PDA

Zobacz pełną wersję : Grupa interwencyjna czy ubezpieczenie?



Magda i Marek
09-04-2010, 05:36
Witam wszystkich,

co jest lepsze ubezpieczenie domu, w tym od kradziezy czy abonament grupy interwencyjnej?
Macie jakies przemyslenia czy doswiadczenie w tej kwestii?
Dodam iz wielkich bogactw nie pisiadam i nie mieszkam na odlodziu.

Pozdrwiam

SS
09-04-2010, 07:32
Witam wszystkich,

co jest lepsze ubezpieczenie domu, w tym od kradziezy czy abonament grupy interwencyjnej?
Macie jakies przemyslenia czy doswiadczenie w tej kwestii?
Dodam iz wielkich bogactw nie pisiadam i nie mieszkam na odlodziu.

Pozdrwiam

Jest jeszcze jedno wyjście, możemy umyć buzie
- zamiast grupy interwencyjnej - przesyłanie sygnału alarmu a można i obraz z kamer na twoja komórkę jeśli jesteś poza domem lub do rodziny jeśli to jest noc
Żarty żartami - ubezpieczenie zawsze - a systemy alarmowe masz od 200-500 zł - na złodzieja frajera, od około 2000 na złodzieja co sie trochę zna - od 20 tys do 200 tys - na fachowca co szuka u ciebie dużego łupu a może to być to co przechowujesz w komputerze
Był - niestety - skasowany watek pt " Jak przeżyć do czasu przyjazdu grupy interwencyjnej"
o problemie możesz poczytać tu http://www.pisa.org.pl/index.php?page=comment&nrstr=0&id=3
o doborze zabezpieczeń do domu w zależności od zagrożenia masz tu http://groups.google.com/group/bezpieczny-dom/t/fb7675db86fdcbeb
jeśli sie ten drugi link nie otworzy to moze ten
http://docs.google.com/fileview?id=0BwkSuoo0XSNjZDgyODk0ZDQtMjkzMS00ZTI2L WFmOWUtNWZjNDQxYjRiMWQy&hl=pl

rusek007
09-04-2010, 09:36
Witam wszystkich,

co jest lepsze ubezpieczenie domu, w tym od kradziezy czy abonament grupy interwencyjnej?
Macie jakies przemyslenia czy doswiadczenie w tej kwestii?
Dodam iz wielkich bogactw nie pisiadam i nie mieszkam na odlodziu.

Pozdrwiam
Jak myślisz? Jest włamanie, złodziej wybija szybę, wynosi plazmę, kino domowe, ładuje do wora sporo kosztowności, ponosisz strate 20 tysięcy PLN. Wszystko trwa 5 minut.:jawdrop:
Ile dostaniesz odszkodowania od grupy interwencyjnej?:confused:
Podobnie wichura, czy burza zniszczą Ci dach, co do Ci abonament?:confused:

tryllu
09-04-2010, 09:44
Ubezpieczenie jest gwarancją tego, że jak ktoś Cię okradnie to dostaniesz kasę żeby sobie kupić nowe DVD.
A monitoring to tylko odstraszacz, który za 50PLN gwarantuje Ci tylko tyle, że złodziej wybierze inny cel jeśli szuka większego rabunku.
Jeśli złodziej będzie chciał zarąbać Ci laptopa, którego zostawiłeś w jadalni to wlezie do domu w 2 minuty a patrol interwencyjny w tym czasie będzie jeszcze buty sznurował.

I to i to.
Albo tylko ubezpieczenie.

Magda i Marek
09-04-2010, 10:08
Ostatnio ktos namawial mnie na patrol bo co zrobic jak zlodzieje sie wkradna podczas twojego snu? Oni pladruja a ty sobie smacznie spisz...
Nie wiem jak dziajala takie alarmy, rozumiem ze nie ma syreny bo w innym wypadku sam bym sie obudzil i interweniowal:)
To moze lepiej ubezpieczenie i syrenka alarmowa we wlasnym zakresie?

Browar
09-04-2010, 10:18
Ostatnio ktos namawial mnie na patrol bo co zrobic jak zlodzieje sie wkradna podczas twojego snu? Oni pladruja a ty sobie smacznie spisz...
Nie wiem jak dziajala takie alarmy, rozumiem ze nie ma syreny bo w innym wypadku sam bym sie obudzil i interweniowal:)
To moze lepiej ubezpieczenie i syrenka alarmowa we wlasnym zakresie?


Upezpieczenie +grupa interwencyjna.
O tym jak ważne jest ubezpieczenie juz wyżej napisano. Jak masz alarm +grupa interwencyjna możesz negocjować koszt ubezpieczenia z Agentem i zawsze coś ugrasz więcej niż gdy alarmu nie ma. Grupa interwencyjna przydaje się gdy jesteś zdla od domu (np. wakacje) a rodzinka lub znajomi też mają kawałek do Ciebie. Grupa przyjedzie, sprawdzi teren i jak trzeba to zabaezpieczy a jak nie to dostaniesz informację że możesz się urlopowac w spokoju ;)
Ubezpieczenie to jednak podstawa.

pozdrawiam

Browar

kemot_73
09-04-2010, 10:45
Grupa interwencyjna ma 5minut na interwencje :) a złodzieje profesjonalisci jak poinformował Pan Policjant kolegę którego łądnie wyczyścili w czasie kiedy on był na imininach u Cioci przebywają w pomieszczeniach sprzątanych max 2-3 minuty.... i stąd własnie to magiczne 5 minut bo po cco chłopaki z tzw "grupy interwencyjnej" maja się narażać :):) - tylko ubezpieczenie i alaram we własnym zakresie. Wszelkiej maści biuro ochrony (żart) to wyciaganie kasy z ludzi przez satarych mili/poli - cjantów. Ochroniaże to zazwyczaj tzw "jednostrzałowcy" - po jednym strzale z lewej prostej w szczękę padająna podłogę i sie profilaktycnzie nie podnoszą (określenie też owego policjanta z kryminalnej)
Ja ubezpieczyłem co się dało i założyłem swoje rozwiązania alarmu z powiadamianiem i syreną na ścianie od strony DOBREGO sąsiada.

Magda i Marek
09-04-2010, 11:18
A ja myslalem ze zlodzieje to conajmniej 30 minut pladruja chalpe...
To nawet jakby mnie w nocy zbudzili to bym nie zdazyl papci zalozyc:(

ja odnioslem wrazenie na jednym osiedlu pod warszawa ze grupy wsparcia sugerowaly wykupienie abonamentu bo jak nie to....
Ale to bylo jakies 10 lat temu, pewnie teraz sie pozmienialo.
Ale tak czy owak widze z tego ze lepiej dobrze sie ubezpieczyc i zalozyc alarm samemu.
Jednak nie zgodze sie do konca ze sa to tylko byli milicjanci.
U nas w bielsku samochodami grup interwencyjnych jezdza same karki:)
osobiscie nie wchodzilbym im w droge.
Pozdrawiam

mery26
09-04-2010, 11:57
odnioslem wrazenie na jednym osiedlu pod warszawa ze grupy wsparcia sugerowaly wykupienie abonamentu bo jak nie to....

z tego powodu trzeba płacić "abonament" - w tej kwestii niewiele się zmieniło, jedynie metody sugerowania ulegają modyfikacjom
a ubezpieczenie-IMO obowiązkowo

Laschlo
09-04-2010, 19:26
Ubezpieczenie +grupa interwencyjna.Ubezpieczenie domu koniecznie,bo nigdy nie wiesz co sie może wydazyć,grupa interwencyjna by byc spokojniejszym o wlasne mienie.