PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnie z IKEA - opinie, zdjęcia, montaż etc.



Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Aga-Białystok
21-06-2011, 06:26
Ikea w lipcu będzie miała promocję (chyba od 4 lipca) - za każdy zakupiony sprzęt AGD do kuchni będzie bon 100 zł na zakupy - informacja od Pani z Ikei w Wrocławiu ;)

E, słabo :) Dzięki!!

MonkaD
21-06-2011, 11:42
A masz słupek z mikrofalówką nad piekarnikiem, szafka na 211/233? Jeśli tak, to widocznie masz agd równo wpasowane. Ja mam dziurę nad mikrofalówką a pod najwyższą szafką - blenda ma ok 6cm.

Co to za piekarnik? Mój sąsiaduje z cargo, gdzie trzymam m.in. mąkę. Oddzielony oczywiście dwoma ściankami (od szafki z agd i szafki z cargo), w szafce obok nic się nie nagrzewa. Wentylację piekarnik ma tyłem do góry oraz z przodu (fabryczną).

Płyta indukcyjna specjalnej wentylacji nie ma, nawet nie zrobiłam pierwszej szuflady ślepej, tylko normalną. Jest w niej ciepło jedynie przy bardzo długim gotowaniu (>2h).

To Samsunt Bt62TDBCT. Czyli piekarnik od mąki oddzielają tylko u ciebie ścianki szafek ? Nic więcej ?

digi21
21-06-2011, 12:16
mam do Was pytanko: jakie front dalibyście na lodówce? , ja myślałam o białym abstrakcie. Kuchnia ma być albo z frontami nexus braz + biały abstrakt lub nexus czarnobrązowy + abstrakt. Te szafki które będą tworzyć barek będą przycięte do 40 cm głębokości, a na nich blat o szerokości 62 cm czy to wystarczy aby się wygodnie siedziało na stołkach barowych, bo myślałam o takich: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00116859.
Poniżej zdjęcia kuchni

Madeleine
21-06-2011, 13:26
To Samsunt Bt62TDBCT. Czyli piekarnik od mąki oddzielają tylko u ciebie ścianki szafek ? Nic więcej ?
dokładnie tak. Z drugiej strony mam ściankę szafki i panel maskujący - również jest zimny w czasie pieczenia.
Mój piekarnik to Electrolux, podobne funkcje ma co Twój, cena ciut niższa. Żaden szał.

digi21
21-06-2011, 13:31
mam do Was pytanko: jakie front dalibyście na lodówce? , ja myślałam o białym abstrakcie. Kuchnia ma być albo z frontami nexus braz + biały abstrakt lub nexus czarnobrązowy + abstrakt. Te szafki które będą tworzyć barek będą przycięte do 40 cm głębokości, a na nich blat o szerokości 62 cm czy to wystarczy aby się wygodnie siedziało na stołkach barowych, bo myślałam o takich: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00116859.
Poniżej zdjęcia kuchni

aha i jeszcze jedno pytanie: myślałam o takiej tapecie na ścianę przy lodówce co myślicie? http://www.artofwall.com.pl/go/_info/?user_id=1435&lang=pl

jaksie
21-06-2011, 13:36
Strasznie agresywna ta tapeta, męczyłaby mnie już po krótkim czasie.

digi21
21-06-2011, 13:44
Strasznie agresywna ta tapeta, męczyłaby mnie już po krótkim czasie.

to może taka: http://allegro.pl/368x254cm-tapety-fototapety-tapeta-fototapeta-klej-i1678599596.html

magdazaba
24-06-2011, 20:44
Byłam dzisiaj w ikei - pytałam się o te moje nieszczęsne szafki kuchenne i ich fronty, których już nie produją, a ja mam tylko połowę kuchni. Powiedzieli, że nie ma sprawy - mogę te fronty oddać i kupić inne. Super. A tak na marginesie - to sprzedający powinien nam powiedzieć, że te fronty będą wycofane - sprzedawca to już wie rok wcześniej, a nam nie powiedział, chociaż go pytałam o dostępność za rok, bo wiedziałam, że kuchnię będę kupowała na ratu.
W końcu humor mi się poprawił - tylko jakie teraz fronty wybrać, aby znów ich nie wycofali, bo z racji finansów - słupek do zabudowy piekarnika musi poczekać. Mój mąż się śmieje - kup i oddaj znowu to będziesz miała co jakiś czas nową kuchnie.

Hoya
25-06-2011, 19:31
Ja dziś przeżyłam podobną przygodę. Jakiś czas temu kupiłam dół kuchni z czarnym frontem Applad, a gdy wczoraj chciałam dokupić górę okazało się, że fronty są wycofywane i nie ma ich już na stanie. Na szczęście udało się zarezerwować ostatnie sztuki frontów w Ikei w innym mieście, ale i tak mam żal, że sprzedający nie uprzedził mnie, gdy kupowałam dolne szafki, że seria będzie wycofywana. Zwłaszcza, że było to nie tak dawno temu...

magdazaba
27-06-2011, 19:08
Ja dziś przeżyłam podobną przygodę. Jakiś czas temu kupiłam dół kuchni z czarnym frontem Applad, a gdy wczoraj chciałam dokupić górę okazało się, że fronty są wycofywane i nie ma ich już na stanie. Na szczęście udało się zarezerwować ostatnie sztuki frontów w Ikei w innym mieście, ale i tak mam żal, że sprzedający nie uprzedził mnie, gdy kupowałam dolne szafki, że seria będzie wycofywana. Zwłaszcza, że było to nie tak dawno temu...

Mnie Pan z reklamacji poinformował, że sprzedawcy powinni o wszystkm wiedzieć i mówić. Ale jak widać nie tylko ja zostałam tak potraktowana - pytałam, się czy za rok też będą fronty dostępne, bo wiedziałam, że kuchnia będzie się rodzić w bólach i długo. Ale mam nadzieję, że skończy się wszytsko dobrze - jeszcze frontów nie wymieniłam - mam zamiar tym razem kupić już do wszystkich szafek - nawet jak jeszcze ich nie będzie - niestety muszę kupować powoli.

majkot
27-06-2011, 19:09
Pytanie .Na jakiej wysokości macie okna by blat był również parapetem?

Aga-Białystok
28-06-2011, 09:52
Kupiliśmy. Niestety raczej średnie doświadczenie. Jako zdeklarowany fan IKEA jestem zawiedziona. Do kupna przymierzaliśmy się od dobrych kilku miesięcy, bo cały czas brakowało a to szafki, a to blatu, a to piekarnika. Oczywiście nie było szans, żeby cokolwiek zarezerwować czy przynajmniej uzyskać wiarygodną informację kiedy wszystko będzie. Byliśmy zdani na sprawdzanie przez ich stronę, gdzie jednego dnia pokazywało, że jest na przykład 170 cokołów, a kilka godzin później, że nie ma ani jednego. Piekarnik, że dostawa dnia x, dzień przed domniemaną dostawą, że jednak dnia y. Itd. Itp. W końcu złapaliśmy moment, że wydawało się jest wszystko i od razu ciach, pojechaliśmy. W sklepie okazało się, że ilości, które pokazuje system niekoniecznie zgadzają się z rzeczywistością i żeby skompletować mniej więcej całość musimy kupować w 2 IKEAch. Na miejscu pani (zero uśmiechu, rozmowy, porad, normalnie szok) wzięła moją wizualizację z Plannera, w 5 minut zrobiła zamówienie i do widzenia. W między czasie podchodzili do niej inni sprzedawcy, jak i kupujący i nie było, że 'przepraszam, jestem zajęta', tylko z każdym gadała. No kurcze, jak się wydaje tyle kasy na kuchnię to się oczekuje, że przynajmniej przez te 5 minut sprzedawca poświęci Ci 100% swojej uwagi!! Ech... ale wszystko to nic. Najgorsze, że musieliśmy jeździć po całej (rozkopanej) Warszawie po magazynach - taka firma, a ZERO oznaczeń jak do nich trafić, pół dnia na to straciliśmy i tak na marginesie, pierwszy raz spotkałam się z tym, że coś z IKEA trzeba odbierać z magazynów zewnętrznych. Ten z Janek spoko, prosta droga, ale ten od Targówka...@#$%^&!! A w magazynie okazało się, że Pani sprzedała nam rzeczy, których chwilowo jednak nie ma (tutaj duży plus, bo na własny koszt nam je dowiozą). Dwóch frontów w ogóle nie ma i nie wiadomo kiedy będą, więc mimo szczerych chęci kupienia CAŁOŚCI i pójścia na kompromis we wszystkim byle tylko to za jednym zamachem kupić (na przykład wzięliśmy najdroższe blaty - jedyne tego dnia dostępne) po prostu się nie dało :( W związku z wchodzeniem nowego katalogu denerwuję się, że to czego nam brakuje już się nie pojawi i zostaniemy w czarnej d..dziurze :) Wkrótce zabieram się do składania, więc pewnie pojawią się pytania :)

Na przykład o panele maskujące: wycinamy tylko na tą płaszczyznę, którą widać po zawieszeniu szafek czy panel idzie po całości, w sensie po całym boku szafki?

lavender
28-06-2011, 12:45
Na przykład o panele maskujące: wycinamy tylko na tą płaszczyznę, którą widać po zawieszeniu szafek czy panel idzie po całości, w sensie po całym boku szafki?

Generalnie panel idzie na to co widać. Przy szafkach wiszących zwykle jest to jednak cały bok. U mnie w jednym miejscu panel 'wypełnia' szparę między szafką wysoką a ścianą - tam jest tylko cienki pasek (widać tylko szczyt tego paska) - reszta panelu maskującego została wykorzystana przy innych elementach.

A co do obsługi w Ikea - trafia się naprawdę różnie. My byliśmy na 'warsztatach' z projektowania u nich i prowadził je jeden z pracowników - bardzo kompetentny i zaangażowany. Z ostatecznym planem trafiliśmy jednak do pani 'wszystko mam w nosie' po czym do pana 'tak się nie da'. Heh...

Aga-Białystok
02-07-2011, 09:48
Hej, mam 2 pytania:
- Czy amortyzatory do zawiasów idą tylko na dolny zawias drzwiczek?
- Jaka jest głębokość szafki stojącej razem z drzwiczkami? Na razie nie zakładam drzwi, a jest to dla mnie istotne. Czy ktoś mógłby u siebie zmierzyć? Na stronie IKEA jest 60cm, ale wydaje mi się, że będzie ciut mniej.

Aga-Białystok
02-07-2011, 12:35
Jak myślicie jak rozwiązać sprawę z szafkami okapowymi? Chcę mieć okap w jednej linii z szafkami wiszącymi, do tego mam 2 niskie szafki okapowe, zostaje 18cm. I teraz:


opcja 1: okap+szafka+szafka+na samej górze panel maskujący 18cm

63926



czy opcja nr 2: okap+szafka+panel maskujący 9cm+szafka+panel maskujący 9cm

63927

?? :)

czy opcja nr 3: dać panel w środek ( i wtedy górna okapowa jest na tej samej wysokości co okapowa nad lodówką) albo szukać jakichś półeczek (typu kostki) tylko wszędzie są 20cm, a ja mam tylko 18....

mefiko
02-07-2011, 13:27
Hej, mam 2 pytania:
- Czy amortyzatory do zawiasów idą tylko na dolny zawias drzwiczek?
- Jaka jest głębokość szafki stojącej razem z drzwiczkami? Na razie nie zakładam drzwi, a jest to dla mnie istotne. Czy ktoś mógłby u siebie zmierzyć? Na stronie IKEA jest 60cm, ale wydaje mi się, że będzie ciut mniej.

Podpisuję się pod tym zapytaniem.
Aga-Bialystok - to ze względu na blat nie-IKEOWY?
Gdzie robiłaś zakupy, na Targówku? Gdzie oni maja magazyn?

lasche
02-07-2011, 15:53
Aga pokaz jak wygląda opcja 3 (muszę przyznać, żę ta najbardziej do mnie przemawia)

Aga-Białystok
02-07-2011, 15:56
Bardzo proszę:
63936

Nie wiem tylko czy ten panel taki gładki aż 18cm nie będzie bił po oczach...?

Aga-Białystok
02-07-2011, 16:06
Podpisuję się pod tym zapytaniem.
Aga-Bialystok - to ze względu na blat nie-IKEOWY?
Gdzie robiłaś zakupy, na Targówku? Gdzie oni maja magazyn?

Hej mefiko, nie, akurat blat mam 62 ikeowy, ale mam układ zabudowy w L i ta krótsza część ma się schować w wykuszu, a jeśli ma równo 60cm głębokości to coś się nie zapowiada. Chodzi o 3-5mm, więc nie wiem czy ścinać szafkę czy da się upchnąć. Sama nie mogę tego sprawdzić, bo nie mam powycinanych dziur w plecach szafki (kraniki, wężyki, itd) i nie mogę jej docelowo dosunąć. Ponawiam prośbę, dobrzy ludzie, o zmierzenie :)

Magazyn targówkowy jest bodajże na Staniewickiej 5. To jest niby 4km - chyba w linii prostej :) Ich mapka, którą dostaniesz w IKEA jest nieaktualna ze względu na remont mostu. Nie da się skręcić ani w Głębicką ani w następną (chyba Wysockiego czy jakoś tak). Niestety nie wiem jak tam dojechaliśmy, bo kierowca włączył CBradio, zapuścił jakiś slang ('Hej Muminki....' :) ) i warszawscy kierowcy nas pokierowali.

Magazyn jankowy jest natomiast w Łazach (czy jakoś tak). Prościutka droga, jedziesz szosą krakowską aż zobaczysz napis IKEA, w stronę Krakowa :)
Mam nadzieję, że pomogłam :)

lasche
02-07-2011, 16:15
Dla mnie zdecydowanie opcja 3 :)

Aga-Białystok
02-07-2011, 16:24
OK, dziękuję bardzo Lasche :hug:, mamy jeden głos za opcją nr 3! Może ktoś jeszcze się wypowie? :)

mefiko
03-07-2011, 12:07
Dzięki za info. Jeśli to na Staniewickiej to fakt, prosta droga. tylko trzeba Radzymińską wyjechać z IKEI, a nie Toruńską.

