PDA

Zobacz pełną wersję : dylatacja ścianek działowych parteru od stropu



Darek G
27-04-2010, 07:37
Jak to jest ze ściankami działowymi parteru - dylatuje się je od stropu czy wypełnia szczelinę od ostatniej cegły do stropu zaprawą?
Ścianki muruje sam i w sumie nie wiem. Jedną ściankę już zarzuciłem zaprawą pod stropem, ale pozostałe mogę jeszcze zrobić inaczej. Ścianki muruje z cegły pełnej, strop monolityczny. Od góry ostatniej cegły do stropu zostaje mi zazwyczaj 2-3cm. Jeśli dylatować to czym to wypełniać? Taka pianka rozprężna jak do okien jest ok?

alphatom79
27-04-2010, 07:53
Nie trzeba robić dylatacji, już sam fakt że strop już jest wylany powoduje nic się nie stanie ze ścianką, u mnie też będzie murowana ścianka po wylaniu stropu, a mam materiał inny niż ty (pustaki porotherm). Gorzej by było jakby ścianki działowe były wymurowane a dopiero potem byłby lany strop, wtedy pod obciążeniem górne cegły mogłyby popękać choć równie dobrze mogłoby się nic nie stać.

EZS
27-04-2010, 09:27
mnie uczyli, że dylatować, bo może popękać. Strop pracuje. Lepiej, żeby pracował bez ścian.

sama w domu
28-06-2013, 08:27
No własnie, strop juz wylany i czas na murowanie ścianek działowych. Czym wypełniać powstała szczeline 2-3cm międyz ściana a stropem, materiałem twardym czyli zaprawą, czy materiałem eleastycznym czyli pianką? Jakie rozwiązanie jest właściwsze?

misiupl
28-06-2013, 09:05
u mnie kierbud kazał podjechać na 2-3cm a później pianka