PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnie z IKEA - opinie, zdjęcia, montaż etc.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18

grzanka
19-01-2012, 20:41
jeszcze jedno http://images43.fotosik.pl/1320/5cb95fee26a1b319m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5cb95fee26a1b319)

grzanka
19-01-2012, 20:43
http://images47.fotosik.pl/1320/36c1143c96cfe45em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=36c1143c96cfe45e)

Aantenka
19-01-2012, 20:48
[QUOTE=Aantenka;5135117]

Nie szkodzi ;)

Nie wiem czy koniecznie, ale jestem bardzo za - wiadomo - ten stosunek ceny do jakości...:rolleyes:
Alno znam i od bidy będę używać, ale skoro jest duże prawdopodobieństwo, że meble będą z Ikei, to wiadomo...
Tak jak pisałam - trochę już projektów mam, przed kanalizą już miałam - żeby optymalnie zlew umieścić. I tu nic się nie zmieni. Natomiast przed resztą instalacji już bym chciała ostateczne szlify mieć...

Mam tą samą wersję explorera i nie chodzi, chodzą za to inne ikeowskie plannery.
Może system się nie podoba? Jaki masz? Ja mam windows xp.

ja też winda xp
chyba opcja ze znalezieniem informatyka już Ci tylko zostaje..

digi21
19-01-2012, 22:59
http://images47.fotosik.pl/1320/36c1143c96cfe45em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=36c1143c96cfe45e)

dzieki za zdjęcia, hmmm jakoś ta kuchnia nie powala. Gdzieś widziałam kuchnię z ładniejszymi podcięciami. Kurcze jestem ciekawa jak kształtują się ceny tych frontów frezowanych. Może ktoś robił ostatnio u siebie ten typ?

OiM
19-01-2012, 23:10
Achhh!!!

A u nas kuchnia będzie montowana już we wtorek!!!!

hurraaaa!!!! :)))

nie mogę się doczekać! :)

daroski
19-01-2012, 23:13
Posiedziałem nad planerem i tak jak powiedziała Aantenka, wyjawił mi wszystko - moja kuchnia Lidingo o parametrach, które opisałem parę postów wyżej kosztuje wg niego 10 tys jeśli powstrzymam emocje i nie zaszaleję z jakimiś "wysuwkami" i nadmierną ilością szuflad. Jeśli jednak trochę (tylko trochę) zaszaleję, to dojdzie jakieś 2 tys. Oczywiście bez sprzętów. aksamitka - strzeliłaś idealnie!
Powiedzcie w takim razie ile IKEA bierze za montaż, bo już zaczynam przebierać nogami :) Liczą procentowo od ceny kuchni czy jakoś inaczej?

*milek*
19-01-2012, 23:58
Grzanka - dzięki za fotki :) Mnie martwi funkcjonalność takich frontów - jest jednak sporo głosów, że to niewygodne. Chyba jednak uchwyty zwyciężą - jakieś delikatne i w miarę mało widoczne, ale raczej będą...

Aantenka - a mogłabym wysłać Ci na jakiegoś maila zrzuty, żeby porównać ustawienia explorera? Zerknęłabyś czy jest tak samo.

Aleksandryta
20-01-2012, 06:38
A czy nie lepiej zadzwonic do Ikei, do dzialu kontaktu z klientami i popytac co jest nie tak z plannerem kontra wlasny komputer? A moze program antywirusowy cos "mąci"?

aksamitka
20-01-2012, 06:53
Grzanka - dzięki za fotki :) Mnie martwi funkcjonalność takich frontów - jest jednak sporo głosów, że to niewygodne. Chyba jednak uchwyty zwyciężą - jakieś delikatne i w miarę mało widoczne, ale raczej będą...


ja mialam klopt z otwarcie zmywarki w tych frontach

Aantenka
20-01-2012, 07:13
Aantenka - a mogłabym wysłać Ci na jakiegoś maila zrzuty, żeby porównać ustawienia explorera? Zerknęłabyś czy jest tak samo.


Milek - ależ zacięty stworek jesteś:) Proponuję natomiast przenieść się z tematem na priv, a jak cię uruchomimy, to wtedy się najwyżej podzielimy samymi wnioskami, żeby tutaj bez potrzeby nie rozpychać wątku. Z komputerami to są różne skomplikowane, czasem bzdurne rzeczy, ale może do czegoś dojdziwmy.

Radę Aleksandryty, tzn. kontakt z Ikea, też można wziąć pod uwagę....

Aantenka
20-01-2012, 08:13
Aksamitka - WOW :)

daroski

montaż mebli kuchennych Ikea jest liczony wg. cennika. Liczy się oddzielnie każdą szafkę, każdy metr blatu, każde przyłącze, podłączenie światła, przykręcenie kabelka itd.. Inne stawki są na montowanie sprzętu zakupionego w ikea inne dla sprzętu zakupionego poza. Płacisz dodatkowo za dojazd ekipy jeśli montaż jest 25km od sklepu. Itd, itp (Za transport płaci się od wagi zakupionego sprzętu). Montaż realizuje firma podwykonawcza, czyli nie sami pracownicy IKEA.

Oczywiście powyższe i wiele innych informacji są do znalezienia na stronie IKEA :P

A więc koszt montażu Twojej kuchni też trzeba by w zasadzie też dać do wyceny , żeby kwota wyszła Ci jak najbliżej rzeczywistości:) Albo spróbować samemu, jeśli będziesz miał cennik ze "swojego" sklepu Ikea. Tutaj planner niestety mniej pomoże.


Uprzedzając Twoje kolejne pytania - nad kwestią czy korzystać z tej usługi czy nie łamało sobie głowę wiele osób - wystarczy, że zapytasz wujka google i poszperasz na tym wątku...

Z mojej strony krótkie streszczenie w tym temacie :):

Na NIE jest jeden ważny argument - NIESTETY montaż z Ikea wypada IMHO stosunkowo drogo w porównaniu do ceny mebli (+/- 10% wartości mebli, jeszzce zależy co Ci dodatkowo montują - sprzęty, oświetlenie, z tego co pamiętam nie ma natomiast różnic cenowych w montażu szafek z szufladami i półkami, ale się upewnij)

Jeśli zatem
- chcesz oszczędzić kasę
- jesteś zręczny i lubisz montować meble sam (albo masz kogoś, kto Ci pomoże) i masz smykałkę do tego,
- masz trochę czasu i nie musisz mieć mebli zrobionych w krótkim terminie
- nie będą denerwowały Cię ewentualne nieperfektyjne efekty pracy własnej
to możesz zrezygnować z montażu przez ekipę IKEA i możesz spróbować wszystko złożyć sam. Pamiętaj, że dochodzi do tego docinanie blatu i instalowanie sprzętu. .

Jeśli natomiast:
- nie masz talentu do prac ręcznych i/lub
- składanie mebli jest dla Ciebie upierdliwe, a w dodatku nie masz nigokogo do pomocy (choćby podania śrubki czy podtrzymania korpusu) i/lub
- prowadzisz intensywne życie zawodowe i rodzinne i nie masz czasu na złożenie mebli w krótkim czasie a chcesz korzystać z kuchni jak najszybciej i/lub
- chcesz mieć od razu zamontowany sprzęt i generalnie kuchnię zmontowaną asap i/lub
- jesteś wygodnicki :) i/lub
- masz dodatkową kasę na opłacenie montażu
to odżałuj pieniądze i weź mebe z montażem. U mnie o zakupie mebli z montażem zadecydowały głównie argumenty 3 i 4, ale ja założylam taką sytuację już planując budżet na meble kuchenne. Miałam do wyboru oszaleć w okresie składania mebli kuchennych :bash: albo wydać kasę... Dodam że nawet w tej opcji z montażem wyszło taniej niż ze studia kuchennego. Z samego montażu też byłam bardzo zadowolona. Zwłaszcza, że nie kupowałam kuchni w okresie promocyjnym i w po tygodniu od zakupui mebli (z weekendem w środku) mogłam już używać nowej kuchni (oczywiście sprzęt był dawno zakupiony :))

Są jeszcze rozwiązania pośrednie - tak ja pisała tutaj nawet jedna forumowiczka - ona zleciła montowanie mebli stolarzowi.

Mam nadzieję, że podsumowałam wszystko. Może, inni forumowicze coś dodadzą.

A na koniec jeszcze jedna uwaga: polecam usługę kompletowania zamówienia, tzn. na podstawie twojej kartki zbeirane są wszystkie elementy wyposażenia. Oczywiście odpłatnie, ale oszczędza się duuużo czasu (dla nieświadomych: każdą nóżkę, uchwyt, zawiaski, trzeba zebrać oddzielnie) . Kwestia wyważenie dla siebie, czy potrzebny jest Ci bardizej czas czy pieniądze...

Daroski, - jeszcze jedna kwestia do Ciebie, choć nie czuj się wyjątkiem, bo ja tak wszędzie i wszystkim :) Co do zabudowy, to oczywiście szaleństwa koszutją, ale nie oszczędzaj na szufladach w szafkach dolnych. Co do trzymania naczyć w takich szufladach to musiałbyś się jeszcze skonfrontować z opiniami innych, ale do przechowywania wszystkiego innego są super. :yes: (ale nie szuflady maskowane o których była mowa na tym wątku dwie czy trzy strony wcześniej) Zarówno wąskie ale przede wszystkim głębokie szuflady są mega praktyczne, zwłaszcza gdy dokupisz sobie wkłady Ikea.

aksamitka
20-01-2012, 08:43
czy w Ikea wytną mi dziurę na zlew?

Aantenka
20-01-2012, 08:50
czy w Ikea wytną mi dziurę na zlew?

Przy montażu mebli- na pewno jeśli masz od nich zlew i nie powinni robić problemów, jeśli będzie zlew "obcy", choć pewnie za to zapłacisz dodatkowo.

Czy mają na sklepie stolarnię i wytną Ci na miejscu - nia mam pojęcia, trzeba już podpytać w konkretnym sklepie.

aksamitka
20-01-2012, 09:12
no tak chodzilo mi o wycięcie na miejscu w sklepie

*milek*
20-01-2012, 13:06
Milek - ależ zacięty stworek jesteś:)
:lol::cool:


Proponuję natomiast przenieść się z tematem na priv, a jak cię uruchomimy, to wtedy się najwyżej podzielimy samymi wnioskami, żeby tutaj bez potrzeby nie rozpychać wątku. Z komputerami to są różne skomplikowane, czasem bzdurne rzeczy, ale może do czegoś dojdziwmy.

Radę Aleksandryty, tzn. kontakt z Ikea, też można wziąć pod uwagę....

Myślę i kombinuję na bieżąco :yes: - pytaliśmy obsługę Ikei w weekend - wiedzą o problemie, bo dotyka szersze grono osób, ale nie wiedzą o co kaman...:rolleyes: Napisaliśmy też maila - zobaczymy co (i czy w ogóle...) odpowiedzą...

Dzięki Aantenka za odzew :)

Aleksandryta
20-01-2012, 13:25
aksamitka - wycinają w trakcie montażu. Nikt o zdrowych zmysłach nie wytnie dziury bez zmierzenia blatu w kuchni na już stojących szafkach. Moi mieli świetny sprzęt do wycinania takich dziurek, więc poszło im , jak z płatka :)

3 lata temu, jak instalowałam kuchnie IKEA w swojej kawalerce,to meble montowała mi ekipa z IKEI (tzn. jej podwykonawcy). Zapłaciłam wtedy 1000 PLN. Fakt, że przebili się żelaznym hakiem przez ścianę nośną bloku (wielka płyta) na klatkę schodową :D, ale nawet nie byłam zła tylko podziwiałam ich za inwencję ;) w przebiciu 30 cm żelbetowej ściany nośnej, którą można ruszyć tylko przy użyciu bombki atomowej ;)
Robili cały dzień, ale meble były do 7 metrowej kuchni. AGD też miałam z IKEI, więc nie było problemów, ale jak ktoś zamawiał tzw. obce AGD, to uważam, że jednak dobrze by było, żeby meble instalowali ludzie z IKEI, bo oni znają bardzo dobrze te meble i wiedzą jak "wbić" obce AGD do szafek.
I od razu piszę, że tylko niektóre obce AGD da się "wbić" do szafek.

Aantenka
20-01-2012, 13:50
Fakt, że przebili się żelaznym hakiem przez ścianę nośną bloku (wielka płyta) na klatkę schodową :D, ale nawet nie byłam zła tylko podziwiałam ich za inwencję ;) w przebiciu 30 cm żelbetowej ściany nośnej, którą można ruszyć tylko przy użyciu bombki atomowej ;)

:rotfl::rotfl::rotfl:

aksamitka
20-01-2012, 14:33
I od razu piszę, że tylko niektóre obce AGD da się "wbić" do szafek.

u nas montaż Ikei odpada bo mieszkam 160km od Ikei...
wydaje mi sie ze wystarczy porównać wymiary ikeowskiej AGD i obcej, jesli będą zblizone to nie powinno być kłopotu?
l

daroski
20-01-2012, 16:15
Aantenka, bardzo dziękuję za obszerne wyjaśnienia - jesteś niesamowita!

Za Twoją namową znalazłem cennik usług łódzkiej IKEI, bo jest mi najbliższa, ale lista czynności, za którą biorą opłatę jest tak potężna, że obliczanie kompletnej usługi trwałoby w moim wykonaniu dłużej niż projektowanie kuchni :) Nawiasem mówiąc zastanawiam się dlaczego nie zróżnicowali opłaty od rzędnej posadzki kuchni nad poziomem morza :)
Dlatego, jeśli nie jest to nadużycie, proszę tych z Was, którym kuchnię montowali ikeowcy, o podzielenie się z nami informacją jaki procent w stosunku do ceny kuchni stanowił koszt jej montażu. Żeby informacja była pełna, napiszcie czy kupowaliście kuchnię ze sprzętem i jaki był zakres montażu.
Dziękuję.

*milek*
20-01-2012, 16:37
u nas montaż Ikei odpada bo mieszkam 160km od Ikei...
wydaje mi sie ze wystarczy porównać wymiary ikeowskiej AGD i obcej, jesli będą zblizone to nie powinno być kłopotu?
l

Mam tą samą nadzieję, choć chodzi mi po głowie ikeowski komplecik - piekarnik + mikrofala w bieli...
Poza tym podoba mi się, że sprzęty z Ikei nie mają napisów ani innych emblematów marki.

aksamitka
20-01-2012, 16:39
ale kiepski wybór i ceny niespecjalne :(

Elfir
20-01-2012, 17:29
IKea ma chyba Whirpoola

Monka81
20-01-2012, 17:54
Aantenka, bardzo dziękuję za obszerne wyjaśnienia - jesteś niesamowita!

Za Twoją namową znalazłem cennik usług łódzkiej IKEI, bo jest mi najbliższa, ale lista czynności, za którą biorą opłatę jest tak potężna, że obliczanie kompletnej usługi trwałoby w moim wykonaniu dłużej niż projektowanie kuchni :) Nawiasem mówiąc zastanawiam się dlaczego nie zróżnicowali opłaty od rzędnej posadzki kuchni nad poziomem morza :)
Dlatego, jeśli nie jest to nadużycie, proszę tych z Was, którym kuchnię montowali ikeowcy, o podzielenie się z nami informacją jaki procent w stosunku do ceny kuchni stanowił koszt jej montażu. Żeby informacja była pełna, napiszcie czy kupowaliście kuchnię ze sprzętem i jaki był zakres montażu.
Dziękuję.

Witam
Moją kuchnię montowaną miałam w styczniu, kupowałam ją podczas grudniowej promocji. Cała kuchnia (biały abstrakt) wraz ze sprzętem, ale bez blatu wyszła około 14 tyś zł. Montaż szafek i sprzętu piekarnik, zmywarka i mikrofalówka ( w związku z brakiem blatu, bez płyty i zlewu) wyniósł 1200 zł, Koszt montażu szafki to 70 zł bez blatu odliczają chyba 10 zł. Trafiłam na fajną ekipę, chociaż nie obyło się bez poprawek. W związku z tym jak będę miała juz blat obiecali przyjechać naprawić co nabroili i zamontować pozostały sprzęt :) Miałam sporo szafek. wszędzie gdzie się dało są szuflady :) Panowie wkroczyli na plac boju i od razu wzięli się sprawnie za montaż. Od razu zauważyli, że brakuje szafek wiszących. Szybki telefon do ikea i za godz. była taksówka z brakującymi elementami :) Ja osobiście polecam montaż.

Aleksandryta
20-01-2012, 21:42
Kuchnia, o ktorej pisalam wyzej kosztowala 10 tys. PLN z AGD, a montaz 1 tys. PLN. Teraz wyliczylam, ze do obecnej 18 m kuchni razem z AGD potrzeba szafek i sprzetu za 18 tys. PLN. pewnie montaz bedzie z 1,7 tys.PLN, jak nie wiecej.

