryta
13-09-2010, 12:00
a czy ktos sie orientuje ile mniej wiecej IKEA liczy za montaz kuchni?
probuje przekonac meza do takiego rozwiazania, ale on sie upiera ze znow skrecimy sami te meble - tylko lata juz nie te a i dwojka malych dzieci + skrecanie mebli jakos mi nie pasuje :)
Ja za 7m2 kuchnie, w litere U, w tym dwie ściany szafki naścienne plus blat, podłączenie lodówki podblatowej, zlewu, kranu, płyty gazowej, a pod nią piekarnika (całe agd było z IKEI), światełka pod szafkowe i całe wykończenie zapłaciłam 2 lata temu 1 000 PLN. Meble kuchenne z frontami stat razem z całym agd kosztowała mnie 10 tys. zł.
Montowali od 8 rano do 21 wieczorem (3 chłopa). W życiu sama bym się tego nie podjęła. A jak mąż upiera się, to niech sam montuje, a Ty idź do kina i wtedy zobaczymy;) Zdechniecie, a nie zamontujecie sami, bo IKEA ma własny system montowania mebli. I wcale nie są takie proste w montażu.... To nie stół z czterema nogami, żeby samemu montować...

MonkaD
13-09-2010, 12:04
Serwis24, a ta śrubka będzie się trzymała w tej zaślepce ? Jest gumowa, przecież jak wkręcę w nią śrubkę to ona z tej zaślepki wyjdzie ?

muszelek
13-09-2010, 12:27
faktycznie znalazlam na stronie IKEA ten cennik - dzieki MonkaD
i mysle ze dobra alternatywa calego montazu jest wybor montazu samych "paczek" - blat i tak bedzie nie z IKEA (a to -10pln od ceny) a drzwiczki to tez juz nie problem (kolejne -10pln od ceny)
40zl za szafke to juz rozsadna cena - w zyciu mnie maz nie namowi na montaz majac taka alternatywe ;)

citizen girl
13-09-2010, 13:37
My skonczylismy tydzien temu montowac kuchnie. Zajelo nam to bagatela 4 dni;-) Ale wszysciutko stoi bardzo solidnie, nie ma sie do czego przyczepic. Otwor na zlewozmywak sami cielismy (ekhm, maz znaczy sie:-) )

MonkaD
13-09-2010, 14:04
citizen girl, a czy macie wysoką szafkę dwumetrową ?

magdazaba
13-09-2010, 20:29
Chyba trochę przesadzacie z tymi problemami montażowymi mebli - kupuję meble do nowej kuchni na raty - tzn kupiłam 3 szafki, za jakiś czas dokupię pozostałe. Sama (a jestem kobietą, w dodatku blondynką) je złożyłam, przepraszam pomagał mój 7letni syn - podaj młotek itp, a mąż po operacaji robił za kierownika. I wszystko stoi, równo, już naczynia poukładane. Według mnie dołączone instrukcje są bardzo dobre - tylko trzeba je czytać, a raczej dokładnie oglądać i robić tak jak pokazują. Co prawda szuflady i duży słupek z kuchenką przede mną, ale też sobie chyba poradzę.

muszelek
13-09-2010, 20:44
magdazaba - tu nie chodzi o to ze zlozenie szafki z IKEA to jakies rocket-science, ale jesli mam spedzic tydzien i po pracy jechac na mieszkanie skladac po 2-3 szafki i leciec z wywieszonym jezorem do dzieci (albo pozwolic na to mezowi) to naprawde wole zaplacic te 40 zl i miec to z glowy.
zaloze sie ze panowie robia to z zamknietymi oczami

magdazaba
14-09-2010, 07:30
Chyba nie 40zł - po ktoś wcześniej pisał że za złożenie kuchni miała płacić 800zł - a to różnica. Ja też nie mam za dużo czasu - dwójka dzieci, praca itp., ale też nie mam pieniędzy aby płacić koszmarne pieniądze, bo mi szkoda kilku wieczorów. Poza tym ceny usług w Ikea są zabójcze - za wywiercenie otworu w zlewie zapłaciłam 10zł - 1 minuta roboty. Też bym chciała tyle zarobiać.
Pozdrawiam! Zyczę miłego użytkowania już złożonych mebli.

Aleksandryta
14-09-2010, 07:37
magdazaba strasznie upraszczasz... 10 zł za wywiercenie, ale odejmij podatki, które gość musi zapłacić itd. A jak Ci nie szkoda kilku wieczorów, które mogłabyś poświęcić dzieciom, zamiast składać szafki, no cóż każdy ma inne priorytety.....

AGA NR 1
14-09-2010, 07:49
No, 800 zł to i tak mało.
Ja w sumie zapłaciłam 1.400 zł - dość spora kuchnia plus wyspa.
Ale zrobili lux.
;)

muszelek
14-09-2010, 08:31
ja mowie 40 zl za szafke (bez blatu i drzwiczek) - tym akruat maz uparl sie ze sie sam zajmie ;)
pisze to tylko z naszej perspektywy - mi po prostu zal czasu zabranego dzieciom (majac taka alternatywe)
a co do samych mebli - aktualnie mamy szafki z frontami ADEL i oprocz tego ze skoro moge z nowym mieszkaniu miec inne to z tego skorzystam ;) to kuchnia nadal wyglada i sprawuje sie rewelacyjnie.
no i w takiej cenie (4500 za 9 metrow kuchni) a drewnianymi frontami i z szafkami w plyty grubej (w BRW jest ciensza plyta) to nic innego bym nie znalazla.
teraz pewnie nas wyjdzie nowa kuchnia ok 7000pln (zaokraglajac) a wszelkie wyceny z firm zaczynaly sie od 9000

magdazaba
14-09-2010, 17:46
Ale moje dzieci - chłopaki, bardzo chętnie biorą udział w takich robotach domowych - i uważam, że to lepsze niż siedzenie przed telewizorem. Przynajmniej spędzam z nimi czas pożytecznie. Ale koniec gadania - to nie te forum - trzeba brać się do roboty- dzieci spać, a ja dalej układam rzeczy w spiżarce.

