PDA

Zobacz pełną wersję : żeby grało-czyli o kolorach dachu, okien, elewacji, podbitki, cokołu i takich tam



abakadabra
16-04-2010, 12:22
wybaczcie jeśli temat się powtarza, ale może by tak każdy wpisał jakiej firmy i jakiego koloru i modelu jest jego dachówka/blachodachówka, okna,elewacja itd. ze zdjęciami dla obrazu... chodzi za mną grafitowy dach i mam dylemat - jakie okna, jaka podbitka.... Wiem że temat elewacje istnieje, ale może gdy każdy napisze co (i jakie) ma to pomoże to takim jak ja....
Nie wrzucam tematu w dział okna, czy dach bo ten temat "łapie" kilka działów...
Nie chcę mieć domu pisanki więc może mnie od tego uchronicie :-)

mynia_pynia
16-04-2010, 13:21
Mam grafitowy dach, okna, drzwi zewnętrzne, bramę garażową, balustradę, i docelowo ogrodzenie będzie w kolorze grafitowym.
Podbitkę mam czarną, kominy z kamyczków zatopionych w żywicy w kolorze biało-szarym - to samo będzie na cokole.
Elewację białą z dodatkami szarymi ;)

Wspomnę że kuchnie też mam w kolorze grafitowym ;) i balustradę wewnętrzną schodów ;) - reszta to drewno i kolor biały.
Proponuje zapamiętać RAL 7016 - i przy wszystkich zamówieniach się nim posługiwać a będzie dobrze ;)

edde
16-04-2010, 20:36
znajdź gdzieś na forum dziennik, czy jakieś fotki pablito, ma ładnie zestawione kolory

Wirecki
16-04-2010, 22:35
Jakby tak każdy wpisał... i dokleił... to byłby chyba najpopulaniejszy wątek.....

Wałkuję temat podbitki. Wg opini forumowiczów można ją dobierać dowolnie - do dachu, do stolarki. Kwestia gustu.

abakadabra
29-04-2010, 20:51
szkoda że tak mało odpowiedzi :-(

cieszynianka
02-05-2010, 01:27
Tu znajdziesz mnóstwo pomysłów, inspiracji i rozwiązań:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?50990-Elewacje-)-zdjęcia/page77

:)

misiakulka
03-05-2010, 08:48
mam dach z ruup ceramiki sirius 13 antracyt , podbitka drewniana pomalowana impregnatem najpierw średni palisander na to drugi raz palisander, okna urzędowski dąb w kolorze d1, brama zamówiona normstahla mocca, kominy otynkowane, elewacja będzie taka jak kominy

abakadabra
14-05-2010, 11:59
mam dach z ruup ceramiki sirius 13 antracyt , podbitka drewniana pomalowana impregnatem najpierw średni palisander na to drugi raz palisander, okna urzędowski dąb w kolorze d1, brama zamówiona normstahla mocca, kominy otynkowane, elewacja będzie taka jak kominy

to się nazywa odpowiedź!!! Na temat, zwięźle i przejrzyście :-)

Tom33Gdynia
16-05-2010, 10:21
Witaj
Znamy znamy to uczucie, przechodziliśmy przez to.
To wielka sztuka połaczyć stylowo wszystkie elementy. Nie śpiesz się, przeanalizuj i podglądaj inne domy
Wraz z żoną dobraliśmy:
dach grafitowy(antracyt), okna, drzwi, rolety, brama garażowa (smooth grain Wiśniowski) - kolor złoty dąb
elewacja w kolorze piaskowym lub w odcieniu elefant (skóra słonia) - jeszcze przed nami
komin i cokół - łupek stone panel - kosztowne ale oszczędziliśmy na innych rzeczach a to wykończenie bedzie istotnym elementem dekoracyjnym
balkony - elementy kute - grafitowe
ogrodzenie proste w kolorze elewacji (mur + elementy kute)

Powodzenia
Tomasz