PDA

Zobacz pełną wersję : pytanko dla tych co ocieplali styropianem



mk3
06-04-2010, 20:12
witam mam dwa pytanka:
1. jak poradziliscie sobie z zakładaniem różnych elementów na sciane np lamp lub wyłaczników, chodzi mi o to czy dawaliscie tylko dłuzsze sruby ina tym mocowaliscie czy jeszcze cos kombinowaliscie?

2. czy macie wentylowana przestrzen pomiedzy ociepleniem a sciana tzn chodzi mi o to czy u góry i u dołu ocieplenia macie wywietrzniki?

irreality
06-04-2010, 20:49
witam mam dwa pytanka:
1. jak poradziliscie sobie z zakładaniem różnych elementów na sciane np lamp lub wyłaczników, chodzi mi o to czy dawaliscie tylko dłuzsze sruby ina tym mocowaliscie czy jeszcze cos kombinowaliscie?

Sygnalizator od alarmu - mocowany do muru - długie na 20 cm (styropian 15 cm) kołki rozporowe na klucz. Pozostałe duperelki na kołki do styropianu Fisher - o takie: http://pphevita.nazwa.pl/images/images/stories/fisher/Fisher%20Fid%2050%20.jpg



2. czy macie wentylowana przestrzen pomiedzy ociepleniem a sciana tzn chodzi mi o to czy u góry i u dołu ocieplenia macie wywietrzniki?

Ja tam nie mam żadnej przestrzeni. Styropian jest przyklejony do ściany klejem. Na to idzie siatka z klejem i tynk.

allfrog
07-04-2010, 08:56
Witam
Ze względu na dość grubą warstwę (20 cm styro.) musiałem nieco pokombinować z mocowaniem lamp zewnętrznych. Nie znalazłem kołków o dł. powyżej 20cm - więc kupiłem nagwintowane pręty w Castoramie, wiertło 40 cm - i wpakowałem to na krótkie kołki rozporowe w mur i poprawiłem mocowanie klejem. Od zewnątrz podkładki i śruby. Wiało już nieraz mocno - i na razie wszystko się trzyma. Kołków do styro nie polecam - jak będzie coś większego powierzchniowo - wiatr w końcu to wyrwie. Do drobnych elementów - albo płaskich - jak najbardziej.
Pozdrawiam.
S.

pierwek
07-04-2010, 09:03
2. czy macie wentylowana przestrzen pomiedzy ociepleniem a sciana tzn chodzi mi o to czy u góry i u dołu ocieplenia macie wywietrzniki?

po primo ocieplenie nie będzie spełniać swojej podstawowej funkcji a po drugie primo podobno nie zostawia się przelotu (od dołu do góry )za styropianem żeby w przypadku pożaru nie było tam cugu...

asz
07-04-2010, 09:12
po primo ocieplenie nie będzie spełniać swojej podstawowej funkcji a po drugie primo podobno nie zostawia się przelotu (od dołu do góry )za styropianem żeby w przypadku pożaru nie było tam cugu...

Często cwaniaki-leniuszki którzy chcą kleić płyty tylko na placki wciskają kit o tego rodzaju wentylacji...

allfrog
07-04-2010, 10:01
Często cwaniaki-leniuszki którzy chcą kleić płyty tylko na placki wciskają kit o tego rodzaju wentylacji...

U mnie - zostawili "wentylację" - do momentu zapiankowanie przezemnie przestrzeni przy podbitce i położenia kostki na dole przez fachowca - ściany miałem wewnątrz lodowate jak w jaskini. Wywaliłem ich oczywiście z budowy.
Przy okazji - nie polecam ekipy pana (z rozmysłem przez małe p.) Rafała Knopik z Lipusza. To jego ekipy papraków pozbyłem się z budowy. Ocieplenie zrobili byle jak, klej położyli jak dziecko łopatką, zniszczyli mi parapety i oksydowane listwy przyokienne (sam kupiłem materiały do zabezpieczenia okien i parapetów - chyba je zjedli :). Straty na ponad 1800zł. Robota oczywiście nie skończona. Dobrze, że nie zapłaciłem z góry za silikaty - bo do dzisiaj nie zobaczyłbym efektów ...

misiakulka
08-04-2010, 04:29
a u nas właśnie ocieplają i wcinają się styro aż w krokwie. bez wentylacji będzie