hosz
14-09-2010, 21:09
Witam,
od marca b.r. cieszę się moją piękną kuchnią z Ikea, wybrałam fronty Adel. Szafek było chyba 16 szt. + sprzęty i montowała mi to ekipa z Ikea Katowice Pan Karol Rz. z wspólnikiem. Pracowali 2 dni non-stop od 9:00 do 21:00, rozwiązywali wszystkie problemy i pracowali bardzo dokładnie, szczerze mówiąc była to najporządniejsza ekipa, jaką udało mi się spotkać w moim życiu, choć poznałam ich dopiero na pomiarach. Uważam, że warto zapłacić za montaż, żeby osiągnąć tak cudowny efekt. Meble są piękne, funkcjonalne, pojemne, odporne na zabrudzenia, świetne jakościowo, i w stosunku do tych, które oferują firmy wykonujące kuchnie na zamówienie, rewelacyjne cenowo!

basia_z_lasu
14-09-2010, 23:00
ja mowie 40 zl za szafke (bez blatu i drzwiczek) - tym akruat maz uparl sie ze sie sam zajmie ;)
pisze to tylko z naszej perspektywy - mi po prostu zal czasu zabranego dzieciom (majac taka alternatywe)

Najbardziej pracochłonne jest mierzenie, wieszanie, wiercenie, montaż zlewu, płyty i blatu. Samo skręcenie szafki zajmuje kilka-kilkanaście minut ( wkrętarką) i jest banalnie proste - chcesz zapłacić za najłatwiejsze.....

prawdziwy.anika
14-09-2010, 23:11
jednemu szkoda czasu przeznaczonego dla dzieci,drugi skreca z dziecmi,bo lubi,czy chce je czegos nauczyc,trzeci nienawidzi majsterkowac,czwarty relaksuje sie przy wkrecaniu srubek,piaty nie ma pojecia z ktorej strony trzyma sie srubokret itd......
a jakie to ma znaczenie dla samych szafek?
ufffffff:???:

pikos
18-09-2010, 09:49
Czy ma ktoś pomysł na front nad lodówkę wysoką na 177cm w szafce FAKTUM 60x233? IKEA proponuje nie zamykaną półkę w tym miejscu. Posiadam fronty LILJESTAD i zastanawiam się co z tą "dziurą" zrobić?

Chloe
19-09-2010, 16:26
odnośnie ekipy montującej meble ikea.. ja niestety nie miałam tyle szczęścia i trafiłam na fatalną ekipę :/ meble składali cały dzień (to akurat nie problem...) z tym, że szafek było łącznie 8, wszystkie sprzęty wolnostojące, panowie policzyli sobie za montaż 1400zł, co było dla mnie niezłym szokiem, stargowałam jakimś cudem na 900, nie chcieli nawet wystawić faktury. Swoje uwagi zgłosiłam w sklepie ikea. Za kilka miesięcy będę urządzać nową kuchnię i będzie to znów ikea, ponieważ z jakości mebli byłam zadowolona, montaż także wezmę, ale tym razem będę prosić o kosztorys montażu przed jego rozpoczęciem, żeby później nie było niespodzianek. I zdecydowanie będę unikać poprzedniej ekipy.

MonkaD
20-09-2010, 08:16
Meble złożone. Jeszcze tylko czekamy na elektryka, żeby podłączył sprzęty. Jak się odczepiłam od składania, to mojemu facetowi poszło szybciej. Ciekawe...

muszelek
20-09-2010, 08:48
hehe MonikaD - u nas bylo to samo ;) poszlo szybciej...ale potem trzeba bylo zdemontowac i zrobic na nowo bo jeden element na samym poczatku na odwrot zalozony ;)

MonkaD
20-09-2010, 10:30
nie strasz, a mieliście jakieś problemy z montażem agd ?

El_majster
20-09-2010, 10:47
No ja też miałem przygody z ekipą IKEA, ale właśnie dzięki nim zaczęła się moja przygoda z fototapetami. Porysowali mi szafkę skręcając. Na szczęście kuchenną (w nieszczęściu) a jako, że nie chciałem już mieć z nimi do czynienia po prostu musiałem jakoś zakryć rysę. No i Pojawił się pomysł fototapety. Komponuje się fajnie i jest w stylu jakim chciałem. A co do IKEI, cóż...

martaibartek
24-09-2010, 14:50
I nas niedługo czeka zakup mebli kuchennych w IKEA w związku z tym wszystkich którzy mają info o promocjach typu -dowóz za 1zł, montaż za 1/2 ceny proszę o info! DZIĘKUJĘ!

raffran
24-09-2010, 15:35
Mamy cala kuchnie z Ikei, no moze praw cala. Jedno co moge o powiedziec, jesli chodzi o meble to sa super, ale nie polecam brac ich do montazu mebli.
Jezeli gdzies pojawi sie jakis maly problem, oni raczej temu nie zaradza, a jak beda mieli chec cos z tym zrobic to za dodatkowa kase i nie zawsze bedzie to spelnialo oczekiwania inwestora. W sumie wiec moze to nie wyjsc duzo taniej. Jesli chodzi o montaz naszych mebli to zrobili nam to ludzie, ktorzy nam wykanczali dom. Na szczescie rowniez oprocz wykonczeniowki zajmuja sie takze zabudowami wiec nie mieli z tym problemow. Cala zabudowe kuchni, wraz z wyspa oraz zabudowa i podlaczenie wszystkich sprzetow, docinanie, klejenie, laczenie blatow ( blaty debowe z Ikei) montaz uchwytow, regulacje kosztowalo nas nie takie wielkie pieniadze.
Wynik ich pracy mozna zobaczyc w foto dzienniku.

martaibartek
24-09-2010, 17:44
Raffran jestem zdziwiona tym co piszesz, bo każdy z kim do tej pory rozmawiałam chwalił montaż z ikea...

raffran
24-09-2010, 17:57
Coz ile osob tyle opini.
Moim skromnym zdaniem ludzie ktorzy tam montuja meble, w tym wypadku kuchenne sa z przypadku.
Z czasem opanowali skrecanie szafek, bo na prawde nie jest wielka filozofia. Problem tak jak pisalem zaczyna sie wtedy, kiedy cos nie pasuje i trzeba kombinowac, docinac, szlifowac. Do montazu szafek oprocz mlotka, wkretaka (wkretarki) i tego co daja w zestawie na dobra sprawe nie potrzeba nic wiecej. A wtedy kiedy trzeba pokombinowac to sie okazuje, ze nie zrobia tego bo np. nie maja struga, albo holsa, albo powiedza ze tego sie nie da bo maskownica jest o centymetr za szeroka, a oni wlasnie pily nie wzieli.
Zapytaj sie u nich np. czy trwale polacza dwa ichnie blaty drewniane pod katem prostym.

