PDA

Zobacz pełną wersję : Co pod obrzeża?



Atomic
01-04-2010, 09:48
Witam.

Mam pytanie odnośnie obrzeży trawnikowych (5-6cm).
Planuję wykonać wokół domu opaskę żwirową i zastanawiam się czy takie obrzeża należy podsypać betonem, czy wystarczy je tylko wkopać do ziemi, bo mają oddzielać tylko żwirek od trawki?

Pozdrawiam
Maciek

pierwek
01-04-2010, 10:39
te obrzeża to po prostu takie krawężniki? to jak nie dasz podsypki z betonu pod nie to po paru latach będziesz miał fale dunaju - znaczy niektóre się pozapadają...

mostowiak
01-04-2010, 10:57
Ja mam w ogrodzie obrzeze plastikowe czarne kupywalem na al... Mocuje sie na paliki,latwo robic luki ,wytrzymale tez jest przejezdzalem taczka z kamykami przez to i nie pekalo.ja akurat mam odzielony trawnik od rabaty zwirowej.takie obrzeźa stosuje sie tez chyba do kostki zamiast kraweźnikow.

Margoth*
01-04-2010, 11:02
U mnie jest beton pod obrzeżem.

Atomic
04-04-2010, 20:10
te obrzeża to po prostu takie krawężniki? to jak nie dasz podsypki z betonu pod nie to po paru latach będziesz miał fale dunaju - znaczy niektóre się pozapadają...
Właśnie tego się obawiam, że po czasie zaczną siadać.
Obrzeża plastikowe odpadają, bo muszę odgrodzić się od perzu. Chyba, że pod obrzeże wkopię ten plastik falowany.

bwojtek
04-04-2010, 20:16
Skoro to ma trzymać opaskę żwirową to ja bym dał beton pod obrzeża i beton od strony trawnika w formie klina.

Atomic
07-04-2010, 05:16
Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
Nie pozostaje więc nic innego jak zakasać rękawy, wyciągnąć betoniarkę i do roboty.