Z tego, co wiem to lodówki produkuje dla Ikei whirpool, a piekarniki elektrolux.
Nie bardzo rozumiem dlaczego nie chcecie AGD z Ikei? W mojej rodzinie to bedzie to juz 4 kuchnia. I jeszcze dotad nikomu nic z AGD jeszcze nie popsulo sie. Najstarsza kuchnia ma 8 lat. W tym roku wprowadzili tez nowe AGD, bardziej nowoczesne.

wenderko
20-01-2012, 23:09
Moja kuchnia kosztowała 12 000. Montaż 1 000. W zasadzie wszystkie dolne szafki to szuflady - bardzo sobie to chwalę i będę polecać każdemu. Panowie przybyli o 9:00 skończyli montaż ok 17:00. Piekarnik, mikrofala, płyta indukcyjna, zmywarka z ikei. Lodówkę mam wolnostojącą, więc nie wymieniałam. Dwóch panów, sprawnie i czysto.
Moge też polecić tzw. pomoc w zakupach, czyli kompletowanie całego zamówienie. Kosztowało mnie to dodatkowe 100 zł, ale jak sobie pomyślę o tym ile razy musiałabym z wózkiem, a także zbierać wszystko z półek (niektóre paczki są bardzo ciężkie i nieporęczne) i o niczym nie zapomnieć to myślę, że ta cena to pikuś. Transport 165 zł, wniesienie na II pięrto (wąska klatka, bez windy) 145 zł. Masa od której liczyli transport i wniesienie to 782,2 kg. Nie sądzę, żebym podjęła wtargania się tego wszystkiego na to moje II piętro za 145 zł.
Zgadzam się z Aantenką, trzeba sobie przemyśleć, jakie mamy priorytety. Dla mnie ta cała akcja była warta swojej ceny. Gdybym miała samam montować to pewnie z szafkami poradziłabym sobie, choć sporo czasu by to zajęło, to z blatem miałabym już problemy (choćby wycięcie dziury w blacie, z powodu braku odpowiednich narzędzi). O powieszeniu górnych szafek nie wspominam wcale, bo w pojedynkę to bardzo trudne.

Aleksandryta
21-01-2012, 05:05
Piu wrzuciła w wątku z kolorystycznymi trendami kuchnię z Ikei

96367

wenderko
21-01-2012, 10:42
Mój stat. Kuchnia jeszcze nie całkiem gotowa. Muszę się jeszcze zająć sufitem, kupic i zamontować pochłaniacz. Nad płytą planuję szybę, przezroczystą, na szerokość okapu.

makrz
21-01-2012, 11:31
Wenderko!
chcialam tylko napisac, ze kuchnia bardzo mi sie podoba: jest taka -MOJA? nie wiem, czy to wypada, ale tak sobie pomyslalam.
Nasza dopiero sie pooooowooooluuuutku sklada, ale mam nadzieje, ze efekt bedzie rownie dobry :) bo kolorystyka taka sama...
pozdrawiam ,
Marzena

gahan
21-01-2012, 12:27
jakie macie lodówki do zabudowy nie z Ikei ?

aniunia81
21-01-2012, 12:41
Piu wrzuciła w wątku z kolorystycznymi trendami kuchnię z Ikei

96367

My planujemy taką u siebie :) :), tylko to troszkę czasu jeszcze...tak myślę czerwiec...
Wtedy się pochwalimy :)

Aleksandryta
21-01-2012, 15:56
Mój stat. Kuchnia jeszcze nie całkiem gotowa. Muszę się jeszcze zająć sufitem, kupic i zamontować pochłaniacz. Nad płytą planuję szybę, przezroczystą, na szerokość okapu.
Wenderko kuchnia piekna. Ma do Ciebie 4 pytania:
1) co to za szarość na ścianie? Mogłabyś podać numer tej farby i firmę?
2) czy biel piekarnika i miktofalówki komponuje z bielą (a raczej z kremem) frontów? Czy widać różnicę w odcieniach?
3) widze nie zrobiłaś pod zlewem wysuwanej szuflady z koszami na śmiecie i inne pierdółki, dlaczego?
4)widze z prawej strony okno (?) nie masz kłopotów z otwieraniem tej ostatniej wysokiej szafki?

wenderko
21-01-2012, 20:31
Makrz - jak nie wypada :) Bardzo mi miło.
Aleksandryta - dzięki,a co do Twoich pytań to:
1. Farba to Flugger, kolor o nazwie Moonstone (nr 311014);
2. Kolor sprzętu bardzo dobrze gra z frontami, jest w zasadzie identyczny. Drobna różnica wynika bardziej z tego, że fronty mebli są z innego materiału niż fronty sprzętu.
3. Szufladę pod zlewem bardzo chciałam, ale mam tam boiler, więc musiała być zwykła szafka (ale już się z tym pogodziłam :) );
4. Od ściany z oknem jest blenda szerokości 15 cm (szafki nie dochodzą do samej ściany). Inaczej nie mogłabym otworzyć tej szafki, bo jest parapet i grzejnik. A tak jest super.

OiM
21-01-2012, 22:06
wanderko, powiedz prosze ile zapłaciłaś za swoją kuchnię? razem z montazem
i o któej przyjeżdzają montażyści z Ikei? Ile godzin trwa montaż kuchni wielkości kuchni wanderki?

Aleksandryta
21-01-2012, 23:21
wanderko, powiedz prosze ile zapłaciłaś za swoją kuchnię? razem z montazem
i o któej przyjeżdzają montażyści z Ikei? Ile godzin trwa montaż kuchni wielkości kuchni wanderki?
Przeciez napisała o tym kilka postów wyżej :sick: Wszystko dokładnie opisała.

Aantenka
22-01-2012, 08:57
Przeciez napisała o tym kilka postów wyżej :sick: Wszystko dokładnie opisała.

Nawet jest na tej samej stronie... Tylko niektórym łatwiej pisać niż czytać...

elizakop
22-01-2012, 09:14
Wanderko, jak możesz napisz jaki masz blat, to znaczy z czego. Bardzo ładny jest. Też mi się marzy stat tylko mieszkamy daleko od ikea i sam transport mi wyliczyli na 1000 zł, do tego jeszcze by doszła opłata za dojazd montażystów i sam montaż. No chyba że jakiś stolarz lokalny by składał. Kuchnia cudna :)

wenderko
22-01-2012, 09:30
Dziewczyny, dziekuje za odpowiedzenie za mnie. Mam mały zgryz jeśli chodzi o okap. Stylistycznie najbardziej pasowałby wg mnie DÅTID HW570, czyli tradycyjny kominowy z relingiem . Ale jest dość drogi po 1999 zł. A ponieważ u mnie nie będzie podłączony do wentylacji czyli będzie pracował jako pochłaniacz, to musze jeszcze doliczyć koszt filtrów węglowych, czyli prawie 160 zł. Nie mam pojęcia jak często wymienia się takie filtry (pewnie zależy to od intensywności użytkowania), ale i tak jest to chyba dość spory koszt. Poza tym jest dosyć masywny, a ja raczej wolałabym, żeby nie był na pierwszym planie. Z moich obserwacji wynika, że najmniej rzucałby się w oczy jakiś taki w kształcie odwróconego T (i oczywiście odpadają szafkowe, bo tam szafek górynch nie mam i nie będę miała). Takie okapy są raczej nowoczesne i obawiam się czy nie będzie się to gryzło z moją kuchnią, ale z drugiej strony, jeśli nie będzie sie rzucał w oczy ... Co myślicie?

wenderko
22-01-2012, 09:33
Elizakop, sorki, chyba pisałyśmy jednocześnie. Blat jest zwykły laminowany, jasny dąb z oferty IKEA. Oj, włąśnie zobaczyłam skąd jesteś. Moja mam pochodzi z Białowieży :) A wy tam nie mieliści jakichś zakładów drzewnych? Pamiętam, że rodzice w komunie załatwiali przez wujka mozajkę na podłogę :)

elizakop
22-01-2012, 09:50
Zakłady nadal są i stolarzy co niemiara też. Więc chyba będę zamawiac u stolarza coś ala stat jak się uda. Dzięki za info o blacie. Bardzo mi się podoba...

OiM
22-01-2012, 12:04
Nawet jest na tej samej stronie... Tylko niektórym łatwiej pisać niż czytać...

Sorki!
Czytam forum czytam czytam, ale jakos te wypowiedź przeoczyłam! zdarza się :)
ale dzięki za info :)

carlitobrigante
24-01-2012, 11:59
Witam.
Żeb nie pisać dwa razy tego samego to podaję linka do mojego postu w dziale "Projekt kuchni".
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142331-Projekt-kuchni-wizualizacje&p=5133308&viewfull=1#post5133308
Poniżej projekt:

https://lh5.googleusercontent.com/-7KA4xRQdrfQ/Tx5ukYxhJwI/AAAAAAAAO3c/aA4EDgrO0Rs/s655/kiczyn.jpg

Teraz mam do Was, posiadaczy kuchni z IKEI prośbę o pomoc przy rozplanowaniu dołu, a dokładniej z lokalizacją zlewu.
Chcę żeby było jak najlepiej, jednak zawsze są pewne ale.
Przykładowy zlew który chcę z IKEI to jednokomorowy z suszarą 70x50. Chciałem go zamontować w szafce narożnej 120cm.
Miał ktoś może z was zlew w narożnej Ikeowej szafce? :) Jak tak to czy da się jakos zagospodarować tę szafkę narożną, nie używając magic cornerów.
Kuchnia ma 4m2 i po likwidacji ściany jest w sumie aneksem.

wenderko
24-01-2012, 12:48
No, w narożnej szafce można dać zlew, ale musisz pamiętać, że zlew ma "bebechy" które w tej szafce będą, więc o jakichkolwiem magic cornerach zapomnij (gdybyś takie chciał). Z tego co widzę, to raczej wielkiego gotowania tam nie planujesz :). Przy obecnym układzie dając zlew w szafce narożnej tracisz to miejsce na przechowywanie. Jeśli chodzi o układ to zdecydowanie lepszy (jeśli chodzi o rozmieszczenie na blacie) był poprzeni, tam gdzie kuchenka nie była na samym końcu a zlew wylądował koło lodówki. Rozumiem, że musiałeś go zweryfikować, bo okap kolidował z szafką. Ok, rozumiem, ale zastanów się, czy rzeczywiście okap musisz tam mieć (są ludzie żyjący bez okapów) zwłaszcza, że planujesz małą płytę, co potwierdza moje domysły co do ilości gotowania. Widząc jak mało masz miejsca do przechowywania zweryfikowałabym stanowisko względem wolnowiszącego okapuu i dała szafki na obu ścianach i okap podszafkowy. Chyba, że kuchnia ma być tylko i wyłącznie na pokaz. Wtedy daj zlew w szafce narożnej, bo i tak nie będziesz go używał za często.

carlitobrigante
24-01-2012, 13:28
Okap, nie kolidował z szafkami, a przesunąłem go bo przesunąłem płytę (którą również pomniejszyłem), a to wszystko dlatego aby było więcej miejsca do przygotowania. Gotować na pewno dużo nie będę :) Ale myślę że okap/pochłaniacz chyba się przyda w małej kuchni i w małym mieszkaniu. I wtedy właśnie okap jest na pokaz :)
Czyli rozumiem że ta wersja?:

https://lh5.googleusercontent.com/-vwwLH-WwEdE/Tx6xOAzyhNI/AAAAAAAAO30/8oCIC8fctoQ/s640/kiczyn2.jpg

wenderko
24-01-2012, 14:38
Moim zdaniem to lepsze ustawienie. Tyle, ze na końcu, za piekarnikiem lepsze byłyby szuflady. Przemyśl też możliwość dania szafki z szufladą pod zlew. Fajna sprawa.
A czy koś mógłby się wypowiedzieć w kwestii mojego okapu? Proszę pieknie. Sprawę naświetliłam parę postów wyżej.

Elfir
24-01-2012, 14:55
ja mam układ:
jedna ściana: 50 cm podblatowa lodówka + 40 cm szuflady + 50 cm kuchenka wolnostojąca+90x90 cm szafka narożna z pólkami
druga ściana (dołączone do szafki narożnikowej) 60 cm zlew jednokomorowy + 30 cm cargo.

daroski
24-01-2012, 22:15
Moi drodzy - mam prośbę. Popatrzcie na wstępną przymiarkę do mojej kuchni i popastwcie się nad nią bez litości. Podzielcie się doświadczeniami. Co waszym zdaniem zmienić, wyrzucić, odwrócić, przestawić? Na tym etapie chodzi mi wyłącznie o stronę użytkową.
Na razie plan jest taki, ze będzie to kuchnia z frontami Lidingo.
Wymiary: 275(ściana z drzwiami) x 360 (ściana z oknem)
Rysunek przedstawia widok przez zewnętrzną ścianę domu. Do kuchni wchodzi wyłącznie się przez te widoczne na wprost drzwi.
Po lewej w wysokiej zabudowie oprócz widocznego piekarnika będzie jeszcze lodówka (słupek pierwszy z prawej). W wysokich szafkach tylko półki (te wysuwane są niestety pierońsko drogie).
W niskiej zabudowie od lewej idąc: 40-półki(lub cargo); 60-pod płytę, z szufladami;90x90-narożnik z karuzelą;60-wysuwana pod zlewozmywak jednokomorowy z okapnikiem;60-zmywarka;60-szuflady
Blat będzie jednocześnie parapetem okiennym
Nad płytą grzejną szafka okapowa z prostym okapem. Pozostałe szafki wiszące mają wysokość 90 cm
Planuję zmieścić tam jeszcze mały stolik pod ścianą, przez którą patrzymy

http://images37.fotosik.pl/1291/d74228fa6d5ff2b1gen.jpg

mefiko
25-01-2012, 08:07
Też chętnie bym zobaczyła - cokolwiek.
Bo niestety ani na żywo nie obejrzę, bo u nas nie ma tej kuchni na ekspozycji, ani nie zrobię wizualki, bo planner nie działa :evil: Na stronie Ikei jedna inspiracja, a to też nie na polskiej :mad:

Nie moje.
http://img30.otofotki.pl/obrazki/bl806_cuisine-Arsta-ikea-3.jpg
http://img30.otofotki.pl/obrazki/rf386_Cuisine-Arsta-ikea-2.jpg
http://img30.otofotki.pl/obrazki/pq869_Ikea-cuisine-Arsta2.jpg

wenderko
25-01-2012, 08:36
Daroski - wstępnie całkiem ok. Zobacz tylko, czy bedziesz mógł otworzyć okno mając baterie w tym miejscu. W zlewozmywaku ociekacz dałabym z drugiej strony, w rogu na blacie raczej trudno jest pracować, a tak zabiera niepotrzebnie blat z drugiej strony. I pamietaj, ze jeśli dajesz górne szafki z szybkami, a sa całowicie przezroczyste, to będzie widać całą zawartość, więc musi być co pokazywać :)

Aantenka
25-01-2012, 09:58
Moi drodzy - mam prośbę. Popatrzcie na wstępną przymiarkę do mojej kuchni i popastwcie się nad nią bez litości. Podzielcie się doświadczeniami. Co waszym zdaniem zmienić, wyrzucić, odwrócić, przestawić? Na tym etapie chodzi mi wyłącznie o stronę użytkową.
Na razie plan jest taki, ze będzie to kuchnia z frontami Lidingo.
Wymiary: 275(ściana z drzwiami) x 360 (ściana z oknem)
Rysunek przedstawia widok przez zewnętrzną ścianę domu. Do kuchni wchodzi wyłącznie się przez te widoczne na wprost drzwi.
Po lewej w wysokiej zabudowie oprócz widocznego piekarnika będzie jeszcze lodówka (słupek pierwszy z prawej). W wysokich szafkach tylko półki (te wysuwane są niestety pierońsko drogie).
W niskiej zabudowie od lewej idąc: 40-półki(lub cargo); 60-pod płytę, z szufladami;90x90-narożnik z karuzelą;60-wysuwana pod zlewozmywak jednokomorowy z okapnikiem;60-zmywarka;60-szuflady
Blat będzie jednocześnie parapetem okiennym
Nad płytą grzejną szafka okapowa z prostym okapem. Pozostałe szafki wiszące mają wysokość 90 cm
Planuję zmieścić tam jeszcze mały stolik pod ścianą, przez którą patrzymy

http://images37.fotosik.pl/1291/d74228fa6d5ff2b1gen.jpg

Daroski
propozycje "udoskonalania"
1. Słupek z lodówką oddziel słupkiem z półkami od lodówki. Jeśli można, to można odsunąć potencjalne źródło ciepła od lodówki (zwłaszcza jeśli dużo pieczecie)
2. Pod płytą zamiast 40+60 można dać większe głębokie szuflady np. 80cm + nie wiem co się wpasuje :) (może nic, ale nie mam dostępu do plannera). Zależy co chcesz gdzie stawiać. W głębokich i szerokich szufladach z przekładkami lepiej "upchniesz" garnki, podstawowe przyrządy do gotowania, mąki, cukry, ale butelki wysokie niekoniecznie. Przy podziale masz możliwośc umiesczenia w cargo spokojnie butelek z olejem, oliwą, octem i co tam się jeszcze mieści w szafce 40 cm i dowolnie w 60cm.
3. Mnie się nie podoba aranżacja góry z szafką okapową. Rozumiem, że ikea nie ma innych szafek na okapy. podszafkowe, ale taka kompozycja wydaje się zwłaszcza przy szybkach mocno chaotyczna. Ja bym albo dała wszystkie szafki zabudowane, a żeby nie było za ciężko, to mniejsze - 60x70.
4. Pozostały układ wg. mnie sensownie -zlewozmywak, zmywarka, szuflady na sztućce wyjmowane ze zmywarki i szafka górna.