aadamuss24
28-09-2010, 19:12
rafffan myślę, że warto napisać w jakim mieście takie ekipy takie pracują. Już kilka razy korzystałem z ekip Ikea (w Poznaniu robi to firma zewnetrzna, chyba Meblomontaż ? ) i zawsze byli to młodzi panowie którzy wiedzieli co i jak zrobić i mieli bardzo dobre narzędzia do wszystkiego, piły, wkrętarki, odkurzacz. Robota paliła im się w rękach i nie było się do czego przyczepić. Myślę, że jak ktoś robi to łatwiej mi się czepiać :) bo jak sam robię to na pewne rzeczy już bym przymknął oko :) ale goście z ikea zawsze dłubali do czasu aż wiedzieli, że jest ok. Nie były to też jakieś gbury z któymi nie szło pogadać :) Jedyne co to zawsze ich czas goni bo mają za dużo umówione :) pozdr adam
P.S. Lodówka nadal mi warczy, zmywarka pracuje jak Niagara, a płyta w połowie zepsuta :) chyba hurtem wezwę serwis :)
Wszystkie prace montażowe typu łączenia blatów pod kątem są płatne i to można się dowiedzieć o tym w informacji

KajdaK
08-10-2010, 17:14
Fronty na klik wskakują same. pozdr adam

no właśnie, wskakują świetnie.. ale jak je wyciągnąć jeśli ktoś się pomyli i wkliknie je do góry nogami?
pomocy bo właśnie przymierzam się z młotkiem do szuflady :(

Wito2008
08-10-2010, 20:55
Czy ma ktoś pomysł na front nad lodówkę wysoką na 177cm w szafce FAKTUM 60x233? IKEA proponuje nie zamykaną półkę w tym miejscu. Posiadam fronty LILJESTAD i zastanawiam się co z tą "dziurą" zrobić?
u mnie otwierając drzwi od lódówki otwiera sie górny front odsłaniając półkę

MonkaD
10-10-2010, 19:18
nam się wkliknęły, można łatwo je wyciągnąć, trzeba przekręcić śrubokrętem w miejscu, w którym widać krzyżyk

martaibartek
13-10-2010, 20:06
Czy ktoś coś wie na temat jakiś nowych promocji na meble kuchnne, albo montaż w ikea?

MonkaD
14-10-2010, 17:27
raty 0 % jedynie

Ela Skokowska
14-10-2010, 20:26
Witam,
jestem etnografką, prowadzę badania dotyczące sklepów remontowo-budowlanych. Jeżeli ktoś z Was miałaby ochotę porozmawiać ze mną na gg, czacie, forum czy czymś takim o tego typu sklepach, to byłabym szalenie wdzięczna. Bardzo mi na tym zależy. Nie gryzę, a też jestem po remoncie, wiec możemy podzielić się wiadomościami. Mój nr gg to:8265521, mail: [email protected]. Pozdrawiam i prosze o pomoc.

masulda
14-10-2010, 22:29
raty 0 % jedynie

Ma byćjakaśakcja kuchenna od 15.11do 24.12 ale nie znająpodobno jeszcze szczegółów

martaibartek
15-10-2010, 14:32
masulda dzięki! będę w tym terminie się dowiadywała :)

Konfident
15-10-2010, 16:15
Tez poluje na ta akcje, szkoda, ze jeszcze nic nie wiadomo.

wenderko
29-10-2010, 16:51
A czy ktoś z was kupował w gdańskiej Ikei meble do kuchni z montażem? Interesuje mnie czy gdańska ekipa jest OK? I też jestem ciekawa jaka to będzie akcja kuchenna, bo tymczasem tylko o jakimś prezencie do każdej kuchni piszą.

Chloe
29-10-2010, 20:09
A czy ktoś z was kupował w gdańskiej Ikei meble do kuchni z montażem? Interesuje mnie czy gdańska ekipa jest OK? I też jestem ciekawa jaka to będzie akcja kuchenna, bo tymczasem tylko o jakimś prezencie do każdej kuchni piszą.
Tak, ja niestety, opisałam sytuację kilka postów wcześniej. Z tym że wydaje mi się, że pracuje tam więcej niż 1 ekipa montażowa. w moim przypadku przyjechali panowie prywatnym samochodem (nie oznakowanym jako IKEA), nie chcieli wystawić faktury, mimo że pieniądze chcieli do ręki, a pokwitowanie za otrzymaną kasę (które ostatecznie wymusiłam) wystawili jako odrębna firma. Więc nie wiem jak jest w innych miastach, ale w gdansku IKEA ma najwyrazniej podwykonawców, którzy jeżdzą na montaże. To było 2 lata temu, wiec może coś się pozmieniało od tego czasu. Do nowej kuchni również planuję meble IKEA, które będę miusiała zamówic z montażem, także mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej.

wenderko
29-10-2010, 21:32
Dzięki Chloe, a pamiętasz może, albo masz jeszcze pokwitowanie, żeby sprawdzić jak się firma nazywała? Możnaby zapytać przed zamówieniem.

martaibartek
30-10-2010, 16:56
Chloe to mnie pocieszyłaś, bo i u mnie będzie kuchnię montowała ekipa z Ikea Gdańsk... :)

Bastki
04-11-2010, 19:34
Potrzebuję informacji o kuchni FAKTUM/SOLAR kuchnia z bukowymi frontami taką właśnie chcę i nie jestem pewna czy jeszcze są chodzi mi właśnie o ten BUK szukałam na stronie www i w IKEI Katowice , Kraków i albo nie umie znaleźć albo je wycofali ze sprzedaży. Jeśli wycofali to dlaczego? Mam w domu stary katalog (2009) i tam są właśnie takie i pisze NOWOŚĆ!!???

Może ktoś ogląda jeszcze ten wątek i mi pomoże.

Bastki
04-11-2010, 19:34
Potrzebuję informacji o kuchni FAKTUM/SOLAR kuchnia z bukowymi frontami taką właśnie chcę i nie jestem pewna czy jeszcze są chodzi mi właśnie o ten BUK szukałam na stronie www i w IKEI Katowice , Kraków i albo nie umie znaleźć albo je wycofali ze sprzedaży. Jeśli wycofali to dlaczego? Mam w domu stary katalog (2009) i tam są właśnie takie i pisze NOWOŚĆ!!???

