PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnie z IKEA - opinie, zdjęcia, montaż etc.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

VUITTON
30-10-2011, 11:52
u mnie? to znaczy gdzie? podaj proszę miasto. Co to za promocja?

magdazaba
30-10-2011, 15:57
hi
U mnie w IKEI przcena 25% na wszystkie kuchnie

Co to znaczy - meble? sprzęt?

pepejeans
31-10-2011, 07:30
heros
w ktorej Ikei? napisz coś wiecej na temat tej promocji

heros
01-11-2011, 02:41
no wspomnialem chyba gdzies z mieszkam w usa , no i juz 20% i trzeba kupic kuchnie za min 4 tysiaki

Renatamama3
01-11-2011, 09:39
http://www.ikea.com/pl/pl/store/krakow/offers

MMartka
02-11-2011, 07:30
Witam, mam już płytki na podłodze i prawie gotowe na fartuchu. Na podłodze arkesia beige poler juz kiedys pokazywałam- w załączeniu tylko zdjęcie tej plytki mam,do tego meble lindigo i blat pregel orzech.jaką fuge dałybyście do tych płytek? chodzi mi o kolor??
poszukuje również koloru farby do kuchni- chce dać coś typu cafe latte z duluxa, z tym że coś jaśniejszego-może kojarzycie taki kolor ale z innej firmy?

Renatamama3
02-11-2011, 11:38
Witam, mam już płytki na podłodze i prawie gotowe na fartuchu. Na podłodze arkesia beige poler juz kiedys pokazywałam- w załączeniu tylko zdjęcie tej plytki mam,do tego meble lindigo i blat pregel orzech.jaką fuge dałybyście do tych płytek? chodzi mi o kolor??
poszukuje również koloru farby do kuchni- chce dać coś typu cafe latte z duluxa, z tym że coś jaśniejszego-może kojarzycie taki kolor ale z innej firmy?

Mam te same płytki tylko z krowami i dałam fugę jaśminową .

MMartka
02-11-2011, 11:45
dzięki za odpowedź , moje płytki to cersanit sagra beige i fuge kupilam beż pastelowy z atlasa.myślisz że też bedzie ok? czy raczej wymienić na cos jaśniejszego?
krówki też widziałam śliczny mają ten dekor z łatkami:-0) może wrzucisz fotke?

Renatamama3
02-11-2011, 19:25
Dziewczynki ja po zakupkach właśnie pani mówiła ,że ruch zmożony na kredyty ,a kuchnie też wyjeżdżały .

MMartka
03-11-2011, 07:24
i wcale sie nie dziwie naprawde świetna promocja
a ja jestem tu bo-mam już położoną FUGE beż pastelowy:-)) JEST OK UFFF
już byłam w piżamce jak sie dowiedziałam że fuga położona i co??szybciutko sie zebrałam i na budowę:-) nie usnęłabym nie sprawdzając jaki kolor wyszedł:-) a że małżonek kiepski w kolorach to nie potrafił opisać...

Renatamama3 jakie mebelki zakupiłaś?jesteśmy na podobnym etapie, tak więc licze na jakieś fotki! powiedz mi czy ta promocja dotyczy tylko mebli kuchennych czy również stoły krzesła i sprzęt elek?
u mnie mebelki mąż skręcił i teraz się zastanawiamy czy malować ściany czy dopiero jak meble powiesimy?

atika
03-11-2011, 09:09
Renatamama3 jakie mebelki zakupiłaś?jesteśmy na podobnym etapie, tak więc licze na jakieś fotki! powiedz mi czy ta promocja dotyczy tylko mebli kuchennych czy również stoły krzesła i sprzęt elek?
u mnie mebelki mąż skręcił i teraz się zastanawiamy czy malować ściany czy dopiero jak meble powiesimy?

Krzesła NIE
Ale obejmuje:

 szafki FAKTUM, VÄRDE, UDDEN, LAGAN,
 drzwi i fronty kuchenne,
 zawiasy INTEGRAL,
 spowalniacze do drzwi INTEGRAL,
 nogi,
 cokoły,
 blaty,
 panele,
 elementy dekoracyjne PERFEKT,
 szuflady RATIONELL wraz z amortyzatorami,
 wyposażenie wewnętrzne RATIONELL/RATIONELL VARIERA,
 zlewozmywaki,
 baterie kuchenne,
 uchwyty/gałki,
 sprzęt AGD,
 barki/wózki kuchenne.

Renatamama3
03-11-2011, 10:05
Krzesła NIE
Ale obejmuje:

 szafki FAKTUM, VÄRDE, UDDEN, LAGAN,
 drzwi i fronty kuchenne,
 zawiasy INTEGRAL,
 spowalniacze do drzwi INTEGRAL,
 nogi,
 cokoły,
 blaty,
 panele,
 elementy dekoracyjne PERFEKT,
 szuflady RATIONELL wraz z amortyzatorami,
 wyposażenie wewnętrzne RATIONELL/RATIONELL VARIERA,
 zlewozmywaki,
 baterie kuchenne,
 uchwyty/gałki,
 sprzęt AGD,
 barki/wózki kuchenne.
Atika właśnie krzesła też .Kupiłam na raty 0% piekarnik ,płytę indukcyjną ,krzesła i stół ,pani powiedziała ,że można nawet garnki ,krany itp wszystko co związane z kuchnią i jadalnią .

Renatamama3
03-11-2011, 10:07
i wcale sie nie dziwie naprawde świetna promocja
a ja jestem tu bo-mam już położoną FUGE beż pastelowy:-)) JEST OK UFFF
już byłam w piżamce jak sie dowiedziałam że fuga położona i co??szybciutko sie zebrałam i na budowę:-) nie usnęłabym nie sprawdzając jaki kolor wyszedł:-) a że małżonek kiepski w kolorach to nie potrafił opisać...

Renatamama3 jakie mebelki zakupiłaś?jesteśmy na podobnym etapie, tak więc licze na jakieś fotki! powiedz mi czy ta promocja dotyczy tylko mebli kuchennych czy również stoły krzesła i sprzęt elek?
u mnie mebelki mąż skręcił i teraz się zastanawiamy czy malować ściany czy dopiero jak meble powiesimy?
Ja już mam meble Stat z Ikea tylko górne jeszcze nie wiszą bo nie mogłam się zdecydować na okap ale w ty tygodniu będziemy wieszać i ustawiać zlew ,kran itp.

Renatamama3
03-11-2011, 10:09
taki kupiłam stół http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40176846/
a takie krzesła tylko pod kolor stołu http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40182244/
a tu kilka zdjęć http://www.mojalbum.com.pl/Album=3ZJ3GEQC

MMartka
03-11-2011, 10:25
kuchnia zapowiada sie pieknie!! łazienka tez śliczna tez myśle o meblach z ikei..
mam pytanko-jaki blat masz w kuchni i kolor okien? ja mam blat orzech z ikei a okna złoty dab.i sie zastanawiam czy to nie bedzie sie gryzło..w kuchni mam aż 2 okna

Renatamama3
03-11-2011, 10:50
MMartka blat kupiłam w firmie co handluje blatami u nas jest takie zagłębie meblowe ,okna moje to złoty dąb a blat wybierałam na oko.Kupiłam u nich bo chciałam z całości np.dł 290 cm.

pepejeans
03-11-2011, 12:20
Atika właśnie krzesła też .Kupiłam na raty 0% piekarnik ,płytę indukcyjną ,krzesła i stół ,pani powiedziała ,że można nawet garnki ,krany itp wszystko co związane z kuchnią i jadalnią .
to swietnie ;))

seven...
03-11-2011, 14:33
Witam, mam już płytki na podłodze i prawie gotowe na fartuchu. Na podłodze arkesia beige poler juz kiedys pokazywałam- w załączeniu tylko zdjęcie tej plytki mam,do tego meble lindigo i blat pregel orzech.jaką fuge dałybyście do tych płytek? chodzi mi o kolor??
poszukuje również koloru farby do kuchni- chce dać coś typu cafe latte z duluxa, z tym że coś jaśniejszego-może kojarzycie taki kolor ale z innej firmy?

mam taki kolorek na ścianie i nazywa sie Cappucino, albo Cafe latte z Beckersa. Śliczny kolorek i genialna farba :) mam porównanie do innych także Duluxa i do kuchni moim zdaniem to świetny wybór :), a fugi do kremowych płytek dałam Bahama z Cersenitu, prawie identyczny kolor jak farba :)

Hanisia
03-11-2011, 19:00
witam , czy ktoś się spotkał z takim rozwiązaniem żeby kupić w Ikea same fronty a korpusy zamówić na miejscu? mam 0k 200 km do Ikea poza tym chciałam nietypowe głębokości szafek

Renatamama3
03-11-2011, 20:31
witam , czy ktoś się spotkał z takim rozwiązaniem żeby kupić w Ikea same fronty a korpusy zamówić na miejscu? mam 0k 200 km do Ikea poza tym chciałam nietypowe głębokości szafek

Ja się z tym spotkałam rozmawiałam nawet ze stolarzem który robił takie zlecenie ,kupował same fronty w Ikea ja zrezygnowałam bo koło 3 tys więcej by mnie kuchnia wyszła.No ale te z Ikea sami składaliśmy i transportowaliśmy.

madzia11mk
04-11-2011, 10:55
Witajcie,
bardzo podobają mi się kuchnie z IKEI, coraz bardziej skłaniam się do ich zakupu.
Mam jednak pytanie - chciałabym zmywarkę 45 cm. Czy w IKEI można kupić szafkę z frontem do takiej zmywarki ? Bo jak planuję kuchnię w programie IKEI to jest tam taka szafka na zmywarkę 45 cm ale z bez frontu (tzn. widać "srebrny" front zmywarki).
I jeszcze jedno - czy takie szafki na zmywarki można postawić na nóżkach 11 cm? Bo w tym plannerze nie da się pod taką szafką zmienić - jest tylko cokół 16 cm?
Mam bardzo nisko osadzone okna (85 cm) i martwię się czy szafki z IKEI mi się zmieszczą...

atika
04-11-2011, 11:57
Witajcie,
bardzo podobają mi się kuchnie z IKEI, coraz bardziej skłaniam się do ich zakupu.
Mam jednak pytanie - chciałabym zmywarkę 45 cm. Czy w IKEI można kupić szafkę z frontem do takiej zmywarki ? Bo jak planuję kuchnię w programie IKEI to jest tam taka szafka na zmywarkę 45 cm ale z bez frontu (tzn. widać "srebrny" front zmywarki).
I jeszcze jedno - czy takie szafki na zmywarki można postawić na nóżkach 11 cm? Bo w tym plannerze nie da się pod taką szafką zmienić - jest tylko cokół 16 cm?
Mam bardzo nisko osadzone okna (85 cm) i martwię się czy szafki z IKEI mi się zmieszczą...

Front do takiej szafki jest.

z nóżkami gorsza sprawa.
Te standardowe do szafek mają regulację:

Wysokość: 16 cm
Minimalna wysokość: 14.5 cm
Maksymalna wysokość: 18.5 cm

więc 11 cm nie wyregulujesz. Musisz coś innego wymyśleć, jeśli się da.
Cokół jest standardowy - wys. 16cm.

MMartka
04-11-2011, 12:16
mam taki kolorek na ścianie i nazywa sie Cappucino, albo Cafe latte z Beckersa. Śliczny kolorek i genialna farba :) mam porównanie do innych także Duluxa i do kuchni moim zdaniem to świetny wybór :), a fugi do kremowych płytek dałam Bahama z Cersenitu, prawie identyczny kolor jak farba :)

oj a moge prosić o jakies zdjęcie bardzo by mi ułatwiło to wybór farby:-)

Renatamama3
04-11-2011, 12:34
Witajcie,
bardzo podobają mi się kuchnie z IKEI, coraz bardziej skłaniam się do ich zakupu.
Mam jednak pytanie - chciałabym zmywarkę 45 cm. Czy w IKEI można kupić szafkę z frontem do takiej zmywarki ? Bo jak planuję kuchnię w programie IKEI to jest tam taka szafka na zmywarkę 45 cm ale z bez frontu (tzn. widać "srebrny" front zmywarki).
I jeszcze jedno - czy takie szafki na zmywarki można postawić na nóżkach 11 cm? Bo w tym plannerze nie da się pod taką szafką zmienić - jest tylko cokół 16 cm?
Mam bardzo nisko osadzone okna (85 cm) i martwię się czy szafki z IKEI mi się zmieszczą...

Ja mam wysokość chyba 85 lub 86 i po prostu kupiliśmy te nogi http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00054564/

madzia11mk
04-11-2011, 12:46
Front do takiej szafki jest.

z nóżkami gorsza sprawa.
Te standardowe do szafek mają regulację:

Wysokość: 16 cm
Minimalna wysokość: 14.5 cm
Maksymalna wysokość: 18.5 cm

więc 11 cm nie wyregulujesz. Musisz coś innego wymyśleć, jeśli się da.
Cokół jest standardowy - wys. 16cm.

No właśnie w plannerze są nóżki o wys. 11 cm.
Chyba muszę wybrać się do IKEI i tam popytać.

Renatamama3
04-11-2011, 13:29
No właśnie w plannerze są nóżki o wys. 11 cm.
Chyba muszę wybrać się do IKEI i tam popytać.

Mi się wydaje ,że w plenerze standardowo są czarne nogi .

MMartka
06-11-2011, 09:03
Witam ja również prosze o wyrażenie swoich opinii na temat koloru mojego blatu do całej reszty.Kuchnie zaczęliśmy skręcać i teraz pytanie: czy faktycznie wymieniać ten blat na coś jaśniejszego i cieplejszego? myśle o laminacie drewnopodobnym.Na dzień dzisiejszy odpuszczam sobie ten drewniany blat Ikei ponieważ wyniósłby mnie ponad tysiąc zł..może kiedyś:-)
prosze nie zwracać uwagi na niedokończone płytki pod okapem ani też na niewyregulowane szafki..póki co chodzi mi o samo dobranie koloru blatu.z góry dzięki za opinie:-)
kolor ścian prawdopodobnie będzie cafe latte Beckersa za podpowiedzią jednej z forumowiczek:-)

Art_83
06-11-2011, 20:08
Wg mnie ten ciemny będzie delikatnie kontrastował z całością co będzie na plus dla kuchni. Ja bym zostawiał ten ciemy.

aksamitka
07-11-2011, 06:18
nie zmieniaj blatu, ładnie kontrastuje z jasnymi frontami

Aantenka
07-11-2011, 08:40
Do MMartka - cóż co osoba, to opinia :). Ja zdecydowanie zmieniłabym blat na coś odrobinę jasniejszego, typu średni orzech. Ciemny blat na zdjęciu, sprawia wrażenie ciężkiego i niepotrzebnie dominuje nad całą kuchnią. Kojarzę też kolor płytek, który wpada w beż i ciepłe drewno bardziej mi do tego pasuje.
Oczywiście wszystko jest kwestią zdjęcia. Poza tym nie doczytałam, czy kuchnia jest oddzielna czy w formie aneksu - jesli jest łączona z salonem, to sytuacja może być zupełnie inna.

atika
07-11-2011, 10:14
Mam pytanie do posiadaczek mebli IKEA.
Chciałabym zakupić inny niz IKEA blat do mebli Faktum z frontami Abstrakt.
Mój wybrany ma jednak szerokość 60cm. Te z IKEA 62cm.
I teraz pytanie.
Czy te 60cm wystarczy by zakryć szafki ?? czy niestety to za mało ??

Jeśli możecie proszę zmierzcie swoje szafki jak to wygląda. A może ktoś kupował inny niż IKEA blat szer. 60cm i jest ok ??

MMartka
07-11-2011, 11:57
Do MMartka - cóż co osoba, to opinia :). Ja zdecydowanie zmieniłabym blat na coś odrobinę jasniejszego, typu średni orzech. Ciemny blat na zdjęciu, sprawia wrażenie ciężkiego i niepotrzebnie dominuje nad całą kuchnią. Kojarzę też kolor płytek, który wpada w beż i ciepłe drewno bardziej mi do tego pasuje.
Oczywiście wszystko jest kwestią zdjęcia. Poza tym nie doczytałam, czy kuchnia jest oddzielna czy w formie aneksu - jesli jest łączona z salonem, to sytuacja może być zupełnie inna.

dzięki za wyrażenie opinii, dla mnie właśnie ten ciemny orzech jest taki przytłaczający..a ja marze o ciepłej "swojskiej" kuchni

co do szerokości blatów-ten z ikei wystaje poza meble to napewno..widać to na zdjęciu już, ale ile odstaje to zmierze bo ten problem pewnie spotka i mnie przy wymianie blatu...

Madeleine
07-11-2011, 12:10
Witam ja również prosze o wyrażenie swoich opinii na temat koloru mojego blatu do całej reszty.Kuchnie zaczęliśmy skręcać i teraz pytanie: czy faktycznie wymieniać ten blat na coś jaśniejszego i cieplejszego? myśle o laminacie drewnopodobnym.Na dzień dzisiejszy odpuszczam sobie ten drewniany blat Ikei ponieważ wyniósłby mnie ponad tysiąc zł..może kiedyś:-)
prosze nie zwracać uwagi na niedokończone płytki pod okapem ani też na niewyregulowane szafki..póki co chodzi mi o samo dobranie koloru blatu.z góry dzięki za opinie:-)
kolor ścian prawdopodobnie będzie cafe latte Beckersa za podpowiedzią jednej z forumowiczek:-)
kolor blatu gryzie się z oknami, chociażby dlatego zmień

MMartka
07-11-2011, 12:20
może takie coś?? laminat dąb złoty

Aantenka
07-11-2011, 12:34
Jak dla mnie dąb zdecydowanie bardziej, choć zdjęcia internternetowe przekłamują, a tu czasem ważny jest odcień - trzeba przyłożyć blat do mebla.Jeśli zależy ci na tradycyjnej, rodzinnej kuchni, to blaty drewnanie ikea byłby faktcznie super - mam blat brzoza do kremowego Adel i jesionowej podłogi (aneks kuchenny) i wygląda dość nowocześnie ale przytulnie. Ale ja mam mało blatu, więc zamknęłam oczy i kupiłam... Telewizor poczeka...
Natomiast jeśli masz w pobliżu IKEA i te blaty drewnanie przez nich oferowane Ci się podobają, to może warto byłoby dopasować sobie jakiś blat ikeowski do Twojej kuchni a potem szukać jak najbardziej zbliżonego do niego kolorem w laminacie? Niestety nie wiem, jak w Ikei z próbkami "na wynos", ale na magazynie może mają jakieś ścinki albo kupisz jakiś nieduży ... Trochę z tym zachodu, ale zadowolenie z kuchni jest ważne - w końcu jest to pomieszczenie w którym spędza się sporo czasu i lepiej trochę czasu poświęcić na szukanie niż się wkurzać potem...