Oczywiście to uwagi do Twojego projektu. Możesz jeszcze zajrzeć z wymiarami kuchni i zaznaczonymi przyłączami na wątek "Projekty kuchni - wizualizacje" to inne dziewczyny stamtąd może podpowiedzą Ci alternatywne ustawienie.

OiM
25-01-2012, 10:24
Moi drodzy - mam prośbę. Popatrzcie na wstępną przymiarkę do mojej kuchni i popastwcie się nad nią bez litości. Podzielcie się doświadczeniami. Co waszym zdaniem zmienić, wyrzucić, odwrócić, przestawić? Na tym etapie chodzi mi wyłącznie o stronę użytkową.
Na razie plan jest taki, ze będzie to kuchnia z frontami Lidingo.
Wymiary: 275(ściana z drzwiami) x 360 (ściana z oknem)
Rysunek przedstawia widok przez zewnętrzną ścianę domu. Do kuchni wchodzi wyłącznie się przez te widoczne na wprost drzwi.
Po lewej w wysokiej zabudowie oprócz widocznego piekarnika będzie jeszcze lodówka (słupek pierwszy z prawej). W wysokich szafkach tylko półki (te wysuwane są niestety pierońsko drogie).
W niskiej zabudowie od lewej idąc: 40-półki(lub cargo); 60-pod płytę, z szufladami;90x90-narożnik z karuzelą;60-wysuwana pod zlewozmywak jednokomorowy z okapnikiem;60-zmywarka;60-szuflady
Blat będzie jednocześnie parapetem okiennym
Nad płytą grzejną szafka okapowa z prostym okapem. Pozostałe szafki wiszące mają wysokość 90 cm
Planuję zmieścić tam jeszcze mały stolik pod ścianą, przez którą patrzymy

http://images37.fotosik.pl/1291/d74228fa6d5ff2b1gen.jpg


Witaj!
Masz super ustawną kuchnię!
A czy nie lepiej pokusić się o przerzucenie szafek na ścianę "przez którą patrzymy" i po prawej stronie od wejścia wstawić stół? Wydaje mi się, że większy stółuczyniłby kuchnię jeszcze bardziej użyteczną. Ja na Twoim miejscu rozważyłabym jeszcze zamontowanie tradycyjnego, srebrnego okapu- wydaje mi sie ze nada kuchni fajnego klimatu. U mnie wczoraj montowali te same fronty z tym samym okapem i szczerze powiedziawszy, do tej szafki niewiele można schować... połowe zajmuje rura, która musi tam być. Wydaje mi się również, że to lepsze rozwiązanie, ponieważ na wejsciu nie będzie przytłaczać kant szafki wiszącej po lewej stronie. Tak jak Aantenka już zaproponowała- zdecydowanie dałabym niższe szafki wiszące. U mnie było mało miejsca, więc celowo zamówiłam te wyższe, a u Ciebie miejsca pod dostatkiem, więc w tym przypadku estetyka bierze górę nad użytecznością.
pozdrawiam :)
Ola

daroski
25-01-2012, 13:01
Dziękuję wam za konstruktywne rady

wenderko
kran ustawię tak, żeby okno się otwierało (mam nadzieję)
zmiana strony ociekacza - a czy nie przydaje się mieć go "na trasie" między zlewem a zmywarką (pytam bo nie mieliśmy do tej pory zmywarki)
co do przezroczystości szafek będziemy musieli jeszcze pomyślec

Aantenka
lodówka od piekarnika będzie oddzielona słupkiem z pólkami
czy głęboka szuflada "80" zapakowana "towarem" nie jest za ciężka?
szafki wiszące idą do przemyślenia, zarówno co do wysokości jak i do przezroczystości

OiM
rozważaliśmy przeniesienie szafek na ścianę "przez którą patrzymy", ale wtedy niskie szafki spotkałyby się pod kątem prostym z szafkami wysokimi i jakoś nie widzimy rozwiązania dla tego połączenia... Tym bardziej, że wszystkie przyłącza są już zrobione.
nad typem okapu wciąż jeszcze myślimy

wenderko
25-01-2012, 15:06
Szuflada 80 cm jest super. Sama taką szafke mam, trzymam w niej zastawę stołową, więc jest dość ciężko, a wszystko ładnie chodzi. Ikea ma dobre okucia, nie masz się o co obawiać. A dziewczyny mają racje co do innego ustawienia, nie byłoby takiej kiszki na wejściu i kuchnia wydawałaby sie przestronniejsza. W wielu kuchniach tak się robi, że spotyka się blat z wysokimi szafkami. No ale jeśli nie chcecie już przyłączy zmieniać to widać tak ma byc.
A i nie bardzo chyba kumam po co byłby ociekacz potrzebny na drodze do zmywary :) Coś chyba kombinujesz :)

Aantenka
31-01-2012, 21:15
Dla wszystkich fanów Ikei i fanów wysp/polwyspow

Prosto z ekspozycji w Wawie, aranżacja kuchenna z mini-wyspa na powierzchni kuchni około 3mx3,20m
Jakość zdjęć niestety komórkowa, ale zawsze coś :)
Blat to jakiś chyba Personling orzech ale za chiny nie wiem który z nich....
http://images47.fotosik.pl/1341/4378837e8de0c6e7med.jpg
http://images40.fotosik.pl/1332/9ed25334d1726e4amed.jpg
http://images45.fotosik.pl/1342/280fe21afac0c97emed.jpg

*milek*
01-02-2012, 16:37
Nie moje.
http://img30.otofotki.pl/obrazki/bl806_cuisine-Arsta-ikea-3.jpg
http://img30.otofotki.pl/obrazki/rf386_Cuisine-Arsta-ikea-2.jpg
http://img30.otofotki.pl/obrazki/pq869_Ikea-cuisine-Arsta2.jpg

Dzięki wielkie Mefiko :)

Super wyglądają te duże szuflady na ostatnim zdjęciu...:rolleyes: Szkoda że nie mogę sobie pootwierać ;) - zastanawiają mnie spowalniacze, które mogą utrudniać otwieranie przy tych frontach.

Aleksandryta
01-02-2012, 17:26
W Ikei najdluzsze szuflady maja 80 cm, wiec to drugie zdjecie troche przeklamuje

*milek*
01-02-2012, 20:26
Słabo widać pionowe szczeliny, może dlatego. Myślisz, że to nie Ikea...?

Wandeczka
06-02-2012, 20:18
mam pytania, na które być może przeoczyłam odpowiedź, więc proszę o wyrozumiałość:
1. czy do szafki pod zabudowę lodówki, można włożyć dowolna markę, czy tylko lodówkę z IKEI, jeśli tylko z IKEI, to którą polecacie, a którą odradzacie?
2. czy jest fizyczna możliwość by pod płytą indukcyjna mogła być szuflada na sztućce?
dziękuję:)

pepejeans
07-02-2012, 09:02
wiem, ze dopiero co skończyła sie promocja na kuchnie w ikea ale moze ktos coś wie na temat kolejnej, wiosennej??

Wandeczka
09-02-2012, 09:38
mam pytania, na które być może przeoczyłam odpowiedź, więc proszę o wyrozumiałość:
1. czy do szafki pod zabudowę lodówki, można włożyć dowolna markę, czy tylko lodówkę z IKEI, jeśli tylko z IKEI, to którą polecacie, a którą odradzacie?
2. czy jest fizyczna możliwość by pod płytą indukcyjna mogła być szuflada na sztućce?
dziękuję

*milek*
09-02-2012, 13:19
Co do pierwszego nie mam pewności, ale obiło mi się o wzrok, że właśnie z lodówką jest największy problem.
Odnośnie indukcji - ponoć (i tak też się mnie wydaje) mieści się w grubości blatu i może być nawet na dwóch szafkach - jeśli jestem w błędzie, niech mnie ktoś poprawi.

ana-76
09-02-2012, 14:46
co do indukcji nie odpowiem, natomiast jeśli chodzi o lodówkę to lodówkę i zmywarkę mam z poza ikei. Z tego co pamiętam to ikea ma dwe marki w ofercie whirlpoola i elektroluxa (oczywiście nigdzie nie jest to napisane). Musisz z lodówką pokombinować, tzn sprawdź jaką byś chciała (możesz mieć na liście kilka modeli) pódź z tym do ikea i dobiorą Ci szafki pod wymienione wymiary z listy.

Magda i Michał
10-02-2012, 08:06
mam pytania, na które być może przeoczyłam odpowiedź, więc proszę o wyrozumiałość:
1. czy do szafki pod zabudowę lodówki, można włożyć dowolna markę, czy tylko lodówkę z IKEI, jeśli tylko z IKEI, to którą polecacie, a którą odradzacie?
2. czy jest fizyczna możliwość by pod płytą indukcyjna mogła być szuflada na sztućce?
dziękuję
ad. 1 - mi się udało wcisnąć Boscha

madziaaa_w
10-02-2012, 09:32
mam pytania, na które być może przeoczyłam odpowiedź, więc proszę o wyrozumiałość:
1. czy do szafki pod zabudowę lodówki, można włożyć dowolna markę, czy tylko lodówkę z IKEI, jeśli tylko z IKEI, to którą polecacie, a którą odradzacie?
2. czy jest fizyczna możliwość by pod płytą indukcyjna mogła być szuflada na sztućce?
dziękuję

ad. 1
Nie wszystkie pasuję. Ja mam taką:
ELECTROLUX ERN 29801

ad. 2
Generalnie nie powinno się bezpośrednio pod płytą montować szuflady, bo płyta się nagrzewa i wiatraczek itd. Ja mam jednak zamontowaną taką krótszą szufladkę i trzymam tam przyprawy.
99984

Klokoczyce
12-02-2012, 21:13
Witajcie
czy ktoś ma do odsprzedania blat numerar dębowy 186x21 cm? - potrzebuję jako parapet, nowy kosztuje 400 zł, a wykorzystałbym tylko 1/3. Więc szukam i pytam

madzialenka
13-02-2012, 17:30
A ja niestety pożalę się na swoją kuchnię. Kupiłam ją w 2007 roku i przy ostatnim sprzątaniu zauważyłam spękanie na kilku frontach - taka siateczka, która powoduje, że okleina pęka, łuszczy się i odchodzi. Zgłosiłam reklamację, następnego dnia przyjechał Pan na oględziny (specjalnie do nas jechał ponad 100 km w jedną stronę), spisaliśmy protokół z góry zaznaczając, że nie wchodzi w grę częściowa wymiana frontów (czyli tylko uszkodzonych), gdyż w między czasie znacznie zmienił się ich kolor -chodzi o białego APPLADA, który w momencie zakupu w 2007 roku był jedynym NIE ŚNIEŻNOBIAŁYM, a teraz już jest. Jakież było moje zdziwienie, gdy otrzymałam następującą odpowiedź:

Witamy w IKEA,
Reklamacja jest uznana za zasadna.
Reklamowane fronty zostana wymienione przez naszych serwisantow musi jednak Pani liczyc sie z tym ze wymienione fronty beda roznily sie odcieniem od pozostalych frontow.

Niestety na nic zdało się tłumaczenie, że to chyba kpina (na 31 frontów do wymiany ma być 10). Otrzymałam kolejną odpowiedź, że

Jak najbardziej mozemy rowniez wymienic pozostale frony ale nalezy je zakupic.
Prosze o podanie wymiarow pozostalych frontow oraz plyt wykonczeniowych szafek to przygotujemy je do wysylki wowczas montazysta przywiezie je razem z reklamowanym towarem. Zaplaty bedzie mozna dokonac bezposrednio u serwisanata montaz wszystkich frontow kuchennych pokryje IKEA.


Wszystko to jest niestety zgodne z prawem i nie ma możliwości dochodzenia wymiany wszystkich frontów na takie same. Czyli jeśli ktoś liczy, że będzie wykańczał kuchnię na raty, niech dobrze się zastanowi.

A może ktoś miał podobne przejścia i udało mu się wymienić wszystkie fronty?

monikaa13
13-02-2012, 17:39
ad. 2
Generalnie nie powinno się bezpośrednio pod płytą montować szuflady, bo płyta się nagrzewa i wiatraczek itd. Ja mam jednak zamontowaną taką krótszą szufladkę i trzymam tam przyprawy.
99984

Ja nie mam kuchni z Ikei ale pod płytą mam właśnie szufladę ze sztućcami. Szuflada jak szuflada, nie widzę powodu, by jej tam nie było.

ana-76
13-02-2012, 19:01
madzialenka czytałam kiedyś na forum, że komuś wymienili wszystkie fronty wlaśnie ze względu na to że kolor został wycofany... dziwna sytuacja. Też korzystałam z reklamacji ale nie mebli jako takich a zlego montazu, przez który uszkodziła mi się mikrofala. Trało to kilka miesięcy, ale efekt końcowy był pozytywny

*milek*
13-02-2012, 19:08
Ja nie mam kuchni z Ikei ale pod płytą mam właśnie szufladę ze sztućcami. Szuflada jak szuflada, nie widzę powodu, by jej tam nie było.

Mnie się wydaje, że nawet ze sztućcami lepiej niż z przyprawami, bo przyprawy ponoć powinny być przechowywane w suchym i niezbyt ciepłym miejscu.

Ja obecnie mam pod płytą częściowo zmywarkę, a częściowo szafkę (nie z Ikei), w nowej prawdopodobnie będzie też zmywarka i częściowo szuflada ze sztućcami.

madzialenka
13-02-2012, 19:34
madzialenka czytałam kiedyś na forum, że komuś wymienili wszystkie fronty wlaśnie ze względu na to że kolor został wycofany... dziwna sytuacja. Też korzystałam z reklamacji ale nie mebli jako takich a zlego montazu, przez który uszkodziła mi się mikrofala. Trało to kilka miesięcy, ale efekt końcowy był pozytywny


Też o tym czytałam. Tylko w tym wypadku kolor biały nadal jest dostępny z tą różnicą, że jest to inny, bardziej biały biały. :) Nie pozostanie mi chyba nic innego jak dokupić te fronty i wymienić. Pisałam głównie dla osób, które planują rozłożyć zabudowę kuchni w czasie, żeby uważały, bo może je spotkać równie niemiła niespodzianka.

żona m
13-02-2012, 20:37
2. czy jest fizyczna możliwość by pod płytą indukcyjna mogła być szuflada na sztućce?
dziękuję
Generalnie nie sprzedają szuflad , które można by tam umieścić ze względu na bezpieczeństwo. W miejscu pierwszej szuflady jest zaślepka/blenda. Sama użytkuję kuchnię z Ikea i powiem szczerze, że przy indukcji nawet wnętrze drugiej szuflady mocno się nagrzewa, tak , ze widelce są gorące. Więc mam obawy co byłoby w pierwszej z nich.

monikaa13
14-02-2012, 08:19
Hmm, jak pisałam mam szufladę pod płytą i nie mam gorących sztućców. Moim zdaniem szkoda miesjca. Szufladę można zawsze zrobić samemu.

*milek*
15-02-2012, 01:17
Pewnie to, czy się nagrzewa zależy trochę od grubości blatu, ale być może też od płyty?

Jaką macie płytę i w jak grubym blacie zamontowaną?


Zastanawia mnie też, czy między płytą a szufladą coś się montuje (jakąś izolację), czy nie?

monikaa13
15-02-2012, 08:19
Płyta indukcyjna Teka, blat zwykły laminat 4cm, izolacja tylko ta oryginalna, która była dodawana do płyty. Pewnie, że przy intensywnym gotowaniu na 4 palnikach w szufladzie jest ciepło ale w czym to przeszkadza?

*milek*
15-02-2012, 12:19
O ile nie nabawiamy się oparzeń przy wyciąganiu sztućców, to pewnie specjalnie nie przeszkadza ;) - mnie przynajmniej by nie przeszkadzało...

monikaa13
15-02-2012, 12:22
Bez przesady, one co najwyżej co letnie.

