PDA

Zobacz pełną wersję : Nic nie mogę znaleść!!!!!



Marek K
08-04-2010, 10:37
3 * wymiana doświadczeń! i w dodatku jedna podzielona na kawałki!
Przepraszanie nic tu nie zmieni. Może te zmiany są - aby rozłożyć to forum?
Pozdrawiam.

madd
08-04-2010, 10:53
Przyzwyczaimy sie....

out
08-04-2010, 11:37
Niestety najgorsze w zmianie jest to, że o ile wcześniej wszystko było intuicyjne i znajdowało się w jednym dziale, to teraz zostało rozbite na działy zbyt szczegółowe. Jeśli ktoś szuka czegoś konkretnego to, po przyzwyczajeniu się, ta nowa forma może być wygodna, ale dla osoby która wcześniej korzystała z forum i z zainteresowaniem czytał większość postów, nowa forma staje się bardzo kłopotliwa i uciążliwa.

Piczman
08-04-2010, 11:52
A czy nie jest tak że "stara" wersja Wymiany doświadczeń jest oznaczona jako "Wymiana doświadczeń ogólnie" ?
A ponad to są tematy SKOPIOWANE do odpowiednich działów ?
Tak by było ok, każdy by miał wybór, albo konkretnie w temat albo wchodzi we wszystko !
Kto się orientuje ?

out
08-04-2010, 12:04
tylko, jeśli by tak było to czy wątki będą prowadzone równolegle i będą powiązane ? bo jeśli nie to się zrobi jeszcze większy bałagan.

out
08-04-2010, 14:27
tak jeszcze odnośnie tematu, przykład pierwszy z brzegu. czy temat "KOMINKI - Pomoge i doradze we wszystkim co dotyczy kominków" powinno się zakwalifikować do instalacji -> ogrzewanie czy może instalacji -> kominki ? :>

cezka
08-04-2010, 14:36
ok. a jak zlależć swoje posty?

fenix2
08-04-2010, 17:08
Tez nie mogę się przestawić.
I to rozbicie nie jest moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem.
Gdyby tak był od początku to było by OK ale teraz zrobił się bajzel.

No i wchodzę w "Twoje posty" a tam pusto !

Redakcja
08-04-2010, 17:13
Jest już tylko jeden dział "Wymiana doświadczeń". Z tego działu przenosimy tematy do specjalistycznych działów tematycznych związanych z budową i instalacjami. Docelowo każdy temat z "Wymiany" ma znaleźć się we właściwym dziale tematycznym. Kto jest zainteresowany Oknami, od razu będzie mógł wejść do działu Okien. Pozdrawiamy

freetask
08-04-2010, 18:42
Jest już tylko jeden dział "Wymiana doświadczeń". Z tego działu przenosimy tematy do specjalistycznych działów tematycznych
ale jeśli ktoś założy wątek w dziale tematycznym to w wymianie doświadczeń już tego nie zobaczę :( a przeglądanie nastu działów zamiast jednej wymiany doświadczeń jest dość kłopotliwe. Ja mam taką propozycję:
wszystkie wątki trafiają do wymiany doświadczeń a przy zakładaniu wybiera się tag - znacznik: okno, kominki, dach, piwnica czy co tam jeszcze (ustalane przez administratora), wszystko jest w jednym worze -wymianie doświadczeń, ale w dziale okno pojawiają się tylko wątki oznaczone tagiem "okno" i jest to np widok w bazie danych, chodzi o to żeby dział okno nie był kopią tylko jeden wątek był widoczny z dwóch miejsc. Moderatorzy mogliby ustawiać tagi dla wątków dzięki czemu wątki nie oznakowane przez użytkowników również były widoczne w poszczególnych działach... Da się?

Eugeniusz_
08-04-2010, 19:41
:-( NIC NIE MOGĘ ZNALEŚĆ MAaaaaaaaaaaaaaaaaaakabra :-(:-(:-(

out
08-04-2010, 23:29
Jest już tylko jeden dział "Wymiana doświadczeń". Z tego działu przenosimy tematy do specjalistycznych działów tematycznych związanych z budową i instalacjami. Docelowo każdy temat z "Wymiany" ma znaleźć się we właściwym dziale tematycznym. Kto jest zainteresowany Oknami, od razu będzie mógł wejść do działu Okien. Pozdrawiamy

wiem, że wprowadzając nowe rozwiązania zakłada się, że z czasem użytkownicy przywykną a tym co nie będą pasowali odejdą, przyjdą nowi. jednak czy tak się powinno postępować z stałymi bywalcami ? w obecnej formie niestety rozwiązanie się nie sprawdza. zwłaszcza tak jak pisałem dla tych co przeglądali "całą" wymianę doświadczeń. a może by tak dodać jeszcze jedną zakładkę "worek" w której będą się pokazywać wszystkie wątki jak w starym forum. fizycznie znajdowały by się one w swojej tematycznej zakładce a w "worku" były by tylko podlinkowane.