MMartka
07-11-2011, 12:42
moja kuchnia czyli lindigo na sklepie była właśnie z tym blatem co mam orzech-do tego były białe płytki na ścianie.ogólnie kuchnia ładna ale dla mnie za zimna. jade jutro do Juana stąd właśnie ten blat który przed chwilą wkleiłam-zapytam o jakąś próbke do domu:-) one są właśnie na szerokość 600mm czyli musze też zmierzyć kuchnie Ikei czy dadzą rade z 600mm czy jednak musi być 620 mm co jest chyba niespotykanym rozmiarem:-(

*milek*
07-11-2011, 13:19
a jak jest z utrzymaniem w czystości szafek ARSTA.

abstrakt jest z połyskiem, te szafki wystarczy przejechać zwilżoną szmatką, ewentualnie płyn do naczyń i jest ok. A jak jest z ARSTĄ. W Poznaniu w IKEA, jakiś dowcipniś na froncie narysował ołówkiem serduszko. Jest tam cały czas. Pracownicy go nie starli. Ja próbowałam - ale nie chciało to zejść. Myślę że z połyskiem nie byłoby tego problemu, pewnie nawet nie dałoby się po nim rysować.

Wiem, że szafki nie są do rysowania po nich ale mam 2 małych dzieci i różne pomysły mogą im strzelić do głowy.
Zastanawia mnie też jak to będzie ze ścieraniem tłustych plam, itp.

Również płyn do szyb ??

Dlaczego ARSTA nie jest w połysku ?? :( Miałabym swoje wymarzone uchwyty i połysk...

I jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś kupował szafki i montował do nich inne niż dostępne w IKEA uchwyty ??

Myślę o czymś takim: http://www.sklep.wszystkodokuchni.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/Uchwyt_wpuszczan_4e06f431bb926.jpg

uchwyt (http://www.sklep.wszystkodokuchni.pl/kuchnia/detale/448/47/uchwyty-meblowe/uchwyty-aluminiowe-wpuszczane-zobal/uchwyt-wpuszczany-ukw-10-35mb-nr-029-010-05.html)

da się to wogle zamontować w szafkach i szufladach Abstrakt ??


Atika - widzę, że mamy te same potrzeby :cool:

Ideałem byłyby fronty biały połysk otwierane jak w Arsta lub z uchwytami takimi jak wkleiłaś.
Myślę też mocno o klikach - zawsze można dokręcić uchwyty jak będzie kicha :popcorn:

Ja mam poziome długie okno i planuję nad nim szafki. Myślałam o zastosowaniu klików, ale planuję szafki poziome, otwierane do góry, a przy takich raczej nie zagra - ew przy otwieranych normalnie na bok. Kombinowałam czy nie dać tu wiszących szafek Besta na klik, zamiast typowo kuchennych, ale te chyba są tylko kwadratowe, a takie z kolei nie podobają się małżowi...:rolleyes:

Może zrobią Arstę w połysku...
Albo faktycznie pokombinować z takimi uchwytami mocowanymi od góry?

atika
07-11-2011, 13:24
Atika - widzę, że mamy te same potrzeby :cool:

Może zrobią Arstę w połysku...


Czyli nie tylko ja mam dziwne potrzeby ?? :)

Ja niestety nie mogę czekać na to czy zmienią fronty na połysk - muszę do końca listopada zamówić kuchnię.
I mam dylemat, który na razie raczej pójdzie w kierunku rozwiązania Abstrakt z połyskiem + coś wymyślę z uchwytami.

A może rzeczywiście wszystko zrobić na kliki bez uchwytów....

Wiszące szafki też chciałabym na klik - ale właśnie też chciałabym w poziomie, otwierane do góry i chyba kliki nie dadzą rady.
Ale Pan w sklepie poinformował mnie, że trzeba to sprawdzić na żywo. Więc pewnie kupię kpl. klików i będę testować.

Aantenka
07-11-2011, 13:55
moja kuchnia czyli lindigo na sklepie była właśnie z tym blatem co mam orzech-do tego były białe płytki na ścianie.ogólnie kuchnia ładna ale dla mnie za zimna. jade jutro do Juana stąd właśnie ten blat który przed chwilą wkleiłam-zapytam o jakąś próbke do domu:-) one są właśnie na szerokość 600mm czyli musze też zmierzyć kuchnie Ikei czy dadzą rade z 600mm czy jednak musi być 620 mm co jest chyba niespotykanym rozmiarem:-(

Spojrzałam na aranżacje Ikea i być może dlatego u Ciebie ten blat nie wygląda korzystnie, ponieważ ikeowskie aranżacje mają ją w kontraście z bielą i szarością a nie brązami.
Dla porównania wklejam link do stronki ikeafans.com gdzie zaprezentowane jest lidingo z innym blatem. Może si zainspirujesz. http://www.ikeafans.com/home/ikea-lidingo-kitchen-before-after/

Powodzenia :yes:

*milek*
07-11-2011, 14:01
Czyli nie tylko ja mam dziwne potrzeby ?? :)
.

No widzisz...

My ciągle coś kombinujemy, żeby nie było za łatwo.

Testuj testuj. Będę śledzić poczynania. Ja mam jeszcze jakiś rok, ale wątpię że wejdą błyszczące Arsty.

Jakby te ikeowe kliki nie dały rady, to są na rynku większe - tylko nie wiem jak z montażem, czy się da...
Ale nie są to drogie ustrojstwa, a warto spróbować zanim się zacznie dziurawić fronty montując uchwyty.
Swoją drogą, te które wklejałaś fajne są, na pewno łatwiej się łapie jak ma się długie pazurki :cool:
W ogóle uchwytów w sprzedaży jest full, ostatnio przylukałam w necie normalnie montowane, ale ciekawe, bo przeźroczyste.

atika
07-11-2011, 14:16
W ogóle uchwytów w sprzedaży jest full, ostatnio przylukałam w necie normalnie montowane, ale ciekawe, bo przeźroczyste.

a daj linka do tych przeźroczystych ;)

te moje są fajne, ale okazało się, ze jeśli chciałabym kupić docinane, zaokrąglone na końcu każdej szuflady/szafki, to za uchwyty musiałabym do swojej kuchni zapłacić ponad 2000zł. :( Taniej można kupić "z metra" - ale nie wiem czy później nie będzie problemu z zamontowaniem ich.

Madeleine
07-11-2011, 14:17
W ogóle uchwytów w sprzedaży jest full, ostatnio przylukałam w necie normalnie montowane, ale ciekawe, bo przeźroczyste.dasz linka?

*milek*
07-11-2011, 14:36
Dziewczynki, te uchwyty widziałam na stronce mebli forte na fotce takiej szarej kuchni (znalazłam - kuchnia Satis), to są chyba takie:
http://www.uchwyty-inside.pl/p/pl/217234/uchwyt+metalowy+z+tworzywem+217234.html
a te podobne
http://allegro.pl/przezroczyste-uchwyty-meblowe-rozne-rozstawy-i1895807808.html

MMartka
08-11-2011, 07:01
AAntenka dziekuje bardzo śliczna ta kuchnia taka cieplutka..
Byłam wczoraj na budowie i blat 60-ka odpada..nie będzie to już miało wyglądu musi być 62cm szerokość.
Blat z kolei okazuje sie jest dużo jaśniejszy niż na zdjęciach. Zrobie jeszcze zdjęcia jak będę tam za dnia i wtedy zadecyduje co robić.Dzięki dziewczyny i czekam na dalsze propozycji. Bo juz temat blatów wychodzi mi bokiem:-(

najprościej byłoby dopasować coś z Ikei..w tej samej cenie moge wymienić na taki jak na fotce efekt jasnego dębu, ale boje sie że będzie juz za jasny..zleją sie wszystkie kolory kuchni

Aantenka
08-11-2011, 10:08
AAntenka dziekuje bardzo śliczna ta kuchnia taka cieplutka..
Byłam wczoraj na budowie i blat 60-ka odpada..nie będzie to już miało wyglądu musi być 62cm szerokość.
Blat z kolei okazuje sie jest dużo jaśniejszy niż na zdjęciach. Zrobie jeszcze zdjęcia jak będę tam za dnia i wtedy zadecyduje co robić.Dzięki dziewczyny i czekam na dalsze propozycji. Bo juz temat blatów wychodzi mi bokiem:-(

najprościej byłoby dopasować coś z Ikei..w tej samej cenie moge wymienić na taki jak na fotce efekt jasnego dębu, ale boje sie że będzie juz za jasny..zleją sie wszystkie kolory kuchni

Z tego co pamięam na innych forach ludzie problem z nietypowymi wymiarami blatów z Ikea rozwiązywali w ten sposób, że kupowali szerszy tzn. 70 cm i docinali. Niestety to oznacza oczywiście dodatkową pracę, nakład czasu i konieczność przekalkulowania kosztów.
Natomiast co do blatów Ikea, to Twoje obawy odnosnie jasnego debu mogą okazać się słuszne, tzn. kolory się zleją. Ale niestety najlepszym wyjściem jest przyłożenie kawałka i sprawdzenie jak wyglądać będzie ten odcień w świetle dziennym w Twojej kuchni, bo może do białego ten dąb będzie się ładnie komponował. Zobaczysz też, w jakim wnętrzu będziesz się lepiej czuła - bardziej jednolitym (pamietaj że dojdzie jeszcze sporo rzeczy na blacie i zrobi ci się mozaika sprzętowo-drobiazgowa) czy bardziej kontrastowym z ciemnym blatem.
Do rozważenia jeszcze dorzucam dwie propozycje:
- pójscie w zupełnie innym kierunku i np. blat biały albo imitację kamienia - opcja bardziej nowoczesna, ale można nadrobić uroczymi drobiazgami
- przekalkulowanie jeszcze raz blatu Numerar w opcji Buk, która jest odrobinę tańsza niż dąb i sprawdzenie, czy może jednak gdzieś w budżecie nie da się wygospodarować tej brakującej kwoty... Wiem trudno, ale czasami kreatywna ksiegowość się udaje :)

MMartka
08-11-2011, 10:19
Aantenka dzięki że jesteś :-) nad bukiem myśle..może przekonam męża jak mu jeszcze pare dni nie dam żyć z tym blatem..
ale powiedz mi jak z jego użytkowaniem?bo jak ja czytam że użytkowniczki go non stop smaruja olejuja to ja go nie chce:-)
blat biały i kamień odpada definitywnie..
mysle ze mam wyjscia 3:
- wybrać cos z Ikei
- kupić 70cm i ciać
- zostawić ten co mam i zakupić dużo drewninych dodatków na meble
Ale patrząc na układ mojej kuchni tj. 2 okna w niej mam i jest wąska -a kiedyś jak sie wprowadze to chce mieć w niej miejsce na wypicie kawy-czyli pod drugim oknem jakiś blat lub stolik musi byc.wtedy wiem ze kolor okien bedzie sie gryzl z blatem orzechowym .
Zostawiłam nawet miejsce na blat pod oknem..nie dałam tam póki co żadnego parapetu..z mysla o takim na kawke..w kolorze blatu co meble..wiec jaki morał??

Renatamama3
08-11-2011, 12:06
MMartka jestem za jaśniejszym i parapet wolałabym drewniany pod kolor okna .

MMartka
08-11-2011, 12:09
parapety w całym domu to konglomerat botticino jeden w kuchni już jest wiec drugi jak bedzie to taki sam napewno (póki co go nie ma bo mam zamiar dać na równo z oknem blat na nogach ala stolik żeby można było usiąść z kawą w kuchni)
a blat ten jaśniejszy musze koniecznie przyłożyć w sklepie do kuchni i może akurat bedzie ok.ehh opadam z sił...

Aantenka
08-11-2011, 13:36
Aantenka dzięki że jesteś :-) nad bukiem myśle..może przekonam męża jak mu jeszcze pare dni nie dam żyć z tym blatem..
ale powiedz mi jak z jego użytkowaniem?bo jak ja czytam że użytkowniczki go non stop smaruja olejuja to ja go nie chce:-)
blat biały i kamień odpada definitywnie..
mysle ze mam wyjscia 3:
- wybrać cos z Ikei
- kupić 70cm i ciać
- zostawić ten co mam i zakupić dużo drewninych dodatków na meble
Ale patrząc na układ mojej kuchni tj. 2 okna w niej mam i jest wąska -a kiedyś jak sie wprowadze to chce mieć w niej miejsce na wypicie kawy-czyli pod drugim oknem jakiś blat lub stolik musi byc.wtedy wiem ze kolor okien bedzie sie gryzl z blatem orzechowym .
Zostawiłam nawet miejsce na blat pod oknem..nie dałam tam póki co żadnego parapetu..z mysla o takim na kawke..w kolorze blatu co meble..wiec jaki morał??

Hej, ja korzystałam z doświadczeń ludzi na tym forum, więc staram się teraz odwdzieczyć, skoro mam możliwość, a może ktoś faktycznie skorzysta.
Natomiast wracając do blatów - mam kuchnie ikea dopiero od niedawna, blat numerar brzoza, wiec co do buku, to wiele Ci nie powiem. Generalnie drewno to drewno i trzbea je pielęgnować, zwłaszcza impregnować przed wnikaniem wody i plam. Laminat jest dużo łatwiejszy w obsłudze (miałam w poprzednim miekszaniu). Swojego numerara użytkuję za krótko, żeby się wypowiadać, jak blaty te reagują na kulinarne ekscesy. Może inne forumowiczki lub forumowicze podzielą się doświadczeniami, zwłaszcza, jak często faktycznie olejują/impregnują te blaty - dla jednego "non stop" to raz miesiącu dla innego co tydzień a dla innego co kwartał.... U mnie zresztą wszelkie olejowania robił będzie małżonek, który uparł się na drewniany blat, bo dla mnie walor estetyczny drewna przegrałby z wygodą laminatu, więc nawet nie interesowałam się szczególnie tematem konserwacji : )
Natomiast jeśli pragel to jeszcze raz gorąco polecam Ci zabranie jasnego dębu do domu, a nie tylko oglądanie go w sklepie, bo ważne jest sąsiedztwo płytek na ścianie i oświetlenie, jakie masz w domu.
Ja jestem za jednolitymi parapetami w pomieszczeniach które są ze sobą połączone, albo mają być stylistycznie harmonijne. Tak więc w kuchni dałabym parapety jednakowe. A stolik na kawkę może mógłby być ostatecznie nie w kolorze blatu tylko samych mebli?

Renatamama3
08-11-2011, 14:53
Ja dałam wszystkie parapety drewniane pod kolor okien dobrze ,ze mam tylko 4 szt.

Monka81
08-11-2011, 16:03
Hej
Ja też planuje zakup kuchni w Ikea :) Wczoraj byłam z gotowym projektem, żeby wszystko zapiąć na ostatni guzik przy pomocy projektanta ze sklepu. Niestety dowiedziałam się, że w związku z tym, ze mamy w kuchni ogrzewanie podłogowe będzie problem z montażem wyspy. Jak u Was było? podejrzewam że wiele osób z forum ma właśnie takie ogrzewanie. Nie mamy jeszcze płytek na podłodze, w związku z tym zastanawiam się nad jakimś rozwiązaniem przed ich położeniem. Może te mocowania można jakoś zatopić w kleju do płytek. Tak, żeby nie kuć podłogi i nie uszkodzić podłogówki. Moze ktoś już jakoś rozwiązał ten problem?

Elfir
08-11-2011, 16:06
czy szafka z IKEA faktycznie ma dokładnie 60 cm głębokości, czy w rzeczywistości jest węższa?

Renatamama3
08-11-2011, 16:53
Hej
Ja też planuje zakup kuchni w Ikea :) Wczoraj byłam z gotowym projektem, żeby wszystko zapiąć na ostatni guzik przy pomocy projektanta ze sklepu. Niestety dowiedziałam się, że w związku z tym, ze mamy w kuchni ogrzewanie podłogowe będzie problem z montażem wyspy. Jak u Was było? podejrzewam że wiele osób z forum ma właśnie takie ogrzewanie. Nie mamy jeszcze płytek na podłodze, w związku z tym zastanawiam się nad jakimś rozwiązaniem przed ich położeniem. Może te mocowania można jakoś zatopić w kleju do płytek. Tak, żeby nie kuć podłogi i nie uszkodzić podłogówki. Moze ktoś już jakoś rozwiązał ten problem?

Ja mam ogrzewanie podłogowe ale nie mam wyspy.Ale wydaje mi się ,że tak jak pod szafki po prostu omija się to miejsce i nie daje się podłogówki.

Elfir
08-11-2011, 16:57
podłogówkę układa się omijając miejsce gdzie będzie stała wyspa.

Renatamama3
08-11-2011, 17:02
czy szafka z IKEA faktycznie ma dokładnie 60 cm głębokości, czy w rzeczywistości jest węższa?

Jutro zmierzę i dam znać jak nikt ci nie da odpowiedzi .

Monka81
08-11-2011, 22:21
Podłogówka już jest więc jest po ptakach. Sprawa sama się wyjaśniła, poradzimy sobie jakoś :) są inne sposoby

MMartka
09-11-2011, 07:58
Jutro zmierzę i dam znać jak nikt ci nie da odpowiedzi .


ja ostatnio mierzyłam czy blat szerokości 60cm mógłby być do mebli Ikea no i byłby na równi z meblami czyli na upartego jak spodoba mi sie blat gdzieś 60-ka to wymienie. blat na równi z meblami myśle że nie wygląda źle.może ktoś z was ma tak??chętnie zobaczyłabym zdjęcie

MMartka
10-11-2011, 08:35
jestem po wizycie w Juanie- kolor blatu jest identyczny jak moje okna ale..
blat 60ka cena 360zł
blat 70ka przerobiony na 62cm 800zł!!!
a za 800zł mam blat drewniany z Ikei
teraz pozostało mi pojechać na budowe przemyśleć czy nie da sie cos przykombinować żeby jednak 60ka choć na 1 cm wystawała od mebli.Jeśli nie wybieram blat z Ikei.nic więcej nie zrobie..
Może ktoś ma lub widział blat 60ke w kuchni z Ikei???prosze o opinie jak to wygląda i ma sie w praktyce

Madeleine
10-11-2011, 08:47
dołóż listwę przyścienną w kształcie ćwierćwałka albo trójkąta. Albo dojedź płytkami nad blat.

MMartka
10-11-2011, 09:20
dołóż listwę przyścienną w kształcie ćwierćwałka albo trójkąta. Albo dojedź płytkami nad blat.

dzięki za pomysł napewno podsune go mężowi:-)
u na płytki położone są już i kończą sie tam gdzie zaczyna blat..ale jeśli nie, to może z tą listwą sie uda.tylko że ona bedzie widoczna z boku wtedy tak?

Renatamama3
10-11-2011, 11:15
Martka właśnie dzwoniłam do męża jest na budowie montuje zlew nasz blat ma 60 cm .

MMartka
10-11-2011, 11:18
Martka właśnie dzwoniłam do męża jest na budowie montuje zlew nasz blat ma 60 cm .

i jak on wygląda z meblami z Ikei?odstaje od mebli? a płytki na ścianie masz położone tak jak ja?