*milek*
15-02-2012, 16:12
Cóż, ja liczę na to że będę mieć podobnie jak Ty Monkaa13, ale u Żony m są gorące, więc różnie to bywa.

monikaa13
15-02-2012, 17:19
Ale żona ma chyba pustkę pod płytą więc jak gorące, hmmm?

*milek*
15-02-2012, 18:59
Ma zaślepkę, ale napisała też:
powiem szczerze, że przy indukcji nawet wnętrze drugiej szuflady mocno się nagrzewa, tak , ze widelce są gorące.

monikaa13
15-02-2012, 19:05
To już moim zdaniem jest przesadzone i to mocno. Choć jeżeli jest pustka pod płytą to może faktycznie leci ciepło do drugiej, bo tam chyba wtedy nie ma żadnej płyty (w sensie drewnianej)

żona m
15-02-2012, 19:36
rozumiem, że wiecie lepiej. W jakim celu miałabym pisać, ze się nagrzewa?

jaksie
15-02-2012, 19:46
Nie wiem od czego to zależy, ja mam normalna szufladę i sztuce są najwyżej ciepłe. Nigdy gorące. Pytałam też serwisanta TEKI, czy dobrze zrobiliśmy, powiedział, że to nie ma znaczenia.

*milek*
15-02-2012, 20:13
rozumiem, że wiecie lepiej. W jakim celu miałabym pisać, ze się nagrzewa?

Yy...:roll: ja absolutnie nie kwestionuję, zacytowałam Cię tylko... :oops:

monikaa13
16-02-2012, 08:53
A może to zależy od sztućców? Ale w drugiej...

rudy_stp
19-02-2012, 22:37
Na stronie 53 tego wątku paru użytkowników zastanawiało się, czy do szuflad z Ikei udało by się zamontować tip-ona Bluma, tak żeby otwiarały się przy lekkim naciśnięciu.

Chciałbym dodać coś takiego do cargo z serii Faktum i zastanawiam się czy w ogóle by to działało. Czy może ktoś już jest bogatszy o taki ekseryment, tudzież słyszał coś o tym?

Ewa@Adam
19-02-2012, 22:57
ad. 1 - mi się udało wcisnąć Boscha

ja też mam Boscha

Ewa@Adam
19-02-2012, 23:04
102092

to jest moja kuchnia z Ikea

Ewa@Adam
19-02-2012, 23:20
do rudy-stp

jeśli dobrze pamiętam to można taka opcję zakupić na miejscu w Ikea

tomek_buduje_domek
20-02-2012, 10:27
W naszej kuchni blat ma być parapetem. Okno zaczyna się mniej więcej na wysokości 92 cm. Niestety szafki z Ikei (70cm) + cokół (16) + blat (ok. 4) daje tylko 90cm. Co zrobić w takiej sytuacji? Nie chciałbym zamawiać pogrubionych blatów bo to dla mnie za droga impreza. Są jakieś wyższe cokoły albo inne sprawdzone patenty?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

agatah
20-02-2012, 12:11
Sam wyższy cokół nic nie da, bo szafka musi stac na nóżkach.
Pozostaje kupić wyższe nóżki, i albo dopasować inne cokoły, albo te z Ikea zamontować tak, ze przy szafce będzie szpara. Ktoś tak robił.

Aantenka
20-02-2012, 12:32
102092

to jest moja kuchnia z Ikea

Dzięki, bardzo fajna kuchnia z akcentem koloru! Fajnie wyszło zestawienie z duzymi szafkami IKEA, ładnie harmonizuje z duzym okapem :) Jak dla mnie dobrze wyczuliście proporcje. :)

Ewa@Adam
20-02-2012, 22:41
W naszej kuchni blat ma być parapetem. Okno zaczyna się mniej więcej na wysokości 92 cm. Niestety szafki z Ikei (70cm) + cokół (16) + blat (ok. 4) daje tylko 90cm. Co zrobić w takiej sytuacji? Nie chciałbym zamawiać pogrubionych blatów bo to dla mnie za droga impreza. Są jakieś wyższe cokoły albo inne sprawdzone patenty?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Może to głupie rozwiązanie , ale proponuję zrobić tylko wyższe szafki , tam gdzie wypadnie parapet, podlewając tylko pod te szafki dodatkową posadzkę . Pozostałe szafki zostawić na pierwotnej wysokości .
Zresztą nie wiadomo , jak tak naprawdę wyjdzie ta wysokość na gotowo .
Nóżki w szafkach są regulowane , ale nie pamiętam , czy aż dwa centymetry da się wyciągnąć , ale problem jest w cokole , bo on ma chyba jedną wysokość . Chyba , że dorobisz sobie inny . Tyle tylko , że wyższy cokół będzie nieładny , a szafki niewygodne , bo za wysokie . Może lepiej zostawić wysokość , a różnicę wysokości do okna zamaskować jakąś pionową listwą . Listwa maskująca w kuchniach Ikea ma jakieś 1,5 cm , może nawet dwa .
Musisz tylko pamiętać , że głębokość szafek Ikea to prawie 60 cm , a blaty mają chyba 62 , więc jeśli blat ma być parapetem wsuniętym na mur , to nic z tego .
A możesz wrzucić rzut kuchni ? Wtedy lepiej coś wymyślić .

Ewa@Adam
20-02-2012, 22:44
Dzięki, bardzo fajna kuchnia z akcentem koloru! Fajnie wyszło zestawienie z duzymi szafkami IKEA, ładnie harmonizuje z duzym okapem :) Jak dla mnie dobrze wyczuliście proporcje. :)

Bardzo dziękuję .

tomek_buduje_domek
21-02-2012, 10:17
Dzięki za odpowiedź.

Może to głupie rozwiązanie , ale proponuję zrobić tylko wyższe szafki , tam gdzie wypadnie parapet, podlewając tylko pod te szafki dodatkową posadzkę . Pozostałe szafki zostawić na pierwotnej wysokości .

To już byłby "hardkor" ;).


Nóżki w szafkach są regulowane , ale nie pamiętam , czy aż dwa centymetry da się wyciągnąć , ale problem jest w cokole , bo on ma chyba jedną wysokość . Chyba , że dorobisz sobie inny . Tyle tylko , że wyższy cokół będzie nieładny , a szafki niewygodne , bo za wysokie . Może lepiej zostawić wysokość , a różnicę wysokości do okna zamaskować jakąś pionową listwą . Listwa maskująca w kuchniach Ikea ma jakieś 1,5 cm , może nawet dwa .
A możesz wrzucić rzut kuchni ? Wtedy lepiej coś wymyślić .

Nożki dają radę, mają regulacje do 18.5cm, gorzej z cokołem. Wygląda na to, że trzeba będzie dorobić u stolarza. Jeśli chodzi o wysokość to 92cm jest dla nas w sam raz, nie ma mowy o obniżaniu.


Musisz tylko pamiętać , że głębokość szafek Ikea to prawie 60 cm , a blaty mają chyba 62 , więc jeśli blat ma być parapetem wsuniętym na mur , to nic z tego .

No tak, czyli standardowy blat z ikea odpada.

Ewa@Adam
21-02-2012, 15:56
[QUOTE=tomek_buduje_domek;5216186]

To już byłby "hardkor" ;).

ten hardkor był najlepszy , hi
Sama dziś nie wierzę ,że to napisałam .
Poprostu naszła mnie wizja jakiegoś wnętrza pasującego do tej koncepcji :))

*milek*
21-02-2012, 23:43
...wyższy cokół będzie nieładny , a szafki niewygodne , bo za wysokie . Może lepiej zostawić wysokość , a różnicę wysokości do okna zamaskować jakąś pionową listwą . Listwa maskująca w kuchniach Ikea ma jakieś 1,5 cm , może nawet dwa .
Musisz tylko pamiętać , że głębokość szafek Ikea to prawie 60 cm , a blaty mają chyba 62 , więc jeśli blat ma być parapetem wsuniętym na mur , to nic z tego .
A możesz wrzucić rzut kuchni ? Wtedy lepiej coś wymyślić .
Blat na 92cm nie będzie za wysoki, krążą opinie, że najwygodniejsza wysokość zaczyna się od 90cm. Oczywiście o ile nie jest się wyjątkowo niskim.
Ja też będę mieć coś koło tej wysokości i też planuję blat z parapetem. Tylko że mnie się bardzo podobają właśnie grube blaty i chyba się na taki skuszę. Wychodzę z założenia, że skoro nie mogę mieć granitowego (cena), to przynajmniej ze zwykłym poszaleję... :popcorn:
Blat będę zamawiała gdzie indziej - są dostępne szersze.

Tomek - jeśli nie chcesz kombinować z blatem, to może by dociąć cokoły z paneli maskujących? 2 cm wyższe chyba nie będą dużo gorzej wyglądać...:rolleyes:

Ewa@Adam - co masz na podłodze? czy to może biały poler?

żona m
22-02-2012, 00:06
W naszej kuchni blat ma być parapetem. Okno zaczyna się mniej więcej na wysokości 92 cm. Niestety szafki z Ikei (70cm) + cokół (16) + blat (ok. 4) daje tylko 90cm. Co zrobić w takiej sytuacji? Nie chciałbym zamawiać pogrubionych blatów bo to dla mnie za droga impreza. Są jakieś wyższe cokoły albo inne sprawdzone patenty?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Tomek mam kuchnie z IKEA, parapet zlicowany z blatem, cokoły standard, blat granitowy 3 cm, wszystko wyregulowane nóżkami. Nie ma potrzeby pogrubianych blatów zamawiać, nóżki podkręcasz na maksa, nawet jeśli cokół nie będzie dochodził do dołu szafki, to tego nie widać. no chyba, że się położysz na podłodze.;)

żona m
22-02-2012, 00:10
No tak, czyli standardowy blat z ikea odpada.

Wcale nie, zapytaj na miejscu , jeśli potrzebujesz szerszy niż 62 , dorobią ci na zamówienie. Przynajmniej nam tak proponowali w Jankach. Jest tylko jeden minus-cena takiego indywidualnego zamówienia. Czeka sie około miesiąca , na ten okres dostajesz blat zastępczy o normalnej szerokości , wpłacasz tylko kaucję. Kaucje potem zwracają.

tomek_buduje_domek
22-02-2012, 11:12
Tomek mam kuchnie z IKEA, parapet zlicowany z blatem, cokoły standard, blat granitowy 3 cm, wszystko wyregulowane nóżkami. Nie ma potrzeby pogrubianych blatów zamawiać, nóżki podkręcasz na maksa, nawet jeśli cokół nie będzie dochodził do dołu szafki, to tego nie widać. no chyba, że się położysz na podłodze.;)

No może rzeczywiście nie będzie widać. Chociaż u nas szafki kuchenne będą widoczne z daleka (ok 8m), muszę dokonać obliczeń ;)!.



jeśli nie chcesz kombinować z blatem, to może by dociąć cokoły z paneli maskujących? 2 cm wyższe chyba nie będą dużo gorzej wyglądać...

A co to są te panele maskujące? O wysokość się nie martwię myśle, że nie będzie to zauważalne, byle szpary nad cokołem nie było widać.

Ewa@Adam
22-02-2012, 13:40
Ewa@Adam [/B]- co masz na podłodze? czy to może biały poler?

Milek , na podłodze mam płytki gresowe 60x60 - beżowe mat .
Wrzuciłam trochę większe zdjęcie , może na nim widać lepiej .

variola
22-02-2012, 16:40
Ewa@Adam fajowa ta wasza kuchnia, pomarańcz przełamuje nudę szarości! gdybym robiła nowoczesną kuchnię to w podobnej kolorystyce

*milek*
23-02-2012, 15:14
No może rzeczywiście nie będzie widać. Chociaż u nas szafki kuchenne będą widoczne z daleka (ok 8m), muszę dokonać obliczeń ;)!.
A co to są te panele maskujące? O wysokość się nie martwię myśle, że nie będzie to zauważalne, byle szpary nad cokołem nie było widać.

U mnie w obecnej kuchni mam szparę m-dzy cokołem a szafkami 1,5cm i z dalszej odległości (już jakieś parę metrów) ją widać...

Panele maskujące, czy wykończeniowe - to płyty takie jak fronty, stosowane na widoczne boki szafek, ale także do zamontowania n.p jak nam wyjdzie przerwa przy ścianie. Najdłuższe są te do szafek wysokich chyba, 217cm.
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/kitchen/19138/?pageNumber=0



Milek , na podłodze mam płytki gresowe 60x60 - beżowe mat .
Wrzuciłam trochę większe zdjęcie , może na nim widać lepiej .

Dzięki - ja zastanawiam się nad białym polerem, stąd moje pytanie.

ALUTKA W
23-02-2012, 18:41
moja IKEA samodzielnie wymyślona i zmontowana, jeszcze coś niecoś brakuje ;)

https://lh4.googleusercontent.com/-Ec7MZ04aRZY/T0aBACz9Q_I/AAAAAAAAALQ/bnWjhS55mHE/s720/Chomecice.jpg?gl=PL
https://lh5.googleusercontent.com/-rBEpyEodfZY/T0aBBczZgtI/AAAAAAAAALU/gZKwXFMxmSU/s720/Chomecice%25201.jpg?gl=PL
https://lh3.googleusercontent.com/-Tpz9Ta4aQS0/T0aBC3xJSAI/AAAAAAAAALY/ttr34BQ_-Hw/s720/Chomecice%25202.jpg?gl=PL

aksamitka
23-02-2012, 19:32
ALUTKO, co to za fronty i blat?

ALUTKA W
23-02-2012, 20:05
AKSAMITKO fronty to zwykły czarny malowany front z IKEA a blat to granit Kaszmir White. Blat został trochę wymuszony układem szafek pod oknem bo z ikeowskich nijak nie dało się połączyć (albo przy płycie, albo nad zmywarką albo przy zlewie) a taki na wymiar z Ikea wyszedł cenowo niewiele mniej od kamienia. No i jak zobaczyłam ten granit to i tak wiedziałam, ze nic innego nie wchodzi w grę. Ma takie drobinki masy perłowej i mieni się niesamowicie, no i brudu w ogóle nie widać :)

aksamitka
24-02-2012, 05:36
ALUTKA nexus brazowoczarny?

ALUTKA W
24-02-2012, 07:57
AKSAMITKO nie te nasze są czarne malowane jak biały Applad i właśnie spojrzałam, że chyba już ich nie ma??!! a mi brakuje jednego boku!!

aniul06
26-02-2012, 14:55
witam serdecznie wszystkich.czytam to forum i ja ronież zdecydowałam się na kuchnie z ikei, a mianowicie na fronty SOFILUND(jasnoszary) to nowosć jest ma moze ktos z was te fronty jak sie sprawują???
mam też problem bo bede miala zwykla biała lodówke BECO wysoką 144x54 szeroką, inna mi niestety nie pasuje, lodowka bedzie stala jednym bokiem przy scianie a drugim przy zmywarce.Chcialabym jednak bardzo ja zabudowac frontami SOFILUND (chociaz fronty i ten jeden bok od strony zmywarki) macie pomysły jak to zrobić??Pozdrawiam

aniul06
26-02-2012, 15:07
ze zmywarka tez mam problem bo planuje BOSCH do zabudowy ze schowanym panelemsterującym o szerokosci 44,8cm a IKEA NIE MA TAKICH SZAFEK BO MA TYLKO 50CM i 60CM ma moze ktos z was taka zmywarke ,wystarczy tylko panel maskujący przykleic na drzwi zmywarki, czy kupic ta szafke 50zm???nie mam pojecia.

aniul06
26-02-2012, 15:26
pocieszajace jest to że chociaz piekarnik HOTPOINTARISTON mi pasuje do szafki IKEA :-)

ALUTKA W
26-02-2012, 16:28
aniul

Pierwsze slysze o szafce na zmywarkę ;) wstawiasz zmywarkę, przykręcasz front i już!

gahan
26-02-2012, 17:54
dziewczyny :-) a jakie macie oświetlenie podszafkowe ? zastanawiam się czy kupić te z Ikei, tylko nie wiem jakie faktycznie dają światło; białe, zimne czy ciepłe ?

gahan
27-02-2012, 08:03
hej, dziewczyny podnoszę temat ;

podpowiedzcie z tymi podświetleniami; dziś będę w IKEA i nie wiem czy się pakować w ichniejsze światło, bo nie mam porównania :-(
moja kuchnia nie będzie typowo nowoczesna, więc ledy też raczej odpadają - bo światło nie takie;
nie jestem za bardzo zorientowana w temacie oświetlenia, niestety

tomek_buduje_domek
27-02-2012, 12:03
AKSAMITKO fronty to zwykły czarny malowany front z IKEA a blat to granit Kaszmir White. Blat został trochę wymuszony układem szafek pod oknem bo z ikeowskich nijak nie dało się połączyć (albo przy płycie, albo nad zmywarką albo przy zlewie) a taki na wymiar z Ikea wyszedł cenowo niewiele mniej od kamienia. No i jak zobaczyłam ten granit to i tak wiedziałam, ze nic innego nie wchodzi w grę. Ma takie drobinki masy perłowej i mieni się niesamowicie, no i brudu w ogóle nie widać :)

Mam pytanie w sprawie tych blatów. Czy rzeczywiście robiony na zamówienie z Ikea będzie niewiele tańszy od granitowego? U nas blat częściowo musi mieć 80cm więc trzeba będzie zamówić. Z najtańszego granitu (zwykły szary) wychodzi to 3500 (500 za mb.) z montażem i nie chce mi się wierzyć, żeby laminowany nawet robiony na zamówienie mógł się to takiej ceny zbliżyć.

