PDA

Zobacz pełną wersję : Przetrminowane zaprawy, tynki



gaber
04-04-2010, 19:40
Witam

Po budowie zostało mi kilkanaście worków tynku cem-wap baumita, zaprawy murarskie, jakies wylewki ahydrytowe. Wszystko to jest przeterminowane (około rok po terminie). Wszystko było przechowywane w suchym pomieszczeniu w temp. pow.10. st C. Czy to sie jeszcze nada do wykorzystania zgodnego z przeznaczeniem ???

Rom-Kon
04-04-2010, 20:19
...przez to że klient mi wcisnął właśnie taki klej odpadł mi 1 m2 płytek... tylko jeden metr własnie ten klejony na taki klej! oczywiście nie poczuwał sie do winy i straciłem 200zł (gwarancja) bo nie miałem czasu i ochoty na tą naprawę! Ale to była moja wina bo nie powinienem ulegać namową klienta tylko żądać dobrego kleju... no cóż... nauczka na cale dalsze życie.

Drugi raz: klej do styropianu rok po terminie... budowa to typowa deweloperka a deweloper był właścicielem hurtowni budowlanej - wszystko co przeterminowane tam szło! Byłem podwykonawcą i mi to zwisalo... pracowałem z powierzonego materiału a kołki i tak przytrzymały!

PliP
05-04-2010, 12:00
Możesz to sobie dodać do betoniarki zamiast piasku i zrobić wylewkę lub najlepiej wymieszac z piaskiem i zużyć jako podkład pod polbruk- Idealna sprawa.

gaber
07-04-2010, 10:22
Możesz to sobie dodać do betoniarki zamiast piasku i zrobić wylewkę lub najlepiej wymieszac z piaskiem i zużyć jako podkład pod polbruk- Idealna sprawa.

ok. to dobra koncepcja, tym bardziej, że je jeszcze budowa tarasu przed nami. Dzięki Panowie za pomoc :)

Plip poczytałem trochę twój dziennik. Życzę powodzenia.