Renatamama3
10-11-2011, 11:23
Tak mój blat wchodzi pod płytki tak odstaje poza.Na 63 stronie jest mój album i 2 pierwsze zdjęcia to kuchnia może coś ci pomoże ,jak nie to zrobię jakieś zdjęcia .

MMartka
10-11-2011, 11:26
Tak mój blat wchodzi pod płytki tak odstaje poza.

to już nie wiem..może stat jest cieńszy od lidingo?i dlatego u ciebie odstaje ładnie.widze ze masz kolor blatu-orzech pod kolor okien orzech.ładnie:-)

Renatamama3
10-11-2011, 11:30
to już nie wiem..może stat jest cieńszy od lidingo?i dlatego u ciebie odstaje ładnie.widze ze masz kolor blatu-orzech pod kolor okien orzech.ładnie:-)

U mnie to złoty dąb wydaje mi się ze one różnią się tylko frontami.Bo korpusy to Faktrum.

MMartka
10-11-2011, 12:18
Renatamama3 to ja mam taką prośbe żebyś przy okazji zmierzyła ile cm ma twoja szafka łącznie z frontem Stat,dzięki!
a gdzie kupiłaś blaty?i ile kosztowały??
mój złoty dąb chyba jest bardziej żółty okna- i ten blat z Juana to samo

Renatamama3
10-11-2011, 12:52
Zmierzę ,dziś po obiedzie jadę na budowę .A blat kupowałam w Izdebniku (małopolska) z tego co pamiętam to albo 69 zł albo 79 zl metr .

atika
10-11-2011, 12:59
A ja bym chciała zrobić jeszcze z tego blatu parapet.
Czy ktoś ma takie rozwiązanie z blatu IKEA montowane przez montażystów IKEA ??
Bo nie wiem jak wygląda takie łączenie i chyba jednak lepiej będzie zamówić szerszy blat.
Ale te co mi sie podobają są tylko 60 lub 120 więc połowa do wyrzucania.

MMartka
10-11-2011, 13:01
będę bardzo wdzięczna,czekam zatem :-) pamiętasz może jakiej firmy ten blat?

madzia11mk
10-11-2011, 13:17
A ja bym chciała zrobić jeszcze z tego blatu parapet.
Czy ktoś ma takie rozwiązanie z blatu IKEA montowane przez montażystów IKEA ??
Bo nie wiem jak wygląda takie łączenie i chyba jednak lepiej będzie zamówić szerszy blat.
Ale te co mi sie podobają są tylko 60 lub 120 więc połowa do wyrzucania.

Podpinam się pod pytanie, bo też interesuje mnie takie rozwiązanie :)

atika
10-11-2011, 13:56
i mam jeszcze jedno pytanie.
czy ktoś wie kiedy i czy wrócą do sprzedaży te uchwyty ??

STRECKET

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/strecket-uchwyt__73633_PE190394_S4.jpg

Renatamama3
10-11-2011, 17:29
będę bardzo wdzięczna,czekam zatem :-) pamiętasz może jakiej firmy ten blat?

No więc szafki z frontami mają 60 cm ,jakie firmy nie pamiętam ,może jak znajdę fv.

MMartka
10-11-2011, 20:35
No więc szafki z frontami mają 60 cm ,jakie firmy nie pamiętam ,może jak znajdę fv.

moje ponoć tez ale upewnie sie jutro jeśli tak jestem happy:-) i zamawiam blacik w kolorze okien:-) dziękuje!
jeśli chodzi o zdjęcia to bardzo chętnie bym zobaczyła ułatwi mi to wybór:-) chodzi mi o zdjęcie z[profila żeby było widać czy blat ciut wystaje czy nie

magdazaba
12-11-2011, 17:15
U nas w Ikei (Gdańsk) szaleństwo - jakby całe Trójmiasto wybrało się na zakupy. Ja to mam pecha z moją kuchnią - najpierw wymienialam fronty bo przestali produkować, a teraz zabrakło blatu (tego najdłuższego)- ma być dostawa za tydzień - sprawdzałam prawie w całym kraju nie ma. A już myślałam, że w końcu wykończę kuchnię - a teraz ona mnie wykańcza - muszę mieć wszystko dopięte do Andrzejek.

Aantenka
14-11-2011, 08:09
Ha, w Wawie to samo, ponieważ od 02.11 jest propmocja 100 PLN za każde 1000 PLN wydane na kuchnię. Fajna rzecz ale w praktyce oznacza braki w asortymencie no i dłuższe czasy oczekiwania na ekipy montażowe.

MMartka
14-11-2011, 10:53
Mierzyłam swoje meble mają dokładnie 60cm z frontem. Podjęłam decyzje na 100% oddaje blat i kupie 60-ke w złotym dębie pod kolor okien:-)
Planuje je oddać w sobote z tym że Ikea obchodzi w tym dniu urodziny i boje sie troche tego...

atika
14-11-2011, 11:44
Mierzyłam swoje meble mają dokładnie 60cm z frontem. Podjęłam decyzje na 100% oddaje blat i kupie 60-ke w złotym dębie pod kolor okien:-)
Planuje je oddać w sobote z tym że Ikea obchodzi w tym dniu urodziny i boje sie troche tego...

Jak już zamontujesz te blaty 60-ki zrób proszę dokładne zdjęcia.

Ja nie wiem co zrobić. IKEA mi powiedziała, ze moje rozwiązanie z doklejaniem pod oknem blatu jako parapetu, w związku z tym, że własnie w tej części będzie też zlew odpada i oni na to gwarancji nie dadzą.

Więc muszę zamówić gdzie indziej. A jak będę już zamawiać to może przynajmniej z jednej strony wezmę blaty 60-ki, a nie cięte ze 120 - 2 razy droższe :(

Więc ładnie proszę o fotki.

Lilutek
14-11-2011, 13:24
Atika, ja mam parapet z blatu przy zlewie, ale nie wiem czy zdjęcie coś pomoże, bo Tobie chyba chodzi o taką sytuację, gdy blat jest na jednej wysokości z parapetem. U nas ostatecznie parapet wyszedł ciut wyżej. tak to wygląda:
http://img829.imageshack.us/img829/1685/11112011350.jpg

Aantenka
15-11-2011, 07:25
Lilutek, u Ciebie wyższy parapet bardzo fajnie wygląda. Jak celowa arażnacja -ekspozycja dla doniczk i drobiazgów. Myślę, że jeśli parapet jest w takim samym (czy tylko podobnym?) kolorze, powierzchnia optycznie jest jednolita i daje wrażenie harmonii.

MMartka
15-11-2011, 07:25
Atika wkleje napewno,też wiele wskazówek już tutaj dostałam także nie ma problemu.

Lilutek śliczny blat gdzie kupiony?? jak użytkuje sie zlew i bateria??identyczne cche z Ikei tylko u mnie zlew jednokomorowy:-) napisz prosze czy jesteś zadowolona i jak z myciem okna. U mnie co prawda parapet wyżej dużo ale bateria jednak będzie nadal zahaczać.czy można ja łatwo ściągać?

A ja teraz o łazienke chce zapytać- może któraś z was orientuje sie czy sa w kolorze drewna szafki pod umywalke w Ikei?ja widze na stronie tylko białe a byłam pewna że są tez w kolorze drewna:-(

Renatamama3
15-11-2011, 07:45
MMartka sorki ,że zdjęcia nie wstawiłam ale w piątek zapomniałam aparatu a w sobotę mąż pościągał blat bo robi dziury na zlew i płytę .Jak uda mi się dziś dotrzeć na budowę (mam zebranie)to zrobię zdjęcia .Służę pomocą co do szafki Ikea też się naszukałam te drewniane wycofane ale na allegro są moja już zamontowana http://allegro.onet.pl/50-freden-7-ikea-szafka-pod-umywalke-sosna-wawa-i1915950240.html

MMartka
15-11-2011, 08:03
Renatamama spokojnie czekam na zdjęcia rozumie tez często nie wezme aparatu lub coś jeszcz einnego wyjdzie. dzieki wielkie za linka bo akurat jestem na etapie szukania szafki do dolnej łazienki cena jest baardzo zadowalająca. Myślisz że wejdzie mi do niej butla z gazem?chce ją trzymać w szafce w łazience bo w kuchni nie mam gdzie:-)

Renatamama3
15-11-2011, 08:12
Kurcze nie wiem ,miejsca sporo jak dla mnie ale ja patrzę pod kontem ręczników i chemii ,boje się ,że będzie za nisko mogę zmierzyć ,a czemu nie kupisz płyty indukcyjnej ?

MMartka
15-11-2011, 08:16
wiem wiem wiele osób pyta czemu nie indukcja- ale będzie gazowa-raz że oszczędna dwa że do takiej jestem nauczona- jakbyś mogła zerknąć czy na szerokość i wysokość wejdzie butla, byłabym wdzięczna.

Aantenka
15-11-2011, 08:22
Atika wkleje napewno,też wiele wskazówek już tutaj dostałam także nie ma problemu.

Lilutek śliczny blat gdzie kupiony?? jak użytkuje sie zlew i bateria??identyczne cche z Ikei tylko u mnie zlew jednokomorowy:-) napisz prosze czy jesteś zadowolona i jak z myciem okna. U mnie co prawda parapet wyżej dużo ale bateria jednak będzie nadal zahaczać.czy można ja łatwo ściągać?

A ja teraz o łazienke chce zapytać- może któraś z was orientuje sie czy sa w kolorze drewna szafki pod umywalke w Ikei?ja widze na stronie tylko białe a byłam pewna że są tez w kolorze drewna:-(

Szafki po umywalkę są na pewno w kolorze brzozy, coś ciemniejszego chyba też.

Renatamama3
15-11-2011, 08:33
wiem wiem wiele osób pyta czemu nie indukcja- ale będzie gazowa-raz że oszczędna dwa że do takiej jestem nauczona- jakbyś mogła zerknąć czy na szerokość i wysokość wejdzie butla, byłabym wdzięczna.

szer na pewno tylko wysokość .Ja też z gazu przechodzę na indukcję i czytałam opinie tych co mieli kiedyś gaz a teraz indukcję już by nie zamienili na gaz ,szybciej się gotuje ,czyste garnki .

Lilutek
15-11-2011, 10:54
MMartka, jak można się dopatrzeć na zdjęciu - żeby otworzyć okno bateria musiała być zamontowana pod kątem - tzn uchwyt do wody jest na godzinie piątej, tak to wymyślili panowie od montażu - niby proste ale ja na to nie wpadłam . Blaty dębowe kupione też w Ikei, ale olejuję je olejem Biofa, jest naprawdę rewelacyjny. Zanim zdecydowałam się na drewniany blat po poczytaniu opini w necie uprzedzałam męża że trzeba będzie mocno uważać a tymczasem nie zostają na nim żadne ślady - myślę że to właśnie zasługa oleju. olejuje co jakieś 2 miesiące, może nawet rzadziej. Jedno co mnie zaskoczyło na niekorzyść - to zlew - jest super, wygląda świetnie i łatwo sie czyści z codziennych brudów, ale - czego się nie spodziewałąm - każde puknęcie np metalowym garnkiem czy patelnią zostawia na ceramice metalowy ślad nie do wyczyszczenia (a próbowałam chyba wszystkim). Niby jest zmywarka, ale jednak część garów zdarza mi się myć na bieżąco.

MMartka
15-11-2011, 11:27
świetny pomysł z tą baterią musze zapamietac.a jak bateria dobrze sie spisuje??ile daje Ikea na nia gwarancji?? dzieki za opowiedz na wszystkie pytania:-)

jujama
15-11-2011, 12:37
Ja zaplanowałam sobie blat numerar dąb i cóż za przykra niespodzianka - usłyszałam w sklepie, że nie ma ich w całej Polsce i będą dopiero pod koniec stycznia. Dla mnie to za późno. Więc temat doboru blatu poza ikeą interesuje także i mnie. Zwłaszcza ta kwestia szerokości. Kafelki też położyłam na odpowiedniej wysokości pod blat z ikei :(

Aantenka
15-11-2011, 13:39
jujama, jeśli masz niedużo blatu i mieszkasz niedaleko ikea to może warto wpadać i dowiadywać się, czy nie ma blatów ze zwrotów. Szanse są może nikłe, alew końcu zdarzają się klienci, ktrórzy zmieniają plany i robią zwroty także blatów. W końcu w totolotka też ludzie wygrywają :-) A braki w asortymencie to zapewne efekt kuchennych promocji...

magdazaba
15-11-2011, 17:26
jujama, jeśli masz niedużo blatu i mieszkasz niedaleko ikea to może warto wpadać i dowiadywać się, czy nie ma blatów ze zwrotów. Szanse są może nikłe, alew końcu zdarzają się klienci, ktrórzy zmieniają plany i robią zwroty także blatów. W końcu w totolotka też ludzie wygrywają :-) A braki w asortymencie to zapewne efekt kuchennych promocji...

Można na stronie ikei zapisać się aby podali na maila lub kom. kiedy będzie dostępny w sklepie - nie wiem czy fakycznie podają - też czekam.

MMartka
16-11-2011, 08:28
Renatamama- mam jeszcze jedno pytanko- czy zlew do łazienki kupiłaś również w Ikei czy można dopasować do tej szafki inne?

atika
16-11-2011, 14:20
magdazaba - Widzę, że jesteś z Gdańska :)

Kupiłam właśnie kuchnię w Poznaniu, ale bez moich wymarzonych uchwytów. Strecket 288mm. Okazuje sie, że w Poznaniu już ich nie ma i nie będzie. Więcej ich nie zamawiają.

Są dostępne jedynie w IKEA Gdańsk i Łódź.

Czy istniałaby jakakolwiek możliwość by Ciebie poprosić o zakup tych uchwytów ?? i przesłanie do mnie za pobraniem, lub zrobię Ci przedpłatę na konto ??

Bardzo, bardzo proszę.

Uchwyty są również w Łodzi.

Więc Gdańszczanki i Łodzianki POMOCY !!

Renatamama3
16-11-2011, 15:38
Renatamama- mam jeszcze jedno pytanko- czy zlew do łazienki kupiłaś również w Ikei czy można dopasować do tej szafki inne?

MMartka tak w Ikea to ta http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70074399/.Nie udało mi się na razie zrobić zdjęć bo wczoraj byłam na budowie ale na nogach bo hydraulik chciał jechać do klientów nowych a bał się zostawić rozpalonego kominka więc na szybko się ubrałam i poszłam .A dziś jestem w domku uwięziona bo M w pracy na popołudniu a rano byliśmy odebrać karnisze .

Renatamama3
19-11-2011, 15:02
MMartka butla ci nie wejdzie .

magdazaba
20-11-2011, 16:31
magdazaba - Widzę, że jesteś z Gdańska :)

Kupiłam właśnie kuchnię w Poznaniu, ale bez moich wymarzonych uchwytów. Strecket 288mm. Okazuje sie, że w Poznaniu już ich nie ma i nie będzie. Więcej ich nie zamawiają.

Są dostępne jedynie w IKEA Gdańsk i Łódź.

Czy istniałaby jakakolwiek możliwość by Ciebie poprosić o zakup tych uchwytów ?? i przesłanie do mnie za pobraniem, lub zrobię Ci przedpłatę na konto ??

Bardzo, bardzo proszę.

Uchwyty są również w Łodzi.

Więc Gdańszczanki i Łodzianki POMOCY !!

Witam! Zagłądałam na Ikeą i znalazłam taką informację o Twoich uchwytach: Ten produkt jest niedostępny w wybranym przez Ciebie sklepie. Przewidywana dostawa: sob 26 lis - sob 3 gru. Ja tak samo czekam na blat i sprawdzam codziennie jak ma sę sytuacja. Jak będę się wybierała do ikei (wczoraj byłam i szczerze mówiąc nie lubię tam jeżdzić bo tabuny ludzi, nie ma nawet gdzie zaparkować)- to się odezwę, jak się nie doczekasz w swojej - pisz na maila
Pozdrawiam!

MMartka
21-11-2011, 08:26
MMartka butla ci nie wejdzie .

Renatamama to jestem załamana:-( to dla mnie jedyne miejsce gdzie moge trzymać butle.. możesz ki napisać ile wysokości zostaje pod zlewem?dzięki

Renatamama3
21-11-2011, 17:04
Z wysokością to chyba nie problem ale przez środek idzie słupek .

krokusik77
21-11-2011, 18:20
magdazaba - Widzę, że jesteś z Gdańska :)

Kupiłam właśnie kuchnię w Poznaniu, ale bez moich wymarzonych uchwytów. Strecket 288mm. Okazuje sie, że w Poznaniu już ich nie ma i nie będzie. Więcej ich nie zamawiają.

Są dostępne jedynie w IKEA Gdańsk i Łódź.

Czy istniałaby jakakolwiek możliwość by Ciebie poprosić o zakup tych uchwytów ?? i przesłanie do mnie za pobraniem, lub zrobię Ci przedpłatę na konto ??

Bardzo, bardzo proszę.

Uchwyty są również w Łodzi.

Więc Gdańszczanki i Łodzianki POMOCY !!

we wrześniu miałam ten sam problem - Poznań był wtedy chyba jedynym miastem gdzie ich nie było i ktoś tu na forum polecił mi tą stronę
http://www.kupujzdomu.pl/
w/w sklep polecam, uchwyty miałam jakoś po tygodniu w domu. Sprawdziłam na stronie Ikea i w Krakowie jest ich duża ilość (ten sklep jest z Krakowa).

atika
22-11-2011, 08:51
we wrześniu miałam ten sam problem - Poznań był wtedy chyba jedynym miastem gdzie ich nie było i ktoś tu na forum polecił mi tą stronę
http://www.kupujzdomu.pl/
w/w sklep polecam, uchwyty miałam jakoś po tygodniu w domu. Sprawdziłam na stronie Ikea i w Krakowie jest ich duża ilość (ten sklep jest z Krakowa).

Bardzo dziękuję za informację. Kupiłam już jednak inne uchwyty z braku odzewu i niewiedzy o istnieniu takich sklepach.

MMartka
22-11-2011, 10:41
Z wysokością to chyba nie problem ale przez środek idzie słupek .

czyli szafka jest przedzielona na pół dobrze rozumie?tak jak otwierane drzwiczki?

Renatamama3
22-11-2011, 15:26
MMartka z przodu jest słupek na którym zatrzymują się drzwiczki a w środku dzieli szafkę syfon odpływowy.Tak wogule jak ty ten gaz z łazienki chcesz poprowadzoć do kuchni ,może daj butlę pod zlew a najlepiej pod tą szafkę koło pieca.

