PDA

Zobacz pełną wersję : Organizacja placu budowy



remo_78
20-04-2010, 20:38
Zaczynam budowę domku, domek wytyczony, wykop pod fundament wykonany, za chwile leje fundamenty. działka jest 100m od drogi w polu. Od strony drogi do działki nie ma dostępu, ale... no właśnie. mam wyjątkowego sąsiada. od początku podążał za mną jak cień po urzędach i próbował oprotestowywać wszystkie pozwolenia, decyzje... Sąsiadów się nie wybiera podobno... A ten uwierzcie jest naprawdę z tych naj....No i mam pierwszą interwencję już w trakcie budowy owego gościa mianowicie nasłał na mnie powiatowy nadzór budowlany. Działkę buduje można to nazwać systemem gospodarczym, sam nie wiem o co mu może chodzić... Tak sobie myślę że czegoś nie mam na placu budowy ale czego. Jakie jest minimum zorganizowanego placu budowy, pomóżcie....

beton44
20-04-2010, 21:31
tablica

płot

kibel

dziennik budowy /do wglądu nie do podcierania się/

adwalk
20-04-2010, 21:41
Rozwijając temat dziennik a budowy - musi być wypełniony zgodnie z stanem faktycznym na budowie- przy takim sąsiedzie - kierownik budowy co wizyta to wpis w czasie rzeczywistym.

beton44
20-04-2010, 21:43
i nie rzadziej niż co 2 lata... :-)

remo_78
20-04-2010, 22:18
Zamiast płota mogą być paliki i biało czerwona taśma ostrzegawcza? Czy to za mało?

out
20-04-2010, 23:14
tak naprawdę masz od tego kier buda. jego pytaj, on się podpisuje.

aadamuss24
20-04-2010, 23:33
Lepiej zrób siatkę z tablicą, że budowa i wstęp wzbroniony wtedy sąsiad Ci tam nie będzie właził i inne typy również. pozdr adam

remo_78
21-04-2010, 07:18
Lepiej zrób siatkę z tablicą, że budowa i wstęp wzbroniony wtedy sąsiad Ci tam nie będzie właził i inne typy również. pozdr adam

Taaa, takie już ostateczne ogrodzenie naszej dzialki chciałem robić na jesień, żeby nie utrudniać prac szczególnie rozładunkowych i samego przechowywania materiałów. Do manewrowania jest niewiele miejsca wiec jakikolwiek płot teraz będzie tylko utrudnieniem. A sąsiad nie wiem co może mieć do tego tym bardziej że moja działkę od jego oddziela jeszcze inna działeczka notabene tez moja. Inne osoby postronne nie maja w te miejsca dostępu bo póki co od strony drogi powiatowej do której jest 100m postawiony jest płot i tylko gdy wjeżdża lub wjeżdżać będzie do mnie sprzęt czy materiał odchylam by możliwy był wjazd a tak jest tam dostęp zamknięty. Poszukam w prawie budowlanym czy konieczne jest opłotowanie miejsca budowy czy wystarczy tylko ogrodzić biało czerwona taśmą i postawić tablice ostrzegawczą

Tomkii
21-04-2010, 08:07
U mnie zaliczyłem mandat za "dziurę w płocie" (siatka była rozbierana i zaciągana - skręcona w paru miejscach drutem - trzeba by się sporo nagimnastykować aby wejść). Więc taśma raczej nie wystarczy. Jeśli jednak większy teren masz zamknięty to moim zdaniem nie powinni się czepiać.

Pegas
22-04-2010, 19:38
Zaraz, zaraz... mandat? Czyli nie da się ominąć tematu ogrodzenia?? Siatka konieczna????