Może ktoś ogląda jeszcze ten wątek i mi pomoże.

kroowka
04-11-2010, 21:21
Bastki jakiś miesiąc temu w Ikea w Gdańsku resztki frontów w buku leżały w wyprzedażach. Gdzieś w połowie roku widziałam na bukowej kuchni naklejki że wycofują. Raczej już takiej nie zdobędziesz.

kroowka
04-11-2010, 21:21
Bastki jakiś miesiąc temu w Ikea w Gdańsku resztki frontów w buku leżały w wyprzedażach. Gdzieś w połowie roku widziałam na bukowej kuchni naklejki że wycofują. Raczej już takiej nie zdobędziesz.

makowapanienka
05-11-2010, 09:06
Witam,
Bardzo proszę o informację czy blaty laminowane na zamówienie Personlig, prezentowane w katalogu na rok 2011, są już w sprzedaży? Chodzi mi konkretnie o imitację dębu.

makowapanienka
05-11-2010, 09:06
Witam,
Bardzo proszę o informację czy blaty laminowane na zamówienie Personlig, prezentowane w katalogu na rok 2011, są już w sprzedaży? Chodzi mi konkretnie o imitację dębu.

Olasa
05-11-2010, 09:13
Przez to wycofywanie różnych rzeczy lub zastępowanie innymi zaczynam się zniechęcać do ikei, bo niby zaletą jest to, że można dokupić różne elementy później, a później to już tego nie ma. Co do kuchni to włąśnie przymierzałam się do zakupu białego stata, a teraz na stronie ikei pokazują, że jest tylko kremowy, w sumie to takie strzelanie trochę w kolano sobie ikea zafundowała wycofując jedną z najbardziej popularnych i najchetniej kupowanych kuchni.

Olasa
05-11-2010, 09:13
Przez to wycofywanie różnych rzeczy lub zastępowanie innymi zaczynam się zniechęcać do ikei, bo niby zaletą jest to, że można dokupić różne elementy później, a później to już tego nie ma. Co do kuchni to włąśnie przymierzałam się do zakupu białego stata, a teraz na stronie ikei pokazują, że jest tylko kremowy, w sumie to takie strzelanie trochę w kolano sobie ikea zafundowała wycofując jedną z najbardziej popularnych i najchetniej kupowanych kuchni.

ane3ka1
05-11-2010, 12:19
Przez to wycofywanie różnych rzeczy lub zastępowanie innymi zaczynam się zniechęcać do ikei, bo niby zaletą jest to, że można dokupić różne elementy później, a później to już tego nie ma. Co do kuchni to włąśnie przymierzałam się do zakupu białego stata, a teraz na stronie ikei pokazują, że jest tylko kremowy, w sumie to takie strzelanie trochę w kolano sobie ikea zafundowała wycofując jedną z najbardziej popularnych i najchetniej kupowanych kuchni.
Olasa, ale Stat nigdy nie był w dwóch wersjach kolorystycznych. On jest cały czas biały, tylko biel Ikeowska nie jest czysta.

ane3ka1
05-11-2010, 12:19
Przez to wycofywanie różnych rzeczy lub zastępowanie innymi zaczynam się zniechęcać do ikei, bo niby zaletą jest to, że można dokupić różne elementy później, a później to już tego nie ma. Co do kuchni to włąśnie przymierzałam się do zakupu białego stata, a teraz na stronie ikei pokazują, że jest tylko kremowy, w sumie to takie strzelanie trochę w kolano sobie ikea zafundowała wycofując jedną z najbardziej popularnych i najchetniej kupowanych kuchni.
Olasa, ale Stat nigdy nie był w dwóch wersjach kolorystycznych. On jest cały czas biały, tylko biel Ikeowska nie jest czysta.

MonkaD
05-11-2010, 13:18
no właśnie, a separatory do szuflad kuchennych też zostały wycofane ?

MonkaD
05-11-2010, 13:18
no właśnie, a separatory do szuflad kuchennych też zostały wycofane ?

Olasa
05-11-2010, 13:54
Hmm to może się mylę , oby tak było. Ja wiem, że stat nigdy nie był śnieżnobiały, ale wcześniej nawet na stronie ikei funkcjonował jako stat biały, a teraz piszą, kremowy, może tylko zmienili nazewnictwo, ale jak wchodziłam na niektóre obrazki to wydaje mi się taki jakiś bardziej żółty niż wcześniej.
Niestety mam za daleko do ikei aby jechać to sprawdzić, ale przy okazji jakby ktoś ustalił jak to z tym statem jest, czy jest to dalej ten sam stat co wcześniej czyli bardziej biały niż kremowy to byłabym wdzięczna za odpowiedź.

Olasa
05-11-2010, 13:54
Hmm to może się mylę , oby tak było. Ja wiem, że stat nigdy nie był śnieżnobiały, ale wcześniej nawet na stronie ikei funkcjonował jako stat biały, a teraz piszą, kremowy, może tylko zmienili nazewnictwo, ale jak wchodziłam na niektóre obrazki to wydaje mi się taki jakiś bardziej żółty niż wcześniej.
Niestety mam za daleko do ikei aby jechać to sprawdzić, ale przy okazji jakby ktoś ustalił jak to z tym statem jest, czy jest to dalej ten sam stat co wcześniej czyli bardziej biały niż kremowy to byłabym wdzięczna za odpowiedź.