MMartka
23-11-2011, 07:01
MMartka z przodu jest słupek na którym zatrzymują się drzwiczki a w środku dzieli szafkę syfon odpływowy.Tak wogule jak ty ten gaz z łazienki chcesz poprowadzoć do kuchni ,może daj butlę pod zlew a najlepiej pod tą szafkę koło pieca.

gaz chce poprowadzic za sciane, tuż za ścianą jest łazienka i wlasnie szafka tam bedzie pod zlewem. W kuchni odpada bo pod zlewem mam szafke wysuwaną, wiec nie chcialabym wysuwac butli non stop po to zeby wyrzucic smieci.szafki kolo pieca to z jednej strony szuflada a z drugiej szafka narożna z wysuwanymi koszami na garnki.

Renatamama3
23-11-2011, 20:33
gaz chce poprowadzic za sciane, tuż za ścianą jest łazienka i wlasnie szafka tam bedzie pod zlewem. W kuchni odpada bo pod zlewem mam szafke wysuwaną, wiec nie chcialabym wysuwac butli non stop po to zeby wyrzucic smieci.szafki kolo pieca to z jednej strony szuflada a z drugiej szafka narożna z wysuwanymi koszami na garnki.

Jutro jadę rano z M na budowę to Ci zrobię zdjęcie tej szafki dziś byłam na budowie ale na szybkiego bo byłam odebrać ościeżnice ,musiałam w biegu zabrać się budowę bo miał je odebrać M ale wracając z pracy jadać na budowę pani mu wjechała w pupę .

MMartka
24-11-2011, 19:21
uuu współczuje..mam nadzieje że ok wszystko. Bede czekac spokojnie na fotke:-) dzięki

urkena
24-11-2011, 22:20
Witajcie!
Może ktoś się orientuje czy można kupić kuchnię na raty 0 procent? Patrząc na kalkulator rat na stronie to jakoś drogo wychodzą. kupowaliście coś na raty w ikei?

Renatamama3
25-11-2011, 06:18
Witajcie!
Może ktoś się orientuje czy można kupić kuchnię na raty 0 procent? Patrząc na kalkulator rat na stronie to jakoś drogo wychodzą. kupowaliście coś na raty w ikei?

Tak można teraz jest promcja zero procent na kuchnie i jadalnie podzielone na 10 rat

pepejeans
25-11-2011, 09:05
ale tylko do końca listopada

kwiatekb
25-11-2011, 11:30
Tak można teraz jest promcja zero procent na kuchnie i jadalnie podzielone na 10 rat

W poprzedni weekend byłem w IKEI w Gdańsku i pytałem o to. Pani odpowiedziała, że nie ma czegoś takiego!!

Mógłby ktoś potwierdzić ?? BARDZO PILNE!!!

Madeleine
25-11-2011, 11:35
poczytaj sobie regulamin promocji na stronie ikei, będziesz wszystko wiedziała

Renatamama3
25-11-2011, 17:13
W poprzedni weekend byłem w IKEI w Gdańsku i pytałem o to. Pani odpowiedziała, że nie ma czegoś takiego!!

Mógłby ktoś potwierdzić ?? BARDZO PILNE!!!

Prosze z Gdańska http://www.ikea.com/pl/pl/store/gdansk

gahan
25-11-2011, 19:46
W końcu kupiliśmy kuchnię !!! LIdingo. Jestem szczęśliwa i nerwowa jednocześnie. Dłuuugo układałam meble w planerze, bo kuchnia mała i ciężko ustawna.
Montować będziemy dopiero po Nowym Roku.
Zrobiłam trochę ryzykowny ruch - będąc już w sklepie zmieniłam decyzję co do blatu. Wybrałam laminat orzech ciemny.Do Lidingo.
Ktoś ma takie zestawienie?
Najgorsze jest to,że upatrzyłam sobie baterię RINGSKÄR z wyciąganą wylewką. Na sklepie jest do oglądnięcia - w sprzedaży - brak , do końca roku nie będzie, a potem nie wiadomo :-( . Tak jest w Katowicach. Czyżby ją wycofywali? A może to jest jakaś wadliwa bateria?
Kurczę, człowiek sobie poplanuje, a tu masz ...

Aantenka
28-11-2011, 07:48
W końcu kupiliśmy kuchnię !!! LIdingo. Jestem szczęśliwa i nerwowa jednocześnie. Dłuuugo układałam meble w planerze, bo kuchnia mała i ciężko ustawna.
Montować będziemy dopiero po Nowym Roku.
Zrobiłam trochę ryzykowny ruch - będąc już w sklepie zmieniłam decyzję co do blatu. Wybrałam laminat orzech ciemny.Do Lidingo.
Ktoś ma takie zestawienie?
Najgorsze jest to,że upatrzyłam sobie baterię RINGSKÄR z wyciąganą wylewką. Na sklepie jest do oglądnięcia - w sprzedaży - brak , do końca roku nie będzie, a potem nie wiadomo :-( . Tak jest w Katowicach. Czyżby ją wycofywali? A może to jest jakaś wadliwa bateria?
Kurczę, człowiek sobie poplanuje, a tu masz ...

Ja kupowałam podobny model w Warszawie, ale nie widziałam opcji z wyciąganą wylewką na sklepie. Nie słyszałam nic o tym, żeby ją wycofywano z powodu wad. Są zatem dwie opcje - albo sklep wycofuje model, bo mu się kiepsko sprzedawał, albo jest chiwlowy brak asortymentu ze względu na promocje kuchenne. Podpytaj bezpośrednio w Ikea.

MMartka
28-11-2011, 08:04
W końcu kupiliśmy kuchnię !!! LIdingo. Jestem szczęśliwa i nerwowa jednocześnie. Dłuuugo układałam meble w planerze, bo kuchnia mała i ciężko ustawna.
Montować będziemy dopiero po Nowym Roku.
Zrobiłam trochę ryzykowny ruch - będąc już w sklepie zmieniłam decyzję co do blatu. Wybrałam laminat orzech ciemny.Do Lidingo.
Ktoś ma takie zestawienie?
Najgorsze jest to,że upatrzyłam sobie baterię RINGSKÄR z wyciąganą wylewką. Na sklepie jest do oglądnięcia - w sprzedaży - brak , do końca roku nie będzie, a potem nie wiadomo :-( . Tak jest w Katowicach. Czyżby ją wycofywali? A może to jest jakaś wadliwa bateria?
Kurczę, człowiek sobie poplanuje, a tu masz ...

ja do lidingo tez miałam orzech blat z ikei.ale już go oddałam:-) męczył mnie jednak ten ciemny kolor mimo iż blat jest śliczny naprawde. nie pasował do mojej wizji kuchni troche wiejskiej. teraz będę zamawiać pod kolor okien czyli złoty dąb laminat również.Wejdz sobie na strone 63 i tam jest moja kuchnia z tym blatem orzechowym.

gahan
28-11-2011, 10:00
MMartka, oglądnęłam Twoje zdjęcia, wiesz, trudno z nich określić, czy blat jest za ciemny... opieram się raczej na Twoich spostrzeżeniach i odczuciach.
Teraz się boję,że mi również ten blat nie będzie leżał, chociaż sam w sobie jest bardzo ładny. Uznałam,że blat spasuje się do podłogi, ale zupełnie mi wypadło z głowy,że mam okno w złotym dębie:-( Nieustannie myśleeeć...
Cały czas miałam wizję prawdziwego, dębowego blatu. Naczytałam się mnóstwo na temat olejowania, utrzymania itp. i byłam na 100% przekonana,że to to. Moi znajomi kupowali kuchnię rok temu w podobnej promocji i sama ich namawiałam na blat olejowany, chociaż trochę się obawiali. Kupili. I powiedzieli,że owszem, może być, ale tak do końca nie są zadowoleni z wyglądu. Starali się go dobrze zaolejować, jest gładki, ale pod palcami czuć różnicę na łączeniach klepek, blat pod dotykiem wydaje się jakby był pofalowany. Może to była jakaś partia niezbyt udana? Blaty, które tu widziałam na forum wyglądały estetyczniej i ładniej.Może to też kwestia oleju, nie wiem, w każdym razie zrobiłam się ostrożniejsza, chociaż nadal uważam,że co drewno to drewno.
W moim przypadku cena też odegrała swoją rolę.
Poczekam do montażu, ostatecznie załadujemy blaty z powrotem do auta i dawaj...do Katowic na wymianę:-)
Acha, MMartka, masz już kuchnię gotową? Rzuć zdjęcia ....:-)
Edyduję post: MMartka napisałaś,że blaty dopiero zamówiłaś, więc powyższe zdanie nieaktualne:-)

gahan
28-11-2011, 10:33
Ja kupowałam podobny model w Warszawie, ale nie widziałam opcji z wyciąganą wylewką na sklepie. Nie słyszałam nic o tym, żeby ją wycofywano z powodu wad. Są zatem dwie opcje - albo sklep wycofuje model, bo mu się kiepsko sprzedawał, albo jest chiwlowy brak asortymentu ze względu na promocje kuchenne. Podpytaj bezpośrednio w Ikea.

Tak, tak, w Katowicach były modele: biały, czarny, stal , wszystkie po 199zł., a ta bateria z wyciaganą wylewką za 399zł. Mam nadzieję,że to chwilowy brak, ale pani w sklepie nie umiała mi powiedzieć czy na pewno będą po Nowym Roku.
Dodam tylko,że znajomi kupili białą w ubiegłym roku. Niestety biała farba już częściowo poodpryskiwała przy samym wylocie wody, nie wygląda to estetycznie.Nie wiem czy to się nadaje do reklamacji.

Aantenka
28-11-2011, 10:54
Gahan Hej, cóż sądząc po opiniach na forum dotyczących zlewów i Twoją odnośnie kranu to sprzęty tego typu z Ikei do trwałych nie należą. Ale reklamować zawsze można, a nawet trzeba, w Ikei raczej rzetelnie podchodzą do tego. Powodzenia w szukaniu, a w międzyczasie może poszukasz czegoś innego. Chociaż ja mam zlew metalowy z ikea i powiem, że poza ikea trudno było dobrac ładny kolor kranu do tej blachy (szukałam w niezbyt wysokim przedziale cenowym ;))
A tak na marginesie - ja się nie do konca z tym kranem zaprzyjaźniłam. Jest wysoki i łatwo z niego się korzysta nalewając coś, ale przy myciu mnie irytuje, bo leci z niego cienki długi strumień i łatwo wszystko naookoło opryskać.... Przynajmniej mnie. Gdybym miała zlew koło okna, to bym sobie na pewno ten model darowała właśnie z tego względu.

Aantenka
28-11-2011, 10:58
MMartka, oglądnęłam Twoje zdjęcia, wiesz, trudno z nich określić, czy blat jest za ciemny... opieram się raczej na Twoich spostrzeżeniach i odczuciach.
Teraz się boję,że mi również ten blat nie będzie leżał, chociaż sam w sobie jest bardzo ładny. Uznałam,że blat spasuje się do podłogi, ale zupełnie mi wypadło z głowy,że mam okno w złotym dębie:-( Nieustannie myśleeeć...
Cały czas miałam wizję prawdziwego, dębowego blatu. Naczytałam się mnóstwo na temat olejowania, utrzymania itp. i byłam na 100% przekonana,że to to. Moi znajomi kupowali kuchnię rok temu w podobnej promocji i sama ich namawiałam na blat olejowany, chociaż trochę się obawiali. Kupili. I powiedzieli,że owszem, może być, ale tak do końca nie są zadowoleni z wyglądu. Starali się go dobrze zaolejować, jest gładki, ale pod palcami czuć różnicę na łączeniach klepek, blat pod dotykiem wydaje się jakby był pofalowany. Może to była jakaś partia niezbyt udana? Blaty, które tu widziałam na forum wyglądały estetyczniej i ładniej.Może to też kwestia oleju, nie wiem, w każdym razie zrobiłam się ostrożniejsza, chociaż nadal uważam,że co drewno to drewno.
W moim przypadku cena też odegrała swoją rolę.
Poczekam do montażu, ostatecznie załadujemy blaty z powrotem do auta i dawaj...do Katowic na wymianę:-)
Acha, MMartka, masz już kuchnię gotową? Rzuć zdjęcia ....:-)
Edyduję post: MMartka napisałaś,że blaty dopiero zamówiłaś, więc powyższe zdanie nieaktualne:-)

gahan - spokojnie przymierz u siebie i się nie przejmuj na zapas :) U MMartki, której sama zresztą sugerowałam jaśniejsze rozwiązanie, ciemny blat po prostu nie do końca pasował do stylu kuchni który chciała mieć i przy jej ustawieniu mebli i płytkach po prostu nie wydawał się być najlepszym rozwiązaniem. Mnie się wydaje, że kwestia okna w innym kolrze nie jest decydującą - przymierzysz, zobaczysz czy do Ciebie przemawia, a jak będziesz miała wątpliwości, to wrzuć tutaj parę dobrych fotek i ktoś Ci doradzi.

gahan
28-11-2011, 11:16
Aantenka, widzisz, ja byłam zainteresowana właśnie tym tańszym modelem. Jak zobaczyłam,że biała odpryskuje, to czarną sobie też darowałam. W końcu obie baterie są malowane. Została bateria ze stali szczotkowej ( tak to się chyba nazywa), tu mamy pewne,że nic nie odpryśnie :-) Ale jak zobaczyłam model z wyciąganą wylewką to uznałam,że za bony,które dostałam za zakup mebli biorę właśnie tą.Chodziło mi właśnie o to chlapanie, a tak wyciągam wąż niziutko do zlewu i spokojnie opłukuję sałatę:-)Tym bardziej,że mój zlewozmywak znajduje się pod oknem.
Z drugiej strony nie żałuj,że kupiłaś właśnie ten model z wysokim kranem - ja u mojej siostry zawsze się wkurzam, jak potrzebuję szybko nalać wody do dużego gara, albo wiaderka -nigdy nie wejdzie pod kran, bo za nisko wylewka. W łazience- bateria sztorcowa - to samo, więc trzeba wejść pod prysznic.
Wszędzie zaplanowałam wysokie, ruchome wylewki - w łazienkach. Jak będę musiała zmyć farbę z głowy to pod sztorcową baterię jej nie włożę:-), a pod wysoką już tak..

Co do blatu - dobrze radzisz, poczekam, zobaczę, poradzę się tu na forum.
Swoją drogą ten nieszczęsny złoty dąb ( okna) trochę determinuje inne wybory kolorystyczne w pomieszczeniu. Przy wyborze okien patrzyłam na wygodę w myciu i utrzymanie w czystości. W środku mogłyby być białe i wówczas byłoby łatwiej dopasowywać resztę.

MMartka
28-11-2011, 11:21
gahan spokojnie może pasować do Ciebie idealnie wrzuć zdjęcia jak zamontujesz zobaczymy jak sie komponuje z podłogą i całą resztą
u mnie są 2 okna aż , pod jednym będzie zlew i blat wiadomo, a pod drugim oknem chce sobie zamontować sam blat na nóżce tkai ala stolik i naprawde te 2 kolory by ze sobą nie grały. wrzucam ci linka gdzie jest ten twój blat-uważam że kuchnia wygląda naprawde super:
http://szybkiemetamorfozy.pl/index.php/component/portfolio/category/4?start=18

co do drewnianych blatów... dla mnie są najpiękniejsze i wierze że kiedyś będzie mnie na nie stać i będę miała do nich dużo cierpliwości:-)
jak tylko kupie te z Juana w złotym dębie wrzuce fottke

co do baterii i zlewu-mi sie marzy elverdam i zlew ceramiczny jednokomorowy z ociekaczem za 79zł który sie nakłada na zlew- IKEA
póki co nie namówiłam męża na te 2 produkty..ale będę nadal próbować:-)

gahan
28-11-2011, 11:36
Dzięki MMartka za link :-) poprawiłaś mi humor, naprawdę :-) Czekam niecierpliwie na fotki.

hanabanana
03-12-2011, 21:01
Moja IKEOWSKA kuchnia wygląda tak :) Zdjęcie w załączniku88425 Nie jest jeszcze wykończona, ale użytkuje mi się ją dobrze (chociaż blat bukowy rozwarstwił mi się nieco przy płycie ind,.) pozdrawiam wszystkich użytkowników kuchni :)

jarte
05-12-2011, 08:53
to kuchnia Ramsjo tak? Bosko wygląda. Zastanawiam się nad nią, tylko mam obawy, czy będzie łatwo ją czyścić, w końcu to zabejcowane drewno. Masz już jakieś doświadczenie w tym względzie? można tez prosić o więcej zdjęć gotowej kuchni. W mojej IKEI nie ma wykonanej kuchni z jasnymi frontami RAMSJO, można tylko zobaczyć pojedyńczy front, a to jednak co innego niż jak widać cała kuchnię, a nie jeden front. Jeśli nie wybore RAMSJO to będzie Lindigo lub ewentualnie Abstrakt biały.

A i uwaga dla tych co chcą kupić te nowe białe bez połysyku fronty z wbudowanymi uchwytami ( nie pamiętam jak sie nazywają). Bardzo trudno otworzyć drzwi lodówki lub zmywarki - nie najlepiej się otwiera za te uchywty jesli jest duże obciążenie - wczoraj byłam w Ikei i to zauważyłam.

agusiakq
08-12-2011, 20:17
Po dlugim poszukiwaniu znalazlam w jaki sposob ma wygladac moja kuchnia.

Przekonalam sie w koncu do wiszacychszafek lecz pojawil sie problem :o

Kuchnie wbralam z Ikei szary abstrakt

Glebokosc szafek stojacych jak i kominow to 60 cm natomiast wiszacych chyba 37 cm i tu jest problem....

Jak zawiescic gorne szafki aby byly w lini prostej z kominami tzn . aby nie byly cofniete do tyl

Napewno mozna domurowac sciane lecz nie chcialabym az tak sie paprac ;-)

Myslalam tez o jakims stelazu zamocowanym do sciany do ktorego beda przyczepione szafki a luke od spodu wypelnic Gk i zrobic osiwtlenie podszafkowe w nim



Czy Wy znacie jakis prosty inny sposob na taki montaz szafek???

http://www.kuchnie-nowoczesne.net/images/kuchnia_w_czerwieni.jpg

bosia
08-12-2011, 21:00
Znacie. :)
Po prostu zamiast korpusow szafek gornych zastosuj korpusy szafek dolnych.
Od razu powiem, ze mam tak u siebie, wiec sie da.

agusiakq
08-12-2011, 21:08
Znacie. :)
Po prostu zamiast korpusow szafek gornych zastosuj korpusy szafek dolnych.
Od razu powiem, ze mam tak u siebie, wiec sie da.

hmmm a znjade gdzies foto Twojej kuchni??