Ja kuchnię kupuję dopiero w sierpniu, ciekawe czy w nowym katalogu pojawią się jakieś nowe fronty...
Ktoś ma jakieś przecieki?

atika
03-07-2011, 13:38
Aga-Białystok. Ja też jestem za opcją 3, ewentualnie 2. Jedynka odpada.

agula:-)
03-07-2011, 17:50
Do mnie najbardziej przemawia 2 opcja.

ccaya
04-07-2011, 20:29
Witam

Jestem świeżo po montażu kuchni Lidingo przez ekipę współpracującą z Ikea Kraków. 14 szafek - ok 10 godzin. Fachowo, szybko, czysto, z doradzaniem - tylko trochę drogo :-). Ale jak się nie ma w tym kierunku zdolności to trzeba płacić.
Zamówiłam w poniedziałek, przyjechały we wtorek, zmontowane były w czwartek. Ikea Kraków - OK.

http://img801.imageshack.us/img801/3239/dscf8024u.jpg
http://img804.imageshack.us/img804/5308/dscf8026.jpg

Aga-Białystok
05-07-2011, 07:03
atika, agula, dziękuję za wypowiedzi :) Ja właśnie się waham pomiędzy opcją nr 2 a opcją nr 3. Ale bardziej skłaniam się ku opcji nr 3. Jeszcze się zastanowię... :) Brakujących elementów wciąż mi nie dosłali (sic!), więc tak jakby mam czas... Generalnie duży minus dla IKEA, znów. 3 dni zabrało im samo sprawdzenie, że rzeczywiście zapłaciłam i nie dostałam towaru. Teraz sprawdzają dlaczego części nie dojechały do mnie. Sprawdzają, sprawdzają... Wczoraj mieli zadzwonić, nie zadzwonili.... Moja ekipa czeka, urlop czeka... Ech....

velvet
05-07-2011, 14:28
ja nad narożną 120 dałam szafkę żaluzjową po miesiącu z kawałkiem używania wiem, ze to był strzał w 10!!

A jakiej głębokości jest Twoja szafka żaluzjowa, bo wygląda na 60, a w Ikei z tego co wiem są tylko takie o głębokości 35cm?

seven...
13-07-2011, 15:42
CCAYA brawo za konsekwencje w urządzeniu kuchni :) Lidingo idealnie pasuje do starego klimatu. Pokaż jak już urządzisz cała kuchnię, dodasz wino , jakieś ściereczki, kwiatki- jestem bardzo ciekawa :) Błagam tylko nie kupuj jakiegoś plastikowego czajnika ;)

Ktoś mi się pytał o moje fronty- odpowiedź Adel White :) obiecuję, że w weekend cyknę fotki, bo nadal tam nie mieszkamy :(

atika
14-07-2011, 08:16
Proszę o szybka poradę - bo mi budowlańcy z parapetami nie wiedzą co zrobić.

Jakiej wysokości min i max. sa szafki z IKEA - jaka jest regulacja na tych nóżkach ??

Proszę pomóżcie.

bocian_86
14-07-2011, 09:10
Aga-Białystok - ja popieram opcję nr 3.
Ccaya - jestem ciekawa dodatków. Jak już się urządzisz, wstaw zdjęcia, będziemy podziwiać :)

Aga-Białystok
14-07-2011, 09:41
Atika, to zależy jakie nóżki, jest kilka rodzajów, ozdobne, pod cokoły, itp. Moje (faktum) mają regulację od 14.5 do 18.00. Szafka ma 70. Do tego dolicz grubość blatu - też są różne, ikeowskie od 2.8 do 7.6.

Aga-Białystok
14-07-2011, 09:42
Aga-Białystok - ja popieram opcję nr 3.


Będzie opcja nr 3 :)

atika
14-07-2011, 10:04
Atika, to zależy jakie nóżki, jest kilka rodzajów, ozdobne, pod cokoły, itp. Moje (faktum) mają regulację od 14.5 do 18.00. Szafka ma 70. Do tego dolicz grubość blatu - też są różne, ikeowskie od 2.8 do 7.6.


Dzięki bardzo.
Ale cokoły sa tylko 16 z tego co widzę - więc 70 + 16 + ewentualny blat. (chyba wezmę taki 3,8cm z Kronopolu)
Więc niech przygotują wszystko na 90cm.

Aga-Białystok
14-07-2011, 11:42
Cokoły są 16.0, ale można je przycinać (dołączone są taśmy maskujące i w ogóle). Ja mam na przykład nóżki skręcone na 14.50. Chcesz zlicować parapet z blatem, tak?

atika
14-07-2011, 12:26
Tak prawie - chcemy zrobić z tej samej płyty blat, który wchodziłby pod okno będąc jednocześnie parapetem.

My jesteśmy raczej wysocy, więc dla wygody wolałabym blat wyżej, niż niżej. I nie trzeba by było nic podcinać.

Aga-Białystok
14-07-2011, 12:33
O to mi chodziło :) Super :) Ja też chciałam na 90, ale pomiędzy szafkami stojącymi i wiszącymi będę miała takie płytki, których nie wypada ciąć, więc mierzyłam pod konkretne płytki, a pod oknem są na tej samej wysokości co reszta, czyli niestety 6cm pod parapetem...

seven...
15-07-2011, 10:40
mąż jutro ma przycinać te cokoły... :o ba mamy skręcone nóżki na maxa... Ciekawe jak nam pójdzie. I montujemy zlew :D

frelka
15-07-2011, 21:20
Orientujecie się może, czy da się w szafce "pół-wysokiej" (obudowa ma 92, 4 cm, plus cokół, plus blat) i płytkiej (37zm) zamontować szuflady?
Zestawy frontów do szuflad są dla obudowy wys. 70 cm. Ciekawe, czy dołączając lub zamieniając jeden front da się uzyskać coś pasującego do 92,4 cm?

żona m
17-07-2011, 21:28
to może taka: http://allegro.pl/368x254cm-tapety-fototapety-tapeta-fototapeta-klej-i1678599596.html
do tego typu tapet potrzeba przestrzeni w przeciwnym razie czułabym się jak Tomcio paluch.

seven...
18-07-2011, 10:49
wrzuciłam do dziennika kolejne fotki kuchni :) jakby ktoś chciał podejrzeć :)

majkot
18-07-2011, 18:17
Czy ktoś z was kupował kuchnię stat w Niemczech.Jeśli tak to czy wychodzi dużo drożej?Pytam bo do ikei w Polsce mam 200km,a do Niemiec 60.

Madeleine
18-07-2011, 20:33
przecież masz cennik na stronie niemieckiej Ikea, nie możesz sprawdzić?

seven...
19-07-2011, 08:08
słyszałam ze jest drożej...

Kortteg
19-07-2011, 09:11
Dzięki za info. Jeśli to na Staniewickiej to fakt, prosta droga. tylko trzeba Radzymińską wyjechać z IKEI, a nie Toruńską.

Ja kuchnię kupuję dopiero w sierpniu, ciekawe czy w nowym katalogu pojawią się jakieś nowe fronty...
Ktoś ma jakieś przecieki?

Nowe fronty:

Sofielund - front drewnopodobny w szarym odcieniu
Arsta - biały lakierowany półmat z wbudowanym uchwytem
Abstrakt beżowy(kremowy)
fronty uzupełniające:
rubrik abstrakt (kolor zielone jabłko) mdf pokryty folią zbrojoną
rubrik szkło dymione (kolor czarne przyciemniane szyby)
Wszystkie fronty są juz dostępne.
Nie jestem pewien czy są pokazane na targówku ale w jankach można je już zobaczyć.

Madeleine
19-07-2011, 11:34
O, arsta brzmi bardzo obiecująco dla mnie. Czy front jest gładki całkiem? jak solar, tylko półmat?

mefiko
19-07-2011, 13:29
Jadę dzisiaj do Ikei na Targówku, zobaczę, zdam relację.:yes:

mefiko
19-07-2011, 19:54
Nowe fronty:

Sofielund - front drewnopodobny w szarym odcieniu
Arsta - biały lakierowany półmat z wbudowanym uchwytem
Abstrakt beżowy(kremowy)
fronty uzupełniające:
rubrik abstrakt (kolor zielone jabłko) mdf pokryty folią zbrojoną
rubrik szkło dymione (kolor czarne przyciemniane szyby)
Wszystkie fronty są juz dostępne.
Nie jestem pewien czy są pokazane na targówku ale w jankach można je już zobaczyć.

Z wymienionych przez KORTTEGa nie widziałam -" rubrik szkło dymione (kolor czarne przyciemniane szyby)". A byłam nimi zainteresowana.

Arsta - ma uchwyty jak w Solar, ale tam były frezowane i wykończone taką samą okleiną, a w Arsta są od wewnątrz metalowe (ale mało widoczne).
Białe, w pół macie. Podobają mi sie.

Sofielund - kolor mi się podobał (opisany jako orzech), ale jedną rzecz którą zauważyłam- maja bardziej zaoblone brzegi od np.Nexus.
http://img22.otofotki.pl/obrazki/wn553_sofielund-wall-cabinet-e1310399970529.jpg

Madeleine
19-07-2011, 20:18
dzięki :)

Kortteg
19-07-2011, 20:56
Mała pomyłka. Zapomniałem, że rubrik dymiony jeszcze się nie pokazał ale jak będe miał fotki to wrzuce.

ewelinakoscin
19-07-2011, 21:07
http://onlinecatalog.ikea-usa.com/US/en/2012/IKEA_Catalog/
Jakims cudem udalo mi sie wejsc na katalog ikea usa, ktory mial sie dopiero pokazac za jakis czas. Sprobujcie, bo nie wiem czy uda Wam sie otworzyc :) u mnie zadzialalo :)

aha wiem, ze to do konca nie na temat wiec jesli bedzie trzeba to prosze skasowac ten post :)

EDIT: tylko wlasnie nie wiem czy wersja UK, Polska i USA sa takie same - pewnie nie ale cos tam juz moze bedzie mozna zobaczyc...

Kortteg
19-07-2011, 21:21
Niestety ale na stronie jest tylko kilka nowości.

Aga-Białystok
20-07-2011, 09:27
Jak już zrobili szare 'drewniane' fronty to mogli zrobić konkretnie, a nie takie 'trochę chcę, a trochę się boję' :)

krokusik77
20-07-2011, 11:48
Jak już zrobili szare 'drewniane' fronty to mogli zrobić konkretnie, a nie takie 'trochę chcę, a trochę się boję' :)

miałam nadzieję, że wprowadzą Abstrakt z frezowanymi uchwytami lub ewentualnie metalowymi, a ten półmat średnio się prezentuje, wygląda jak kiepskiej jakości wysoki połysk. No szkoda, pozostanie mi dobrać jakieś uchwyty do białego Abstraktu :(

frelka
21-07-2011, 14:28
Pytanie o szafki z Ikei, ale łazienkowe, może ktoś zwrócił uwagę: czy szafki z różnych serii, ale w tym samym kolorze pasują do siebie?
Np.: biała podumywalkowa (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S09874785#/S99874856/) i biała/aluminium wysoka (http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30205081)?
Jak się ma ich kolor do Abstrakta białego?

Aga-Białystok
22-07-2011, 10:38
Najlepiej napisz zapytanie do IKEA. Ja ostatnio pytałam o lummig, liatorp i stat i napisali, że to ten sam odcień :)

Kortteg
22-07-2011, 22:04
Bardzo często kolory do siebie pasują ale niestety nie zawsze przykład: front abstrakt i łazienkowy https://lh3.googleusercontent.com/-4t6xSVFz2fE/TinkWPchlrI/AAAAAAAADqo/DoTkUHuun88/s800/Zdj%2525C4%252599cie0388.jpg

mefiko
23-07-2011, 15:19
Mała pomyłka. Zapomniałem, że rubrik dymiony jeszcze się nie pokazał ale jak będe miał fotki to wrzuce.

