PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż anten w nowym domu - jaki koszt?



TS147
09-04-2010, 09:38
Witam,

mam pytanie ile kosztuje orientacyjnie instalacja anteny satelitarnej (wraz z Anteną) wraz z masztem i dwoma antenami naziemnymi, podłączeniem i ustawieniem wszystkiego? Kable mam już rozprowadzone.

Będę miał Cyfrę +, wiec waham się czy jest w ogóle sens dawać dodatkowe anteny. Zależy mi jednak na Polsacie - wiadomo, F1 ;).

Pzdr,
TS

rusek007
09-04-2010, 10:33
Koszt talerza ok 80 PLN
Koszt konwertera 50-70PLN
Antena TV 60-80PLN
Masz antenowy 60-80PLN
Dalsze koszty są zależne czy z multiswitchem czy bez?

Laschlo
09-04-2010, 19:31
Dwa maszty+antena tv+antena satelitarna -600zł montaż z materiałami.

TS147
09-04-2010, 22:03
Koszt talerza ok 80 PLN
Koszt konwertera 50-70PLN
Antena TV 60-80PLN
Masz antenowy 60-80PLN
Dalsze koszty są zależne czy z multiswitchem czy bez?

Tak, z multiswitchem 4 kanałowym.

chef
10-04-2010, 15:01
Witam, koszt anteny wraz z oprzyzondowamiem okolo 300 - 350 zl.

Czy ktos kiedys probowal lub rozwazal umiescic antene na strychu pod dachem?? Dlaczego tak, bo wkurza mnie jak snieg zasypuje czasze (oczywiscie podczas zimy). I tak sobie mysle czy nadal bede mial dobry lub jaki kolwiek zasieg??
Pozdrawiam,

cienki66
10-04-2010, 21:26
To twierdzisz, że jak śnieg zasypie antenę to nie ma sygnału.
A myślisz, że jak schowasz antenę pod dachem to sygnał będzie lepszy.
Nic nie zobaczysz :-)

Tomkii
10-04-2010, 21:34
Czy ktos kiedys probowal lub rozwazal umiescic antene na strychu pod dachem?? Dlaczego tak, bo wkurza mnie jak snieg zasypuje czasze (oczywiscie podczas zimy). I tak sobie mysle czy nadal bede mial dobry lub jaki kolwiek zasieg??
Pozdrawiam,
Tak, RTV działają doskonale. SAT nie udało mi się (tak zresztą przypuszczałem).

inwent
11-04-2010, 01:13
Czy ktos kiedys probowal lub rozwazal umiescic antene na strychu pod dachem?? Dlaczego tak, bo wkurza mnie jak snieg zasypuje czasze (oczywiscie podczas zimy). I tak sobie mysle czy nadal bede mial dobry lub jaki kolwiek zasieg??
Pozdrawiam,
:D
Chef, Ty żartujesz oczywiście, czy tak na poważnie?

pozdr
tomek k

marek.Bud
11-04-2010, 09:32
mysle ze w 800zl sie wyrobisz, liczac ze potrzebujesz jakies 3 anteny naziemne (tv,radio) , sat, multiswitch ( np terra), zwrotnice, zasilacze, lnb powiedzmy 1x quatro

chef
11-04-2010, 10:13
Pytanie jest jak najbardziej powazne Dzieki za odpowiedz Tomkii, tez tak przypuszczam, ze moze nie dzialac ale i tak sprobuje.
Pozdrawiam,

aadamuss24
11-04-2010, 20:50
A ile trzeba by było wystawić takiej satelity spod dachu aby działała ? Czy całą czaszę czy tylko ten cycek ? pozdr adam

Tomkii
11-04-2010, 21:34
A ile trzeba by było wystawić takiej satelity spod dachu aby działała ? Czy całą czaszę czy tylko ten cycek ? pozdr adam
Pasma mikrofalowe (a w takich idzie SAT) są tłumione w zasadzie przez wszystko. Najprościej wyobrazić sobie latarkę w miejscu tego cycka i lustro zamiast metalu w czaszy - krąg światła który powstanie musi bez przeszkód lecieć do nieba. Można by próbować łapać SAT przez okno (ale raczej ze zwykłą szybą - zespolone mają coś tam ponapylane dla lepszych parametrów i to tłumi fale).
PS.
Tak mi przyszło na myśl - jeśli są problemy ze śniegiem to można by spróbować przykleić po tylnej stronie czaszy kabel grzejny. Włączać okazjonalnie jak "zasypie sygnał". Ale uprzedzam - nie testowałem.