Nie objasz glowa o szafki? ;-) Bo wlasnie sie nad tym zastanawiam czy nie bedzie to mialo miejsca przy glebokich gornych szafkach ;-))

hanabanana
09-12-2011, 09:06
Witam
Tak, to kuchnia Ramsjo. Czyści się ją bardzo łatwo - wszystko elegancko schodzi: tłuszcz, konfitura etc. Polecam gorąco. Drewno ma kolor zimny w świetle dnia, ale ciepły wieczorem, kiedy zapalam światło. Z czyszczeniem i użytkowaniem blatu nie ma również problemu (pociągnęłam drewno Duńskim olejem 3x). Postaram się wrzucić więcej fotek,
pozdrawiam
H.

bosia
09-12-2011, 10:19
Szafki dolne, rowniez w Twojej inspiracji sa wysuniete w stosunku do gornych, a to juz latwiejsze do osiagniecia, bo dolnych nie wieszasz.
Wypelnienie przestrzeni miedzyszafkowej tez mozesz zdystansowac od sciany, tak jak pisalas wyzej, lub zastosowac gleboki blat, chociaz pierwsza opcja moim zdaniem lepsza optycznie i wygodniejsza.
:)
(moja kuchnia ma zupelnie inny uklad, wspomnialam tylko, ze zastosowalam korpus szafki dolnej na gorze, jak rowniez gornej na dole ;), ale przy twoim ukladzie nie ma takiej potrzeby )

agusiakq
09-12-2011, 11:06
hmmm musze jeszcze to ogarnac co i jak zrobic aby wygladalo dobrze

zawieszenie dolnych szafek ok tylko przeciez one zawsze u gory maja "dziure" na blat wiec jak wtedy wygladaja boki szafki??

chyba najlatwiej bedzie zrobic ten stelaz i obudowac Gk

Sama sobie robie pod góre :bash:

bowess
09-12-2011, 11:39
Na zamieszczonym zdjęciu wysokie szafki po bokach mają głębokość szafek wiszących. Zlicowanie szafek górnych z wysokimi o większej głębokości spowoduje, że kuchnia będzie niewygodna do pracy. Choć wydaje się, że w zasadzie pracuje się przy blacie, to jednak przy wielu czynnościach nachylamy się lekko nad nim, a głęboka szafka górna raczej to uniemożliwi. No chyba, że będzie miała dolną krawędź ponad Twoją głową, ale to też kiepsko, bo po zawartość takiej szafki będzie niewygodnie sięgać. Najbardziej zbliżony efekt do pokazanego na zdjęciu dałoby użycie szafek wiszących do utworzenia słupka. Akurat trzy szafki wiszące dają wysokość stojącej wysokiej. Do dolnej można przykręcić nóżki, a dwie powyżej zamocować do ściany.

agusiakq
09-12-2011, 11:51
Najbardziej zbliżony efekt do pokazanego na zdjęciu dałoby użycie szafek wiszących do utworzenia słupka. Akurat trzy szafki wiszące dają wysokość stojącej wysokiej. Do dolnej można przykręcić nóżki, a dwie powyżej zamocować do ściany.

Słupek niestety musi byc 60 gl. bo bede miala zabudowany piekarnik z 1 a z 2 strony lodowke......

Blat i dolne szaki beda wysuniete do przodu wiec gorne szafki nie powinny przeszkadzac bo roznica miedzy szafkami gornymi a dolnymi bedzie jak w standardowej kuchni


hmmmmm mysle dalej
moze cos nowego mi sie "urodzi "

barbe-cue
11-12-2011, 23:43
jarte, nie wiem, czy zaglądasz jeszcze do Renki Grabow (Jankowo); na wszelki wypadek zamieszczam i tutaj moją odpowiedź:

Raz kozie śmierć - kupiłam kuchnię Ramsjo. Część szafek mam już zamontowanych i muszę powiedzieć, że wyglądają fantastycznie! W Ikei przyglądałam się innym frontom, ale jak dla mnie wyglądają strasznie plastikowo i byłam tym dość zawiedziona (zwłaszcza Stat, bardzo popularny na forum, z bliska wygląda bardzo, ale to bardzo badziewnie - z góry przepraszam użytkowników, to jest moje osobiste zdanie). Ramsjo jest z malowanego drewna i to widać - słoje lekko prześwitują i wygląda to bardziej naturalnie. Powierzchnia nie jest tak gładka jak frontów lakierowanych czy oklejanych, ale dla mnie to zaleta - w razie gdyby faktycznie bardzo się brudziły lub gdyby kolor mi się znudził, można bez problemu przemalować. Mniejsze też jest ryzyko łuszczenia czy odpryskiwania niż w przypadku lakierowanych. Gdzieś czytałam opinię, że Ramsjo wpada w lekko różowy ton, ale ja niczego takiego nie zauważyłam. Zabawne jest to, że ja sobie dokładnie takie fronty wymyśliłam (ramka z frezem plus płycina), zanim jeszcze wiedziałam, że jest coś takiego jak Ramsjo (a przed ikeą generalnie broniłam się rękami i nogami). Mogę zatem powiedzieć, że ikea zrobiła te fronty na moje specjalne zamówienie ;).

Jak kuchnia będzie gotowa, to wrzucę fotki.

hanabanana, kuchnia fajna. Czy będziesz wykańczała górę wysokich szafek gzymsem? Chodzi mi o taki pasek dekoracyjny:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80184547/
Polecam - wygląda to naprawdę efektownie.

jarte
12-12-2011, 09:25
barbe-cue tez mi sie inne wydawały zbyt plastikowe. Kupiłam sobie więc dwa fronty: lidingo i Ramsjodo porównania ( mozna oddac bezterminowo) i zawiozłam najpierw do domu gdzie obecnie mieszkam ( tam Ramsjo wydało mi się o niebo lepsze, bo nie plastikowe,ale przykładałam do dębowej podłogi i wtedy wydawało mi się białe). Za lidingo przemawiała praktyczność- na pewno nie bedzie łatwo go zniszczyć/pobrudzić,ale jednak chciałm coś bardziej naturalnego. potem zawiozłam oba fronty na budowę i tu niestety wielkie rozczarowanie. Ramsjo ładne, ale kompletnie nie pasuje mi do podłogi! Mam jasne płytki na podłodze w ciepłym odcieniu. Jak położyłam na nich ten front Ramsjo to się załamałam - widzę róż, o którym ludzie piszą, potem jeszcze z ciekawości przyłożyłam je do białych płytek w lazience przy sztucznym oświetleniu - róż był jeszcze większy. Gydyby te fronty były białe kupiłabym je od reki bo mi sie podobają, niestety nie psują do ojiej kuchni, Barbe-cue pewnie masz podłogę w takim odcieniu ze nie widać tego różu - w końcu przy tych frontach sporo zależy od otoczenia. Z żalem musze z nich zrezygować ( choć za tą cenę te drewniane fronty to są jak za darmo i chyba wogóle zrezygnuję z ikei. Teraz to się zaczynam nawet zastanawiac nad ciemnymi meblami do kuchni, Z Ramsjo jest też ciemna wersja, ale ona z kolei jest troche za ciemna chyba jednak jak dla mnie.
Niemniej czekam na zdjęcia. A dla niezdecydowanych polecam kupić 1 fornt ( o ile dobrze pamietam drzwi szer. 40cm kosztuja 90zł i mozna je rwrócic jesli esię nie poniszczy opakowania. Ze względu na specyficzny idceń nie do wsyztskiego tego meble bedą pasować.
A co do brudzenia się to tez stwierdziałm, z emożna je przemalowac w razie czego, jednak nei chce tego robić na nowej kuchni, tzn przemalowywac ze wzgledu na ten rózowawy odcień.

gahan
12-12-2011, 10:04
Ja zrobiłam podobnie - kupiłam najmniejsze dostępne fronty z lidingo i ramsjo i przyłożyłam do płytek w kuchni.
No moich spasowały się fronty z lidingo, ale ja mam płytki w ciepłym ecru.
Też się zachwycałam ramsjo, ze względu na drewno, ale wybierając ten front trzeba wcześniej pobiegać z różnymi płytkami i próbować dopasować.
Myślę,że tego "różowawego " odcienia można będzie uniknąć zestawiając front z odpowiednią płytką lub nie kłaść płytki wcale.

jarte
12-12-2011, 10:49
no właśnie przy podłodze z drewna ( parkiet dąb taki ciepły odcień) tego różu nie byłotak widać

jarte
12-12-2011, 11:05
http://www.bing.com/images/search?q=ramsjo+kitchen&view=detail&id=3359876A5FFD161F7B24A18655D2D036CCF6D8FA&first=61&FORM=IDFRIR

http://www.houzz.com/photos/344271/IKEA-Ramsjo-White-kitchen-2011-modern-kitchen-dc-metro

tutaj widac jaki jest kolor tych jasnych frontów Ramsjo w porównaniu do białego
a tu z innym kolorem, wyglada super
http://2.bp.blogspot.com/_r4VQWvGaLmU/TQi4HS-xFZI/AAAAAAAAAyg/yv8Bz6eAR1w/s1600/15deckitchen.jpg

http://3.bp.blogspot.com/_r4VQWvGaLmU/TMsl5FN4pFI/AAAAAAAAAoY/ugWzpZUxtoI/s1600/ikearamsjo2.jpg

ciemne Ramsjo tez wyglada nieźle, nawet bardzo eleganco, jednak boje się ze jednak jest za ciemne
http://www.housetweaking.com/wp-content/uploads/2011/06/ikea-ramsjo-kitchen.jpg
http://3.bp.blogspot.com/-YpHqbWZPQWs/TWKgOCJkSNI/AAAAAAAAFpk/TW_PKyGL0mA/s1600/ikea-black-kitchen-ids11.bmp

http://www.ikeafans.com/images/wordpress/uploads/2010/07/cuisine-faktum-ikea.jpg

barbe-cue
12-12-2011, 11:25
Być może faktycznie coś jest na rzeczy z tym odcieniem Ramsjo. Ja mam kuchnię od północy, do tego zimny odcień ścian, dębowe deski na podłodze (też raczej chłodny odcień), więc u mnie raczej wpada w szary (taki jasno-drewniano-szary) niż różowy. Wrzucam zdjęcie, chociaż kuchnia jeszcze nie skończona (na górze będzie listwa przysufitowa, na dole cokoły, plus oczywiście uchwyty i boczne panele), ale jak skończę, to podmienię.

Kolor, jaki ma Ramsjo w mojej kuchni, widać w zestawieniu z czystobiałymi drzwiami i bokami szafy.

Ja z kolei miałam inną niespodziankę z odcieniami, a mianowicie farba na ścianie, która miała być szara, u mnie wyszła szaro-błękitnawa (Dulux - dotyk mgły). Początkowo chciałam przemalowywać, ale okazało się, że świetnie współgra z płytkami nad ciągiem kuchennym, więc zostawiłam. Teraz bardzo mi się podoba. Przed drugim malowaniem maznęłam kawałek ściany Bondexem (kolor "szarotka"). Z kolei ten kolor, który na próbniku wyglądał naprawdę szaro-szaro, u mnie wyszedł (w porównaniu z duluxem) żółtawo-bury, jak surowa zaprawa cementowa ;). W sam raz dla wielbicielek greige, czyli szaro-beżowego.

PS. A Lidingo też są b. ładne. Ponieważ (jak widać na obrazku) mam ponadstandardowo wysokie mieszkanie (nadstawki na szafach kuchennych robione są ze stojących szafek wys. 70cm), to w sypialni też robiłam nadstawkę nad szafą pax. Pax wybrałam z frontami Birkeland, a nadstawki zrobiłam właśnie z Lidingo. Zgrały się idealnie, chociaż muszę przyznać, że po bliższych oględzinach można zobaczyć, że te fronty od pax-u są nieco solidniejsze. Lidingo z kolei wpada w odcień bardziej śmietankowy, żółtawy, więc w mojej kuchni nie pasowałby zupełnie.

EDIT: dorzuciłam zdjęcie zabudowy z wykończoną górą (ale bez cokołu na dole :)).

barbe-cue
12-12-2011, 11:55
No to jeszcze wrzucę ciekawe ramsjo z sieci (znalezione na ikeafans). Połączenie jasnego i ciemnego Ramsjo + wykończone na górze do sufitu (podobny efekt chciałabym uzyskać u siebie). Bardzo mi się podoba takie "wbudowanie" szafek i generalnie kombinowanie z ikeą, żeby jak najmniej przypominała ikeę ;)

lucynao
12-12-2011, 20:59
Przeglądałam forumowe dyskusje o problemie z doborem nie-ikeowskiej lodówki do zabudowy, bo właśnie stoję przed tym problemem - nie chcę Whirpoola. Zamrażalnik, który jest na dole, w prawie każdej lodówce, jaką oglądam, jest niższy od ikeowskiego i nijak się nie spasuje z drzwiami obudowy. I wpadłam na pomysł - pomóżcie mi ocenić, czy głupi, czy genialny - żeby lodówkę w szafce postawić na dodatkowej półce, tak, żeby spasować górę zamrażarki z górą dolnych drzwiczek od zabudowy. Tylko nie wiem, czy ta dodatkowa półka wytrzyma ciężar lodówki? Może macie jakieś doświadczenia, albo macie kogo zapytać? Ja zapytam pojutrze w katowickiej Ikei.
Jeśli idzie o fronty, to zdecydowałam się na czarny Nexus. Podobają mi się kremowe kuchnie, ale ja będę miała tylko aneks kuchenny w pokoju z ciemnymi meblami i stwierdziłam, że w tej sytuacji lepiej będą się prezentowały ciemne fronty.
Jeśli macie jakieś zdjęcia z fajnymi pomysłami na Nexusa, to chętnie się zainspiruję:yes:.

MMartka
13-12-2011, 07:49
Witam, ja nadal stoje w tym samym miejscu ze swoją kuchnią, blatu nie zamówi.am bo nie mam sprzętu-szukam
Jaki sprzęt będzie u Was w kuchni??podzielcie sie opiniami i wyborami

Aantenka
13-12-2011, 12:32
MMartka, jest oddzielny wątek jeśli chodzi o wybór sprzętu, "Jaką lodówke, zmywarkę i piekarnik polecacie".
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144448-Jaka-lodówkę-zmywarkę-i-piekarnik-urządzamy-kuchnie/page130

Ja mam piekarnik Electrolux i zmywarkę Siemens 60cm w zadbudowie i nie było problemu z wpasowaniem i do mebli Ikea. Lodówkę pod zabudowę z Ikei odpuściłam sobie właśnie z powodu rozmiarów.

jarte
13-12-2011, 13:06
barbe-cue super. Widzę, że do Twojej podłogi i ścian pasuje to jasne Ramsjo. Jak będziesz mieć więcej zdjęć to wklejaj bo jestem ciekawa całości.

VTS
13-12-2011, 17:03
Hej, fajnie piszecie, profesjonalnie podchodzicie do aranżacji kuchni Ramsjo, Lidingo teraz Nexus. Podpatruję ale dlaczego nie rozpatrujecie wersji z Liljestad? dlatego że ciemna czy klasyczna? Ja się miotam straszliwie :confused: projekt narysowałam i nie mogę zdecydować się na fronty dlatego śledzę każdą Waszą wypowiedź. Tak wiele czynników trzeba brać pod uwagę.
pozdrawiam :)

magdazaba
13-12-2011, 18:07
Ja mam mastercooka - mimo, że pan w ikei mówił , że wymiary są standartowe to i tak musieliśmy się namęczyć ze zmywarkę - front pasował, ale dziury jakie kazali wydziergać od mastercooka wypadały we froncie na dziurze do zawiasów oraz na cienkiej części fronty (fagerland) - ale trochę pokombinowaliśmy, coś dokleiliśmy od spodu i wygląda ładnie.
Kuchnia moja taka normalna, jeszcze jej trochę brakuje (nogi do zasłonięcia, zabudowa okapu i przymocować listwy przyścienne)

http://images38.fotosik.pl/1237/01391ee681c02b74m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=01391ee681c02b74)

http://images40.fotosik.pl/1239/3b3809c136297f2am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3b3809c136297f2a)

http://images45.fotosik.pl/1249/336ba09a7392c780m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=336ba09a7392c780)

gahan
13-12-2011, 21:26
luzynao, a mnie facet w sklepie ze sprzętem agd przekonywał, że nie produkują lodówek do zabudowy w rozmiarach " misz-masz"- czyli jak się komu podoba, ale w trzech, bodajże, wymiarach i muszą się spasować z szafkami ikeowskimi.
Owszem, mi też się w sklepie wydawało,że lodówka ma za nisko zamrażarkę i sama zamrażarka nie kończy się na wysokości blatu kuchennego, ale mnie potem oświeciło,że przecież lodówka będzie stała w zabudowie na cokole.

hanabanana
14-12-2011, 07:49
Witam,
Barbe-cue, nie myślałam o wykończeniu góry cokołem, ale w sumie to ciekawy pomysł. Mam białe cokoły na dole przy podłodze i przy moich szarych ścianach wyglądają nader efektownie:)
Piszecie dziewczyny o dopasowaniu frontów do podłóg. Ja ze swoją podłoga miałam cyrki. Zamówiłam z Wa-wy płytki gres polerowany bardzo jasny szary. Po przywiezieniu przez kuriera, nie rozpakowywałam ich, ponieważ do kuchni było jeszcze daleko. Po 4 miesiącach przewiozłam je do mieszkania i odpakowałam i tu..... o mamo, to odcień ECRU!!! Byłam totalnie załamana! W życiu nie chciałam ecru. Jestem fanką chłodnych odcieni. Oczywiście była to moja wina że nie sprawdziłam wcześniej. Siostra przekonała mnie jednak że płytki fajne i nie powinnam odsyłać. No i zostały. Dobrze połączyły się z Ramsjo i naprawdę nie widzę żadnego różowego odcienia. Ale fakt, należy wszystko sprawdzić w dziennym świetle. Mam nadzieję że nie będziecie wychodzić z waszych kuchni (takie będą odlotowe), pozdrawiam
H.

barbe-cue
14-12-2011, 22:26
hanabanana, myślałam raczej o takim pasku dekoracyjnym, niż klasycznym cokole (czy też raczej gzymsie). Ikea ma paski dekoracyjne pod kolor frontów (nie są białe jak cokoły podłogowe). Ramsjo jest bardzo ładny, bo jest profilowany (z frezem), a nie kanciasty. Zerknij jeszcze raz na link, który wcześniej podałam, a szczególnie na instrukcję montażu - tam jest pokazane, jak wygląda po zamontowaniu. Chociaż w sumie jeszcze raz obejrzałam Twoją kuchnię i nie mam pewności, czy akurat u Ciebie będzie pasował - uchwyty i pozioma szafka wisząca nadają dość nowoczesny wygląd, a ten pasek dekoracyjny chyba lepiej wygląda w kuchniach klasycznych, retro. Ja u siebie będę wykańczała wysokie szafki do sufitu (za pomocą listew przysufitowych, a nie tych pasków ikei), tak żeby wyglądały jak wbudowane. Pojutrze idę zobaczyć, co pan stolarz wyczarował, już nie mogę się doczekać.

barbe-cue
15-12-2011, 09:36
VTS, fronty liljestad są bodaj najsolidniejszymi z całej oferty ikei (dąb!). Są bardzo ładne, ale moim zdaniem ich piękno może pokazać tylko odpowiednia aranżacja, tj. bardzo jasne tło. Absolutnie należałoby wykluczyć ciepłe beżyki, oranże, zółcienie. Czyli - chłodne odcienie na ścianę (najlepiej biała lub biel złamana, ale w zimnym odcieniu, raczej szarawym, niż śmietankowym ecrue), na podłodze na pewno nie deski (chyba że bielone), a raczej jakiś szary kamień lub gres. Blat też raczej jasny. Wpisz sobie w google w opcję grafika "liljestad" i zobaczysz mnóstwo przykładów, jak drewniano-brązowe otoczenie może zdusić liljestad - robi się ciemna nora, albo góralska chata, cała w drewnie i brązach ;)

Załączam kilka obrazków, które znalazłam w sieci, które pokazują liljestad w otoczeniu jasnych, chłodnych kolorów. Dwa pierwsze obrazki to aranżacje ikei. A ten trzeci to prostu miodzio! Ale zwróć uwagę, że są to bardzo jasne wnętrza, z dużymi oknami.