To ja poproszę:)

Kortteg
23-07-2011, 16:04
https://lh5.googleusercontent.com/-SYb673kXsHg/TinkOWOqbyI/AAAAAAAADqY/KBwvcU5rWVE/s800/0132543lw.jpg

Sofielund https://lh6.googleusercontent.com/-0HulVhnAFPI/TinkSm4e02I/AAAAAAAADqk/ZML8OWiVAfo/s800/kitchen_4482.jpg

kala67
23-07-2011, 21:21
Zrobiłam sobie wstępny projekt kuchni w programie Ikei.....ale nie potrafie go wkleić do swojego dziennika na FM.
Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć jak to zrobic??
z gory dziekuje:)

Kortteg
24-07-2011, 08:58
Zapisz projekt na serwerze , następnie wyślij go sobie na pocztę. Link z maila wklej na forum.
Pozdrawiam.

kala67
24-07-2011, 09:09
dziekuje za pomoc:)
jakoś udało mi się wkleić do dziennika.......mam dwa projekty..........i mętlik w głowie :):):)

Kortteg
24-07-2011, 09:35
Projekt 1. praktyczniejsze umiejscowienie zmywarki
projekt 2. większy blat roboczy no i w lepszym miejscu( między płytą a zlewem) no i może okno otworzysz.
A jak byś wrzuciła linka z maila to każdy może obejrzeć projekt w plannerze

kala67
24-07-2011, 09:39
Spróbuje wrzucić:)

Kuchnia 1:
https://picasaweb.google.com/kalagrud/InspiracjeBudowlane#5632814004654838898

Kuchnia 2:
https://picasaweb.google.com/kalagrud/InspiracjeBudowlane#5632814076806507410

Odrazu zaznaczam, że wyspa bedzie inna.....bo ta jest za wielka:(

Kortteg
24-07-2011, 10:31
http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=7aee59946cc2404eb808533a8416a5 0b&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1

kala67
24-07-2011, 10:41
http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=7aee59946cc2404eb808533a8416a5 0b&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1

REWELACJA !!!! :)
odrazu wiecej miejsca mam, nie wiem jak dziekowac !!!

digi21
25-07-2011, 10:40
jak w temacie, może pomożecie sierotce. Niestety gotowe wyspy są za duże???? ja potrzebuję takiej na głębokość 40 cm max, myślałam żeby zrobić ją z szafki narożnej tej otwieranej z jednej stron z półkami i do tego dostawić np. szafkę 30, następnie ściąć szafki z głębokości do np. 40 cm i zastosować panel maskujący przedni oraz boczny. Czy to bedzie wyglądało ok?

lavender
25-07-2011, 10:45
A po co ścinać szafki? Ikea ma w ofercie szafki o głębokości bodaj 37cm (wykorzystują korpusy szafek wiszących).

digi21
25-07-2011, 10:51
A po co ścinać szafki? Ikea ma w ofercie szafki o głębokości bodaj 37cm (wykorzystują korpusy szafek wiszących).
tak widziałam te szafki, ale niestety mi nie pasują bo ta wyspa będzie tworzyła barek, który będzie przystawiony jednym bokiem do ściany i szafki, i dlatego jedna część szafki nie powinna się wogóle otwierać, a taka szafka jest tylk 1 włąśnie ta narożna 120x60. Chyba że jest inny sposób o którym nie wiem

Kortteg
25-07-2011, 11:36
Szafkę narożną zawsze można przerobić.

lavender
25-07-2011, 12:01
tak widziałam te szafki, ale niestety mi nie pasują bo ta wyspa będzie tworzyła barek, który będzie przystawiony jednym bokiem do ściany i szafki, i dlatego jedna część szafki nie powinna się wogóle otwierać, a taka szafka jest tylk 1 włąśnie ta narożna 120x60. Chyba że jest inny sposób o którym nie wiem

Aaa... to w takim razie 'półwysep' ;) To spokojnie można wziąć tę 120x60 (z półkami) i:
- szafkę głęboką na 37cm i docinać tę narożną do niej
albo
- szafkę standardowej głębokości i docinać obie na 40cm.

digi21
25-07-2011, 12:07
tak widziałam te szafki, ale niestety mi nie pasują bo ta wyspa będzie tworzyła barek, który będzie przystawiony jednym bokiem do ściany i szafki, i dlatego jedna część szafki nie powinna się wogóle otwierać, a taka szafka jest tylk 1 włąśnie ta narożna 120x60. Chyba że jest inny sposób o którym nie wiem

dokładnie chodzi mi o zrobienie czegoś takiego: http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm

digi21
25-07-2011, 12:15
dokładnie chodzi mi o zrobienie czegoś takiego: http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm
źle wkleiłam linka:
http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=6bbc81b8a630469194fb5ba1edf2b3 01&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1

pomóżcie mi jakie szafki wiszące poziome z zabudowanym okapem czy tradycyjne z wiszącym okapem? myślałam o kuchni z frontami abstrakt biały + do tego czarny blat? tylko nie wiem czy będzie pasować do koloru płytek na podłodze: gres w colorze ecru jasny matowy 45x45. Nie mam jeszcze pomalowanych ścian w całym salonie i kuchni.

digi21
25-07-2011, 12:20
źle wkleiłam linka:
http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=6bbc81b8a630469194fb5ba1edf2b3 01&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1

pomóżcie mi jakie szafki wiszące poziome z zabudowanym okapem czy tradycyjne z wiszącym okapem? myślałam o kuchni z frontami abstrakt biały + do tego czarny blat? tylko nie wiem czy będzie pasować do koloru płytek na podłodze: gres w colorze ecru jasny matowy 45x45. Nie mam jeszcze pomalowanych ścian w całym salonie i kuchni.

taka podłoga:
http://www.leroymerlin.pl/produkty/gres-szkliwiony-corrado,1103193647,1242379244.html

Aga-Białystok
25-07-2011, 23:21
Bardzo nagrzewają mi się drzwiczki w piekarniku datid :( To normalne? Bo w instrukcji drzwiczki są opisane jako 'zimne'...

Aga-Białystok
26-07-2011, 09:49
No to się zaczęło :( Będę mogła powiedzieć słów parę o serwisie IKEA. Piekarnik ma najprawdopodobniej wadę konstrukcyjną. Jeśli tak to będę reklamować i zobaczymy jak sławetne standardy IKEA mają się w rzeczywistości. Póki co szlag mnie już strzelił, bo:
1. Stwierdzam dwie wady, dzwonię do IKEA, pani stwierdza (i słusznie), że co ona może przez telefon - więc kieruje mnie do serwisu.
2. W serwisie pan mnie kieruje do lokalnego serwisu.
3. W białostockim serwisie już na wstępie słyszę od Pana 'jeśli to nowy piekarnik to widocznie tak ma być [sic!!!], ja się zajmuję tylko naprawą,a datid ov8 nic mi nie mówi, żegnam'.
No żesz ku..mać!! Napisałam do IKEA, zobaczymy co dalej...

Kortteg
26-07-2011, 21:34
Witam
Producentem piekarnika jest whirlpool a ikea daje tylko swoje logo.
Drzwi z podwójną szybą mogą się nagrzewać do 60-70 stopni, w porównaniu do temperatury w piekarniku (do 250 stopni) więc można powiedzieć że jest ciepły a taka temperatura przynajmniej teoretycznie nie jest uznawana za niebezpieczną. Sprawdź proszę jeszcze czy przy włączonym np. termoobiegu po jakimś czasie znad krawędzi drzwiczek wydmuchiwane jest powietrze. Jeżeli nie to prawdopodobnie jest uszkodzony.
Pozdrawiam.

Aga-Białystok
27-07-2011, 13:09
Dziękuję Kortteg za zainteresowanie. Powietrze jest wydmuchiwane, ale piekarnik jest wadliwy. Właśnie byli u mnie Panowie z serwisu whirlpoola. I - jak to określił Pan, z którym wcześniej tak niemiło się rozmawiało - 'jednak miała Pani rację'. Panowie już na pierwszy rzut oka stwierdzili, że drzwiczki są nierówno sklejone. Pomiar to potwierdził. Nierówność nie jest duża, ale wystarczająca, żeby drzwiczki a)klinowały się z szafką, b)przechodziła na zewnątrz trochę większa temperatura niż te 60-70stopni. Tak więc reklamacja została uznana. Drzwiczki zostaną wymienione w ciągu 1.5 tygodnia. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie....

majkot
27-07-2011, 13:17
przecież masz cennik na stronie niemieckiej Ikea, nie możesz sprawdzić?

Oczywiście ,że sprawdziłam cennik, tyko nie o to mi chodziło .Pytam ponieważ są różnego rodzaju promocje.Oczywiście pytanie dotyczyło głównie tych ,którzy się orientują.Jeżeli nic w tym temacie nie wiesz to po co ten sarkazm .Co się dzieje z tym forum?Jeżeli chcesz sobie nabijać posty to chociaż pomóż.

krokusik77
27-07-2011, 14:35
a montował ktoś u siebie 'blaty laminowane na zamówienie'?
myślę o białym, oznaczonym w katalogu kuchennym nr 13. Polecacie, jak z ich jakością?

Kortteg
30-07-2011, 22:20
Blat identyczny jak pragel biały.

krokusik77
31-07-2011, 12:14
dzięki za info tylko, że ja potrzebuję prawie 3m. blatu w jednym kawałku więc chyba tylko te na zamówienie wchodzę w grę.

dziobeczek1
01-08-2011, 10:05
Piszę tu żeby nie robić njowego wątku.
Na jakiej wysokości od blatu mam zawiesić takie poziome szafki z Ikea. Chcę zamówić płyty betonowe i one są na 60 cm wysokie- czy tyle wystarczy????

aadamuss24
01-08-2011, 11:16
tak

Aga-Białystok
02-08-2011, 07:27
Piszę tu żeby nie robić njowego wątku.
Na jakiej wysokości od blatu mam zawiesić takie poziome szafki z Ikea. Chcę zamówić płyty betonowe i one są na 60 cm wysokie- czy tyle wystarczy????

tak

Kortteg
02-08-2011, 20:50
http://www.lechner-ag.de/index.php?page=13 link do producenta
Pozdrawiam

Agafaw2
03-08-2011, 08:12
nowe fronty:

Sofielund - front drewnopodobny w szarym odcieniu
arsta - biały lakierowany półmat z wbudowanym uchwytem
abstrakt beżowy(kremowy)
fronty uzupełniające:
Rubrik abstrakt (kolor zielone jabłko) mdf pokryty folią zbrojoną
rubrik szkło dymione (kolor czarne przyciemniane szyby)
wszystkie fronty są juz dostępne.
Nie jestem pewien czy są pokazane na targówku ale w jankach można je już zobaczyć.

czy te fronty można zobaczyć w ikei w poznaniu?

seven...
16-08-2011, 11:28
Mam pytanie: w opakowaniu z listwą przyblatowa szarą Pragel było kilka narożników do wyboru ale niestety tylko po jednej sztuce z kazdego rodzaju :eek: potrzebuję dwóch narożników po kątek 90 stopni a mam jeden - skąd wziąć kolejny? mozna dokupić w zwykłym sklepie czy w ikei osobno? jak wy montowaliście tą listwę?

seven...
17-08-2011, 10:18
już mam odpowiedź: pani z info Ikea sprawdziła i powiedziała, ze nie można dokupić osobno narożników i ewentualnie można kupić kolejne opakowanie z listwą albo poszukać czegoś podobnego w innych sklepach budowlanych :(

aniunia81
17-08-2011, 21:30
Witam,

podoba mi się bardzo kuchnia w Ikei szara z drewnianym blatem, ale pytanie jaki kolor podłogi zrobić do tego, aby nie gryzła się z panelami, które będą b.jasne (jesion czy coś w tym stylu). Poniżej wklejam zdjęcia
(zdjęcia kuchni nie oddają jej uroku, na żywo wyglądała extra :)

i co na ścianę ?

Wstępnie myślałam o kuchni jasnej, fronty laminowane o strukturze drewna, szare kafle na podłodze (jasne się brudzą) i czarny lub grafitowy blat, ale te szare meble na żywo nas oczarowały, bo są super i nowocześnie wyglądają :)

aniunia81
17-08-2011, 21:35
Dodatkowo pokażę stół, który jest super solidny i piękny :)

Aleksandryta
17-08-2011, 21:41
Tak jak na prezentacji - jasnoszara ceramika na podloge. Te dodatki do kuchni sa swietnie dobrane, np. kafle na scianie pod bialymi szafkami. Zmienilabym tylko uchwyty, bo te nie podobaja mi sie, ale to juz kwestia gustu....

seven...
18-08-2011, 09:32
widziałabym do blatu drewnianego płytki drewnopodobne, mogą być jak deski podłużne albo kwadratowe np. Paradyż Kwadro seria NIL bianco lub beige. Na ścianę jeżeli będziesz miała górne szafki białę to białę płytki, dodadzą lekkości

kala67
18-08-2011, 14:10
jutro przyjezdżają do mnie na montaż kuchni z Ikei, już nie mogę sie doczekac:)

kroowka
19-08-2011, 09:43
Aniunia81 ja mam prawie dokładnie to co planujesz. Zobacz http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15810-Kuchnie-z-IKEI-opinie-zdj%C4%99cia-monta%C5%BC-etc.&p=4733723&viewfull=1#post4733723
Szary abstrakt, panele dąb bielony i ten brzozowy stół.
Ja całkiem zrezygnowałam z płytek na podłodze, ale gdyby miały być to baaardzo zbliżone kolorem do paneli chyba będą najlepsze. Trzeba przykładać i przymierzać :) Wypożyczyć płytkę ze sklepu i sprawdzić w domowym świetle.

seven...
19-08-2011, 09:47
jutro przyjezdżają do mnie na montaż kuchni z Ikei, już nie mogę sie doczekac:)

czekam na fotki :) i trzymam kciuki za szybki i sprawny montaż :)

gahan
19-08-2011, 10:16
Byłam kilka dni temu w Ikea w Katowicach, miałam podjąc ostateczną decyzję co do wyboru kuchni : Ramsjo czy Lidingo.
Stałam i gapiłam się na fronty chyba z godzinę. Tak się składa,że nie widziałam u nikogo " na żywo" tych kuchni, tylko tyle, co tu na forum, więc dopiero w sklepie mogłam zobaczyć co i jak. Fronty były tak nieszczęśliwie oświetlone,że Ramsjo przechodziło w odcień różowy, Lidingo wyglądało strasznie plastikowo, a Stat zalatywał na zielonkawo. Może jakby nie były ustawione koło siebie, to odbiór byłby inny, a tak wyglądały nieciekawie.
W końcu zrobiłam tak - kupiłam po jednym małym froncie z Lidingo i Ramsjo, przyłożyłam do moich płytek w świetle zachodniego słońca i ...byłam zachwycona :-)
i wreszcie spokojna, bo ze sklepu wyjechałam strasznie zdołowana.
Teraz tylko mam dylemat, które meble wybrać, bo obie serie bardzo mi się podobają.