MonkaD
05-11-2010, 14:11
ja kupowałam w sierpniu Lidingo, jest bardzo jasna, ale złamana kremem. Stat był troszkę ciemniejszy, ale minimalnie

MonkaD
05-11-2010, 14:11
ja kupowałam w sierpniu Lidingo, jest bardzo jasna, ale złamana kremem. Stat był troszkę ciemniejszy, ale minimalnie

ane3ka1
05-11-2010, 15:11
Ja swoje Staty kupowałam w tym roku. Obok mam krzesła Ingolf - ten sam kolor i witrynę Liatorp- ten sam kolor. Nie wiem jaki kolor miały wcześniejsze Staty, w sensie czy był on ciut bielszy niż obecny biały.

ane3ka1
05-11-2010, 15:11
Ja swoje Staty kupowałam w tym roku. Obok mam krzesła Ingolf - ten sam kolor i witrynę Liatorp- ten sam kolor. Nie wiem jaki kolor miały wcześniejsze Staty, w sensie czy był on ciut bielszy niż obecny biały.

barbabella
06-11-2010, 17:17
Ja mam kuchnie z ikea od 6 miesięcy i wszystkich, którzy cenią dobry ssosunek ceny do jakości zachęcam do takiego rozwiązania. Przed zakupem byłam chyba we wszystkich salonach mebli kuchennych i przerobiłam dziesiatki wycen. Ikea wyszła zdecydowanie najlepiej cenowo - mam blok wysokości 2 m szerokości 1,4m i ciąg kuchenny z gornymi szafkami długości 2,5m. Interesowała mnie kuchnia maksymalnie użyteczna i jak najbardziej pakowna i wygodna. W tym zestawie mam duże cargo 40/126 i duzo szuflad. Meble ze zlewozmywakiem i z dodatkami typu kosze wysuwane, wklady drewniane na sztućce, durszlak do zlewozmywaka, pojemniki, podstawka pod gary i inne drobiazgi( ajest ich sporo) kosztowały mnie 5600 zł (fronty nexus czarnobrązowy + stal nierdzewna), blat czarnobrązowy. Każda inna oferta była droższa o co najmniej 1600 zł, na najtanśzych frontach ( żaden fornir i stal). Sprzęt AGD upolowałam na bezwatowej promocji w media.

Montowaliśmy z mężem sami - zajęło nam to 2 dni, montaż na podstawie instrukcji prosty jak budowa cepa, a zabawy mielismy mnóstwo :yes: - takie klocki lego dla dorosłych i jeżeli tylko ktos ma tylko czas, to spokojnie nawet techniczny antytalent sobie poradzi. Jeżeli zamówicie montaz IKEI to szafki sa tak spasowane że moim zdaniem nie można tego schrzanić

pepejeans
06-11-2010, 18:12
[QUOTE
Montowaliśmy z mężem sami - zajęło nam to 2 dni, montaż na podstawie instrukcji prosty jak budowa cepa, a zabawy mielismy mnóstwo :yes: - takie klocki lego dla dorosłych i jeżeli tylko ktos ma tylko czas, to spokojnie nawet techniczny antytalent sobie poradzi. Jeżeli zamówicie montaz IKEI to szafki sa tak spasowane że moim zdaniem nie można tego schrzanić[/QUOTE]

dobrze słyszec bo ja włąśnie przymierzam sie do ikeowskiej kuchni:)

muszelek
06-11-2010, 20:14
ja dzis tez po wizycie w IKEA i beda w 100% szafki stamtad - wahalismy sie co do poziomych szafek gornych, ale zobaczylismy dzis ze zmienili zawiasy i teraz jest rewelacja
w tej cenie to wogole poza konkurencja
U nas wiec beda tym razem doly z cargo i frontami nexusa a gory abstract biale (poprzednia kuchnia to ADEL) - jesli nowa bedzie sie choc w polowie tak dobrze uzytkowac jak poprzednia to bedzie super!

nemi
06-11-2010, 20:47
Ja przyłączę się do pozytywnych wypowiedzi o kuchniach z IKEI. W obecnym mieszkaniu mam takie cudo od 4 lat i jestem zadowolona. Nic się z tym nie dzieje podczas użytkowania, szuflady poruszają się jak powinny, zawiasy od drzwiczek również, łatwo dokupić organizery do szuflad i naprawdę jest ok. :)

A i kuchnia przenosi się z nami do nowego mieszkania (na razie), bo na razie brak funduszy na jakieś mebelki na wymiar.

Czyli jak ktoś szuka niedrogiej, a w miarę solidnej kuchni, śmiało można zainteresować się IKEĄ

pepejeans
06-11-2010, 21:04
Lejecie miód na me serce
coraz bardziej przekonuje się do mojego zamyslu w sprawie ikeowskiej kuchni
i dlatego tez walczę w konkursie
jak możecie to proszę wesprzyjcie mnie poprzez codzienne klikanie
z pracy, z domu, z komórki
liczy się każdy głos
dziękuje bardzo

Chloe
07-11-2010, 01:00
Wenderko - niestety nie pamiętam jaka to była firma, wiem że na pewno spoza Trójmiasta.
MartaiBartek - mam nadzieję, że mój montaż był tylko nieprzyjemnym incydentem i tym razem trafimy lepiej :)

Przyłączam się do pochwał samych mebli kuchennych Ikea - zwłaszcza stosunek ceny do jakości. I żadna ekipa montażowa nie zrazi mnie przed kolejnym zakupem kuchni u nich. Ostatecznie można poskładać sobie samemu.... ;)

wenderko
07-11-2010, 13:10
Dzięki za odpowiedź Chloe. Może przez dwa lata coś się zmieniło. Mój małż należy do typu, któy potrafi się poprzepychać jeśli coś mu nie pasuje i targować się też potrafi (całe szczęście, bo ja do tego całkiem się nie nadaję), więc wierzę, że jakoś sobie poradzimy. Na samodzielny montaż chyba się nie zdecydujemy, za długo by nam to zajęło, a casu jak w większości domów jak na lekarstwo. Czekam teraz na najbliższą kuchniową promocję.

pepejeans
09-11-2010, 07:34
Czekam teraz na najbliższą kuchniową promocję.
a cos sie szykuje??

wenderko
09-11-2010, 07:40
Chyba od połowy listopada ma być coś, ale szczegółów nigdzie nie uświadczysz. Widziałam w gdańskiej Ikei małą notkę przy wyjściu, że do każdej kuchni prezent (albo cos w ten deseń), ale nic poza tym, więc nie mam pojęcia czy to w ogóle będzie coś ciekawego . Tak czy inaczej niedługo się dowiemy.

magda.o
09-11-2010, 10:11
dobrze wiedzieć;)

pepejeans
09-11-2010, 10:16
Tak czy inaczej niedługo się dowiemy.
trzeba śledzić na bieżąco :)
ale z tego co ja pamietam to zawsze jakosc pod koniec roku były ikeowskie akcje kuchenne

wenderko
09-11-2010, 10:38
No właśnie, pod koniec roku, jak najwięcej wydatków :(

muszelek
09-11-2010, 11:30
na fb IKEA mi odpisala ze 15 wchodzi promo na kuchnie - a ze my wlasnie na kupnie to juz zacieram raczki (3 lata temu tez kupowalismy kuchnie w pierwszy dzien promocji - jakie bylo nasze zdziwienie jak kuchnia wyceniona poprzedniego dnia, w dniu zakupu wyszla 600 zl taniej)
Mam teraz nadzieje na co najmniej 500 zl zwrotu - hehe

wenderko
09-11-2010, 11:39
muszelek, ale na czym to promo będzie polegało napisali?

