PDA

Zobacz pełną wersję : SUFIT PODWIESZANY - czym i jak ocieplić



PliP
25-04-2010, 22:12
Mam strop lany i zdecydowałem, że nie będę go tynkował tylko zrobię sufit podwieszany.
Poszedł profil obrysowy dookoła każdego pomieszczenia i następnie co 40 cm poszedł profil główny zamocowany na esach do sufitu.
Odległość od sufitu do dolnej części profila głównego wynosi około 4 cm.
Na strop od góry z racji nieużywanego poddasza pójdzie minimum 15 cm ocieplenia.
Zastanawiam się czym i w jaki sposób ocieplić sufit od środka???

Proszę Was o propozycje w jaki sposób oraz czym to ocieplić, dając coś między profile i jak to ocieplenie zamocować.
Tak to wygląda ten stelaż.

1701

Rom-Kon
25-04-2010, 22:18
To już raczej wygłuszenie niż ocieplenie... płyty wełny rockton lub odpowiednika... na wcisk pomiedzy profile a jesli nie będzie się chciało trzymać to kleić taśmą pakową pomiędzy profilami.

PliP
25-04-2010, 22:22
To już raczej wygłuszenie niż ocieplenie...

Dokładnie... mam do dyspozycji 4 cm i chcę je wykorzystać na izolację w różnym tego słowa znaczeniu (cieplna, akustyczna itd, itp)

wio
26-04-2010, 06:06
Ocieplenie w tym miejscu nie ma sensu.Lepij zwiększyć ocieplenie na stropie ,a jeśli z wełny to pod nią folia.

Rom-Kon
26-04-2010, 08:01
Ocieplenie w tym miejscu nie ma sensu.Lepij zwiększyć ocieplenie na stropie ,a jeśli z wełny to pod nią folia.
Ocieplenie i owszem - brak sensu ale wygłuszenie to inna sprawa.
Jak sobie Plip puści muzykę typu umc-umc-umc to mu sufit odpowie tram-tram tram lub chociaż tylko cyk-cyk-cyk a to już wk... jest
Taki sufit to pudło rezonansowe...

PliP
26-04-2010, 21:21
Taki sufit to pudło rezonansowe...

No i sytuacja się klaruje-
W salonie może kiedyś będzie kino domowe więc warto cały sufit wygłuszyć- montując np wełnę aby zapełnić to pudełko.
Tylko, ze jak ją najlepiej mocować???? bowiem ponad profile niewiele wejdzie- pozostaje tylko przestrzeń między profilami.
Proszę o praktyczne rady.
Jakie jeszcze pomysły z zapełnieniem tej pustki - może tak dla jaj wkleić wytłaczanki od jaj :)

Rom-Kon
30-04-2010, 12:50
No i sytuacja się klaruje-
W salonie może kiedyś będzie kino domowe więc warto cały sufit wygłuszyć- montując np wełnę aby zapełnić to pudełko.
Tylko, ze jak ją najlepiej mocować???? bowiem ponad profile niewiele wejdzie- pozostaje tylko przestrzeń między profilami.
Proszę o praktyczne rady.
Jakie jeszcze pomysły z zapełnieniem tej pustki - może tak dla jaj wkleić wytłaczanki od jaj :)
...welnę najlepiej do izolacji akustycznych np.Rockton docinać z lekkim naddatkiem (jak zawsze) wkładać pomiędzy profile... jak się nie trzyma to kleić po szerokości taśmą pakową - taką zwykłą do kartonów. Słabo się trzyma zatłuszczonych profili ale powinno wystarczyć do czasu położenia płyt.

...wytłoczki od jaj kleimy oczywiście na sufit i ściany... na podłogę zalecam wykładzinę z długim i miękkim włosiem... ewentualnie można zastosowac rozwiązanie jak w kabinie bezechowej.

słabej jakości ta fotka :(

kaskader83
21-01-2013, 20:16
Podczepię się pod temat bo mam podobny problem.Sufit podwieszany mam na poddaszu.Ocieplenie między krokwiami mam do szczytu, chciałbym dodatkowo ocieplić sam sufit.czy jest sens kłaść ocieplenie na sufit i czym najlepiej to zrobić??Czy lepiej zrobić to wełną prasowaną czy lepiej wełną z rolki??Jaką grubością - 10 czy 15??