PDA

Zobacz pełną wersję : Odparzona ściana



net_ka
12-04-2010, 10:35
Nie wiem czy to tutaj powinnam pisac. Jeżeli nie, to poproszę, żeby temat przeniesiono do innego wątku. Otoż przejdę do meritum. Mieszkamy w nowym domu od prawie roku. Praktycznie zaraz po przeprowadzce (lipiec) coś dziwnego zaczęło się dziać ze ścianą w kuchni, tzn. dokładnie na łączeniu komina wentylacyjnego i ścianki gips-kartonowej zaczeła odpadać farba. W tej ściance jest wnęka z lodówką po jednej stronie i piekarnikiem z mikrofalą po drugiej. Farba zaczęła odpadać od dolu od strony zamrażalnika i a nowe plamy przebiegaja dokladnie równolegle aż do samej góry. We wnęce sa 4 kratki wentylacyjne.

Moze ktos wie jaka może być tego przyczyna? Kogo powinnam ściągać? Stolarza, murarza, malarza? W czym problem? W zlej wentylacji kuchni (okap jest podłączony bezpośrednio do komina wentylacyjnego i w zasadzie poza tymi 4 kratkami we wnęce innej wentylacji nie ma).

Liczę na oddzew.

Aha, zapomniałam dodać, że parokrotne próby pomalowania tych miejsc nie przynosza żadnych rezultatow. Problem wraca jak bumerang w momencie przyłożenia pędzla do gipsu.

bst
13-04-2010, 10:44
Pokaz zdjecia.
Moze to byc wilgoc, podciekajace kominki, moze byc jakis parszywy grunt, moze tlusta sciana.

net_ka
13-04-2010, 11:30
Mąż zagipsował te miejsca, więc chyba nie ma sensu wstawiać zdjęć. Co do wilgoci, to w domu jest bardzo suche powietrze i nigdzie nie tworzy się wilgoc, chyba, że chodzi ci o konkretnie te miejsca. Może jest coś z kominem went., bo trochę śmierdzi nam w domu i okazało się, ze "fachowcy" coś tam sknocili, więc mąż już kupił dachówkę wentylacyjną i mamy to przerabiać.

samm
13-04-2010, 19:49
Gips w kuchni to nie jest dobry pomysł.
Może problem jest z wentylacją.
Nie ma napływu świeżego powietrza
i konsekwencji tego mimo, że kominy
wentylacyjne są to nie ma nimi co
wywiewać. Trzeba sprawdzić ciąg.
Chyba dobrze byłoby wyszukać jakiegoś
mistrza kominiarskiego i go poprosić
o radę.
Zwykłe dachówki wentylacyjne nie
nadają się ona jako zakończenie
komina wentylacyjnego i nie można
ich do tego celu stosować.

net_ka
16-09-2010, 14:10
Co by zakończyć wątek, wiemy już co powodowało odparzenie ściany. Wycielismy ściankę gipskartonową i okazało się, że jest tam rura kanalizacyjna, z górnej łazienki. Pan odkręcił wodę na górze i woda wprost tryska z nieszczelnej rury. Dobrze, że już znamy przyczynę, ale musimy dokładnie zlokalizować miejsce przecieku. Jeżeli pożal się Boże płytkarz coś źle połączył, to czeka nas kucie w nowiuskiej łazience.

Idzie się załamać, normalnie.

net_ka
17-09-2010, 12:09
Nie trwało by to tak długo, gdybyśmy się do tego od razu zabrali. Wystarczyło po prostu wyciąć kawalek ścianki, ale liczyliśmy, no właśnie sama nie wiem na co :)). Wczoraj zlokalizowaliśmy przeciek. Na szczęście dziura w rurze jest w kuchni i nie trzeba kuć łazienki. Panowie, którzy zakładali ściankę gipskartonową musieli zahaczyć o rurę podczas wiercenia. Nie mogę uwierzyć, że tego nie zauważyli. Po prostu ręce opadają.