Michał i Magda
10-11-2010, 08:12
Znacie jakieś szczegóły? Planuje w najbliższym czasie zakupić u nich kuchnie. Odnośnie kuchni ostatnio słyszałam tylko o konkursie na projekt własnej kuchni i w ich plannerze.

MonkaD
10-11-2010, 08:40
dlaczego ja tego plannera nie mogę otworzyć ? Komputer mam w miarę nowy

pepejeans
10-11-2010, 09:01
dlaczego ja tego plannera nie mogę otworzyć ? Komputer mam w miarę nowy

musisz miec javę

asizo
10-11-2010, 19:51
Chciałabym się dowiedzieć, jak sprawdzają się w użytkowaniu ikeowskie blaty kuchenne. Dokładnie chodzi mi o blaty laminowane Pragel http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80124087
Czy np łatwo się rysują? Jak jest z czyszczeniem?
Będę wdzięczna za wszelkie uwagi.

Chloe
11-11-2010, 23:36
Miałam ten blat w poprzedniej kuchni i niestety moim zdaniem to był słaby wybór. Blat rysował się bardzo łatwo, po delikatnym zachaczeniu garnkiem został odprysk... nie polecam.

Kate_M
12-11-2010, 19:27
Na stronie IKEA Poznań pojawiła się informacja o warunkach promocji kuchennej: za każde 1000 zł wydane na zakup kuchni otrzymuje się kartę upominkową o wartości 100 zł na kolejne zakupy w IKEA. Promocja obowiązuje od 15.11 do 24.12.2010 r. :)

wenderko
12-11-2010, 19:45
Dzięki Kate_M! Dobre i to choć zdecydowanie wolałabym jakiś rabcik, bo jak nie liczę to mi kasy nie styka :(.

martaibartek
14-11-2010, 12:11
Eee ja też liczyłam na coś więcej, ale i z tego się cieszę! za zgromadzone karty kupię dodatki :)

KamaG
14-11-2010, 15:37
też przymierzam się do kuchni ikea,
zastanawiam się czy fronty białe, te błyszczące nie zółkną? macie może jakieś doświadczenia w tym temacie?
i poproszę dziewczyny, opowiedzcie mi bo pewnie wiecie o programie ikea family od podszewki, bo to co na stronIe to przeczytałam, faktycznie to fajne jest?

martaibartek
14-11-2010, 18:49
Ja jestem w tym programie. Niestety rzadko korzystam, bo mam do Ikea kawałek. Moim zdaniem to fajna sprawa- często można kupić coś taniej :)

pepejeans
14-11-2010, 18:58
Na stronie IKEA Poznań pojawiła się informacja o warunkach promocji kuchennej: za każde 1000 zł wydane na zakup kuchni otrzymuje się kartę upominkową o wartości 100 zł na kolejne zakupy w IKEA. Promocja obowiązuje od 15.11 do 24.12.2010 r. :)

czyli tylko dot. to mebli kuchennych

atika
15-11-2010, 10:12
i poproszę dziewczyny, opowiedzcie mi bo pewnie wiecie o programie ikea family od podszewki, bo to co na stronIe to przeczytałam, faktycznie to fajne jest?

Powiem tak.
Nic Cię to nie kosztuje, a można nieraz po niezłej obniżce - nawet 50% - zakupić pewne rzeczy.
Więc na pewno sie opłaca ;) bo nic ze swojej strony w to nie wkładasz (oprócz miejsca w portfelu na kartę ;) )

ALUTKA W
15-11-2010, 11:42
w takiej samej promocji kupowalam kuchnie mamie we wrzesniu zeszlego roku: bierzesz zakupy za 1000 - bon/karta za 100 i znow do kasy z nastepnymi zakupami i tak w kolko :) duuuzo zaoszczedzilismy

KamaG
15-11-2010, 11:57
dzięki dziewczyny, to ja się zapisuję do klubu i lecę na zakupy kuchniowe :)

martaibartek
16-11-2010, 14:13
My za 2-3 tygodnie zamawiamy kuchnię :) mam nadzieję, że będzie taka jak sobie wymarzyłam :)

Chloe
16-11-2010, 20:08
My za 2-3 tygodnie zamawiamy kuchnię :) mam nadzieję, że będzie taka jak sobie wymarzyłam :)

Fajnie! Na jaką sie zdecydowaliście? Trzymam kciuki za bezproblemowy montaż :)

martaibartek
16-11-2010, 21:07
Od zawsze jedyną w moim sercu STAT :)

KamaG
22-11-2010, 07:51
właśnie wczoraj dokonaliśmy zakupu :) nexus brąz dołem i biały abstrakt górą
promocja działa, sprawdzone ;)
ludzi kupa,
towar schodzi jak ciepłe bułeczki, nam w czasie zejścia od stanowiska zamówień na kuchniach do magazynu ktoś podprowadził uchwyty:bash:

pepejeans
22-11-2010, 09:02
nam w czasie zejścia od stanowiska zamówień na kuchniach do magazynu ktoś podprowadził uchwyty:bash:
ludzie jednak to świnie
oczy dookoła głowy trzeba jednak mieć zwłaszcza jak kupa ludzi w sklepie

Chloe
22-11-2010, 09:37
Chyba chodziło o to, że ktoś wykupił te uchwyty przed KamąG, a może się mylę?;)

Michał i Magda
22-11-2010, 09:44
Od zawsze jedyną w moim sercu STAT :)

My kupiliśmy STATa w czwartek, potwierdzam promocja działa. Za tydzień w poniedziałek montaż, już się nie mogę doczekać :)

bind
22-11-2010, 10:56
A czy ktoś z Was kupował meble kuchenne (http://www.leroymerlin.pl/produkty/,t1271923755.html?05-multikryteria-wyboru-render=off&01-naglowek-strony-render=on&dt=off&1271923660.idnode=127192387928407621) w Leroy Merlin? Bardzo mi się podobają niektóre zestawy i wydaje mi się, ze jakościowo nie ma się do czego przyczepić. A czy wy macie jakieś doświadczenia w tej materii?