To '' wtrącenie " z postem to dla takich laików jak ja, którzy kierują się tylko i wyłacznie tym co zobaczą w sklepie i się zastanawiają, czym ludziska się tak zachwycają. Teraz potwierdzam - fronty są piękne. Tylko oświetlenie w Ikea w Katowicach mają badziewiate.
Czy w innych sklepach też tak jest?

kala67
19-08-2011, 21:58
czekam na fotki :) i trzymam kciuki za szybki i sprawny montaż :)

montaż trwał do 22.00 !!!!!!!!
Ogólnie jestem bardzo zadowolona.....chociaz nie obylo sie bez wpadki;)
już podczas montażu telefonicznie reklamowalśmy jedną szafke:)

https://lh5.googleusercontent.com/-aOfh9LKV3jM/Tk7Kdpf46kI/AAAAAAAAIEs/hblbqJgyxXg/s720/DSC_0221.JPG

aniunia81
19-08-2011, 23:06
Kroowka :) strasznie dziękuję za zdjęcia :) super ładna ta kuchnia :)
powiedz mi proszę jak z użytkowaniem:
* widać palce mocno na tych szafkach? Jak sprawdzałam w sklepie to na innych kolorach było widać a na szarym wydawało mi się, ze nie bardzo.
* czy blat drewniany jest funkcjonalny, nie niszczy się? Nigdy nie miałam drewnianego
* nie widać przez szpady białych szafek?

aniunia81
19-08-2011, 23:08
Proszę daj jeszcze znać jakie drzwi masz we wnętrzach, bo są super :)

Kortteg
20-08-2011, 09:12
Rubrik szkło dymione
https://lh4.googleusercontent.com/-Z8GAr00EcPk/Tk9obMWM_XI/AAAAAAAAD1A/7a9oM50vDNM/s400/Zdj%2525C4%252599cie0420-2.jpg https://lh4.googleusercontent.com/-wEMluWAxSQ8/Tk9oamvq6vI/AAAAAAAAD08/o-H4WzylQOI/s400/Zdj%2525C4%252599cie0419-2.jpg https://lh3.googleusercontent.com/-ZRZDEXJo0SY/Tk9oaJMPNtI/AAAAAAAAD04/4P_rh5yRmr4/s400/Zdj%2525C4%252599cie0418-2.jpg https://lh5.googleusercontent.com/-It-wzrQ2eN8/Tk9oYHopoLI/AAAAAAAAD00/fVtxd7g0fZ4/s400/Zdj%2525C4%252599cie0417-2.jpg

Aleksandryta
20-08-2011, 09:16
kala67 piękna kuchnia :D i jak pasuje do tego domu !

VUITTON
20-08-2011, 10:52
[QUOTE=gahan;4862274]Byłam kilka dni temu w Ikea w Katowicach, miałam podjąc ostateczną decyzję co do wyboru kuchni : Ramsjo czy Lidingo.
Stałam i gapiłam się na fronty chyba z godzinę. Tak się składa,że nie widziałam u nikogo " na żywo" tych kuchni, tylko tyle, co tu na forum, więc dopiero w sklepie mogłam zobaczyć co i jak. Fronty były tak nieszczęśliwie oświetlone,że Ramsjo przechodziło w odcień różowy, Lidingo wyglądało strasznie plastikowo, a Stat zalatywał na zielonkawo. Może jakby nie były ustawione koło siebie, to odbiór byłby inny, a tak wyglądały nieciekawie.
W końcu zrobiłam tak - kupiłam po jednym małym froncie z Lidingo i Ramsjo, przyłożyłam do moich płytek w świetle zachodniego słońca i ...byłam zachwycona :-)
i wreszcie spokojna, bo ze sklepu wyjechałam strasznie zdołowana.


Gahan i jak? Wybór dokonany? Ja też waham się pomiędzy Ramsjo a Lidingo. Ten drugi front jednak jest bardziej kremowy (tak jak opisują dziewczyny). W "mojej" Ikei oba stały niedaleko od siebie i Ramsjo jest bielszy. A jaki blat będziesz dobierać?
Teraz tylko mam dylemat, które meble wybrać, bo obie serie bardzo mi się podobają.

kroowka
20-08-2011, 14:39
Kroowka :) strasznie dziękuję za zdjęcia :) super ładna ta kuchnia :)
powiedz mi proszę jak z użytkowaniem:
* widać palce mocno na tych szafkach? Jak sprawdzałam w sklepie to na innych kolorach było widać a na szarym wydawało mi się, ze nie bardzo.
Palców w sumie nie widac, bo sie drzwiczek nie dotyka. Dotyka sie tylko uchwytów i na nich widać palce, bo to stal nierdzewna, a ona duuużo trudniejsza w utrzymaniu czystości. Na frontach widać jak coś sie nachlapie, ale za to łatwo schodzi na mokro, później musisz przetrzeć na sucho, żeby nie zostały mazy. Taki urok wysokiego połysku :) ale nei jest taki trudny jak sie spodziewałam.

* czy blat drewniany jest funkcjonalny, nie niszczy się? Nigdy nie miałam drewnianego
Mój właśnie nie drewniany i nie z Ikea. To klon vancouver z firmy Pfleiderer. Jest 2 cm węższy niż te z Ikea, więc było ciut kombinacji.

* nie widać przez szpady białych szafek?
Patrząc prosto z przodu troszkę widać, ale zobacz że na żadnym zdjęciu już nie :) i na co dzień też tego nie zauważam.

Proszę daj jeszcze znać jakie drzwi masz we wnętrzach, bo są super
Drzwi mam z DRE, najprostszy model bez żadnych szybek, kolor Klon. Jedne zwykłe, drugie przesuwne. Do nich był dobierany blat w kuchni, a do blatu brzozowy stół z Ikea.Wszystko ma podobny odcień.

Fajny masz domek w stopce :) zaraz idę doczytać i dooglądać :)

kala67
21-08-2011, 18:04
kala67 piękna kuchnia :D i jak pasuje do tego domu !

dziekuje:)
w realu jest poprostu boska...........kocham ją :):):)

gahan
21-08-2011, 21:25
VUITTON,
tak, Lidingo jest bardziej kremowy niż Ramsjo, ale różnica jest niewielka.
Przyznam,że przed wyborem Ramsjo powstrzymała mnie tylko jedna sprawa - front jest tak skonstruowany,że obawiam się,iż trudno mi będzie zachować w czystości te wszystkie rowki. Wprawdzie dziewczyny tu na forum zapewniały,że nie jest tak źle. Dla mnie prześwitujące słoje drewna w Ramsjo są piękne, niestety moja " praktyczna wyobraźnia" robi swoje i dlatego wybrałam Lidingo, która ma bardziej opływowe fronty i myślę,że będzie mi o wiele łatwiej czyścić.
Drugi powód za Lidingo - posiada przeszklone fronty ze szprosami ( a takie szafki sobie upatrzyłam ), a Ramsjo jest bez szprosów.
Więc będzie Lidingo ;-)
A blat ? Dębowy, olejowany. Zakochałam się w nim :-) I chociaż wiem,że wymaga trochę więcej uwagi niż laminat.

seven...
22-08-2011, 09:09
Moim zdaniem Lidingo jest ładniejsze :) Ramsjo wpada w różowy, jest jakby zabejcowany na biało, mi nie pasi :rolleyes:

Twoja kuchnia Stat jest sliczna, ma w sobie ciepły klimat :)

VUITTON
22-08-2011, 20:19
Dziewczyny.......czy ja dobrze widzę?????? Na stronie IKEA nie ma frontów RAMSJO? Wszedł nowy katalog i wycofali czy jak???????????


Ehhhhhh....chyba fałszywy alarm....kliknęłam w szafkę narożną, wybrałam Ramsjo, wybrałam sklep i pokazało mi "towar niedostępny" ale na kolejnej szafce pokazało, że jednak Ramsjo dostępny...nie wiem czy się obawiać? :bash:

Kortteg
23-08-2011, 08:22
Nie obawiaj się. Ramsjo nie wychodzi z oferty.

jarekwr1972
23-08-2011, 10:35
Mikrofala wygląda rzeczywiście nieciekawie.
Rozumiem, że ociera sie o piekarnik przy otwieraniu i dlatego wygląda jak wygląda ...

A montażyści zapomnieli dać coś pomiędzy mikro a piekarnik ?? czy nic się tam nie wkłada ?? Gdzie tkwi błąd ??

Wygląda na to że użyto zwykłych kołków pod półkę na której stoi mikrofalówka.
Do tych półek są dołączane kołki w kształcie odwróconego L podnoszące półkę wyżej i zwiększające dystans pomiędzy sprzętem.
Sprawdż to.

bartosz-w
23-08-2011, 21:55
To nasza:

krokusik77
27-08-2011, 18:29
Mój właśnie nie drewniany i nie z Ikea. To klon vancouver z firmy Pfleiderer. Jest 2 cm węższy niż te z Ikea, więc było ciut kombinacji.
mogłabyś zdradzić jak sobie z tym poradziliście? też bym chciała inny blat niż Ikea, ale właśnie te szerokości...musiałabym przycinać z szerokości 80cm. lub nawet 120cm. więc strasznie duuużo odpadu do wyrzucenia :(

aksamitka
27-08-2011, 19:09
To nasza:
jaka jest odleglosc pomiędzy duza zabudowa a zabudowa ze zlewem ?

asizo
27-08-2011, 19:21
To nasza:

Bartosz, ładna kuchnia, ale czy nie za mało masz blatu roboczego? Czy ten od strony hokerów też ma być wykorzystywany jako roboczy?

bartosz-w
28-08-2011, 21:22
jaka jest odleglosc pomiędzy duza zabudowa a zabudowa ze zlewem ?

100 cm.

Odpowiedź na pytanie poniżej: blatu wystarcza wg mnie. Zaraz pogadam z żoną i jeśli jest inaczej skoryguję moją wypowiedź.

optima
28-08-2011, 21:34
bartosz-w piekna kuchnia, kiedys na forum zamiescilam projekt mojej, bardzo podobny, tzn sciana zabudowy i wyspa, zostal okrzykniety niepraktycznym ;)
jak ocenia funkcjonalnosc kuchni zona?
jaka ma dlugosc i szerokosc wyspa?

kroowka
29-08-2011, 08:37
mogłabyś zdradzić jak sobie z tym poradziliście? też bym chciała inny blat niż Ikea, ale właśnie te szerokości...musiałabym przycinać z szerokości 80cm. lub nawet 120cm. więc strasznie duuużo odpadu do wyrzucenia :(

Blat wzięłam 60cm. Mam położone płytki na grubość 1,5 cm, specjalnie tak "grubo". Płytki zaczynają się nad szafkami bez blatu, a blat jest dosunięty do tych płytek. Tak to sobie wymyśliłam.

krokusik77
29-08-2011, 10:31
dzięki za podpowiedź. mój mąż wymyślił, że chyba skracaliście wszystkie szafki, a opcja z płytkami chyba dużo łatwiejsza.

MRS.CONSTR.
29-08-2011, 11:56
To nasza:

kuchnia bardzo ladna ......a blat z czego jest i jaki to kolor grafit czy czarny?

*milek*
29-08-2011, 14:38
To nasza:

Piękna. Świetny pomysł z niestandardowo przymocowanymi uchwytami.

magdazaba
29-08-2011, 18:39
Pisałam jakiś czas temu, że mi fronty adel buk kuchenne wycofali - byłam w sobotę w ikei z tymi frontami - przyjęli bez gadania, dostałam zwrot pieniędzy w postaci karty podarunkowej i od razu kupiłam nowe - tych może nie wycofają, bo została mi do kupienia tylko słupek pod piekanik i front do zmywarki - niestety te zakupy muszą znów trochę poczekać- jak znowu przestaną produkować to znów oddam!
Facet w ikei mówił, że istnieje jeszcze możliwość zamówienia frontów prosto z fabryki - ja już się nastawiłam na wymianę - wróciłam o tych pierwotnie wybranych sosna fagerland bejca - klasyczne i pasujące mi do kuchni. Ale informacja o zamówieniach z fabryki może komuś się przyda.

bartosz-w
29-08-2011, 19:51
Długość wyspy to 265 cm x 120 cm. Blat jest z Ikea (niestety łączony)kolor grafitowy. Mamy cały dom biało grafitowy i tak nam pasowało. Kuchnie jest funkcjonalna i wcale mi nie przeszkadza, że stoi w pokoju. Mnóstwo szuflad to jej ogromny atut.

Aga-Białystok
03-09-2011, 09:04
Kiedyś tam pisałam o wadliwym piekarniku - sprawa ma szczęśliwe zakończenie, reklamacja przebiegła sprawnie, wymieniono mi drzwiczki i teraz wszystko działa bez zarzutu.

