PDA

Zobacz pełną wersję : Jak tu par excellence obsługiwać... sławojkę?



Pegas
18-04-2010, 18:36
WC na budowie wydaje mi się poważnym wyzwaniem. Do wyboru mam:
- toitoi, itp.
- kabinę drewnianą
- toaletę turystyczną (chemiczna?)
Jeśli wybiorę 2 ostatnie ostatnie warianty - pozostaje oczyszczanie we własnym zakresie... Więc pytam co się z tym robi, aby środowisko na tym nie ucierpiało?

EZS
18-04-2010, 21:23
kopie się dołek. A po wszystkim albo zasypuje się dołek wapnem i ziemią albo samą ziemią i sadzi drzewo. Ono spożytkuje zawartość bardzo chętnie :)

aadamuss24
18-04-2010, 21:48
Kibelek na budowie mam z dołkiem. Ostatnio jeden z Panów wykonawców wrzucił do kibelka cały bloczek siporexu ??? Po co ? tego nie wie nikt :) Niestety musiał go wyciągnąć :) Bez komentarza pozostawiam takie zachowanie budowlańców. pozdr adam

bowess
19-04-2010, 07:06
Mamy sławojkę drewnianą na dołku. :)
Przy takiej intensywności użytkowania jak u nas (budujemy sami, powoli, ekipy są rzadko) nie trzeba nic robić. Po prostu powstaje niewielka ilość nawozu organicznego. :)
Gdyby użytkowanie było intensywniejsze i zaczęły snuć się wonie, są preparaty bakteryjne do wrzucania (można kupić na przykład w sklepach ogrodniczych). Bakterie rozkładają wszystko i już.

edde
19-04-2010, 08:48
też jestem za tradycją: głęboki dół i drewniany domek nad nim, najtańszy sposób chyba, i dla środowiska całkowicie naturalny przecież

niesia2708
19-04-2010, 10:51
U nas też drewniany domek i dół- później się zakopie :)