PDA

Zobacz pełną wersję : Stan zero ,czy mozna zostawić go an kilka lat???



Łukasz789
13-04-2010, 12:25
Fachowcy radzą mi ( ale WY powiecie mi jacy z nich fachowcy i sądzicie o ich radach) aby nie rozpoczynać budowy jeśli nie mam w planie ciągnąc jej przez dłuższy czas. Odradzili mi stawiania SSZO i zrobienia przerwy np. na 2 lata podobno budynek się niszczy , odradzili mi również robienia stanu O. Twierdzą oni ,że jest to korzystne tylko jeśli nie robi się piwnic tylko wypełnia się dziury piaskami , ziemią aby ubiła się sama , ale tutaj zalecają nie dłużej niż rok , a najlepiej zrobić to jesienią ( późna jesienią ) i aby tka przestały przez zimę a później dalej ruszać z budową. ale u mnie będzie najprawdopodobniej pełne podpiwniczenie. Co Wy o tym sądzicie?? praktykowal ktoś z Was przerwy w budowie domu po np. 2-5 lat 9 im dłużej tym lepiej) widział ktoś jakieś tego negatywne skutki ??

f.5
13-04-2010, 21:52
Witaj ja buduje dom z ytonaga bez piwnicy i mialem taka sytuacje ze mialem stan surowy otwarty na dachu dachowki - podbitka wełna i tak w tym stanie przetrwał dom jakies 5 lat . nie mialem czasu na budowę od roku kontynuuję i jak narazie oprocz kilkukup psich nie widzę negatywnego skutku upływu czasu. na ytongu nie ma mchu od połnocy lecz na dachowkach zaczął sie pojawiac ale to z racji tego ze to cementowe dachowki brasa nie szkliwione i to chyba normalne.
na dzien dzisiejszy budował bym znacznie szybciej bo mam z czego nie biore kredytu i buduje niemartwiac sie o koszta a i działka zdrozałą4 krotnie od czasu kiedy kupowałem wiec to moja najlepsza inwestyczja w zyciu zwazywszy ze mam troszke tej ziemi.