MMartka
05-09-2011, 09:45
Witam jestem tu nowa:-) ale postanowiłam napisac gdyż jestem od piatku posiadaczką pierwszej kuchni w życiu- jest to kuchnia Lindigo z Ikei oraz blat orzech laminowany (chorowałam na ikeowski drewniany dębowy ale po odwiedzeniu sklepu zdecydowałam sie troszke za namową męża na laminowany) .Postanowiłam że kupie dodatki typu chlebak, deska do krojenia drewniane i bedzie ok. Na montaż musze troszke poczekać ale jak tylko będzie to wkleje zdjęcia.Na podłodze w kuchni będzie Arkesia z paradyża w kolorze beżowym z połyskiem. i tu pytanie do Was- jakie płytki wybralibyście na ścianę w kuchni między meblami zeby wszystko ze sobą sie komponowało ładnie? białe? czy może bezowe?mat czy połysk?

co do sprzętu to z Ikei wybraliśmy tylko okap
Teraz szukamy całej reszty
może ktoś z was może mi polecić biały zlew 60-ke? bede wdzieczna

MMartka
07-09-2011, 07:31
Nikt mi nie pomoże??

seven...
07-09-2011, 10:00
ja wybrałam do białego Adel-a kremowe płytki. Jak zrobisz od dołu patrząc beżową podłogę, białe szafki, brązowy blat, beżowe płytki i znowy kremowe szafki to jakby na to nie parzeć wyjdzie Ci ,,pasiasta" kuchnia. :rolleyes:

Aleksandryta
07-09-2011, 20:33
Szkoda, ze dalas nowoczesna polerowana Arkesie do Lindygo. I jeszcze do tego nowoczesny orzechowy blat. Lindygo to kuchnia stylizowana. Ja tak to widze...
73814

73815

73816

A dlaczego nie wzielas bialego zlewu z Ikei?73817

gahan
08-09-2011, 08:59
Też będę montować Lidingo, marzył mi się biały ceramiczny zlewozmywak,ale Damsjo jest trochę za ciężki do mojej niewielkiej kuchni, nawet jednokomorowy :-(
Poza tym, KONIECZNIE chcę mieć zlewozmywak (jednokomorowy) z ociekaczem - na umyte jarzyny, czy mokry garnek. Blat będzie dębowy, więc nie bardzo wyobrażam sobie odkładanie mokrych rzeczy na np.ściereczkę obok zlewozmywaka.
I tu mam pytanie - czy warto się decydować na stalowe zlewy z Ikei? Jak się je użytkuje? Czy trzeba się z nimi bawić w sensie - wycierać do sucha,żeby jakoś przyzwoicie wyglądały?
Myślałam jeszcze o metalowym z fakturą lnu. Na granitowe czy inne ceramiczne nie z Ikei nie bardzo mogę sobie teraz pozwolić:-(
Doradźcie :-)

Aga-Białystok
10-09-2011, 09:21
Gahan, ja mam metalowy z fakturą lnu firmy Deante. Aby przyzwoicie wyglądał nie wymaga wycierania :) Również rozważałam biały zlew do białej kuchni, ale z różnych względów został stalowy i nie żałuję. Kilka fotek w następnym poście :)

Aga-Białystok
10-09-2011, 09:33
OK, po 2 latach śledzenia tego wątku i ja mogę wrzucić swoją wymarzoną kuchnię IKEA :) Brakuje jeszcze cokołów (będą czarne), półek po bokach szafki zlewozmywakowej (będą cięte z blatu) i zasłonek (muszą się uszyć... ). A tak poza tym już jest ok i bardzo ją lubię :) W szafkach z drzwiczkami polecam zamontować wysuwane kosze. No i wszędzie amortyzatory, amortyzatory i jeszcze raz amortyzatory - zamykanie szuflad z tym charakterystycznym PING! wciąż cieszy jak za pierwszym razem :) Pozdrawiam!

74130 74131

MonkaD
10-09-2011, 12:03
Ja mam kuchnie Lidingo z debowym blatem ktory kupilam w DLH. Zlew metalowy z Ikei 80 cm, jestem z niego zadowolona. Płytki na scianie Majolika blyszczace prawie biale. Zamieszczalam juz kiedys tutaj zdjecia. Zaluje ze dalam plytki na scianie, lepiej wygladalaby sciana ale mniej praktycznie

gahan
11-09-2011, 13:30
Aga-Białystok, masz bardzo ciekawy rozkład kuchni,
Widzę,że piekarnik z Ikei, jak się sprawuje? A lodówka ? Także z ikei?

MonkaD, czy blat z DLH wyszedł jakoś korzystniej - pod względem ceny czy wyglądu?
Ja też ułożyłam w kuchni płytki ecru, z połyskiem, z Cerkoloru. Myślę,że nie będę żałować, jednak jakoś trzeba praktycznie ścianę ochronić przed pryskającym tłuszczem, czy innymi zachlapaniami. A ja nie mam zamiaru "certolić" się z moją kuchnią. Ma być łatwa w utrzymaniu czystości.Gdybym miała nowoczesną kuchnię, to na 100% dałabym szkło na ścianę, a pod nią tapetę - co jakiś czas można szybko i łatwo odmienić kuchnię bez wielkich nakładów. Szybę świetnie się myje,no i żadnych fug :-)

asizo
11-09-2011, 15:14
OK, po 2 latach śledzenia tego wątku i ja mogę wrzucić swoją wymarzoną kuchnię IKEA :) Brakuje jeszcze cokołów (będą czarne), półek po bokach szafki zlewozmywakowej (będą cięte z blatu) i zasłonek (muszą się uszyć... ). A tak poza tym już jest ok i bardzo ją lubię :) W szafkach z drzwiczkami polecam zamontować wysuwane kosze. No i wszędzie amortyzatory, amortyzatory i jeszcze raz amortyzatory - zamykanie szuflad z tym charakterystycznym PING! wciąż cieszy jak za pierwszym razem :) Pozdrawiam!

74130 74131
Bardzo przyjemna kuchnia. Ostatnio mam słabość do ikeowych kuchni i skandynawskiego designu. Pozdrowienia z okolic Białegostoku ;)

MonkaD
11-09-2011, 15:21
Podobno jakosc blatu z DLH jest lepsza niz z Ikei. Ale jak wybralam blat z DLH ze wzgledu naa dlugosc - 3 metry. Sprawuje sie super

kala67
11-09-2011, 18:47
Potwierdzam !!!!....kuchnia Agi jest klimatyczna i cudna !!! :)

Aga-Białystok
11-09-2011, 19:36
kala, asizo, miło mi, dziękuję! :wiggle:gahan, lodówka nie jest z IKEA, to Siemens, natomiast piekarnik...poza tym, że piecze mi jak na razie same zakalce, jest ok ;) Szybko i wyjątkowo mocno się nagrzewa, bardzo łatwo czyści, użytkuję go od niedawna, więc trudno mi coś więcej na razie powiedzieć.

Aleksandryta
11-09-2011, 20:37
Aga piekna kuchnia i taka... maluśka :) Ile ma m2? Pomysłowe to czarne wykończenie na górze.

gahan
11-09-2011, 20:49
kala, asizo, miło mi, dziękuję! :wiggle:gahan, lodówka nie jest z IKEA, to Siemens, natomiast piekarnik...poza tym, że piecze mi jak na razie same zakalce, jest ok ;) Szybko i wyjątkowo mocno się nagrzewa, bardzo łatwo czyści, użytkuję go od niedawna, więc trudno mi coś więcej na razie powiedzieć.

Oj, a ja mam właśnie zamiar kupić właśnie ten piekarnik:-( a używany będzie często, bo i ciasta,i mięsa...

krokusik77
11-09-2011, 22:59
od wczoraj składam z mężem IKE'ową kuchnię :) nie drażni Was to, że blat wystaje za wysokie szafki od lodówki/piekarnika?

kala67
12-09-2011, 05:51
Aga.........a jak z olejowaniem blatów??
jak często to robisz??

...ja juz sie nie moge doczekać użytkowania mojej kuchni:)

Aga-Białystok
12-09-2011, 11:10
Dziękuję Aleksandryta :) Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jaka jest jej powierzchnia, z 10m2 może. Zabudowy jest 3.30mb (blat 3.70mb) + witryna na książki kucharskie i obrusy.

Krokusik, wiem o co Ci chodzi, przyzwyczaisz się :) Inaczej być nie może. Fronty szafek muszą być zlicowane, natomiast głębszy blat lepiej wygląda i jest bardziej praktyczny.

Kala, olejuję 2 miesiąc olejem Behandla. Zużyłam już całą puszkę 0,7, zaczynam kolejną. Na początku byłam przerażona; mimo, że blat jest fabrycznie zaolejowany woda wsiąkała błyskawicznie pozostawiając plamy. I tak było przez pierwsze 2-3 tygodnie mimo codziennego lub prawie codziennego olejowania. Na szczęście to już przeszłość :) Dokładnie wycierałam wodę, ewentualne plamy przecierałam papierem ściernym i wytrwale olejowałam aż w końcu blat przestał przyjmować zabrudzenia. Krople stoją na blacie jak na szkle, blat łatwo się czyści, odetchnęłam ;) Teraz wcieram olej raz w tygodniu lub rzadziej.

seven...
12-09-2011, 11:49
Aga, fajna ta twoja kuchnia. Podobają mi się nietypowe wnęki na książki kucharskie! i ten czarny pas pod sufitem :)

MonkaD
12-09-2011, 14:04
A ja smaruję blat olejem z firmy Biofa, raz na trzy miesiące. Różni się tym od oleju z Ikea, że za pierwszym razem wysmarowałam blat tylko dwa razy i już nie przyjmował wody. Daje tłustszą powłokę na blacie niż ikeowski. Tyle że jest droższy. Jedno mi się nie spodobało: troszkę mi się blat zażółcił. I dlatego mam pytanie do Agi: czy ty zauważyłaś u siebie coś takiego ?

Aga-Białystok
12-09-2011, 19:59
Aga, fajna ta twoja kuchnia. Podobają mi się nietypowe wnęki na książki kucharskie! i ten czarny pas pod sufitem :)

Muchas gracias, projekt własny ;) Jeśli chodzi o wnęki to wszędzie dałam na spód białą glazurę - znacznie ułatwia to wycieranie kurzu i oliwę czy flaszkę jakąś bez obaw można wstawić.
74440

Aga-Białystok
12-09-2011, 20:02
A ja smaruję blat olejem z firmy Biofa, raz na trzy miesiące. Różni się tym od oleju z Ikea, że za pierwszym razem wysmarowałam blat tylko dwa razy i już nie przyjmował wody. Daje tłustszą powłokę na blacie niż ikeowski. Tyle że jest droższy. Jedno mi się nie spodobało: troszkę mi się blat zażółcił. I dlatego mam pytanie do Agi: czy ty zauważyłaś u siebie coś takiego ?

Nie Monka, póki co nie widzę różnicy w barwie. Mam jeszcze odpady, więc mogę porównać i poza tym, że blat ma większy połysk, więc nieco inaczej odbija światło i jest inny w dotyku to nie widzę różnicy. Masz dębowy, tak?

krokusik77
13-09-2011, 23:18
pozwolę sobie wkleić jeszcze tutaj
Czy mógłby ktoś z Gdańska, Katowic, Krakowa lub Łodzi zdobyć w IKEA 11 kompletów uchwytów STRECKET 288mm. W Poznaniu ich niestety nie ma i nikt nie wie czy i kiedy będą:( Kuchnia prawie gotowa, a ja zostałam bez uchwytów :( Bardzo proszę o pomoc.

kala67
14-09-2011, 06:02
pozwolę sobie wkleić jeszcze tutaj
Czy mógłby ktoś z Gdańska, Katowic, Krakowa lub Łodzi zdobyć w IKEA 11 kompletów uchwytów STERCET 288mm. W Poznaniu ich niestety nie ma i nikt nie wie czy i kiedy będą:( Kuchnia prawie gotowa, a ja zostałam bez uchwytów :( Bardzo proszę o pomoc.

szkoda, że dopiero teraz piszesz........co prawda mam do Ikei ponad 100 km ....ale teraz byłam w Ikei w Gdańsku w niedziele !!!

Annja
14-09-2011, 08:55
Po blisko dwóch latach użytkowania mebli kuchennych z Ikei chcę się podzielić moimi doświadczeniami. Kupując te meble dziś ( bo pewnie i tak właśnie takie bym wybrała ) na pewno zdecydowałabym się na montaż przez pracowników Ikei. Moje meble (miało być taniej...) składał kolega męża, który pracuje jako montażysta w dużym centrum meblowym, więc wydawałoby się, że pojęcie o składaniu mebli powinien mieć większe niż przeciętny facet. W centrum w którym pracuje kupiłam zresztą sypialnię Voxa, którą też składał ten kolega i z tymi meblami jest do dziś wszystko w porządku. Niestety z meblami kuchennymi już nie. Po pierwsze zerwało się niedawno mocowanie żaluzji w jednej z szafek. Żaluzja nie podnosi się ani nie opuszcza. Stanęła w jednej pozycji. Kiedy mąż z moim tatą próbowali ją naprawić zorientowaliśmy się, że była zamontowana niewłaściwie. teraz mam wątpliwości, czy Ikea uwzględni moją reklamację. Kiedy oni też zauważą, że roleta jest po prostu źle zamontowana, może być nieciekawie, a nowa taka szafka kosztuje ponad 1000 zł... Owisły mi też zawiasy w drzwiczkach zabudowanej zmywarki, tak, że kiedy otwieram zmywarkę na oścież - odpada cokół, trzeba go przytrzymywać stopą :-) Podejrzewam, że tu też kolega mógł dać ciała... Nie wyobrażam sobie zatem co działoby się z tymi meblami gdybyśmy zmontowali je zupełnie sami.
A tak a'propos, czy ma ktoś może doświadczenia z reklamacjami mebli ikeowskich, które nie były montowane przez sklep? Czy Ikea w ogóle uwzględnia takie reklamacje?

Jana9
14-09-2011, 12:56
Ja mam kuchnię Ikea od 3 lat. Montował nam Pan, który zajmował się wykańczaniem całości mieszkania. Twierdził, ze montował takie kuchnie pracując w Belgii i Holandii więc sobie poradzi. Niestety, nie poradził sobie z blatem. Mamy drewniany bukowy blat. Miejsce łączenia blatu szybko się "rozeszło" i jedna część blatu opadła, dziwnie się wignając, wyglądała jak wklęsła. Pomimo, że ta nieprawidłowość mogła wynikać z niefachowego montażu, Ikea uwzględniła reklamcję i przywieziono nam (180 km od Ikea) blat do wymiany. Wymieniliśmy sami i od tej pory nic złego się nie działo.Również bez problemu wymieniono nam w tym roku front zmywarki. Jeśli wybiorę następną kuchnię w Ikea to tylko z montażem.
Spróbuj, może nie będzie problemu z reklamacją. Pozdrawiam

Annja
14-09-2011, 13:00
Jana9 dzięki za informację. Skoro u Was udało się z reklamacją to może i nam się uda. Bałam się, że nie zechcą w ogóle z nami dyskutować, jeżeli stwierdzą, że wada może być spowodowana nieprawidłowym montażem.

MMartka
14-09-2011, 13:10
ja wybrałam do białego Adel-a kremowe płytki. Jak zrobisz od dołu patrząc beżową podłogę, białe szafki, brązowy blat, beżowe płytki i znowy kremowe szafki to jakby na to nie parzeć wyjdzie Ci ,,pasiasta" kuchnia. :rolleyes:

dzięki za rade,jeszcze płytki nie wybrane także mysle nadal nad nimi :-) ale na fartuchu podoba mi sie taka płytka-kto wie jaka to płytka??

Aga-Białystok widz eże tym asz taką płytke na ścianie możesz powiedzieć jaka to firma?