out
08-04-2010, 23:31
:-( NIC NIE MOGĘ ZNALEŚĆ MAaaaaaaaaaaaaaaaaaakabra :-(:-(:-(

ja szukam podobnie jak przedtem. to znaczy w googlach. bryyyyyyyyyyyyyyyyy

Wosto
09-04-2010, 13:53
Kiedyś wchodziło się na swoje posty, gdzie kolorem oznaczone były te nieprzeczytane (nowe). Przyznam się, że bałagan jaki teraz panuje totalnie zniechęca do przeglądania. Jak mam szukać przez pół godziny gdzie są moje tematy, szczególnie te nowe, aktualne odechciewa mi się odwiedzin Forum.
Kiedy aktualna będzie "SUBSKRYPCJA" - bo chyba to właśnie jest odnajdywanie własnych tematów (chyba że się mylę)?

cieszynianka
10-04-2010, 03:11
Kiedyś nie wylogowywało tak szybko z Foruma :(
Włączałam sobie kompa, cośtam robiłam w międzyczasie podglądając przychodzące powiadomienia. Teraz z powiadomieniami coś nietego, jak tylko czytam i nie piszę, to wylogowuje mnie :mad:, a ze znalezieniem czegoś nieuchronnie wiąże się używanie mięsa :cool:

Rom-Kon
10-04-2010, 08:57
wiem, że wprowadzając nowe rozwiązania zakłada się, że z czasem użytkownicy przywykną a tym co nie będą pasowali odejdą, przyjdą nowi. jednak czy tak się powinno postępować z stałymi bywalcami ? w obecnej formie niestety rozwiązanie się nie sprawdza. zwłaszcza tak jak pisałem dla tych co przeglądali "całą" wymianę doświadczeń. a może by tak dodać jeszcze jedną zakładkę "worek" w której będą się pokazywać wszystkie wątki jak w starym forum. fizycznie znajdowały by się one w swojej tematycznej zakładce a w "worku" były by tylko podlinkowane.

Ja też postuluję za takim workiem!

Dam przykład... jestem głównie od suchej zabudowy (płyta G-K) i śledzę "mój" temat... w dziale okna pojawia się post okna Avante - zalety i wady" ...normalnie nie jestem wstanie go nawet zauważyć bo nie wchodzę na okna - nie moja działka... Jareko oczywiście stały bywalec ale ja? Po jakie licho? No właśnie ale ja osobiście posiadam takie okna!!! I coś o nich mogę powiedzieć!!! Ale Redakcja nie dała mi szans bo temat jest w oknach! Gdyby był również w "worku" (jak zwał tak zwał!) odcedziłbym np. ogrzewanie, dachówki, kominki - tematy do których nie zaglądam no chyba że w celach edukacyjnych ...mojej edukacji ;) I tak jest ze wszystkim... przykład o oknach dałem bo sytuacja taka zaistniała!

Jeszcze raz postuluję! Zróbcie Worek ze wszystkimi tematami na wzór dawnej wymiany doświadczeń! Może być zablokowana możliwość dodawania nowych tematów w takim worku ale niech będzie możliwość odpowiadania na posty.

Moze jeszcze jeden przyklad... jestem zarejestrowany na konkurencyjnym Forum... ale tam właśnie jest taki układ... nie odpowiadał mi bo by przejrzeć musiałem się nieźle naklikać!!! A ja z reguły jestem leń i mi się dużo rzeczy nie chce... na tamtym praktycznie jestem wisielcem... zakotwiczyłem na Muratorze bo styl był dla mnie wygodniejszy... no a teraz co za róznica?

Post ten przekopiuję do działu "o Forum" może Redakcja szybciej go tam znajdzie...

Eugeniusz_
15-04-2010, 14:53
<bol> wyszukiwarka wynajduje bzdury - zniechęca mnie do tego forum , pomału wole szukać znowu na google, kiedyś był jeden pasek który znajdował wszystkie tematy z moimi postami teraz NIE MA, NIC NIE MOGĘ ZNALEŚĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, i ciągle wpisywanie haseł szok

pblochu
15-04-2010, 18:39
Tu znajdował się post doświadczalny mający na celu adaptację do nowych warunków bytowych
Podczas jego pisania zostałem wylogowany 1 raz
Podczas podglądu Polskie znaki zamieniły się w symbole (znak zapytania w czarnym rąbku)

Nadal się uczę i próbuję poznać

jest mi ciężko

dode
15-04-2010, 19:25
może wylogowuje na podstawie jakichś ustawień?
Ja nie mam problemu, czasami poczytam, potem zajmę się robotą i jak wchodze po powiedzmy 2 godz. jestem ciągle zalogowana.

i też jestem za jednym workiem tematów :D

Wujor
16-04-2010, 06:45
Co jest ze skrzynka odbiorczą , nadawczą? Dlaczego nie mogę wyłac PW, dlaczego nei mozna skasowac wiadomości?