Z drugiej strony, tak sobie myślę, że to kwestia upodobań. Jeśli chcesz uzyskać efekt "swojskiej, ciepłej" kuchni (jak u magdazaba ciut wyżej) i jeśli dobrze się czujesz w takim otoczeniu, to oczywiście moje powyższe rady spokojnie zignoruj ;) Nie twierdzę, że moje upodobania estetyczne są jedynie słuszne. Ja po prostu chyba źle bym się czuła w drewniano-beżowym wnętrzu, dlatego - gydybm MUSIAŁA wybrać liljestad - maksymalnie bym wychłodziła ich otoczenie.

Jeśli chodzi o mój wybór (dlaczego nie liljestad), to przede wszystkim mam za ciemną kuchnię (od północy), a ciemne fronty wymagają jednak doświetlenia. Poza tym od początku brałam pod uwagę wyłącznie drewnianą podłogę, a drewno na podłodze i drewno na frontach to - jak pisałam wyżej - już dla mnie za dużo. No i nie do końca podoba mi się taki rodzaj płyciny (wypukła), dlatego wybrałam ramsjo, które ma płycinę płaską. Gdybym chciała ciemne meble, to pewnie wybrałabym ramsjo brązowe.

VTS
15-12-2011, 16:16
barbe-cue, dzięki za cenne uwagi i fotki, b. dobrze to widzisz i czujesz, absolutnie nie kuchnia magdazaby :no::o. Jeszcze mam trochę czasu na ostateczną decyzję. Chodzi o to że mam parę mebli "z duszą" po babci oraz kupowanych z rozmysłem na starociach, muszę więc pogodzić ten eklektyzm. Póki co trzymam się Twoich sugestii i ewentualnie jeszcze zapytam, pozdrawiam :)

barbe-cue
15-12-2011, 17:09
VTS, cieszę się, że mogłam pomóc! Jeśli planujesz wstawienie wiekowych (i - jak się domyślam - ciemnych) mebli, to tym bardziej zadbaj o jasne otocznie, żeby pięknie te meble wyeksponować. Na pewno wyjdzie Ci piękny dom! Zerknij jeszcze raz na to trzecie zdjęcie, które załączyłam - tam fantastycznie widać właśnie taki klasyczno-elegancki styl, z domieszką prostych, nowoczesnych dodatków (sprzęt agd, uchwyty, lampa). Ja u siebie wymyśliłam, że całą stałą zabudowę (czyli kuchnię, bibliotekę i duuużą szafę garderobianą) zrobię białą, po to żeby bez problemu zaszaleć z ciemnymi, ruchomymi meblami. Lubię mahoń i politurowany orzech, ale trzeba je dość oszczędnie dozować, żeby nie zdominowały wnętrza.

VTS
15-12-2011, 17:33
barbe-cue, dobrze mówisz ;), trzecie zdjęcie jest faktycznie bezbłędne - wolnostojąca biała lodówka, biały komplet stołowy, jasny blat i podłoga tworzą spójną całość.
Twoja koncepcja urządzenia własnego domu jest pomysłowa; najpierw jasna baza i ciemne uzupełnienia:yes:, powodzenia.
Trudno jest urządzić przeciętnemu człowiekowi dobrze wnętrze, są co prawda tacy którzy mają ten dar, zmysł plastyczno - artystyczny, albo profesjonalni, wykształceni architekci. Póki co jest internet i FM:lol2:

lucynao
16-12-2011, 08:21
gahan problem w tym, że jak zamrażalnik ma 54 cm wysokości, a drzwi do niego w szafce 70 cm, to w te drzwi wejdą drzwi od chłodziarki, która jest nad zamrażalnikiem i nie da się wtedy otworzyć samej chłodziarki, tylko trzeba ją będzie otwierać razem z zamrażalnikiem. Chyba, że mi wyobraźnia szwankuje :-)

barbe-cue
16-12-2011, 08:36
lucynao, dzisiaj będę na budowie, to sprawdzę, jakie dokładnie wymiary ma zamrażarnik lodówki ikei (mam ten najwyższy model). Jeśli faktycznie Twój planowany zamrażarnik jest niższy od ikeowskiego i nie można wyregulować tego nóżkami, to zamiast montować wyższą półkę na wspornikach, lepiej chyba położyć na dnie szafki dodatkowe półki, np. 3 jedna na drugiej (tak żeby podwyższyć dno). Chodzi o to, że żaden wspornik półki nie utrzyma lodówki. Dno szafki jest wsparte na solidnych nóżkach, więc się nie zarwie, ale te wsporniczki dołączane do półek (czy nawet jakieś lepsze, jakbyś chciała kupować oddzielnie), są stanowczo za słabe - po prostu półka pęknie. Tylko trzeba by było zrobić z boku tych dołożonych półek wycięcia na zawiasy. Nie wiem, jaką lodówkę planujesz (może podaj model?), ale ja też początkowo chciałam jakąś inną, bo jakoś tak nie miałam przekonania do ikei. Znalazłam taką: http://www.euro.com.pl/lodowki-do-zabudowy/electrolux-enn31650.bhtml#opis Jej wymiary są niemal identyczne, jak tej z ikei.
Potem obejrzałam sobie dokładnie tę ikeowską i stwierdziłam, że jest bardzo ok. Plus 5 lat gwarancji w standardzie, więc jakby co, to niczym się nie martwię.

jarte
20-12-2011, 09:15
a czy ktoś wie czy w Polsce będzie brązowo- czerwona wersja Ramsjo,taka jak tu:
http://www.ikeafans.com/home/ramsjo-red-brown-new-for-ikea-kitchens-2012/
w stanach już jest do kupienia:
http://www.ikea.com/us/en/search/?query=ramsjo&pageNumber=2
tu zdjęcie gotowej kuchni RAMSJO w tym odcieniu:
http://www.flickr.com/photos/43233202@N00/5979092569/

Nie mogę się zdecydowac - ciemne ramsjo wydaje mi sięjednak za ciemne choć mam dużo okien, chciałabym drewnianą kuchnię, jeśli jednak nie kupię drewnianej w IKEI to juz pewnie w ogóle nie kupię, bo o ile inne ( fornirowana, czy foliowana, lakierowana na zamówienie moze będą zbliżone cenowo to drewniana na pewno byłaby na zamóienie sporo droższa co najmniej 2 razy ale raczej 3 razy nawet, w ilei na tej obenej promocji bez blatów wychodzi mi za około 8tys. czyli jak za kuchnię z drewnianymi forntami bardzo tanio

aksamitka
20-12-2011, 13:22
czy fronty ikeowskie maja już nawiercone dziurki pod uchwyt? jaka jest wysokość samej szafki dolnej bez nóżek i blatu)?

aksamitka
20-12-2011, 13:55
Kawałek mojej wąskiej kuchni.


http://img23.otofotki.pl/obrazki/tj285_IMG_7200.JPG
http://img23.otofotki.pl/obrazki/ze792_IMG_7197.JPG

co to za górne szafki? jaki maja wymiar?

magdazaba
20-12-2011, 15:09
czy fronty ikeowskie maja już nawiercone dziurki pod uchwyt? jaka jest wysokość samej szafki dolnej bez nóżek i blatu)?

NIE! Wszystko trzeba sobie samemu wywiercić, nawet ostatnia jak kupowałam szafkę to tył też trzeba było samemu dociąć.

mefiko
20-12-2011, 19:02
co to za górne szafki? jaki maja wymiar?

To szafki 60x70 cm, ostatnia to 50-tka.
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S09852547/#/S69890042

aksamitka
20-12-2011, 19:16
dziekuje :)

na jakiej sa wysokosci od blatu? nad kuchenka jest okap?

holekthc
20-12-2011, 22:46
Witam wszystkich
Jestem tutaj po raz pierwszy i juz spory czas studiuje cały temat kuchni IKEA.Razem z żoną zastanawiamy się nad kuchnią Ramsjo wraz z dębowym blatem robinym u stolarza na zamówienie.Moja żona ma troche watpliwości jezeli chodzi o sama kuchnie.Czy ktos kto posiada kuchnie RAMSJO biale moglby mi odpowiedziec czy zauwazyl jakies rozowawe zabarwienie frontow, poniewaz na niektorych forach mozna sie spotkac z taka opinia czego w sumie nie widac na zdjeciach, i czy ewentualny debowy blat nie podkresla tej domniemanej rozowosci?Po drugie czy kolor bialy blatow bardzo gryzie sie z bialym odcieniem szafek.Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc...

gahan
21-12-2011, 07:32
Witam wszystkich
Jestem tutaj po raz pierwszy i juz spory czas studiuje cały temat kuchni IKEA.Razem z żoną zastanawiamy się nad kuchnią Ramsjo wraz z dębowym blatem robinym u stolarza na zamówienie.Moja żona ma troche watpliwości jezeli chodzi o sama kuchnie.Czy ktos kto posiada kuchnie RAMSJO biale moglby mi odpowiedziec czy zauwazyl jakies rozowawe zabarwienie frontow, poniewaz na niektorych forach mozna sie spotkac z taka opinia czego w sumie nie widac na zdjeciach, i czy ewentualny debowy blat nie podkresla tej domniemanej rozowosci?Po drugie czy kolor bialy blatow bardzo gryzie sie z bialym odcieniem szafek.Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc...
Poczytaj kilka ostatnich stron, ten temat dopiero co przerabialiśmy...

aksamitka
21-12-2011, 13:01
na jakiej wysokosci jest piekarnik w szafkach FA711?

aksamitka
22-12-2011, 20:07
NIE! Wszystko trzeba sobie samemu wywiercić, nawet ostatnia jak kupowałam szafkę to tył też trzeba było samemu dociąć.

a czy sa choć zaznaczone gdzie wiercić?

Aleksandryta
22-12-2011, 22:05
a czy sa choć zaznaczone gdzie wiercić?
Nie. Ale kupujesz w IKEA szablon do wiercenia dziurek i już wszystko wiesz :D

91297

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/fixa-szablon-do-wiercenia__59378_PE165209_S4.jpg

aksamitka
23-12-2011, 13:47
na jakiej wysokości jest piekarnik w szafkach FA 711? FA 747? która szafka nadaje sie na zmywarke 60 ?

aksamitka
23-12-2011, 14:19
dzięki :)

czy do szafek w kpl sa juz nóżki czy trzeba je do każdej z osobna zakupić? w zestawie pokazało mi się tylko 4 szt nózek... wogole chyba nie dopracowane sa te zestawienia bo pokazuje mi filtry węglowe za 600zl i rure do okapu pomimo ze nie zaznaczyłam okapu:rolleyes:

czy laczenie blatu może być w szafce ze zlewem lub w szafce z kuchenka indukcyjna? tach mi wychodzi ze projektu :(

sylwerson
25-12-2011, 21:16
jestem wkurzona na siebie na maxa - zdawało mi się, że promocja na kuchnie trwa do końca grudnia - a tu do 24 :(:(:(

nie wiecie czasem, kiedy będzie następna podobna? albo kiedy była poprzednia - to można jakoś w przybliżeniu strzelać kiedy....

gahan
26-12-2011, 13:44
aksamitko,
nóżki do mebli kupuje się osobno;
jeśli program "liczy" okap i filtry - sprawdź szafkę nad płytą- być może w "opcjach" jest zaznaczony okap.
Po zmianach w projekcie za każdym razem trzeba przeliczyć listę zakupów, bo chyba z automatu się nie przelicza.
Blaty przelicz sama - nam planner dobrze ustawił blaty, ale w sklepie przed zakupem konsultantka przy omawianiu kuchni jeszcze raz dokładnie i optymalnie ustawiła łączenia blatów. Wydaje mi się,że łączenia pod zlewozmywakiem czy płytą to niezbyt dobry pomysł.
Czasem dziwnym trafem program potrafi ukryć niektóre elementy a potem wliczyć do listy zakupów. Ja próbowałam dodać połkę na wino, ale za każdym razem gdzieś ją " gubiłam", nie widziałam jej na projekcie, ale na liście zakupów były aż 4 szt.! W końcu okazało się,że weszły mi jakimś cudem do szafy przeznaczonej na lodówkę.
Ogólnie - jeśli nie zależy ci tak bardzo na dokładnej wycenie kuchni, to się nie przejmuj,że program bierze do wyceny jakieś filtry itp. W IKEA konsultant wszystko po kolei dokładnie przeanalizuje, krok po kroku szafki, cokoły, wykończenia, gzymsy i wtedy przedstawi ci dokładną wycenę. Wycenę z plannera traktowałam bardzo orientacyjnie i poglądowo.

kala67
26-12-2011, 14:51
jestem wkurzona na siebie na maxa - zdawało mi się, że promocja na kuchnie trwa do końca grudnia - a tu do 24 :(:(:(

nie wiecie czasem, kiedy będzie następna podobna? albo kiedy była poprzednia - to można jakoś w przybliżeniu strzelać kiedy....

poprzednia promocja była w sierpniu.......wtedy ja kupowałam swoja kuchnie..
Tylko warunki były gorsze.......za każdy sprzet AGD zakupiony wraz z kuchnią dawali 100 zl w bonie..

aksamitka
27-12-2011, 09:14
aksamitko,
nóżki do mebli kupuje się osobno;
jeśli program "liczy" okap i filtry - sprawdź szafkę nad płytą- być może w "opcjach" jest zaznaczony okap.
.

tak, wlasnie to zauwazylam, ciekawa jestem tylko czemu liczy 4szt nóżek, a reszty nie... oczywiscie dla mnie to nie ma wiekszego znaczenia, chcoc jak doliczylam nozli to doszlo sporo kasy, bo tanie one nie sa....

gahan
27-12-2011, 13:50
aksamitko,
nie kupowaliśmy nóżek w IKEA, ponieważ są dla mnie za wysokie, mąż powiedział,że kupi inne - gdzie i jakie nie mam pojęcia , bo jeszcze nie jesteśmy na etapie montażu, ale podobno nie ma z tym problemu i podobno tańsze..

aksamitka
27-12-2011, 14:47
a nie wiecie jakiej wysokości sa szafki stojące ( bez nóżek)?

gahan
27-12-2011, 15:00
a nie wiecie jakiej wysokości sa szafki stojące ( bez nóżek)?

Chyba 70cm + grubość blatu

aksamitka
27-12-2011, 15:04
a czyli z nóżkami i blatem będzie ok 90cm

gahan
27-12-2011, 15:12
dla mnie za wysoko :-(

aksamitka
27-12-2011, 15:13
serio? ja mam 157 wzrostu obecnie blat na 85 i juz mnie kręgosłup boli

gahan
27-12-2011, 16:08
no właśnie planuję 85cm, mimo,że jestem twojego wzrostu; u siostry jest 90cm i źle mi się do garnków zagląda :-)

hanabanana
29-12-2011, 08:03
to kuchnia Ramsjo tak? Bosko wygląda. Zastanawiam się nad nią, tylko mam obawy, czy będzie łatwo ją czyścić, w końcu to zabejcowane drewno. Masz już jakieś doświadczenie w tym względzie? można tez prosić o więcej zdjęć gotowej kuchni. W mojej IKEI nie ma wykonanej kuchni z jasnymi frontami RAMSJO, można tylko zobaczyć pojedyńczy front, a to jednak co innego niż jak widać cała kuchnię, a nie jeden front. Jeśli nie wybore RAMSJO to będzie Lindigo lub ewentualnie Abstrakt biały.

A i uwaga dla tych co chcą kupić te nowe białe bez połysyku fronty z wbudowanymi uchwytami ( nie pamiętam jak sie nazywają). Bardzo trudno otworzyć drzwi lodówki lub zmywarki - nie najlepiej się otwiera za te uchywty jesli jest duże obciążenie - wczoraj byłam w Ikei i to zauważyłam.

Witam,
Przepraszam że tak długo nie zaglądałam na stronę, a obiecałam Jarte dodatkowe zdjęcia mojej kuchni. W związku z dyskusją na temat różowego odcienia szafek Ramsjo zrobiłam zdjęcia za dnia, w zbliżeniu oraz ponownie w sztucznym oświetleniu. W mojej kuchni jest tylko biel :) chociaż na jednym zdjęciu może ktoś dopatrzyć się różowawych przebłysków - to tylko kiepska komórka :) Pozdrawiam wszystkich i życzę cudownego nowego roku w jeszcze lepszych kuchniach! (acha - kuchnia jest nie wykończona, robię to etapami, więc ten czarny pas nie będzie kończył się tak w połowie, no i nie mam jeszcze okapu)9205392054920559205692058

Aleksandryta
29-12-2011, 08:35
Dla mnie te nowoczesne uchwyty zupełnie nie pasują do tych stylizowanych frontów, jak również czarny lacobel(?) na ścianie , który stosuje się do minimalistycznych kuchni. Pierwszy raz widzę, że można tak kompletnie popsuć stylitykę kuchni z IKEI .....

misob
29-12-2011, 09:25
Witam wszystkich,
właśnie wczoraj autoryzowani montazyści IKEA skonczyli montaz kuchni - bardzo elegancko wyszla (szary abstract).
Jest tylko problem z montazem okapu wyspowego - nie chcieli sie podjac tego zadania.
Czy ktos ma namiar na sprawdzonego fachowca ktory zamontuje taki okap (Warszawa a dokladniej Pruszków).
Jak zrobie zdjecie, to wrzucę

Aleksandryta
29-12-2011, 09:36
Ale czym to tłumaczyli? Strop Twojego domu za słaby? U mnie zamontowali bez problemu.

aksamitka
29-12-2011, 16:51
no właśnie planuję 85cm, mimo,że jestem twojego wzrostu; u siostry jest 90cm i źle mi się do garnków zagląda :-)

i to najwazniejsze zeby było wygodnie :)


Witam,
Przepraszam że tak długo nie zaglądałam na stronę, a obiecałam Jarte dodatkowe zdjęcia mojej kuchni.

mnie tez sie wydaje ze uchwyty nie pasują do tych frontów

*milek*
29-12-2011, 18:03
Misob - koniecznie wklej fotki - waham się miedzy szarym abstraktem na dole a całą kuchnią w bieli (abstrakt, rubrik lub te nowe bezuchwytowe).

mayadaski
29-12-2011, 18:57
Milek, widzialm taka tylko ze szary byl u gory w naszej lokalnej IKEA....zakochalam sie;) tez taka chce:)

92136

Maja

*milek*
29-12-2011, 22:06
Cześć Maja :)

No fajnie wygląda, ale wiadomo - kobieta zmienną jest :rolleyes:
I kusi mnie mocno cała biała z tych nowych bez uchwytów - chociaż dziwczyny pisały, że się brudzą, ze względu na ten mat...

jarte
30-12-2011, 07:40
hanabanana dzięki za fotki, u Ciebie faktycznie Ramsjo nie wpada w różowy, ale najwidoczniej wszystko zależy od otoczenia, podłogi, koloru ścian, oświetlenia, ilości okien. itd.

aksamitka
30-12-2011, 08:42
Cześć Maja :)

No fajnie wygląda, ale wiadomo - kobieta zmienną jest :rolleyes:
I kusi mnie mocno cała biała z tych nowych bez uchwytów - chociaż dziwczyny pisały, że się brudzą, ze względu na ten mat...

byłam kilka dni temu na IKEI popatrzyłam na te fronty i faktycznie jakieś takie niezbyt udane, za daleka ładnie wyglądają, ale jak się przyjrzałam z bliska to faktycznie były bardziej brudne niż inne fronty, do tego ten mat sprawia ze one nie sa białe tylko takie lekko kremowe, i te uchwyty nie do końca sa wygodne, miałam kłopot z otwarciem zmywarki( są dość płytkie), szkoda bo pomysł na fronty był dobry..........

hanabanana
30-12-2011, 10:37
Dla mnie te nowoczesne uchwyty zupełnie nie pasują do tych stylizowanych frontów, jak również czarny lacobel(?) na ścianie , który stosuje się do minimalistycznych kuchni. Pierwszy raz widzę, że można tak kompletnie popsuć stylitykę kuchni z IKEI .....