Co do zlewu-w ikei nie ma jednokomorowych z suszarka a ja takiej poszukuje- jak nie znajde to kupie właśnie ten z ikei- ktoś go użytkuje może??jopinie prosze:-)

kala67
14-09-2011, 13:19
dzięki za rade,jeszcze płytki nie wybrane także mysle nadal nad nimi :-) ale na fartuchu podoba mi sie taka płytka-kto wie jaka ta płytka??

moim zdaniem są to białe mugaty.
http://www.domzbajki.pl/vives-mugat-c-20_928_957.html?page=3&sort=2a

Na FM jest odrębny watek na ich temat, opienie i rady jak je kłaść :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?94882-Poszukiwane-białe-płytki-cegiełki/page2

Jana9
14-09-2011, 13:23
Wydaje mi się, że to Ascot Pun
http://www.ascot.it/en/products/ascot_studio/pun

Aga-Białystok
14-09-2011, 19:12
Aga-Białystok widz eże tym asz taką płytke na ścianie możesz powiedzieć jaka to firma?


Vives Mugat Blanco

MMartka
16-09-2011, 12:13
Dziękuje wszysktim za odpowiedź odnośnie płytki i mam prośbe o doradzenie mi jaki kolor ma wybrać od swojej kuchni którą opisałam strone wcześniej. Nadal mam dylemat czy płytka na ścianie powinna być biała czy może beżowa pod kolor Arkesi beige poler która ma być na podłodze.Nie chciałabym dodawać kolejnego koloru do kuchni a jest tak że fronty są ecru-lindigo, blat orzech i płytka na podłoge beż poler.Mysle ze najlepszym rozwiązaniemna ściane będzie mała płytka beżowa ale matowa.Co myślicie?czekam na opinie

MonkaD
16-09-2011, 15:24
Aga-Białystok, tak, blat jest dębowy. Został mi jeszcze kawałek surowy więc pomaluję go innym olejem i zobaczę jaka jest różnica.

Aga-Białystok
16-09-2011, 21:18
Dziękuje wszysktim za odpowiedź odnośnie płytki i mam prośbe o doradzenie mi jaki kolor ma wybrać od swojej kuchni którą opisałam strone wcześniej. Nadal mam dylemat czy płytka na ścianie powinna być biała czy może beżowa pod kolor Arkesi beige poler która ma być na podłodze.Nie chciałabym dodawać kolejnego koloru do kuchni a jest tak że fronty są ecru-lindigo, blat orzech i płytka na podłoge beż poler.Mysle ze najlepszym rozwiązaniemna ściane będzie mała płytka beżowa ale matowa.Co myślicie?czekam na opinie

Jeśli nie chcesz wprowadzać innego koloru to ja bym dała glazurę w kolorze frontów, a jeśli w kolorze podłogi to różniąca się fakturą i rozmiarem.

madzikma
19-09-2011, 19:50
Witaj
kuchnia bardzo fajna i mugaciki(też takie mam i podobają mi się).AGA jesteś zadowolona z białej kuchni?Takie ogólne odczucie.Tez planuję białą,ale czasami mam wątpliwości....kuchnia zamówiona,ale mogę jej nie malować na biało,tylko kolor drewna zostawić.Pozdrawiam

Aga-Białystok
20-09-2011, 20:48
TAK. Ona nie jest śnieżnobiała, to takie off white, ale generalnie jasna, półmatowa, super się czyści, a czyszczę tylko po INNYCH, bo INNI mają tendencje do otwierania lodówki łapą w żarciu i tłuszczu :) Gdyby nie takie psoty nie byłoby śladu na frontach. Jestem bardzo zadowolona. Polecam wątek
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?121953-Bia%C5%82a-kuchnia-za-i-przeciw.-Planujemy-kuchni%C4%99

blekitna
21-09-2011, 08:47
HEJ! Mam jedno pytanko : czy są w ikei takie fronty kuchenne całkowicie gładkie z wgłębieniem zamiast uchwytów? pozdrawiam

atika
21-09-2011, 11:00
A ma może ktoś przecieki o promocjach na kuchnię ?? Coś jak w zeszłym roku ?? Kupujesz za 1000zł. 100 dostajesz w prezencie ??

makowapanienka
21-09-2011, 11:14
olejuję 2 miesiąc olejem Behandla. Zużyłam już całą puszkę 0,7, zaczynam kolejną. Na początku byłam przerażona; mimo, że blat jest fabrycznie zaolejowany woda wsiąkała błyskawicznie pozostawiając plamy. I tak było przez pierwsze 2-3 tygodnie mimo codziennego lub prawie codziennego olejowania. Na szczęście to już przeszłość :) Dokładnie wycierałam wodę, ewentualne plamy przecierałam papierem ściernym i wytrwale olejowałam aż w końcu blat przestał przyjmować zabrudzenia. Krople stoją na blacie jak na szkle, blat łatwo się czyści, odetchnęłam ;) Teraz wcieram olej raz w tygodniu lub rzadziej.

Ponieważ też mam taki blat chciałabym zapytać, czy przed każdym olejowaniem szlifowałaś cały blat papierem ściernym? Olejowałaś za pomocą pędzla czy gąbką?

Aga-Białystok
21-09-2011, 18:01
A ma może ktoś przecieki o promocjach na kuchnię ?? Coś jak w zeszłym roku ?? Kupujesz za 1000zł. 100 dostajesz w prezencie ??

Atika, promocja była w sierpniu, 100zł za każdy sprzęt AGD. Kolejna zapewne w grudniu.

Aga-Białystok
21-09-2011, 18:04
Ponieważ też mam taki blat chciałabym zapytać, czy przed każdym olejowaniem szlifowałaś cały blat papierem ściernym? Olejowałaś za pomocą pędzla czy gąbką?

Na początku parę razy lekko przeszlifowałam papierem 240, potem i teraz tylko miejscowo (zabrudzenia). Po szlifnięciu blat w tym miejscu jest jaśniejszy, ale natychmiast po nałożeniu oleju barwa się wyrównuje. Olej wcieram gąbką (nowym zmywakiem kuchennym :) )

Agafaw2
21-09-2011, 19:59
czy ktos widział na żywo nowe fronty abstrakt jasny beż? zastanawiam się nad tymi frontami, do Ikei mam daleko. proszę o opinie.

aniunia81
22-09-2011, 16:37
Mam pytanie :)
jeśli chodzi o kuchnie ikea to czy da się tak zrobić blat, żeby zastąpił również parapet w kuchni - czyli blat równo z oknem. Czy z blatami ikea to możliwy zabieg? Czy tylko wycinanki i łączenia? Czy łączenia blatów ładnie wyglądają w kuchniach z ikei?
Jśli ktoś ma fotki chętnie obejrzę.
Bo chce kuchnię z ikei, ale muszę tak zrobić blat właśnie i nie wiem czy brać same meble, a blat gdzieś indziej kupić, czy jednak z blatami ikea da się tak zrobić.

MMartka
23-09-2011, 07:50
Witam pokazuje projekt mojej kuchni lindigo prosze o wszelkie sugestie:-)
http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=5f80cc3b428c47ad87a7eadd519ff9 bd&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1

okna mam brązaowe w domu, na podłodz ebędzie gres polerowany bezowy, ana ścianie jeszcze nie wiem..może płytka ta co na podłidsze tylko matowa i 30x60 a pomiędzy nimi w poziomie na środku jakas lista dekoracyjna albo pasek cienki z mozaiki?taki mam zamysł


i dałączam sie do pytania wyżej..Planuje pod drugim oknem blat i 2 krzesła

krokusik77
23-09-2011, 10:18
szkoda, że dopiero teraz piszesz........co prawda mam do Ikei ponad 100 km ....ale teraz byłam w Ikei w Gdańsku w niedziele !!!
mam uchwyty :) kupiłam je ze strony www.kupujzdomu.pl którą polecono mi tu na forum :) też polecam :)

Aga-Białystok
23-09-2011, 16:20
Mam pytanie :)
jeśli chodzi o kuchnie ikea to czy da się tak zrobić blat, żeby zastąpił również parapet w kuchni - czyli blat równo z oknem. Czy z blatami ikea to możliwy zabieg? Czy tylko wycinanki i łączenia? Czy łączenia blatów ładnie wyglądają w kuchniach z ikei?
Jśli ktoś ma fotki chętnie obejrzę.
Bo chce kuchnię z ikei, ale muszę tak zrobić blat właśnie i nie wiem czy brać same meble, a blat gdzieś indziej kupić, czy jednak z blatami ikea da się tak zrobić.

Wszystkie blaty, nawet te na zamówienie, mają maksymalną głębokość 62. No chyba, że zastosujecie w poprzek ;)

Aga-Białystok
23-09-2011, 16:26
Witam pokazuje projekt mojej kuchni lindigo prosze o wszelkie sugestie:-)
http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI/Pages/VPUI.htm?LoadDesign=5f80cc3b428c47ad87a7eadd519ff9 bd&UIContext=Kitchen&IsSharedDesign=1

okna mam brązaowe w domu, na podłodz ebędzie gres polerowany bezowy, ana ścianie jeszcze nie wiem..może płytka ta co na podłidsze tylko matowa i 30x60 a pomiędzy nimi w poziomie na środku jakas lista dekoracyjna albo pasek cienki z mozaiki?taki mam zamysł


i dałączam sie do pytania wyżej..Planuje pod drugim oknem blat i 2 krzesła

1. Rozumiem, że mają być w linii z oknem, ale czy jakoś nie za nisko nad blatem zawieszone są te szafki, czy mi się wydaje?
2. Ja osobiście kombinowałam tak, żeby okap był w jednej linii z wiszącymi, ale to kwestia gustu.
3. Wyposażenie wewn. stojących zrobiłabym tak samo. Szuflady są mega wygodne :)

Baila_Morena
23-09-2011, 18:14
Wszystkie blaty, nawet te na zamówienie, mają maksymalną głębokość 62. No chyba, że zastosujecie w poprzek ;)

Ja też nie znalazłam nigdzie blatu szerszego niż 62...
Ogólnie wkurzało mnie, że kuchnia Ikea wręcz narzuca blat takiej głębokości i przez to ma się mniejszy wybór (oczywiście w sytuacji, kiedy człowieka stać tylko na gotowca ;)).

aniunia81
23-09-2011, 20:35
Dziękuję Wam bardzo za informacje odnośnie blatów :)

Poniżej trochę zmodyfikowany projekt kuchni...nie wiem czy jest ok... (układ dolnych szafek nie jest ostateczny, tylko poglądowy, chodzi tylko o pokazanie układu ogólnego całości kuchni)
Przeniosłam płytę z okapem na inną ścianę, bo chciałam mieć szafki wiszące, a poprzedni układ na to nie pozwalał za bardzo...

wersja wcześniejsza (rys 1)
wersja obecna (rys 2,3,4)

Aleksandryta
23-09-2011, 21:49
No tak, a płyta gazowa tak tuż przy drzwiach? Masz małe dzieci? Ja tak miałam w mieszkaniu w bloku, z tym, że tam zrobiłam ściankę z gips kartonu załaniającą z boku płytę. A poza tym wystarczy mały podmuch powietrza lecacy przez drzwi (przeciąg) i zgaśnie ogień na płycie. I tam gdzie jest teraz płyta gazowa tez możesz mieć szafki wiszace, czy nie? Nie wiem, ile tam długości jest.
Musisz mieć płytę na gaz? :rolleyes:

aniunia81
23-09-2011, 22:44
Aleksandryta :) dzięki za opinie, zagwostkę mam kurcze z tą kuchnią :)
tak naprawdę to tam gdzie są drzwi to nie są drzwi tylko przejścia - wolna przestrzeń od podłogi do sufitu (bez żadnych drzwi).
Płytę gazową muszę mieć :)
wymiary kuchni na fotce (tak mniej więcej bo narazie gołe mury bez tynków)

aha i nie mam jeszcze dzieci :) choć już czas chyba hehe

chce wiszące szafki, bo chce kuchnię w dwóch kolorach (góra/dół), a na tej ścianie co obecnie umieściłam płytę niewiele ich się zmieści i bez sensu wtedy dzielić, a ja bardzo chce ;) i możliwe to jest tylko na długiej ścianie :)

aniunia81
25-09-2011, 08:36
...może nie widać tego na zdjęciach projektów ale płyta gazowa nie jest przy wyjściu tylko na szafce obok, czyli mniej więcej pośrodku tej ściany, która ma 170 cm długości. Czy tak jest ok?

MMartka
26-09-2011, 10:33
1. Rozumiem, że mają być w linii z oknem, ale czy jakoś nie za nisko nad blatem zawieszone są te szafki, czy mi się wydaje?
2. Ja osobiście kombinowałam tak, żeby okap był w jednej linii z wiszącymi, ale to kwestia gustu.
3. Wyposażenie wewn. stojących zrobiłabym tak samo. Szuflady są mega wygodne :)

dzieki za odpowiedz.
ad.1 fartuch chce zeby mial min. 51 cm a nawet 60 tak wiec szafki pojda pod am sufit, na tym projekcie nie umialam tego zrobic
ad.2 wersja z wszystkimi szafkami w rzedzie wygladala bardzo masywnie i cieżko...chyba ze jeszcze zdecyduje sie na szafki przeszklone..zastanawiam sie wlasnie czy nie oddac pelnych i kupic z przeszkleniem:-) szkoda ze lindigo ma szyby tak barddzo przezroczyste...
ad.3 to bedzie moja wlasna pierwsza kuchnia...ale juz wiem ze szuflady to najlepsze rozwiazanie.a ta narozna szafka z wyjezdzajacymi garnkami najbardziej mnie cieszy:-)

atika
26-09-2011, 11:59
Wszystkie blaty, nawet te na zamówienie, mają maksymalną głębokość 62. No chyba, że zastosujecie w poprzek ;)

Ja polecam blaty z Kronopolu - mają szerokość 120 cm więc można zrobić idealnie parapet i blat w jednej części. Ja tak będę robić.

tu link: blaty (http://mdm.kronopol.pl/Blaty-kuchenne/Kolekcja)

Kortteg
26-09-2011, 22:18
Wszystkie blaty, nawet te na zamówienie, mają maksymalną głębokość 62. No chyba, że zastosujecie w poprzek ;)

Aga nie wiem gdzie wyczytałaś, że blaty na zamówienie mają 62 cm. maksymalny wymiar to 122cm szerokości.

