PDA

Zobacz pełną wersję : Hydroizolacja Balkonu nad Wykuszem



tqlis
16-04-2010, 14:13
Witam,

Przed zima postanowilem posmarowac balkon nad tarasem folia w plynie. Folia ta nadaje sie do stosowania na zewnatrz.
Dodatkowo przykrylem to folia czarna. Tak pozostawione przetrwalo zime.
Wczoraj postanowilem to wszystko odslonic, aby odparowalo i polozyc plytki.
Niestety, po zdjeciu foli czarnej, cala folia w plynie odeszla platami.

Wydaje mie sie , ze w 90% przyczyna nie jest folia w plynie, tylko zastosowanie czarnej foli, co w efekcie doprowadzilo do odparzenia sie.

Mam jeszcze jedno wiaderko tej folii i nie wiem czy stosowac, czy nie. Bo co, jak odparzy sie jak poloz kafle na to?
Fakt, ze tamta folie nanosilem pedzlem i moze miejscami bylo za grubo. Wydaje mi sie, ze jakbym nie pozostawil tego na zime, tylko od razu polozylbym kafle, to nie mialbym klopotu.

Jakie sa wasze doswiadzzenia z takimi wynalazkami?

edde
16-04-2010, 20:31
odpuść sobie smarowidła i folię a zrób porządnie hydroizolację, ja na balkonie i wykuszy robiłem dwuskałdnikowym Mapelastic-iem, drogi ale dobry, uważam ze wart swej ceny, minimalnie tańszy jest Kreisel Aquaszczel 820, skład i właściwości ponoć identyczne, w narozniki daj taśmę elastyczną, podobnie jak i na obróbce blacharskiej
może i dobrze że nie położyłeś płytek od razu, pomysł sobie co by było gdyby to odspajanie, odchodzenie działo się pod płytkami, jakaż byłaby to hydoizolacja, po niedługim czasie rwanie płytek i remont nowego balkonu jak nic, zrób porządnie i zapomnij o tym elemencie