Dla mnie te fronty nie są stylizowane, poza tym właśnie te minimalistyczne, proste uchwyty, kubistyczna bateria, bardzo prosta bez żadnych posrebrzeń płyta indukcyjna NIE nadaje kuchni ani typowo modernistycznego wyglądu ani typowo tradycyjnego. To może oświetlenie sufitowe też powinnam zmienić, i zawiesić żyrandol? Poza tym, moje meble w salonie na którą otwiera się kuchnia mają identyczny charakter, są w pełni drewniane i o dziwo producent (firma nie ikea) zastosował też takie nowoczesne uchwyty i nikomu z oglądających nie przyszło na myśl że nie pasują. Czarny pas ochronny na ścianie pięknie odbija światło i tonuje biel ścian i frontów. Poza tym planuje wyksponowac kuchnię za pomocą szklanych (nowoczesnych) eksponatów + trochę zieleni. Więc suma sumarum kuchnia dla mnie jest neutralna.
W Ikei jest o wiele więcej "stylizowanych" frontów, które są typowo rustykalne czy tradycyjne. Zwróć uwagę, że nie mam praktycznie górnych szafek, żeby właśnie nie dokładac ciężkości.
Pozdrawiam i życzę udanego Nowego Roku

grzanka
30-12-2011, 20:40
byłam kilka dni temu na IKEI popatrzyłam na te fronty i faktycznie jakieś takie niezbyt udane, za daleka ładnie wyglądają, ale jak się przyjrzałam z bliska to faktycznie były bardziej brudne niż inne fronty, do tego ten mat sprawia ze one nie sa białe tylko takie lekko kremowe, i te uchwyty nie do końca sa wygodne, miałam kłopot z otwarciem zmywarki( są dość płytkie), szkoda bo pomysł na fronty był dobry..........

A ja mam zupełnie odwrotne odczucia. "Uchwyty" były dla mnie super wygodne i przekonały mnie do tego rozwiązania. Z tą tylko różnicą, że wezmę najprawdopodobniej lakierowane fronty frezowane, nie z Ikei.

Jedyne co, to zastanawiam się tylko, czy brać połysk czy mat. W Ikei nie zauwazyłam, zeby mat się bardziej brudził, ale w innych studiach kuchennych miałam takie odczucia :(

*milek*
31-12-2011, 15:02
Grzanka, to jest jakiś pomysł, tylko pewnie wyjdzie drożej... - gdzie panujesz zamówić te fronty, u jakiegoś stolarza? A korpusy szafek będziesz brała z Ikei?

misob
02-01-2012, 08:18
Tłumaczyli tym, że się nie znają i zrobi to lepiej ktoś, kto będzie montować kuchnię.
No cóż, namiar na ekipę z forum muratora. Rzeczywiście, jako malarze są nieźli, sufity gk też na razie się trzymają ale -
a. podczas robienia sufitów podwieszanych uszkodzili instalację elektryczną więc elektryk musiał dziurawić gk żeby naprawić- fakt że po poprawkach elektryka przyjechali i naprawili i odmalowali to co zostało rozwalone
b. są wąsko wyspecjalizowani - teraz chyba znowu trzeba będzie rozwalać sufit gk żeby zamontować ten nieszczęsny okap.

Lepsze są chyba ekipy bardziej wszechstronne.

Co ciekawe, zależy im na pozytywnych opiniach na forum i chcieli też malować nam mieszkanie (przed sprzedażą trzeba odświerzyć).

Aleksandryta
02-01-2012, 18:41
misob popełniłam w życiu już 3 kuchnie i zawsze ale to zawsze okap do sufitu ( 2 razy) i do ściany (1 raz) montowany był przez ekipę kuchenną. To należy do zakresu ich obowiązków. Uważasz, że ekipa od sufitów podwieszanych powinna specjalizować się w zawieszaniu okapów? Ciekawy pomysł.... Rozumiem, że "kuchniarze" wiedzą, że okap będzie zainstalowany na suficie podwieszanym? Nie masz stropu?

grzanka
02-01-2012, 20:17
Grzanka, to jest jakiś pomysł, tylko pewnie wyjdzie drożej... - gdzie panujesz zamówić te fronty, u jakiegoś stolarza? A korpusy szafek będziesz brała z Ikei?

jeszcze nie wiem. póki co robię rozeznanie cenowe. Mam wycenę ze studia kuchennego, ale planuję jeszcze spotkać się ze stolarzem. Wycena ze studia jest oczywiście droższa niż z Ikei, ale po doliczeniu kosztów transportu, montażu itp. różnica nie będzie aż taka wielka. Czekam jeszcze z ostateczną decyzją. Może Ikea wprowadzi w międzyczasie jakieś nowe fronty :)

żona m
02-01-2012, 21:45
Sami kilka dni temu kupiliśmy kuchnie Ikea-biały lakier. Trochę drogo policzyli sobie za transport, bo oprócz kuchni była też sypialnia i meble dla synów, (doliczają dopłatę za wagę a u nas wyszła tona) ale jestem zadowolona z kuchni i z samej usługi. Kuchnie składał nam lokalny producent mebli, zrobił to w 2,5 dnia, wziął taniej niż ''składacze'' z Ikea. Załapaliśmy się jeszcze na rabat 100 zł za każdy tysiak wydany na kuchnię.

IZA30
03-01-2012, 06:35
Milek, widzialm taka tylko ze szary byl u gory w naszej lokalnej IKEA....zakochalam sie;) tez taka chce:)

92136

Maja

Ależ piękna!!

jarte
04-01-2012, 11:56
dla zainteresowanych Ramsjo, tutaj jest kuchnia Ramsjo z białymi frontami i z ciemnymi ( widac ze na jednych zdęeciach wyglada na śnieżnobiałą na innych już mniej:

http://www.desiretoinspire.net/blog/2011/10/12/bookbox-loft.html

misob
04-01-2012, 17:38
Też tak uważam/uwazałem : że ekipa kuchenna powinna zamontować całość urządzeń kuchennych.
Jednak panowie z firmy montażowej współpracującej z IKEA w Warszawie byli innego zadnia - nie chcieli się podjąć tego zadania (o ile rozumiem to IKEA wspolparucje w W-wie z Rhenus Logistics która zatrudnia podwykonawców).
Tak więc jest to minus dla IKEA - ekipa montująca kuchnie na wymiar raczej by tak sie nie zachowała.
-
Z kolei rozmowy z fachowcami doprowadzily mnie do nastepujacego wniosku :
na etapie robienia sufitu pdwieszanego nalezalo zamontowac w miejscu okapu sztywna plyte np. pazdzierzową zamocowaną na sztywno do stropu nad sufitem gk;
w suficie i płycie gk powinien byc otwor. Wówczas podlaczenie okapu byłoby proste : przykrecenie poprzez plyte gk do sztywnej kontrukcji.

digi21
08-01-2012, 11:47
a czy ktoś ma kuchnię z frontami arsta? jestem ciekawa jak wygląda w realizacjach? ja mam małą kuchnię 5 m i zastanawiam się nad biłaymi frontami, ewentualnie beż i daltego brałam pod uwagę abstrakt biały lub te nowe beżowe. Podłogę mam z gresu marconi corrado kolor beż. Czy beżowa podłoga + kremowe fronty i czrany blat nie będą się gryzły? czy lepiej dać do kremowej podłogi białe fronty+ czarny blat? zlew mam czarny granitowy. Kuchnia otwarta na salon, w salonie podłoga merbau lakierowany. Poradźcie bo już sama kota dostaję, nie wiem na co się zdecydować? Może uda mi się to wkleję projekt kuchni.
I jeszcze jedno pytanie jaki okap pasuje do szafek wiszących IKEA? chodzi mi o taki wbudowany w szafkę 70 cm poziomą?

Aleksandryta
08-01-2012, 12:05
Z katalogu wychodzi ze Arsta jest tylko biała, a jej fronty wybitnie nowoczesne. Ja bym dala szary gres na podlodze i czarny lub ewentualnie szary blat. To, ze masz merbau w pokoju to nie ma takiego znaczenia, gdyz szary gres moze swietnie komponowac sie z merbau. Wazniejsze jest to, czy salon tez bedziesz miala tak nowoczesny, jak kuchnię z frontami Arsty.
Jesli chodzi o okapy to masz prawie wszystkie wymienione w katalogu IKEA, ktory pobierasz z ich strony glownej.
Kuchnia z frontami Arsta na gornych szafkach jest pokazana w tym wątku kilka stron wczesniej.

reni1980
08-01-2012, 12:13
Sami kilka dni temu kupiliśmy kuchnie Ikea-biały lakier. Trochę drogo policzyli sobie za transport, bo oprócz kuchni była też sypialnia i meble dla synów, (doliczają dopłatę za wagę a u nas wyszła tona) ale jestem zadowolona z kuchni i z samej usługi. Kuchnie składał nam lokalny producent mebli, zrobił to w 2,5 dnia, wziął taniej niż ''składacze'' z Ikea. Załapaliśmy się jeszcze na rabat 100 zł za każdy tysiak wydany na kuchnię.

i dlaczego ty się nie chwalisz kuchnią?

digi21
08-01-2012, 12:20
tak wiem, ze szary by pasował, tylko ze kremowe płytki w kuchni już leżą. Salon też będzie nowoczesny, ale nie sterylny. Stół ciemny, a krzesła:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20153068/

więc dlatego pytanie czy fronty jasne: białe? czy jednak ten krem, zeby się tylko nie zlały z podłogą. jeśli białe to pytanie czy lepszy biały abstrak czy arsta?

aksamitka
08-01-2012, 17:09
a może abstrakt jasny beż?

Drop_Inn
09-01-2012, 17:28
Czy próbował ktoś może przycinać cokoły z Ikei? Mam trochę problem z oknem, bo jest nisko - wysokość od ziemi to jakieś 81-82 cm. Szafki + cokoły dają wysokość 86 cm. Bardzo chciałabym mieć parapet na tej samej wysokości co blat (a dokładnie blat wpuszczony w lukę okienną), ale nie mogę wyregulować wysokości szafek nóżkami bez przycinania cokołów. Trochę się boję jak to wyjdzie, będę więc wdzięczna za jakąkolwiek pomoc ze strony bardziej doświadczonych. :)

Magda i Michał
10-01-2012, 09:38
Czy próbował ktoś może przycinać cokoły z Ikei? Mam trochę problem z oknem, bo jest nisko - wysokość od ziemi to jakieś 81-82 cm. Szafki + cokoły dają wysokość 86 cm. Bardzo chciałabym mieć parapet na tej samej wysokości co blat (a dokładnie blat wpuszczony w lukę okienną), ale nie mogę wyregulować wysokości szafek nóżkami bez przycinania cokołów. Trochę się boję jak to wyjdzie, będę więc wdzięczna za jakąkolwiek pomoc ze strony bardziej doświadczonych. :)
ja właśnie przycinałam.
Miałam dokładnie taki sam problem ja Ty - przy pełnej wysokości cokołu, szafki weszłyby mi w okno. Cokół zawiozłam do stolarni i przycięto mi tyle, ile chciałam. Cokół montujesz tą częścią przyciętą do góry, a oryginalnym brzegiem przy podłodze. Nic nie widać, że było przycinane i wg mnie wygląda bardzo dobrze.

aksamitka
10-01-2012, 14:05
mam jeszcze pytanie odnosnie szufald- amortyzatorów i prowadnic- jakiej są firmy?

Aantenka
10-01-2012, 17:18
U mnie Blum na szufladach i szafkach z półkami (nie wiem, co jest w mechanizmach cargo i szafkach narożnych) :)

digi21
13-01-2012, 08:04
mam pytanie czt szafki z ikea montuje się na nóżkach i cokole, czy można na samym cokole. Ja mam wysokość od płytek od okna 86 cm i będę musiała mieć cokoł lub nózki na 11-12 cm

agatah
13-01-2012, 08:20
Na samym cokole? Nie.
Cokół tylko maskuje, na nóżkach szafka stoi.

*milek*
14-01-2012, 00:04
A nóżki można wyregulować :yes:

barbe-cue
15-01-2012, 00:26
Czy próbował ktoś może przycinać cokoły z Ikei? Mam trochę problem z oknem, bo jest nisko - wysokość od ziemi to jakieś 81-82 cm. Szafki + cokoły dają wysokość 86 cm. Bardzo chciałabym mieć parapet na tej samej wysokości co blat (a dokładnie blat wpuszczony w lukę okienną), ale nie mogę wyregulować wysokości szafek nóżkami bez przycinania cokołów. Trochę się boję jak to wyjdzie, będę więc wdzięczna za jakąkolwiek pomoc ze strony bardziej doświadczonych. :)

Ja w zabudowie po jednej stronie też obniżałam nóżki i cokół. Całość montował mi stolarz (było dużo przeróbek), więc przy okazji przyciął mi też cokół. Nóżki kupował w hurtowni stolarskiej, bo ja potrzebowałam takie regulowane na 10cm, a te z ikei są chyba na minimum 13cm. Jeśli będzie u Ciebie montowała ekipa z ikei, to również bez problemu powinni dopasować cokół.

barbe-cue
17-01-2012, 09:49
Drop_Inn, jeszcze jedna rzecz. Te 81-82cm na wysokość szafki to bardzo mało. Nie wiem, jakiego jesteś wzrostu, ale jeśli masz powyżej 150cm, to może Ci być ciut niewygodnie pracować przy takich niskich szafkach ;) Jeśli jesteś wyższa, to Twój kręgosłup nie będzie zadowolony, bo będziesz przy tym blacie ciągle pochylona. W dodatku w Twoim wątku widziałam, że planujesz pod oknem zlew, który też przecież ma te kilkanaście cm głębokości, więc żeby wypłukać tam cokolwiek, będziesz musiała schylić się jeszcze bardziej. Mam też wrażenie, że w swoich wyliczeniach nie uwzględniłaś grubości blatu (4 cm). Szafka 70cm, blat 4cm, razem 74. Do 82cm zostaje 8cm na nóżki. Jesteś pewna, że tak chcesz? Ja obniżony cokół mam tylko przy wysokiej zabudowie, gdzie jest to bez znaczenia. Przy blacie roboczym mam szafki na wysokości 90cm, czyli normalny cokół 16cm. A nie jestem jakimś drągalem - 170cm wzrostu ;)

Nie za bardzo wiem, co Ci poradzić, ale w takiej sytuacji na pewno przeniosłabym zlew na drugą ścianę. Może wrzuć pytanie do swojego wątku - zagląda tam parę łebskich dziewczyn, może coś doradzą.

Elfir
17-01-2012, 14:13
dlaczego IKEA nie ma wąskich szafek 20 cm :(

gahan
17-01-2012, 14:37
dlaczego IKEA nie ma wąskich szafek 20 cm :(

no właśnie, też mi została wnęka na 20cm i na razie wcisnęłam tam otwartą szafkę z 5 półeczkami; może uda mi się gdzieś znaleźć takie wąskie pudełka drewniane albo koszyki i upchnę do nich przyprawy i inne drobiazgi,albo
myślę o tym http://www.abc3.pl/sklep/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=63&category_id=28&option=com_virtuemart&Itemid=1

ale dopiero, jak będzie kasa:-)

martaibartek
17-01-2012, 16:29
gahan kup cargo 20 (w ikea nie ma) i przymocuj do boków szafek-ja tak mam bo miałam lukę a front z panelu

daroski
17-01-2012, 16:34
Pozdrawiam IKEOWSKICH entuzjastów. Sam do nich należę, a najbardziej do entuzjastów kuchni z frotami Lidingo. Jednak pomimo tego entuzjazmu myślę, czy nie dałoby się podobnej kuchni złożyć rękami jakiegoś lokalnego "kuchniarza", bo mam nadzieję, że tak byłoby taniej. Stąd moje do Was pytanie - czy nie natknęliście się w swoich kuchennych poszukiwaniach na fronty zbliżone wyglądem do Lidingo? Jeśli tak, to może jeszcze pamiętacie producenta/link/adres? Będę wdzięczny za każdy najmniejszy trop.
Pozdrawiam
Darek
ps
czy w IKEA można kupić same fronty?

Madeleine
17-01-2012, 17:01
gahan kup cargo 20 (w ikea nie ma) i przymocuj do boków szafek-ja tak mam bo miałam lukę a front z panelu
można kupić korpus 20 (ten odkryty) i domontować drzwi (nie z panelu, przycięte normalne - dotyczy frontów gładkich typu abstrakt), albo szafkę 30 i przerobić.


oczywiście można kupić same fronty, ale akurat korpusy są w ikea dobre i cenowo bezkonkurencyjne.

aksamitka
17-01-2012, 17:05
daroski nie chce Cie martwic ale nie sadze aby podobna do Ikea dalo sie zlozyc "taniej" - mnie IKEA wychodzi 2x taniej od najtanszej wyceny stolarza.........

Aleksandryta
17-01-2012, 17:37
daroski nie chce Cie martwic ale nie sadze aby podobna do Ikea dalo sie zlozyc "taniej" - mnie IKEA wychodzi 2x taniej od najtanszej wyceny stolarza.........
Dokładnie, a już szczególnie stylizowane fronty takie jak Lidingo, które nie tylko w Ikei, ale i u stolarza mieszcza sie w grupie tych drozszych.

