PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką oczyszczalnie bezdrenażową polecacie ? ? ?



TomiAyomi
04-04-2010, 20:34
witam w nowej odsłonie forum ,
pytanko jak w temacie co wybrać
ilość domowników 3-4
możliwość odprowadzenia wody do przydrożnego rowu
kwota do przeznaczenia tak do 8 000 tys

aLien01
05-04-2010, 09:47
Do tej kwoty polecam Ci http://oczyszczalnia.net/view_document/Oczyszczalnie-biologiczne_12 co prawda jeszcze jej nie użytkuje ale widzę, że jesteś ograniczony kwotowo.

bladyy78
05-04-2010, 10:21
Też będę niebawem montował u siebie oczyszczalnię i z tego co mi powiedziano to najważniejszy w oczyszczalni jest zbiornik musi być stabilny i mocny żeby po kilku latach nie popękał od naporu ziemi . Ja mam zaprojektowana oczyszczalnie eko-san widzę że ta z linku wyżej jet podobnej konstrukcji. Nie wiem czy to prawda ale powiedziano mi że te małe oczyszczalnie które maja jedna komorę podzielona na kilka i niby zajmują mało miejsca na działce, ale są kiepskie raz że zbiornik jest delikatny to ścieki nie wypływają z niej o takich parametrach jak właśnie z tych dużych przez co trzeba sypać więcej bakterii niż do tych dużych zbiorników 3 komorowych.

qqlio
05-04-2010, 10:50
Też będę niebawem montował u siebie oczyszczalnię i z tego co mi powiedziano to najważniejszy w oczyszczalni jest zbiornik musi być stabilny i mocny żeby po kilku latach nie popękał od naporu ziemi . Ja mam zaprojektowana oczyszczalnie eko-san widzę że ta z linku wyżej jet podobnej konstrukcji. Nie wiem czy to prawda ale powiedziano mi że te małe oczyszczalnie które maja jedna komorę podzielona na kilka i niby zajmują mało miejsca na działce, ale są kiepskie raz że zbiornik jest delikatny to ścieki nie wypływają z niej o takich parametrach jak właśnie z tych dużych przez co trzeba sypać więcej bakterii niż do tych dużych zbiorników 3 komorowych.

To tez zalezy od typu oczyszczalni - np w POS z osadem czynnym bakterii nie dosypuje sie. Kultury rozwijaja sie automagicznie przy napowietrzaniu sciekow. A czesto maja wlasnie takie dosc male "kompaktowe" zbiorniki.
U mnie AT6.
Pzdr

kubowa1
23-04-2010, 10:59
zobacz jeszcze na tą http://www.zbiornik.info.pl/opis24.html
Co prawda droższa, ale...