PDA

Zobacz pełną wersję : przekfalifikowanie działki



Mcryb
18-04-2010, 14:37
Witam , nie bardzo mogłem znaleźć miejsce na tym forum dotyczace mojego pytania, więc próbuje tutaj, Kto przekfalifikowuje działki z rolnych na budowlane, kto sie tym zajmuje?? Wójt, rada gminy, jakas specjalna komisja w gminie? chodzi mi o konkretną osobe? Jeśli ktoś wie to prosze o odpowiedź? Mam działke ale jest jeszcze użytkiem rolnym i czekam i czekam , papiery złozone, na przekfalifikowanie i nic sie nie dzieje w tym kierunku, dlatego chciałbym wiedziec kto za tym stoi.

Wujor
18-04-2010, 14:57
Być może stoi za tym przekleństwo... tzw. plan zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli tak, to masz przechlapane, zmiana planów dokonują urzędasy z gminy podejmując stosowne uchwały itp. Ja np. na zmianę planów w Myślenicach czekam juz z 8 lat i cały czas mnie zwodzą, obiecują i dalej nic sie nie dzieje...Ręce opadają.

AGA NR 1
18-04-2010, 16:01
Może być jeszcze tak, że dana działka rolna nigdy nie będzie przekwalifikowana na budowlaną.
Po prostu nie jest wcale przewidziana do takiego przekwalifikowania.
Wtedy nieważne, że my ( właściciele ) tak chcemy - nie da się i koniec.

bowess
18-04-2010, 16:31
Według przepisów stoi za tym wójt, burmistrz lub prezydent miasta - zależy jaka to gmina.

AGA NR 1
18-04-2010, 16:52
Chyba tak.

A, i jeszcze musi wyrazić zgodę tzw. Agencja Rolna.
Dokładniej mówiąc, Agencja Rolna ma prawo pierwokupu takiej działki.
Wysyła się więc oficjalne zapytanie, czy Agencja jest zainteresowana takim kupnem.
Jeśli nie jest zainteresowana, to ok - wtedy mamy drogę otwartą.