PDA

Zobacz pełną wersję : y stosowac listwy metalowe?



mk3
12-04-2010, 21:11
witam
chciałem sie dowiedziec czy podczas docieplania scian domu 5cm warstwa steroopianu należy pierwsza warstwę ocieplenia założyc na tzw listwie metalowej nad cokołem, moj wykonawca twierdzi ze nie trzeb i wystarczy założyc tam katownik z siatki który zaciagnie sie klejem, jakie moga byc skutki tego ze nie zastosowało sie tej listwy??????????????

bst
13-04-2010, 10:36
Listwa jest po to min., aby styropian nie zjezdzal podczas ukladania i aby gryzonie nie zrobily sobie tuneli w styropianie. Ale czasami jest juz np ocieplenie fundamentow na ktorym mozna oprzec warstwe ocieplenia dzieki czemu nie trzeba dawac dosyc drogiej listwy.. Ja nie dawalem listy, zaciagniete jest siatka i klejem, wyrobiony jest kapinos. Jest ok.

chef
13-04-2010, 12:20
Też zastanawiam się nad listwą startową, mimo że fundamenty są już ocieplone (15cm styro) i w idealnym poziomie, a to wszystko przez teorię spiskową gryzoni, które mogą dostać się pod izolację. Przeszukałem wujka google w tym temacie i jakoś nikt nie skarży się że myszy wygryzły mu dziurę w elewacji. Sam nie wiem...