PDA

Zobacz pełną wersję : Tania i wytrzymała elewacja



tomek131
20-04-2010, 18:43
Doradzcie proszę w takiej kwestii.
Budynki inwentarskie - do wykonania ok 1100m2 elewacji z ociepleniem.Ponieważ to nie dom, nie musi być szczególnie pięknie ,ważne by było wytrzymałe i niedrogie.
Stare podłoże to tynk ,który ma swoje lata,jest zniszczony.Nic do niego się nie przyklei bo odpadnie kiedyś wraz z nim.Skuwanie go - za duże powierzchnie.
Jeśli ktoś z was ma firmę mogą być oferty na priv ,jeszcze będzie dach 2000m2 do zrobienia -pokrycie blachą.
Ale doradzcie czy jest coś tanszego i powiedzmy równie wytrzymałego na elewację takich budynków niż metoda tradycyjna-styropian siatka klej tynk????
Jakie ceny teraz za 10cm styro siatka klej tynk na gotowo z materiałem?Przy tej powierzchni

gibzwein
20-04-2010, 19:05
Metoda lekka sucha jest wytrzymalsza, ale nie koniecznie tańsza. Profile wełna i blacha.

tomek131
20-04-2010, 20:52
Tak myślałem ,ale wentylatory wyrzucają gazy z produkcji-amoniak.Obawiam się ,że może po paru latach wokół nich gnić blacha.Myślałem też o płycie warstwowej jednostronnej.A jakieś płyty cementowo-wapienne,albo jakiś plastik ,pcv?Tylko coś ładniejszego niż siding.