Aleksandryta
27-09-2011, 05:50
W IKEI? Jak zamawiałam kuchnię parę lat temu to nie mogłam zamówić blatu o głębokość powyżej 62 cm. I blat zamówiłam w Kronopolu, jak atika. Ale nie wiem. jak jest teraz..

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/kitchen/10472/?cid=pl>ps>Kuchnie>go>brand>blaty+ikea (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ikea.com%2Fpl% 2Fpl%2Fcatalog%2Fcategories%2Fdepartments%2Fkitche n%2F10472%2F%3Fcid%3Dpl%26gt%3Bps%26gt%3BKuchnie%2 6gt%3Bgo%26gt%3Bbrand%26gt%3Bblaty%2Bikea)

Aga-Białystok
27-09-2011, 15:06
Aga nie wiem gdzie wyczytałaś, że blaty na zamówienie mają 62 cm. maksymalny wymiar to 122cm szerokości.

Katalog IKEA Kuchnie 2011:
s.45 'laminowane blaty na zamówienie', dł.5-400cm, głębokość 40.1-62cm.
s.47, 'drewniane i akrylowe na zamówienie', dł.10-400cm, głębokość 40.1-62cm.
Taką samą informację uzyskałam w IKEA.

Kortteg
28-09-2011, 23:01
Zgadza się w starym katalogu jest błąd a w nowym http://www.ikea.com/ms/pl_PL/virtual_catalogue/catalogue_online.html na stronie 58.
Nie mam pojecia od kogo w IKEA dostałaś taka informację.

Aga-Białystok
29-09-2011, 09:19
Zgadza się w starym katalogu jest błąd a w nowym http://www.ikea.com/ms/pl_PL/virtual_catalogue/catalogue_online.html na stronie 58.
Nie mam pojecia od kogo w IKEA dostałaś taka informację.

No cóż, nie mam pojęcia od kogo, ale z tego co pisze Aleksandryta nie tylko ja. Pozdrawiam :)

Kortteg
29-09-2011, 22:21
Aleksandra nie miała szansy kupic głębszych blatów ponieważ są one w ofercie od września zeszlego roku

Aga-Białystok
30-09-2011, 08:21
To wiele wyjaśnia.

Aleksandryta
30-09-2011, 14:44
No to super!!! :D Oczywiście będę zamawiała kuchnię z IKEA, więc te szersze blaty to miła informacja. Ostatnią (5 w mojej rodzinie) kuchnię z IKEA zamawiałam 4 lata temu i wtedy nie było szerokich blatów. A w ogóle oferta kuchenna baardzo wzbogaciła się od tego czasu :D Uwielbiam kuchnie tej firmy. Niezależnie czy są to kuchnie stylizowane, czy nowoczesne. Mają coś w sobie... klimatycznego..? :D

kubel30
02-10-2011, 09:22
A tak wyszła moja kuchnia :D , założenie stare z nowym
https://lh5.googleusercontent.com/-ginNqn6pEBU/Tm8wkPpteXI/AAAAAAAADsw/T-nv7322Z6M/s640/DSC_0009.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-7WotDPqDizU/Tm8wVBajrWI/AAAAAAAADss/uQ3jg_dfmak/s640/DSC_0018.JPG

kala67
02-10-2011, 09:24
A tak wyszła moja kuchnia :D , założenie stare z nowym
https://lh5.googleusercontent.com/-ginNqn6pEBU/Tm8wkPpteXI/AAAAAAAADsw/T-nv7322Z6M/s640/DSC_0009.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-7WotDPqDizU/Tm8wVBajrWI/AAAAAAAADss/uQ3jg_dfmak/s640/DSC_0018.JPG

wyszło pięknie i klimatycznie:)
....ide ogladac reszte dziennika !!!

kubel30
02-10-2011, 09:37
Dziękuję Kala67 , bardzo mi miło. Fronty z bliska
https://lh6.googleusercontent.com/-Kuy34FK9rdY/Tlpng6zo7KI/AAAAAAAADhI/5aO_wQdKgHk/s640/DSC_0052.JPG

Aga-Białystok
02-10-2011, 13:33
kubel30, świeżo i bosko! :)

Elfir
02-10-2011, 21:19
szkoda, że różne uchwyty :(

kubel30
03-10-2011, 07:59
kubel30, świeżo i bosko! :)
Dziękuję :D

reni1980
03-10-2011, 17:58
kubel pięknie wyszło, bardzo ale to bardzo mi się podoba, blat z granitu?

kubel30
03-10-2011, 18:41
reni1980 dzięki to dla mnie komplement:D
Granit :eek:no co Ty budżet nie ten ;) ,to zwykły czarny blat też z Ikei.

MarJel
03-10-2011, 19:01
kubel30, boska kuchnia! W pierwszej chwili wydawało mi że to inspiracja z wnętrzarskiej gazety:D

kubel30
03-10-2011, 19:12
MarJel dziękuję bardzo:D ... to moje wnętrze w tej kuchni, do gazety jej dalekkkoooo.

Ilona Agata
03-10-2011, 19:36
Kurcze, kubel30, super Ci to wyszło :) Widziałam te fronty w innych aranżacjach, ale na widok Twojej - :jawdrop:
Ta wyspa naprawdę dodaje uroku :) Wszystko - łącznie z dekoracjami - to autorski pomysł? Ta cegła i te wiklinowe krzesła, te drewniane naczynia i gałęzie, kwiaty w metalowej osłonce - wszystko jest na swoim miejscu :yes:

rere79
03-10-2011, 20:00
Nic strasznego się nie dzieję ;). A kuchnię Kubel30 cichaczem oglądałam i nawet do dziennika luknełam. Bardzo ładna kuchnia, choć nie mój styl. A wyspa faktycznie dodajej jej uroku.

Elfir
03-10-2011, 20:04
Trochę mi ta wysoka zabudowa jakoś tak samotnie stoi i jest mocno wyeksponowana. Ładniej wyglądałaby obudowana ścianką.

asizo
03-10-2011, 21:15
kubel30, cudnie!!!

kubel30
03-10-2011, 21:33
Ilona Agata, Rere79, Asizo pozwólcie, że podziękuję Wam razem - :hug:
Wszystko wymyśliłam sama , gdzieś zawsze w głowie miałam taką kuchnię i o takiej marzyłam, a wyspę zbudowaliśmy sami z mężem ze starego drewna z naszego domu ... czyli z tego co znaleźliśmy. Jedynie kiedyś zmienimy stół , ten jest ze starego mieszkania i tak na prawdę też nam się podoba . Cegiełkę czyściłam sama , warto było :D

atika
05-10-2011, 10:01
Mam informację z pewnego źródła - od połowy listopada będzie promocja na kuchnie ;) może kogoś zainteresuje.

I pytanie - widział ktoś na żywo nową kuchnię - ARSTA ??

atika
05-10-2011, 10:06
kubel - i ja tez muszę napisać - piękna, klimatyczna kuchnia Wam wyszła. Niekonwencjonalna wyspa - świetna !!!

Ja u siebie tez planuję cegłę w kuchni ;)

MMartka
05-10-2011, 12:39
Mam informację z pewnego źródła - od połowy listopada będzie promocja na kuchnie ;) może kogoś zainteresuje.

I pytanie - widział ktoś na żywo nową kuchnię - ARSTA ??

chyba zaraz sie popłacze!! ja juz kuchnie kupilam! i czeka sobie w garazu na montaż.a jaka konkretnie to promocja ma byc?

pepejeans
05-10-2011, 13:03
Mam informację z pewnego źródła - od połowy listopada będzie promocja na kuchnie ;) może kogoś zainteresuje.

I
interesuje :)
zdradz coś wiecej

kubel30
05-10-2011, 16:28
kubel - i ja tez muszę napisać - piękna, klimatyczna kuchnia Wam wyszła. Niekonwencjonalna wyspa - świetna !!!

Ja u siebie tez planuję cegłę w kuchni ;)
Dziękuję :D

atika
05-10-2011, 21:01
Więcej nie wiem - bo jeszcze nie wiadomo, co dokładnie zostanie wymyślone. Ale najprawdopodobniej będzie coś na wzór zeszłorocznej promocji.

W każdym razie ja czekam bo na pewno warto.

MMartka
06-10-2011, 09:10
Więcej nie wiem - bo jeszcze nie wiadomo, co dokładnie zostanie wymyślone. Ale najprawdopodobniej będzie coś na wzór zeszłorocznej promocji.

W każdym razie ja czekam bo na pewno warto.


czyli za każdy wydany tysiak 100zl na zakupy?
to mi 600zl przelecialo kolo nosa :-(((

atika
06-10-2011, 09:22
czyli za każdy wydany tysiak 100zl na zakupy?
to mi 600zl przelecialo kolo nosa :-(((

W zeszłym roku tak było - w tym jeszcze nie wiadomo - ale może będzie podobnie. Ja czekam bo mam do zaoszczędzenia jakieś 1400zł.

pepejeans
06-10-2011, 09:41
kazda złotówka przy wykonczeniówce na wage złota :)

mefiko
07-10-2011, 12:06
Mam informację z pewnego źródła - od połowy listopada będzie promocja na kuchnie ;) może kogoś zainteresuje.

I pytanie - widział ktoś na żywo nową kuchnię - ARSTA ??

Ja mam Arstę - górne szafki i wysoką zabudowę. Dół Sofielund.
A co cię interesuje odnośnie tych frontów?

atika
07-10-2011, 13:19
Ja mam Arstę - górne szafki i wysoką zabudowę. Dół Sofielund.
A co cię interesuje odnośnie tych frontów?

O fajnie. Mam pytanko.

Czy można zastosować właśnie te fronty do górnych szafek 40x70 ?? i czy wówczas uchwyt będzie na dole, czy z boku ?? Nie ma tych frontów na stronie w internecie - więc nie wiem czy nie ma uzupełnionej oferty, czy po prostu ich nie robią.

I czy można do nich zastosować "kliki"" ??

I oczywiście pytanie jak się je użytkuje/otwiera?? Są wygodne ?? Zwłaszcza otwieranie lodówki (jeśli masz ją w wysokiej zabudowie) ??

I ostatnie pytanie - czy to taka sama biel jak Abstrakt ??

A dałoby się jakieś zdjęcia kuchni zobaczyć ?? :)

mefiko
07-10-2011, 16:39
O fajnie. Mam pytanko.

Czy można zastosować właśnie te fronty do górnych szafek 40x70 ?? i czy wówczas uchwyt będzie na dole, czy z boku ?? Nie ma tych frontów na stronie w internecie - więc nie wiem czy nie ma uzupełnionej oferty, czy po prostu ich nie robią.

I czy można do nich zastosować "kliki"" ??

I oczywiście pytanie jak się je użytkuje/otwiera?? Są wygodne ?? Zwłaszcza otwieranie lodówki (jeśli masz ją w wysokiej zabudowie) ??

I ostatnie pytanie - czy to taka sama biel jak Abstrakt ??

A dałoby się jakieś zdjęcia kuchni zobaczyć ?? :)

Oj, czy biel jest taka sama jak w Abstrakcie, nie mam bladego pojęcia. Nie porównywałam, połysk nam nie odpowiadał więc nie zwracałam na niego szczególnej uwagi.
Szafki wiszące mam co prawda pionowe, ale mam dwie szafki tzw okapowe 35x60 (czekają na swój montaż nad lodówką i piekarnikiem) i one mają uchwyt u dołu. Te drzwiczki są tak wykończone od wewnątrz, że uchwyt możesz montować do góry lub do dołu.
Faktycznie na stronie nie są dostępne poziome Arsty, ale w programie do planowania można taką szafkę zamontować.

Lodówkę otwiera się wygodnie, nawet bardzo wygodnie - uchwyt chłodziarki mam akurat na wysokości opuszczonej ręki.
Klików nie mam, nie wiem czy da się zamontować, pewnie tak. Osobiście wolę otwierać za uchwyty.
Postaram się jutro zrobić jakąś fotkę.

Kortteg
07-10-2011, 22:22
Klik można zastosować ale nie ma on wiekszego sensu a co do frontów to są dostępne do wszystkich szafek, biel abstraktu i arsty jest praktycznie taka sama ale jeden to półmat a drugi to połysk,w porównaniu taki sam we wnętrzu da zupełnie inny efekt.

Madeleine
08-10-2011, 07:15
a jak się ma biel abstraktu do besty w połysku?

atika
13-10-2011, 13:06
a jak jest z utrzymaniem w czystości szafek ARSTA.

abstrakt jest z połyskiem, te szafki wystarczy przejechać zwilżoną szmatką, ewentualnie płyn do naczyń i jest ok. A jak jest z ARSTĄ. W Poznaniu w IKEA, jakiś dowcipniś na froncie narysował ołówkiem serduszko. Jest tam cały czas. Pracownicy go nie starli. Ja próbowałam - ale nie chciało to zejść. Myślę że z połyskiem nie byłoby tego problemu, pewnie nawet nie dałoby się po nim rysować.

Wiem, że szafki nie są do rysowania po nich ale mam 2 małych dzieci i różne pomysły mogą im strzelić do głowy.
Zastanawia mnie też jak to będzie ze ścieraniem tłustych plam, itp.

Również płyn do szyb ??

Dlaczego ARSTA nie jest w połysku ?? :( Miałabym swoje wymarzone uchwyty i połysk...

I jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś kupował szafki i montował do nich inne niż dostępne w IKEA uchwyty ??

