PDA

Zobacz pełną wersję : Pęlające płytki przy podłodze. Jaka przyczyna?



himlaje
19-04-2010, 18:39
Czy może ktoś wie jaka moze być przyczyna że na dole, przy styku ściany i podłogi pękają mi płytki? Płytki zostały ułozone kilka tygodni temu ale dopiero neidawno zostały zafugowane. Przed zafugowaniem pęknięć nie było. Na podłodze mam ogrzewanie podłogowe i po zafugowaniu kilka razy podłogówka w łazience działała. Słyszałem że przy podłogówce płytki się rozszerzają i prą na ściane dlatego powinna być elastyczna fuga. Jeżeli to prawda to boje sie tego co zobacze za rok, po pełnym sezonie grzewczym. Czy moze to być wina tego, że na styku ściany i podłogi fuga powinna być silikonowa-elastyczna? Bo jest zwykła-sztywna.

janekbo
19-04-2010, 18:57
W dylatacjach płyt też daje się silikon - także po obwodzie też chyba lepiej dać silikon...

romano78
20-04-2010, 08:53
Przy ogrzewaniu podłogowym pierwszy rząd płytek na ścianie powinien stać na posadzce a nie odwrotnie czy tak masz zrobione?

bst
20-04-2010, 09:17
Pomiedzy sciana a podloga powinna byc fuga silikonowa, bo przeciez podloga jest plywajaca. Nawet jak nie ma ogrzewania podlogowego to i tak to pracuje.
Silikon w koloze fugi, odstep pomiedzy powierzchniami 2-3mm. I oczywiscie klejac plytki do podlogi nalezy zadbac o to, aby nie dojechac plytka/klejem do sciany. Bo wtedy tez moze pekac.

romano78
20-04-2010, 09:45
Pomiedzy sciana a podloga powinna byc fuga silikonowa, bo przeciez podloga jest plywajaca. Nawet jak nie ma ogrzewania podlogowego to i tak to pracuje.
Silikon w koloze fugi, odstep pomiedzy powierzchniami 2-3mm. I oczywiscie klejac plytki do podlogi nalezy zadbac o to, aby nie dojechac plytka/klejem do sciany. Bo wtedy tez moze pekac.

Zgadzam sie z toba bo silikon napewno ładniej wygląda i jest łatwiej utrzymac czystośc w narożach bo nie trzyma się go brud tak jak fugi,ale jestem ciekaw w ilu łazienkach na sto w tych bez ogrzewania podłogowego jest położony silikon ,pewnie w paru ,a co w reszcie płytki poszczelały?

tryllu
20-04-2010, 13:06
Przy ogrzewaniu podłogowym pierwszy rząd płytek na ścianie powinien stać na posadzce a nie odwrotnie czy tak masz zrobione?

dokładnie. płytki na podłodze powinny być wsunięte de facto pod płytki na ścianie z zachowaniem odstępu od samej ściany.
podejrzewam, że tak nie jest zrobione.

himlaje
20-04-2010, 20:19
Tak włąśnei nie jest. Gdzies słyszałem, że powinno byc tak, że płytki ścienne powinny "stać" na płytkach podłogowych. U mnie niestety jest odwrotnie, tzn płytki ścienne były docięte do samego dołu (do wylewki) a płytki podłogowe dochodzą do ściany- do płytek. Co do fugi to też niestety jest zwykła fuga, choć ponoć jest to elastyczna fuga SOPRO, ale nie jest siliconowa. Dzisiaj powiedziałem by tą "zwykła" fuge wydłubali po całym obwodzie i wypelnili to silconem. Szkoda, że już skończył sie sezon grzewczy bo bym mógł sprawdzić czy nie pęka dalej...

tryllu
20-04-2010, 20:35
to, że sezon się skończył nie znaczy, że nie możesz włączyć grzania. chyba że w bloku mieszkasz :)
pytanie ile tej fugi jest. jak 1mm to może być mało. ale jak masz 3mm z każdej strony to myślę, że pękać już dalej nie będzie.

panfotograf
21-04-2010, 09:52
A może grunt źle zagęszczony?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=88595