PDA

Zobacz pełną wersję : koszty do chwili uzyskania pozwolenia na budowe...?????



koziki3
26-04-2010, 13:58
Witam, ogolnie ja dopiero staruje z budowa, startuje to duo powiedziane, poniewaz dopiero zakupiłem projekt i dokonałem wstepnych ustalen.Oki juz nie marudze, prosze was forumowiczow o zdanie.Własnie wrocilem od geodety, no i tak własnie wyliczył mi koszty uzyskania pozwolenia na budowe.I tak ta cala impreza do chwili uzyskania pozwolenia na budowe to...ok 6000 zł w tym juz jest zakup projektu, adaptacja, zmiany w projekcie, geodeta no wsio, wszystkie uzgodnienia dotyczace przyłaczy juz w tym beda zalatwione.prosze was o jakas opinie. Z góry dziekuje.Pozdrawiam!!!

EZS
26-04-2010, 18:10
dowiedz się, czy to jest z projektami mediów na działce i w domu (adaptacja gotowca). Jeżeli w tej cenie dostaniesz projekty instalacji (to są takie same projekty, jak dla przyłaczy, tylko przyłacza są za działką a media na działce) to ... zależy jeszcze co w tym jest. Niewątpliwie prąd, woda. a co więcej? Gaz? Kanalizacja? Jeżeli wszystko, to cena niewygórowana, rzekalbym bardzo przyzwoita. Jeżeli sama adaptacja projektu a o resztę martw się sam, to drogo. Oj drogo. Ja za taki układ pałciłam równowartość projektu (ok 2tyś) - zwykle tyle bierze architekt za prostą adaptację i papierologię. Gorzej, jak robi rysunki zamienne, bo przerabiasz projekt bardzo. To też może kosztować.
Czyli jak widzisz nie ma jednej łatwej odpowiedzi.

alphatom79
26-04-2010, 19:36
U nas wyszło za wszystkie prace przygotowawcze (geodeta podział działki, notariusz, wszystkie opłaty itd.) 9500 zł, projekt za darmo (żona robiła).

Jarek EM08
27-04-2010, 10:58
Witam, ogolnie ja dopiero staruje z budowa, startuje to duo powiedziane, poniewaz dopiero zakupiłem projekt i dokonałem wstepnych ustalen.Oki juz nie marudze, prosze was forumowiczow o zdanie.Własnie wrocilem od geodety, no i tak własnie wyliczył mi koszty uzyskania pozwolenia na budowe.I tak ta cala impreza do chwili uzyskania pozwolenia na budowe to...ok 6000 zł w tym juz jest zakup projektu, adaptacja, zmiany w projekcie, geodeta no wsio, wszystkie uzgodnienia dotyczace przyłaczy juz w tym beda zalatwione.prosze was o jakas opinie. Z góry dziekuje.Pozdrawiam!!!

Może ma rację, może nie. W naszym domu na takie rzeczy wyszło 8500...

pblochu
27-04-2010, 13:45
Adaptacja ze zmianami wew (trochę bazgrania na czerwono) 1100
Mapka do celów projektowych warunki zabudowy 56
Mapka do celów projektowych (do pozwolenia) 720
Podłączenia mediów -
prąd - biurokracja po stronie elektrowni stawka zryczałtowana kW razy stawka - wyszło 146,60
Gaz - biurokracja po stronie gazowni i po ich stawkach wyszło 0zł
Reszta mediów nie wiem nie były mi potrzebne

Wypis kilka zł

i to całe koszty więcej nic nie trzeba

Kumaty kierownik budowy który to wszystko załatwi (włącznie z pozwoleniem na budowę) - bezcenne - czyli 200zł
łącznie 2222,6

EZS
28-04-2010, 10:24
prąd - biurokracja po stronie elektrowni stawka zryczałtowana kW razy stawka - wyszło 146,60
Gaz - biurokracja po stronie gazowni i po ich stawkach wyszło 0zł
Reszta mediów nie wiem nie były mi potrzebne

Wypis kilka zł

i to całe koszty więcej nic nie trzeba


piszesz o przyłączach. ja o projektach i uzgodnieniach na działce.
Można je robić potem, niezależnie od pozwolenia na budowę, ale niektóre urzędy chcą razem, bo media te również wchodzą w zagospodarowanie działki
Ode mnie wymagali do pozwolenia projektu wod-kanu, gazu i prądu NA DZIAŁCE. Oraz uzgodnień na ZUD.

pblochu
28-04-2010, 16:53
piszesz o przyłączach. ja o projektach i uzgodnieniach na działce.
Można je robić potem, niezależnie od pozwolenia na budowę, ale niektóre urzędy chcą razem, bo media te również wchodzą w zagospodarowanie działki
Ode mnie wymagali do pozwolenia projektu wod-kanu, gazu i prądu NA DZIAŁCE. Oraz uzgodnień na ZUD.

Kategorycznie nie
Za warunki musiałem zapłacić
Niestety Teren Jeziorna

Pozostałe niewymagane Do pozwolenia musiałem mieć tylko warunki przyłączenia do sieci energetycznej

out
28-04-2010, 22:41
piszesz o przyłączach. ja o projektach i uzgodnieniach na działce.
Można je robić potem, niezależnie od pozwolenia na budowę, ale niektóre urzędy chcą razem, bo media te również wchodzą w zagospodarowanie działki
Ode mnie wymagali do pozwolenia projektu wod-kanu, gazu i prądu NA DZIAŁCE. Oraz uzgodnień na ZUD.

wiadomo co urząd to urząd ale teoretycznie powinno być tak, że do pozwolenie na budowę projektów przyłączy nie musi się dawać, ponieważ przyłącza można zrobić na zgłoszenie - nie wymagają pozwolenia na budowę. co innego jest, że poszczególni dostawcy mediów mogą wymagać projektów do wykonania przyłącza.

mynia_pynia
29-04-2010, 13:06
Adaptacja projektu ze zmianami + pozwolenie na budowę około 3 tyś.
energetyka moc przyłączeniowa i skrzynka 2 tyś.
wodociągi przyłącze 1200zł
mapa do celów projektowych - koszt własny bo geodetami jesteśmy, ale to koszt od 600 zł dla znajomych do .... górna granica zależy od materiałów wyjściowych z geodezji, zainwestowania terenu, wielkości działki i tak można zrobić za 1 tyś. a może wyjść i 3 tyś.