Moze Bodzio? Spytaj się, czy nie robią białych....

http://www.bodzio.pl/Grenada-32,1,kol,lang.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bodzio.pl%2FGr enada-32%2C1%2Ckol%2Clang.html)

*milek*
17-01-2012, 18:30
Hej, chodzi Wam normalnie planner ostatnio?
Wkurzona jestem maksymalnie, bo mi nie :cry:

aksamitka
17-01-2012, 18:32
milek mi pod mozilla nie chodzi :(

*milek*
17-01-2012, 18:53
Mi nie chodzi ani na firefoxie, ani na explorerze. A jeszcze kilka miesięcy temu śmigało :roll:
Jak ja mam teraz kuchnię zaplanować :cry: Z Arstą bym chciała... buuu

Elfir
17-01-2012, 18:59
mnie też nie chodzi, wyświetla sie puste okno

Już pisałam o tym w innym wątku, ale przypomnę tutaj - prócz cargo 20 cm brakuje mi też szafek z 4 szufladami - 1 płytka i 3 średnie.

*milek*
17-01-2012, 19:11
Elfir, a jakie fronty planujesz?

barbe-cue
17-01-2012, 19:16
czy nie dałoby się podobnej kuchni złożyć rękami jakiegoś lokalnego "kuchniarza", bo mam nadzieję, że tak byłoby taniej.

Potwierdzam to, co napisali inni - raczej nie znajdziesz taniej. Kiedy planowałam swoją kuchnię, też chciałam robić ją u stolarza, bo chciałam tanio i solidnie. No i koniecznie chciałam drewaniane fronty, a nie mdf. Nawet dokładnie obmyśliłam sobie wzór - płycina w prostej ramce. Przypadkiem zobaczyłam, że dokładnie taki wzór jest w ikei - Ramsjo. Mój stolarz, który robił dla mnie już parę rzeczy, sam mi doradził, żebym kupiła całość w ikei, bo mają bardzo dobre korpusy i okucia (blum), a drewnianych frontów w takiej cenie nigdzie nie kupię. A stolarz mi to wszystko tylko pięknie złożył (plus dostosował do mojej dość trudnej - niewymiarowej - kuchni). Kuchnia wyszła mi dwa razy taniej, niż w wycenie ze stolarni.


czy w IKEA można kupić same fronty?
Tak.

Elfir
17-01-2012, 19:21
Elfir, a jakie fronty planujesz?

Zastanawiałam się nad jakimiś drewnianymi, gładkimi, muszę obejrzeć na żywo.

gahan
17-01-2012, 19:34
mój mąż jest stolarzem, w prawdzie meblami się nie zajmuje ( tzn dla klientów - nie , dla nas prywatnie- tak );
przyznaję,że w poszukiwaniu oszczędności przeliczyliśmy same korpusy - kupienie płyty, cięcie na zamówienie, wykończenie - wyszło drożej niż w IKEI;
podobnie z frontami;
w stolarni zamówienie klienta jest traktowane indywidualnie - to stolarnia się dostosowuje do wymogów klienta i jego potrzeb, sporządza i doradza projekt,i taka usługa odpowiednio kosztuje;
w IKEA to raczej klient korzysta z tego co oferuje sklep, układa kuchnię pod moduły jakie są na stanie, sam projektuje układ; a fabryka robi te same powtarzalne wzory i rozmiary, więc summa summarum cena jest inaczej skalkulowana;

dla niektórych to może dziwne,że stolarz, a kupuje kuchnię w IKEI; ale mąż montował już kilka kuchni ikeowskich u klientów i nie miał do nich żadnych zastrzeżeń jeśli chodzi o jakość; a sam zajmuje się podłogami, schodami i parapetami :-)

Madeleine
17-01-2012, 20:08
mnie też nie chodzi, wyświetla sie puste okno

Już pisałam o tym w innym wątku, ale przypomnę tutaj - prócz cargo 20 cm brakuje mi też szafek z 4 szufladami - 1 płytka i 3 średnie.
fakt, ale możesz to obejść - szafka typu cargo, u góry jedna szuflada, dołem wyjeżdżane cargo, i w środku dwie szuflady zamiast jednej (czyli dokupujesz jedną dodatkową).

Elfir
17-01-2012, 20:21
ale wówczas dwa razy otwieram - najpierw przedni panel, potem szufladę.

Madeleine
17-01-2012, 22:33
ale wówczas dwa razy otwieram - najpierw przedni panel, potem szufladę.
możesz też wziąć szafkę z 5 szufladami (dolna jest głębsza) i zamontować tylko 4 szuflady, tj. dwa fronty od środka skręcić - powstanie w ten sposób głębsza szuflada. Będą zatem 2 głębsze i 2 płytsze.

Elfir
17-01-2012, 22:43
to jest kombinacja alpejska - mam w tej chwili w szafce BRW 4 szuflady o optymalnej głębokości i po prostu mi tego brakuje w IKEA.
W końcu nikt nie jest doskonały....

digi21
17-01-2012, 23:12
czy ktoś już robił sobie kuchnię z frontami arsta? jestem ciekawa jak wygląda w realizacjach? będe wdzięczna za zdjęcia.
ja swoją będę zamawiac pewnie dopiero w sierpniu, bo czekam na jakąś super promocję :-) Wahałam się między arasta a białym abstraktem? ale w sklepie usłyszałam, ze lepsza( czytaj trwalsze i nie rysujące się fronty) będzie arsta

*milek*
17-01-2012, 23:31
czy ktoś już robił sobie kuchnię z frontami arsta? jestem ciekawa jak wygląda w realizacjach? będe wdzięczna za zdjęcia.
ja swoją będę zamawiac pewnie dopiero w sierpniu, bo czekam na jakąś super promocję :-) Wahałam się między arasta a białym abstraktem? ale w sklepie usłyszałam, ze lepsza( czytaj trwalsze i nie rysujące się fronty) będzie arsta

Też chętnie bym zobaczyła - cokolwiek.
Bo niestety ani na żywo nie obejrzę, bo u nas nie ma tej kuchni na ekspozycji, ani nie zrobię wizualki, bo planner nie działa :evil: Na stronie Ikei jedna inspiracja, a to też nie na polskiej :mad:

Aleksandryta
18-01-2012, 06:08
Zdjęcia z frontami Arsta są parę stron wcześniej, ale tylko z górnymi szafkami.

Aantenka
18-01-2012, 06:51
Milek ten zakichany planer działa jak chce ale działa. :)
jeśli nie działa u Ciebie to wypróbuj na innej przeglądarce i to w odpowiedniej wersji. U mnie nie poszedł na Mozilii ani na Operze, dopier na Internet Exprolerze... Aha, na Explorerze też nie zawsze działa sprawnie, co może być również kwestią serwera Ikea

Elfir
18-01-2012, 11:33
Mnie nie działa na żadnej przeglądarce.

Aantenka
18-01-2012, 11:46
Chyba Anulka2005 pisała, że trzeba mieć odpowiednią wersję przeglądarki... Możesz mieć za nową... Albo za starą...

aksamitka
18-01-2012, 12:00
mnie dziala na explorer ale nie na kazdym komputerze

daroski
18-01-2012, 12:08
Potwierdzam to, co napisali inni - raczej nie znajdziesz taniej. Kiedy planowałam swoją kuchnię, też chciałam robić ją u stolarza, bo chciałam tanio i solidnie. No i koniecznie chciałam drewaniane fronty, a nie mdf. Nawet dokładnie obmyśliłam sobie wzór - płycina w prostej ramce. Przypadkiem zobaczyłam, że dokładnie taki wzór jest w ikei - Ramsjo. Mój stolarz, który robił dla mnie już parę rzeczy, sam mi doradził, żebym kupiła całość w ikei, bo mają bardzo dobre korpusy i okucia (blum), a drewnianych frontów w takiej cenie nigdzie nie kupię. A stolarz mi to wszystko tylko pięknie złożył (plus dostosował do mojej dość trudnej - niewymiarowej - kuchni). Kuchnia wyszła mi dwa razy taniej, niż w wycenie ze stolarni.


No to ładnie! :) Nie robiłem dotąd żadnej wyceny, ani w Ikea ani u stolarza i widzę, że chyba bujam w obłokach. Zejście na ziemię może być bolesne :(
Wstępny projekt już mam w głowie: 3,5 mb (mierząc po cokole) ustawionych w "eLkę" niskich szafek, nad nimi dwie wiszące 40-tki po obu stronach okapu i do tego 2,8 mb wysokiej zabudowy z piekarnikiem i lodówką.
Wieczorem pobawię się plannerem o ile będzie działać, ale może już teraz jesteście w stanie strzelić z dokładnością powiedzmy do 2 tys. ile to może bez sprzętów kosztować w Ikea z frontami Lidingo?

aksamitka
18-01-2012, 12:16
strzelam ze ok 10tys z szufladami mysle ze ok 11-12

Aantenka
18-01-2012, 12:19
daroski, - nie da się chyba tak po prostu strzelić po mb, bo cena zalezy od tego, jakie wybierzesz dolne zabudowy. Jeśli weźmiesz same szuflady to masz zupełnie inną cenę niż same szafki z półkami, jeśli masz w zabudowie wysokiej cargo to też inna cena niż przy samych półkiach itd.

Planer IKEA wszystko Ci wyjawi... :)

Na pewno taniej niż w studiu kuchennym.

Tylko przypominam, ze ikea ma stosunkowow drogi montaż i transport w porównaniu do ceny mebli.

*milek*
18-01-2012, 16:24
Milek ten zakichany planer działa jak chce ale działa. :)
jeśli nie działa u Ciebie to wypróbuj na innej przeglądarce i to w odpowiedniej wersji. U mnie nie poszedł na Mozilii ani na Operze, dopier na Internet Exprolerze... Aha, na Explorerze też nie zawsze działa sprawnie, co może być również kwestią serwera Ikea

To na jakiej wersji to dziadostwo chodzi? Mam najnowszy firefox i niewiemjaki :rolleyes: explorer. Oświećcie mnie dobre kobiety, bo już tracę cierpliwość. Wiosna tuż tuż i wypadałoby mieć ostateczny rozkład pod instalacje... :roll:
A to nie takie siup hop - bo pewnie przydałoby się kilka wersji do obdyskutowania...

Aantenka
18-01-2012, 20:04
To na jakiej wersji to dziadostwo chodzi? Mam najnowszy firefox i niewiemjaki :rolleyes: explorer. Oświećcie mnie dobre kobiety, bo już tracę cierpliwość. Wiosna tuż tuż i wypadałoby mieć ostateczny rozkład pod instalacje... :roll:
A to nie takie siup hop - bo pewnie przydałoby się kilka wersji do obdyskutowania...

ja mam internet explorer 8, wersja 8.0.6001.18702.

Aha, jak mnie poinstruował mój M., może program jest w Javie i wtedy można jeszcze sprawdzić czy jest uruchomiona i aktualna java i czy w jakieś tam wykonywanie skryptów i wykonywanie apletów java zaznaczone jest - powinny być włączone. U mnie to jest w Explorerze w Narzędziach/Opcje/Zabezpieczenia/Niestandardowe.

A ponieważ informatykiem nie jestem na tym moja wiedza się kończy. Może Ci się przydadzą te informacje.

Jak nie da rady, to sugeruję
a) dorwanie informatyka w pracy/wśród znajomych i nadużycie uprzejmości, lub
b) znalezienie kompa na którym działa i znalezienie komputera , na którym działa i porównania ustawień
c) zadanie pytania na jakimś innym forum dla informatyków i podzielenie się odpowiedzią z użytkownikami Ikea Planner z tego forum... :D

Niech moc będzie z Tobą :yes:

A podejście do planowania kuchni masz bdb, bo jak projekt zrobisz i Ci go forumowiczki przeanalizują i podrasują, to nawet może i będziesz ścianki chciał przesuwać a nie tylko instalacje kłaść :D

frelka
18-01-2012, 20:11
Na Fiefox 9.0.1 nie chodzi, na IE 7.0.5730.13 (czyli pewnie na każdej 7) działa.

Aantenka
18-01-2012, 20:14
czy ktoś już robił sobie kuchnię z frontami arsta? jestem ciekawa jak wygląda w realizacjach? będe wdzięczna za zdjęcia.
ja swoją będę zamawiac pewnie dopiero w sierpniu, bo czekam na jakąś super promocję :-) Wahałam się między arasta a białym abstraktem? ale w sklepie usłyszałam, ze lepsza( czytaj trwalsze i nie rysujące się fronty) będzie arsta

digi21 - nie wiem, czy czytałeś na tym wątku o arsta, koło 70 strony dziewczyny pisały. zajrzyj tam - może zmienisz zdanie co do arsta i nie beda ci zdjecia potrzebne ;)
ja osobście uważam, ze fronty ładne, ale uchwyty niewygodne. Daltego tez dla mnie te fronty niestety opadly po kontakcie na żywo. Zmywarki z ekspozycji nie mogłam otworzyć, musiał mąż. A inne - bezproblemowo.

*milek*
19-01-2012, 00:20
ja mam internet explorer 8, wersja 8.0.6001.18702.

Aha, jak mnie poinstruował mój M., może program jest w Javie i wtedy można jeszcze sprawdzić czy jest uruchomiona i aktualna java i czy w jakieś tam wykonywanie skryptów i wykonywanie apletów java zaznaczone jest - powinny być włączone. U mnie to jest w Explorerze w Narzędziach/Opcje/Zabezpieczenia/Niestandardowe.

A ponieważ informatykiem nie jestem na tym moja wiedza się kończy. Może Ci się przydadzą te informacje.

Jak nie da rady, to sugeruję
a) dorwanie informatyka w pracy/wśród znajomych i nadużycie uprzejmości, lub
b) znalezienie kompa na którym działa i znalezienie komputera , na którym działa i porównania ustawień
c) zadanie pytania na jakimś innym forum dla informatyków i podzielenie się odpowiedzią z użytkownikami Ikea Planner z tego forum... :D

Niech moc będzie z Tobą :yes:

A podejście do planowania kuchni masz bdb, bo jak projekt zrobisz i Ci go forumowiczki przeanalizują i podrasują, to nawet może i będziesz ścianki chciał przesuwać a nie tylko instalacje kłaść :D

Chciała ;) Jam także niewiasta :popcorn:
Aantenka- u mnie wszystko kiedyś chodziło, a nic raczej nie zmieniałam w ustawieniach, więc może Ikea coś pomerdała - inna java czy coś :confused:
I całe szczęście jak było ok popełniłam kilka projektów - ścian nie przestawiałam co prawda, ale np. po paru koncepcjach i próbach zmieszczenia stołu kuchennego kazałam murarzom galantą dziurę z nadprożem w ścianie zostawić na wsunięcie lodówki do pom. gospodarczego (sbs lub french door w planie - drzwi zlicowane ze ścianą) :rolleyes:
Ale szczegółowo, gdzie zmywarka, rozmieszczenie szafek i szuflad i spasowanie z górnymi, rodzaj frontów, uchwyty - to zostawiłam na później...
Ehh...:( Ale będę walczyć. W ostateczności sobie narysuję :cool:


Na Fiefox 9.0.1 nie chodzi, na IE 7.0.5730.13 (czyli pewnie na każdej 7) działa.

Ok - będę próbować.

Aantenka
19-01-2012, 07:17
[QUOTE=*milek*;5134991]Chciała ;) Jam także niewiasta :popcorn: QUOTE]

Przepraszam... http://serve.mysmiley.net/ashamed/ashamed0001.gif (http://www.mysmiley.net/free-sad-smileys.php)
Ja chyba przez gapiostwo i analogię tak Cię zmaskulinizowała Milek.... Kolegę miałam o podobnej ksywce... :D

Rozumiem, że chcesz koniecznie kuchnię z Ikea. Bo jeśli niekoniecznie to możesz spróbować na innych stronach. Ktoś z forum korzystał też np. z planera Alno.

A z rozmieszczaniem mebli chociaż na kartce to warto zaczać jak najwcześniej ze względu na przyłącza. Widzę na forum o wuzializacjach kuchni, jak się w praktyce "pełne wyzwań" jest czasami pogodzenie ergonomiczności, możliwości pomieszczenia i oczekiwań użytkownika oraz finansów :) :)

KDWJ
19-01-2012, 12:11
Ponieważ przymierzam się do kuchni z ikea to mam pytanko odnośnie frontów. Zmywarkę mam 45cm szerokości natomiast w katalogu który dostałem taka szerokość frontów jest tylko w przypadku jednego srebrnego wzoru ale on kompletnie mi nie pasuje.

Czy to jakieś przekłamanie katalogu czy faktycznie Ikea nie wzięła pod uwage posiadaczy zmywarek 45?

Aantenka
19-01-2012, 13:17
Skoczen, nie ma 45. Ludzie sobie radza tak, że biora korpus szafki 50cm i kombinują. Przejrzyj wątek, na 100% była już dyskusja w tym temacie

*milek*
19-01-2012, 13:40
[QUOTE=*milek*;5134991]Chciała ;) Jam także niewiasta :popcorn: QUOTE]

Przepraszam... http://serve.mysmiley.net/ashamed/ashamed0001.gif (http://www.mysmiley.net/free-sad-smileys.php)
Ja chyba przez gapiostwo i analogię tak Cię zmaskulinizowała Milek.... Kolegę miałam o podobnej ksywce... :D

Rozumiem, że chcesz koniecznie kuchnię z Ikea. Bo jeśli niekoniecznie to możesz spróbować na innych stronach. Ktoś z forum korzystał też np. z planera Alno.

A z rozmieszczaniem mebli chociaż na kartce to warto zaczać jak najwcześniej ze względu na przyłącza. Widzę na forum o wuzializacjach kuchni, jak się w praktyce "pełne wyzwań" jest czasami pogodzenie ergonomiczności, możliwości pomieszczenia i oczekiwań użytkownika oraz finansów :) :)

Nie szkodzi ;)

Nie wiem czy koniecznie, ale jestem bardzo za - wiadomo - ten stosunek ceny do jakości...:rolleyes:
Alno znam i od bidy będę używać, ale skoro jest duże prawdopodobieństwo, że meble będą z Ikei, to wiadomo...
Tak jak pisałam - trochę już projektów mam, przed kanalizą już miałam - żeby optymalnie zlew umieścić. I tu nic się nie zmieni. Natomiast przed resztą instalacji już bym chciała ostateczne szlify mieć...

Mam tą samą wersję explorera i nie chodzi, chodzą za to inne ikeowskie plannery.
Może system się nie podoba? Jaki masz? Ja mam windows xp.

grzanka
19-01-2012, 20:38
Wrzucam zdjęcia z Ikei w Gdańsku - fronty Arsta
http://images38.fotosik.pl/1309/c8cb329530aa9cd4m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c8cb329530aa9cd4)