PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań dotyczących remontu łazienki - stelaż, ściany, zabudowa z bloczków.



LukaEgon
07-04-2010, 09:40
Będę remontował łazienkę u rodziny w starym domu, a w zasadzie robił tam wszystko od zera. Mam kilka pytań. Na ścianach jest kilka warstw farby. Czy wystarczy zedrzeć to, co odłazi, resztę zagruntować, żeby na to kłaść już płytki? Kupiony już jest klej uniwersalny Atlasa. Pytam o to, gdyż płytki już parę razy robiłem, ale nie na "starej" ścianie, a chcę, żeby wszystko dobrze się trzymało i nie daj Boże nic nie odpadało ;)

Kolejna kwestia to stelaż pod płyty. W lewym górnym rogu wisi dumnie bojler. Chcę go zabudować płytami g-k, tylko nie wiem za bardzo jak zrobić stelaż:] Jakby ktoś podrzucił jakiś prosty rysunek lub jasno mi to wytłumaczył byłbym bardzo wdzięczny. Jakich użyć profili, ile i w którym miejscu?

Ostatnia sprawa to blat. Zamiast szafki, z racji, ze jest dużo brzydkich rur, które wypadałoby poukrywać, planuję tam zrobić metrowy blat z jakiejś "drewnianej" płyty, w którym będzie umywalka. Planuję ten blat umieścić na dwóch ściankach z Ytonga 75mm, a od przodu zakryć drzwiczkami, które się na sam już koniec zrobi na wymiar. Czy ten Ytong 75mm wystarczy, żeby dobrze się to cudo trzymało? No i jak najlepiej to będzie połączyć ze ścianą? Zdrapać w tym miejscu farbę, i normalnie dać na klej i te 3,5 bloczka jeden ka drugi, czy trzeba się trochę wkuć w ścianę co drugi bloczek?

Mam nadzieję, że ktoś pomoże rozwiać moje wątpliwości:) Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

LukaEgon
08-04-2010, 07:14
Hmm..pomoże ktoś? dziś robię podłogę, a jutro zabieram się za resztę..

pismag
08-04-2010, 09:26
Witam.
Starą farbę należy zeskrobać do gołego tynku i dopiero kleić płytki. Zabudowę z płyt g-k zaczyna się od zrobienia szkieletu z profili stalowych lub drewnianych. Ja robiłem z jednych i drugich jednocześnie w zależności od sytuacji. Bojlera radziłbym nie zabudowywać na stałe bo czasami trzeba wymienić całego lub jakąś część. Ja obudowałem szafką a zamiast drzwiczek mam roletę.
Ytong spoko wytrzyma tylko musi być dobrze zespolony ze ścianą. Można wykuć w ścianie wrąb lub mniej kłopotliwie wbić lub wwiercić się kotwami na wysokości spoin nowej ścianki.
Pozdrawiam.