PDA

Zobacz pełną wersję : remont pokoju



matri
20-04-2010, 18:23
Witam wszystkich.Mieszkam w bloku z plyty,blok byl postawiony w latach 60.Postanowiłem tego roku przeprowadzic gruntowny remont pokoju.Zaczołem odsuwac meble od sciany wschodniej nosnej,po odsunieciu mebli okazało sie ze tynk na scianie jest tak krzywy i popekany ze jedynie nadaje sie do skucia,skulem tynk a pod tynkiem znajduje sie plyta pazdziezowa lub wiurowa,niewiem dokładnie.Moje pytanie brzmi:czy moge na ta plyty zamontowac plyty kartonowo-gipsowe. Chciałem zadac jeszcze jedno pytanie a mianowicie:czy na piance poliuretanowej mozna montowac plyty kartonowo-gipsowe. Z góry dziekuje.Pozdrawiam

gibzwein
20-04-2010, 19:14
To co myślisz wpisz do worda a później wklej na forum.
Ściana nośna na pewno nie jest wiórowa lub paździerzowa. Co jest pod tą płytą? Jakiej grubości jest ta płyta?
Najważniejsza w tym wypadku jest nośność podłoża.
O klejeniu na piankę poliuretanową płyt GK jeszcze nie słyszałem.
Podaj więcej danych.

matri
23-04-2010, 09:14
plyta ma grubosc 2cm,pod plyta znajduje sie tynk a pod tynkiem sciana z cegly

BigPiotr
23-04-2010, 09:55
Witam wszystkich.Mieszkam w bloku z plyty,blok byl postawiony w latach 60.Postanowiłem tego roku przeprowadzic gruntowny remont pokoju.Zaczołem odsuwac meble od sciany wschodniej nosnej,po odsunieciu mebli okazało sie ze tynk na scianie jest tak krzywy i popekany ze jedynie nadaje sie do skucia,skulem tynk a pod tynkiem znajduje sie plyta pazdziezowa lub wiurowa,niewiem dokładnie.Moje pytanie brzmi:czy moge na ta plyty zamontowac plyty kartonowo-gipsowe. Chciałem zadac jeszcze jedno pytanie a mianowicie:czy na piance poliuretanowej mozna montowac plyty kartonowo-gipsowe. Z góry dziekuje.Pozdrawiam

Klej klejem do styropianu (w piance oczywiście). Bez problemu trzyma u mnie płyty KG na suficie w łazience. Problemem tylko jest ustabilizowanie płyt na czas wiązania kleju (pianki). Świetnie się sprawdza przy klejeniu materiałów typu drewno, KG, styropian do tynków, betonów itp. Oczywiście całe płyty na suficie powinny być mocowane też mechanicznie, ale już na ścianie w/g mnie bez problemu się utrzymają, zwłaszcza, że można je chwycić do tego paździerza wkrętem (czyli da się je łatwo ustabilizować).

matri
23-04-2010, 12:14
niewiem jak plyta zachowa sie w zimie,czy nie bedzie ciagla wilgoci a w skutek tego pojawi sie plesn i grzyb i cala sciane trzeba bedzie robic od nowa,a ja chce zrobic raz a dobrze