*milek*
27-02-2012, 17:51
ze zmywarka tez mam problem bo planuje BOSCH do zabudowy ze schowanym panelemsterującym o szerokosci 44,8cm a IKEA NIE MA TAKICH SZAFEK BO MA TYLKO 50CM i 60CM ma moze ktos z was taka zmywarke ,wystarczy tylko panel maskujący przykleic na drzwi zmywarki, czy kupic ta szafke 50zm???nie mam pojecia.

Potwierdzam, dokręca się front. Ostatnio oglądałam kuchnie ekspozycyjne w Ikei i zerknęłam też na zmywarkę 45-kę - dokręcony był front 50, który po otwarciu wystawał po 2,5cm po bokach drzwiczek zmywarki. Nie pamiętam jednak czy była wstawiana jakaś listwa między zmywarkę a szafkę, żeby nie było szpary. Najlepiej podjechać do Ikei i zobaczyć jak dokładnie jest to rozwiązane.

aniul06
27-02-2012, 18:16
Potwierdzam, dokręca się front. Ostatnio oglądałam kuchnie ekspozycyjne w Ikei i zerknęłam też na zmywarkę 45-kę - dokręcony był front 50, który po otwarciu wystawał po 2,5cm po bokach drzwiczek zmywarki. Nie pamiętam jednak czy była wstawiana jakaś listwa między zmywarkę a szafkę, żeby nie było szpary. Najlepiej podjechać do Ikei i zobaczyć jak dokładnie jest to rozwiązane.

dziękuje za przydatna porade, najważniejsze ze 50tka pasuje:-)te 5 cm najwyzej się obciachnie, a do ikei bede musiała podjechać jak znajde chwile.

aniul06
27-02-2012, 18:31
czy ktoś z was probował obudować,lub zrobic tylko fronty ikea lodówce wolnostojącej.Jak to wyglada????trzeba zamawiac na zamówienie???u nich?? czy kupić te panele maskujace???

ja w sumie potrzebuje tylko front lodówki i jeden bok obudować.

*milek*
27-02-2012, 18:42
Na pewno masz na myśli lodówkę wolnostojącą? Bo taką to nie bardzo można zabudowywać, obojętnie jakimi frontami...
Lodówki do zabudowy są specjalnie przystosowane do przykręcania frontów, które tak na marginesie też nie jest łatwo dopasować z Ikei, jak wynika z lektury tego wątku chociażby.

monikaa13
27-02-2012, 18:46
My mamy w starym mieszkaniu zwykłą lodówkę zabudowaną. Wszystko się da jak się chce :) Wiem, że tak się nie robi, bo te do zabudowy mają chyba jakieś inne chłodzenie itp. nie wiem, nie znam się ale jak się chce to można.

My mieliśmy szafę, w szafie lodówkę, na drzwiach zwykły front przymocowany na takie specjalne uchwyty.

aniul06
27-02-2012, 18:48
super ta kuchnia zawsze chcialam miec biała ale w bloku na malej powierzcjchni mam kunie 2x3 mi zeżółknie mi niestety.chcialam jednak zapytac jak sie nazywaja te szafki wiszace z kratka i zwykla szyba, bo na stronie ikei ich nie ma a chcialam sobie zrobic takie same tylko w odcieniu sofilund. z gory dzieki z a odp.

Conrad&Beata
28-02-2012, 14:18
wszystko fajnie,tylko szkoda że nie ma wiszących szafek poziomych szerokich na 60cm, potrzebuje takie 3, można dać 3 sztuki pod okap, bo one maja po 60cm?

Aleksandryta
28-02-2012, 14:54
super ta kuchnia zawsze chcialam miec biała ale w bloku na malej powierzcjchni mam kunie 2x3 mi zeżółknie mi niestety.chcialam jednak zapytac jak sie nazywaja te szafki wiszace z kratka i zwykla szyba, bo na stronie ikei ich nie ma a chcialam sobie zrobic takie same tylko w odcieniu sofilund. z gory dzieki z a odp.
Pierwszy raz coś takiego czytam, że białe fronty zżółkną, bo kuchnia mała.... :D Skąd masz info, że białe fronty Ikei żółkną? A w Ikei są fronty nie tylko białe, ale i kremowe.

ALUTKA W
28-02-2012, 16:07
mam pytanie w sprawie tych blatów. Czy rzeczywiście robiony na zamówienie z ikea będzie niewiele tańszy od granitowego? U nas blat częściowo musi mieć 80cm więc trzeba będzie zamówić. Z najtańszego granitu (zwykły szary) wychodzi to 3500 (500 za mb.) z montażem i nie chce mi się wierzyć, żeby laminowany nawet robiony na zamówienie mógł się to takiej ceny zbliżyć.

u mnie 164x108 (wyspa) i 307x62 i 90x62 (kawałek w szafce żaluzjowej) z wycięciem otworów i montażem to równe 3tys po utargowaniu a ten z ikea na wymiar to chyba 2600-2800 + montaż i transport jak dla mnie gra nie warta świeczki do tego te na zamówienie w ikea mają inne wzory niż gotowe i niestety żaden nam nie pasował

JOLA440
28-02-2012, 18:08
ALUTKA W Czemu nie otwiera mi się twoja strona?:mad:

*milek*
28-02-2012, 21:04
My mamy w starym mieszkaniu zwykłą lodówkę zabudowaną. Wszystko się da jak się chce :) Wiem, że tak się nie robi, bo te do zabudowy mają chyba jakieś inne chłodzenie itp. nie wiem, nie znam się ale jak się chce to można.

My mieliśmy szafę, w szafie lodówkę, na drzwiach zwykły front przymocowany na takie specjalne uchwyty.

Jasne, jak ktoś się uprze to wszystko można, tylko przy okazji można też stracić gwarancję...

optima
29-02-2012, 09:28
Czy ktos z Was ma moze ekspres do kawy do zabudowy z IKEA, jakies opinie nt uzytkowania?

Ewa@Adam
29-02-2012, 21:16
Ewa@Adam fajowa ta wasza kuchnia, pomarańcz przełamuje nudę szarości! gdybym robiła nowoczesną kuchnię to w podobnej kolorystyce

Bardzo dziękuję za pochwały . Muszę przyznać , że kuchnia podoba się wielu moim znajomym także . Nie widzicie jej całej , bo ona ma jeszcze szafki z drugiej strony i kominek widoczny także w kuchni plus duże okno balkonowe więc całość wygląda fajnie , jeśli kotoś lubi taki styl :)

Ewa@Adam
29-02-2012, 21:21
ze zmywarka tez mam problem bo planuje BOSCH do zabudowy ze schowanym panelemsterującym o szerokosci 44,8cm a IKEA NIE MA TAKICH SZAFEK BO MA TYLKO 50CM i 60CM ma moze ktos z was taka zmywarke ,wystarczy tylko panel maskujący przykleic na drzwi zmywarki, czy kupic ta szafke 50zm???nie mam pojecia.

wystarczy kupić sam front 50 cm . Mam taką samą zmywarkę Boscha i dokładnie tak mam zrobione . Niczego nie obcinałam , bo zupełnie nie jest to potrzebne , a oryginalne zakończenie jest o wiele lepsze od kombinowanego .

justi_p
01-03-2012, 07:18
witam :) ja również planuję kuchnię z ikei lidingo kremowe z dębowym blatem. Wiecie może kiedy będzie jakaś nowa promocja na kuchnie? :)

aniul06
01-03-2012, 17:36
super ta kuchnia zawsze chcialam miec biała ale w bloku na malej powierzcjchni mam kunie 2x3 mi zeżółknie mi niestety.chcialam jednak zapytac jak sie nazywaja te szafki wiszace z kratka i zwykla szyba, bo na stronie ikei ich nie ma a chcialam sobie zrobic takie same tylko w odcieniu sofilund. z gory dzieki z a odp.
Pierwszy raz coś takiego czytam, że białe fronty zżółkną, bo kuchnia mała....

Skąd masz info, że białe fronty Ikei żółkną? A w Ikei są fronty nie tylko białe, ale i kremowe.


Kolezaka ma biala kuchnie a teraz juz pozólkla niestety i zaczelu jEj zołknac szafki po bokach od pary jak gotowala poimo ze byl okap.i teraz po bokach ma takie mocno żółte, a wszystkie szafki zminily kolor miejscami(PLAMY) na taki lekko pozółkły.WYGLADA TO FATALNIE :-(

Natomiast ja mam w kuchni biala błazreie plastikową i tez z doswiadczenia wiem że żółknie,pomimo regularnego mycia , DOBREGO WYCIAGU,OTWARTEGO OKNA NIEZALEZNIE OD PORY ROKU zminila kolor miejscami NA żółty.:-(

aniul06
01-03-2012, 17:38
ze zmywarka tez mam problem bo planuje BOSCH do zabudowy ze schowanym panelemsterującym o szerokosci 44,8cm a IKEA NIE MA TAKICH SZAFEK BO MA TYLKO 50CM i 60CM ma moze ktos z was taka zmywarke ,wystarczy tylko panel maskujący przykleic na drzwi zmywarki, czy kupic ta szafke 50zm???nie mam pojecia.
wystarczy kupić sam front 50 cm .

Mam taką samą zmywarkę Boscha i dokładnie tak mam zrobione . Niczego nie obcinałam , bo zupełnie nie jest to potrzebne , a oryginalne zakończenie jest o wiele lepsze od kombinowanego .

bARDZO DZIEKUJE ZA POMOC,FRONT DO ZMYWARKI JUZ WPISANY NA LISTE ZAKUPÓW :-)

aniul06
01-03-2012, 17:42
A czy ma ktoś moze z was okap teleskopowy wpuszczony w szafke ikea??? Polecacie takie rozwiazanie.ja planuje kupic okap ciarko podobno bardzo dobra firma polska duza moc i dwa silniki no i kolor mi akurat pasuje.okap ma 60cm.czy mieliście jakies problemy z montazem okapu do szafki z ikei???czy w tej szafce można jeszcze cos schować,jest tam jakas półka czy tam wchodzi tylko ten okap.????na stronie ikei nie ma tych szafek :-(

VTS
01-03-2012, 17:52
witam :) ja również planuję kuchnię z ikei lidingo kremowe z dębowym blatem. Wiecie może kiedy będzie jakaś nowa promocja na kuchnie? :)
Hej, mam już wstępny projekt kuchni lidingo i również z dębowym blatem. W najbliższych dniach pojadę do IKEI aby dogadać szczegóły i monterów, będę finalizować całość to się dowiem czy może na wiosnę :) planują promocję i dam znać.
:bye:

justi_p
02-03-2012, 06:51
Hej, mam już wstępny projekt kuchni lidingo i również z dębowym blatem. W najbliższych dniach pojadę do IKEI aby dogadać szczegóły i monterów, będę finalizować całość to się dowiem czy może na wiosnę :) planują promocję i dam znać.
:bye:

w takim razie czekam na informację :)

ALUTKA W
02-03-2012, 16:26
alutka w czemu nie otwiera mi się twoja strona?:mad:

kurcze nie wiem mi też ale wpisz w google "u alutki" i pierwszy link działa

JOLA440
03-03-2012, 09:37
kurcze nie wiem mi też ale wpisz w google "u alutki" i pierwszy link działa

Ok.Już działa.Dzięki:p

justi_p
04-03-2012, 16:16
znalazłam na kompie zdjęcia kuchni z Ikei z Łodzi. Wstawiam, może komuś się przyda

https://lh3.googleusercontent.com/-uASj3GZucME/T1OAb0oACiI/AAAAAAAAA9A/kLl463wxofg/s800/31122011042.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-UkgMidXixmY/T1OAcxodh9I/AAAAAAAAA9E/P-AW-DpHYDY/s800/31122011043.jpg

rere79
04-03-2012, 18:05
Kuchnia z angielskiej Ikei


104617
104616
104621
104622
104623

monikaa13
04-03-2012, 18:13
Widziałam te zielone mebelki kuchenne dzisiaj w Ikei - mają śliczny oliwkowy kolor.

Geo222
05-03-2012, 15:18
Orientujecie się może jak wypada cenowo kuchnia ramsjo w porównaniu do stat albo lidingo? Czy ramsjo jest dużo droższe?

gahan
05-03-2012, 16:01
Orientujecie się może jak wypada cenowo kuchnia ramsjo w porównaniu do stat albo lidingo? Czy ramsjo jest dużo droższe?

wychodzi bardzo podobnie jak lidingo;

Geo222
05-03-2012, 16:40
A to szkoda, bo myślałam, że cena rozwiąże mój problem, a teraz dalej nie wiem, na którą się zdecydowac ;)

Aleksandryta
05-03-2012, 16:49
A to szkoda, bo myślałam, że cena rozwiąże mój problem, a teraz dalej nie wiem, na którą się zdecydowac ;)
Geo222 na stronie internetowej IKEA sa dwa katalogi, pierwszy ogolny, a drugi z kuchniami, w ktorym podane sa m.in. ceny frontow i agd. Mozesz sciagnac te katalogi na pulpit swojego komputera i porownac ceny. Naprawde... :rolleyes: Od myslenia glowa nie boli.:rolleyes:

Geo222
05-03-2012, 17:28
Aleksandryto bardzo Ci dziękuję za poświęcony czas i uwagę...

VTS
05-03-2012, 18:14
witam :) ja również planuję kuchnię z ikei lidingo kremowe z dębowym blatem. Wiecie może kiedy będzie jakaś nowa promocja na kuchnie? :)

Hej, justi_p
byłam dzisiaj w IKEI zamawiać moje lidingo i jak obiecałam spytałam o planowane promocje. Pani "od kuchni" potwierdziła, że dwa razy w roku przed świętami mają promocję m.in. mebli kuchennych. Nie pozostaje Ci więc nic innego jak śledzić ich stronę i wyczaić obniżkę.
A swoją drogą może ktoś się wypowie, kto kupował w promocji - jaki to jest zysk finansowy, czy to jest spora oszczędność. Bo konfort zakupu jest zdecydowanie korzystniejszy teraz, w sklepie pusto a jak jest obniżka to tłumy.
:bye:

aksamitka
05-03-2012, 18:32
w zimie byla promocja: za kazde 1000zl wydane na kuchnie 100zl w bonie

frelka
05-03-2012, 19:21
W 2011 (może wcześniej też, ale wtedy się nie interesowałam), od początku listopada do wigilii była promocja j.w. (za każdy wydany 1000zł - bon 100zł do wydania w sklepie).
Wg mnie super promocja, jak się dobrze wykalkuluje, to prawie 10% zniżki na zakupy (np. przy kuchni za 7700zł można najpierw kupić szafki i sprzęt za 7000, a potem, za bony, dokupić resztę).

