PDA

Zobacz pełną wersję : mam problem z izolacją poziomą budynku



jeffi1995
01-04-2010, 06:52
mam zrobioną pozioma izolacje , izolbet k następnia papa isolbet, folia, styropian i wylewka. Po 4 latach mieszkania dał sie odczuwać zapach lepiku z zostawionych przerw dylatacyjnych miedzy ścianami a wylewką. Nie wiem co mam robić. ????????? Proszę pomózcie.

panfotograf
01-04-2010, 07:05
Sprawa jest prosta:
nie używać papy przy izolacji poziomej
1. śmierdzi
2. podobno nie rozpuszcza styropianu

ale teraz to niestety nie wiem co ci poradzić. Skucie podłogi? :cry:

mirma
01-04-2010, 08:26
Sprawa jest prosta:
nie używać papy przy izolacji poziomej

Z kolei forumowy Janzar pisze że do izolacji poziomej to tylko papa a nie folia.

mirma
01-04-2010, 08:29
mam zrobioną pozioma izolacje , izolbet k następnia papa isolbet, folia, styropian i wylewka. Po 4 latach mieszkania dał sie odczuwać zapach lepiku z zostawionych przerw dylatacyjnych miedzy ścianami a wylewką. Nie wiem co mam robić. ????????? Proszę pomózcie.
jeffi1995 czy możesz napisać którą dokładnie masz papę, i czy na papę masz położoną folię , wywiniętą do góry i kiedy śmierdzi Czy np podczas pracy podłogówki

k***a*z
01-04-2010, 09:13
A może zaklej te dylatacje silikonem , akrylem albo czymś innym trwale elastycznym .

jeffi1995
01-04-2010, 09:21
Mirma. Mam papę termozgrzewalną z folią ze spodu isolbit. Naklejona jest na chudy beton na izolbecie k. na papę położona jest folia, styropian i wylewka. czuc z dylatacji np. wtedy podczas gdy mam okno otwarte a na polu jest ciepło.

szczukot
05-04-2010, 18:35
No bez komentarza. Jak dla mnie to smierdzi IZOLBET K ! To jest cos o czym sie od zawsze mowi : zadnych lepikow na rozpuszlanikach ! Trzeba bylo brac zwykly dysperbit na wodzie.
Jak dla mnie na 99 % to ten izolbet wali. Zreszta ma jasny napis : tylko do stosowania na zewnatrz.

Fantom

perf***dom
06-04-2010, 21:01
No bez komentarza. Jak dla mnie to smierdzi IZOLBET K ! To jest cos o czym sie od zawsze mowi : zadnych lepikow na rozpuszlanikach ! Trzeba bylo brac zwykly dysperbit na wodzie.
Jak dla mnie na 99 % to ten izolbet wali. Zreszta ma jasny napis : tylko do stosowania na zewnatrz.

Fantom

Potwierdzam. Przerobiłem to na własnej budowie. Lepiki na rozpuszczalnikach były moją zmorą heheheh

PliP
06-04-2010, 23:11
a izolbet czasami nie rozkłada styropianu ???

szczukot
07-04-2010, 07:43
Izolbet to firma. Produkt "Izolbet K" na pewno rozklada (a do tego smierdzi), "Dysperbit" i papa - raczej tez. Dlatego idzie warstwa folii miedzy tymi produktami a styropianem.

Fantom

panfotograf
07-04-2010, 09:00
Styropian rozpuszczają rozpuszczalniki organiczne zawarte w niektórych smołach (z których się robi niektóre papy).
Dysperbit jest na wodzie i styropianu nie rozpuści (i nie śmierdzi za bardzo - przynajmniej nie zauważyłem)