PDA

Zobacz pełną wersję : Parapaty wew. drewniane - kiedy montować



orkan73
09-04-2010, 06:33
Witam, mam pytanie kiedy najlepiej montować parapety wewnętrzne z drewna - przed tynkami czy po tynkach?
Tynki będą cementowo-wapienne robione ręcznie i jedni mówią że lepiej przed bo tynkarze ładnie obrobią a
inni że po bo drewno będzie ciągnęło wilgoć i mogą się wypaczyć?
Więc jak będzie lepiej?

strzelu
09-04-2010, 07:29
Ja bym dał po. Rzeczywiście mogą pociągnąć wody i będzie kaszana. Nie mówiąc o tym że przy tynkach c-w ręcznych jest taki syf że Ci je poprostu zniszczą.
Swoją drogą, korzystając z okazji odradzam tynki c-w ręczne. Bedziesz potem zakładał tematy: jak zrobić poprawki na tynkach c-w, jak je uratować, czy naciągać dodatkowo czy nie, czemu nie są gładkie itp. Ja na dzień dzisiejszy zrobiłbym c-w z agregatu + ich zatarcie maszynowe, ale bez zacierania piaskiem kwarcowym. A dopiero na zatartą maszynowo warstwę tynków dałbym delikatną warstwę gładzi. Pomyśl nad tym, żebyśnie pluł sobie w brodę.

orkan73
09-04-2010, 07:41
Dzięki za info, też myślę że lepiej po tynkach
a co do ręcznych tynków c-w to widziałem robotę gości i podobało mi się to jak zrobili

dar80
09-04-2010, 07:43
ale bez zacierania piaskiem kwarcowym

Dlaczego? możesz wyjaśnić

Laschlo
09-04-2010, 19:34
Parapety obojetnie czy drewniane(zwłaszcza) czy też wykonane z innego materiału zawsze najlepiej montowac po tynkach,ale przed gladziami.