W środku roku, czerwiec-sierpień są promocje na sprzęty kuchenne: przy zakupie 4 sztuk, najtańszy sprzęt jest za pół ceny.
To też niezłe, pod warunkiem, że kupuje się więcej i droższego sprzętu.

gahan
05-03-2012, 19:55
VTS kupowałam kuchnię w promocji przedświątecznej 2011; rozplanowałam kuchnię w planerze ( poświęciłam temu dosyć sporo czasu ), do IKEI pojechaliśmy jeszcze w listopadzie zaraz po ogłoszeniu promocji, to był poniedziałek , 10 -ta rano :-) ludzi niewiele,
i spokojnie sobie porozmawialiśmy z panią, która " dopracowała" nam jeszcze projekt, odpowiedziała na mnóstwo naszych pytań i poświęciła sporo czasu;
meble nas kosztowały ponad 7 tys. do tego doszedł okap i piekarnik i dostaliśmy 900zł w bonach;
bony zrealizowaliśmy niedawno, w ostatnich dniach lutego - kupiliśmy zlewozmywak, oświetlenie podszafkowe, lampy do kuchni i jadalni, dodatkowe półki do kuchni i organizery; miał być stół sosnowy za 900zł., ale jakiś tam mamy, a te "drobiazgi" i tak byśmy musieli kupić;
ogólnie jesteśmy zadowoleni :-) i teraz w lutym zaludnienie w IKEI - w normie :-)

gahan
05-03-2012, 20:13
Geo222 rozplanuj kuchnię w planerze ikeowskim i program Ci wyliczy koszt kuchni lidingo i ramsjo;

też się zastanawiałam nad wyborem; początkowo chciałam ramsjo, bo drewniane i pięknie usłojone, ale ostatecznie wybrałam lidingo, bo bardziej mi pasował kolor i "opływowe" frezowanie frontów - czyli łatwiej mi będzie je utrzymać w czystości;

żona m
05-03-2012, 21:21
Piękna ta oliwka, hit kolorystyczny w tym sezonie.
My się załapaliśmy na promocje kuchenną w grudniu, prawie rzutem na taśmę na sam koniec.

justi_p
06-03-2012, 06:58
Hej, justi_p
byłam dzisiaj w IKEI zamawiać moje lidingo i jak obiecałam spytałam o planowane promocje. Pani "od kuchni" potwierdziła, że dwa razy w roku przed świętami mają promocję m.in. mebli kuchennych. Nie pozostaje Ci więc nic innego jak śledzić ich stronę i wyczaić obniżkę.
A swoją drogą może ktoś się wypowie, kto kupował w promocji - jaki to jest zysk finansowy, czy to jest spora oszczędność. Bo konfort zakupu jest zdecydowanie korzystniejszy teraz, w sklepie pusto a jak jest obniżka to tłumy.
:bye:

serdecznie dziękuję :hug: w takim razie wstrzymam się z zakupami do świąt i będę obserwować... :rolleyes:

dziobeczek1
06-03-2012, 17:39
Ja też skorzystałam z zimowek promocji: kupiliśmy kuchnię za 7 tyś i dostałam 700 zł w bonach. W g mnie super sprawa, bo za te pieniądze można na prawdę sporo drobiazgów kupić do nowego domu ;)

W grudniu nie byla nam ona jescze potrzebna bo jej montaż planuję dopiero za jakiś moze 3 miesiące. ALe ze względu na promocję kupiliśmy ją wcześniej.

VTS
06-03-2012, 18:50
- jednym słowem warto czekać a ja kupiłam dzisiaj :cry:

gahan
06-03-2012, 20:44
- jednym słowem warto czekać a ja kupiłam dzisiaj :cry:

eee, nie płacz :-) VTS kupiłaś kuchnię -cieszyć się trzeba :-)

Kortteg
06-03-2012, 21:31
- jednym słowem warto czekać a ja kupiłam dzisiaj :cry:
Słyszałem, że blaty drewniane wychodzą z oferty więc jak byś poczekała to pewnie nie miałabyś blatów.

justi_p
07-03-2012, 07:48
jesteś pewna? bo ja właśnie chciałam drewniany blat :(

VTS
07-03-2012, 11:23
Bardzo dziekuję za wyrazy pocieszenia. Co by człowiek nie zrobił to zawsze są plusy i minusy podjętej decyzji :yes:. W sumie się cieszę że przeszłam przez wszystkie procedury (trzeba przyznać że IKEA jest świetnie zorganizowana) i mam kuchnię kupioną :D

gahan
07-03-2012, 13:21
Bardzo dziekuję za wyrazy pocieszenia. Co by człowiek nie zrobił to zawsze są plusy i minusy podjętej decyzji :yes:. W sumie się cieszę że przeszłam przez wszystkie procedury (trzeba przyznać że IKEA jest świetnie zorganizowana) i mam kuchnię kupioną :D

teraz się delektuj układaniem i dekoracją kuchni :-)

*milek*
07-03-2012, 18:02
Ehhhh... jak ja bym już tak chciała... :rolleyes:

jjana
07-03-2012, 22:03
Witam. Ja chciałam zapytać czy jeśli zlew domsjo będzie umieszczony tak jak w mojej wizualizacji to czy otworzy się ta szafka narożna obok? Pozdrawiam. 105287105288

jjana
08-03-2012, 09:43
Nie siejcie plotek. Blaty drewniane wcale nie wychodzą z oferty. To oficjalna odpowiedź, jaką dostałam z Ikei.

Aantenka
08-03-2012, 09:50
Chyba nie chodziło o to, że Ikea wycofuje blaty drewnanie z oferty, tylko że w okresie promocyjnym dużo osób dokonuje zakupu kuchni i może być (ale nie musi) problem z dostaniem drewnianych blatów.
O takich problemach pisali forumowicze kilkanaście stron wczesniej na tym wątku.

jjana
08-03-2012, 09:55
Sześc wątków wyżej Kortteg napisał: "Słyszałem, że blaty drewniane wychodzą z oferty więc jak byś poczekała to pewnie nie miałabyś blatów", wiec dokładnie o to chodziło.
Sama chcę blat drewniany, więc zapytałam Ikeę oficjalnie.

paola_sz
08-03-2012, 12:16
Ja również pytałam i dostałam odpowiedź, że wkrótce ich nie będzie i to przez dłuższy czas. Pytałam 2 sprzedawców i otrzymałam dwie takie same odpowiedzi (fakt, że w jednym sklepie). Nie chcieli sprecyzować co wg nich oznacza stwierdzenie "dłuższy czas"...

jjana
08-03-2012, 12:38
IKEA.pl ‎@Justyna: sprawdzone. :) To nie jest prawda. Mamy przejściowe trudności z dostępnością niektórych blatów, ale nie wycofujemy ich z oferty.
3 godz. temu · Lubię to!Nie lubię.


Mam nadzieję, że to prawda :)

justi_p
08-03-2012, 13:36
ufff... to mnie troszkę uspokoiłyście :) teraz spokojnie czekam na promocje :)

aniul06
09-03-2012, 16:19
105553

aniul06
09-03-2012, 16:25
[tu była reklama - zabroniona regulaminem FM :evil:]

heros
09-03-2012, 23:19
witam

No u mnie sie zaczela promocja (w USA ) 10 % jak wydasz na kuchnie 3 - 4,5 tys $ , a 20% jak powyzej 4,5 , i wlasciwie i tak sie nie zalapie bo nie zamierzam wydac 3 tys na meble kuchenne , mysle ze lindigo wyjdzie ze 2 tys.

Co myslicie o tych drewnianych blatach (tutaj nikt raczej takich nie zaklada ) lepsze beda od tych laminowanych ?

Aga-Białystok
10-03-2012, 10:32
witam

No u mnie sie zaczela promocja (w USA ) 10 % jak wydasz na kuchnie 3 - 4,5 tys $ , a 20% jak powyzej 4,5 , i wlasciwie i tak sie nie zalapie bo nie zamierzam wydac 3 tys na meble kuchenne , mysle ze lindigo wyjdzie ze 2 tys.

Co myslicie o tych drewnianych blatach (tutaj nikt raczej takich nie zaklada ) lepsze beda od tych laminowanych ?

w 100% polecam dębowe blaty z ikea. Niezniszczalne.

Aantenka
10-03-2012, 20:32
witam

No u mnie sie zaczela promocja (w USA ) 10 % jak wydasz na kuchnie 3 - 4,5 tys $ , a 20% jak powyzej 4,5 , i wlasciwie i tak sie nie zalapie bo nie zamierzam wydac 3 tys na meble kuchenne , mysle ze lindigo wyjdzie ze 2 tys.

Co myslicie o tych drewnianych blatach (tutaj nikt raczej takich nie zaklada ) lepsze beda od tych laminowanych ?
Blat drewniany trzeba zaimpregnować i w miarę potrzeby impregnację powtarzać. No a laminat to laminat... Sztuczny po prostu i tyle :D Kazdy blat sie niszczy jak na niego nie uważasz, Ja mam drewnianą brzozę i jestem zadowolona.
Natomiast dużo zależy od tego jaki efekt chcesz w kuchni osiągnąć. Blat drewniany dociepli Ci kuchnię biala, zwaszcza jeśli chcesz jakas lekko stylizowaną. Do nowoczesnych polyskow wyglada kiepsko.

KDWJ
13-03-2012, 11:57
Uwaga dla wszystkich noszących się z zakupem swojej wymarzonej kuchni albo mających braki we frontach. IKEA wycofuje z produkcji kilka wzorów frontów. Jeszcze dwa tygodnie temu pytałem i mi mówili że zmiany są w sierpniu a tu nagle koniec serii...

Informacja oficjalna ze sklepu - na kilku frontach już przyklejone nalepki "koniec serii"



Czy ktoś może zna producenta frontów który zrobi na zamówienie drzwiczki szklane w stylu rubrik tylko o szerokości 50cm
106106

aksamitka
13-03-2012, 12:26
U
Informacja oficjalna ze sklepu - na kilku frontach już przyklejone nalepki "koniec serii"


ktore?


Ikea ma mnie w d****, wysłałam kilka pytań i na żadne nie dostałam odpowiedzi :mad:

KDWJ
14-03-2012, 06:33
ktore?

Trzy lub cztery, tego nie pamiętam. Ogólnie brązowe, czarne w dębinie wylatują wszystkie. Nie będzie już dębowych frontów. Kuchnie na Targówku już rozebrane i maja założone fronty z bieżącej serii.

aksamitka
14-03-2012, 08:18
jak znam moje szczescie to mi nexusa brązowoczarnego wycofają :(

gahan
14-03-2012, 14:10
Wycofują niektóre fronty- mówicie? A jak wygląda sytuacja, kiedy zgłaszam do reklamacji fronty, których już nie mają w ofercie? Zwracają kasę ?

Lilutek
15-03-2012, 08:04
Aksamitko,
byłam wczoraj w Ikei w Katowicach i naklejki "zmiana asortymentu" były m. in. właśnie na brązowoczarnych nexusach, a kuchnia na ekspozycji, która wcześniej miała te fronty, wczoraj już miała wymienione na Lidingo. Niestety nie zapytałam, od kiedy je wycofują.

aksamitka
15-03-2012, 09:05
pewnie od nowego katalogu :(

ciekawe jakie nowe fronty bedą

ALUTKA W
15-03-2012, 09:30
Wycofują niektóre fronty- mówicie? A jak wygląda sytuacja, kiedy zgłaszam do reklamacji fronty, których już nie mają w ofercie? Zwracają kasę ?

Nie, przez 25 lat mają obowiązek je wymienić. IKEA ma w Szwecji ogromne magazyny i tam składują wycofane fronty. Wiem bo akurat jestem w sytuacji oczekującej na transport ze Szwecji i to nie z gwarancji tylko od roku nie mogliśmy się zebrać, zeby dokupić panel maskujący a jak sie wybraliśmy to nam czarne wycofali. A i za transport nie liczą ale cena w euro.

gahan
15-03-2012, 12:30
dzięki Alutko :-) moja kuchnia jeszcze w paczkach i mam nadzieję,że nie będę miała potrzeby wymiany, ale pytać zawsze warto:-)

maurra
15-03-2012, 17:58
Podoba mi się ikeowski Solar beech ale w PL (i chyba w innych europejskich sklepach IKEA) niedostępny
Może dzięki roszadom w frontach trafi do nas? Takiego właśnie wyrazistego wzoru w cieplejszym odcieniu mi brakuje w IKEI:

http://images37.fotosik.pl/1395/84a21759fbc36185.jpg

http://images41.fotosik.pl/1378/f6ed52ba3eaac2e4.jpg

dex166
15-03-2012, 18:22
Z tego co pamiętam Solar był dostępny u nas ale jakiś czas temu został wycofany z oferty

Etteb
15-03-2012, 22:09
Mam pytanie: czy ikea prowadzi sprzedaz blatow granitowych?
Pytam poniewaz nie mam moznosci zobaczenia naocznie a w ofercie netowej sa tylko drewniane i laminaty.

Kasia_1982
16-03-2012, 12:57
Czyli sadzicie,ze w kwietniu bedzie promocja swiateczna na kuchnie?W poprzednich latach byla?Bo ja tez nie wiem,czy czekac..

mefiko
16-03-2012, 16:06
Z tego co pamiętam Solar był dostępny u nas ale jakiś czas temu został wycofany z oferty

Dokładnie, solary wycofali 1 - 2 lata temu

maurra
16-03-2012, 19:06
No to kicha...
dzwoniłam dziś do IKEI w sprawie jakiejś przedświątecznej promocji kuchennej - na razie nic

justi_p
19-03-2012, 15:50
No to kicha...
dzwoniłam dziś do IKEI w sprawie jakiejś przedświątecznej promocji kuchennej - na razie nic

to mnie zasmuciłaś-ja właśnie liczę na jakąś promocję... może jednak zrobią nam niespodziankę :)

aniunia81
19-03-2012, 20:43
Witam,
my z mężem byliśmy wczoraj w ikei (Wrocław) w celu wyceny i doradztwa co do zaprojektowanej kuchni i osoba nas obsługująca zdradziła, że będzie promocja na kuchnie w maju, ale nie zna jeszcze szczegółów, raczej nie będzie to ta sama co w grudniu.

agatah
20-03-2012, 07:57
W krakowskiej Ikei dowiedziałam się wczoraj, że szykują ofertę 50% rabatu na montaż mebli kuchennych. Warunkiem ma być zakup mebli w trakcie trwania akcji.
Przewidywany czas - gdzieś od końca kwietnia.

justi_p
20-03-2012, 08:11
kurcze... myślałam raczej o jakiejś promocji jak w grudniu... taka mnie nie urządza bo i tak planujemy składać sami... :(

aksamitka
20-03-2012, 09:10
mam nadzieje ze ta grudniowa powtórzy sie w tym roku w grudniu :)

OFFelia
20-03-2012, 11:24
Czy ktoś ma może budyniowego ABSTRAKTa u siebie? Będę wdzięczna za zdjęcia, aranżacje i info co macie na ścianach :) Ja też słyszałam, że w połowie kwietnia ma być promo na montaż.

frelka
24-03-2012, 14:34
Dodam jeszcze coś w temacie wycofywanych frontów.
Byłam dziś w Ikei w Katowicach i dowiedziałam się, że w okolicach kwietnia zostaną wycofane fronty:
- Liljestad ciemnobrązowy
- Nexus brązowoczarny
- Valla orzech
- Ramsjö czarnobrązowy (tego do końca nie jestem pewna)

Nowe fronty mają pojawić się w okolicy czerwca-lipca.

Mam nadzieje, ąe będzie coś ciekawego...

aksamitka
24-03-2012, 16:42
Dodam jeszcze coś w temacie wycofywanych frontów.
Byłam dziś w Ikei w Katowicach i dowiedziałam się, że w okolicach kwietnia zostaną wycofane fronty:
- Liljestad ciemnobrązowy
- Nexus brązowoczarny
- Valla orzech
- Ramsjö czarnobrązowy (tego do końca nie jestem pewna)

Nowe fronty mają pojawić się w okolicy czerwca-lipca.

Mam nadzieje, ąe będzie coś ciekawego...

to mnie zasmuciłaś :( planowałam nexusa, mam nadzieje ze wprowadza cos fajnego

kate100
27-03-2012, 14:27
Witajcie, to mój Abstrakt :)

Ewa@Adam
27-03-2012, 15:27
Sliczna kuchnia :) gratuluję

VTS
27-03-2012, 17:56
kate, wyjątkowo gustowna, minimalistyczna i spójna kuchnia. Płytki na ścianę świetnie dobrane, bardzo mi się podoba. Pasujący szary gres. Super. Blat to laminat? Salon też w tym stylu? Pochwal się:yes:
:bye:

paola_sz
27-03-2012, 19:42
Witajcie, to mój Abstrakt :)

kate100 - a te szafki kwadratowe u góry to też ikea? 60*120? czy może jakimś cudem są w sprzedaży bezuchwytowe 60*60?

kate100
27-03-2012, 22:08
Dziękuję za miłe słowa :) Jeśli chodzi o blat - tak to laminat. "Kwadratowe" szafki są z Ikea - to szafki okapowe 60x57

heros
28-03-2012, 00:28
czesc

Kate fajnie to wygada , a napisz jeszcze jak robilas laczenie blatow ( jakim sposobem) w narozniku, i jak ono wyszlo bo z tego co widac nie masz tej brzydkiej ikeowskiej listwy na laczeniu.

Jeszcze przy okazji co sadzicie o granitowym blacie na meble z ikei - czy nie bedzie zbyt ciezki dla nich ?

kate100
29-03-2012, 09:44
Heros, blaty połączone są na wkręty. Styk blatów dodatkowo wypełniony jest silikonem - jest to praktycznie niewidoczne połączenie.

Aantenka
29-03-2012, 11:37
Kate100
gustowna, dobrze kolorystycznie skomponowana i przyjazna użytkownikowi kuchnia (może w zabudowie koło lodówki nie dawałabym już wiszącej szafki, bo się taka niesympatyczna dziura robi, ale to drobnostka :D). W klasyce siła, jak napisała gdzieś indziej forumowiczka Duś. Płytki suuuper! Jak popracujesz w swojej kuchni i będziesz kiedyś pamiętała, to wpadnij i napisz jak Ci się użytkuje w praktyce ten ciemny blat i jak oceniasz ergonomię (głównie chodzi mi o odległość zlew płyta - czy nie jest za dużo :D)

ALUTKA W
29-03-2012, 12:07
HEROS ja mam granitowe blaty na meblach z IKEA i jest OK tylko trzeba bylo korpusy szafek przytwierdzic do scian.

a_gnieszka
29-03-2012, 15:18
Witam!
Wieki mnie tu nie było:)
Zmieniamy kuchnię, już wszystko wybrane, padło na Stat z dębowym blatem. Ale mam dwa pytania do tych, co już mają to za sobą:
1. Czy planować co do centymetra od ściany do ściany, czy tez musi zostać jakieś wolne miejsce, żeby wszystko się otwierało bez problemu?
2. Zostanie mi po kilka centumetrów luzu w dwóch miejscach, czy sama mam dobrać sobie szerokość paneli maskujących (ryzykując, że nie wyliczę idealnie), czy w tym już mi ktoś pomoże na miejscu?

Aantenka
29-03-2012, 22:02
Witam!
Wieki mnie tu nie było:)
Zmieniamy kuchnię, już wszystko wybrane, padło na Stat z dębowym blatem. Ale mam dwa pytania do tych, co już mają to za sobą:

2. Zostanie mi po kilka centumetrów luzu w dwóch miejscach, czy sama mam dobrać sobie szerokość paneli maskujących (ryzykując, że nie wyliczę idealnie), czy w tym już mi ktoś pomoże na miejscu?


1. Czy planować co do centymetra od ściany do ściany, czy tez musi zostać jakieś wolne miejsce, żeby wszystko się otwierało bez problemu?
No zależy jaki masz projekt kuchni :D (nie widziałam, więc przepraszam, jeśli się pojawił) I jakie uchwyty. Jeśli szafki masz otwierane do góry lub wyjeżdżane przy ścianach to blendy IMHO mogą byc ale nie musza. W szafkach otwieranych na boki, przy lodówce, piekarniku - a i owszem, żeby się otwierały


2. Zostanie mi po kilka centumetrów luzu w dwóch miejscach, czy sama mam dobrać sobie szerokość paneli maskujących (ryzykując, że nie wyliczę idealnie), czy w tym już mi ktoś pomoże na miejscu?

U mnie ja wybierałam wszystkie elementy, w tym szerokość blend na te luzy. Przy montażu panowie z Ikei wszystko spasowali i podocinali, jak było trzeba. Jak samemu sobie montujesz kuchnię, to wiadomo z wszystkimi wyzwaniami czyli nawet luzami musisz sobie radzić sama :yes:

Pomoc na miejscu w salonie jest, ale bardzo duzo zalezy od osoby, na którą trafisz, czy Ci kompetentnie doradzi, jak rozwiązać pewne sprawy. A w praktyce to i tak może się okazać, że coś wyjdzie dopiero podczas montażu (bo np. coś sobie źle ktoś przeliczył albo pomyliły mu się rozmiary szafek itd. itp). Tak więc najlepiej wybrać się do salonu, podyskutować z konsultantem o projekcie a jeśli będziesz miała wątpliwości to forumowicze pomogą :D

heros
30-03-2012, 01:24
HI

Dzieki Alutka ,tak wlasnie robie , tyle tylko ze kolki rozporowe musze wstawiac w sciane (regips), mam nadzieje ze wytrzyma .

heros
30-03-2012, 01:35
hi

Kate no widac po zdjeciu ze ladnie zlaczony blat, to bedzie umnie opcja jesli na granit zabraknie $ ,oczywiscie laminat sprobuje polaczyc tak jak u ciebie.
Opcja 3 to bylby ten bucher block znaczy ten debowy ale wydaje sie ze laminat bedzie lepszym wyjsciem , bo lubie kucharzyc a jak wiadomo drewno lubi plamy
. Odnosnie paneli , mysle zeby je zastapic ladnymi listwami ozdobnymi coby zakryc te szpary (no zreszta mam do zakrycia tylko 2 szafki)
Kuchnie kupilem Stat czyli bedzie tak troche europejsko.

a_gnieszka
30-03-2012, 11:43
No zależy jaki masz projekt kuchni :D (nie widziałam, więc przepraszam, jeśli się pojawił) I jakie uchwyty. Jeśli szafki masz otwierane do góry lub wyjeżdżane przy ścianach to blendy IMHO mogą byc ale nie musza. W szafkach otwieranych na boki, przy lodówce, piekarniku - a i owszem, żeby się otwierały

Wkleiłabym projekt, który zrobiłam sobie w plannerze Ikei, ale wiem jak, wysłałam na swoją pocztę i utknęłam...:/ W każdym razie planuję zamówić montaż przez ich ekipę, sami to możemy komodę złożyć, kuchni się nie podejmiemy;) Oni wtedy dopasowują szerokość blend, tak? A wysokość cokołu też zmniejszą, gdyby trzeba było obniżyć nóżki?

wenderko
30-03-2012, 12:11
a_gnieszko, ja brałam kuchnię z montażem. Panowie wszystko ładnie podocinali gdzie trzeba było, generalnie byli bardzo kumaci. Mam blendę przy jednej ze ścian, przycinana była z panelu bocznego. W czasie zamawiania kuchni w IKEI powinni ci doradzić w sprawie wszystkich takich rzeczy.

Aantenka
30-03-2012, 12:36
wenderko rację ma :D


Wkleiłabym projekt, który zrobiłam sobie w plannerze Ikei, ale wiem jak, wysłałam na swoją pocztę i utknęłam...:/
Żeby umieścić tutaj parę obrazków swojej kuchni, to musisz po prostu użyć funkcji "print screen" albo jakiegoś programiku do robienia print screenów, zrobić obrazki i potem zgodnie z instrukcjami umieścić obrazki na forum. To będzie można coś bliżej powiedzieć co do samego projektu.

a_gnieszka
30-03-2012, 13:26
Dzięki, chyba się udało :)

To plan z góry:
http://images41.fotosik.pl/1413/7cb40d9fc66b7db5.jpg (http://www.fotosik.pl)

Luz został mi między szafką 2 a 3 i z lewej strony kuchenki, która schowana jest pod okapem. Zamaskowałam je z grubsza ;)
Po lewej stronie zlewozmywaka jest zmywarka 45, którą wsadziłam pod front 50.

Zostają jeszcze wolne miejsca przy szafkach wiszących, ale na to nie mam pomysłu...

http://images50.fotosik.pl/1477/b8ab23939723bdb7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images39.fotosik.pl/1413/41fdda65cd8d64d6med.jpg (http://www.fotosik.pl)

mam nadzieję, że coś tu widać :)

heros
30-03-2012, 17:53
Hm a nie myslalas by dac kornerowa szawke wiszaca a za nia okap

heros
30-03-2012, 18:04
No jeszcze jesli mozna.
Aga a nie myslalas o szafkach wiszacych ale tych wyzszych,prawie pod sufit,sa nieco tylko drozsze ale zyskujesz sporo miejsca na kuchenne drobiazgi.Ja znaczy mojaAga wybrala wyzsze szafki czego ni bylem zwolennikiem ale teraz gdy STAT juz prawie zamontowany zmienilem zdanie

a_gnieszka
30-03-2012, 18:43
Hm... Z punktu widzenia ilości miejsca pewnie powinnam dać narożną i wysokie. Teraz mam wysokie wiszące - narożną, 40 i 60, plus dwie otwarte półeczki. Problem w tym, że jestem niska, do dolnych półek zwykłych szafek jeszcze sięgnę, ale narożna już jest dla mnie nieosiągalna, nie mówiąc o wyższych piętrach:( Nie lubię skakać po schodkach czy stołkach, więc na tych wyższych półkach mam wieczny bałagan, czyli wszystko to, co upchnie tam mój mąż;) Stąd pomysł z szafkami poziomymi, powieszonymi dość nisko. No i obecnie mam na dole zabudowę tylko w L, ściana przy drzwiach (tam w rzeczywistości nie ma drzwi tylko kuchnia przechodzi w korytarzyk, no i od przodu jest otwarta na salon) teraz jest pusta, chcę w zamian za zmniejszenie ilości szafek wiszących dołożyć tutaj.
A, i kuchenka jest nie do ruszenia, tam jest podłączona płyta i dziura w suficie od okapu.

KDWJ
02-04-2012, 11:22
1. Czy planować co do centymetra od ściany do ściany, czy tez musi zostać jakieś wolne miejsce, żeby wszystko się otwierało bez problemu?

Przy szafkach otwieranych ze zwykłymi stałymi pułkami wbrew obiegowej opinii oraz planerowi ikea może być na styk. Zawiasy nie wychylają się na zewnątrz. Widać to dokładnie przy szafkach wiszących gdy założymy z boku panel maskujący.
Są tylko dwie niedogodności. Pierwsza to nie otwieranie się szafki do samego końca spowodowane rodzajem uchwytu (nie można zastosować poziomego na całą długość szafki (można się ratować nie dając żadnego uchwytu a tylko system otwierania szafki po naciśnięciu frontu) Druga niedogodność powstaje gdy na ścianie jest jakiś kontakt/coś wystaje, wtedy też trzeba się zastanowić czy wystarczy nam taki zakres otwierania szafki. Według mnie problem jest tylko z szufladami które przy wysuwaniu trochę pracują na boki. Mogą często ocierać o ścianę.



tyle tylko ze kolki rozporowe musze wstawiac w sciane (regips), mam nadzieje ze wytrzyma .

Do ścianki kartonowo-gipsowej nie stosuje się kołków rozporowych tylko specjalne kołki wkręcane!

kanka9
02-04-2012, 13:28
My mamy Applad i na razie jestesmy bardzo zadowoleni. W porównaniu do wyceny stolarza to nawet się nie zastanawialiśmy a jakość za tą cene bardzo ok. Tak jak o meblach słyszeliśmy same dobre opinie tak o sprzętach Ikea już nie (ale czy to prawda nie wiem ) więc sprzęty mamy osobno kupione . A tak to u nas wygląda.

http://img96.imageshack.us/img96/4832/dsc0051fw.jpg
By kanka9 (http://profile.imageshack.us/user/kanka9) at 2012-04-02

http://img687.imageshack.us/img687/6141/dsc0056dqx.jpg
By kanka9 (http://profile.imageshack.us/user/kanka9) at 2012-04-02

http://img194.imageshack.us/img194/9400/dsc0058zt.jpg
By kanka9 (http://profile.imageshack.us/user/kanka9) at 2012-04-02

http://img833.imageshack.us/img833/5898/dsc0363uc.jpg
By kanka9 (http://profile.imageshack.us/user/kanka9) at 2012-04-02

http://img545.imageshack.us/img545/184/dsc0367z.jpg
By kanka9 (http://profile.imageshack.us/user/kanka9) at 2012-04-02

http://img6.imageshack.us/img6/4701/dsc0016xi.jpg
By kanka9 (http://profile.imageshack.us/user/kanka9) at 2012-04-02

Aantenka
02-04-2012, 14:31
Zostają jeszcze wolne miejsca przy szafkach wiszących, ale na to nie mam pomysłu...

a_gnieszka w ogóle się tym nie przejmuj. Przy takiej aranżacji po prostu powiesisz szafki symetrycznie względem okaput, tak żeby była odrobina luzu po prawej i po leewj stronie i będzie ok. jak okap jest niezabudowany, to będzie wyglądało na celową kompozycję.

W szafkach dolnych też całkiem nieźle Ci wyszło. Montazyści taką małą lukę już sobie dopasują, choć blendy to najlepiej robić w miejscach, które najmniej rzucają się w oczy, czyli jak najbliżej rogu. Natomiast może przy innym zlewie dałoby się zejść z tej blendy na rzecz większej szafki pod zlewem.

Skoczen bardzo słusznie doprecyzował, że szafki wiszące mogą być dosunięte do ściany, tylko może się zdarzyć, że ze względu na uchwyt lub coś innego wystającego ze ściany będą mieć ograniczone otwieranie. I trzeba indwywidualnie zdecydować, czy to komuś odpowiada. Mnie nie, bo obijanie się otwieranych drzwiczek o ścianę doprowadziłoby mnie do szewskeij pasji :D Ale w teorii można :D

dex166
03-04-2012, 07:21
kanka9 czy te uchwyty krawędziowe (jak mniemam Strecket) są wygodne w uzytkowaniu? Wydaja sie dosc plytkie i zastanawiam sie czy nie bedzie sie brudzic przy nich frontów 'paluchami'...

Aantenka
03-04-2012, 07:23
kanka9 bardzo udana kuchnia. Prezentuje się naprawdę świetnie :D

a_gnieszka
03-04-2012, 08:40
a_gnieszka w ogóle się tym nie przejmuj. Przy takiej aranżacji po prostu powiesisz szafki symetrycznie względem okaput, tak żeby była odrobina luzu po prawej i po leewj stronie i będzie ok. jak okap jest niezabudowany, to będzie wyglądało na celową kompozycję.

Dzięki! Tak zrobię:) Okap już mam z obecnej kuchni, kremowy z drewnianą belką, tylko ją sobie przemaluję. Więc to faktycznie powinno wyglądać ok:)


W szafkach dolnych też całkiem nieźle Ci wyszło. Montazyści taką małą lukę już sobie dopasują, choć blendy to najlepiej robić w miejscach, które najmniej rzucają się w oczy, czyli jak najbliżej rogu. Natomiast może przy innym zlewie dałoby się zejść z tej blendy na rzecz większej szafki pod zlewem.

To w takim razie zamienię miejscami wąską szafkę i blendę, wypadnie przy szafce narożnej. Zlew musi być taki, bo mi się baaardzo podoba;)


Skoczen bardzo słusznie doprecyzował, że szafki wiszące mogą być dosunięte do ściany, tylko może się zdarzyć, że ze względu na uchwyt lub coś innego wystającego ze ściany będą mieć ograniczone otwieranie. I trzeba indwywidualnie zdecydować, czy to komuś odpowiada. Mnie nie, bo obijanie się otwieranych drzwiczek o ścianę doprowadziłoby mnie do szewskeij pasji :D Ale w teorii można :D

Teraz właśnie tak mam, bo nie pomyślałam, uchwyt od szafki z półkami stuka mi w ścianę, a jak otworzę drzwiczki z impetem, robi się ślad :/ ALe właśnie się przyjrzałam i właściwie nie będzie problemu, bo w tym ustawieniu przy ścianie mam tylko tyły szafek, żaden bok do ściany dochodził nie będze:)

A i mam jeszcze jedno pytanie - czy ktoś widział Stata z nóżkami, bez cokołów? Zastanawiam się, czy to by wyglądało dobrze...

kanka9
03-04-2012, 09:34
Aantenka dziękuje ;-)
dex166 jak dla mnie uchwyty są bardzo ok. Nie mam z nimi problmu. Chodziło o to żeby były jak naj mniej widoczne. Co do paluchow hmmm może nie zwracam na to uwagi bo mam córcie w domu więc chcąc nie chcąc i tak paluchy mam i nie wiem czy to przez uchwyty czy nie ;-) Ale chyba raczej nie bardziej się brudzi niż przy innych uchwytach. Jednego tylko żałuje (zrobie tak następnym razem ;-) ) Że nie zrobiłam wszystkich małych.

BasterMeble
04-04-2012, 08:23
Witam na forum. Muszę przyznać,że ta powyższa aranżacja kuchni z czarnymi meblami oraz niebieskim podświetleniem jest bardzo ładna. Może się podobać ze względu na swoją oryginalność. W kwestii uchwytów krawędziowych to z doświadczenia wiem,że nie przeszkadzają one w codziennym użytkowaniu,tutaj nie ma się czego obawiać. Fajne meble systemowe są też z Black Red White,szczególnie teraz na wiosnę. Nie jestem do końca przekonany co do jakości mebli z Ikei.

Aantenka
04-04-2012, 08:56
A
i mam jeszcze jedno pytanie - czy ktoś widział Stata z nóżkami, bez cokołów?
Mnie osobiście same nóżki do stata nie pasują. Dla mnie jest to front raczej klasyczny a mnie nóżki pasuja rczej do nowoczesnych kuchni.

kanka9
04-04-2012, 09:41
Witam na forum. Muszę przyznać,że ta powyższa aranżacja kuchni z czarnymi meblami oraz niebieskim podświetleniem jest bardzo ładna. Może się podobać ze względu na swoją oryginalność. W kwestii uchwytów krawędziowych to z doświadczenia wiem,że nie przeszkadzają one w codziennym użytkowaniu,tutaj nie ma się czego obawiać. Fajne meble systemowe są też z Black Red White,szczególnie teraz na wiosnę. Nie jestem do końca przekonany co do jakości mebli z Ikei.

