PDA

Zobacz pełną wersję : Podejścia do grzejników - jak?



Jarek.P
06-04-2010, 09:41
Do montażu pieca CO i przyległości wezmę fachowca, ale póki co do pieca u mnie daleka droga, natomiast zbliżając się wylewki i rury pod grzejniki chciałbym rozciągnąć sam.
Będą to PEXy i właściwie wszystko jest tu dla mnie jasne, oprócz jednej rzeczy: jak powinny wyglądać podejścia pod grzejniki?
W obecnym mieszkaniu końce PEXów po prostu wystają mi z podłogi i wchodzą wprost w grzejnik i pewnie tak można, ale szczerze mówiąc chciałbym to zrobić odrobinkę estetyczniej, najlepiej z króćcami przyłączeniowymi wystającymi ze ściany.

I tu właśnie zaczyna się rzecz, o którą chcę spytać: jak powinno to wyglądać?
Gotowe zestawy przyłączeniowe, które znalazłem w necie stanowią po prostu zespół dwóch kolanek, sugerujący, że zakończenia rur powinny wystawać na sztorc ze ściany, a te kolanka dopiero zakręcają do grzejnika. Czy tak ma być? PEXa dochodzącego z głębi pokoju do ściany na której ma być grzejnik mam wykręcić o 90 stopni do góry w bruzdę w ścianie, a potem jeszcze raz o 90 stopni ze ściany? Trochę mi się to nie podoba, bo ten drugi zakręt musiałby być dość ostry...

A więc krótko: jak to zrobić?

J.

grzegorzleg
06-04-2010, 12:23
.....
Gotowe zestawy przyłączeniowe, które znalazłem w necie stanowią po prostu zespół dwóch kolanek, sugerujący, że zakończenia rur powinny wystawać na sztorc ze ściany, a te kolanka dopiero zakręcają do grzejnika. Czy tak ma być? PEXa dochodzącego z głębi pokoju do ściany na której ma być grzejnik mam wykręcić o 90 stopni do góry w bruzdę w ścianie, a potem jeszcze raz o 90 stopni ze ściany? Trochę mi się to nie podoba, bo ten drugi zakręt musiałby być dość ostry...

A więc krótko: jak to zrobić?

J.

Jeśli Ci to pomoże to popatrz tu
http://grzegorzleg.fm.interii.pl/grzej01.jpg oraz http://grzegorzleg.fm.interii.pl/grzej02.jpg
W ścianie rurki są tak samo prowadzone jak do tego grzejnika co wisi na słupkach

Jarek.P
06-04-2010, 16:23
Dzięki.

Czyli krótko mówiąc, rurkę wyginać tak, żeby wystawała ze ściany? Tego się właśnie boję, bo to będzie dość ostry zakręt...

J.

sromotnik
06-04-2010, 18:17
Rurka i kolanko w ścianie na równo z tynkiem do tego przedłużka, zawór, grzejnik i gotowe.

Jarek.P
06-04-2010, 19:33
Czekaj, czekaj, dokładniej proszę.

Ty, o ile dobrze rozumiem sugerujesz, żeby rurki w ścianie nie giąć do poziomu, jak na zdjęciach kolegi wyżej, tylko zakończyć kolankami?

J.