PDA

Zobacz pełną wersję : Woda do budowy...z szamba?



pepe2009
13-04-2010, 09:33
Witam!
Zastanawiam się czy przed rozpoczęciem budowy nie wstawić szamba,dogadać się np ze strażakami aby napełnili mi je wodą,kupić pompę i mieć wodę do budowy...Prąd będe miał od sąsiada a z wodą właśnie mam problem....zastanawiam się czy to zda egzamin....;)

bst
13-04-2010, 10:23
Oczywiscie ze tak.
Wez tylko pod uwage, ze ekipa bedzie musiala miec wode zdatna do picia. Jezeli beda tam mieszkac.

Ja u siebie do budowy mialem studnie kopana (na 4 kregi), wode spozywcza przywozilem ekipie w 30l baniakach.

bladyy78
13-04-2010, 11:04
Akurat woda do picia to najmniejszy problem można ja kupić Jak jak budowałem swój dom to wodę brałem w wykopu który wcześniej zrobiłem, do którego podchodziła woda z gruntu. U nas panuje jeszcze takie dziwne przekonanie że ekipie budowlanej trzeba zapewnić wyżywienie itd. Niestety czasy się zmieniły i teraz jak się bierze firmy do pracy to oni sami sobie zapewniają wyżywienie, czy wodę do picia. Sam sporadycznie pracuje w pewnej firmie budowlanej, gdzie nieraz na robotach nie ma dostępu do wody pitnej i sami ja sobie kupujemy. Jedynie zapewnienie wody do budowy jest obowiązkiem inwestora. No chyba że inwestor ustalił wcześniej inaczej z ekipą,i obiecał że zapewni im pełne wyżywienie czy dostęp do wody pitnej.

Trociu
13-04-2010, 11:09
Hej

Jak u mnie tynkowali też nie było wody. Ale że była to jesień, to pod rynnę miałem podłączony zbiornik 1m3. To co w dzień zużyli - w nocy się napełniało.
Więc pomysł z szambem jak najbardziej.