Jeśli to o mojej kuchni to mam pytanie gdzie tam jest niebieskie podświetlenie? Bo czegoś takiego to ja nie posiadam ;-)

a_gnieszka
04-04-2012, 11:13
Jeśli to o mojej kuchni to mam pytanie gdzie tam jest niebieskie podświetlenie? Bo czegoś takiego to ja nie posiadam ;-)

:) Pewnie chodzi o tę niebieskawą światłość od choinki :)
Mnie też się Twoja kuchnia bardzo podoba, mimo, że to nie moje klimaty :)

Aantenko, dzięki za opinię. Też mam wrażenie, że to nie będzie pasować... Czyli nie będę kombinować, tylko cokół wezmę.

kanka9
04-04-2012, 11:17
:) Pewnie chodzi o tę niebieskawą światłość od choinki :)
Mnie też się Twoja kuchnia bardzo podoba, mimo, że to nie moje klimaty :)

Aantenko, dzięki za opinię. Też mam wrażenie, że to nie będzie pasować... Czyli nie będę kombinować, tylko cokół wezmę.

Aaaaa no chyba że ;-) To tylko choinka i do tego żeby było śmieszniej nie było na niej niebieskich lampek tylko same białe :lol2:

kanka9
04-04-2012, 11:28
a_gnieszka co do Stat na nóżkach to hmm osobiście chyba wole z listwą ale zobacz tutaj są bez maskownicy :

http://swiathryniki.blogspot.de/2010/12/pracownia-z-wykorzystaniem-mebli.html
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,41586264,41824973,0,2.html?v=2
http://forum.muratordom.pl/blog.php?43775-Dziennik-walki-o-pi-kny-ogr%C3%B3d/page6
http://forum.styl.fm/kirkowa-kuchnia.t84135.100.htm

Myometis
04-04-2012, 14:04
Hejka, czy ktoś mógłby się pochwalić kuchnią z frontami SOFIELUND jasnoszary? planuję taki u siebie, ale maaało w necie zdjęć takich kuchni.
Może ktoś z was ma?

a_gnieszka
04-04-2012, 17:14
a_gnieszka co do Stat na nóżkach to hmm osobiście chyba wole z listwą ale zobacz tutaj są bez maskownicy :

http://swiathryniki.blogspot.de/2010/12/pracownia-z-wykorzystaniem-mebli.html
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,41586264,41824973,0,2.html?v=2
http://forum.muratordom.pl/blog.php?43775-Dziennik-walki-o-pi-kny-ogr%C3%B3d/page6
http://forum.styl.fm/kirkowa-kuchnia.t84135.100.htm

Dzięki wielkie! Zdecydowanie cokoły, teraz już nie mam wątpliwości:)

Muszę jeszcze tylko wymyślić coś na ścianę, bo dotychczasowa kuchnia była w L, i mam nad blatem białe kafle z wytłaczanym rzucikiem (też białym). Niestety tych płytek już dokupić się nie da:( No i teraz klops, bo kuchnia będzie w U i brakuje mi czegoś na ścianę na jedną ścianę... Nie dam innych kafli, bo to bez sensu przecież. Wymyśliłam wstępnie mleczną szybę... Dałoby radę, czy zbyt nowoczesna będzie? A, ściany w kuchni mam szare.

Aantenka
04-04-2012, 18:58
a_gnieszka -

Nie dam innych kafli, bo to bez sensu przecież. Wymyśliłam wstępnie mleczną szybę...
Jeśli na tej ścianie nie ma płyty ani zlewu to możesz dać jakąś tapetę na całości albo po prostu pomalować farbą wodoodporną. Albo może po prostu ten sam materiał co na blacie?

Trochę trudno jest proponować, nie mając całości kuchni przed oczami..

a na pewno nie warto zerwać starych płytek i położyć jednakowych na całości? Można teraz dobrać płytki w naprawdę fajnych cenach (pomijam koszty robocizny). Bo hartowane szkło jest dość drogie i może się okazać, że jedna tafla szkła wyjdzie Ci w cenie wymiany całości płytek :)

Poza tym sama zauważyłaś, że szyba to dość nowoczesne rozwiązanie jak do staata. Ja bym pokombinowała jeszcze.

a_gnieszka
04-04-2012, 19:32
a_gnieszka -

Jeśli na tej ścianie nie ma płyty ani zlewu to możesz dać jakąś tapetę na całości albo po prostu pomalować farbą wodoodporną. Albo może po prostu ten sam materiał co na blacie?

Trochę trudno jest proponować, nie mając całości kuchni przed oczami..

a na pewno nie warto zerwać starych płytek i położyć jednakowych na całości? Można teraz dobrać płytki w naprawdę fajnych cenach (pomijam koszty robocizny). Bo hartowane szkło jest dość drogie i może się okazać, że jedna tafla szkła wyjdzie Ci w cenie wymiany całości płytek :)

Poza tym sama zauważyłaś, że szyba to dość nowoczesne rozwiązanie jak do staata. Ja bym pokombinowała jeszcze.

Problem w tym, że wyremontowaliśmy kuchnię w lipcu, jeszcze wtedy nie planowaliśmy takiej szybkiej wymiany mebli :/ Więc jest świeżo pomalowana, płytki tez są nowe i bardzo je lubię. No do głowy mi wtedy nie przyszło, że wymyślimy sobie meble na wolnej ścianie:)
Ale dziękuję za pomysł z farbą, faktycznie, pomyślę w tę stronę.
Może jutro zrobię zdjęcie kuchni, jak tylko uda mi się odnaleźć ładowarkę do aparatu...

kami1227
05-04-2012, 07:10
Jeśli to o mojej kuchni to mam pytanie gdzie tam jest niebieskie podświetlenie? Bo czegoś takiego to ja nie posiadam ;-)
Może światełka od choinki taki rzuciły "odcień"? ;)

pepejeans
05-04-2012, 08:12
od 30 kwietnia ikea szykuje akcję kuchenną,
w Ikei powiedzieli mi, ze nie tylko rabat na transport czy montaz ale podobno cos konkretniejszego planują :)

justi_p
05-04-2012, 08:29
od 30 kwietnia ikea szykuje akcję kuchenną,
w Ikei powiedzieli mi, ze nie tylko rabat na transport czy montaz ale podobno cos konkretniejszego planują :)

dzięki za info- miałam kupować po świętach ale w takim razie wstrzymam się do końca kwietnia :)

a_gnieszka
05-04-2012, 09:28
Dzięki za wiadomość:)
To teraz mam dylemat - kupować wcześniej i mieć wszystko od ręki, czy czekać i ryzykować, że czegoś nie będzie albo będzie trzeba czekać na montaż... Hm...

Hanisia
05-04-2012, 13:21
witam , mam do Ikei jakieś 210 km , nigdy jeszcze nie byłam i nie orientuję się co i jak :)

według stronki internetowej najtańsze kuchenne meble to Harling biały , czy ktoś ma te meble , jak się użytkują ? a może lepsze są Adel czy Stat może mi doradzicie ?
podana wysokość szafek to 86 cm , czy to jest z nóżkami , czy można je regulować aby szafki były niżej osadzone ?

i jeszcze pytanie odnośnie głębokości blatu , bo szafki mają 60 cm gł. to czy mogę blat umieścić co do centymetra czy muszą mieć szafki odstęp od ściany ? bo jak zrobię głębszy blat niż 60 cm to mi szafki wyjdą na drzwi , mam za płytki kąt :)

a_gnieszka
05-04-2012, 16:52
Hanisia, mam w pracy szafki stojące Harlig, tyle, że wykorzystywane nie w roli kuchni;) Nie jest to mistrzostwo świata, ale za tę cenę naprawdę są fajne. Użytkujemy je intensywnie 2,5 roku, nic się z nimi nie dzieje, szuflady chodzą ładnie, zawiasy ok. Nie wiem, czy da się kupić coś lepszego za te pieniądze. Składaliśmy sami, wszystko do siebie pasowało. Dla porównania - mam w tej chwili w domu kuchnię robioną przez stolarza na zamówienie, wersja była oszczędnościowa, ale i tak wyszła sporo droższa od Harliga, i to jest dramat, po 2-3 latach szuflady zaczęły się zacinać, zawiasy rozregulowały, i odłazi okleina. A, i jeszcze uchwyty odpadają, bo wkręty się wyrobiły (nie wiem jak to możliwe). 86 to jest z nóżkami 16cm, ale chyba bez blatu, nie wiem czy da się obniżyć. Blat chyba mamy właśnie 60cm, zamawiany był gdzie indziej.

Hanisia
05-04-2012, 22:05
Hanisia, mam w pracy szafki stojące Harlig, tyle, że wykorzystywane nie w roli kuchni;) Nie jest to mistrzostwo świata, ale za tę cenę naprawdę są fajne. Użytkujemy je intensywnie 2,5 roku, nic się z nimi nie dzieje, szuflady chodzą ładnie, zawiasy ok. Nie wiem, czy da się kupić coś lepszego za te pieniądze. Składaliśmy sami, wszystko do siebie pasowało. Dla porównania - mam w tej chwili w domu kuchnię robioną przez stolarza na zamówienie, wersja była oszczędnościowa, ale i tak wyszła sporo droższa od Harliga, i to jest dramat, po 2-3 latach szuflady zaczęły się zacinać, zawiasy rozregulowały, i odłazi okleina. A, i jeszcze uchwyty odpadają, bo wkręty się wyrobiły (nie wiem jak to możliwe). 86 to jest z nóżkami 16cm, ale chyba bez blatu, nie wiem czy da się obniżyć. Blat chyba mamy właśnie 60cm, zamawiany był gdzie indziej.

dzięki :) blat masz 60 czyli jest mocowany na szafce na styk ? bo ja na moich starych meblach mam blat 60 cm a meble mają gł .50 cm i jest od ściany luka 10 cm , ale meble z Ikea są głębsze wiec nie byłoby tej luki , meble byłyby przy samej ścianie , nie wiem czy tak może być ?

Aantenka
06-04-2012, 07:53
Hanisia

Zgadza się, żę szafki IKEA są dość głębokie. I faktyczynie meble przy standardowym blacie muszą dolegać do ściany (jeśli ktoś ma np. rury idące po ścianach, to może mieć trudności, bo albo trzeba robić głębszy blat na zamówienie. albo jakoś te rury chować). Blat IKEA ma 62cm i nie wystaje tak mocno jak w tradycyjnych szafkach, ale jest odrobinę głębszy niż szafki, więc mała "luka" jak to określasz jest.
Tutaj na zdjęciu dobrze widać, jak to wygląda
http://www.cotemaison.fr/medias/304/155949_cuisine-ikea.jpg

Natomiast kilkanaście stron temu była chyba jakaś dyskusja na temat blatów 60cm z innych firm na szafkach ikeowskich (czyli takich faktycznie na styk z głębokością szafek). Musiałabyś pogrzebać w tym wątku.

86 to wysokośc bez blatu. Można kupić nóżki regulowane i je ustawić, ale trzeba docinać cokół. Blat to ok. 4cm.

A w ogóle Hanisiu zachęcam do podczytywania w międzyczasie wątku. Być może okaże się, że na wiele pytań, w tym techniczncyh, któe masz w związku z meblami Ikea znajdziesz już odpowiedzi (np. czy pasuje sprzęt pod zabudowę z innych firm niż ikea)

VTS
06-04-2012, 08:07
Tu jest link do wyszukiwarki FM http://www.google.com/cse/home?cx=010917338493219978588:n80ozodnbrc (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.google.com%2Fc se%2Fhome%3Fcx%3D010917338493219978588%3An80ozodnb rc) "nim zapytasz poszukaj" ;) nie musisz czytać wielu stron aby otrzymać odpowiedź.
:bye:

sylwerson
07-04-2012, 07:01
VTS - a jaki jest adres do grupowej wyszukiwarki w googlach?

justi_p
07-04-2012, 12:29
Z okazji zbliżających się Świąt życzę: zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.

http://images50.fotosik.pl/1495/1cb206798da222c4med.jpg

stirith
07-04-2012, 17:36
Mam pytanie, czy jest firma, która robi fronty, które są podobne do ikei LIDINGÖ ?

daroski
16-04-2012, 16:34
Mam pytanie, czy jest firma, która robi fronty, które są podobne do ikei LIDINGÖ ?

Mnie się udało znaleźć jedną firmę, która na swoich stronach ma zdjęcia z realizacji kuchni o podobnych frontach. Są dość podobne, jednak wg mnie to nie to. Czegoś im brakuje.
http://www.mebland.biz.pl/mkuch.php

seven...
18-04-2012, 11:46
cześć
u mnie w kuchni brakuje już tylko mikrofalówki. Dzisiaj sprawdziłam że mam słupek pod mikro+piekarnik FA 751, gdzie pasują mikrofalówki z IKEA o wymiarach 59,5 na 42 cm wysokości, czyli oznaczone przez IKEA MW6. Przejrzałam strony producentów i niemal wszystkie mikro do zabudowy mają wysokość do 38 cm.
Czy ktoś z Was ma u siebie tą szafkę i moze napisać jaką mikro wstawił?
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S19877284/

KDWJ
19-04-2012, 07:28
Jeśli kupisz niższą mikrofalę to nie będziesz miała problemu, do mebli Ikei można dokupić panel maskujący i dociąć go na odpowiednią wysokość.

strawberka
20-04-2012, 16:27
od 30 kwietnia ikea szykuje akcję kuchenną,
w Ikei powiedzieli mi, ze nie tylko rabat na transport czy montaz ale podobno cos konkretniejszego planują :)

Hej,
Jako, że należę do klubu Ikea Family dostałam właśnie na maila info o akcji od 30.04 do 23.06, którą Ikea wprowadza w sprawie kuchni- Gotuj ze Svenem. Szału nie ma, bo promocja polega na tym, że montaż jest za pół ceny. Przyznam, że liczyłam na więcej... może jeszcze się rozkręci? :confused:

justi_p
23-04-2012, 09:41
dziewczyny macie może jeszcze jakieś info na temat promocji? w ten weekend chce jechać po kuchnię i najbardziej by mi pasowało ostatniego kwietnia... promocja na montaż mnie nie urządza i tak będziemy składać sami...

a_gnieszka
23-04-2012, 13:19
Wczoraj kupiłam w końcu meble (w Łodzi właśnie)... Zależy mi na czasie, a z tego, co od kilku osób się dowiedziałam, w okresie promocji jest sporo braków i nawet miesiąc bywa, że czeka się na montaż. Nie chcą wprost mówić o szczegółach promocji, ale jak spytałam panią, która nam zamówienie robiła, czy rzeczywiście będzie 50% na montaż, to potwierdziła.
Teraz trochę żałuję, bo nie doszacowałam tego montażu i wyszło dużo drożej niż liczyłam...

Możecie spojrzeć w ich wyliczenia? Tam nie ma pomyłki? Mam 8 szafek stojących i dwie wiszące, zlew z baterią kupiony w Ikei i moje własne: piekarnik z płytą elektryczną i zmywarkę. Wyszło im tak:

Montaż kompletnej szafki - 600zł (za 10 szt)
Zabudowa AGD z Ikea wraz z podłączeniem - 50zł (1szt)
Podłączenie AGD elektryczne - 80zł (1szt)
Podłączenie AGD hydraulika - 60zł (1szt)

Montaż sprzętu AGD zakup poza Ikea - 150 zł (za 3szt)
Wykonanie parapetu z blatu - 100 zł
Montaż baterii w zlewozmywaku - 10zł
mocowanie akcesoriów za pomocą kołków - 20 zł (za 4 szt)
Dojazd - 40 zł (daleko dość mieszkamy)

Razem wyszło 1110zł :( Zastanawia mnie, ze sprzęt jest ujęty dwukrotnie... Wiem, powinnam się dowiedzieć na miejscu, ale byliśmy z dziećmi, które były już wymęczone zakupami i umknęło mi to :/ Może nie ma sensu żeby oni to montowali, może da się coś z tego bez uszczerbku dla sprzętu zrobić samemu, a im zlecić same szafki i blaty?

A montaż umówiłam na 4 maja (nawet 2 dni może im podobno zejść), w tej chwili można bez problemów nawet w tym tygodniu.

daroski
23-04-2012, 14:42
Poradźcie mi proszę w dwóch sprawach:

a/ jaką szafkę wybrać w planerze, zeby móc w niej następnie umieścić zmywarkę? za chol...rę nie mogę tego znaleźć
b/ czy IKEA nie ma ani jednego piekarnika z prowadnicami? w opisach nie znajduję wzmianki na ten temat

pozdrawiam
daroski

mefiko
23-04-2012, 15:24
Zmywarki nie wstawia się do szafki. Stoi ona na własnych nóżkach, a na jej drzwiach montujesz front o odpowiedniej szerokości.
O piekarnikach się nie wypowiem, ale nie chce mi się wierzyć, że nie maja prowadnic.