KamaG
22-11-2010, 11:03
Chyba chodziło o to, że ktoś wykupił te uchwyty przed KamąG, a może się mylę?;)
dokładnie tak, ale wzięłam drugie nad którymi się zastanawiałam i nie mogłam zdecydować

pepejeans
22-11-2010, 11:16
dokładnie tak, ale wzięłam drugie nad którymi się zastanawiałam i nie mogłam zdecydować

wiara w ludzi powróciła

muszelek
22-11-2010, 11:37
właśnie wczoraj dokonaliśmy zakupu :) nexus brąz dołem i biały abstrakt górą
promocja działa, sprawdzone ;)


to samo polaczenie co u nas ;) i 500 zl w bonach cieszy bardzo

KamaG
22-11-2010, 12:49
muszelek u nas też 500 :), poszło na gary 365+, kieliszki, filiżanki i inne kuchenne gadżety

martaibartek
23-11-2010, 21:30
Ale wam zazdroszczę!!!! ja też bym juz chciała zamawiać!!!!!
aaa i jak spokojne zakupy w Ikea to tylko w tygodniu :)

anutka2
24-11-2010, 07:04
już nie mogę sie doczekać zamawiania STATa...jeszcze :"tylko" rok:)

wenderko
24-11-2010, 07:40
A ja jednak muszę się wstrzzymać z meblami do kuchni :(, wylazło parę innych wydatków (jak zwykle). Buuuuuu!

jen77
26-11-2010, 12:32
a nie wiecie czy w tej promocji IKEI trzeba te meble od razu odebrać? albo czy ewentualnie, jak się zamówi z montażem to czy montaż może być za 3 miesiące? Zastnawiam się nad meblami IKEI i mam już prawie gotowy projekt, ale płytki maja mi dopiero w styczniu kłaść. A meble kuchenne chciałam składać dopiero jak mi zrobią wszystkie płytki, także w ąłzienkach i nie beę miec juz tylu robotników na budowie. T a obecna promocja na meble kuchenne jest zachęcająca - ja bym około 900zł zaoszczedziła. Nie mówić już że w przyszłym roku VAT wzrośnie to i może ceny podskoczą. Nie wiecie może czy często są takie promocje w IKEI?

pepejeans
26-11-2010, 12:39
tu jest regulamin tej akcji kuchennej
http://promocje.ikea.pl/regulamin/regulamin.pdf

muszelek
26-11-2010, 13:24
jen zasada w IKEA jest taka ze odbierasz od razu (przez firme transportowa na drugi dzien maks)
sama promocja trwa do wigilii -

nam firma transportowa przywiozla nastepnego dnia z rana (w KRakowie zreszta z uwagi na przebudowe to wogole maja hopla na punkcie szybkiego odbioru bo nie maja miejsca na magazynie)
natomiast na montaz umawiasz sie niezaleznie - my mamy za 2 tyg - pewnie rownie dobrze mozesz umowic sie za mc lub 2 mc

promocja na kuchnie ponoc jest zawsze na jesieni - a w tym roku to juz druga (odkad sie interesowalam czyli od czerwca)

jen77
26-11-2010, 14:26
dzięki za odpowiedzi. muszę przemyśleć temat, bo za bardzo nie mam gdzie tych mebli w paczkach położyć, a na budowie nie chcę specjalnie zostawiać, ale może coś wykombinuję

jen77
26-11-2010, 14:36
a ma ktoś już może zamontowaną kuchnię ramsjo, szczególnie interesuje mnie biała ( jest od niedawna w ofercie) - jak jest z jakością/dopasowaniem frontów? Byłam w Krakowskiej IKEI ale na wystawce widziałam tylko ciemnobrązową, białej nie było - tylko fragment górnych szafek, a tez bym chciała zobaczyć - może ma ktoś jakies zdjecia białego RAMSJO?. Ta brązowo-czarna wyglądała ok, jeśli chodzi o dopasowanie - nie prześwitują białe wnętrza szafek tak jak w liliestad, co jest dla mnie dużym plusem. Chcę właśnie połączyć wersję ciemnobrązową z białą.

Anulek2005
27-11-2010, 12:42
Ewentualnie można okleić brzegi szafek okleiną dębową, lub zamówić same korpusy w kolorze dębu a resztę Ikea.

Ha - i tutaj jest problem, bo IKEA nie ma rysunków technicznych (a przynajmniej takich z dobrymi wymiarami) swoich szafek!!! Front szuflady, który w folderze opisany jest jako 13 cm wysoki ma tak naprawdę 12,5 cm. Każdy korpus szafki jest o 2 mm węższy niż opisana szerokość szafki. Tym sposobem przy próbie samodzielnego (bądź zleconego) wykonania korpusu skończy się 1 cm odstępami między drzwiczkami (czyli jak dla mnie porażka!). Chciałam sobie zrobić korpusy i dokupić fronty z IKEA ale chyba zrezygnuję - brak dokumentacji technicznej mnie powalił!!! Mierzenie wszystkich frontów w sklepie też mi się nie uśmiecha - sprawdziłam 3 i każdy miał inne wymiary niż w specyfikacji :mad:


No chyba, że pan monter mnie poratuje .... Może nie stracę tak całkiem serca do firmy IKEA, bo chwilowo jestem zniesmaczona ...

Anulek2005
27-11-2010, 12:48
Strzelanie w kolano robi IKEA na maksa - wycofywanie produktów to porażka. Chciałam dokupić panel na ścianę a tu niespodzianka - już takich nie ma ! Chyba sobie odpuszczę kuchnię z IKEA ...

Dodatkowo pomierzyłam sobie kilka frontów w sklepie i ... okazuje się, że nijak się mają wymiary rzeczywiste do wymiarów ze specyfikacji papierowej, którą sobie można wziąć w sklepie!

Dwa samobóje!!! Tracę serce do IKEA ....

Anulek2005
27-11-2010, 12:48
Strzelanie w kolano robi IKEA na maksa - wycofywanie produktów to porażka. Chciałam dokupić panel na ścianę a tu niespodzianka - już takich nie ma ! Chyba sobie odpuszczę kuchnię z IKEA ...

Dodatkowo pomierzyłam sobie kilka frontów w sklepie i ... okazuje się, że nijak się mają wymiary rzeczywiste do wymiarów ze specyfikacji papierowej, którą sobie można wziąć w sklepie!