Myślę o czymś takim: http://www.sklep.wszystkodokuchni.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/Uchwyt_wpuszczan_4e06f431bb926.jpg

uchwyt (http://www.sklep.wszystkodokuchni.pl/kuchnia/detale/448/47/uchwyty-meblowe/uchwyty-aluminiowe-wpuszczane-zobal/uchwyt-wpuszczany-ukw-10-35mb-nr-029-010-05.html)

da się to wogle zamontować w szafkach i szufladach Abstrakt ??

kala67
14-10-2011, 06:12
skladal ktoś z Was telefoniczna reklamacje w Ikei???
jak długo trwała sprawa???

zgłosiłam szafke do reklamacji telefonicznie.....i sprawa bardzo długo sie ciagnie:(
zero odzewu !!

jujama
16-10-2011, 09:27
Witam się serdecznie :) Wątek przeczytałam od początku, bo planuję kuchnię ikea w swoim domu.
Należę do tych, którzy lubią ikeę. Podoba mi się (o gustach się nie dyskutuje), ale dodatkowo jestem podwrażeniem pomysłowości wielu rozwiązań.

Mam jednak pytanie do użytkowników i użytkowniczek:
Jaka jest wysokość ich szafek? Niby 91-93cm, ale jak dodaję 70(szafki)+16(nóżki i cokół)+3,8(blat) to nie dobijam do 90cm.
A muszę ustalić wysokość, na jakiej zaczną się kafelki nad blatem. Hmmm... Jak to ugryźć?

Edit: A tu projekt kuchni
Edit2:
https://lh6.googleusercontent.com/-N34wFGx2yAs/TprBhOQP-QI/AAAAAAAAFkQ/pl_DzXH3C3g/s533/rzut%252520z%252520g%2525C3%2525B3ry.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-6iBZn-6YLwQ/TprBhwj6NYI/AAAAAAAAFkU/XTf0eeYA__Y/s616/widok%252520od%252520jadalni.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-_w4qM87jJpo/TprBid4X0uI/AAAAAAAAFkY/aLRnr5UQNtg/s620/widok%252520od%252520drzwi.JPG

Madeleine
16-10-2011, 10:17
U mnie blat na 90,5. Te 0,5 bierze się z luzu pod szafkami, a nad cokołem.

Elfir
16-10-2011, 11:40
jujama - tak się nie wkleja zdjęć :)
Instrukcję umieszczania zdjęć i obrazków masz w FAQ, na górze tematów działu "wnętrza", w dziale "Uwagi o naszym forum"

jen77
18-10-2011, 08:58
byłam w niedziele w Ikei oglądałam nowości kuchenne i zawiodłam się. Liczyłam na Arstę- ale jak dla mnie to porażka - strasznie się brudzi,choć wygląda całkiem fajnie. Jednak bym nie zaryzykowała ich zakupu - po roku chyba nie mogłabym już na nie patrzeć, nie wiem czy codzienne mycie nawet by wystarczyło, widac było ze ten brud bedzie trudno schodził.Te fronty były brudne, a na frontach z innych serii nie było zabrudzeń więc o czymś to świadczy..
Ciekawie prezentowały się za to fronty w połysku takie w lekkim beżu chyba to był abstarkt beż. Taka cieplejsza biel

atika
18-10-2011, 10:36
byłam w niedziele w Ikei oglądałam nowości kuchenne i zawiodłam się. Liczyłam na Arstę- ale jak dla mnie to porażka - strasznie się brudzi,choć wygląda całkiem fajnie. Jednak bym nie zaryzykowała ich zakupu - po roku chyba nie mogłabym już na nie patrzeć, nie wiem czy codzienne mycie nawet by wystarczyło, widac było ze ten brud bedzie trudno schodził.Te fronty były brudne, a na frontach z innych serii nie było zabrudzeń więc o czymś to świadczy..
Ciekawie prezentowały się za to fronty w połysku takie w lekkim beżu chyba to był abstarkt beż. Taka cieplejsza biel

I właśnie to brudzenie mnie martwi, też o tym pisałam...

chyba jednak fajne uchwyty przegrają z praktycznością lakierowanych frontów Abstrakt. I sama coś z uchwytami wymyślę ;)

Zbigniew997
18-10-2011, 11:47
[I][I][QUOTE=MARIQ;3914919]nie ma żadnego problemu aby szafka stała na 4"osobnych" nogach, tak samo nie będzie problemu z zamontowaniem tam szuflady ;)

Witam,
Mam pytanie: moje szafki z Ikei to właśnie wyspa: 30+60+120cm, wysokość 70+16, głębokość 60 cm. Chcę je postawić na czarnych, plastikowych nogach Faktum z Ikei. Aby to nie jeździło, planuję nogi przytwierdzić do podłogi mocną, dwustronnie przylepną taśmą montażową. Czy te nogo wytrzymają?
Pozdrawiam
Zbigniew

mefiko
18-10-2011, 13:09
I właśnie to brudzenie mnie martwi, też o tym pisałam...

chyba jednak fajne uchwyty przegrają z praktycznością lakierowanych frontów Abstrakt. I sama coś z uchwytami wymyślę ;)

Pewnie że na białym widać brud, ja dla porównania w biurze mam Bestę w połysku i w/g mnie dużo bardziej widać ślady paluchów.
Wolę zdecydowanie przecierać codziennie front pozbawiony uchwytów, niż manewrować ścierką wokół nich.

IZA30
20-10-2011, 13:13
Mieszkam pod Kielcami,najbliższa Ikea jest w Krakowie.Czy to nie za daleko ,żeby zamówić kuchnię to ok 120 km...

Agafaw2
20-10-2011, 13:43
słyszałam, że promocja na kuchnie ma być od 2 listopada:-) może zna ktoś już jakieś szczegóły?

kala67
20-10-2011, 18:28
Mieszkam pod Kielcami,najbliższa Ikea jest w Krakowie.Czy to nie za daleko ,żeby zamówić kuchnię to ok 120 km...
ja zamawialam a mam do Ikei 110 km:)
bralam też montaż.
dojeżdżają bez problemu !

Wito2008
20-10-2011, 18:56
ja miałem 140km , przywieźli, wypakowali, sam złożyłem :-)

IZA30
20-10-2011, 21:02
ja zamawialam a mam do Ikei 110 km:)
bralam też montaż.
dojeżdżają bez problemu !

Kala a jakie brałaś? Powiedz mi dokładniej jak to wygląda to zamawianie?przyjadą ,pomierzą? kurcze pomóżcie ;)I jak możesz podaj mi ceny,może być na priv

heros
21-10-2011, 00:42
hi

Iza wystarczy wejsc na strone Ikei (skoro tu sie znalazlas , tam tez napewno dasz rade) , w zakladce kuchnie masz wszystko co potrzebujesz , wystarczytylko znac podstawy matematyki i juz bedzie wszysto jasne .Sama dobierzesz szafki, kolor pod twoja kuchnie. Wiadomo mozesz zamowic fachowcow z Ikei co przyjada pomierza , przywioza , zamontuja i jeszcze obiad ugotuja ale pamietaj ze koszty full serwisu beda niewspolmiernie wysokie do wlasnej inicjatywy

MMartka
21-10-2011, 08:15
mam pytanko jaki jest termin na oddanie towaru w Ikei??towar nierozpakowany -namyślam sie czy oddać blat i nie wiem ile czasu mam na jego oddanie?

atika
21-10-2011, 09:14
mam pytanko jaki jest termin na oddanie towaru w Ikei??towar nierozpakowany -namyślam sie czy oddać blat i nie wiem ile czasu mam na jego oddanie?

W każdym momencie kiedy chcesz. Nie ma limitu czasowego. Chyba, ze blat był na specjalne zamówienie.
cytat:

Zawsze możesz zmienić zdanie
Jeśli zmienisz zdanie lub nie będziesz w pełni zadowolony ze swoich zakupów, możesz zwrócić nieużywany produkt kiedy tylko chcesz, bez ograniczeń czasowych. By dokonać zwrotu niezbędny będzie oryginał paragonu kasowego lub faktury VAT. Zwrot zostanie dokonany w tej samej formie płatności, jaką dokonano zakupu (np. przy zwrocie zakupów płaconych karta kredytową niezbędna będzie karta kredytowa, która dokonano płatności). Nie przyjmujemy zwrotów artykułów używanych, blatów wykonanych na indywidualne zamówienie, produktów z działu sprzedaży okazyjnej oraz kart upominkowych IKEA.

Renatamama3
21-10-2011, 12:14
Mieszkam pod Kielcami,najbliższa Ikea jest w Krakowie.Czy to nie za daleko ,żeby zamówić kuchnię to ok 120 km...

Zawsze raczej jeździmy do Ikea w tygoniu ,ale musieliśmy coś wymienić i byliśmy w niedzielę (zawsze tłumy) i 1/4 rejestracji to Rzeszów i opolice nawet Przemyśl ,ale raczej brali towar sami bo albo transportowcami byli albo z przyczepą .

kala67
22-10-2011, 20:38
Kala a jakie brałaś? Powiedz mi dokładniej jak to wygląda to zamawianie?przyjadą ,pomierzą? kurcze pomóżcie ;)I jak możesz podaj mi ceny,może być na priv

Projekt kuchni możesz zrobić sobie sama. Ikea na swojej stronce ma program do projektowania kuchni.
Potem jedziesz do nich, otwierasz tam u nich ten projekt, konsultant oglada, doradza, nanosi jakies zmiany....i kupujesz kuchnie.
Możesz odrazu zamówić u nich transport - nie wiem jaki koszt bo nie korzystałam.
Zamawiasz również montaż - do nas przyjechali po 6 dniach- za montaż kuchni, sprzatu AGD zapłaciłam 800 zł

IZA30
23-10-2011, 08:56
Projekt kuchni możesz zrobić sobie sama. Ikea na swojej stronce ma program do projektowania kuchni.
Potem jedziesz do nich, otwierasz tam u nich ten projekt, konsultant oglada, doradza, nanosi jakies zmiany....i kupujesz kuchnie.
Możesz odrazu zamówić u nich transport - nie wiem jaki koszt bo nie korzystałam.
Zamawiasz również montaż - do nas przyjechali po 6 dniach- za montaż kuchni, sprzatu AGD zapłaciłam 800 zł

oooo to spoko ,dzięki

Renatamama3
23-10-2011, 19:16
tu masz cennik transportowy http://www.ikea.com/pl/pl/store/krakow/services

MMartka
24-10-2011, 08:03
dzieki za odp. odnośnie zwracania towaru.super nie wiedziałam że tak bezproblemowo to wygląda.
Dziewczyny chwalcie sie swoimi kuchniami!! szukam inspiracji do swojej Lindigo, blat orzech i podłoga gres polerowany beżowy.Nie wiem co dać na fartuch.Wklejajcie fotki!!!!!

heros
25-10-2011, 01:28
a co powiecie na podloge drewniana w kuchni i do tego lindigo , w koncu kuchnia to nie rzeznia wiec kafle to ostatecznosc

Rebeka
25-10-2011, 18:24
Właśnie tak robię,tyle że nie drewno a panele (koszty). Chciałabym uniknąć kafli do kuchni Lindigo.

MMartka
26-10-2011, 07:27
haha dobreee
no każdego decyzja a potem sie okaże przy użytkowaniu:-)

kubel30
26-10-2011, 19:03
Ja od zawsze miałam drewno lub panele w kuchni i nigdy nic złego się nie działo, wszystko zależy od tego jak ktoś porusza się po tym pomieszczeniu... ja dużo gotuję , pieczę , przebywam na co dzień i robię tak by było czysto.

pepejeans
27-10-2011, 06:40
od 2 listoapda do 23 grudnia nowa akcja kuchenna
100 zł za każdy wydany 1000zł na kuchnie lub raty 0% na kuchnie i jadalnie

kubel30
27-10-2011, 08:37
Kurcze znów się nie załapałam:(

atika
27-10-2011, 09:29
od 2 listoapda do 23 grudnia nowa akcja kuchenna
100 zł za każdy wydany 1000zł na kuchnie lub raty 0% na kuchnie i jadalnie

A właśnie chciałam o tym pisać ;) Czyli zapowiedzi z pewnego źródła się sprawdziły ;)

margasia
27-10-2011, 18:06
od 2 listoapda do 23 grudnia nowa akcja kuchenna
100 zł za każdy wydany 1000zł na kuchnie lub raty 0% na kuchnie i jadalnie

dziewczyny czy ta promocja obejmuje wszystkie sklep Ikea?

atika
27-10-2011, 20:29
dziewczyny czy ta promocja obejmuje wszystkie sklep Ikea?

Jest to informacja ogólna dla IKEA więc raczej na pewno dotyczy wszystkich sklepów w Polsce

pepejeans
28-10-2011, 06:49
dziewczyny czy ta promocja obejmuje wszystkie sklep Ikea?
hmm, ja dostałam info z IKEI w Katowicach
nie wiem czy to akcja ogolnopolska ale pewnie tak :)

atika
28-10-2011, 09:42
ja dostałam z Poznania.

makrz
28-10-2011, 10:08
A ja z Krakowa :) i tez zacieram rączki... z zadowolenia oczywiście!

Renatamama3
28-10-2011, 12:28
Kurcze znów się nie załapałam:(

to tak jak ja ,ale mam nadzieje ,że kupię stół ,przesła ,piekarnik i płytę na raty.

magdazaba
29-10-2011, 10:49
mam pytanko jaki jest termin na oddanie towaru w Ikei??towar nierozpakowany -namyślam sie czy oddać blat i nie wiem ile czasu mam na jego oddanie?
Ja przecież po roku oddałam używane fronty - przyjęli bez probemu. Co prawda wycofali je z oferty i nie mogłam dokupić pozostałych, ale miałam wrażenie, że jak mi się te znudzą to też mi je przyjmą po roku!

heros
30-10-2011, 11:44
hi
U mnie w IKEI przcena 25% na wszystkie kuchnie