"Masz 122 zapisanych wiadomości, z 120 dozwolonych. (Wyczyść folder)"
No i czyszczę folder i dalej to samo. Już chyba ze 2 tygodnie te innowacje i dalej jakaś prowizorka...

ponury63
16-04-2010, 10:05
"Masz 122 zapisanych wiadomości, z 120 dozwolonych. (Wyczyść folder)"
Skoro już jest o dwie za dużo, to żeby móc swobodnie korzystać ze skrzynki, trzeba trochę wiadomości wykasować
>> http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157828-SKRZYNKA-PRIW%C3%93W-(d.-ZAPIS-USTAWIE%C5%83-OSOBISTYCH)&p=4047177&viewfull=1#post4047177

Wylogowania zdarzają się zdawkowo, ale zgłosiłem problem informatykom
Ciasteczka powinny "trzymać" minimum godzinę

bladyy78
16-04-2010, 10:19
Proszę mi powiedzieć dlaczego tak jak wcześniej nie dostaje powiadomienia na skrzynkę email o odpowiedzi na post?

ponury63
16-04-2010, 10:32
Proszę mi powiedzieć dlaczego tak jak wcześniej nie dostaje powiadomienia na skrzynkę email o odpowiedzi na post?
Trzeba ustawić powiadamianie w:
Ustawienia >> Zaawansowane ustawienia" >> Ustawienia subskrypcji postów
- powiadamianie automatyczne wedle życzenia - za kazdym razem, codziennie, co tydzień
Natomiast jeśli mimo ustawień coś nie działa, trzeba zgłosić w odpowiednim temacie w dziale >> http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?35-Uwagi-o-naszym-Forum
informatycy zbierają te uwagi i dokonują koniecznych poprawek

Wujor
16-04-2010, 19:15
Skoro już jest o dwie za dużo, to żeby móc swobodnie korzystać ze skrzynki, trzeba trochę wiadomości wykasować
>> http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157828-SKRZYNKA-PRIW%C3%93W-(d.-ZAPIS-USTAWIE%C5%83-OSOBISTYCH)&p=4047177&viewfull=1#post4047177

Wylogowania zdarzają się zdawkowo, ale zgłosiłem problem informatykom
Ciasteczka powinny "trzymać" minimum godzinę

Napisałem - czyszczę ten cały folder , chce to wszystko w piz... skasowac i nic , dalej 122 wiadomości.....

Darek G
16-04-2010, 21:24
Ja też jestem ZDECYDOWANIE ZA pozostawieniem jednego działu tak jak to było kiedyś. Powiem, szczerze, że właśnie ten fakt jednego wielkiego worka "urzekł" mnie w tym forum (w starej wersji).
W dużej mierze z forum korzystają inwestorzy prywatni w czasie budowy/remontu swojej nieruchomości. Najczęściej ciężko jest jednoznaczenie przewidzieć w jakim dziale powienien się znajdować post i co przeglądać. Jeszcze gorzej jest gdy chce zadać pytanie - wtedy decyzja w jakim dziale je napisać jest naprawde ciężka.
Jak forum jest nadmiernie podzielone na działy to jest wrażenie, że się nic nie dzieje bo posty w działach pojawiają się rzadziej niż we "worku". A poza tym naklikać to się trzeba naprawdę masę.

A jeszcze co do wyszukiwarki - czy nie można zaprzęc do przeszukiwania forum googla? Ale nie w taki sposób, że wchodzę na google i piszę site:forum.muratordom.pl. Można na samej stronie forum zrobić okienko typu "Search my site with google". Prawda jest taka, że google dużo trafniej typuje wyniki niż wyszukiwarka forum. Jedyna wada googla to czas - potrzebuje czasem kilka dni, żeby przeindeksować forum - ale o tym można poinformować użytkowników.

Mam nadzieję, że Redakcja to przeczyta.

ponury63
16-04-2010, 23:46
Przeczyta na pewno


Napisałem - czyszczę ten cały folder , chce to wszystko w piz... skasowac i nic , dalej 122 wiadomości.....
może tu będzie jaśniej:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157828-SKRZYNKA-PRIW%C3%93W-(d.-ZAPIS-USTAWIE%C5%83-OSOBISTYCH)&p=4072825&viewfull=1#post4072825

odaro
17-04-2010, 00:39
Ja również się przyłączam do przywrócenia Wymiany doświadczeń w starej wersji kiedyś czytałem tylko ten dział teraz nie czytam prawie wcale bo jest zbyt duże rozproszenie tematów które pewnie by mnie interesowały ale wyławianie ich z innych działów jest bardzo uciążliwe i zniechęcające,