Dwa samobóje!!! Tracę serce do IKEA ....

seven...
29-11-2010, 11:45
o ja też bym bardzo chciała zobaczyć fotki tej białej ramsjo:) czy z pod białej farby prześwituje drewno? tak gdzies wyczytałam, a chciałabym kuchnię taką zwykła pomalowaną jak np. stat czy lidingo ...

jen77
30-11-2010, 08:18
niestety z białej widziałam tylko drzwiczki ażurowe szafek górnych, więc nie wiele i z tego co pamiętam, to to drewno troszkę prześwituje ale niewiele. Prześwituje na tyle że z bliska widać, że te fronty są drewniane, ale z daleka raczej jest jednolite. Może ktoś ma zdjęcia z jakiejś IKEI gdzie te fronty są na ekspozycji, bo pewnie w domu skręconych to jeszcze nikt nie ma?

martaibartek
04-12-2010, 16:25
Ja już mam moja kuchnie w domku! na razie w kartonach, ale i tak jestem mega zadowolona!

masulda
05-12-2010, 11:30
A czy ktoś już ma zamontowane i użytkuje blaty kuchenne te na zamówienie ?Są droższe , jestem skłonna je zamówić jesli faktycznie są dobre.Jesli nie Ikea to jakie blaty dawaliście do kuchni ikeaowskich?Ja chyba zdecyduję się na Lidingo z blatem też jasnym.A może ktoś ma Lidingo i mógłby wrzucić fotki , w internecie jest mało zdjęc tej serii.Jeszcze wacham się nad Abstract białą z drewnianym blatem?

Lilutek
06-12-2010, 09:47
My tez skorzystaliśmy z promocji (jesteśmy 800 zł do przodu i 150 zł mniej za montaż). mamy Fronty Lidingo i dębowe blaty z ikei . Bardzo nam się podoba. I jesteśmy zadowoleni z tego, że wzięliśmy ją razem z montażem, bo sami po pracy skręcalibyśmy ją chyba z miesiąc. Jedyny minus - brak na stanie szklanych frontów, mają być dopiero przed samymi świętami. Wkleiłabym zdjęcia (nawet kiedys posiadałam tą umiejętność) ale od pół godziny kombinuję i nic z tego

Lilutek
06-12-2010, 09:49
http://img148.imageshack.us/img148/2337/dsc00849l0.jpg
czyżby się udało? nie patrzymy na sajgon za barkiem - salon dopiero się tworzy. Nie jest jeszcze wykończona ścianka na której będzie okap

http://img232.imageshack.us/img232/9820/dsc00852w.jpg

tu troszkę większe, nie potrafię niestety obrócić
http://img690.imageshack.us/img690/2659/dsc00860o.jpg

jen77
06-12-2010, 12:57
Lilutek pięknie Ci ta kuchnia wyszła, a cegła idealnie pasuje. Możesz jeszcze wstawić zdjęcia tej strony która jest niewidoczna?

Lilutek
06-12-2010, 13:34
Wstawię jak tylko uda mi się zrobić jakieś sensowne zdjęcie. Te które zrobiłam (komórką) są bardzo prześwietlone przez okno i wyglądają makabrycznie

masulda
06-12-2010, 15:45
Śliczna kuchnia !
Jeszcze wczoraj zastanawiałm się czy nie zdecydować się na Adel lub Abstract , ale po zobaczeniu tych zdjęć nie mam już wątpliowści.Będzie moja pierwsza miłośc=lidingo.Acha-w ikei moja kuchnia będzie kosztować 8 tys.a w studio kuchennym 500 m dalej-21.000

Cameron81
06-12-2010, 18:40
Lilutek mam pytanko czy pod płytą ta pierwsza szuflada jest też wysuwana czy tylko ślepa.
Też chcemy w słupku piekarnik i osobno płytę i mam zagwozdke czy wtedy nie strace pierwszej szuflady

muszelek
06-12-2010, 19:33
u nas tez kuchnia powstala w piatek i rowniez dziekuje "komu-tam-chcecie" za natchnienie i mysl zeby to ekipa Ikei montowala szafki
2 panow meczylo sie 12 godzin i efekt jest boski - nie chce myslec ile by nam to zajelo...
jeden minusik - fronty Nexus - fornir na nich niestety na kazdych drzwiczkach inny wzor :(
probowalam dopasowywac ale niestety nie za bardzo sie dalo.
natomiast Abstrakt bialy - to cud miod i orzeszki

masulda
06-12-2010, 20:59
niestety , ta szuflada pod płytą ni bę dzie do wykorzystania

Dorcia7612
07-12-2010, 00:03
Lilutek czy twoje uchwyty w kuchni to Svep ? Kuchnia wyszla super,mam rowniez Lidingo,ale moja jest mala i jeszcze bez uchwytow :)

Lilutek
07-12-2010, 07:39
Więc tak: uchwyty to czarny SVEP, a pod płytą szuflada faktycznie jest ślepa. Podsumowując akcję "kuchnia z Ikei" stwierdzam, że jestem pozytywnie zaskoczona jakością tych mebli, tzn spodziewałam się jakichś uszkodzeń, niedoróbek, wymiany frontów, a tymczasem ani jeden element nie był do reklamacji. No i skorzystalismy z podpowiedzi ALUTKI, tzn za bony (800 zł) dokupiliśmy parę dni później brakujące fronty z szuflad i dwóch szafek. A tak wygląda druga strona:

http://img716.imageshack.us/img716/4498/dsc00861v0.jpg

http://img600.imageshack.us/img600/6461/dsc00865n.jpg

Dorcia7612
07-12-2010, 13:29
dzieki za tak szybka odpowiedz, pomoglas mi podjac decyzje i u mnie tez beda uchwyty SVEP,cudnie z ta fototapeta :)

seven...
07-12-2010, 14:53
Cudną masz kuchnię...
sama choruję przed wyborem Lidingo , Adel ,Ramsjo.
Może ktoś mi doradzi... w kuchni będą drewnopodobne płytki na podłodze, a na ścianie błyszczące kremowe płytki i pasek błyszczącej srebrnej mozaiki. Który z tych trzech frontów będzie najbardzej pasował?

martaibartek
07-12-2010, 17:38
Lilutek kuchnia wyszła cudnie!!!!!
My niestety (ze względów finansowych) montujemy sami. Az się boje jak to wyjdzie...