PDA

Zobacz pełną wersję : Dylematy przed rozpoczecia budowy



mariobro
13-04-2010, 06:56
Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Planuje juz od dluzszego czasu budowe domu jednorodzinnego (projekt WW-221 parterowka 164m2 po adaptacji okolo 170m2). Studiuje tez lekture Muratora. Nasuwa mi sie kilka pytan dotyczacych budowy. Bylbym bardzo wdzieczny gdybyscie mogli sznowni forumowicze pomoc mi odpowiedzi.
1. Mam oferte firmy na budowe domu (1m2 pow. netto domu parterowego stan surowy- 1000zl mat. + rob. - plyta fundamentowa, porotherm, dach. ceram.) Czy to jest wysoka cena? Czy warto w tym wypadku bawic sie w kupno mat. i szukanie podwykonawcow. Jezeli kupowalbym sam materialy to za ktore moge dostac zwrot podatku VAT?
2. W projekcie sa mury z SILKI 24cm. Po zapoznanmiu sie z tematem uwazam jest to mat. ktory posiada bardzo wiele zalet no i jedyna wade czyli slab izol. term. Co sadzicie o SILCE i co byloby lepsze 18cm SILKA + 20cm welna czy 24 +18? (w I wariancie bedzie mniejsze obciazenie fundamentow)
Jaki material jezeli nie SILKA?
3. Planuje zalozyc w domu podlogowke ale nie chcialbym rezygnowac z drewna w salonie i sypialni. Czy ktos wie jak sie zachowuje drewno egzotyczne na podlogowce albo dab i jakie jest ryzyko powstawania po jakims czasie pekniec, rozwarstwien w miejscach laczenia klepek? Jezeli nie drewno to jaki material doradzacie?
Dziekuje z gory za pomoc. Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczow.