PDA

Zobacz pełną wersję : Konstrukcja wiaty - pomóżcie kobiecie ;)



martadela
31-03-2010, 17:05
Witam,
planuję budowę wiaty na 3 samochody + kącik na graty ogrodowe.

Powiedzcie proszę czy mogę ją zrobić wg poniższego schematu?
Nie znam się na tym a chciałabym wykorzystać do budowy drewno które dostałam od kolegi :wink:
http://img392.imageshack.us/img392/152/wiataszkicmay.png

Wiata ma być pokryta blachą trapezową lub gontem na deskowaniu :)

Rysunek jest wykonany przeze mnie więc wszelka konstruktywna krytyka mile widziana :)
Nie chciałabym by toto zawaliło się zimą na samochody :lol:

Z góry dziękuję

jajmar
31-03-2010, 17:36
Napewno taka konstrukcja musi być jakoś stęzona, wiec brakuje tu na schamcie tego. Moga to być miecze puls ściany zewnątrzne przynajmniej w połowie odeskowane na szczlno powinny załtawic sprawę. Co do przekroj opisanych no te płatwie ciut liche, nawet jak na taką wiate.
Jak planujesz dac gont to jak dasz deskownie?

Ogolnie to przy tych wymiarach nie możesz tego bez pozwolenia stawiać, wiec nie wiem co ma na celu gdybanie czy jest ok czy nie.

martadela
31-03-2010, 19:58
Edytowałam szkic, może teraz jest lepiej?

Deskowanie ścian będzie pełne z 3 stron.

Schemat jest po to by w miarę sensownie wyliczyć ilość potrzebnego drzewa, to że mogę je mieć za free nie oznacza że dostanę całego tira od razu ;).

Drzewo mam do wzięcia teraz, a projekt i wykonanie to kwestia 3 miesięcy...

jajmar
31-03-2010, 21:35
Edytowałam szkic, może teraz jest lepiej?



Może i tak, ale ja osobiście nie pamietam juz poprzedniego szkicu. Poza tym moja wątpliwośc w stosunku do deskownia budził układ krokwi. Na takie krokwie "płatwie" nabijesz deski pinowo.... nie wiem pewnie to mozliwe ale napewno nie widziałem takiego czegoś. Odrócił bym układ poziomo płatwie potem krokwie i do tego deskowanie równolegle do okapu.